Krwotoki

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...ostrego niedokrwienia, krwotoków śródmózgowych i podpajęczynówkowych. 85% udarów mózgu spowodowanych jest zmianami na tle niedokrwiennym mózgu, pozostałe mają przyczynę krwotoczną. Aby jednoznacznie określić z jakim patomechanizmem udaru mamy do czynienia należy wykonać tomografię..

Hipoksja

.. ...krzepnięcia krwi - skaza krwotoczna; upośledzenie funkcji nerek ( w badaniach laboratoryjnych stwierdza się białkomocz, podwyższony poziom kreatyniny ); osteoartropatia przerostowa - nadmierny rozrost tkanki kostnej; krwioplucie. Leczenie hipoksji. Korekcja wady serca. W przypadku gdy..

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

.. ...może doprowadzić do krwotoków zagrażających życiu pacjenta. Dawkowanie ustala się indywidualnie dla każdego chorego. Terapia acenokumarolem musi podlegać częstej kontroli. Polega ona na oznaczaniu współczynnika INR - im wyższa jego wartość, tym krew jest rzadsza . Zakres terapeutyczny..

Enoksyparyna (Clexane)

.. ...krwotokiem. Konieczność długotrwałego stosowania leku wiąże się z ryzykiem wystąpienia małopłytkowości i osteoporozy. Clexane to handlowa nazwa preparatu zawierającego enoksaparynę, heparynę drobnoczasteczkową...

Krwiak mózgu

Krwiak mózgu

.. ...mózgowych lub udaru krwotocznego w przebiegu najczęściej kryzy nadciśnieniowej. Stan ten potocznie nazywany jest wylewem do mózgu. Niebezpieczeństwo krwotoku mózgowego stwarza również nieodpowiednie stosowanie leków przeciwkrzepliwych, np. acenokumarolu. Niezależnie od przyczyny, jest to..

Niedociśnienie

.. ...postępuje się w udarach krwotocznych mózgu, którym zwykle towarzyszy znaczny wzrost ciśnienia tętniczego ( kryza ). Nagłe obniżenie ciśnienia może w tym przypadku spowodować udar niedokrwienny. Odpowiednio wysokie ciśnienie tętnicze krwi jest konieczne do prawidłowego zaopatrywania..

Skoki ciśnienia tętniczego

Skoki ciśnienia tętniczego

.. ...głowy, mdłościami, bólem w klatce piersiowej. W zależności od wartości ciśnienia tętniczego, stan taki może stwarzać ryzyko mniej lub bardziej poważnych powikłań, jak na przykład udaru krwotocznego mózgu...

Kryza nadciśnieniowa

.. ...i wystąpienia udaru krwotocznego. Mogą także pojawić się typowe bóle wieńcowe, istnieje również ryzyko wystąpienia zawału mięśnia sercowego. Ciśnienie należy obniżać w sposób zdecydowany, ale jednocześnie kontrolowany. Zbyt gwałtowny spadek ciśnienia tętniczego u osoby przyzwyczajonej do..

Clopidogrel (Klopidogrel, Aprelex, Plavix, Zyllt)

.. ...wystąpienie krwawienia lub krwotoku. Lek może także powodować biegunkę, bóle brzucha i niestrawność. Przed planowymi zabiegami chirurgicznymi należy rozważyć odstawienie leku, jeśli jego stałe przyjmowanie nie jest bezwzględnie konieczne. Nie ma danych na temat ewentualnego szkodliwego..

Nadroparyna (Fraxodi, Fraxiparine)

.. ...wszystkim krwawienia i krwotoki. Możliwe jest także wystąpienie małopłytkowości zagrażającej ciężkimi zaburzeniami krzepnięcia do DIC włącznie. Jest to jednak rzadko spotykane powikłanie, nie mniej spadek wartości płytek w kontrolnej morfologi wykonanej zwykle w przeciągu 10 dni od..

Mianseryna (Deprexolet, Lerivon, Mianserin, Miensemerck, Norserin)

.. ...gruczołów sutkowych ), skazy krwotocznej i innych, rzadkich efektów ubocznych. Mianseryna, jeśli jest konieczna, może być stosowany u kobiet w ciąży. W pierwszych dniach terapii nie należy prowadzić samochodu. Preparaty zawierające mianserynę dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007..

Częstoskurcz

.. ...wzrasta także w przypadku krwotoku lub anemii ( np. z niedoboru żelaza ). Biorąc pod uwagę układ bodźcoprzewodzący serca, częstoskurcze możemy podzielić na nadkomorowe i komorowe. Częstym mechanizmem powstawania nadmiernej ilości pobudzeń jest zjawisko reentry dające tzw. częstoskurcze..

