Krzepliwość krwi

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

.. ...Efektem tego jest spadek krzepliwości krwi. Acenokumarol podaje się w stanach, w których istnieje duże ryzyko incydentów zakrzepowo - zatorowych, na przykład po operacjach wszczepienia sztucznych zastawek serca czy protez naczyniowych, u chorych z utrwalonym migotaniem przedsionków itd...

INR (znormalizowany czas protrombinowy)

.. ...badaniu oceniającym krzepliwość krwi. Na koagulogram składają się oznaczenie wartości: czasu protrombinowego ( PT ), wskaźnika Quicka ( PT% ), INR, czasu kaolino - kefalinowego ( APTT ), czasu trombinowego ( TT ), stężenie fibrynogenu, poziom D - dimerów, stężenie antytrombiny III. Nie..

Enoksyparyna (Clexane)

.. ...substancja obniżająca krzepliwość krwi ( blokuje aktywność niektórych osoczowych czynników krzepnięcia ). Heparynę drobnoczasteczkową stosuje się w profilaktyce chorób zakrzepowo - zatorowych u pacjentów leżących, po unieruchomieniu kończyn dolnych ( gips, wyciąg ortopedyczny itd. ),..

Czynniki ryzyka zakrzepicy żył głębokich

.. ...czynniki, które zwiększają krzepliwość krwi, to palenie papierosów, hormonalne środki antykoncepcyjne, otyłość, żylaki kończyn dolnych. Czynniki stałe, niepodlegające naszej modyfikacji, to różnego typu choroby przebiegające ze stanami nadkrzepliwości krwi, na przykład niektóre choroby..

Choroba Buergera (zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń)

.. ...zmniejszających krzepliwość krwi i poprawiających przepływ naczyniowy. Konieczne są także środki przeciwbólowe i leki przeciwzapalne. Jest to jednak jedynie spowalnianie lub zatrzymywanie procesu chorobowego...

VAD (urządzenie wspomagające czynność komór serca)

.. ...związane z niefizjologicznym przepływem krwi przez pompę oraz ryzyko krwawienia związane z samym zabiegiem oraz z konieczną terapią przeciwzakrzepową, ciężkim powikłaniem może być także niewydolność nerek...

Leczenie przeciwkrzepliwe

.. ...stopniu wpływają na krzepliwość krwi, zmniejszając ją poprzez blokowanie enzymu COX - 1. Pozostałe są lekami przeciwpłytkowymi nowej generacji, ich działanie polega na blokowaniu specjalnych receptorów, które umożliwiają płytkom agregacje. Drugą metodą na zmniejszenie krzepliwości krwi,..

APTT (czas kaolinowo-kefalinowy)

.. ...czasu świadczy o spadku krzepliwości krwi. Stała kontrola APTT jest konieczna do monitorowania leczenie przy wykorzystaniu heparyny niefrakcjonowanej. Jest to lek stosowany m.in. w żylnej chorobie zakrzepowo - zatorowej, choć coraz częściej sięga się po heparyny drobnocząsteczkowe. W..

Białko PKC alfa sposobem na zakrzepy krwi

.. ...obecnie leki zmniejszające krzepliwość - jak aspiryna, a zwłaszcza pochodne kumaryny - mogą niekiedy powodować nadmierne krwawienia. Naukowcy z University of Bristol oparli się na właściwościach specyficznego białka - PKC alfa - wydzielanego przez płytki krwi. Gdy je usunąć, zakrzepy..

Echo serca - Str. 14

.. ...ewentualnie badanie parametrów krzepliwości krwi. jak napisalam w innym wątku wynik prawidlowy bardzo dziękuje Pani Izabelo od dawna mam już kłócia w okolicy serca, lekarz twierdzi że mam wiotkie płatki serca ale to nie powinno być przyczyną kłóć. Pozatym mam częste zawroty głowy no i..

Echo serca - Str. 30

.. ...testy po operacji na krzepliwość krwi bi różne opinie dziekuje denis, w sprawach szczegółowych mam nadzieję udzieli ci odpowiedzi izabela, Alicja bądź inna kompetentna osoba. Nie mam pojęcia czy gradient przy zastawkach jest podawany tylko w przypadku stenozy. Jestem laikiem. Na zastawce..

