Krążenie problemy

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. ...powikłań ze strony układu krążenia, takich jak udar mózgu, zawał serca czy niewydolności narządów - serca i nerek. Zdaniem prof. Januszewicza, trzeba jednak pamiętać o tym, że dzięki postępowi nauki medycyna dysponuje obecnie wieloma lekami, które są skuteczne w leczeniu nadciśnienia i..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...jest nagłe zatrzymanie krążenia i oddychania - dlatego właśnie chorobę tę nazywa się cichym zabójcą . Najpoważniejszym problemem szpitali, wbrew dotychczasowym przekonaniom, nie są zakażenia wewnątrzszpitalne, tylko zakrzepica żył głębokich. Zator tętnicy płucnej, będący jej powikłaniem,..

Wymianiono zastawkę aortalną metodą przezskórną

.. ...sercu, bez zatrzymywania krążenia. W Zabrzu zoperowano dwie osoby, w Krakowie jedną. Były to kobiety w wieku 73, 80 oraz 77 lat. To dobra metoda dla chorych z grup dużego ryzyka, z innymi problemami zdrowotnymi, gdzie tradycyjna metoda jest zbyt dużym obciążeniem. Z pewnością nowy sposób..

Bezsenność zwiększa ryzyko nadciśnienia

.. ...cierpiące na bezsenność powinny szukać pomocy medycznej i nie lekceważyć tego problemu, ponieważ nawet jeśli śpią dłużej niż krytyczne 5 godzin, mogą być narażone na depresję i inne skutki bezsenności...

Bezsenność a choroby serca

.. ...bezsenności z chorobami układu krążenia od dawna budzi zainteresowanie naukowców. Francuscy badacze podkreślają, że przewlekłych problemów ze snem doświadcza w pewnym momencie życia około 48 proc. populacji, dlatego niezbędne są badania, które pozwolą lepiej poznać mechanizmy..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...ryzykiem chorób układu krążenia - jeszcze częściej. Pozwoliłoby to wcześnie wykrywać nadciśnienie i szybciej wdrażać terapię. Za poważny problem w leczeniu tego schorzenia prof. Głuszek uznał fakt, że kontrolę ciśnienia krwi udaje się uzyskać w Polsce tylko u 20 proc. chorych...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 30

.. ...zastanawiałam, czy z moim krążeniem jest ok? Ciśnienie mi się obniżyło, serce zdziwaczało ( nigdy wcześniej nie miałam z nim problemów, to zaczęło się rok temu, po innych objawach niby - nerwicowych ). A może ja faktycznie na coś innego cierpię, a nie na nerwicę? A może raczej na jedno i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 152

.. ...Zawał? Niewydolność krążenia? Ale ja miałem wtedy ok. 20 lat. Próbowałem potem zasnąć, ale sytuacja sie powtarzała. Od tego czasu przez kilka miesięcy miałem problem z zasypianiem, bałem się, że coś mi się stanie. Zrobiłem EKG, ale nic nie wykazało. Założyli mi Holtera, ale aparat był..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 557

.. ...które łączę z słabym krążeniem krwi w mózgu ) i uczuciem wyczerpania pod koniec dnia ( które odczuwam jako problemy stres - serce ) to ten lek może mi pomóc? Chodzi mi,by nie wpłynął na moją psychikę za bardzo..bo tego się boję. Ale doczytałem,że przy przyjmowaniu leku może występować..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 871

.. ...objawy..lęki,zaburzenia krążenia itd...leki nie zmienią naszego myślenia,nie zmienią sytuacji które wywołują te objawy..one tylko pomagają przetrwać.Ja jakoś siebie poznałam ,ale mam większy problem z sytuacjami gdzie spotykam się z innymi,z sytuacjami jakie funduje nam życie,sama się..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 157

.. ...usztywnia,chyba tez coś z krążeniem,kiedy czuje,że krew zaczyna mi gdzieś pulsować to chora radość..Nie wiem wiem na ile te problemy są związane z kręgosłupem,bo mam skrzywienie, być może duże ale ja już nic nie wiem..na ile kręgosłup wpłynął na mój stan czy może mój stan na..

