Koronarografia tętniak

By-passy

.. ...choroby wieńcowej ma wynik koronarografii. Bez koronarografii nie można zakwalifikować pacjenta do operacji by - passów. Po operacji by - pass niezbędne jest systematyczne przyjmowanie leków i kontrola kardiologiczna według zaleceń lekarza ( regularnie wykonywane badania kontrolne )...

Koronarografia

Koronarografia

.. Koronarografia jest to badanie naczyń wieńcowych cewnikiem wprowadzonym przez tętnicę udową ( lekarz nakłuwa ją w pachwinie pacjenta ). Koronarografia wykonywana jest w pracowni hemodynamiki w pozycji leżącej i znieczuleniu miejscowym. Do tętnicy udowej wprowadzana jest tzw. koszulka naczyniowa a przez nią..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...śluzaka przedsionka, koronarografii i pomostowania aortalno - wieńcowego; wady anatomiczne tętnic wieńcowych - ujście lewej tętnicy wieńcowej od tętnicy płucnej, tętniaki, przetoki wieńcowe. Bez istotnych zwężeń w tętnicach wieńcowych. stany skurczowe, zaburzenia hemodynamiczne w..

Tętnice wieńcowe

Tętnice wieńcowe

.. ...na ewentualne jednoczasowe udrożnienie tętnicy przy pomocy balonoplastyki lub stentu. W przypadku znacznego lub całkowitego zamknięcie pewnego odcinka tętnicy wieńcowej można wykonać operację by - pass...

Tętniak rzekomy

.. ...miejscowym powikłaniem koronarografii. Wprowadzenie cewnika do serca za pośrednictwem tętnicy udowej uszkadza jej ścianę. Mimo kilkugodzinnego stosowania po zabiegu opatrunku uciskowego w okolicy pachwiny ( lub nadgarstka, jeśli zabieg był wykonywany z dostępu tętnicą promieniową -..

Sercowy zespół X (kardiologiczny zespół X)

.. ...Kolejnym badaniem jest koronarografia, która nie wykazuje żadnych nieprawidłowości ( zwężeń ) w tętnicach wieńcowych. Pozwala to na wykluczenie choroby niedokrwiennej serca. Występowanie bólów wieńcowych w kardiologicznym zespole X tłumaczy się obniżeniem progu bólowego lub zmianami w..

Diagnostyka choroby wieńcowej serca poprzez białka z moczu

.. ...rentgenowskich, tzw. koronarografia ( lub angiografia naczyń wieńcowych ). Polega ona na wprowadzeniu do jakiejś dużej tętnicy - udowej, pachowej czy ramiennej - cienkiego cewnika, za pośrednictwem którego podaje się środek kontrastujący silnie pochłaniający promieniowanie rtg. Pozwala..

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...pozaustrojowym, 3.848 zabiegów koronarografii ( cewnikowań serca i naczyń krwionośnych ), 2.257 angioplastyk ( udrażnianie zwężonej lub zamkniętej tętnicy wieńcowej ) i założono 2.894 stentów. Nauka w Polsce PAP..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 22

.. ...po wykonanym zabiegu koronarografii stwierdzono po nim że naczynia wieńcowe są wolne czyli ok. Mam jednak wiele wątpliwości: 1. nadal czuję się źle i odczuwam dodatkowe skurcze co jest bardzo uciążliwym dyskomfortem i w dodatku bolesnym ponieważ odczuwam w tych momentach ból w klatce..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 2

.. ...miała przed zabigiem koronarografię, z której wyszło zwężenie tętnic, ale zawał zdarzył się najlepszą tętnicą. Przeciek jest znaczny, w środę kardiochirurdzy mają podjąć decyzję, co dalej; może przeciek mógłby się zmniejszać? Szczerze mówiąc jest to malo prawdopodobne. Rozumiem ,ze..

Koronografia czy bay-pasy?

.. ...email: monnako@o2.pl koronarografia jest badaniem wysokoinwazyjnym,w trakcie tego badania wykonuje się czasami angioplastykę( poszerzenie żył i tętnic lub wstawia stent ).Koronarogafia nie wyklucza by passów a jej wynik czasami stanowi wskazanie do pomostowania tętnic( czyli tzw by -..

