Krwiak mózgu

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...wspólna dla ostrego niedokrwienia, krwotoków śródmózgowych i podpajęczynówkowych. 85% udarów mózgu spowodowanych jest zmianami na tle niedokrwiennym mózgu, pozostałe mają przyczynę krwotoczną. Aby jednoznacznie określić z jakim patomechanizmem udaru mamy do czynienia należy wykonać..

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...serca, ostry stan niedokrwienny mięśniówki serca; nadciśnienie tętnicze; zaburzenia rytmu;wady zastawek serca np. zwężenie zastawki mitralnej powodujące zastój krwi w płucach; udar mózgu ( Insultus cerebri ). płucne. zapalenie płuc; zachłyśnięcie płynami; reakcje alergiczne, choroba..

Kardiowersja

.. ...wypchnięta do naczyń krwionośnych i zadziałać jak korek, wywołując udar mózgu lub zator tętnicy płucnej. Aby uniknąć takich powikłań, pacjent musi być odpowiednio przygotowany do zabiegu. Konieczne jest wykonanie badania ECHO i stosowanie doustnych leków przeciwkrzepliwych ( np...

Krwiak mózgu

Krwiak mózgu

.. Krwiak mózgu to konsekwencja krwawienia śródmózgowego z pękniętego tętniaka jednej z tętnic mózgowych lub udaru krwotocznego w przebiegu najczęściej kryzy nadciśnieniowej. Stan ten potocznie nazywany jest wylewem do mózgu. Niebezpieczeństwo krwotoku mózgowego stwarza również nieodpowiednie stosowanie leków..

Chwilowa utrata wzroku

Chwilowa utrata wzroku

.. ...uniemożliwia odpowiedni dopływ krwi do mózgu. Mózg to organ bardzo wrażliwy na niedokrwienie, stąd chorzy ze zważeniami tętnic szyjnych mogą cierpieć na zawroty głowy, utraty przytomności, z czasem także udary niedokrwienne mózgu. Siatkówka również jest organem bardzo wrażliwym na..

Niedotlenienie mózgu

Niedotlenienie mózgu

.. ...niedotlenienie i niedokrwienie narządem naszego organizmu. Pozbawiony tlenu i substancji energetycznych ( głównie glukoza ) ulega nieodwracalnym uszkodzeniom już po 4 minutach. Prawidłowe ukrwienie mózgu nie zawsze oznacza, że organ ten otrzymuje odpowiednią ilość tlenu. Objawy..

Zespół wazowagalny

.. ...autoregulacji napięcia naczyń krwionośnych, które należą do najczęstszych przyczyn występowania omdleń. Bezpośrednią przyczyną chwilowej utraty przytomności jest spadek ciśnienia tętniczego krwi i/lub rzutu serca, co powoduje przejściowe niedokrwienie mózgu. Podstawową sytuacją..

Omdlenie

Omdlenie

.. ...omdlenia jest chwilowe niedokrwienie mózgu, do którego może dochodzić w różnych mechanizmach. Najczęstszą przyczyną omdleń są zaburzenie napięcia naczyń krwionośnych ( spadek napięcia ścian naczyń powoduje spadek ciśnienie krwi ). W tej grupie mieszczą się omdlenia wazowagalne i..

Objawy guza mózgu

Objawy guza mózgu

.. ...objętości mózgu, objętości krwi w naczyniach oraz płynu mózgowo rdzeniowego w komorach ośrodkowego układu nerwowego. Niekontrolowany wzrost dowolnej z tych objętości prowadzi do wzrostu ciśnienia wewnątrzczaskowego i jest stanem zagrożenia życia. Dotyczy to jednak raczej krwawień i..

Otępienie naczyniopochodne

.. ...miażdżyca. Uszkodzenia naczyń krwionośnych ( angiopatie ) są także często konsekwencją nieleczonego nadciśnienia tętniczego lub cukrzycy. Prawidłowa kontrola tych chorób, walka z modyfikowalnymi czynnikami ryzyka miażdżycy ( przede wszystkim z otyłością ), mogą zapobiegać poważnym..