Marznący palec i inne dziwne objawy

.. ...natury neurologiczno - krążeniowej i staram sie by żyło mi sie lepiej, bezproblemowo,powodzenia. Witam ja mam dokładnie takie same objawy lub nawet ostrzejsze o zdiagnozowano mi grzybice układową podobne objawy daje tez borelioza jesli jeszcze masz burczenie w zołądku przelewanie sie..

Solarium a choroby serca

.. ...mówimy ) serca - ukłąd krążenia pełni rolę termoregulacyjną ( musi ochłodzić ciało ) może więc pojawić sie problem, jeśli serce jest w jakikolwiek sposób uszkodzone. Po drugie trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie jak długo i jak często siedzi sie w solarium ( wiem że rozpiętość jest..

Czy problem z krążeniem? widoczne żyły

.. Mam problem, który może wydawać się błahy, ale od pewnego czasu na czole wyskoczyły mi strasznie wyraźne żyły, nie mogę się nawet uśmiechnąć, bo stają sie tak widoczne, biegną przez całe czoło i zbiegają się między brwiami, czy to może być objaw jakiejś choroby, schudnęcia, przemęczenia? nigdy wcześniej..

Dziwne mijajace bóle serca

.. ...rodzajem destabilizacji krążenia .W przeszłości robiłem wiele badań które wskazywały na jakąś postać nerwicy.Jestem człowiekiem raczej mocnym psychicznie ale bardzo wymagającym od siebie i innych,co napewno jest stresogenne.Myślę że to dobry pomysł aby mówić o swoich problemach i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 41

.. ...propranolol( na poprawe krążenia ), ciągle nie wiem jak wrócić do pracy bo robi mi się słabo niekiedy no i serce wali, ręce i nogi się trzęsą a boję się żeby to mnie nie złapało przy ludziach, a już bardzo chcę wrócic proszę niech ktoś się odezwie, moje gg 4733534, albo na forum..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 285

.. ...niewydolność serca i krążenia i arytmia i cholera wie co jeszcze!:P...ale nie, to jest od nerwów. Będę to Wam powtarzać do znudzenia:P ale naprawdę takie objawy są OD NERWÓW a nie od CHORÓB SERCA: ) A ja uparłam się i nie biorę tego citabaxu od lęków...nie chce tego...kolejnego leku z..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 24

.. ...mi coś napoprawienie krążenia mózgowego b mi palce sinieją, mam tez ciągłe wzdęcia i problem z odbijaniem się.Czuję się okropnie juz sama nie wiem co mi dolega. Może ma ktoś podobne objawy. Czesc Kasiu.Znam ten problem osobiscie.Lecze sie na nerwice i mam m.in takie objawy jak Ty i..

Kłucie w sercu - Str. 2

.. ...mówi o problemach z krążeniem, a mało tego obawiam sie jakiś problemów ze względu na to że moja mama ma artytmie serca i bierze leki. czasem jednak zastanawiam sie czy to nie nerwica mnie tak wykańcza.... pozdrawiam hej mam 17 lat;] w wieku 6 lat mialam nie do konca rozwiniete zastawki..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...spadkobiercami chorób układu krążenia krwi czy nie wydolności serca, tzw.,,RYZYKO GENETYCZNE * . Głównie chodzi tu o osoby palące papierosy, z nadwagą i z nadciśnieniem tętniczym. Musimy pomyśleć czy nasz styl życia, który prowadzimy jest dla nas zdrowy. Jeśli nie to trzeba wybrać, albo..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem - Str. 2

.. ...hemoroidów po choroby układu krążenia. Gdyby był taki wynaleziony to w czasopismach naukowych ukazałoby się masa artykułów na jego temat a ci, którzy go wynaleźli dostaliby Nobla. Wobec powyższego wiedząc, że kieruje się pan tylko komercją i chęcią zarobku proszę nie wprowadzać fermentu..

