Kwas żołądkowy

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 768

.. ...oddychaniem/ niski poziom kwasów żołądkowych problem z absorbowaniem B12 z pożywienia /brak koniecznego wewnętrznego czynnika produkowanego przez śluzówkę żołądka/ ospały układ odpornościowy nadmierna krzepliwość krwi zaburzona funkcja wątroby i woreczka żółciowego wysokie poziomy..

Ból w mostku najczęściej po najedzieniu (obżarciu)

.. ...zgagę i odbija mi się kwasami żołądkowymi.Ogólnie jestem zdrowy.Mam 25 lat. Waga 90 kg. Chodziłem na siłownię ale na czas wakacji zaprzestałem treningów i jeżdzę tylko na rowerku stacjonarnym codziennie.Ból nie wystepuje po wysiłku lub w czasie wysiłku. Spróbuj poszukać w internecie pod..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 31

.. ...niestrawione jedzenie plus kwasy żołądkowe.Ma ona negatywny wpływ na szkliwo zębów i może podrażniać migdałki.Mi czasem dochodziła aż do nosa.Nieprzyjemne to i uciążliwe.Jeśli nie możesz łykać tabletek to ustaw sobie dietę.Musi być oczywiście lekkostrawna.No i nie wolno Ci pić napojów..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 233

.. ...rozkurczowe i obniżające kwasowość treści żołądkowych. Potem przez 2 tygodnie czułem się świetnie, a 3 dni temu wszystkie objawy powróciły: ból w nadbrzuszu, wrażenie co - kilkusekundowych skurczów w całym układzie pokarmowym, zmienne ciśnienie, lekkie duszności, zawroty głowy,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...drażnienie go przez kwas żołądkowy jest naprawdę niewskazane...trzymajcie się wszyscy... aha,dlaczego jak się próbuje napić jakiegoś alkoholu to mam napady lęku,duszności,serce albo mi przystaje albo bije jak szalone i kręci mi się w głowie i oczywiście drętwieją ręce no i muszę lecieć..

Mocne bicie serca, przewracanie się serca, szarpniecia w klatce piersiowej

.. ...Dostałem leki na osłabienie kwasów żołądkowych oraz zalecenia dietetyczne i praktycznie nie mam już takich nawrotów ( a miewałem takie skoki serca po kilka - kilkanaście razy dziennie ). No i oczywiście uspokoiłem się mocno, bo w końcu serce w 100% OK, a o to martwiłem się najbardziej...

Ucisk, gula w gardle - Str. 8

.. ...strasznie dużo żółci i kwasu w żołądku a nie powinno go tam być ponieważ powinien przechodzić do dwunastnicy. I właśnie to cofanie się kwasu żołądkowego sprawia to uczucie guli lub kluchy w gardle, a jeśli ktoś ma dodatkowo helicobacter pyroli to dochodzą bóle żołądka. Początkowo bardzo..

Ucisk, gula w gardle - Str. 10

.. ...trzymała mnie zgaga, a kwas żołądkowy drażnił cały przełyk. Stąd i bóle w klatce i to paskudne uczucie ciała obcego w gardle. Nadomiar złego, nie można się tego nijak pozbyć. Lekarz stwierdził u mnie refluks. Biorę lekarstwa na nadkwaśność, od czasu do czasu łykam coś ziołowego na..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 2

.. ...nadmierne wydzielanie kwasów żołądkowych, a szczególnie solnego ( co przy wrzodach żołądka jest niebezpieczne ), przyspiesza skurcze jelit, dlatego może wywołać biegunkę - zaburza regulację ciśnienia krwi - powoduje ubytek magnezu i wapnia w organizmie ( uważa się nawet, że może sprzyjać..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1153

.. ...mandarynki bo te pobudzają kwasy żołądkowe i wzmagają apetyt no i wcale nie są niskokaloryczne jakby się mogło wydawać! Małgosiu i Madziu - - Nasza młodzieży!!!NIE dajcie się choróbskom ,uważajcie na siebie i zakładajcie cieplejsze majtoszki - - - - stringi do szafy na lato proszę..

Bardzo męczący problem ze zdrowiem

.. ...leki na zobojętnienie kwasu żołądkowego, jeśli tak, to jak dlugo i jak na nie reagujesz? Co do nerwicy, to b. możliwe, że została ona wywołana przez inną dolegliwość. U Cebie mógł być to reflux, u mnie była wielomiesięczna infekcja wirusowa, która nieszczęśliwie zbiegła się z początkami..

Kiedy oddycham pojawia sią zapach okropny

.. ...możesz mieć refluks kwasowy - wtedy dostaniesz leki a obniżenie poziomu kwasu żołądkowego( możesz sam sobie reni podać ) albo żółciowy i wtedy spokój spokój i tylko spokój może tu pomóc ewent. lek venter osłonowo, zero kawy, alkoholu smażonego mało i śpij na dwóch poduszkach żeby treść..

Problemy z myśleniem, mową, z pamięcią

.. ...złapać oddechu ( chyba kwasy żołądkowe podchodziły do gardła i przy wdechy powodowały skórcze tchawicy )Chyba z rok czasu się z tym męczyłem, przeszło samoczynnie gdy zmieniłem myślenie z muszę! na będzie dobrze : ) Co robić? Do kogo się zgłosić? Jakieś wskazówki żeby te moje problemy..

Nadciśnienie i skoki ciśnienia - Str. 2

.. ...objawów. Natomiast na nad kwasotę żołądkową od czasu do czasu , jeśli zajdzie taka potrzeba biorę * Rennie * , i też nie całą od razu , tylko kawałeczek . Albo łyk mleka . Tyle , ile potrzeba , aby dolegliwości ustąpiły . Podobnie też biorę leki na nadciśnienie. Jeśli jednego dnia mam..