Echo serca - Str. 50

.. ...przezprzełykowe, badanie krzepliwości krwi ). Objawy, które opisujesz wydają się wskazywac na jakiś problem neurologiczny, ale przetrwały otwór owalny wraz ze skłonnością do zakrzepów może spowodować udar niedokrwienny ( i objawy mogą być podobne ). http://www.ikard.pl/przetrwaly - otwor..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 205

.. ...uczulenie, zaburzenia krzepliwości krwi. Nikogo nie namawiam do przerwania dotychczasowego leczenia ( może to być groźne dla zdrowia lub nawet życia ), ale po konsultacji z lekarzem prowadzącym może warto się w końcu wyleczyć - czego wszystkim zainteresowanym serdecznie życzę. P.S..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 593

.. ...nosem? Uchem? Zatokami? Krzepliwością krwi? Witam. Do jakiego lekarza powinnam sie udać w celu wkyrycia nerwicy? Wszystkie dolegliwości wskazują że to właśnie nerwice mam ... Marla idź do psychiatry. nie musisz posiadać skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. poszukaj jakiejś poradni..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 768

.. ...odpornościowy nadmierna krzepliwość krwi zaburzona funkcja wątroby i woreczka żółciowego wysokie poziomy kortyzolu ponadto: nadzwyczajna wrażliwość, ukrywanie niepokojów, negatywnych emocji kiedy bardzo silny, działający destrukcyjnie na organizm stres przedłuża się w nieskończoność..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...się stan zwiększonej krzepliwości krwi. Stąd niezbędna jest kontynuacja leczenia przeciwzakrzepowego. Doustne antykoagulanty przenikają przez łożysko zwiększając ryzyko poronień, przedwczesnych porodów, urodzenia martwych płodów, a także wad wrodzonych u płodu. Stąd w pierwszym..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 4

.. ...w Polsce analizator krzepliwości krwi INR INRatio firmy Hemosense, Jak pisze Jacek * tak - wykonuje on w czasie normalnego pomiaru dodatkowe 2 testy kontrolne i wyklucza możliwość błędów. * Analizator wraz z paskami oraz lancetami i nakłuwaczem kosztuje 2699 zł a więc jest tańszy od..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 4

.. ...głowę , przy obniżonej krzepliwość krwi można doprowadzi do wylewu !! Czasowe kontrole u kardiologa i to wszystko Reszta życia pozostaje bez zmian nic tylko cieszyć się z życia Dzięki wybitnym specjalistom z Śląskiego Centrum Chorób Serca mogę nadal cieszyć się Ż Y C I E M za co jestem..

Szybkie tętno - Str. 5

.. ...wiemy, wplywaja one na krzepliwosc krwi ( zwiekszaja ), to jesli to nie stanowi dla danej osoby wielkiego klopotu, to mozna pomyslec o ich odstawieniu na czas zabiegu. Teraz kolejny problem do przemyslenia - odstawic czy nie : ) Nie chce jakichs problemow w czasie zabiegu, z drugiej..

Szybkie tętno - Str. 6

.. ...psychiczna ; ) Co do krzepliwosci i pigulek, to mysle, Monika, ze masz na pewno sporo racji. Ja po prostu nie chce niczego, co by moglo dodawc nawet najmniejsze dodatkowe zagrozenie. ktos mi zasugerowal, zebym kierowala sie wynikami badania krzepliwosci krwi ( ale to nie lekarz, ktos..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród - Str. 2

.. ...sn. Ja jednak wolę sn, bęe pod opieką lekrzy a po cc to jednak najgorsze bym miąła w domu - ryzyko zakrzepicy itd. Zrób sobie koniecznie poziom d - dimerów przed ceasrką to wskażnik krzepliwości krwi...

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia

.. ...konca zycia lek na tzw. krzepliwosc krwi i trza badania na to robic co 2,3 tygodnie tzw. INR no jest to uciazliwe. A jak sie czuje to roznie zalezy od dnia sa dni ze mozna drzewa wyrywac a sa dni ze sie czlowiek czuje zle/zawsze to sztuczny organ w organizmie/No i klatke piersiowa masz..

