Krwawienie

Ablacja

.. ...tętniak w miejscu wprowadzenia igły do naczynia; powikłania zakrzepowo - zatorowe; przejściowy lub trwały blok przedsionkowo - komorowy; przebicie ściany naczynia lub serca, krwawienie do jamy osierdziowej...

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...w okolicy potylicy, krwawienia z nosa, zawroty głowy, pogorszenie tolerancji wysiłku. Często pierwszym objawem klinicznym jest pogorszenie widzenia. Nadciśnienie tętnicze wywołuje wiele niekorzystnych powikłań. Do najczęściej występujących zaliczamy: choroba niedokrwienna i zawał mięśnia..

Koronarografia

Koronarografia

.. ...nudności, odruchów wymiotnych, objawy uczulenia ( wysypka, zaczerwienienie skóry, kaszel, duszność. Ponadto mogą wystąpić powikłania związane z nakłuciem naczynia, takie jak krwiaki, krwawienia, tętniaki...

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

.. ...ryzyka ewentualnego krwawienia, zwykle dąży się do uzyskania wartości 2,0 - 3,0. Acenokumarolu nie wolno popijać sokiem grejpfrutowym, może to znacznie zmniejszyć skuteczność acenokumarolu. W Polsce używa się głównie różnych preparatów acenokumarolu ( Acenocumarol, Sintrom, Sincumar ),..

Krwiak mózgu

Krwiak mózgu

.. ...zagrażający życiu człowieka. Krwawienie śródmózgowe ma najczęściej miejsce w tak zwanych jądrach podstawy, wzgórzu oraz torebce wewnętrznej. Są to głębokie struktury mózgowia, przez które przechodzą liczne drogi nerwowe i w obrębie których znajdują się ważne podkorowe ośrodki nerwowe...

Niedociśnienie

.. ...objętości krążących płynów ( krwawienia ) jest elementem wstrząsu. Krytyczna jest w tym wypadku funkcja nerek, których prawidłowe ukrwienie wymaga co najmniej ciśnienia skurczowego o wartości 70 mmHg. U ludzi, którzy z powodu bólów wieńcowych, przyjmują doraźnie nitroglicerynę ( np. w..

Winpocetyna (Cavinton, Viecbrol, Vinpocetine, Vinpoton)

.. ...wykluczyć możliwość krwawienia do ośrodkowego układu nerwowego. W ramach działań niepożądanych, winpocetyna może powodować przyspieszenie akcji serca jako odruch na chwilowy spadek ciśnienia. Preparaty zawierające winpocetynę dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Cavinton,..

Reoperacja

Reoperacja

.. ...zabiegu, na przykład krwawienie wymagające zaopatrzenia chirurgicznego, czy rozejście się zespolenie, szwów. Inną przyczyną powtórnego zabiegu chirurgicznego jest progresja choroby albo zmiana stanu wiedzy na jej temat, sugerująca konieczność poszerzenie zakresu interwencji..

Clopidogrel (Klopidogrel, Aprelex, Plavix, Zyllt)

.. ...niepożądanym jest wystąpienie krwawienia lub krwotoku. Lek może także powodować biegunkę, bóle brzucha i niestrawność. Przed planowymi zabiegami chirurgicznymi należy rozważyć odstawienie leku, jeśli jego stałe przyjmowanie nie jest bezwzględnie konieczne. Nie ma danych na temat..

Nadroparyna (Fraxodi, Fraxiparine)

.. ...to przede wszystkim krwawienia i krwotoki. Możliwe jest także wystąpienie małopłytkowości zagrażającej ciężkimi zaburzeniami krzepnięcia do DIC włącznie. Jest to jednak rzadko spotykane powikłanie, nie mniej spadek wartości płytek w kontrolnej morfologi wykonanej zwykle w przeciągu 10..

VAD (urządzenie wspomagające czynność komór serca)

.. ...związane z niefizjologicznym przepływem krwi przez pompę oraz ryzyko krwawienia związane z samym zabiegiem oraz z konieczną terapią przeciwzakrzepową, ciężkim powikłaniem może być także niewydolność nerek...

Objawy zajścia w ciąże

Objawy zajścia w ciąże

.. ...pojawia się kolejne krwawienie miesięczne. Poczęcie dziecka nie jest jednak jedynym powodem zatrzymania miesiączkowania, co więcej, u części kobiet w czasie I trymestru ciąży nadal pojawiają się krwawienia. Zmiany hormonalne w pierwszych tygodniach ciąży powodują wzrost wielkości i..