Udar mózgu - Str. 6

.. ...również niewydolność krążenia. Do kolana ma siną nogę. Lekarze leczą go obecnie heparyną. Tydzień dzisiaj mija i nie ma żadnej poprawy. Lekarze twierdzą, że stan jest beznadziejny. Największy problem stanowi ta noga, amputacji nie chce się podjąć na chwilę obecną żaden z chirurgów z..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 27

.. ...najprawdopodobniej ) - zastój krążenia. Tak jak Jaber wspominał - każdy inaczej odczuwa i przy innej wartości. Ja ostatnio miałam ponad 45 i nie było źle. Moim problemem jest zastawka mitrlana ( sztuczna ). Ostatnie badanie wykazało dalsze zwężenie i lekkie nadciśnienie płucne. Jednak są..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...tego mam problemy z krążeniem w nogach bo mam takie mrowienia ale teraz mi trochę przeszło bo załatwiłam sobie laser i to mi pomogło na te nogi tylko na jak długo? mam problemy ze wzrokiem ale nie od wady ( +4 ) tylko podobno od niedotlenienia bo jak chodzę to tak szybko spada mi..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG

.. ...chorób serca i układu krążenia. Każda metoda, która pozwoli zmniejszyć tą niechlubną statystykę godna jest polecenia. W natłoku mnożących się wokół liczb i statystyk zbyt często zapominamy, że zwiększająca się liczba zawałów to nie tylko problem społeczny, to przede wszystkim tragedia..

Nietypowy problem z krążeniem w kończynach dolnych

.. ...25 lat i problemy z krążeniem, a dokładnie w kończynach dolnych. Dosłownie rzecz biorąc stopy zawsze mam lodowate, a kolana czasami niemal fioletowe. Nie wpływa to diametralnie na moje życie, ale jest dosyć dokuczliwe, bo np. wystarczy, że chodzę bez skarpetek ( nawet latem ) i od razu..

Drentwienie palca u nogi - Str. 2

.. ...chodzi o prawidłowe krążenie... podobnie sprawa wygląda z obuwiem, jeśli jest za ciasne, jeśli wręcz * wbija * palce a stopa nie ma jak się poruszać - lepiej zrezygnować z takich butów. : - ) Bo można nabawić się problemów z krążeniem a nawet i krwiaka podpaznokciowego. Pozdrawiam a ja..

By-passy w Aninie

.. ...godzin.Robiona była na krążeniu pozaustrojowym Tutaj często występuje dość duży problem.Przejście z krążenia pozaustrojowego na samoistną pracę naszego serca nie zawsze się szybko udaje i następuje okresowe niedotlenienie mózgu i problemy z tym zwiażane.Ja to doświadczyłem na..

Krążenie pozaustrojowe - czy to duży problem ?

.. ...będzie z wykorzystaniem krążenia pozaustrojowego. Czy bardzo się tego bać, czy powikłania są częste ? Kto przez to przeszedł? Powikłania są bardzo rzadkie. Operacje udają się w 99,6%. Nie jest źle. Poza tym trzeba być zawsze dobrej myśli, bo przecież poddajemy się operacji, by było..

Brak tchu i częste ziewanie

.. ...Może to brak ruchu, krążenie gorsze czy jak? Podpowiedzcie coś, czy to może być coś poważnego czy przesadzam? Mam 18 lat i od niecałego miesiąca mam tak samo to jest uczucie jakby powietrze nie do konca wypełniało płuca do tego czuje lekkie kłucie w okolicach serca i czasem drętwieją mi..

Problem z sercem, nierówne bicie, wali jak dzwon

.. ...odzwierciedla się mniej wydajnym krążeniem, co dalej ma wpływ na trawienie pokarmu. Co do pracy, próbowałeś oszukać swoje serce. Przy większym wysiłku było ono zmuszane do większej pracy, przez co nie odczuwałeś dolegliwości. Polecam szybką diagnostykę, ponieważ nieleczona arytmia, może..

Zimne palce u prawej ręki

.. ...serca , lub problemy z krążeniem proponuję udać się do lekarza pierwszego kontaktu on Ci powie co dalej. Mam podobvny problem - przy czym u mnie nie stało się to z dnia na dzień. Palce u obu rąk mi sinieją, potem stają się białe i w ogole nie mają czucia. Stan pogarsza się powoli ale..

Omdlenia przy dłuższym staniu oraz problemy z krążeniem

.. ...nie jest to związane z krążeniem. 2 razy zdarzyło mi sie omdleć po dłuższym staniu w jednym miejscu w dusznym pomieszczeniu, dodam że jak wchodzę po schodach to strasznie bolą mnie nogi i robi mi sie strasznie słabo, nie mogę złapać powietrza. lekarz na duszności zalecił mi aktywność..

