Krążenie pozaustrojowe

Sztuczne zastawki serca

.. ...operacji stosowane jest krążenie pozaustrojowe. Krew pacjenta jest przetaczana do specjalnej maszyny gdzie ulega utlenowaniu i oczyszczeniu z dwutlenku węgla i metabolitów. Zastawka może być naprawiona lub wymieniona na sztuczną ( plastikowo - metalowa konstrukcja ). Wszczepienie..

Metody operacyjne by-passów

.. ...serca i podłączeniem do krążenia pozaustrojowego ( sztucznego aparatu płuco - serce ): pomost żylny aortalno - wieńcowy ( ACVB ); ominięcie zwężenia tętnicy wieńcowej za pomocą pomostu z tętnicy piersiowej wewnętrznej ( ITA lub IMA by - pass ). Metody torakoskopowe by - passów. nie..

Operacja nowotworu serca metodą autotransplantacji

.. ...podłączony do systemu krążenia pozaustrojowego. Moja metoda pozwala na dokładniejsze usunięcie tkanki nowotworowej niż praca na otwartym sercu. A w przypadku guzów złośliwych dokładne oczyszczenie jest najważniejszym celem zabiegu - powiedział dziennikarzom prof. Reardon. Po poprzednich..

Wszczepiono zastawki aortalne nowego typu

.. ...otwierania mostka i krążenia pozaustrojowego, czyli bez dodatkowych obciążeń. Pierwsze tego typu zabiegi przeprowadzono w Polsce w listopadzie zeszłego roku. Dotychczas wykonano ich w sumie 25 - w Zabrzu, Warszawie, Krakowie i Katowicach. W poniedziałek i wtorek po raz pierwszy..

Echo serca - Str. 18

.. ...kardiochirurgicznej z zastosowaniem krążenia pozaustrojowego. Wskazaniem do leczenia inwazyjnego jest istotny przeciek lewo - prawy przez przegrodę międzyprzedsionkową, wyrażony wskaźnikiem Qp:Qs * =1,5. Metodą przezskórną powinno się leczyć wszystkich chorych, u których warunki..

Echo serca - Str. 37

.. ...MIDCAB lub chociaż bez krążenia pozaustrojowego - czy jest na to szansa ??? Serce jest chyba dość mocne FW 60%, niewielkie poszerzenie jam lewego serca. W 1975 roku był zawał serca. W tej chwili cukrzyca ( tabletki ) i przewlekła spastyka oskrzeli ( leczona kortykosteroidami ). Wiek 73..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...Zabieg operacyjny w krążeniu pozaustrojowym z wykorzystaniem własnej krwi pacjenta 30.01.96r. - implantatio prothesis.v.mitralis CarboMedics 2. W poprzednim wyniku z dn.22.11.06 wskaźnik był 1.53 i acenocumarol brałam przemiennie 1/2 - 3/4 tabletki oraz pozostałe leki. Witam!! Sztuczną..

By-passy w Olsztynie

.. ...czy miałeś operację w krążeniu pozaustrojowym czy na bijącym sercu ? Nie wiem dlaczego ale jakoś tego bardzo się boję ! Mój tato miał operacje 3 tygodnie temu, założono mu 3 bajpasy z zastosowaniem krążenia pozaustrojowego. operacja trwała 8 godzin po kolejnych 10 wybudził się i choć..

Jaki jest czas wybudzania się po operacji by-pass?

.. ...znieczulenie ogólne to raz a krążenie pozaustrojwe w trakcie operacji to dwa - bardzo obciąża organizm. dokladnie,przez wlasnie to odlaczenie krazenia na czas operacji i zastapienie go krazeniem pozaustrojowym doszlo u mojego taty do zawalu podczas operacji po pownownym powrocie do jego..

