Kontrast

Angioplastyka (PTCA)

.. ...jest podawany środek kontrastowy, który może wywoływać objawy uczuleniowe. Inne poważne powikłania zależą od stanu ogólnego osoby badanej i stopnia zaawansowania choroby, ich częstość nie przekracza 0.05%. Powikłania przy angioplastyce. Zawał serca Udar mózgu Zaburzenia rytmu serca..

Ubytek typu zatoki wieńcowej

.. ...wypełnienie naczyń wieńcowych kontrastem ). Leczenie ubytku typu zatoki wieńcowej. Leczenie zabiegowe wymagane jest tylko i wyłącznie u pacjentów z istotnym hemodynamicznie przeciekiem lewo - prawym. Profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia nie jest wymagana. Operacja..

Diagnostyczne cewnikowanie serca

.. ...naczyniowego, zaburzenia rytmu serca, zawał serca, udar mózgu, niewydolność nerek, zgon, rzadziej występują reakcje uczuleniowe po podaniu kontrastu, przebicie jamy serca i tamponada, sepsa, odma opłucnowa...

Kontrapulsacja wewnątrzaortalna

.. Kontrapulsacja wewnątrzaortalna ( IABP - Intra - Aortic Balloon Pump ) jest metodą mechanicznego wspomagania krążenia. Kontrapulsacja wewnątrzaortalna polega na wprowadzeniu do aorty, poprzez tętnicę udową ( w pachwinie ), polietylenowego balonu, a następnie jego napełnianiu i opróżnianiu w odpowiednich..

Koronarografia

Koronarografia

.. ...wieńcowym wstrzykiwany jest kontrast ( specjalny płyn dzięki któremu tętnice wieńcowe widoczne są w promieniach RTG i robione są zdjęcia rentgenowskie tętnic wieńcowych, które później zostaną zgrane na płytę CD lub kasetę VHS. Następnie kardiolog ocenia zmiany miażdżycowe w naczyniach i..

Frakcja wyrzutowa

.. ...Ostra niewydolność serca wymaga często podawania leków przeciwwstrząsowych lub mechanicznego wspomagania mięśnia sercowego ( kontrapulsacja wewnątrzaortalna ) do czasu opanowanie przyczyny niewydolności...

Rezonans magnetyczny (MR)

Rezonans magnetyczny (MR)

.. ...gęstość tkanki nerwowej, objętość poszczególnych części mózgu. Dodatkowe informacje można uzyskać wykonując badanie z kontrastem. Jest to jedno z podstawowych badań w nowoczesnej neurologii i neurochirurgii...

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD)

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD)

.. ...problemy z dostrzeganiem kontrastów potem zaburzenia widzenia kolorów. Zaniewidzenie centralne prowadzi do ślepoty. Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem przybiera dwie postaci: łagodniejszą postać suchą oraz gorzej rokującą postać wysiękową. W postaci suchej dochodzi tylko do..

Lepsza diagnostyka choroby wieńcowej serca

.. ...wykorzystana jako czynnik kontrastujący dla zobrazowania pracy serca, co uwidacznia ewentualne dysfunkcje układu wieńcowego serca, donosi Dalton Transactions. Choroby serca, w tym dusznica bolesna inaczej zwana chorobą wieńcową( ang. coronary artery disease ) stanowią jedną z głównych..

Diagnostyka choroby wieńcowej serca poprzez białka z moczu

.. ...którego podaje się środek kontrastujący silnie pochłaniający promieniowanie rtg. Pozwala to uzyskać dokładny obraz wnętrza naczynia i uwidocznić różne patologiczne zmiany, które w nim zaszły - na przykład obecność płytek miażdżycowych. Naukowcy niemieccy ze Szpitala Uniwersyteckiego we..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 14

.. ...różnych znaczników i kontrastów. tak więc trudno najogólniej stwierdzić czy Tk jest dokładniejsze od MRI ( NMR ): - ) a Brad Pitt to sie podoba nie niektórym, a niemal wszystkim kobietom. ale przy Oskarze Kowalskim Brad pitt jest jak Renata Beger przy Monice Belluci. Mówiłam, że doktor..

Echo serca - Str. 29

.. ...ze w momencie podania kontrastu jest niewesolo - bol ??? Tomek Nie jestem w stanie Panu odpowiedzieć * z autopsji * , ale zwiedzy i oserwacji - bac sie nie ma czego , jesli wykonuje doswiadczony osrodek, nie jest to badanie niebezpieczne, choc oczywiście powikłania w niewielkiej ilości..

