Koronorografi

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...We wrześniu mam mieć koronorografię, popularnie cewnikowanie.Wspominasz, że kiedys ktoś Cie przestrzegł, że mogłeś sie od tego przekręcić. Chciałabym sie dowiedzieć, czy w ocenie tego lekarze, który cie ostrzegł to arytmia komorowa była przeciwskazaniem do cewnikowania? Napisz mi czy..

Stent to zło?

.. ...razu podczas pierwszej koronorografi, ponieważ mama nie może mieć podawanego kontrastu dwukrotnie w małym odstępie czasu. Mama ma arytmie komorową, ataki dodatkowych skórczy ok 2x w tygodniu, głównie po wysiłku. Obecnie nie może nawet powiesić prania lub iść na dłuższy spacer. Lekarz..

Po bajpasach - Str. 6

.. ...lata temu miał trzecią koronorografię + wstawinie stenta. Było raz gorzej, raz lepiej - średnio raz na pół roku jakaś poważniejsza awaria z częstoskórczami ... W przyszłym tygodniu ma kolejną ( czwartą lub piątą ) koronorografię połączoną z ewentualnym stentem lub decyzją o ponownej..

Obawa o zawał serca

.. ...miał robioną również koronorografie i balonikowanie. Teraz po raz kolejny ma zator w nodze. Wykonano mu przepychanie żyły, to nie poskutkowało. Następnie podano mu w kręgosłup zastrzyk rozluźniający, który również nie pomógł. 6 dzień jest podawana heparyna. Dziasiaj ma mieć podany..

Ablacja to ostateczność?

.. ...koronorografie. Jestem 3 lata po zawale,mam wstawiony stent a migotania zaczely sie od roku i powtarzaja sie co tydzien.Zawsze umiarawiana jestem w szpitalu.No i dzisiaj wariuje,co mam robic? Blagam poradzcie..

Stenty i cukrzyca

.. ...ubiegłego roku miał zabieg koronorografii i rozszerzono Mu wówczas dwie żyły. Pozostała jeszcze jedna najgorsza - zwężenie w 90%. Ma mieć wstawione stenty czy coś takiego. Tata ma też cukrzycę i nie może się nadwyrężać fizzycznie bo boli Go w piersiach. Martwie się, czy teraz to bedzie..

Zapalenie mięśnia sercowego od infekcji zęba leczonego kanałowo

.. ...teraz badania echa i koronorografii wykluczyly jakiekolwiek problemy krazeniowe oraz zawal. podejrzewaja zapalenie meisnia serocwego od infekcji zeba leczonego kanalowo. jak dlugo i jak sie to leczy? wszystkie wyniki maz ma ok, oprocz ekg, ktore wykazuje jakies zmiany. czy leczenie jest..

Komplikacje po wymianie zastawek

.. ...miala przeprowadzona koronorografie po ktorej nie stwierdzano zanieczyszczenia zyl. Panowie doktorzy! Prosze o pomoc w wytlumaczeniu mi tego bo to sie kupy nie trzyma............ http://www.kardiolo.pl/udar.htm W wypisie w/w pacjentki napisano - - komplikacje techniczne podczas..

Migotanie przedsionków - ablacja

.. ...ablację. Zabieg przypomina koronorografię tylko,że ja odczułam go boleśniej. Liczyłam na powodzenie, ale w moim przypadku ono nie nastąpiło. W tej chwili gdy piszę mam już miganie od 23 godzin i jestem tak zmęczona, że gdyby mi teraz zaproponowano jakiś zabieg to od razu bym mu sie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 32

.. ...czekam. Ale ile można, kiedy czuję jak życie ucieka, a jeszcze 5 lat temu ... Pozdrawiam A jeśli chodzi o ojca mrarka, to wg mnie miał tylko koronorografię ewentualnie z plastyką, ablacja nie wchodzi w grę,..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 33

.. ...myśli pisząc: * tylko koronorografię ewentualnie z plastyką, ablacja nie wchodzi w grę * moje zapiski tutaj opieram na tym, co lekarz powiedział memu ojcu, czyli najpierw ablacja później koronarografia. przecież to łatwo sprawdzić - są papiery ze szpitala, w których pisze, co i kiedy..

Koronarografia

.. ...1012.2008 u mnie również po koronorografi stwierdzono długi mostek mięśniowy zawężający tetnicę 50% - 75%.Dolegliwości sercowe zaczęły pojawiać mi się 15 lat temu w postaci bóli podłopatkowych,bóli pod pachą, ból i drętwienie lewej ręki.Czasami te bóle trwają od kilku minut do kilku..

By-passy i nadwaga po operacji

.. ...kolejnym zawale serca i po koronorografii własciwie od razy trafiłem na stół. Też mam takie wrażenie ,że na Pomorzanach starają się robić operację wszczepienia by - passów w jak największej ilości a zapomniano o jakości i bezpieczeństwie pacjentów. Jeszcze raz wyrazy szczerego..