Szczepionka przeciw nadciśnieniu

.. ...wtedy, gdy ciśnienie krwi pacjenta jest wyższe lub równe 140/90 mm Hg ( milimetrów słupka rtęci ). Podwyższone ciśnienie krwi jest przyczyna połowy przypadków choroby wieńcowej i około 75 procent udarów mózgu. Szacuje się, że na nadciśnienie cierpi 25 procent ludności świata, zaś w..

Polskie masło z kwasami omega-3 obniża ryzyko zawału serca

.. ...możliwość tworzenia skrzepów krwi. Obniżają także poziom złego cholesterolu tj. LDL a podwyższają zawartość dobrego, tj. HDL. W ten sposób ograniczają zmiany miażdżycowe w naczyniach krwionośnych. Kwasy te wspomagają także proces widzenia - są ważnym składnikiem siatkówki oka. Korzystnie..

Nadciśnienie tętnicze należy leczyć w każdym wieku

.. ...zbyt wysokie ciśnienie krwi płynącej przez układ krążenia sprawia, że uszkodzeniu ulegają naczynia tętnicze, a serce zmuszone jest do nadmiernej pracy. Nieleczone nadciśnienie szybko prowadzi do rozwoju miażdżycy, a w konsekwencji wystąpienia choroby wieńcowej, zawału serca, udaru mózgu,..

Białko PKC alfa sposobem na zakrzepy krwi

.. ...zniszczone naczynia krwionośne. Bez niego każde skaleczenie prowadziłoby do utraty całej krwi, jednak nieprawidłowe krzepnięcie w naczyniach mózgu czy naczyniach wieńcowych serca może spowodować udar mózgu lub zawał serca. Główną rolę w procesie krzepnięcia odgrywają płytki krwi,..

Kolejne geny sprzyjające nadciśnieniu

.. ...prawdopodobnie na skutek niedokrwienia mózgu. Geny wpływają na różnice w ciśnieniu krwi Małe różnice genetyczne między poszczególnymi osobami leżą u podstaw różnic w ciśnieniu krwi oraz ryzyku ataku serca i udaru - informują naukowcy z USA na łamach pisma Nature Genetics . Dwie duże..

Gen ZFHX3 zwiększa ryzyko migotania przedsionków serca

.. ...jest efektywna i część krwi może zalegać w sercu, ponadto zaburzenie to prowadzi do powstawania zakrzepów, co jeśli jeden ze skrzepów odczepi się i dotrze do mózgu może skończyć się udarem. Grupa Emelii Benjamin z Boston University oraz Daniela Gudbjartssona z deCODE Genetics w..

Już jeden papieros szkodzi tętnicom

.. ...niedokrwiennego mózgu, powstawania skrzeplin krwi, a także podwyższa ciśnienie tętnicze i zmniejsza poziom tlenu we krwi. Im sztywniejsze tętnice, tym większe ryzyko chorób serca i udaru - podkreśla badaczka...

Nadciśnienie leczone operacyjnie

.. ...podwyższanie ciśnienia krwi za pomocą cienkiego drutu wprowadzonego do naczynia krwionośnego. Koszt operacji jest stosunkowo niski ( w Wielkiej Brytanii - około 4000 funtów ), a pozwala ona zmniejszyć ryzyko udaru mózgu czy zawału serca aż o połowę. Obecnie prowadzone są badania..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...przytomności. Ciśnienie krwi skakało z noramlnej wartości 110/70 na np. 230/60 a niedotlenienie mózgu związane z tak * głupią pracą * serca powodowało: drgawki, tzw. lunetowe widzenie i przeraźliwe nerwowe ziewanie raz za razem. Przez pół roku odwiedziłem 5 łódzkich szpitali i wszystkie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 166

.. ...ciśnienia i nagłe uderzenia krwi do mózgu. W chodząc w dorosły świat wchodziłam z takim bagażem. Teraz mając 42 lata wiem że ludzie z tamtego okresu , którzy sukcesywnie pracowali nad tym aby na siłe udowodnić mi że nic nie jestem warta wyrządzili mi ogromną krzywdę. Uprałam się z tym..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 558