Echo serca - Str. 30

.. ...niego koszmar. podanie kontrastu pamieta jak uderzenie granatu - podobno zemdlal z tego - sam reszty nie pamieta. po badaniu 5 dni byl w szpitalu. rany ja juz sie czese caly, co to bedzie. panicznie boje sie bolu i obawiam sie badania. naprawde... jak mysle to juz sie trzese. nie chce..

Echo serca - Str. 31

.. ...wklucia, a po podaniu kontrastu to czuje sie uderzenie ciepla masz uczucie jak bys sie posiusial,a do badania musisz wygolic pachwiny raczej obie.Badanie trwa okolo 1/2godz lub dluzej zalezy co jest w serduchu.Pozdrawiam i wcale nie boli tak jak opisuja,po badaniu lezysz plackiem 24godz..

Echo serca - Str. 59

.. ...rezonansie magnetycznym z kontrastem wyszło, że mam tętnicę mózgu tylną prawą bardzo wąską i drobną jamkę malacyjną w odnodze przedniej torebki wewnętrznej lewej. Lekarz kazał unikać upałów, dużo pić i bardzo się pilnować. Czy móglby ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi z tą zastawką? Bardzo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 14

.. ...wobec siebie zestaw kontrargumentów. Ja widziałabym to tak: Martwię się o moje dziecko, bo jestem matką. Każda matka kocha swoje dziecko. Miłość łączy się z troską, dlatego się o niego martwię. Ale mój syn to rozsądny chłopiec, wie, że go nie zostawiam. Powiem mu jak bardzo go kocham,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 23

.. ...koniec, wystosuj zestaw kontrargumentów, a będą one niepodważalne, gdyż poparte badaniami. I zajmij się czymś: ) Zamiast siedzieć i się martwić, przeżuwać własne myśli, działaj - wstań, wyjdź na spacer, idź do parku, argumentem niech będzie * ROBIE TO DLA SIEBIE, DLA SWOJEGO SERCA, DLA..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 24

.. ...chyba ze jest jeszcze kontrast. Niewatpliwie, trzeba sie udac do jakiegos specjalisty w zaleznosci czy to ma byc tomografia brzucha czy glowy czy kaltki piersiwoej. Robi sie tez tomografie calego ciala w charakterze badanai przegladowego, ale tylko prywatnie. i pewnie dużo kosztuje Nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 101

.. ...widzę naprawdę duży kontrast między poprzednią a obecną pracą. W tamtej nie robiłam nawt 1/3 tego, co muszę robić tu. Ale może to i dobrze. W końcu czlowiek nie może stać w miejscu, trzeba coś robić, rozwijać się... Dlatego, Dharmo, rób, co Ci każą, zdobywaj kolejne doświadczenia i..

Stent to zło?

.. ...może mieć podawanego kontrastu dwukrotnie w małym odstępie czasu. Mama ma arytmie komorową, ataki dodatkowych skórczy ok 2x w tygodniu, głównie po wysiłku. Obecnie nie może nawet powiesić prania lub iść na dłuższy spacer. Lekarz powiedził, żebym przy każdym * ataku * wzywała eRkę, jednak..

Chelatacja - Str. 16

.. ...wypowiedziach wiarygodnych kontrargumentow w ich strone. Zauwazylem ze zachwalajacy sa oprocz nazw bezosobowi. Mysle ze daruje sobie chelatacje na rzecz pewniejszych sposobow ale jak wygram w totka to moze sobie ja zafunduje i opowiem o skutkach. Bez odbioru,Mariusz Witam wszystkich...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 2

.. ...cewnikowanie.Podawano mu kontrast który miał wykluczyć wieńcówkę i wykluczył. Nie wiem co teraz mam zrobić,gdzie się udać po poradę kardiologiczną. Mój lekarz prowadzący niewiele mi mówi raczej straszy. Syn bierze FUROSEMIDiENAP brał jeszcze BEMECORD ale odstawili mu bo za bardzo..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 14

.. ...wstrząs kardiogenny, kontrapulsacja, lot karetką lotniczą do Zabrza z planem transplantacji dalej mam swoje serducho ) zachorowałem przed obroną pracy magisterskiej później ją obroniłem, ukończyłem jeszcze dwa kierunki studiów podyplomowych przez ostatnich pięć lat pracuje awansuje a..