Ciężki oddech, 18 latek

.. ...mi słabo i mam słabe krążenie.A najgorsze jest to ,że gdy powiedziałam mojemu lekarzowi o moich problemach to on mnie tylko osłuchał i nie skierował na żadne badania!Stwierdził, że wszystko jest w porządku, nie słychać żadnych szmerów itp.Uważa że to może być na tle psychologicznym i że..

Niskie ciśnienie i wysoki puls

.. ...zimne rece * . Moje krążenie jest ponoc w normie i nie wiem o co teraz sie zaczepic by zwalczyc ten uciazliwy problem. radzę zrobić badania na nadczynnośc tarczycy Witam wszystkich mam z zawsze niskie ciśnienie103/63/70, dziś jednak miałam wiekszy puls doszedł mi do 97 a przy tym..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu - Str. 2

.. ...ciężki i była niewydolna krążeniowo i i zaczynał się obrzęk płuc.Miala problemy z oddychaniem i była karmiona sondą. Potem stan się poprawil i sondę jej wyjęli i zaczęła probować sama jeść. Owszem była cały czas cewnikowana,ponieważ nie wstawala do toalety...No i pampresy cały czas..Tak..

Życie intymne po zawale serca i pomostowaniu

.. ...to przy zaburzeniach krążenia przekład się to również na to... ale nie trzeba się obawiać stosowane w tych wypadkach leki z sildenafilem jak maxigra radzą sobie z tym problemem zresztą sildenafil bywa używany prównież przy leczeniu innych chorób układu krążenia Z przypadku znajomego wiem..

Zawroty głowy, ból serca, duszności, wysokie ciśnienie

.. ...mieć jeszcze problemy z krążeniem. Nie masz możliwości zrobienia tego prywatnie? Ja mam ten sam problem pomijając wysypkę. Ciągle jest mi gorąco, mam gorączkę, częste zawroty głowy i ciągłe uczucie zmęczenia. Tak jak u ciebie takatam mam słabe miesiączki co jest bardzo dziwne bo zawsze..

Zespół MAS - czy konieczny rozrusznik?

.. ...nagłego zatrzymania krążenia,a to już może być dużym problemem.Powodzenia dzięki serdeczne nie ukrywam że się boję,ale to chyba normalne szukam jeszcze wiadomości w jakim znieczuleniu jest wszczepiany rozrusznik bo mnie straszą,że po znieczuleniu do kręgosłupa mogę być sparaliżowana. Mam..

Różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym a bisocard

.. ...towarzyszy lekom na układ krążenia, Coś za coś. Ja jeszcze nie spotkałam osoby która ozdrowiała nie płacąc frycowego ( skutki uboczne ).Pozdrawiam. Witam. Duża różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym jest rzeczywiście problemem ad dgn. gdyż może być wynikiem pewnych..

Wielki problem ze słuchem

.. ...może jest związane to z krążeniem w tej części organizmu lub pasożytami.Być może to zapalenie ale podobno wtedy z ucha wycieka coś a nie stwierdzono uszkodzeń w błonie bembenkowej.Dodam że mam też problemy które często są problemami z krążeniem czyli jak wstaję to w głowie mnie się kręci..

W zapobieganiu chorób krążenia a często w leczeniu bardzo ważna jest dieta

.. Najważniejsze sprawy: Należy dbać o to aby nie było niedoborów związków zwłaszcza takich pierwiastków jak magnez,wapń,żelazo,kobalt.W przypadku wątpliwości polecam zakupienie ich w aptece lub sklepie chemicznym( niestety ze związkami kobaltu może być problem ). Odpowiednia ilość flawonoidów w diecie..

Problemy z sercem a czerwone ręce

.. ...sercem - to jest złe krążenie krwi.Nawet miałam ciśnienie niskie nogi sine ale to jest wszystko związane z sercem.Jak najszybciej radze ci iść do lekarza pozdrawiam . idz do lekarza , sam sie nie wyleczysz a bedziesz sobie co jakis czas przypisywal rózne choroby. Lekarz zrobi ci ekg ,..

RTG klatki piersiowej w diagnozowaniu chorób układu krążenia

.. ...doagnozowaniu chorób układu krążenia jest RTG klatki piersiowej?Mam problem ponieważ ze względu na złe samopoczucie, kołatanie serca i skoki ciśnienia trafiłam do kardiologa. Miałam robione EKG, echo i holter ciśnieniowy. Zlecił też USG jamy brzusznej ( już je zrobiłam - wszystko dobrze..