Zespół wazowagalny

.. ...pacjentów po zabiegach koronarografii i koronaroplastyki. Objawy to spadek tętna, ciśnienia tętniczego, zawroty w głowie, osłabienie, bladość... Podaje się dożylnie leki, przetacza płyny infuzyjne. Z reguły szybko mija. http://kardiologia.prv.pl/hipototoniaortostatyczna1.htm ja jestem..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 3

.. ...6.01.2008r. przeszedłem zabieg koronarografii - wkłucie przez prawą tętnicę promieniową - w obrazie nazczyń więcowych nie stwierdzono przewężeń /uff/ . Mam 35 lat i przez ok. 1 miesiąc przed badaniem strasznie wszystko przeżywałem , martwiłem się wynikiem a dodatkowo bałem się samego..

Posiłek a bicie serca

.. ...Krzycha czy może miałeś koronarografie chodzi mi o stan twoich tętnic więcowych . Tego badania nie miałem,ale miałem 5 holterów,kilka USG wysiłkowych serca,badania krwi,tarczycy,niezliczone ilości ekg.Ciśnienie zarówno przy 60ud/min.,jak i po jedzeniu,przy ok.110ud/min bez mała takie..

Chelatacja moje doświadczenia

.. ...w grudniu wykonałem koronarografię a oto co napisali lekarze: Pień długi,szeroki,bez przewężeń Tętnica międzykomorowa przednia:w odcinku proksymalnym zamknięta,po oddaniu pierwszej diagonalnej.Obwód LAD wypełnia się śladowo przez własne krążenie. Tętnica okalająca:w odcinku początkowym..

Chelatacja i jej skuteczność

.. ...w grudniu wykonałem koronarografię a oto co napisali lekarze: Pień długi,szeroki,bez przewężeń Tętnica międzykomorowa przednia:w odcinku proksymalnym zamknięta,po oddaniu pierwszej diagonalnej.Obwód LAD wypełnia się śladowo przez własne krążenie. Tętnica okalająca:w odcinku początkowym..

Symbole LAD LCX w koronarografii

.. ...opisie po przeprowadzonej koronarografii wystepują symbole LMS, LAD, LCX, RCA. Domyślam sie że są to oznaczenia żył lub tętnic, ale co dokładnie oznaczają? LAD - tetnica wiencowa przednia zstepujaca; LMS - pien lewej tetnicy wiencowej; RCA - prawa tetnica wiencowa; LCX - galaz okalajaca;..

Prince metal (skórcze tętnicy)

.. ...ale nie był tak dobry jak mu się wydawało.Pisze to dlatego że uważam iż powinnaś porozmawiać z innym kardiologiem.Wkrótce mam kontrolną koronarografię i ona powinna wyjaśnić pogorszenie mojej wydolności..

Próba wysiłkowa i rehabilitacja po zawale

.. ...ostry przebieg. Wykonano koronarografię, została jedna skrzeplina w zwężeniu tętnicy. W 11 - tym dniu po zawale zaczęłam rechabilitację w sanatoryjnym półszpitalnym oddziale kardiologicznym. Codziennie rowerek , ćwiczenia / pół godz./ i psycholog /dla mnie bardzo cenne spotkania/...

Koronografia? strach? czy coś gorszego?

.. ...kierowany do operacji, koronarografia przed zabiegiem jest zawsze wykonywana. problem zapewne jest takze zniedomykalnością zastawki aortalnej Dziekuje za odpowiedź, Ten tętniak ma 5 cmm niewiem czy to dużo, czy mało, ale prosze o pomoc. Bo lekarze skierowali go na te badanie, a my..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 24

.. ...przed ablacją koronarografię w celu wyjaśnienia przyczyny tego bólu, ale okazało się że tętnice wieńcowe są ok. ( nie ma miażdżycy ), a ból jest. Czyli nie udało się tego wyjaśnić. Pozdrawiam wszystkich...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 64

.. ...Do modesty! Ja miałem koronarografię przed pierwszą ablacją ponieważ istniało podejrzenie, że mam migotanie z powodu niedokrwienia. Szczęśliwie okazało sie, że główne tętnice wieńcowe są ok bez śladów miażdżycy, Gdyby były przytkane to być może wystarczyłoby je udrożnić i zlikwidować tym..