Niedoczynność tarczycy - Str. 22

.. ...tarczyca.pozdrawiam a wie ktos jak kontrast zjodem wpływa na niedoczynnosć?Bo ja miałam tsh 1, 7 rzy dawce 75 , a teraz mam 2, 8 3 tyg po kontraście... witam. mam 17 lat i mam niedoczynność tarczycy... od października czułam się źle chodziłam do lekarza i każy nic nie stwierdził aż..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 48

.. ...i rezonans, ale bez kontrastu. Minęły 4 lata i teraz znowu bedę miała rezonans, ale z kontrastem. To nie jest zupełnie zdrętwiałe, ale w moim odczuciu inne, bo cos mnie uciska w jednej połowie głowy. Martwie się, jeszcze teraz w taki wieku urodziłam dziecko, ma juz 9 miesięcy, sliczny i..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 102

.. ...bez czy też po podaniu kontrastu.Z kontrastem to badanie jest lepsze ,ponieważ * * lepiej widać * * .Kontrast podaje się dożylnie.Ja mialam coś takiego.Z tym że ja nie płaciłam.Badanie trwało kilka minut. Mialam straszne jazdy że mam coś w głowie.Wszyscy mieli dość mojej tej samej..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 195

.. ...zdrowia, który płaci mu za kontrakt. Pozdrawiam Do wodnika Diękuje za odpowiedz,ja jestem na etapie zrozumienia że to tylko nerwy i trzeba z tym walczyć,wiem też i znam kogoś kto bierze leki psychotropowe 5 rok i nic bo wszystko siedzi w głowie i sama terapia lekami napewno nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 246

.. ...poniewaz moj maz mial tam kontrakt na rok a ja nie pracowalam tylko sobie smakowalam Paryz wiec sama rozumeisz jak mi sie tam moglo nie podobac: ) ) Staram sie odwiedzac Paryz ale o powtornym zamiszkaniu chyba nie mysle. Mieszkam teraz w Dublinie - gdzie moj maz ma prace , tak tak jezdze..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 4

.. ...wszystkie badania Np. TK z kontrastem, EEG pobrano mi krew i mocz i wszystko tez mi wyszło dobrz może tylko trochę mało poasu miałem to mi kroplówki dawali. No i powiem Wam że po tym pobycie w tym szpitalu jeszcze wiecej sobie nerwów wyrobiłem i do domu zostałem wypisany tak sobie na..

Diagnostyka serca

.. ...jest to echo serca z kontrastem ? Może ktoś udzieli mi odpowiedzi na te pytania. Z góry serdecznie dziękuję. Zapewne test z dobutaminę . jest to badanie często zastępująće probę wysilkowa ( jesli nie da się jej wykonac z jakiegos powodu ). Pacjent jest w spoczynku , podaje się kolejno..

Biopsja serca - czy groźna, na czym polega?

.. ...poprzez zastosowanie kontrastu w żyłach..po zabiegu lezy się nago kilka godzin i jak nic się złego nie dzieje to można normalnie wstać z łóżka..Nie wiem czy sa powikłania i czy jest to niebepieczny zabieg ale jak by nie było jest to ingerencja w ciało i w dodatku w serce..pozdrawiam i..

Koronografia - ryzyko i strach?

.. ...moze byla uczulona na kontrast i z tad ten skutek Ja byłam uczulona na kontrast przy innych badaniach, więc się bałam koronarografii, ale o tym uczuleniu informowałam lekarza przed badaniem, zastosowano inny kontrast i było w porządku. Może faktycznie była uczulona na kontrast albo..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 3

.. ...przywiózł? Chodzi o kontrast - jak on oddziałowuje na organizm? W sierpniu miałam robioną w Dąbrowie Górniczej w PAKS - ie koronarografię inwazyjną połączoną z anglioplastyką tętnic, udrażnianiem i mam założony stent. Tamten zabieg nie był naprawdę straszny. Jak pisali inni wcześniej -..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 6

.. ...czulem po wstrzyknieciu kontrastu.Nie warto nikogo sluchac,sam sie o tym przekonalem,tez mi bzdor nagadali na temat roznych badan( koronarografia,cewnikowanie serca,biopsja miesnia sercowego oraz wszczepienie ICD ) a ja sluchalem a pozniej wystraszony szedlem na kazdy zabieg.Ryzyko..

Dodatkowe skurcze - Str. 39

.. ...ciśnienie spada ! Uważajcie na siebie ! marta usa moze chodzi o badanie scyntygraficzne tam podaja kontrast i uwidocznione sa zyly w sercu ale nie wiem czy to napewno ale mysle ze tak to badanie sie nazywa...