Bay pasy po koronografii i agnioplastyce

.. ...zabiegów jest w tzw. krążeniu pozaustrojowym ,a materiałem jest zyła pobrana z nogi albo tętnica( najczęsciej tętnica piersiowa wewnętrzna ). Po zabiegu najwazniejsza jest rehabilitacja . Pytaj chetnie odpowiem! Dziękuję Izo za szybką odpowiedź. Moje pytania są odnośnie wieku tzn 68 lat..

Tętniak aorty piersiowej

.. ...ZAbieg przeprowadza siew krążeniu pozaustrojowym, wymienia sie poszerzoną częśc aorty wszczepiając specjalną protezę, jesli zastawka aortalna jest niedomykalna lub zmieniona , to takze ją sie wymienia na sztuczną. Postępowanie pooperacyjne jest podobne jak po każdej operacji..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 12

.. ...których po operacji w krążeniu pozaustrojowym pojawiły i utrzymują się zaburzenia nastroju i pamięci - polecam artykuł WPROST z dn. 22.VI. pt. schizofrenia serca, autor Zbigniew Wojtasiński. Witam wszystkich. 10 lipca jadę do Krakowa na wstawienie sztucznej zastawki aortalnej i..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 26

.. ...08.06.2009 operowany byłem w krążeniu pozaustrojowym w Instytucie Kardiologii Warszawa Anin ( http://www.ikard.pl ). Usunięto mi zajętą procesem zapalnym zastawkę pnia płucnego, wszczepiając w jej miejsce homograf płucny. Jak mi powiedziano to zastawka biologiczna ze zwłok młodego..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 38

.. ...drugim przypadku mamy krążenie pozaustrojowe, tylko w pierwszym przypadku jest to krótki czas a w drugim przypadku ok. godziny. Wiadomo, że im krótszy czas krążenia pozaustrojowego tym lepiej. Może ktoś ma dodatkowe informacje o bezszwowych zastawkach wszczepianych w Krakowie, jaki jest..

Klinika na Ochojcu - skierowanie na bajpasy - Str. 2

.. ...pracującym sercu, czy tylko w krążeniu pozaustrojowym, czy zawsze jest otwierana klatka piersiowa - podobno są już stosowane techniki oszczędzające. Jak długo czeka się na termin i jak ewentualnie go przyspieszyć. Będę wdzięczna za każdą radę. Pozdrawiam. hEJ. MAM PYTANIE. w jakich..

Miektomia przegrody - co to za operacja?

.. ...zabiegiem wykonywanym w krążeniu pozaustrojowym , czasem wymiany /naprawy wymaga tez zastawka mitralna. A jezeli chodzi o blizny pooperacyjne? Tzn? Naczęsciej wykonuje sie ją z tzw. sternotomii środkowej ,a wiec z przeciecia mostka w linii srodkowej ciala Dziekuje za informacje.Wiem..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...oczywiście, to operacja, w krążeniu pozaustrojowym, ale ta operacja dzisiaj, a 25 lat temu, gdy już mogłem ją mieć, to cała epoka w kardiochirurgii. Pozdrawiam Andrzej Witam, aorta wstępująca ma tendencje do zmiany rozmiarów pod wpływem np. ciśnienia krwi, tak więc gdy ciśnienie mamy..

By-passy i nadwaga po operacji

.. ...operacjach prowadzonych na krążeniu pozaustrojowym. 2/W czasie operacji nastąpiło niedotlenienie mózgu, co może się zdarzyć przy miażdrzycy - czyli reasumując po takim epizodzie operacyjnym z pacjenta robi się roślina.Poza tym nie mam czucia w całej lewej stronie klatki..

By-passy Szczecin - opinia o lekarzach

.. ...wszczepienia by - passów w krążeniu pozaustrojowym. Do Borysa Ja proponowałabym dr Filipiaka, bo to on mnie operował. Moją koleżankę operował inny lekarz, lecz jego nazwiska nie pamiętam. Obydwie jesteśmy wdzięczne nie tylko lekarzom operującym. Cały zespół pracujących tam lekarzy i..