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

.. ...udarem niedokrwiennym. Poprawna diagnoza jest bardzo istotna, ponieważ w obu przypadkach strategie leczenie są diametralnie różne. Tomografia komputerowa pozwala wykluczyć świeże krwawienie śródmózgowe...

Trombopoetyna chroni serce po zawale

.. ...może bowiem powodować krwawienia i krwotoki groźne dla życia pacjenta. Badacze kierowani przez dr Johna E. Bakera podawali trombopoetynę szczurom, które przechodziły zawał serca, a efekty porównywali z grupa gryzoni nieleczonych. Okazało się, że trombopoetyna ograniczała obszar..

Białko PKC alfa sposobem na zakrzepy krwi

.. ...nie narażając go na wykrwawienie - informuje Journal of Clinical Investigation. Proces krzepnięcia pozwala nam uszczelniać zniszczone naczynia krwionośne. Bez niego każde skaleczenie prowadziłoby do utraty całej krwi, jednak nieprawidłowe krzepnięcie w naczyniach mózgu czy naczyniach..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...przeszłości kłopoty z krwawieniami masywnymi z nosa, co kończyło się tamponadą na oddziale laryngologicznym ( nie polecam ). Od paru dni zażywam jednak raz dziennie Zyllt 75 mg, podobno jest bezpieczniejszy, choć cholernie drogi. Trzęsiawki w czasie migotania miałem ostatnim razem i..

Echo serca - Str. 14

.. ...Pani Izabelo czy częste krwawienie z nosa może być wynikiem mojej zastawki mitralnej w czasie krwawienia cisnienie mam 130/75 czy musze łykać jakąś witamine K na krzepnięcie, przeważnie leci mi krew jak jest duszno i parno oraz rano przy wstawaniu Witam Pani Izabello. Od pewnego czasu..

Echo serca - Str. 30

.. ...bakterie? problemy z krwawieniem dziąseł - parodontoza - możliwośc zakażenia wsierdzia przez taki stan rzeczy ? dwa lata temu grudki na kciukach i palcach wsazujących małe napełnione wodą - czy to nie było IZW ? czy moge uprawiać sport ? czy w najbliszym czasie poddać się operacji? Czy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 57

.. ...cykle, bardzo silne krwawienia. Czy bierzesz coś na nerwicę, jak sobie radzisz? Do asi :Ja mam tą nerwicę juz 13 rok z małymi przerwami.Brałam leki ale one tylko trochę mi pomagały A te nowej generacji o których tu dziewczyny piszą nic mi nie poprawiały samopoczucia.Dlatego od maja już..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 138

.. ...przyzębia )z powodu bólu i krwawienia z dziasel przy myciu zębow. Nie podano jej antybiotykow podczas zadnej z tych wizyt, poniewaz zapytana zaprzeczyla, jakoby kiedykolwiek miala szmery w sercu lub goraczke reumatyczna. Skierowano ją do mnie, abym ustalil rozpoznanie.Tak jak w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 490

.. ...lekarza żeby wyjasnić te krwawienia,z pewnością to nic groznego. Aga kiedy Ty sypiasz ? : ) Krysiu3 opowiastka super! Czarna widzisz ile bedę odsypiać jak pogonimy po knajpkach: ) A to chyba jakiś kryzys niedzielny. Od rana mnie telepie. Hm, widzę, że ostatnimi czasy bielizna to temat..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 575

.. ...kiedyś miałem takie krwawienie delikatne ale to chyba dlatego że powietrze było suche a może słabe naczyńka krwionośne w nosku ale po jakimś miesiącu samo przeszło a przyszło coś innego i to jest tak wkoło zrób jakieś badania w tym kierunku i będziesz wiedziała co i jak...pozdrawiam..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...podskórnych. Ryzyko powaznego krwawienia u chorych stosujących acenokumarol w zalecanej dawce jest niewielkie ( ok.1% ).. W przypadku wartości INR przekraczających znacznie zalecana dawkę , szczególnie przy wystąpieniu objawów krwotocznych należy koniecznie skontaktować się z lekarzem..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 4

.. ...nie bedzie zbyt duzego krwawienia jesli bierze sie acenocumarol? a tatuaz moge zrobic? na ulotce leku pisze ze nie nalezy pic alkoholu ale jak wypije raz an jakis czas piwko * bezalkoholowe 0.5% * to chyba nic sie nie stanie ? i tego dnia np opuszcze dawke leku :P Dla zainteresowanych..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 5

.. ...do czasu mam drobne krwawienia z nosa, siniaki nie wychodzą , staram się nie jadać * zielonych * warzyw i nie zażywam leków p/bólowych. I można żyć całkiem fajnie. Pozdro witam mam nietypowe pytanie: jak sie czujecie kiedy macie za wysoki INR tzn powyzej 3,0 ? mialam za niski zwieszylam..