Dodatkowe skurcze - Str. 75

.. ...jestem za granica na kontrakcie i nie moge jeszcze zrobic jakichs badan, ......... Narazie wszystko stanelo w miejscu .Nie wiem co mam dalej zrobic ? Ja też po Biosotalu czułem się fatalnie, miałem stany lękowe i niemal codziennie wieczorkiem tętno poniżej 50 uderzeń na minutę. Potem..

Wypadanie tętna

.. ...zylnego . Wjezdza sie na lezaco do tomokomputera , nastepnie podaja dozylnie cieniujacy srodek kontrastowy i wykonuja serie zdjec aby zobaczyc czy wszystkie naczynia krwionosne zaopatrujace serce sa drozne..

Jaki jest czas wybudzania się po operacji by-pass?

.. ...czy one były na tzw. kontrakcie, czy co, ale jakże wspaniale one pracowały, przez conajmniej dwie pierwsze godziny nie było słychać ani jednego słowa, każda coś robiła, chyba po trzeciej godzinie pracy, padło pytanie do * przywódczyni * czy napije się herbaty? Mogę to nazwać, że byłem w..

Kucie w sercu

.. ...polega na wstrzyknieciu kontrastu ( zapomnialem nazwy tego badanie ) ukazuje ono stan naczyn krwionosnych. kucia w klatce piersiowei to kucia przed zawalowe NIE LEKCEWAZCIE TEGO!! mnie kulo w serce poszedem z tym odrazu do lekarza i zrobili mi badania rgk jak pamietam i wyszlo im 3 razy..

Bóle głowy a ciśnienie

.. ...na Tomografię głowy z kontrastem, które równiez nic nie wykazało. Ale i tak nie poprawia to mojego samopoczucia, głowa mnie boli jakby ktoś mi ją ściskał i potrafi tak boleć prze ok. 7 dni. Czaem drętwieją mi ręcę i nogi, boli mnie kark. Lekarz powiedział, że mój ból może mieć wiele..

Bóle głowy a ciśnienie - Str. 2

.. ...wynik tomografii bez kontrastu był dobry, a prześwietlenie kręgosłupa wykazało tyłozgięcie szyjnego, zniesioną kifozę piersiowego i skoliozę lędźwiowego. Moja morfologia była w porządku. Badanie dna oka również nic nie wykazało. Chciałabym się poradzić czym może to być spowodowane i jak..

Choroba Prinzmetala

.. ...pachwine wprowadzono mi kontrast i na ekranie widzialam jak zwezone naczynie krwionosne sie otworzylo, ale niestety skurczylo sie ok. 5 cm dalej w tym samym naczyniu. Balona mi nie zalozono - gdyz to jest choroba chroniczna, której objawy mozna tylko znieczulic, wyleczyc jak narazie nie..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa? - Str. 2

.. ...przez dr.Kwaśniewskiego, kontra czasem bardzo zajadłą krytykę i czarne wizje nawet śmierci przy jej stosowaniu według jej przeciwników, postanowiłem że sam to sprawdzę. Zacząłem od zrobienia badań glukozy, cholesterolu, HDL ( * dobrego * ),LDL ( * złego * ), trójglicerydów, i test na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 5

.. ...znieczulenie, wkłucie, kontrast, manewry w tętnicach, ale było warto.Zabieg się udał podobno jestem zdrowa i za trzy miesiące mam nabrać pewności.Miałam szczęście bo w dniu mojego zabiegu sprowadzono nowy sprzęt , więc podczas mojej operacji byli wszyscy najmądrzejsi i bardzo dociekliwi..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 85

.. ...zlecił eeg i tomografię z kontrastem. Raka nie mam ( przynajmniej w głowie - he he ), ale wyszły jakieś fale świadczące o nerwicowym bólu głowy. Dał mi summamigren, ale nie zawsze mogę to brać, bo to podnosi ciśnienie. Takie trzaski z tyłu głowy mam tylko jak idę i to w rytm kroków. To..

Dolegliwości sercowe po przedawkowaniu amfetainy - Str. 2

.. ...przypadkach TYLKO TZW. KONTRAST. Polega to na wstrzyknięciu do krwi jakiegoś preparatu który podczas pewnego rodzaju prześwietlenia * podświetli * krew i pokaże miejsca do których nie dociera ona w sposób prawidłowy. Wtedy można zacząć leczenie czyli ratowanie tętnic i żył. ( poczytajcie..