.. ...który zmniejszy lepkość krwi, oraz zwiększy przepływ krwi przez naczynia w kończynach i w mózgu. Na moim miejscu poszedłbym do lekarza rodzinnego, albo neurologa, ew. do kardiologa ( żeby Ci zrobił ech serca ). Być może Twoje serce potrzebuje czegoś, aby lepiej funkcjonować i dalej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 614

.. ...zrobiłam podstawowe badanie krwi i przeszło. Od tak. Kiedy tylko dowiedziałam się że wszystko jest ok. Aczkolwiek na tym niestety się nie skończyło. Kilka dni miałam spokój... pod koniec marca gdy leżałam wieczorem w łóżku poczułam dziwne ukłucie w głowie... wtedy zaczełam wkręcać sobie..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 3

.. ...się jakiegos wylewu krwi do mózgu ponieważ tak się czułam podczas ataku jakby krew gwałtownie przypływała do głowy, a jak napad się konczył, odpływała. Moje ataki są bardzo wytrwałe, całkiem jakby chciały mnie wykończyć, mam już tego serdecznie dość! Odwiedziłam kardiologa ( kolejny raz..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 48

.. ...Myślicie, że badania krwi przy raku mózgu są nieprawidłowe? Ja zrobiłam niedawno chyba wszystkie badania krwi jakie się dało i wszystko jest ok. No nie wiem czy to wskazuje na coś dobrego. Jak myślicie?: * Kochana Krystyno,twoje objawy są dość nietypowe może lekarze coś przeoczyli,taki..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 209

.. ...strachem przed wylewem krwi do mózgu, ponieważ ból i ucisk w tylnej części szyi i głowy były dość silne, problem z oddychaniem, ucisk w klatce piersiowej, dość duże ciśnienie, ( za każdym razem badane - coraz większe ), raz miałem 160 na 120 tragedia przy tym, że normalnie mam 120 na 80,..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium

.. ...miałem incydent uderzenia krwi do mózgu - tak powiedził neurolog - przy wstawaniu jakby kubeł wody przelał się w glowie. Po dwóch dniach powtórka tylko że w normalnej pozycji siedzącej. Szok. Wprawdzie w ulotce jest anemiczna informacja na ten temat jednak takie działanie leku jest chyba..

Drożny otwór owalny i otwarty przewód Bottala

.. ...najprawdopodobniej skrzep krwi dostał sie do mózgu. moj synek tez ma ten otwor ma 6 mm i niedlugo ide na kontrole czy sie nie zamknal i faktycznie choruje mi czesto na zapalenie gornych drog oddechowych jak do tej pory lekarz powiedzial ze nie ma powodow do obaw. ale po tym forum boje..

Uderzenia ciśnienia krwi do mózgu

.. ...nastepuje UDERZENIE KRWI DO GLOWY a bynajmniej tak to odczuwam, ograca, niedobrze i czuje skok cisnienia w glowie...po ok 15 min jest ok...i cisnienie po tez jest ok 130/80...wiec ok no i tez nie wiem czy te uderzenia sa normane przy nerwicy? czy to jest bezpieczne? podobno to TYLKO skok..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 130

.. ...za pozno,miała wylew krwi do mózgu jak mój synek nie miał jeszcze roku.Była sparaliżowana i 6 tygodni konała w milczeniu w szpitalu,a ja byłam przy niej,ślęczałam przy jej łóżku całymi dniami,nie umiałam w domu funkcjonować,cierpiała potwornie i ja cierpiałam,nie mówiła tylko patrzyła na..

Wysokie tętno a wysiłek fizyczny

.. ...nadążyć z pompowaniem krwi a tym samym dostarczeniem tlenu do mózgu i innych narządów * U bardzo młodych osób potrafi przyspieszyć nawet do 300/min w trakcie intenywnego wysiłku * No to już ostra przesada była. Maksymalne tętno generalnie wylicza się ze wzoru 220 - wiek sportowca. Ja..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 4

.. ...myślałam o tobie badanie krwi zdecydowanie nie wykarze sm mi pod kątem sm zrobili rezonans magnetyczny czy nie ma zmian w mózgu neurolog podczas badania ocenia odruchy konczyn czy są nadmierne siłę mięsni podpytuje jakie masz jeszcze dolegliwosći ja już dokładnie nie pamiętam ale pytaj..