Dodatkowe skurcze - Str. 138

.. ...ona powoduje wiekszą krzepliwosc krwi i przy niedomykaniu zastawek mozna sobie tym krzywde zrobic ale jak mała wada to moge brac. Mówiła tez ze te skurcze toczesto są czynnościowe czyli np uzaleznione od tego czy sie sychle czy połoze na inny bok itp uffff uspokoiłam sie troszke ale..

Migotanie przedsionków jest wyleczalne?

.. ...azkrzepowe i kontrolowal krzepliwosc krwi gdyz przy FA moga sie tworzyc skrzepy w pzredsionau i doprowadzic do prawdziwego bajzlu w Twoim organizmie. WIEC NIE ZAPOMOMINAJ O LYKANIU!!!!!acenocumarolu lub podobnego leku. jesli bedziesz o to dbal to wszystko bedzie dobrze migotanie takie..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...otrzymywać leki zmniejszające krzepliwość krwi. Jest to trudne do przeprowadzenia u dzieci. Ponadto, ze względu na szybki wzrost ciała, zastawka po kilku latach może stać się za mała. Z tych względów zastawki sztuczne wszczepiane bywają u dorosłych. Ostatnio stosowana u dzieci - operacja..

Zastawka mitralna - jaki lekarz wyda skierowanie?

.. ...robić badanie INR na krzepliwość krwi.Otóż od samego początku mam problemy z lekarzem który powinien wystawiać skierowanie na to badanie .Proszę napiszcie jaki lekarz powinien wystawiać takie skierowanie.Czy kardiolog,a może lekarz rodzinny?Pozdrawiam w sumie kardiolog bo on Cie prowadzi..

Ablacja część II - mam małe tętno ale pracuję ile się da - Str. 2

.. ...aktualnych badan na krzepliwosc krwi? Ja mam w normie ( z maja ) wiec widocznie 5 dni wystarczy. Chyba juz o tym pisalam, ale powtorze sie jeszcze raz - boje sie odstawienia betablockera w dniu, w ktorym bede miala jechac do szpitala : ) A jestem nerwus, i jak nie wezme procha, to bede..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej

.. ...bada wskaznik INR ( krzepliwosc krwi ) i bierze dziennie 4 rozne leki. nie moze uprawiac ekstremalnych sportow, ale poza tym zyje normalnie. Zycze wytrwalosci i duzo zdrowia dla meza : - ) Mój mąż ( 31 lat ) bedzie miał wymieniane dwie zastawki Jeśli ktos z państwa jest po takiej..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. ...lekarza. Antyki zwiąkszają krzepliwośc krwi, co może prowadzić do choroby zakrzepowej, ale nie wiem jak ma się to do zastawki. Może spróbuj skontaktowac się z Conka Izabelą tu lub na jje forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=35361 Z uatopsji wiem, ze lekarze wady zastakowe..

Śluzak?

.. ...dodatek wszystkiego nadkrzepliwość krwi Laden V ( to taka wada genetyczna krwi, że krzepnie bardzo szybko - na to zażywam narazie polocard - profilaktycznie ) Lekarze powiedzieli mi że najlepiej byłoby osunąć śluzaka i zamknąć PFO, ale przy mojej nadkrzepliwości...... sprawa sie..

O operacji zastwki aortalnej

.. ...krzepliwosc krwi codziennie i oznaczani wskaznika INR co jakis czas. To chyba najgorsze z tego wszystkiego bo czlowiek musi o tym myslec. A tak poza tym to da sie w miare normalnie zyc. To z grubsza tyle..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 12

.. ...wartość INR tym mniejsza krzepliwość Twojej krwi. Jeśli nie przyjmujesz leków przeciwkrzepliwych Twoje wartości INR mieszczą się w zakresie 0,8 - 1,2. W trakcie leczenia przeciwkrzepliwego u pacjentów z umiarkowanym ryzykiem zakrzepicy zalecane wartości wskaźnika INR to 2 - 3. U..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 15

.. ...leki, bo oprócz leku na krzepliwość krwi bierze inne na nadciśnienie. magdalenakoz Dziękuję za odpowiedź. Też kiedyś chciałbym mieć dzieci więc stąd moje pytanie. Życzę powodzenia: )! Witam. Termin przyjęcia do szpiatla wyznaczyli na 22 sierpnia. Czy moze ktos sie orientuje ile beda..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 18