Baypasy w Radomiu - Str. 2

.. ...widzisz,że z by - passami da się zyć i to całkiem nieźle ; - ) Ku pokrzepieniu dodam, że mój Tata jest już 18 lat po operacji. Aktualnie przed 5 koronorografią .. i decyzją o ewentualnej reoperacji. Pozdrawiam..

Czy ktoś jest po rebypassach?

.. ...przyszłym tyg. ma planowana koronorografię i jak się uda wstawienie stenta. W przypadku gdy zmiany okażą się rozleglejsze czeka Go na jesieni reoperacja. Czy ktoś przeszedł pomyslnie drugą operację ? Po jakim okresie czasu i w jakim wieku ? Wiem .. pytań jest dużo a STRACH ; - ) ma..

Nagłe zatrzymanie akcji serca po zawale i bypassach

.. ...spoczynku.Kontrolna koronorografia - nie udana .Tomografia komputerowa wykazala niedroznosc jednego by - passa.Oprocz tego maz ma b.niskie cisnienie.[spada do 42/70],jChwilami zdaje sie ,ze nie powinien juz zyc,a lekarz na pierwszej pooperacyjnej wizycie powiedzial synowi,zeby go..

Mam częstoskurcz nadkomorowy i strasznie boje się ablacji

.. ...bardzo ważne .Miałam koronorografię i niezbyt miło to wspominam . A jak jest z tymi łapówkami ?? czy rzeczywiście te sławne osoby biorą??? Ja jestem z Zabrza i jak do tej pory nie spotkalam ani jesdnego lekarza ktory bralby lapowke.Z reka na sercu moge powiedziec ze akorat ci lekarze na..

Jak odczytać z płyty zapis koronografii?

.. ...programu? Mam płytę z koronorografii ojca i na niej znajduje się program razem z plikami z badania. Program samoczynnie startuje po włożeniu płyty do napędu ( w jednym komputerze program nie widział danych - pewnie dlatego, że zainstalowanych jest kilka napędów ). Obawiam się jednak, że..

Stenty a ból ręki

.. ...miał robioną w 2002roku koronorografię to miał to robione przez prawą rękę ) a dzisiaj wieczorem następny potworny ból ręki prawej,który trwał ponad godzinę,mąż mówi że ma wrażęnie jak by tam coś pękło!Mam pytanie czy mogło się coś zrobić z tymi stentami, i czy mamy iść do kardiologa i..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 4

.. ...Sorki - przegapiłem. Koronorografia robi się przed operacją. polega to na wpuszczeniu kontrastu do żył. Widać to potem na zdjęciu. Ocenia się sytuację czy i stan tętniaka. Wynik ważny 3 miesiące. Robi się to raczej w przypadku kiedy już jest decyzja o operacji. Mi tego nie robili. Miałem..

Szybko się meczę, czasami piecze mnie w mostku a badania nic nie wykazują

.. ...specjalistycznych badan, łacznie z koronorografia w trybie pilnym ale jak pisałam wczesniej nie zdazyłam ich wykonac bo stało się co stało.Ale nadal leczę się u tego samego lekarza sądze ,ze z dobrym skutkiem .Musze Ci dodac tyle ,ze poniewaz nie skutkowały same leki więc mam wszczepiony..

Powtórna koronografia i stenty

.. ...stenty, a za sobą 5 koronorografi i 2( lub 3 ) balonikowania. Teraz ma 62lata. Tak więc dacie radę Panowie, bo innej opcji nie ma ; - ) Pozdrawiam serdecznie Pam Panowie głowa do góry . Mam stenty 3 - lata . Gdy dostałem drugi zawał miałem kłopoty wyjść na drugie piętro . Teraz po tych..

Kaszel i trzepotanie serca

.. ...chwile wahal sie nad koronorografia , a tak naprawde był mocno niezdecydowany co do diagnozy, przepisal Betaloc 50 .W tym roku chyba nie mam szans zeby dostac sie do niego ale nie żaluje , bo jedynie namieszal, nastraszyl i koniec.! Bardzo prosze o dorazna porade , czy ktos mial podobne..

Zabieg angioplastyki...

.. ...Ludzie! nie bójcie się koronorografii. Lekarze ( wspaniali ) podejmują decyzję w trakcie zabiegu, po podaniu kontrastu... nabrać powietrza, nie oddychać... dziękuję; nabrać... i tak kilka razy. Potem burza mózgów i decyzja. Wstawiono mi stenta. Cokolwiek to jest poprawiło moją tolerancję..

Nie mam rąk - jak mierzyć ciśnienie sensownie i miarodajnie ?

.. ...przyzwoite łącznie z Koronorografią - na którą się zgodziłem bo ponoć nie dałbym rady wykonać próby wysiłkowej ( nie mógłbym się przytrzymać na tej bieżni ). Podkurowano mnie i zalecono leki na nadciśnienie. Od tego czasu brałem te leki, ale fakt faktem ciśnienia systematycznie nie..