Acenocumarol a inne narządy

.. ...Podczas ewentualnego krwawienia z nerek,watroby czy z powodu wrzodu zołądka ( czego Ci nie zycze )moze nastapić zwiekszenie tego krwawienia. Dzieje się tak zwlaszcza u tych osób,ktore maja podwyzszone cisnienie tetnicze. Więcej informacji może udzielic Ci Twoj lekarz,gdyż moja wiedza na..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...nie martwić drobnymi krwawieniami. Na skutek rozrzedzonej krwi pojawiają się one nawet w wyniku mikrourazów. Czasem rano mam w ustach krew z powodu np. przygryzienia sobie języka we śnie. Pozdrawiam! Acenocumarol nie wpływa wprost na stawy a pośrednio. Na skutek rzadkiej krwi latwo..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki

.. ...pierwszej operacji było krwawienie, powtórnie otwierali go, usnęli skrzep. Teraz mija druga doba od pierwszej operacji, i ponad doba od drugiej. Tato nieprzytomny, pod respiratorem. Poprawiła się wydolność krążeniowa, niestety wątroba nie pracuje tak jak trzeba. Lekarze każą czekać. Może..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 2

.. ...okazało ze jest jakieś krwawienie:( ( ( ( ( ( dodzwonić się do lekarzy graniczy z cudem:( ale mam nadzieje ze będzie dobrze... Rok temu to samo przechodziłam z tata ( 54lata )miał wymieniane 2 zastawki operacja tez trwała długo ale wyszedł z tego dziś się czuje dobrze nawet po 5 m - cach..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...naczynia lub serca, krwawienie do jamy osierdziowej; Powiązane artykuły: już to czytałam ale zanim miałam cewnikowanie i koronografie to co czytałam to wogóle sie nie pokrywało z prawdą ja po cewnikowaniu i koronografi jak mnie przywieżli mogłam wstać nawet chodzić przed wstawienie..

Propranolol - Str. 3

.. ...przestałem miewać samoistne krwawienia z nosa, o których lekarze mówili, że to normalne w wieku dojrzewania ( od 10 do 24 roku życia kilka razy w miesiącu ?!? ) Podobno Propranolol obniża ciśnienie krwi.. u mnie spoczynkowe ciśnienie po zażyciu często lekko wzrastało ( ale w granicach..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...naczynia lub serca, krwawienie do jamy osierdziowej; P.S. mam 20 lat, też mam wykryte WPW, ale forme utajona. chcieli mi robic ablacje 3 lata temu ale rodzce nie wyrazili zgody skoro nie ma takiej potrzeby, w koncu to inwazujny zabieg przez tetnice udowa... pozdrwiam! mam synka który ma..

Interpretacja koronarografii

.. ...prędzej bedą problemy z krwawieniem z tętnicy w miejscu wkłucia niż zawałem... Bardzo rązsądnym posunięciem bedzie wykonanie KORO bo zwlekanie wcale nie bedzie dobre. a zawałem grozi nie wykonanie KORO!!!! Sereczne podziekowania dla wh za odpowiedz. Tata mial zrobiona kornografie ,wynik..

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...Groźnym powikłaniem jest krwawienie z wrzodu trawiennego, najczęściej umiejscowionego na tylnej ścianie żołądka lub dwunastnicy. Objawia się zwykle wymiotami o wyglądzie fusów od kawy i smolistymi stolcami, ale przy dużym krwotoku wymioty i stolec są krwiste. Dzięki dużemu zaawansowaniu..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...pzrerwania ciągłości tkanki i krwawieniu należy choremu podac odpowiednią dawkę amoxycyliny. Musicie dbać o stan uzębnienia. Przy ekstrakcji np zęba na godzinę pzred córka powinna otrzymac antybiotyk. To tak w wielkim skrócie. Już chyba dziś pisałam Ci, że to rozponanie oznacza..

Bajpasy - jakie ryzyko?

.. ...organizmu ) moze dojsc do krwawien ktorych nie bedzie mozna powstrzymac ( chodzi o uposledzone krzepniecie krwi ) Podsumowując, jesli lekarz zaleci by - passy raczej powinno sie to zrobic jak najszybciej tak aby niedokrwienie nie uszkodzilo serca bo wtedy moze dojsc do zawalu a i stan..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa? - Str. 2

.. ...zębach i zupełny zanik krwawienia dziąseł przy myciu zębów. Wcześniej nie mogłem nad tym zapanować pomimo stosowania specjalnych past. Moje samopoczucie jak i wyniki biochemiczne sprawiają że zaczynam coraz bardziej wierzyć w rewolucyjne choć logiczne zasady diety Optymalnej..