.. ...zle wpływac na układ krzepliwosci krwi.. Nie wiem jak Pani ale ja zażywam Sintrom to on jest jedynym przeciwnikiem zajscia w ciaze. A gdyby bym zaszła to czekało by mnie 9 miesieczne lezenie w szpitalu i zażywanie zastrzyków w brzuch ( nie pamietam nazwy leku ).ale tez przeciw..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 22

.. ...wskaźnik INR ( współczynnik krzepliwości krwi ) czyli jeść do końca życia jakiś środek farmakologiczny i tyle a przy zastawce biologicznej nawet tego podobno nie trzeba. Co do samej operacji to moje zdanie jest takie im mniejsza ingerencja i im krótszy czas operacji tym lepiej...

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...zmniejszające INR ( krzepliwość krwi ), ale to chyba niewielka cena za dodatkowe kilkadziesiąt lat życia. Po 7 dniach wróciłem do domu i właściwie zupełnie normalnego funkcjonowania, jedynym ograniczeniem jest ból zrastającego się mostka. Po dwu tygodniach pobytu w domu wróciłem do..

Podzastawkowe zwężenie aorty u dziecka

.. ...otrzymywać leki zmniejszające krzepliwość krwi. Jest to trudne do przeprowadzenia u dzieci. Ponadto, ze względu na szybki wzrost ciała, zastawka po kilku latach może stać się za mała. Z tych względów zastawki sztuczne wszczepiane bywają u dorosłych. Ostatnio stosowana u dzieci - operacja..

Nieszczelność zastawek

.. ...gorsze dni. Leki na krzepliwośc krwi bierze sie codziennie i co jakiś czas bada INR. Żyje normalnie,praca normalnie pozostałe sprawy tez normalnie: ). Co do sportu to aktywnośc oczywiscie ale z umiarem i raczej nie wyczynowo. trzeba zbadać swoje mozliwości. A tu link do poradnika...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 41

.. ...INR jest wskaźnikiem krzepliwości krwi, a acenokumarol niestety w pełni nie zabezpiecza przed zatorem, udarem! No ale już sam fakt narodzin naraża nas na wszelkie choroby. Mam zaklepaną wizytę u dr Koźluka na 11 marca br. to wszystkiego się wypytam. Przed ablacją ( ciagłe miganie )..

Zatorowość płucna

.. ...wrodzone zaburzenia krzepliwości krwi ( np. Trombofilię ), niestety może się zdarzyć również u osób potencjalnie zdrowych i wtedy nazywa się idiopatyczny czyli niewiadoma jest przyczyna. Jest wiele stanów predysponujących np. unieruchomienie na krześle przed kompem powyżej 4h, samolot,..

Złe samopoczucie po acardzie i tulipie

.. ...zawsze miałam problem z krzepliwościa krwi np.po wyrwaniu zeba czy zacieciu sie nozyczkami itp.Czy to mozliwe,ze mam zbyt rzadka krew a jednoczesnie podwyzszony cholesterol?boje sie miazdzycy,boje sie ,ze nie bede mogła przyjmowac leków na obnizenie cholesterolu bo zle sie po nich..

Aparat do mierzenia INR - Str. 2

.. ...laboratorium i wynik krzepliwości krwi I|NR był identycznzy z tym uzyskanym na INRatio. Mi się też tak zdarzyło że wynik uzyskany w laboratorium był dużo inny niż na urządzeniu do kontroli INR, ale zrobiłem badanie w jeszcze innym laboratorium i okazało się że w poprzednim stosowali..

Zawał serca a przeziebienie

.. ...skierowany na badania krzepliwosci krwi( najbliższy termin 4 miesiace w Krakowie ).Lekarz ten jednoczesnie nie wykluczył powiazania przebytej grypy z zawałem.Pozdrawiam twojego szwagra i niech sie nie poddaje , choć sam załamałem się bo mam dopiero 36 lat !!! Moja mama cztery lata temu..