Wsteczna perfuzja mózgu

.. ...odwrócenie kierunku przeływu krwi w tętnicy szyjnej - płynie wtedy jakby wstecznie. Swietna metoda leczenia u niektórych osób ze zwężeniem tętnicy szyjnej. Oczywiście fundusz nie chce tego finansować. Ale może chodzi o coś innego... Pozdrawiam a może * wtórna * a nie * wsteczna *..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...doznałem udaru niedokrwiennego mózgu i przy okazji angio TK wykryto mi tętniaka aorty wstępującej bez rozwarstwień ( ówcześnie 46 mm ). Byłem pod stałą kontrolą lekarzy z kliniki w Zabrzu, m.in. prof.Przybylskiego ( angio TK co pół roku celem sprawdzenia wzrostu szerokości aorty ). Co 6..

Uszkodzania mózgu przy reanimacji po zawale serca

.. ...Odpowiedzi tlen razem z krwią wędrował do mózgu, jeżeli serce nie pracowało, to również tlen z krwią nie dochodził do głowy Przy zatrzymaniu krążenia dochodzi do niedotlenienia wielu narzadów ( mózg jest szczególnie narażony ). Jeżeli był to rozległy zawał a więc dotyczył wielu dużych..

Udar mózgu

.. ...podobniez przeszła udar niedokrwienny mózgu. Jka na swoje lata była bardzo sparwna, w tym w pełni umysłowo. 23 - go miała zawroty głowy, podobniez dwukrotnie się przewróciła, w tym byc może z ytrata świadomości. Kiedy przyjechałam i zobaczyłam jak jest słaba, że kącik ust lekko jej..

Udar mózgu - Str. 6

.. ...dodatek zrobił mu się krwiak w mózgu, który pękł i się rozlał. Przeszedł dwie operacje, ale nadal nie odzyskuje przytomności. Lekarze nie dają żadnych szans, mówią że to byłby cud jakby otworzył oczy. A my jeździmy codziennie do szpitala z nadzieją na ten cud. Trzymamy go za rękę,..

Napady słabości, lekkie drętwienie prawej strony ciała

.. ...prawidłowe, badania krwi i moczu też. Czy to może być związane z okresem dojrzewania ? Neurolog mówi że to niedotlenienie mózgu i lęki że tak naprawdę nic mi się nie dzieje tylko sobie wymyślam. Witaj Tomku, mi to wygląda na zaburzenia nerwicowe. One często dają o sobie znać właśniew..

Silny dopływ krwi do mózgu, co mi dolega?

.. ...gałki oczne miały mi wyskoczyć z oczodołów. Myślałem, że to nadciśnienie, ale ciśnienie mam w normie 120 / 80 a puls ok 60 Poluzuj pas u spodni... To jest raczej normalne ale moze masz problemy z zatokami?..

Głowa, ucisk i nerwica

.. ...pewno tam nie pękło, a krwiak i guz mózgu mają takie objawy, że patrząc na mnie, może powiedzieć, że go na pewno nie mam. Przeziębienie prawie już mi przeszło, ale do rzeczy. Stwierdziła, że wszystkiemu są winne nerwy i długotrwały stres. Dla świętego spokoju napisała mi skierowanie do..

Wylew - szukam kardiologa w Szczecinie

.. ...będzie miało wpływu później? Czy są potzrebne jakieś leki? Czy krew w mózgu ulegnie * likwidacji * ? Proszę o odpowiedź na maila digiland@wp.pl, nie wiem kiedy zajrzę na tę stronę. Dziękuję i pozdrawiam...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 224

.. ...decyzję o wycofaniu krwi z tych obszarów, z których ciepło najszybciej ulatuje – kończyn, nosa i uszu. Gorąca krew skupiana jest w organach wewnętrznych i mózgu. Dreszcze mają za zadanie wytworzyć dodatkowe ciepło – kurczące się mięśnie to najbardziej wydajny piec..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 898

.. ...chyba zbyt duży przypływ krwi do mózgu . Moge wam tylko tyle powiedziec moje życie już NIGDY nie będzie takie jak kiedyś ;( teraz będzie mu towarzyszył ciągły lęk i niepokój przed śmiercią ;( kiedy wymawiam albo słysze słowo Zawał to normalnie słabo mi sie robi ;( czy ktoś mi może pomóc..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą - Str. 2

.. ...zawału może być skrzep krwi w tętnicach wieńcowych lub nagłe zwęrzenie tętnic.Jednakże warto zobaczyć na statystyki i na średnią długość życia w Polsce. Trzeba dodać ,że nie tylko serce może mieć zawał , dotyczy to także tętnic w mózgu i w płucach. siema a od czego moze dojsc do zwezenia..

