L4 od psychiatry

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...wywołać hipotonię. Choroby psychiatryczne również mogą manifestować się objawami ze strony układu sercowo - naczyniowego. W psychiatrii wykorzystuje się szereg farmaceutyków, które wpływając na choroby psychiczne łagodzą także objawy somatyczne. Do tych leków należą: antydepresanty -..

Ciągłe zmęczenie

Ciągłe zmęczenie

.. ...Jest więc niebywale wiele stanów chorobowych, którym towarzyszyć może uczucie ciągłego zmęczenia. Aby postawić trafną diagnozę lekarz powinien na podstawie wywiadu zlecić odpowiednie badania dodatkowe...

Miododryna (Gutron)

.. ...przyjmujących niektóre leki psychiatryczne. Miododryny nie należy stosować, jeśli współistnieją choroby, przy których dodatkowe pobudzenie układu współczulnego może być szkodliwe lub niebezpieczne. Taką choroba jest nadczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze ( skurcz naczyń doprowadzi..

Niedotlenienie mózgu

Niedotlenienie mózgu

.. ...senność, nawet zaburzenia psychiatryczne mogą być objawem długo utrzymującej się hipoksji. W stanach chorobowych przebiegających ze zmniejszeniem prężności tlenu we krwi ( POChP, zespół bezdechu sennego ) lub ze spadkiem zdolności krwi do transportu tlenu ( niedokrwistości ) niektóre..

Przytarczyce

.. ...), przez zaburzenia psychiatryczne ( depresja ) i żołądkowo - jelitowe i neforlogiczne ( kamica nerkowa wynikająca z zbyt wysokiego stężenie wapnia we krwi )aż po zespołu kardiologiczne - nadciśnienie tętnicze ( wtórne do nadczynności przytarczyc ) lub zaburzenia rytmu serca ( wtórne do..

Sulpiryd

.. ...wskazaniami neurologiczno - psychiatrycznymi sulpiryd jest również stosowany w leczeniu migreny, w trakcie leczenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz we wrzodziejącym zapaleniu jelit. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu leku u osób z chorobami sercowo - naczyniowymi...

Moklobemid (Mobemid)

.. ...współistniejącymi innymi chorobami psychiatrycznymi, np. schizofrenią lub psychozą. Moklobemid, jeśli jest konieczny, może być stosowany w czasie trwania ciąży. Nie należy natomiast stosować tego leku u dzieci. Moklobemid może wywoływać pobudzenie, powodować rozdrażnienie, uczucie..

Agorafobia (lęk przed otwartymi przestrzeniami)

.. ...związanych z dziedziną psychiatrii, chorobach. Agorafobia często prowadzi do rozpadu więzi rodzinnych, utraty pracy, wycofania się osoby chorej z życia towarzyskiego. W przebiegu tej choroby mogą występować napady paniki, objawy mogą mieć charakter falujący ( przeplatające się..

Neurastenia

.. ...nazewnictwa zaburzeń psychiatrycznych. Do obrazu neurastenii należy przede wszystkim ciągłe uczucie zmęczenia, osłabienia. Taki zespół objawów jest nazywany astanią. Mogą się one pojawić w przebiegu lub po różnych chorobach, szczególnie dotyczących ośrodkowego układu nerwowego (..

Nerwica natręctw

.. ...budzi lęk. Według teorii psychiatrów i psychoterapeutów, nerwice natręctw stanowią mechanizm obronny świadomości, kora w ten sposób stara się zredukować ukrywany lęk. Leczenie nerwicy natręctw polega przede wszystkim na psychoterapii. Sięga się także po farmakoterapie: leki..

Hipochondria

.. ...i choroby są, według psychiatrów, najczęściej związane z nieświadomym dążeniem do pozostania w centrum uwagi. W niektórych przypadkach, status osoby chorej pozwala zmienić dotychczasowy rytm pracy, sposób życia czy stosunki interpersonalne. Czasem jest to narzędzie, często wykorzystywane..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...Instytutu Neurologii i Psychiatrii w Warszawie za pracę Rozwój sieci pododdziałów udarowych w Polsce . Zdaniem lekarzy - specjalistów, choroby sercowo - naczyniowe są jednym z najważniejszych zagrożeń, z którymi musi się zmierzyć polskie społeczeństwo. Statystyki nie są optymistyczne,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 39