Wyspokie trójglicerydy - ponad 600 proszę o poradę

.. ...badania w kierunku układu krążenia powinien zrobić ? U nas niestety jest też taki problem, ze maz przeszedł zapalenie wątroby typu B i dieta, ktora skutecznie zbija cholesterol i trujglicerydy źle działa na wątrobę ( obie diety się wykluczają, a żaden lekarz nie chce dobrać odpowiedniej..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok

.. ...preparat wspomagający krążenie mózgowe Herbapol Kraków .. apropos twoich objawów to problemy krążeniowe .. rozsadza cię ciśnienie i jeżeli stan się utrzyma, tak myślę że może być nie dobrze .. szczególnie że ci geniusze lekarze nie widzą eskalacji problemu.. na twoim miejscu bym..

Mam problem

.. ...wenoforton na poprawę krążenia.Czy on codziennie się rusza?Jak zalega na kanapie,to żle.Jak z sercem w porządku ,to bóle w klatce mogą być od kręgosłupa szyjnego i piersiowego.Trza prześwietlić z boku i na wprost.Samo EKG nie jest dokładnym badaniem.Musi być badanie wysiłkowe serca i..

Problemy z krążeniem... co robić??

.. Witam, od jakiegoś czasu cierpię na skoki ciśnienia - leżałem z tego powodu w szpitalu. Neurolodzy oraz nefrolodzy mowia mi ze wszystko jest ok, nialem zrobione nastepujace badania: tomograf glowy, usg jamy brzusznej, przeplyw tętnic, przeswietlenie klatki piersiowej, ekg, badanie przekrojowe oka, pobrany do..

Nerwica, depresja, a może problemy z krążeniem, tarczycą?

.. ...związanego z tarczycą lub krążeniem? a nie może zrobić badań na tacaycę? I z wynikami iść do lekarza?To chyba prostsze niż się zamartwiać. niech zrobi bad krwi OB,MORFOLOGIA,CRP,ELEKTROLITY i TSH,th3 i4 i z wynikami do lekarza,na forum nikt ci diagnozy nie postawi. a nie zrobił ty jej..

Problemy z myśleniem, mową, z pamięcią

.. ...Parkinsona 5. problemy układu krążenia - serce, mózg, miażdżyca, arterioskleroza 6. problemy układu odpornościowego - alergie, skłonność do częstych stanów zapalnych 7. problemy dermatologiczne - egzemy, zgrubienia skóry, popękane pięty, 10. problemami gastryczne - niewłaściwe..

Stymulator - sprawdzenie działania

.. ...stwierdził niewydolność krążenia ) powinno się skierować pacjenta na badanie czy stymulator działa poprawnie? Problem dotyczy mojego ojca ( 74 l. ). W styczniu br. wszczepiono mu stymulator z elektrodą umieszczoną w prawej komorze. Termin kolejnej kontroli na wyznaczony na 02.2010. Cały..

Ból brzucha

.. ...być jakieś problemy z krążeniem? Przeważnie mam zimne stopy i dłonie, nogi często są czerwone tak że jak nacisnę na nie palcem robią się normalnego koloru a za moment znowu lekko czerwone. Przez pewien czas miałem problemy ze snem i w ciągu dnia obojętnie ile spałem czułem się zmęczony,..

Blok prawej odnogi pęczka hisa

.. ...okresie wydolności układu krążenia. 2. Wady wrodzone serca 3. Zaburzenia rytmu serca pochodzenia organicznego, potwierdzone badaniami elektrokardiograficznymi. Czy blok prawej odnogi pęczka hisa uznawany jest za: - chorobę serca ? - wadę wrodzoną serca ? - zaburzenie rytmu serca ?..

Proszę o pomoc.

.. ...Zaczęło się od zatrzymania krążenia. Był reanimowany. Teraz jest w szpitalu pod respiratorem, ma problem z oddychaniem. Miał niedotlenienie mózgu. Jest w śpiączce farmakologicznej. Gdy jest wybudzany strasznie jest nadpobudliwy, rusza nogami i rękami. Na dodatek ma jedną nerkę od..