O operacji zastwki aortalnej

.. ...większa sklonnośia do krwawien, ),ale normalna praca fizyczna po okresie rekonwalescencji nie jest przeciwskazana Ja mam taka zastawke juz spory okres czasu. Nie ma takich ograniczeń co piszesz. Ja mam pracę umysłowa ale od fizycznej tez sie nie uchylam jak musze oczywiscie bez przesady...

Nerwica? nie wierzcie w to!

.. ...przyzębia )z powodu bólu i krwawienia z dziasel przy myciu zębow. Nie podano jej antybiotykow podczas zadnej z tych wizyt, poniewaz zapytana zaprzeczyla, jakoby kiedykolwiek miala szmery w sercu lub goraczke reumatyczna. Skierowano ją do mnie, abym ustalil rozpoznanie.Tak jak w..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 44

.. ...ponadto ma wskaznik 1,5 i krwawienie z pecherza, wiec odstawili mu na 1 dzien lek, czy prawidłowo? bo wskaznik powinien byc min 2? bardzo sie martwie Aniu, a z jakiego powodu bierze warfin ? Jeśli trzeba odstawić warfin z powodu innej terapii wtedy bierze się heparynę np. clexane. Może..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 30

.. ...które powodują bóle i krwawienia nasilone dodatkowo z powodu acenokumarolu. Mam też prośbę by Minia się odezwała koniecznie!! Do Tomasza! Nadal przystaję, że jest was tylko dwóch po udanej ablacji na tym forum ponieważ Ewa z Zabrza pisała na innym forum, że czeka na kolejna ablację...

Hormony a bestpiryn

.. ...hormonami, bestpirin można zażywać nie widze problemu. Należy zwrócić uwage na obfitość krwawień, lek o tej nazwie to kwas acetylosalicylowy który może powodować wydłużenie czasu krwawienia. pozdrawiam..

Czy to już nadciśnienie?

.. ...ciężko będzie zatamować krwawienie. Lekarz powiedział, że to nadciśnienie. Poszedłem więc do rodzinnego. Tam w kilku pomiarach nie wychodziło już tak źle ( np. 135/85 ). Zrobiono mi EKG, wszystko ok. Rodzinny powiedział, że żadnych leków mi nie daje, tylko żebym nie jadł soli, więcej się..

Niskie ciśnienie 76/45, ciągle mi słabo

.. ...Poważna utrata krwi lub krwawienie wewnętrzne. * Niedobór soli lub zwiększona utrata płynów ( np. nadmierne pocenie się, biegunka lub wymioty ) * Działanie uboczne niektórych leków ( np. obniżających ciśnienie ). * Ciąża. * Zbyt duża ilość alkoholu, palenie papierosów. Wg Japończyków..

Guz w okolicy nadgarstka

.. ...chirurgicznego może być infekcja, krwawienie, uszkodzenie nerwów lub ścięgien, niestabilność stawu, uszkodzenie naczyń. U niektórych pacjentów może pojawić się sztywność nadgarstka oraz zmniejszenie ruchomości. Rokowanie Częstość nawrotów w przypadku leczenie zachowawczego jest..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 4

.. ...pulsowaniem w skroniach, krwawieniem z nosa, drgawkami, dreszczami, wieczorną gorączką, apatią, depresją, zawrotami głowy, szumem w uszach, kołataniem serca, rozrywaniem w klatce, drętwieniem rąk, kłuciem w piersi, ciągłymi przeziębieniami, nawrotami angin, zapalenia oskrzeli,..

Jak leczyć udar mózgu?

.. ...porazenia, to symptomy krwawienia do mozgowia. Oficjalna medycyna w tym przypadku jest bezradna. Sama piszesz ze leki sa nie skuteczne. Ci co mieli sukcesy leczenia nie stosowali lekow aptecznych. W google jest artykul na ten temat * KRWOTOK MOZGOWIA POHAMOWANY * . Tam jest mowa o..

Cholesterol i skaczące ciśnienie

.. ...ciśnienie i stale mam krwawienia takie ciagłe do gardła z nosa, mam stale zatkany noś i bóle głowy sa, i są, a pomiędzy sa migreny. Biore połówki Enaremalu, ale nic to nie daje. lecze sie u bioenergoterapeuty tez ostatnio sa oporne efekty. Cisnienie bywa wysokie, a po lekach zbyt niskie...