Koronografia a angioplastyka

.. ...skierowanie na angioplastykę. Koronarografia jest inwazyjnym badaniem ukazujacym stan tętnic, jesli podczas jej wykonywania stwierdzą występujące przewężenie w jakiejś tetnicy ( powyzej 50% ) to wykonuja angioplastykę ( czyli balonikowanie lub balonikowanie z wszczepieniem stentu ) Mozna..

STENT - zabieg udrożnienia żył

.. ...założono podczas zabiegu koronarografii podczas nakłucie tętnicy udowej.Zabieg był bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.Na drugi dzień można wstać z łóżka.Przyjmuję regularnie leki i w chwili obecnej przynajmniej normalnie funkcjonuję.Pozdrawiam przy okazji oddział..

Przepychanie żył

.. ...Koronarografia. Nie żył, tylko tętnic i nie przepychanie tylko oczyszczanie...

Rehabilitacja po by-passy

.. ...piatek mój tata tata miał koronarografie,miał ja zrobiona przez ręke,a nie jak szłyszałam,ze robia wiekszosci przez tętnicę w nodze,Zastanawia mnie dlaczego tak zrobili??? czy powodem tego mo,ze byc to,ze tata ma przepukline??? dzis próbowali załozyć mu spedy,ale sie nie udało,bo ma..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...Odstąpiono takze od KORONAROGRAFI . PROSZE O WSKAZANIE CO DALEJ ROBIC . PS. JAK DOBRZE ZE JESTESCIE . POZDRAWIAM Czesc Michał ,wydaje mi się że twoja mama ma szansę tylko musi się udać jak najszybciej do dobrego chirurga naczyniowego ,nie ma na co czekać .Mój tato 2 tygodnie temu..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów?

.. ...lekarskie skierowało mnie na koronarografię. i tu było wielkie zaskoczenie ponieważ okazało się że moje serce ledwo zipie. dwie z trzech tętnic zarośnięte całkowicie, trzecia w 50 %. operacja ( luty 2003r ) wszczepienia bajpasów przebiegła bez żadnych sensacji, jedynie z wybudzeniem mnie..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 3

.. ...zadecydują czy zrobić koronarografie. Koronarografia to najlepsza metoda pokazująca stan stentów i tętnic .Wcale tak nie musi być, ze cos złego u mamy się dzieje, ja tez czasami zle się czuje, ale trzeba dmuchać na zimne. Życzę Twojej mamie dużo zdrowia. Witam. mróz - jak się czujecie?..

Boję się o swoje życie

.. ...się o skierowanie na koronarografię, te badania określą stan Twoich tętnic. Jeśli będą drożne, a napewno tak, jesteś jeszcze za młody aby zawęziły się. A ponadto żyj normalnie i więcej wiary w siebie! Wyluzuj się, zostaw dolegliwości * z boku * , wyskocz na dyskotekę, mniej albo wcale..

Duszność i ból klatki piersiowej

.. ...się, że jest niezbędna koronarografia tętnic wieńcowych. Koronarografię miałam wykonaną w klinice i zostałam zakwalifikowana do operacji by - passów., bo było zagrożenie życia. Obecnie jestem po operacji. Wnioski nasuwają się same. Serdecznie współczuję tej osobie , która straciła kogoś..

Koronografia - mam pytanie - ktoś sie na tym zna?

.. ...takiego? Pierwsza sprawa - koronarografia jest badaniem obrazowym naczyń wieńcowych ( tetnic ) . Tata miał wykonaną tzw. angioplastykę , najpewniej z wszczepieniem stentu , czyli takiej spręzynki, ktora poszerza naczynie , Ale ta sprezynka została w tej zyle na stałe? W tętnicy!!!! Tak..