Pierwszy atak serca, przerażenie i strach - Str. 2

.. ...arterioskleroze,Witamina K decyduje krzepliwosci krwi,B12na niedokrwistosc zlosliwa,M na proces krwiotworczy,bez witaminy H powstaje bialaczka,ale pojedynczymi witaminami nawet naturalnego pochodzenia niczego zalatwic nie mozna. L - /lewatywa z / - mleka w proszku,lub soku z marchwi ,lub..

Aparat do pomiaru INR - wasze opinie - Str. 3

.. ...analizatora do pomiaru krzepliwości krwi INR /PT Analizator ma wbudowany podwójny system kontroli jakości badania w czasie rzeczywistym. Miernik nazywa się INRatio firmy Hemosense. Jest tańszy od CoaguChek XS oraz posiada tańsze w zakupie paski testowe do oznaczania czasu protombinowego..

Problem ustawienia wskaźnika krzepliwości krwi

.. ...ustawieniem wskaźnika krzepliwości. Po około 30tu dniach udało się doprowadzić do wymaganych 35 - 45%. Po kolejnym miesiącu wskaźnik wzrósł do ok. 55 - 65% mimo dodawania dawki Sintromu do dzisiaj nie chce się unormować i obniżyć do właściwego stanu. Do operacji brałem dawkę 5 - 6mg..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 960

.. ...zrobić jej badania na krzepliwość krwi bo może ma to co mój syn - - czyli brak witaminy k1 - k2 k3 i k ,która odpowiedzialna jest za wytwarzanie protombiny odpowiedzialnej za krzepliwość krwi! Iwonko jestem zaszokowana tym co napisałas o tacie! Karygodna historia ! U mnie też zaczęła..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1286

.. ...obniżające gęstość ( ew. krzepliwość ) krwi, a także nie pić alkoholu już dwa dwa dni przed planowanym zabiegiem. W zasadzie to każda osoba, która decyduje się na pierwszy w życiu tatuaż, powinna skonsultować się z lekarzem, takie jest moje osobiste zdanie. Dobrze jest przecież wiedzieć..

Drętwość ręki, bóle w lewej stronie klatki piersiowej

.. ...powiedział, że badanie na krzepliwość krwi czeka się 4 miesiące? To jakaś bzdura. Sam wskaźnik INR ( wartość krzepliwości krwi ) - w podstawowej placówce wykonuję się w ciągu doby - jeśli nie masz skierowania to koszt jest ok. 8 - 10 zł. Można też zrobić badanie na to czy są skrzepliny -..

Nerwica w ciąży - Str. 198

.. ...najprawdopodobniej mam coś nie tak z krzepliwością krwi kiedyś to dla świętego spokoju sprawdzę to tyle moich starań o dzidzie. witaj SARENKO,Ty to juz przeszlas...czytajac Twoja wypowiedz mialam dreszcze na calym ciele,wspolczuje i podziwiam,i nie dziwie sie ze dostalas nerwice... mimo..

Interpretacji wyników badania krwi

.. ...może jest to związane z krzepliwością krwi lub alergiami pokarmowymi... wynik wskazał również niewielki nadmiar limfocytów. Pozatym wszystkie wartości są w normie. Z góry dzięuję za pomoc! PT 18,4 sek ( 12,5 - 16,5 ) PTW 73,6 %( 90 - 120 ) INR 1,41 ( 1 - 1,35 ) ... wyniki krzepliwosci..

Niedomykalność mitralna i aortalna - co robić?

.. ...uważać na odpowiednią krzepliwość krwi. Nie chcę siać paniki ale ja co tydzien badam poziom krzepliwości krwi ( trzepotanie przedsionków ) i biorę Sintrom ( acenocumarol ). Tutaj normy muszą być utrzymane. Krew za gęsta = zator, za rzadka= wylew krwi do mózgu. Tak tłumaczyli mi to moi..

Sztuczna zastawka + leki a wpływ na przyszłe dziecko

.. ...przyjmuje lekarstwa przeciw krzepliwości krwi może starać się o dziecko? Chodzi o to czy sztuczna zastawka oraz lekarstwa na INR mogą mieć wpływ na zdrowie przyszłego dziecka??? Proszę o szczerą odpowiedź. Z góry dziękuje. Raczej nie sądzę, ale o to najlepiej pytac fachowca. Bardziej..