Dla osób uczciwych i prawdomównych - nerwica - choroba duszy, życie - Str. 278

.. ...opatrzyłam, zatamowałam krwawienie i poszłam spac. Rano wstając, juz wiedziałam, że coś jest nie tak.Ból kolana jest wielki, cały czas krwawi, ciężko mi nogę przekręcic, wręcz ręką ją podnoszę, bo mniejszy ból, z chodzeniem też ciężko.Jakby tego było mało, widok tego , co miałam w nodze,..

Krew w nosie

.. ...jego przyczyna moze byc krwawienie z nosa,to samo sie tyczy zoladka.Paracetamol bardzo szkodzi na zoladek,w szczegolnosci jak nie brales nic oslonawego na niego.Piszesz ze boli cie przy dotyku i jak jestec glodny,pewnie masz zapalenie zoladka,moze nawet nadzerki i bakterie helikobacter..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 396

.. ...do lekarza bo ranne krwawienie z nosa może być przyczyna lekarstw jakie zażywasz lub bardziej niepokojące anemia silne osłabienie nie zastanawiaj sie niech ci porobią badania i to pilnie witam wszystkich serdeczeni!! u mnie tez sloneczko swieci od samego rana i jest cieplutko dlatego mam..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 806

.. ...dowiedziec co było przyczyną krwawienia? Ciesze się ,ze poprzednia nocka minęła w miarę dobrze.AS ta dzisiejsza jak? Napisz jak wrócisz z pracy. Zdrówka życzę Tobie i bliżniaczkom! - - - no ,mężulkowi tez oczywiście Pa! Witam serdecznie ) ) ) ) ) ) ) ) ),, U mnie tak ponura pogoda,ze..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1247

.. ...jakbym miala zaraz miec krwawienie z nosa i mie mdli ten dziwny bol glowy , musze nosic okulry bo zle widze i to uczucie pieczenia w klatce piersiowej i taki dyskomort w brzuchu , co jest, nic nie jadla zeby sie zatruc a ta glowa i wrazenie ze zaraz zwymiotuje straszne to. moja droga ja..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1258

.. ...przytomność i dostała krwawienia. No i musieli wykonać zabieg. Po narkozie leżała dobę prawie i trzeba było pomóc jej przydziecku, bo popołudniu jej przywieźli. A mąż jak to młody tatuś dwie lewe ręce. W sobotę też musiałam jechać bo malutki tak płakał, a moja siostra ze swoją teściową..

Wada serca u płodu

.. ...kompilkacjami. Pojawiały się krwawienia. Czy to może mieć jakiś związek z zaistniałą sytuacją? Kochana, wiem, że w pierwszej chwili to brzmi strasznie, ale uwierz mi, za chwile zoabczysz, że takie dzieciaki normalnie zyja i funkcjonują, chpoc po urodzeniu muszą przejśc operację swojego..

Nerwica w ciąży - Str. 18

.. ...po ostatnich ostrych krwawieniachI takie to butypoza tym maz znow w delegacje ruszyl a ja musze sie uzerac z soba i dwojka dzieciNie wyrabiam juz bo coraz to cos nowego mnie dokucza. Witam, jestem tu pierwszy raz. Od 2 lat leczę się na nerwicę, najpierw brałam Rexitin potem miałam..

Nerwica w ciąży - Str. 26

.. ...miesniaka moglo byc to krwawienie, a teraz jak sie czujesz? hej,jeśli chodzi o te myśli,że z dzieckiem może być coś nie tak,to też mnie to męczy,bo się ciągle z byle głupot stresuję,i wtedy przychodza mi myśli do głowy,czy urodzi się też taki nerwowy,czy mu nie szkodzę i takie tam.Z..

Nerwica w ciąży - Str. 77

.. ...ciąży miałam lekkie krwawienie i mąż mnie zawiózł na porodówkę. Teraz się ciągle zastanawiam, kiedy ro będzie. Wtedy miałam jakieś przeczucie, mam nadzieję, ze tym razem też takie będę miała. uźki dla Wszystkich dziekuje ci nowa za odp.ale czy nic nie robiło ci sie jak odstawiałaś bo ja..

Nerwica w ciąży - Str. 80

.. ...wylądowałam w szpitalu z krwawieniem i okazało się, ze ciąża obumarła. Wydawało mi się, ze to zły sen, że może to spotkać kogoś innego ale nie mnie, nie mogłam w to uwierzyć. Niestety przytrafiło się to właśnie mi i gdy tylko pomyślę, ze jestem w ciąży dostaje napadu strachu i lęku, bo..