Otępienie naczyniopochodne

.. ...zmiany o charakterze krwotocznym. U chorego dominują zaburzenia umiejętności przetwarzania informacji, planowania działania, znaczne upośledzenie pamięci oraz zaburzenia zachowania. Charakterystyczne jest występowania nagłych, skokowych pogorszeń. Nie opracowana skutecznego leczenia..

Rozsiane krzepnięcie wewnątrznaczyniowe (zespół DIC)

.. ...umiera z powodu licznych krwotoków. Zespół DIC pojawia się często w przebiegu posocznicy, po uszkodzeniu narządów, w przebiegu choroby nowotworowej, także jako powikłanie niektórych stanów położniczych ( przedwczesne odklejanie się łożyska czy wewnątrzmaciczne obumarcie płodu ). Na..

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

.. Udar krwotoczny zdarza się rzadziej niż udar niedokrwienny mózgu. W chwili gdy tkanka mózgowa została już zniszczona, objawy udaru zależą nie tyle od jego typu ( niedokrwienny, krwotoczny czy zatokowy ) co od lokalizacji uszkodzenia. W przypadku udaru krwotocznego najczęściej dochodzi do uszkodzenia jąder..

Retinopatia cukrzycowa

Retinopatia cukrzycowa

.. ...się mirkonaczyniaki, krwotoki śródnaczyniówkowe, zmiany nazywane wysiękami twardymi ( lipidy ) oraz obrzęk plamki; retinopatia przedproliferacyjna - do opisywanych powyżej zmian dołącz się poszerzenie naczyń żylnych, pojawiają się też obszary braku perfuzji, czyli fragmenty siatkówki,..

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD)

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD)

.. ...naczyń, przesięki i krwotoki, z czasem włóknienie i zwyrodnienie tarczy nerwu wzrokowego. Podstawowym badaniem służącym do postawienie podejrzenia AMD i do monitoringu progresji choroby jest badanie dna oka...

Trombopoetyna chroni serce po zawale

.. ...powodować krwawienia i krwotoki groźne dla życia pacjenta. Badacze kierowani przez dr Johna E. Bakera podawali trombopoetynę szczurom, które przechodziły zawał serca, a efekty porównywali z grupa gryzoni nieleczonych. Okazało się, że trombopoetyna ograniczała obszar całkowitego..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 11

.. ...zabiegu dostałam jeszcze krwotoku także za wesoło nie miałam.Wróciłam do domu strasznie osłabiona i serce nadal jakoś dziwnie mi bije cały czas leże a czuje sie strasznie zmęczona jakbym cały czas coś robiła , ciężko mi sie oddycha:( nie wiem co robić czy to normalnie ?? ciśnienie mi..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 15

.. ...Miałam się nie obudzić. I krwotok tętniczy. Ale lekarze w tym profesor Walczak z Anina . Bardzo sie nacierpiałam po operacji a potem dowiedziałam się że się nie udaŁA. Wszystko wróciło. I utraty przytomności tez. To bardzo duży stres nie tylko dla mnie. Na 21 maja mam wyznaczony drugi..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 16

.. ...Inaczej grozi mi kolejny krwotok.Nie zdajecie sobie sprawy z tego jakie to poważne. A rekordziści mnie nie obchadza. potem jedynie może być operacja już na otwartej klatce piersiowej. Tak mówią lekarze. Niestety takiej nie moge mieć. Wiem co mówię. Jestem może i młoda ale bardzo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 10

.. ...wczesijeszym zmaganiu sie z krwotokami ( jestem po operacji brzusznej - usuniecie trzonu macicy ). wszystko poworocilo miesiac po operacji. lekarz dal mi afobam. zjadlam opakowanie jedno. czuje drżenie w calym ciele. i takie jak opisujesz krotko trwajace i trwajace caly dzien. zdzaraja..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 57

.. ...obfite krwawienia prawie krwotoki i to właśnie skłoniło mnie do pójścia do ginekologa.I dopiero po pewnym czasie zorientowałam się ,że tak się dzieje przez leki, brałam wtedy spamilan ,cital i jeszcze inne próbowalam.Po odstawieniu tych leków wszystko w tych sprawach jest okej.Zanudzam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 198

.. ...tescia do szpitala,dostal krwotoku z nosa,juz nie pierwszy raz.Jak wozilismy go sami splawiali nas,tym razem sie uparlam,ze maja przyjechac,sami sie zdziwili,krwawil juz ponad godzine i nie mial zamiar przestac.Nie dazyli wyjsc z domu a waciki juz przeciekaly.Mam zadzwonic za godzine i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 261