Krwawienie po zabiegu by pass

.. ...klatki piersiowej i brak krzepliwości krwi oraz ponownej re operacji z powodów technicznych ( tak powiedział lekarz ). Więcej informacji nie mam. Interesuje mnie również jakie są rokowania w takim przypadku. Dziękuję za odpowiedzi. Mam nadzieję, że już wszystko w porządku - dopiero dziś..

APTT a hemofilia

.. ...normy oznacza,spadek krzepliwości krwi. wyników badań jak sądzę jeszcze nie ma ,o ile już są do której hemofili została córka zaliczona A czy B.W każdy razie leczy się ( A i B )aktywnym preparatem osoczopochodnym - krioprecypitat,lub świeżo mrożonym osoczem.Ale proszę poczekać na wyniki..

Krwotok z ust

.. ...z witaminą K czyli z krzepliwością krwi i kruchością drobnych naczyń krwionośnych. Tak bywa w przypadku uporczywych krwotoków z nosa. Braki witaminy K w organiźmie spotyka się przy nietolerancji glutenu i celiakii.Trzeba wziąć pod uwagę, że choroby te często przebiegają bez objawów ze..

Dokuczające tykanie zastawki mechanicznej - Str. 2

.. ...paski do analizatora krzepliwosci krwi to z checia odsprzedam po cenie minimalnej a paski to INRATIO Pozdrawiam Witam wszystkich tykających. Mam zastawkę mechaniczną od 10 miesięcy. Na początku było ciężko,ale mozna sie przyzwyczaić. Ja się bardzo denerwowałam, jak jej nie słyszałam,..

Praca w jakim zawodzie po wymianie zastawki aortalnej?

.. ...wskaźnika INR co zmniejsza krzepliwość krwi ). Jeżeli tak lekarze stawiają sprawę odnośnie sportu to wydaje mi się, że z pracą nie powinno być też większych problemów. Są ludzie którzy po takiej operacji pracują fizycznie i piszą, że wszystko jest ok ( poza cykaniem ). Jeżeli jesteś..

Krzepliwość krwi i problem z jej utrzymaniem

.. ...tygodniu. Wiem, że na krzepliwośc krwi wpływa dieta. będe wdzięczna za informacje jaki eprodukty, składniki mają największy wpływ. Dotąd zwracaliśmy najwięszą uwagęna witaminę K. Pozdrawiam Ja zażywam warfin o jednakowej godzinie i od dłuższego czasu mam spokój.Jeden dzień kiedy wzięłam..

Opinie o analizatorze INRatio - badanie INR

.. ...laboratorium i na aparacie INR krzepliwości krwi. Prosimy podzielić się informacjami na temat zażywanych leków o raz ich dawkami. Informacje na temat refundacji analizatorów do badania gęstości krwi, kto i gdzie może uzyskać. Prace nad refundacją pasków testowych do kontroli gęstości..

Operacja na sercu i komplikacje

.. ...jednak znów problem ze krzepliwością krwi i znów jakieś akcje. Lekarze mówią, że teraz nie powinno już byc innych problemów i że bedą teraz czekac kiedy się obudzi ( jest na tabletkach usypiających ). Nie wiem co mam o tym myślec, bo w tym wszystkim dołuje mnie najbardziej to,że nie ma..

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości

.. ...rozrusznika serca, zła krzepliwość krwi, może dojść nawet do śmierci...jednak w polsce ten zabieg jest bardzo dobrze wykonywany, niemal najlepiej, jesteśmy nawet w czołówce najlepiej przeprowadzanego tego zabiegu...bardzo żadko występują któreś, z wyżej wymienionych powikłań. Nie jestem..

Nadkrzepliwośc krwi

.. ...mozna zpozywac przy nadkrzepliwosci krwi? Wiem ze witamina K powoduje krzepliwosc krwi , w związku z tym mogłby ktoś podac produkty zawierające jej najwięcej. Hej czy mierzylas tzw. INR bo to wlasnie dot. krzepliwosci.Moze dieta jest nie potrzebna. A jak nie to szybko nawet do prywatnego..

Czy takie zmiany mogą prowadzić do zawału ?