Badania krwi, czy sa poprawne - jak interpretowac?

.. ...tys ,pozatym ma czeste krwawienia z nosa a teraz jak robilam jej poziom płytek to az 591 tys i nadal ma krwawienia z nosa..laryngolog kazal podawac wit c 2 razy po 2 tabl 100,ponadto ma wysoki poziom potasu 5.71 ale taki stan juz miala zanim zaczelam podawac wit c Gosia to mi wyglada na..

Puchnięcie górnej wargi po rozległym zawale

.. ...pokarmów itp. ). Wprawdzie krwawienia nie miewam, ale kakao, mleko UHT, właśnie produkty GMO czy orzechy ( nie mówiąc już o pysznej mlecznej czekoladzie z orzechami ) - powodują u mnie rozstrój całego przewodu pokarmowego, objawiający się uciążliwymi ,,stolcami * * , będącymi w..

Krwawienie z nosa

.. ...mam przy katarze takie krwawienie z nosa:/ Witaj . Wybierz się do laryngologa, bo przyczyn może być wiele Jakie masz ciśnienie? Pożdrawiam cisnienie mam zazwyczaj niskie tzn. tak powiedziała kardiolog: ) pewnie przyczyn krwawienia z nosa i osłabienia moze byc wiele ale wiem ze na samo..

Wahania nastrojów po operacji by-passów

.. ...po operacji wystąpiło krwawienie wewnętrzne i musiał być ponownie otwierany. Później miał problemy z krążeniem, hemodynamiką i nerkami, Po 5 dniach został odłączony od respiratora. Dziś od tego momentu mija 5 dzień tata jest kontaktowy rozpoczął rehabilitacje wykonuje wszystkie polecenia..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce - Str. 2

.. ...powikłaniach związanych z krwawieniem. Ogólny odsetek krwawień wynosi około 8% na rok dla wszystkich krwawień, składających się z mniej poważnych krwawień ( 6% rocznie ), poważnych krwawień ( 1% rocznie ) oraz krwawień śmiertelnych ( 0,25% rocznie ). Najczęstszym czynnikiem ryzyka..

Operacja wszczepienia zastawki a powrót do sportu

.. ...to trudniej zatrzymac krwawienie. Wiec maz moze uprawiac windserfing ale na wlasne ryzyko.Uwaga na zagiel gdzie leci i na innych serferow.Sorry za pisownie ale nie mam polskich znakow.Glowa do gory nie ma tragedii.Najgorsze pierwsze tygodnie po operacji. Dziękuję Rafał, Fajnie, że się..

Kłucie w żołędziu penisa

.. ...czas,nie mam żadnego krwawienia lub krostek żeby nie było że coś ukrywam mam jedynie stulejke...I niewiem co to mi dolega a do lekarza wstydze sie iść może ktoś coś na ten temat wiedzieć? prosze o pilną odpowiedź...chyba nocy nie prześpie... : - ( Wiesz co?? idz do lekarza.Nie wstydz..

Zawał serca przy wykrwawieniu?

.. Czy podczas krwawienia na smierc, moze dojsc ( gdy juz sie straci duzo krwii ) do zawalu serca w wyniku niedostatecznego zaopatrzenia serca w krew ? czy tylko stracenie przytomnosci a potem zanik akcji serca ? zadajesz głupie pytania podejrzane - idź lepiej do psychiatry poszukać tam pomocy twoje wszyskie..

Krwawienie po zabiegu by pass

.. ...czasie weszłam na forum. Krwawienie pooperacyjne i ponowne otwieranie klatki piersiowej jest dość częste i tak pewnie powiedział Ci lekarz - przyczyny techniczne z tego co mi wiadomo to powtórne łączenie żył. Ma to oczywiście swoje ryzyko jak i cała operacja ale ZWYKLE wszystko kończy..

Ciśnienie rozwalające czaszkę podczas snu

.. ...niektórych przypadkach nawet krwawienia. Często ludzie w szoku miewają takie * nadprzyrodzone * zdolności, jednak ich nie kontrolują. Zakres ten odpowiada za takie fenomeny jak: projekcje astralne, świadome śnienie, telepatia i prawdopodobnie telekineza, nieświadome rozwiązywanie..

Wypadek taty, upadek z rusztowania

.. ...tylnym dolne czaszki.cech krwawienia wewnĄtrzczaszkowego ,w strukturach mózgowia w wykonanym badaniu nie wykazano.struktury Środkowe nie przemieszczone.to badanie było robione dn.14.01. torszkę wcześniej tatuś miał badania z ktorych wynikło,ze ma złamanie kości pokrywy ok.skroniowo -..