.. ...przeciez wewnetrzny krwotok, ze moze uszkodzilem cos sobie ale raczej to nie byl lek taki jak teraz chociaz w sumie to byl silny lek, ale nie taki * chory * jak teraz. Kurde teraz pop takim czyms chyba bym ze strachu dostal zawalu : ) W ogole pisze pomieszane z paplatanym sorry ale tak..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...wystąpieniu objawów krwotocznych należy koniecznie skontaktować się z lekarzem Sytuacje szczególne: W razie potrzeby usunięcia zębów lub wykonania innego zabiegu operacyjnego lub diagnostycznego z przerwaniem ciągłości tkanek ( kolonoskopia, gastroskopia, punkcja , biopsja ) należy..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 4

.. ...; ) nie bylo zadnego krwotoku, w trakcie pologu, leciala mi krew moze nieco bardziej intesywniej niz kolezankom, ale tez nie bylo to jakies niepokojace. W chwili obecnej karmie piersia, wiec nadal musze robic zastrzyki, bo one nie przedostaja sie z mlekiem. Czuje sie bardzo dobrze, moj..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 5

.. ...gdziekolwiek zeby nie dostac krwotoku :/ z tym ze nie wiadomo czy przez to czy mi jakas zylka pękła. odkad biore acenocumarol i biosotal ( 3xdziennie ) mam niskie cisnienie ( 100/60 ) i czesto zle sie czuje, kiedy ide ulica musze sie pilnowac zeby nie isc zygzakiem bo czuje sie jak..

Acenocumarol a inne narządy

.. ...ląduje w szpitalu z krwotokiem i stanem po przedawkowaniu tegoz leku? Ja jestem 12 lat po wszczepieniu zastawki aortalnej i z INR jest ok.czasem bywa skok ale to rzadko,z wątrobą też nie jest żle( jestem osobą tęgą ).Grunt to doby humor i nie pieścić sie zbytnio sobą. witam ja też od..

Szybkie tętno - Str. 5

.. ...heparynę i można dostać krwotoku ). Dzięki, trochę mnie uspokoiłyście. Zadzwonię jutro do mojego Doktora i upewnię się. Szczerze mówiąc najbardziej zdenerwowało mnie to okreslenie - hormonalne - a jak nie bedę brała hormonu tarczycowego to będzie źle ! przyspieszyłoby to niedoczynność..

Ablacja

.. ...bałam się krwiaków, krwotoków albo tego, że po jakimś niepotrzebnym ruchu - przedłużą mi to o kolejne godziny. Myślę, że te bóle z bezruchu są uzależnione od kondycji i stanu mięśni. Natomiast o wkłuciach tylko pamiętałam, ale ich nie czułam. Moją zmorą, ale z tych widocznych - nie..

Po bajpasach - Str. 2

.. ...powodu wewnętrznego krwotoku.W dalszym przebiegu obserwowano objawy psychozy pooperacyjnej tzn.nie było z nim kontaktu,krzyczał,rzucał się - musiał byc przywiązany do łóżka.Taki stan ustepował bardzo wolno,bo około dwóch tygodni.Jednak dużą rolę w powrocie do zdrowia zawdzięcza swojej..

Po bajpasach - Str. 6

.. ...grudnia.Nastepnego dnia dostał krwotoku wewnętrznego ( przerwał się bypass ).Miał kolejną operację.Miał robione wszystkie badania i wyniki są dobre ( mózg,serce,płuca ).Od tego czasu jest w spiączce farmakologicznej - leki odpowiedzialne za śpiączkę zostały odstawione w sobotę a tata..

Po bajpasach - Str. 7

.. ...była konieczna z powodu krwotoku z serca do worka osierdziowego . Nie było to wynikiem błędu kardiochirurga lecz siostry która zbyt szczerze pomagała mi przesunąć się z łóżka na na ojomie na łóżko którym przewożono mnie na salę ogólną - pociągnęła mnie za rękę aż mnie w środku coś..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 48

.. ...tescia do szpitala,dostal krwotoku z nosa,nie pierwszy juz raz,gdy jezdzilismy sami z nim to nas splawiali tym razem sie nie dalam.Za chwile musze dzwonic co z nim,narazie pa. Witajcie chcialem sie Was zapytac czy macie takie objawy jak udezenia goraca do glowy, gdy usypiacie nagle..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 202

.. ...wmawiałam sobie ze mam jakis krwotok wewnetrzny bo czułam jakby ciepłe rozlewanie w brzuchu ,długo miałam spokoj a teraz znowu sie zaczeło myslałam ze mam guza mozgu i siedze ciagle na necie i czytam o tych chorobach ehh i po co to robie niewiem tylko sie stresuje ,ale to silniejsze..