Bypassy i udar mózgu

.. ...utworzony skrzep z obiegiem krwi do mozgu i tam zamyka dojscie krwi do pewnej czesci mozgu powodujac duze szkody. Podczas samej operacji tez moze powstac skrzep, dlatego tez stosuje sie profilaktycznie nisko molekularna heparyne podczas operacji aby zapobiec wlasnie utworzeniu sie..

Lexapro - Str. 3

.. ...rady zrobić analizy krwi czy innej materii, by okraeślić poziom serotoniny i jej siostry - melatoniny. Ta ostatnia powsytaje podobno w wyniku biosyntezy właśnie z serotoniny. Dzieje się to w szyszynce mózgu. Czuję się w miare dobrze i gdyby nie okoliczności zewnętrzne, * kryzysowe * to..

Lexapro - Str. 7

.. ...zawał serca albo wylew krwi do mózgu! Jak myślicie co powiedziała Pani doktor? Ze śmiechem zakomunikowała mi cyt.: DZIEWCZYNO! lek jeszcze nie zdołał rozpuścić się w twoim żołądku ! takie zachowanie dowodzi temu, że lexapro jest mi bardzo potrzebne i mam je brać! A więc Justa bierz leki,..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu - Str. 2

.. ...Babcia miała udar niedokrwienny lewostronny, tzn. ma niewładną prawą część ciała. Na początku w szpitalu się krztusiła i zachłystywała teraz jest nieco lepiej i się nie krztusi, zahłystuje, ale jest b. słaba albo całymi dniami śpi i b. mało je i tylko chwilami się..

Ból głowy, ciągnący do tego wysokie cisnienie, ból w klatce piersiowej

.. ...że rozszerza naczynia krwionośne, co może powodować bóle głowy typu migrenowego ( jeśli naczynia rozszerzą się w mózgu ), sensacje ze strony serca ( jeśli rozszerzą się naczynia w jego okolicach np.aorta ). Przy migrenia podwyższa się ciśnienie obwodowe krwi a naczynia mózgowe są..

Ostry ból głowy, brak diagnozy?

.. ...mi wszystkie badania krwi ( oprócz boreliozy ) oraz tomografię mózgu i wszystko wyszło ok., więc neurolog zgłupiał i stwierdził, że to nerwica ( g..... prawda ), dostałam jakieś badziewie psychotropowe i widziałam po tym różne rzeczy, których nie było. Przestałam brać a ból jak był tak..

Wypadek taty, upadek z rusztowania

.. ...miał załamanie czaszki.krwiaki.przez dłuższy okres w szpitalu nie pamiętał jak się nazywa,uciekał, został wypuszczony po dwoch tyg,dostał tylko relanium i zwykle tabletki typu ibuprom.i to jest najgorsze,jest tak ciężko chory,a nie możemy oczekiwac pomocy ze strony lekarzy,na dodatek ma..

Ciśnienie w normie, puls wysoki, *zdrętwienie* mózgu i omdlenia

.. ...poziom erytrocytów we krwi, leczenie farmakologiczne poskutkowało tym, że pół roku temu ten poziom miałam już w normie. Więc z tym jest ok. - cholesterol w normie, ogólnie mocz/krew była te pół roku temu w idealnym porządku, - kiedyś paliłam ale już wiele miesięcy temu rzuciłam, alkoholu..

Wysokie tętno podczas wysiłku

.. ...trakcie wysiłku a nie nakręcajcię się i nie doszukujcię się na siłę chorób. Po to serce w czasie wysiłku przyspiesza aby nadążyć z pompowaniem krwi a tym samym dostarczeniem tlenu do mózgu i innych narządów..