Miażdżyca żył kończyn dolnych - Str. 2

.. ...klamrę, dzięki czemu krwawienie wewnętrzne ustało. Na gastrologi przebywał przeszło tydzień, trafiliśmy na panią doktor, która nie bardzo miała czas zajmować się pacjentami, problemy były ze wszystkim, a najlepsze było, że ojcu nie zmieniano opatrunków gdyż w wypisie z chirurgi nie było..

Koronografia w wieku 68 lat,czy to bezpieczne?

.. ...i stan po pourazowym krwawieniu wewnątrzmózgowym( 2008 ).Proszę o odpowiedź czy ten zabieg PTa nie jest zagrożeniem życia w ojca przypadku.On nie chce się zgodzić na zabieg.Dziękuję i pozdrawiam chyba tata zdaje sobie sprawe co moze mu grozic,jaksie nie zgodzi na operacje. te wybiki..

Koronografia w wieku 68 lat,czy to bezpieczne? - Str. 2

.. ...ostry bol w pachwinie i krwawienie wewnetrzne!W szpitalu USG i miala byc zaraz operacja!Sala zajeta i cala noc dociskalam woreczek z piaskiem by uchronic sie przed operacja!zaznaczam , ze o worek sama sie upomnialam bo nie dano mi go gdy zawieziono mnie na sale.na * chlopski..

Odwodnienie - Str. 5

.. ...to się złozyło długie krwawienie połogowe - 8 tyg, osłabienie organizmu ciążą, porodem prze cc, kaemienie, alkohol i mało picia.... opnuj sie kobieto wymyslasz niestworzone rzeczy chyba z nudow, ja majac male dziecko nie myslalam o chorobach a skupiona bylam na dziecku, powinnas..

Krwawienie po miesiączce u kobiet po 40-tce

.. ...moze byc przyczyna. Wiem, ze musze udac sie do lekarza a nie gdybac wirtualnie, ale na wizyte musze poczekac jeszcze tydzien a przez ten czas bede sie marwic :( Dodam, ze mam silna nerwice od wielu lat...

Nerwica a miesiączka

.. ...można mieć opużnienia w krwawieniu? Mialam tak ostatnio i bardzo sie tym przejelam, ale gdy juz okres nastapil do lekarza sie nie wybralam bo nie miałam sił ;/ w tym miesiacu mam powtorke z rozrywki.. ;/ schiza z ciebie bratnia dusza : ) moze wymienimy sie numerami gg? Grala, Mogę się..

Dziwna miesiączka przy nerwicy

.. ...Teraz domyslam się iż krwawienie nastapiło z odstawienia. Martwi mnie jednak to co sie dzieje dzisiaj ze mną, boli mnie srece, sa kołatania, jestem słaba strasznie i kreci mi sie w glowie. Dodatkowo, mam silny bol jajników, wrecz klocie, ktore nastepuje tak jakby pośrodku macicy. Nie..

Prawdopodobnie mam nerwice jak większość z was tutaj

.. ...okazało to nie było żadne krwawienie tylko cien od masy plastycznej która zabezpiecza mi tego tetniaka.wiec leżałem w szpitalu nie potrzebnie prawie przez 3 tyg.Po wyjsciu ze szpitala 1 dzien czułem sie cudownie a póżniej zaczeło się . problemy z żołądkiem zawroty głowy osłabienie..

Układ krzepnięcia przy chorobie niedokrwiennej

.. ...ostatnio miałam kłopoty z krwawieniami ,wiec zrobiłam badania , Wyniki troche odbiegaja od norm ,ale czy mam powod do niepokoju . Bardzo prosze o opinie ,do kardiologa mam za dwa tygodnie ,, Pozdrawiam i dziekuje Basia Przepraszam oto wyniki ,,,zapomnialam ,,, Układ krzepniecia Czas..

Kłucie w plecach po operacji by-pass

.. ...może świadczyć o jakimś krwawieniu wewnętrznym. Jestem również po operacji by - passów i też po operacji miałam płyn w opłucnej, ale była niewielka ilość i stopniowo się wchłaniała.Potem brałam antybiotyk dożylnie. Byłam wypisana do domu 10 dnia po operacji i nie byłam kierowana na..

Przechodzony zawał serca

.. ...stolce czy jakieś inne krwawienia bo musiał podjąć decyzję dotyczącą ewentualnego kompromisu. Na szczęście na wrzody się nie leczyłem więc moje szanse na stole już wtedy trochę wzrosły ; ) Pytań było nawet trochę więcej, bo lekarzy interesowały też potencjalne przyczyny zawału i też mnie..