Arytmia komorowa u czterolatka

.. ...dłuższego czasu mam krwotoki z nosa. Ostatni był bardzo poważny i w końcu udałam się do lekarza. Założono mi holter sprawdzający ciśnienie i okazało się, że mam skoki ciśnienia nawet do 160/118 parę razy na dobę. Mój lekarz wysłał mnie wówczas na USG I EKG serca po czym założyli mi..

Aspiryna po zamknięciu przeskórnym ubytku między przedsionkami

.. ...wiedzy ! Madziu - skaza krwotoczna po aspirynie wygląda jak pokłuta skóra pełna maleńkich krwiaczków, czy raczej mikrokrwiaczków, i pojawia się ich więcej kiedy skórę potrzesz - ale przy tak małych dawkach raczej nie grozi Twojemu synowi. Rośnie jak na drożdżach! : - )Dla mężczyzn..

Długość życia po bajpasach - Str. 2

.. ...była konieczna z powodu krwotoku z serca do worka osierdziowego . Nie było to wynikiem błędu kardiochirurga lecz siostry która zbyt szczerze pomagała mi przesunąć się z łóżka na na ojomie na łóżko którym przewożono mnie na salę ogólną - pociągnęła mnie za rękę aż mnie w środku coś..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 2

.. ...zabiegu, żeby nie było krwotoku z tętnicy udowej, przez którą wkłada się cewnik. Koronarografię robi się przed każdą operacją serca. ja przeszłam już trzyu, wieć proszę Państwa o więcej odwagi. Ja w tym tygodniu będę miał to badanie. W dobrym szpitalu. Prawdopodobnie w tym, gdzie..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 5

.. ...stracił życie. Dostał krwotoku wewnętrznego podczas tego właśnie zabiegu. Był człowiek tętniącym życiem i nikt tego by się nie spodziewał a w dodatku nie musiał robić tego zabiegu. Witam! Moja babcia ma kierowanie na koronografię, ma 80 lat, wiem, że w starszym wieku to większe ryzyko...

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...stolcami, ale przy dużym krwotoku wymioty i stolec są krwiste. Dzięki dużemu zaawansowaniu technik endoskopowych jest to obecnie główna metoda leczenia krwawień z owrzodzeń trawiennych. Wybór metody leczenia endoskopowego zależy od doświadczenia i możliwości technicznych lekarza. Może to..

Dodatkowe skurcze - Str. 95

.. ...mam z tym problemy , z krwotokami od 10 lat. Ale bywa i tak, że przyczyna zostaje nie do ustalenia po prostu. Taki urok układu wegetatywnego. Mam sobie powtórzyć Holtera, jak przyjðe do niego ze skierowaniem to zrobi mi go nieodpłatnie. No i leczyć swój kiepski stan..

Dodatkowe skurcze - Str. 196

.. ...puchną mi dłonie, mam krwotoki z nosa, a żyły robią sie dziwnie grube... ;( Od października lykam tylko leki od zoladka i magnez! Bylam tez u neurologa z powodow czestych bolow glowy, skierowal mnie do kardiologa z podejrzeniem problemow z ciesnieniem:( Choruje tez na Toksokarozę ;( Czy..

Dodatkowe skurcze - Str. 197

.. ...wymiotuj, a pozniej mama krwotoki z nosa :( :( :( Tak to ze mna jest ;( Pozdrawiam, zycze duzo zdrowia Tobie i dzidzi ; * * Dzieki za jaka kolwiek pomoc: ) : * Do miki - mam takie samo uczucie biorę na te lęki spamilan zobaczę co pokaże ten lek potrzeba czasu żeby zaczął działać, skurcze..

WPW a ablacja - Str. 4

.. ...Miałam się nie obudzić. I krwotok tętniczy. Ale lekarze w tym profesor Walczak z Anina . Bardzo sie nacierpiałam po operacji a potem dowiedziałam się że się nie udaŁA. Wszystko wróciło. I utraty przytomności tez. To bardzo duży stres nie tylko dla mnie. Na 21 maja mam wyznaczony drugi..

Zwężenie aorty a tabletki antykoncepcyjne

.. ...mózgu: a ) zakrzepowe krwotoczne - poważne nadciśnienie tętnicze - inne powikłania zakrzepowe w układzie krążenia ( szczególnie w małych, ale ważnych życiowo naczyniach, jak np. żyła lub tętnica siatkówki ) Dziekuje: )czyli wnioskuje ze wiekszych przeciwskazan w mojej wadzie nie ma tak??..

Szybkie tetno II - Str. 2

.. ...monitorów itp. Bałam się krwotoku i krwiaków, więc leżałam jak kłoda zginając tylko jedną nogę w kolanie. Ale to sie szybko zapomina : ) Agnieszka, nie zartuj, nie kurcz sie juz! Kiedy mialas ten atak - byl podobny do poprzednich, czy byl slabszy, mam nadzieje? Mam nadzieje, ze to tylko..

