Koronarografia stent

Tętnice wieńcowe

Tętnice wieńcowe

.. ...na ewentualne jednoczasowe udrożnienie tętnicy przy pomocy balonoplastyki lub stentu. W przypadku znacznego lub całkowitego zamknięcie pewnego odcinka tętnicy wieńcowej można wykonać operację by - pass...

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...pozaustrojowym, 3.848 zabiegów koronarografii ( cewnikowań serca i naczyń krwionośnych ), 2.257 angioplastyk ( udrażnianie zwężonej lub zamkniętej tętnicy wieńcowej ) i założono 2.894 stentów. Nauka w Polsce PAP..

Brak polepszenia po koronarografii i stentach

.. Mam bardzo chorego tate 2 razy był w Dąbrowie Górniczej na konorografi ale nic nie pomogło ma w sobie 4 steny ( nie wiem czy fachowo pisze )nadal występuja ataki nasilaja sie bardzo czesto chce sie dostać do Ochojca do bardzo dobrego lekarza może mi ktoś kogos polecić...BARDZO PROSZE ZOSTAŁO NAM BARDZO MAŁO..

Po bajpasach - Str. 2

.. ...wieńcowych. Po wykonaniu koronarografii i by - passografii okazało się, że jeden by - pass zamknął się i była niezbędna angioplastyka i wstawienie 2 stentów. Uważam, że w każdym przypadku przebieg choroby i operacji jest zupełnie inny. Pozdrawiam Witam!Ja przeszłam operację na otwartym..

Po bajpasach - Str. 4

.. ...badaniach. Przeszłam 5 koronarografie i okazało się ,że mój drugi by - pass zamknął się. Zabezpieczają mnie tyko stenty, a w zasadzie lewą komorę. Obecnie zostałam zakwalifikowana do leczenia zachowawczego. Oprócz leków ,które brałam mam utrzymany w dalszym ciągu effox long 50 mg i..

Koronografia czy bay-pasy?

.. ...email: monnako@o2.pl koronarografia jest badaniem wysokoinwazyjnym,w trakcie tego badania wykonuje się czasami angioplastykę( poszerzenie żył i tętnic lub wstawia stent ).Koronarogafia nie wyklucza by passów a jej wynik czasami stanowi wskazanie do pomostowania tętnic( czyli tzw by -..

Ratunek dla osoby z chorobą serca i zaawansowaną POCHP?

.. ...kardiologicznym po planowanej koronarografii, która niespodziewanie ujawniła 2 przebyte nieme zawały. Decyzja kardiologów: pilne wskazanie do bypassów, stenty raczej wykluczyli jako mniej wskazane z racji wieku. Zaczęli przygotowywać go do zabiegu, który miałby być wykonany w innym..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 36

.. ...po zawale. Były dwie koronarografie, potem stent i przez pierwsze 3 lata żyłem sobie prawie jak normalny człowiek: bieganie po schodach, rower, praca, itd. Do czasu gdy zachciało się mojej Pani kardiolog ( z rejonu ) przymusić mnie do brania leków nasercowych, bo dotąd był tylko Acard i..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 48

.. ...bylo dalej juz pisalem: koronarografia, zatkane naczynie wiencowe w 95%! Przetkanie, stent. Mija juz dwa tygodnie od zabiegu. Samopoczucie jest rozne, czasem czuje w okolicach serca pewien dyskomfort, bywam slaby, ale jak dotad nie powtorzyla sie arytmia. Nawet po wczorajszym, dosc..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...jednak bardzo od wyniku z koronarografii.Ta wykazała idealnie czyste naczynia bez płytek miażdżycowych, natomiast tomografia je wykazała. Nie wykazała natomiast stentu, z uwagi na wspomniane wyżej artefakty ruchowe. Budzi to zdziwienie mojego kardiologa, wszak biorę leki,..

Koronografia a angioplastyka

.. ...skierowanie na angioplastykę. Koronarografia jest inwazyjnym badaniem ukazujacym stan tętnic, jesli podczas jej wykonywania stwierdzą występujące przewężenie w jakiejś tetnicy ( powyzej 50% ) to wykonuja angioplastykę ( czyli balonikowanie lub balonikowanie z wszczepieniem stentu ) Mozna..

Szukam dobrego kardiologa na Podkarpaciu

.. ...Obecnie jest po dwoch koronarografiach ( 3 stenty ) ,niedawno by - pass i czyszczenie tetnicy szyjnej ( chyba aterektomia ) .Po operacji wystapily klopoty z cisnieniem i nie mogla odbyc pobytu w sanatorium natomiast teraz miewa napady arytmii , dlatego szukam rozsadnego..

By-passy i nadwaga po operacji - Str. 2

.. ...tomografie podjeli sie koronarografii{ nie wiem PO CO} ,poniewaz wszystko sie potwierdzilo,a na pytanie meza,co z tym zapchanym by - pasem lekarz odpowiedzial, ze by - pasow sie nie rusza. Po co wiec ta koronarografia? Gdzies w w Forum przeczytalam,ze pacjentowi wstawili stent do by -..