Zwierzenia zmechanizowanego serca!

.. ...nadal, arytmia, pauzy, krwawienia ni stąd ni zowąd po sintormie, INR skacze jak zając ). Ale to wszystko pryszcz żyję pracuję a mogło być przecież gożej. Człowiek potrafi się do wszystkiego przyzwyczaić! Nie traktujcie tych zwierzeń jak straszaka bo tak nie jest. Wśród osób, które razem..

Zakrzepica

.. ...mam bardzo krotki czas krwawienia, powinno byc minimum 2 minuty, a mnie przestaje plynac natychmaist po przylozeniu wacika...ona twierdzi ze to niebezpieczne, teraz to juz w ogole jestem spanikowana... trzeba zrobic badanie - krwi - czas krzepnięcia i krwawienia.Zakrzepicy sprzyja..

Krwawienie z przewodu pokarmowego a nadciśnienie...

.. Witam! Czy spotkał sie ktoś z Was z krwawnieniem z górnego odcina przewodu pokarmowego, tj. podczas pobudki w nocy uczucie smaku krwi w ustach, po spluciu ślina jest różowa. Biorę leki na nadciśnienie, miałem badanie gastroskopi i widoczne były małe ranki na przełyku. Gdzieś wyczytałem że mogą sie one..

Kobiece dolegliwości sercowe i nie tylko

.. ...najczęściej podejrzewali krwawienie z przewodu pokarmowego jakieś utajone i tylko jedna lekarka powiedziała ,ze ma oddać kał do analizy ,analiza była i wtedy lekarz powiedziała ,, taka uroda,,, Zrób proszę sobie Gajka tą analizę i wtedy będziesz miała dużą pewność ,że wszystko w..

Kłucie w sercu

.. ...slabo,czasami pojawiaja sie krwawienia z nosa.moze ktos wie co to moze byc.prosze o odpowiedz z gory dziekuje.pozdrawiam Do Mariusza poradzić może tylko lekarz kiedy byłam w twoim wieku huknął na mnie kariolog że z nerwicą nie chodzi się do kardiologa dałam się na spokój itak żyłam z..

Wyrwać ząb

.. ...po świętach idę wyrwać ząb. Panowie, a nie trzeba w trakcie przerwy brania leków na rozrzedzanie krwi aplikować sobie zastrzyków z heparyną? Mietek, a dlaczego rozrzedzasz ? Profilaktyka czy zastawka ?..

Tętniak aorty brzusznej???

.. ...dni,czas krzepnięcia i krwawienia.Z wynikami do ekarza.Możesz też powtórzyc USG jamy brzusznej prosząc lekarza,by uwzględnił aortę brzuszną.Tylko musi miec aparat o wysokiej rozdzielczości,a nie sprzed 15 lat.Piszę o pasożytach,bo czasem z tego powodu brzuch się rusza. Mój brzuch..

Helicobacter pyroli -- moze mi ktos pomoze

.. ...ale u męża zawsze było krwawienie z przewodu pokarmowego a lekarze nie umieli zdiagnozować od czego jest to krwawienie czy od zapalenia czy od wrzodów. Teraz jest spokój. Summy , dobrze że USG nic nie wykazało , morfologię też masz dobrą to już jest coś pozytywnego. Jak się teraz czujesz..

Co się dzieje???

.. ...- czas krzepnięcia - krwawienia/?OB,morfologia z rozmazem,CRP i w kier.reumatyzmu? Tzn.np. :seromukoidy,latex czy podobne?Sine palce wskazują na jakąś niewydolność krążenia w nogach.Badanie dopplerowskie żył w nogach może dałoby odpowiedż.Chyba chirurg naczyniowy cipotrzebny,ale musisz..

Czy bajpasy mają sens?

.. ...niewydolność serca; * czynne krwawienie, np. z przewodu pokarmowego lub naczyń mózgu. W informacji szczegółowej leku jest wspomniane, że lek ten powinien być ostrożnie stosowany u osób z chorobami układu krążenia ( ostrożnie znaczy krótko, w dawce wskazanej przez lekarza, i nie na własną..

Powikłania po operacji zastawek...

.. ...pomyślnie, lecz w następstwie krwawienia pojawiła się niewydolność nerek oraz krążeniowo - oddechowa. Mama znajduje się w tym momencie w stanie śpiączki farmakologicznej, oddycha za Nią respirator, jest stale dializowana. Dodatkowo, jest cukrzykiem. Lekarze mówią, że stan jest bardzo..