Dziecko nienarodzone z wadą serca

.. ...przy wiekszym wysiłku fizycznym kucie w okolicach serca, szybciej się męczymy niz normalne dzieci większa ilość potu wydzielamy czasem się zdarzają rownież silnie i długotrwałe i częste krwotoki z nosa...

Różnice między omdleniem a utratą przytomności

.. ...zarówno niedotlenieniem, jak i np. urazem mechanicznym głowy czy jakiś narządów organizmu, krwotokiem ( wtrząsem )... oj w zasadzie wszelkimi zdarzeniami zagrażającymi zdrowiu/życiu... pzdr! sni@danie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 130

.. ...możesz zapanować nad tym krwotokiem. Podarować komuś wybaczenie i miłość w ostatniej chwili życia to dar na który stać niewielu. Możesz być z siebie dumna ! Kobieto, zrobiłaś coś co mi się nie udało , ale dzięki tobie zrozumiałam ,że mam jeszcze szanse wybaczyć swojej matce. Bo moja..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 136

.. ...uratowali mi zycie po krwotou,nie musialabym sie juz meczyc a inni ze mna. DO AKI. Witaj serdecznie. Jesteś młodą kobietą więc napewno leczenie przyniesie rezultaty. Proszę Cię o więcej optymizmu i nie obwiniaj j się ,przecież to nie Twoja wina ,że jesteś chora.Uśmiechnij się i myśl..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 137

.. ...sratowali mi zycie po krwotoku,mialabym swiety spokuj. AKA proszę nie załamuj się. Głowa do góry masz przeciesz Nas . My nie zastąpimy najbliższych ale zawsze możesz liczyć na ciepłe słowo z naszej strony. Połóż się spać ,wypocznij a jutro bedzie lepszy dzień.Trzymaj się koniecznie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 152

.. ...szpitalu lekami tak krwotoki ustały. A teściu leczy się na nadciśnienie ? Dobrze że ta krew idzie nosem a nie wylewa się gdzieś do mózgu Tak juz lata leczy sie na nadcisnienie jak przyjechali i mu mierzyli mial 140/170 to dobre.Tyle ze jak sie pognosil to splywala do gardla,wczesniej tak..

Spadek ciśnienia krwi

.. ...mieć miejsce, np. w krwotoku wewnętrznym. Pozdrawiam. j/w moglo tak byc nawet nie przy krwotoku. Przyklad znam z najblizszej rodziny, kiedy moj ojciec po zrobionej angioplastyce lezal sobie i w zasadzie nastepnego dnia czy za 2 mial byl wypisany, nagle zaczal * odjezdzac * i na szczescie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 12

.. ...za rzadka i powstają krwotoki? Proszę napiszcie mi jak najobszerniej jak to jest. Bardzo Was proszę o pomoc. witam Mój 28 - letni mąz przeżył w tym roku wiele. W lutym usnięto mu guza chromochłonnego wraz z nadnerczem, a 11.06 wszczepiono mu w aninie sztuczną mechaniczną zastawkę..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 24

.. ...skrzepu lub wewnetrznego krwotoku.Nie wiem dla czego to moje INR nie moze ustabilizowac sie. Mysle,ze kiedys unormuje sie. Witam !! Pół roku to jeszcze niewiele jak po takiej poważnej operacji trochę cierpliwości. U mnie zalecany INR to między 2,5 a 3,5, więc Twój jak dla mnie jest OK, z..

Ucisk, gula w gardle - Str. 3

.. ...skrzepu * w nosie ( krwotoków nie miewam ). ja mam takie pytanie.. Czy ktos z Was ma moze do czynienia z - nazwijmy to - * polzawodowym * spiewaniem? W sumie po przeczytaniu tych wszystkich wypowiedzi sama nie wiem czy mi ulzylo czy jeszcze bardziej mam sie martwic.bo w sumie nikt nie..

Badania echo i EKG serca i co dalej?

.. ...mocniejszy, mam bardzo częste krwotoki z nosa, żyły * wychodzą * nawet jak odpoczywam, szybko się męczę i dostaję zadyszki. Ale do rzeczy zamieściłem skany wyników badań i bardzo proszę o ich interpretację, ponieważ na powtórnej komisji wojskowej powiedziano mi że jestem zdrowy nawet nie..

Kucie w klatce piersiowej, co to może być?