.. ...acetylosalicylowy który obniża krzepliwość krwi, ale jeśli chodzi o obniżenie krzepliwości to trzeba to brać systematycznie, bo gdy zawał wystąpi to aspiryna już raczej niewiele pomoże. Wtedy są potrzebne silne środki przeciwkrzepliwe. Bez rozpoznania lekarskiego nie polecałbym się..

Kłujące bóle pod lewym obojczykiem

.. ...czas krzepnięcia czy cóś * * .I zmień dietę,duże ograniczenie tł. zwierzęcych,a zastąpić je tłuszczami roślinnymi. ,I schudnżć się postaraj,więcej ruchu.Mam nadzieję ,że nie palisz i nie pihjesz alkoholu...

Walka z nadciśnieniem wygrana

.. ...miesiączka _zaburzenia krzepliwości krwi - rozrusznik serca - nieleczona padaczka - nowotwór złośliwy - duża utrata krwi - leki hamujące odporność - wiek do 10 - ciu lat - ostre stany zakażne - wrodzona nadwrażliwość na światło lub spowodowana lekami - bezpośrednie napromieniowanie szyi..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...ilośc ludzi bada sobie krzepliwość krwi ( INR ) i jakoś żyje i nie narzeka. Kwestia przyzwyczajenia. Ja po 2 miesiącach od operacji funkcjonuje normalnie. Samochodem jeżdze od miesiąca. Rowerem ( stacjonarnym ) od tygodnia po 1 km co 10 minut tak by zrobić dziennie 5 km. Na nim widzę..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 3

.. ...dobrze poza bólem mostka który długo się goi.Jeździ samochodem,stara się drobne rzeczy robić.Musi badać wskaźnik IRN,bierze sintron na krzepliwość krwi.Pozdrawiam i gorąco polecam oddział kardiochirurgii...

Przechodzony zawał serca

.. ...przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi. Nie zgadzam się z tym że pisanie o tym że ktoś zyje po 4 czy 5 - ciu zawałach to bagatelizowanie zawału. Oczywiście że po zawale obniża się tolerancja wysiłku i należy się zacząć oszczędzać i dobrze byłoby skontrolować serce czy nie..

Ucisk i kłucie w okolicach serca

.. ...cholesterol i krew - krzepliwość.?Bardziej szczególowe badania krwi niech ci zleci lekarz,jak lekceważy to,to zmień lekarza.Może za mało pijesz płynów? Cholesterol całkowity w surowicy 189mg/dl, a co do krzepliwości czy chodzi o wskażnik protrombiny?Miałem morfologie ale nie wiem czy był..

Niskie ciśnienie, wysoki puls spoczynkowy.

.. ...dimery i Fibrynogen?na krzepliwosc krwi,sa to b.wazne badania przy tabletkach. U mnie taki puls jak sie okazało jest od zakrzepicy,która powstała na skutek brania tabletek anty! Lekarze mowili,ze to nerwica itp itd,gdy trafilam do szpitala i tam zrobili USG nóg okaząło sie,ze mam..

Sprzedam analizator gęstości krwi.

.. ...sprzedania analizator krzepliwości krwi INRATIO PT firmy Hemosense. Urządzenie jest w 100% sprawne. Było używane dosłownie kilka razy. Analizator jest objęty gwarancją producenta do października bieżącego roku. W zestawie znajdują się: analizator, karta gwarancyjna+instrukcja, dwa..

Weryfikacja badania echokardiograficznego -Pomocy chca mnie kroić !

.. ...końca życia leków na krzepliwość krwi i oczywiście kontrolowanie jej. z takich widocznych to szrama po cięciu mostka. Ale to nie jest istotne...najważniejsze jest zdrowie. Powinieneś porozmawiać z kardiologiem z większego ośrodka, które wymieniłam, odpowie na wszystkie Twoje pytania...

Co się dzieje???

.. ...o pomoc. może coś z krzepliwościa krwi jest u ciebie i z krążeniem?Czy badałaś krew - czas krzepnięcia - krwawienia/?OB,morfologia z rozmazem,CRP i w kier.reumatyzmu? Tzn.np. :seromukoidy,latex czy podobne?Sine palce wskazują na jakąś niewydolność krążenia w nogach.Badanie dopplerowskie..