Nerwica? 19 lat

.. ...stężenie pierwiastków we krwi ( żelazo, potas, magnez, wapń ) i może TSH tarczycy - jak to nic nie pokaże to można skłaniać się ku nerwicy. hej, są nowe wiadomości z mojej strony... W TK głowy stwierdzono hipodensyjne ognisko niedokrwienne... W MRI wyszło: * W badaniu MR stwierdza się w..

Niski poziom magnezu a arytmia

.. ...niedobór magenzu ( 1,7 ) we krwi moze powodowac silną arytmię? Będę bardzo wdzieczna za odpowiedzi.... Ja jestem wręcz pewna tego , sama jestem po udarze mózgu i musze dbać o właściwe poziomy wszystkich pierwiastków. to samo się dzieje jak masz nieobór potasu czy żelaza. Przy niedobrze..

Po by-passach

.. ...naczyniowego:obniżysz ciśnienie krwi, poprawisz krążenie, obniżysz prawdopodobieństwo a może nawet zapobiegniesz wystąpieniu zawału serca lub udaru niedokrwiennego mózgu. Jeśli jesteś zainteresowany mogę Ci pomóc mój e - mail ewa810@poczta.onet.pl Mąż miał by - passy w Szczecinie w..

Ataki paniki nasilaja sie,,,,,,,,,

.. ...dostane jakiegoś wylewu krwi do mózgu i umrę.Wtedy robi mi się tak gorąco w całym ciele i jest strasznie! ,ale to przechodzi z czasem.Nie chce mi się nawet budzić bo boje się dnia! i tych ataków. Nie umiem sobie radzić ,ale chce się starać.I będę musiała.Im więcej rozmawiam o tym z..

Dolegliwości podczas ziewania, przeciągania się itdp.

.. ...gwałtownego odpływu krwi od mózgu. Nie przejmowałem się tym, bo dużo osób mówiło mi że też tak ma, ale wczoraj miałem taki dość mocny objaw. Leżałem na łóżku i szybko wstałem, ziewnąłem bardo mocno i wtedy obraz mi się rozmazał,mało co widziałem i nie mogłem ustać na nogach prawie w..

Jak dział alkohol na układ krążenia.

.. ...Ja mam kłopoty z niedokrwieniem mózgu.Czekając na swój termin u neurologa( miesiąc ) popijam sobie ( 50 g ) raz dziennie koniak i to rozszerza mi naczynia krwionośne.Bez tego bałabym się,że umrę.Takie mam objawy.Mrowienie twarzy,drżenie rąk i nóg, uczucie kłucia w głowie i całym ciele...

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 5

.. ...może skutowac wylewem krwi do mózgu i tzw udarem moze to skutkować upośledzeniem jakiejś funkcji: wzrok, słuch, pamieć, ruch itp najważniejsze bardzo dobre badania - szpitalne i zapobiegawczo - dobre leki na ciśnienie pozdrawiam Łukasz, popros o tomografie komputerowa,zrob eeg i w ogole..

Siniaki, krwiaki od szczypania silnego ściskania a serce (rak serca).

.. ...zrogowaciałe komórki krwi atakują zastawki sercowe. Czy to prawda a jeśli tak to w jakim stopniu człowiek jest narażony na to. Prosiłbym o rozjaśnienie trochę tego tematu ponieważ nie wiele jest informacji na ten temat. Pozdrawiam. zibi ,piłes coś? tak Prędzej można dostać zatkania..

Zawał i niedotlenienie mózgu a szansa na wybudzenie się

.. ...zdarzaja. choćby z badań krwi wiedzą że miał zawał... ale mnie chodzi o to, ze skad wiedza ze to nie pierwszy tylko kolejny. Po wykonaniu podstawowych badań, min. USG serca, wiadomo czy to jest pierwszy czy może kolejny zawał serca. Każdy zawał to jakiś procent martwicy serca, a stare..

Przyczyna ostrych bóli głowy

.. ...spowolnionego przepływu krwi przez tętnice następuje zakrzep tętniczy.i krwotok mózgowy .Dzieje się tak często u osób starszych ze zm. miażdżycowymi w tętnicach.Ale guz mózgu to tez może być,chociaż nie musi.Może byc nawet nerwica.Szybko do neurologa,najlepiej na oddział na ostry dyżyr...