.. ...pamiętam, miałem częste krwotoki z nosa, i bardzo bolesne kucie w okolicach serca, które nasila się przy wdechu. Kucie to pojawia się w różnych momentach czasem gdy jestem zdenerwowany, albo przemęczony, a czasem bez powodu. Zazwyczaj trwa kilkadziesiąt sekund, i przez ten czas odczuwam..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 69

.. ...i rozrzedzanie grozi krwotokiem lub wylewem. Mój ojciec dostał krwotoku w jelitach. Trzeba było odstawić rozrzedzacze, a potem balansować między udarem a wylewem. Ostatecznie po drugim udarze zakończył życie, ale nikomu nie życzę takiego końca. Reasumując każdy zrobi jak mu serce i rozum..

Uszkodzania mózgu przy reanimacji po zawale serca

.. ...mogą również powodować krwotoki - także do mózgu. MOj tata niestety umarl dwa tygodnie temu, dostal zawalu i byl 30 min reanimowany. NIe odzyskal przytomnosci i lezal tydzien na ojomie. Lekarze powiedzieli nam tylko, ze mozg maksymalnie moze byc do 4 min bez tlenu i jest to wartosc..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...letnia babcia miala udar krwotoczny w poniedziałek,tj 10 - 07 - 2009 zanim zawiezli ja na operacje to nie byla w spiaczce, rusza wszstkimi konczynami,ma wykrzywiona twarz ,rozumiala co sie do niej mowi,tylko nie mogla odpowiedziec. Byla operowana wczoraj tj. 11 - 07 - 2009 i do tej pory..

Udar mózgu - Str. 4

.. ...czy niedokrwienny czy krwotoczny jesli mialbys jakies pytanie moge podac maila . Mój tato w wieku 58 lat, dwa dni temu kiedy szykował się do pracy o 5:20 upadł, dostał udaru.We wtorek siedziałam z nim do 21. Płakał do 16 godziny... Lewa strona została sparaliżowana, mowa była..

Udar mózgu - Str. 7

.. ...)mój Tatuś miał udar krwotoczny=tzw. krwotok podpajęczynówkowy, spowodowany pęknięciem tętniaka, stracił przytomność, dostał obrzęku mózgu i po 3 dniach, usłyszałyśmy z mamą od lekarza - Stan agonalny, mózg umiera - to zdanie będę pamiętać do końca życia, śmierć był dla mnie ogromnym..

Zastawka a praca kierowcy

.. ...było to spowodowane krwotokiem okołooperacyjnym a przez to anemią. Po około miesiącu od wyjścia ze szpitala rozpocząłem rehabilitacje, która trwała ok 5 tygodni. Pierwsze zajęcia były dla mnie koszmarem ale porozmawiałem z rehabilitantką i powiedziała, że moje złe samopoczucie oraz..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 21

.. ...organizmu typu poród, krwotok i przewlekła anemia, długotrwały stres, choroba układu oddechowego. Piszę to wszystko nie opierając się na jakiś badaniach tylko własnych spostrzeżeniach. Czasu nie cofniesz. Lepiej pomyśleć o tym co przed nami i jak sobie pomóc. Pozdrawiam!! Czemu nic nie..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 25

.. ...wysoki INR i jest ryzyko krwotoku. A przyznanie renty w Zusie to naprawdę kupa nerwów.Ich nie obchodzi dokumentacja medyczna . ONI wiedzą lepiej. Poza tym moja lekarka bardzo mi pomaga w tych papierach. Jest zawsze pomocna i często telefonicznie mi doradza. Lekarka naprawdę z powołaniem...

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 27

.. ...dawców ) nie dawno miała krwotoki z nosa bardzo silne myślałam że to koniec nic nie wiem na temat choroby nawet lekarze mi nic nie powiedzieli tylko że będzie dobrze Czesc Ewelina, Niestety niewiele wiem o przebiegu choroby u dzieci i jak to jest gdy ktos choruje od urodzenia - sama..

Wysokie APTT i wizyta u hematologa

.. ...objaw jaki miałam to krwotoki z nosa... Jeśli APTT jest wydłużone,to nie jest to za dobrze,ktoś pisał że ma też krwotoki z nosa.A jak wynik płytek krwi PLT????Norma to 150 - 400 tyś.Jeśli płytek jest sporo poniżej normy to radzę postarać sie o skierowanie do hematologa. A jeśli robiłam..

By-passy i nadwaga po operacji

.. ...trzustka,zaczely sie krwotoki wewnetrzne,wytrzymal 2 tygodnie i zmarl:( nie wierze w to wciaz,to jakis koszmar i zly sen:( ze go juz nie ma,nie wejdzie do domu,nie przytuli mnie,nie popatrzy na mnie,nie bede mogla potrzymac go za reke,ani latem przyszlego roku jak przyjdzie piekne slonce..

Duszenie się - Str. 5

.. ...pogotowie do szpitala.Dostal krwotoku z nosa,juz nie pierwszy raz,ale jak wozilismy go sami zawsze nas splawiali,tym razem sie uparlam ze maja przyjechac,moze nareszcie go zostawia na jakies badania.Przeciez tak nie moze byc bo ktoregos razu jak zostanie sam to sie wykrwawi.Mysle xe..