O operacji zastwki aortalnej

.. ...odbywa sie w ramach kontraktu z NFZ. Po pierwsze;operacja kardiochirurgiczna jest bezplatna dla ubezpieczonego pacjenta. Większośc operacji wymiany zastawki to operacja wszepienia sztucznej zastawki. Po operacji moze pan normalnie uzywac wszytskich urządzen codziennego uzytku. Co do..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 36

.. ...robię w przychodni z kontraktem NFZ . Jeśli blisko jest jakiś szpital to może tam , trzeba się dowiedzieć . skomplikowany, ja już raz sprawdzałem wyniki z aparatu z wynikami z prywatnej kliniki i były zgodne, tylko z wynikami z naszego szpitala się różnią raz jest to 0,8 różnicy raz jak..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 21

.. ...minut, podano mi również kontrast, aby lepiej widzieć obraz mózgu. Czekałam tydzień czasu na wyniki, przekonana że moje życie muszę przystosować do tak strasznej choroby. Badanie rezonansem nie wykazało żadnej choroby. Dokładnie dwa dni temu odebrałam wynik. Cieszyłam się chwilkę, gdyż..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 22

.. ...poniedziałek, mam zrobić z kontrastem, bo wtedy lepiej widać zmiany. Już w zasadzie pogodziłam się z SM, ze to mam, teraz tylko trzeba potwierdzić i zacząć leczyć, szukam informacji o interferonie i leczeniu w Polsce. Będę musiała za to zapłacić, mam mieszkanie, które teraz wynajmuję,..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 23

.. ...Wszystko OK, nawet po tym kontraście, więc to pewnie nie SM. Zrobię jeszcze chyba ten test na boreliozę, choć nie pamiętam żadnego kleszcza i raczej po lasach i krzakach nie chodzę: ) Do Gosi - jakie testy trzeba zrobić? Mieszkam w Krakowie, widziłam że w Diagamedzie coś tam robią. Pawel..

Ucisk, gula w gardle - Str. 13

.. ...wszystko,jak by mieli kontrakt z wytwornia.mam takie uczucie juz 3 miesiac i meczy mnie kaszel na okraglo prawie.najgorzej wieczorem jak juz sie klade spac,ciezko jest tez po umyciu zebow wtedy najbardziej to czuje,po ssaniu cukierkow mietowych przechodzi ale nie do konca.czym to..

Kucie w klatce piersiowej, co to może być?

.. ...zwane w skrocie CT z kontrastem. Okazalo sie ,ze mam zator pluc,ktory mogl spowodowac smierc w kazdej chwili.Po kilku dniowym pobycie w szpitalu( dzieki Bogu jest to amerykanski szpital ) wyszedlem do dom. Jestem teraz na lekach przeciwzakrzepowycz i bede przez najblizsze pol roku. Nie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 12

.. ...możliwości wystąpienia kontrakcji z cytrusami. To Twoim zdaniem pomarańczy, mandarynek, grejpfrutów też należałoby się wystrzegać Wczoraj skusiłam się na lampkę czerwonego wina, które było pyszne, ale żalowałam tego co zrobiłam całą noc. Dopadło mnie migotanie, niestety.Uważajcie więc,..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 3

.. ...wymaga podania izotopów kontrastowych, jest droga ( ok. 1000 zł ) i dostępna w nielicznych klinikach oraz EKG, które jednak jest wielokrotnie ( ok. 10x ) mniej czułe, często nie pokazuje poważnych zmian niedokrwiennych a nawet stanów przedzawałowych. Dlaczego więc SATRO? Od czegoś trzeba..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...najlepiej z uwagi na kontrast, który spowodował drgawki mięśni.Wynik, badanie o obniżonej wartości diagnostycznej z uwagi na artefakty ruchowe. Różni się jednak bardzo od wyniku z koronarografii.Ta wykazała idealnie czyste naczynia bez płytek miażdżycowych, natomiast tomografia je..

Koronografia a angioplastyka

.. ...środka cieniującego tzw kontrastu. Zabieg angioplastyki z kolei polega na poszerzeniu zwężonej tętnicy wieńcowej za pomocą balonu lub stentu wprowadzonego do tętnicy wieńcowej przy pomocy specjalnego cewnika metodą przezskórną. Decyzja co do konieczności wykonania zabiegu angioplastyki..

Nerwica przełyku wyleczalna? - Str. 6

.. ...Dostalam rewelacyjny kontrakt jako recepcjionistka ,sekretarka w hotelu .Kochalam te prace ,jednak zaraz po przyjezdzie zwiazalam sie z zameznym mezczyzna z ktorym spedzilam prawie dwa lata ,z czego poltora roku koszmaru .Nie umialam wyjechac .Nie mialam jak .Nie pozwolil mi ,Byl..