STENT - zabieg udrożnienia żył

.. ...założono podczas zabiegu koronarografii podczas nakłucie tętnicy udowej.Zabieg był bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.Na drugi dzień można wstać z łóżka.Przyjmuję regularnie leki i w chwili obecnej przynajmniej normalnie funkcjonuję.Pozdrawiam przy okazji oddział..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...Odstąpiono takze od KORONAROGRAFI . PROSZE O WSKAZANIE CO DALEJ ROBIC . PS. JAK DOBRZE ZE JESTESCIE . POZDRAWIAM Czesc Michał ,wydaje mi się że twoja mama ma szansę tylko musi się udać jak najszybciej do dobrego chirurga naczyniowego ,nie ma na co czekać .Mój tato 2 tygodnie temu..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów?

.. ...lekarskie skierowało mnie na koronarografię. i tu było wielkie zaskoczenie ponieważ okazało się że moje serce ledwo zipie. dwie z trzech tętnic zarośnięte całkowicie, trzecia w 50 %. operacja ( luty 2003r ) wszczepienia bajpasów przebiegła bez żadnych sensacji, jedynie z wybudzeniem mnie..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 2

.. ...że podczas pierwszej koronarografii każde podanie kontrastu powodowało zaburzenia w pracy serca, serce zatrzymywało się - lekarz kazał kasłać aby uderzeniem powietrza w płucach pobudzić je do pracy, w tym czasie robiło mi się potwornie gorąco w stopy dłonie i głowę. dziś kontrast ma inny..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 3

.. ...zadecydują czy zrobić koronarografie. Koronarografia to najlepsza metoda pokazująca stan stentów i tętnic .Wcale tak nie musi być, ze cos złego u mamy się dzieje, ja tez czasami zle się czuje, ale trzeba dmuchać na zimne. Życzę Twojej mamie dużo zdrowia. Witam. mróz - jak się czujecie?..

Koronografia - mam pytanie - ktoś sie na tym zna?

.. ...takiego? Pierwsza sprawa - koronarografia jest badaniem obrazowym naczyń wieńcowych ( tetnic ) . Tata miał wykonaną tzw. angioplastykę , najpewniej z wszczepieniem stentu , czyli takiej spręzynki, ktora poszerza naczynie , Ale ta sprezynka została w tej zyle na stałe? W tętnicy!!!! Tak..

Nieczynne bay-passy

.. ...paroma dniami zrobiono mu koronarografie i lekarz powiedzial ,ze bypasow nie mozna udrazniac.Pozostale 2 sa czesciowo tez zarosniete. Maz sie czuje zle, stale ma bole i ratuje sie * itrogliceryna. Teraz jest podlamany ta wiadomoscia,bo bylismy pewni,ze zaloza mu stent lub beda..

Czy ktoś jest po rebypassach?

.. ...powinien cie wyslac na koronarografie. Podbijam, bo szukam kontaktu z Re - bypassowcami ; - ) Najprawdopodobniej mój Tato dołączy do tego grona ; - ) Jest 18lat po operacji, 3 lata po wstawieniu stenta. Niestety ostatnio dolegliwości nasilają się. W przyszłym tyg. ma planowana..

Angioplastyka i stenty - po zabiegu

.. ...ale po koronografii( koronarografii?? ) lekarz skierował go na zabieg. Do tej pory byłam spokojna, bo opinie i artykuły na ten temat są optymistyczne ale dziś sie zdenerwowałam bo dowiedziałam się ze w moim bliskim otoczeniu całkiem niedawno kilkadziesiąt godzin po takim zabiegu osoba..

By-pasy wstawiane w Aninie

.. ...zostałam skierowana na koronarografię, po której zostałam zakwalifikowana do operacji by - passów. Operował mnie dr Piotr Kołsut z II kliniki kardiochirurgicznej. Przez okres 2 lat czułam się dobrze. Obecnie jestem po angioplastyce i mam wstawione dwa stenty. Jeśli chodzi o sam okres po..

Koronografia.

.. ...po zawale robiono mi koronarografię i założono jeden stent. Zabieg ten był całkowicie bezbolesny, trwał ok 20 minut. Widziałam na monitorze moje serce i naczynia wieńcowe. Trochę gorzej było po zabiegu, bo 6 godz. nie można było ruszać się, ale leżeć spokojnie. Należy wówczas dużo pić,..

Czy ktoś wie: Clopidix czy plavix?

.. ...po niewielkim zawale ( NSTEMI ). W trakcie koronarografii zaimplantowano mi stent Skylor ( BMS ) 3,5x16,0 mm. a 16 atm. Czy konieczne będzie stosowanie plavix * u czy też można zastąpić go clopidixem?..

Czy po wszczepieniu stenta do tętnicy w sercu, mogę wyjść odrazu do domu ?

.. ....więc musiałaś mieć koronarografię... Jeżeli była to koronarografia przez tętnice udową więc musiałaś odleżeć nieruchomo pewną ilość godzin.. chyba ,że miałaś przez tętnice nadgarstkową??? Miałam wstawiane stenty... więc musiałam odleżeć 24 godz.. A na drugi dzień wolno mi było tylko..