By-passy w Aninie

.. ...godzin.Robiona była na krążeniu pozaustrojowym Tutaj często występuje dość duży problem.Przejście z krążenia pozaustrojowego na samoistną pracę naszego serca nie zawsze się szybko udaje i następuje okresowe niedotlenienie mózgu i problemy z tym zwiażane.Ja to doświadczyłem na..

Bajpasy metodą MIDCAB

.. ...operacja serca bez użycia krążenia pozaustrojowego - podczas operacji serca cały czas bije. Wykonuje się ją u osób, które mają zwężenie 1 tętnicy wieńcowej - tętnicy przedniej zstępującej serca. Dostęp do serca uzyskuje się przez niewielkie, kilkucentymatrowe cięcie po lewej stronie..

Krążenie pozaustrojowe - czy to duży problem ?

.. ...będzie z wykorzystaniem krążenia pozaustrojowego. Czy bardzo się tego bać, czy powikłania są częste ? Kto przez to przeszedł? Powikłania są bardzo rzadkie. Operacje udają się w 99,6%. Nie jest źle. Poza tym trzeba być zawsze dobrej myśli, bo przecież poddajemy się operacji, by było..

Tętniak aorty, leczenie tylko poprzez rozcięcie klatki?

.. ...klatki piersiowej i w krążeniu pozaustrojowym - inaczej się nie da! Ale nic się nie martw - ja żyję to i tobie się uda! Ja miałem w Krakowie taką operacje.Klatkę otwierają przy tej operacjii.Mam wszczepioną zastawkę homogenną wraz z aortą wstępującą.Niestety ta zastawka homogenna po..

ASD2 u noworodka

.. ...Operacje przeprowadza się w krążeniu pozaustrojowym. ASD2 zaszywa się najczęściej niewchłanialnym szwem ciągłym. Jeżeli ubytek jest rozległy lub stwierdza się mnogie ubytki przegrody międzyprzedsionkowej do zamknięcia wukorzystuje sie łate z osierdzia dziecka lub z tworzywa sztucznego...

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...Operacje przeprowadza się w krążeniu pozaustrojowym. ASD2 zaszywa się najczęściej niewchłanialnym szwem ciągłym. Jeżeli ubytek jest rozległy lub stwierdza się mnogie ubytki przegrody międzyprzedsionkowej do zamknięcia wukorzystuje sie łate z osierdzia dziecka lub z tworzywa sztucznego...

PFO - tętniak między przedsionkami - leczenie, zabieg - informacje

.. ...wyrazy * operacja * i * krążenie pozaustrojowe * w jednym zdaniu są dla mnie już całkiem niestrawne ; - ) Na razie lekarz nic nie mówił o operacji. Ide do szpitala na dodatkowe badania m.in. stymulacje serca przez przełyk - też nie wiem zbytnio o co chodzi. Boje się samego słowa *..

Zatrzymanie akcji serca w drugiej dobie po bypassach.

.. ...lat i jaką metodą był operowany ( czy na krążeniu pozaustrojowym ?! ) .. nikt Ci tutaj nie odpowie na pytanie o * szanse przeżycia * , a przyczyn powikłan pooperacyjnych też może być kilka ... Podrawiam..

Sanatorium po operacji zastawki w Aninie

.. ...zastawki aortalnej w krążeniu pozaustrojowym u starszej osoby? Wiem, że Kraków kieruje pacjentów do Busko Zdrój. A jak wygląda to teraz w Aninie??? czy nie ma tu nikogo po operacji w Aninie? Witaj maju. Ja na początku marca miałem operację wymiany zastawki aortalnej w Aninie. Nie..

Sanatorium po operacji zastawki w Aninie - Str. 2

.. ...ćwiczenia ( po zastosowaniu krążenia pozaustrojowego wszystkie narzady, przede wszystkim płuca są najbardziej narazone ), dlatego uważam, że ważna jest wczesna rehabilitacja kardiologiczna. Etapy rehabilitacji kardiologicznej: Wczesna rehabilitacja kardiologiczna: – etap I (..