Nerwica przełyku wyleczalna? - Str. 9

.. ...jeszcze badanie rtg z kontrastem w pozycji trelenenburga czy jakos tak, żeby zobaczyli czy nie mam uchyłku przełyku to moja ostatnia deska ratunku i może wyda wam sie to dziwne ale pocichu modle siężeby to był uchyłek przełyku a nie nerwica przełyku w pracy już krzywo na mnie patrzą i..

Bóle w mostku, klatce piersiowej i plecach - Str. 2

.. ...ekg,usg , tk serca z kontrastem i wszystko OK!!! tk kregoslupa piersiowego wyszlo zwyrodnienie na 8 kregu piersiowym , RT kregoslupa szyjnego i wyszlo zniesienie lordozy , dodam jeszcze ze mialem robione wszystkie badania krwi i tez wszystko OK!!!. Bralem rozne tabletki lagodzace bol ale..

Koronografia u pacjenta z przeszczepioną nerką

.. ...Zastosowanie kontrastu moze osłabić i tak nie za zdrową przeszczepioną nerkę. Czy są inne sposoby badania układu krwionośnego zdrowsze dla nerek. Proszę o wszelkie informacje na ten temat. J. Zawistowski..

Nerwica serca, czy też może przerost?! - Str. 3

.. ...zostanie mi podany środek kontrastowy ? ( nie wiem czy jestem uczulony akurat na składniki środka kontrastowego ). Bardzo sie boje tego... tym bardziej ze przy TK jest to iniekcja dożylna, a nie domięśniowa, co świadczy o tym, że to nie są już żarty. Poza tym słyszałem z co niektórych..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 11

.. ...wszystkie badania Np. TK z kontrastem, EEG pobrano mi krew i mocz i wszystko tez mi wyszło dobrz może tylko trochę mało poasu miałem to mi kroplówki dawali. No i powiem Wam że po tym pobycie w tym szpitalu jeszcze wiecej sobie nerwów wyrobiłem i do domu zostałem wypisany tak sobie na..

Wyniki: UKG kontra koroanografia

.. Okazuje, ze wyniki UKG wychodza roznie. Miałem ostatnio zrobiona koronografie, gdzie okazalo się, ze nie ma tak zle jak to wynika z UKG. Naczynia czyste, malutki przeciek ale zastawka ogolnie jest w dobrej formie. Z UKG wynika ze jest zla i zwapniala. Z koroanografi calkiem co innego. Teraz czekam na..

Cztery diagnozy choroby serca w ciągu roku!?

.. ...powierzchni naczynia 3,7 mm,dystalnie 15,4 mm redukcja światła 75 % GPZ; w ujsciu zwężenie ok. 50% obwodowo zmiany przyscienne .w okolicy koniuszka naczynie słabo wypełnione kontrastem GO - zmiany przyscienne..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 387

.. ...mężatką .Mąż pracuje na kontrakcie w Londynie ,,jest architektem.To tyle w wielkim skrócie o mnie. Witam wsystkich! Dawno mnie tu nie było ale wszystkie posty czytałam na bieżąco tyle że bardzo kiepskie samopoczucie nie bardzo dawało wene do pisania.... Naprawde jest coraz gorzej w..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 411

.. ...obecnej chwili jest na kontrakcie zagranicznym ale to nie zmienia postaci rzeczy ) ) To dzięki nim i dla nich jeszcze żyję i walczę ze wszystkich sił. Coraz częściej dochodzę do wniosku ,że po prostu jestem za słaba aby poradzić sobie w przezwyciężeniu tej choroby i wątpię czy to..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 418

.. ...tarczycy, tomograf glowy z kontrastem i wszelkie potrzebne padania z krwi. Oczywiscie okaz zdrowia ;] nie ma sie do czego przyczepic. Tylko tak jak wszyscy tutaj, miewam ataki * umierania * pierwszy raz mialem taki po spozyciu amfetaminy ( w sumie od tego zaczela sie diagnostyka ). Po..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 446

.. ...lat. Mąż pracuje na kontrakcie w Londynie jest architektem a ja Jestem projektantką - dekoratorką wnętrz.Ukończyłam ASP W łodzi .Prowadze własną firmę ściśle związaną z moim zawodem * Monia na pewno masz wokół siebie osoby ,które Cię kochają, którym na Tobie zależy.Chyba nie jest aż tak..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 2