Czy to mógł być niedokrwienny udar mózgu?

.. ...gorzej, okropne badania krwi, trafila na oddzial, nie byla w pelni soba tracila swiadomosc, nie poznawala, tak na przemian, poprawili babci krew i po tyg wrocila jeszcze slabsza, juz wcale nie wstawala i biegunki do 8 razy dziennie, malo jadla, lewa reka nie rusza jedynie dlonia, lewa..

Udar mózgu niedokrwienny z sparaliżowaną lewą połową

.. ...że jest to udar niedokrwienny z sparaliżowaną lewą połową .Nie rusza lewą nogą i ręką. Mówi trochę słabo i ma problem z oczami ale widzi i poznaje osoby Jak nie śpi jest przytomna mówi że boli ją głowa i że chce do domu. Lekarze mówią tylko że trzeba powtórzyć tomgrafię bo przy przyjęciu..

Przepychanie (czyszczenie) żyły szyjnej

.. ...sprawę,że zbyt mało krwi,a tym samym tlenu dociera do mózgu.A im dalej tym konsekwencje moga być nieciekawe.Dlatego radzę nie czekać.Żyły na szyi są tuż pod skórą,a więc dostęp do nich jest prosty.Sam zabieg jest krótki. Mowisz taki zabieg.Wiesz wiem ze sieje panike ale chcialam wiedziec..

Czy to udar mózgu? po zawale i zakrzepie w stencie

.. ...stendzie powstał zakrzep krwi. Ale tym razem doszło do reanimacji i niestety nie wiem ile trwała. Ponownie wykonano koronografię. Tata 5 dni był w śpiące. Po wybudzeniu ma problemy z wykonywaniem ruchów i mową. Mamy prywatnego rehabilitanta, więc z dnia na dzień poprawa w ruchu i mowie..

Nie wiem na co choruję ?

.. ...uzupełnić braki,ilość krwi przy następnej miesiączce znowu się zmniejszyła? I trwa to od lat, to ja się nie dziwię,że serce nie może zapewnić krwi dla wszystkich potrzebujących.A jeżeli te ataki to niedokrwienie mózgu?Istnie coś takiego co nazywa się anemią,a bardziej swojso..

Tętniak przedgrody przedsionkowej oraz migotanie przedsionków

.. ...operacyjnie.Nieprawidłowy przepływ krwi po latach powoduje własnie arytmie i np. udary mózgu. Prof. Franciszek Walczak z Anina jest twórcą ablacji, czyli metody wypalania arytmii prądem o częstotliwości radiowej., Ten zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, przez wprowadzenie..

Niedotlenienie mózgu

.. ...rozmaite nieprawidłowości pracy mózgu i dopiero na tej podstawie lekarz zleca dodatkowe badania. Skierowanie daje neurolog. badanie przepływu krwi w naczyniach szyjnych,które doprowadzają krew do głowy...

Prosze o porade udar mózgu

.. ...zapadła w śpiączkę. Wyryto krwiaka, który pękł i wywołał on rozległy krwotok wewnętrzny. Lekarze uważają ze szanse na wyjście ze śpi śpiączki są znikome, a jeśli uda się to czeka ją całkowity paraliż wszystkich kończyn. Znajomy jest całkowicie załamany, nie wiem jaki sposób mu pomóc. Czy..

Czy to jest nerwica?

.. ...utrudnionego przepływu krwi przez naczynia.Zrobić badanie przepływu przez naczynia szyjne.Byc może są przytkane od miażdzycy i nie dostarczają do mózgu tyle krwi,[a tym samym tlenu] co trzeba.Badanie cholesterolu i serca.Nawet nie napisałaś ile ma lat.A może to choroba..

PFO Z PRZECIEKIEM ZAGRAZA ŻYCIU?

.. ...nieprawdiłowym krążeniu krwi może wystąpic udar mózgu, dlatego najlepiej zamknąć ten otwór. Dzisiaj można to zrobic przezskórnie. Warto poradzić się kardiologa doświadczonego w prowadzeniu dorosłych z wrodzonymi wadami serca. Pozdrawiam i zapraszam na forum Fundacji Serce Dziecka, gdzie..