Osoby z zastawką mechaniczną

.. ...bo alkohol działa podobnie na krew bo też rozrzedza i przy wypiciu dużej ilości alkoholu może dojść do krwotoku . Co do mnie to pije sporadycznie i w małych ilościach. Dlatego radzę uważać z tym piciem...

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 10

.. ...brzucha, bezsennosci, krwotokami podczas oikresow, wypadaniu wlosow, bolami klociami w klatce piersiowej, uczuciem metalu w buzi, potem juz pieczeniu skory nawet glowy, itd.itd. od lat mialam problemy z zoladkiem i zawsze przypisywano mi nerwice, depresje, w koncu stwierdzono..

Jak leczyć udar mózgu?

.. ...artykul na ten temat * KRWOTOK MOZGOWIA POHAMOWANY * . Tam jest mowa o opanowaniu udaru krwotocznego. Pozdrawiam - aida. To bardzo ciekawe co piszecie. Moja babunia po niedokrwiennym udarze mózgu miała dzine objawy - wciąz uskarązała sie na pieczenie stóp :( . Masaz stóp, nacieranie..

Kłucie w okolicach klatki piersiowej i 15-latki

.. ...niemowlenciem miala krwotok nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale lepiej napsiac POZDRAWIAM prosze o jakakolwiek rade :( bo ja nie jestem w stanie jej nic poradzic ja też miałam i mam dalej takie klucia w okolicy serca i dodam ze od roku leczę sie na serce. mam niedomykalność zastawki..

Miałam ablację - pytajcie o co chcecie

.. ...,które ma uchronić przed krwotokiem z tętnicy udowej przez którą wprowadzane są sondy do serca podczas zabiegu.Sam zabieg jest mało uciążliwy ,fachowość lekarzy szczecińskich w szpitalu na ul.Arkońskiej ,kontakt z pacjentem w czasie zabiegu spowodowały ,że dwie godziny które spędziłam na..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 312

.. ...od kilku dni ma jakiś krwotoki z zatok . Cała się trzęse i ledwo daje rade , może wy mnie jakoś podniesiecie na duchu . Dorotko jak sobie radzisz z tymi lękami , bo ja jak tylko coś się zaczyna dziać ( tak jak teraz z chorymi dziećmi ) to cała chdzę z nerwów ( dosłownie ) .Ciężko jest mi..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 935

.. ...zawroty głowy, osłabienie, krwotoki z nosa, a wieczorami gdy kładłem się spać znów kołatania serca. Niedawałem sobie z tym rady, aż w Środę Popielcową w kościele tak silnie kołatało mi serce że wylądowałem w szpitalu na 3 dni w związku z tymi kołataniami. Miałem też podwyższone..

Tertensif Combi

.. ...powodowal on czeste krwotoki z nosa,lekarka poradzila odstawic a w zamian polecila najzwyklejsza polopiryne lub aspiryne co drugi dzien. nie nalezy sie tak meczyc jak pani ,trzeba uparcie i konsekwentnie domagac sie zmiany lekow az do zadawalajacego efektu. to ze jakis lek pomaga jednej..

Śmierć po bajpasach

.. ...wtedy może nastąpić krwotok itp, a ,mój tata zmarł w 12 dobie - 2 dni przed planowanym wyjściem ze szpitala! Straszne jest to, że nasze życie zależy od innych ludzi tak naprawdę i że Ci ludzie ( czytaj: lekarze ) czekają tylko na pieniądze, że życie ludzkie nie jest tak naprawdę nic..

Śmierć po bajpasach - Str. 4

.. ...dobie czy dwóch z powodu krwotoku przy zerwaniu bajpasa ale nie z winy lekarzy bo taki bajpas nie zrywa sie ze jest zle przyszyty tylko w skutek duzego skoku cisnienia tetniczego podawane sa leki ludzie ci nie umierali.lekarze tam mieli czas dla wszystkich którzy chcieli dowiedziec sie o..

Nerwica w ciąży - Str. 18

.. ...duzo stresu,dostalam krwotoku pogotowie po mnie przyjechalo zabrali na izbe,okazalo sie ze mam pol cm.miesniaka ale on nie jest powodem takich kwawien,podobno to obfita niereguralna miesiaczka po porodzie. Dostalam tabl.na powstrzymanie itd.Bardzo mnie to zmartwilo i od soboty chodze..