.. ...monitora jak podawany jest kontrast i jak rozpływa się w sercu. pamiętam, że podczas pierwszej koronarografii każde podanie kontrastu powodowało zaburzenia w pracy serca, serce zatrzymywało się - lekarz kazał kasłać aby uderzeniem powietrza w płucach pobudzić je do pracy, w tym czasie..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...mięśnia sercowego ( kontrapulsacja wewnątrzaortalna ) do czasu opanowanie przyczyny niewydolności. Dzień Dobry Jestem tu pierwszy raz i uprzejmie proszę o interpretacje wyników mojej 5 - letnej córki. oto one: LVEDD 36mm RVD 10mm IVS 6mm LVESD 19mm LVPW 6mm MPA 15mm wymiary jam serca w..

Nerwica w ciąży - Str. 100

.. ...od 8 lat wyjeżdża na kontrakty, bo ktoś musi zarabiać, więc wspiera mnie głównie telefonicznie.ale i tak nie jest żle.jakby ktoś chciał się ze mną zaprzyjaźnić, to jestem z rumii koło gdyni.a mój mail to wanda73@wp.pl do matiiaga;piękne. takie teksty bardzo mnie podnoszą na duchu...

Bóle po lewej stronie pod żebrami - Str. 2

.. ...nie wykazuja...( rtg z kontrastem, tomografia z kontrastem, gastroskopia, itp ) idealnie zdrowy!: ) wszyscy mi tlumacza, ze to objawy psychosomatyczne, zwiazane ze stresem... ja mam wrazenie, ze to moze byc zwiazane ze: - stresem ( pojawil sie w okresie przeciazenia praca ) - zmiana..

Bóle po lewej stronie pod żebrami - Str. 4

.. ...przedluzyl mi pracodawca kontraktu( mialam dostac staly w tym czasie ).Bylo mi jeszcze bardziej zal ze to wszystko przez moja glupote.Przez te wszystkie miesiace mialam na dodatek caly czas problemy zoladkiem, czyscilo mnie niesamowicie. Myslalam....stres. Na szczescie moj lekarz domowy..

Koronografia - powikłania i znieczulenie

.. ...podawane znieczulenie lecz kontrast, aby na ekranie były widoczne naczynia wieńcowe. Po badaniu zakłada się opaskę uciskowa, aby nie doszło do krwotoku i pacjent musi leżeć nieruchomo określoną ilość godzin, to określa lekarz.. Pozdrawiam Olu, jestem po koronografi, w moim przypadku..

Bypassy i udar mózgu

.. ...ochronić nerki po podaniu kontrastu. Jeżeli nie oddaje moczu lub bardzo mało ma zgłosić lekarzowi! Więcej na temat koronarografii na www.jaimojeserce.eu. Ryzyko zawsze istnieje ale to badanie MUSI być wykonane przed operacją. Co do operacji to więcej można znaleźć na ww stronie Gdzie..

Tomograf głowy a ciąża

.. ...nie przykryli podali kontrast i włożyli pod tomograf nie wiem dlaczego tak postapili Mojej znajomej też nie przykryli, a jednak ma zdrowe dziecko. Nie martw się na zapas. marta a po drugie jak piszesz to bardzo wczesna ciaza jezeli jestes lub jak wykonany mialas tomograf tydzien to malo..

Częstoskurcz komorowy - jak z tym żyć?

.. ...reakcji uczuleniowej na kontrast nie chcą jej już przeprowadzić. Zapomniałem dopisać, iż zawsze w momencie * lądowania * na oddziale ratunkowym, w morfologii na dolnej granicy nomy lub pod nią znajduje się potas, nawet jeżeli był podawany w kroplówce dwa dni wcześniej. Na Holterze,..

Sterydy kontra zioła

.. Chciałbym sie dowiedzieć czy w trakcie leczenia sterydami można pić zioła i czy te zioła mogą mieć jakikolwiek wpływ na leczenie z użyciem..

Pulsujące ciało i nadciśnienie

.. ...usunąć, potem UROGRAFIA z kontrastem ( jak sie okazało jestem na ten kontrast uczulona ), badanie to potwierdziło,że mam niedorozwiniętę prawą nerkę ( przyczyna - najprawdopodobniej częste choroby w dzieciństwie w tym nerek, pęcherza itp ). Moje nadciśnienie ( 170/100 ) mocno dawało mi..