Koronografia - powikłania i znieczulenie

.. ...przez 24 h? Witaj Ola! Koronarografia inaczej cewnikowanie serca jest inwazyjnym badaniem tętnic wieńcowych odbywającym się przez tętnicę udową.Jest niezbędnym badaniem wykrywającym niedrożność i zwężenia naczyń wieńcowych.Ja też się bałam tego badania. Miałam koronarografię dwukrotnie..

Bypassy i udar mózgu

.. ...ile chory wie/widział koronarografię, to stanu naczyń wewnątrz czaszki nikt nie bada. Mozna ocenić przepływy w tętnicach szyjnych ( badanie Dopplerowskie ) i w przypadku krytycznych zwężeń odroczyć zabieg kardiochirurgiczny ( ale TYLKO jeżeli chory jest stabilny ). Czasami chory ma..

Zawał dolnej ściany serca

.. ...na wątki o zawale i koronarografii i i znajdziesz odpowiedzi na niektóre pytania. Każdy zawał jest poważną chorobą serca, ponieważ doprowadza do uszkodzenia mięśnia sercowego Skoro twój tata jest przygotowywany do koronarografii, więc po badaniu.będzie dopiero wiadomo w jakim stanie są..

Po koronografi powstał zakrzep

.. ...Ewa! Przeszłam 5 razy koronarografie w okresie 2,5 roku. Ostatnią koronarografię miałam tydzień temu. Jestem po by - passach i po angioplastyce tętnic wieńcowych. Nie ukrywam , że się nie bałam, a ostatniej szczególnie, ale przeżyłam szczęśliwie. Przed dzień miałam zapoznać się z..

Arytmia serca, napadowe migotanie przedsionków

.. ...tak mam napisane po koronarografi,pozdrawiam Przetrwały otwór owalny – PFO ( patent foramen ovale ) występuje u około 25% populacji. Juz po ablacji. Sam zabieg nic szczegulnego nie trzeba się bać, trochę boli przy znieczuleniu.Wkłucie przez pachwinę prawą ( tętnicę ), lewą w..

Koronografia w wieku 68 lat,czy to bezpieczne?

.. ...miałem 4 ( cztery ) koronarografie. To jest jedynie zabieg i, tak właściwie, to praktycznie bez ryzyka. To jest coś jakby zastrzyk dożylny, tylko trochę grubawą igłą. Lekarz prowadzący zabieg wkłuwa się do tętnicy w pachwinie lub do żyły poniżej nadgarstka i przez tą igłę wprowadza..

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca

.. ...zabiegi ci chodzi ?...koronarografie robią chyba każdemu po zawale ...jest ona konieczna kiedy tętnice sa zapchane ...baypassy ?..powikłania mogą sie zdarzyć ale dzięki zabiegom ...poprawia się jakośc życia po zawale ..a ta dziura w sercu to niby dlaczego miałaby sie pojawić u Ciebie ?..

Choroba Kawasaki u osoby dorosłej

.. ...konieczne wykonanie koronarografii z podaniem środka cieniującego do tętnic wieńcowych. W przebiegu choroby, na szczęście rzadko, może dojść do zawału serca ( ok.5 % ), niewydolności krążenia czy zaburzeń rytmu serca. Leczenie zawału serca jest typowe, takie jak u osób dorosłych...

Powtórne bypassy

.. ...( reoperacji ) jest koronarografia. Pozwala na ocenić naczynia krwionośne ( które uległo zamknięciu? ) oraz drożność bypassów, a także czy istnieja podstawy do ponownej operacji. Czasami zdaża się, że zawał powstaje w wyniku zamknięcia innej tętnicy niż ta do której był wykonany w..

Czy po wszczepieniu stenta do tętnicy w sercu, mogę wyjść odrazu do domu ?

.. ....więc musiałaś mieć koronarografię... Jeżeli była to koronarografia przez tętnice udową więc musiałaś odleżeć nieruchomo pewną ilość godzin.. chyba ,że miałaś przez tętnice nadgarstkową??? Miałam wstawiane stenty... więc musiałam odleżeć 24 godz.. A na drugi dzień wolno mi było tylko..