Nerwica w ciąży - Str. 89

.. ...godzin. Po porodzie, silny krwotok i w tym wszystkim robili zabieg, usuwali łozysko . po wszystkim lezałam cała noc na porocówce, położna siedziała przy mnie, nie pozwalała mi zasnąć. Rano gorączka stan zapalny, prawie się przekręciłam. na wizycie kontrolnej po porodzie mój gim..

Nerwica w ciąży - Str. 198

.. ...peknietym jajowodem i krwotokiem wewnetrznym ale przeżyłam lekarze staneli na wysokości zadania.po tygodniu wróciłam do domu.To był czerwiec 2005 w sierpniu ciąża biochemiczna.Po tym wszystkim rzuciłam szczepienia między czasie kosultowałam się w Warszawie z doktor M. Jerzak zaleciła..

Nerwica w ciąży - Str. 215

.. ...przodujące i ryzyko krwotoku. Ciągle siedze sama w domu i już głupieję. Nie mam do kogo się odezwać a moje lęki robią ze mną co chcą. Tak bardzo pragnę tego Dziecka ale jednocześnie czuję paralizujący strach, że znów może wydarzyć się coś strasznego... Po tym co przeszłam nie potrafię..

Niespodziewane krwotoki z nosa

.. ...od rana ma czasem 3 krwotoki jeden ustanie po chwili leci znowu i te krwotoki trwaja nawet po 45 minut nieiwem juz co mam robic bylisy uu lekarza zapisali leki na cisnienie i jeszcze jakies ale to nic nie pomaga!!!!!!!!! Niech sobie mierzy ciśnienie ( nie tylko w czasie krwotoku ) -..

Koronografia - powikłania i znieczulenie

.. ...uciskowa, aby nie doszło do krwotoku i pacjent musi leżeć nieruchomo określoną ilość godzin, to określa lekarz.. Pozdrawiam Olu, jestem po koronografi, w moim przypadku odbyła się ona z prawej ręki i to był plus, ponieważ nie leży się z odważnikami jak to jest w przypadku koronografi..

Bypassy i udar mózgu

.. ...Udar mózgu może być krwotoczny ( rzadziej ) lub niedokrwienny - i tu przyczyną jest najczęściej miażdżyca ( może blaszka miażdżycowa, może skrzeplina w miejscu zwężenia, może skok ciśnienia tetniczego, który odrywa blaszkę miażdżycową - tą są różnice w mechanizmie powstania niedokrwienia..

Krwawienie z nosa

.. Osłabienie, częste krwotoki z nosa i obfite też mi się to zdarza ale to chyba z powodu słabych żyłek:/ Najczęściej mam przy katarze takie krwawienie z nosa:/ Witaj . Wybierz się do laryngologa, bo przyczyn może być wiele Jakie masz ciśnienie? Pożdrawiam cisnienie mam zazwyczaj niskie tzn. tak powiedziała..

Ból w prawym boku i pachwinie - Str. 2

.. ...podkręcającą torbiel krwotoczną jajnika o pogrubiałej ścianie z odczynem zapalnym, nieco pogrubiałą ścianę jelita krętego w sąsiedztwie torbieli i powiększone odczynowo okoliczne węzły chłonne. Ginekolog powiedział, że mam leżeć, bo inaczej może dojść do skręcenia jajnika i trzeba będzie..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce - Str. 3

.. ...zakres. Skończyły się krwotoki z nosa. Dla mnie to optymalne wartości . Sp[rawa indywidualna. Niebezpieczne jest, gdy spada poniżej 1,5 i jest większy niż 2,8. Tak mam ustawione w aparacie do pomiaru INR. Niem jest to żadna sciema, sprawa zbyt powazć sobie :jaja:. Pozdrawiam profirek,..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu

.. ...temu moja miala udar krwotoczny i męczyla się 6 tygodni,po czym odeszla w męczarniach...Teraz moja babcia jest po udarze tyle że niedokrwiennym.Jak pisalam wcześniej leży już od września.Ale mając 86 lat nadal żyje...Jesli chodzi o udar to paraliż się cofnął,i jest z nią kontakt ale ma..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu - Str. 2

.. ...czesci i w ogole udar krwotoczny! Bardzo dobrze, ze mogla byc na oddziale poudarowym i tam miala rehabilitacje! Ile trwala rehabilitacja, teraz ma dalej ja kontynuowana? Szpital w ktorym byla moja Babcia to jak pisalam umieralnia, po salach biegaja i spia na lozkach koty ( moj maz jak..

Arytmie komorowe

.. ...dłuższego czasu mam krwotoki z nosa. Ostatni był bardzo poważny i w końcu udałam się do lekarza. Założono mi holter sprawdzający ciśnienie i okazało się, że mam skoki ciśnienia nawet do 160/118 parę razy na dobę. Mój lekarz wysłał mnie wówczas na USG I EKG serca po czym założyli mi..