Szpital na Kasprzaka - opinie (otwór międzyprzedsionkowy)

.. ...W trakcie podawania kontrastu oraz proby Valsalwy obserwowano przechodzenie licznych pecherzykow kontrakstu na strone lewa ( kontrastowanie ok 1/2 wilekosci lewego przedsionka. Nadal proszę o opinie nt zespolu kardiologicznego ze szpitala na Kasprzaka. Łukasz minelo juz sporo czasu, ale..

Tętniak IAS

.. ...- wskazane badanie z kontrastem celem wykluczenia PFO. * Czy jest to niebezpieczne? Jak się to leczy? Co jest przyczyną choroby? Tętniak IAS to inaczej wybrzuszenie przegrody międzyprzedsionkowej w stronę prawego przedsionka ( u ciebie ). Badanie z kontrastem ma wykluczyć przetrwały..

Tomografia komputerowa serca

.. ...,dystalnie 15,4 mm redukcja światła 75% GPZ ; w ujsciu zwężenie ok. 50% obwodowo zmiany przyścienne , w okolicy koniuszka naczynie słabo wypełnione kontrastem . GO ; zmiany przyścienne. z góry dziękuje za odp...

Bóle w okolicy aorty w górnej części mostka

.. ...wystapil silny bol glowy w okolicy potylicznej trwajacy ok. 10min. Na drugi dzien bylem u nurologa. Skierowal mnie do szpitala na badania. Wykonano mi tomografie ale bez kontrastu. I napisano ze wszystko ok...

Zwężenie pania trzewnego

.. ...dwóch dni, jeszcze z kontrastem jodowym :( Bo jod pobudza pracę tarczycy, co przy hashi jest raczej niewskazane, gdyż może nasilić proces autoimmunologiczny. Miałam to badanie i nic mi się nie stało, więc chyba nie ma powodu do zmartwienia. Barabrella, ja jestem juz po operacji 6 dni, i..

Przebyty zawał a szczepionki

.. ...i teraz bierze mnóstwo leków, jeszcze wcześniej był w takim stanie że nie nadawał się nawet na kontrolną koronarografię z uwagi na kontrast który byłby dużym obciążeniem dla niego. Proszę o podpowiedź...

Kontrast do koronarografii

.. Mam pytanie jakiego kontrastu używa się do koronarografii i do angiografii czy ma on jakieś skutki uboczne np. czy osłabia wzrok? Bardzo proszę o pilną odpowiedź w miarę możliwości. Do koronarografii i do angiografii ,używa się najczęściej,75% roztwór uropoliny, ale lepiej tolerowane są nowsze środki..

Bardzo męczący problem ze zdrowiem

.. ...gastroskopię albo rentgen z kontrastem ( chyba tak to się nazywa ). Miałeś już robione któreś z ww. badań, bo bez tego będziemy sobie gadać na pusto. Poproś lekarza o skierowanie. Bierzesz może jakieś leki na zobojętnienie kwasu żołądkowego, jeśli tak, to jak dlugo i jak na nie..

Życie w ciągłym strachu

.. ...tomografię naczyń mózgowych z kontrastem i USG naczyń szyjnych - wszystko ok. Ucieszyła mnie ta wiadomość, jednak do tej pory ból nie ustąpił, wręcz przeciwnie teraz dodatkowo boli mnie klatka piersiowa w górnej partii żeber. Są to głównie kłócia w okolicach pach, lub przy sercu. Do tego..

Czy to nerwica? jakby coś było w żołądku

.. ...gastroskopię lub rentgen z kontrastem ( albo inne jeszcze, o których nie wiem ).Bo może tak być, że masz ten reflux ale te konkretne lekarstwa na niego nie działają i stąd brak jest poprawy po ich zastosowaniu. Bez badań trudno cokolwiek powiedzieć. najlepsza była by chyba gastroskopia...

Badanie renograficzne nerek

.. ...podkowiastej,a mocz zakontrastowany zalega w ukm obu nerek do konca badania.Nerki kontrastuja sie juz do 20.sek.badania jednoczasowo.W badaniu zwraca uwage brak gromadzenia sie krwi zakontrastowanej w lewej polowie klatki piersiowej w rzucie serca,a obszar intensywnego gromadzenia..

Bardzo sie boję, nagłe przyspieszenie pracy serca

.. ...szczęście skończył się im kontrakt. Próbowałem wywnioskować jakieś zależności - wysiłek, stres itp. Pojawia się to w okresach nieregularnych - ostatni atak nawet półtorej roku temu i nie ma to żadnej wyraźnej przyczyny. Ktoś może ma podobne rewelacje??? A tarczyca w porządku ? Radze..