.. ...powiedzial mi ze mam isc do psychiatry. tom może zmień lekarza. Bo z doświadczenia wiem że z sercem nie ma żartów. Oczywiście to może być nerwica i w takiej sytuacji lepiej o kunsultację z psychologiem. Ale lepiej mieć tą pewność. Nie można każdego kołatania serca * wrzucać do jednego..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 52

.. ...( ogolny, kardiolog, psychiatra ) nie stwierdzil konkretnej przyczyny takiego zachowania serca. Jest to bardzo przykre dla mnie, doszly nowe objawy bol glowy ( jakby cierpniecie ) zimne stopy i dlonie oraz dusznosci, oslabienie i czasem mam takie uczucie jakby serce wogole nie bilo...

Częstoskurcz - ablacja

.. ...bliska wyladowania w psychiatryku, mimo ze nie sa bardzo intensywne ( choc uciazliwe ) ; ) Oczywiscie z uplywem czasu radze sobie nieco lepiej niz na poczatku, ale na pewno nie zrezygnuje z tego i nie chce cale zycie lykac tabletek. I mysle, ze wcale nie polubie tego i nie naucze sie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 4

.. ...specjaliści wmawiają Ci jakieś psychiatryczne nieprawidłowości. Powalił mnie na kolana post straszący policją, słowo daję... I może na tym zakończmy te prztyczki, w końcu to forum kardiologiczne, a pole dla wskazywania jakim typem kto jest. Marla a Ty w końcu znajdź kompetentnego i..

Echo serca - Str. 41

.. ...wraca do normy! Ostatnio psychiatra stwierdzil u mnie zespol napadowo lekowy ale mialem tylko jedna wizyte narazie! U kardiologa zrobilem echokardiogram i jesli moge prosic to chcialbym uzyskac interpretacje wynikow: 1. Obraz zastawki mitralnej w normie 2. Obraz zastawki aortalnej w..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...teraz wybieram sie do psychiatry moze on mi cos pomoze bo wydaje mi sie ze samo to juz nigdy nie przejdzie chciałam wam powiedzieć, że nerwica serca to nie jest schorzenie którego się nie leczy ponieważ początkowo tylko występuje uczucie dyskomfortu, a potem dochodzą do tego dolegliwości..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...musze zglosic sie do psychiatry bo bez wyleczenia duszy skurcze nie ustapia.Na dzien dzisiejszy wiem, ze mam WPW lub ,,tylkonerwice serca.Sa dni kiedy jest spoko( jest ich niewiele )i dni a nawet noce okropne nie da sie tego tak opisac tak, ze ewo nie jestes sama witaj w klubie sercowcow..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...nie byłem jeszcze u psychiatry ale w szpitalu mi to sugerowali i tak jest przez cały czas, żona już nie chce ze mną rozmawiać na ten temat bo mówi że nic mi nie jest, ci co nie odczuwają to łatwo im to mówić. Nie wiem czy mam iść do psychiatry czy nie bo czasami nie daję sobie już z tym..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...to typowe w polskiej psychiatrii - co nie świadczy, że nie trafne - na zachodzie leczenie benzośmieciami wypiera antydepresanty i normą jest kilku i kilkunastoletnie benzoleczenie - u nas odwrotnie ). Rokowania? Optyplan zakłada zabawę inhibitoserowyhwytywaczami : ) potem stopniowe..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 3

.. ...Ciągle jestem pod opieką psychiatry , ponieważ u nie choroba przebiega ze skutkami somatycznymi takimi jak omdlenia , bóle brzucha oslabienia. Wiem Ze tylk fachowa opieka lekarska psychoterapia i środki farmakologiczne trzymają mnie w jako tako dobrej formie . To ciekawę kiedy czytamm to..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 4

.. ...niewolnika.Bulam u psychologa i psychiatry ale oni tylko przepisuja cala mase tabletek.Nie chce sie uzaleznic bo biore w sytuacjach kiedy czuje ze jestem rozdygotana.Pozdrawiam Majka wiesz ja myślę że Ty masz juz zaawansowany stopień nerwicy, trzymaj sie i nie daj się jej pokonać!!...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 5

.. ...pomogło.Rozpoczęłam leczenie u psychiatry lekami przeciwdepresyjnymi i przeciwlękowymi. Po przeciwdepresyjnych czułam się źle, wieęc sama je odstawiłam. Przez dłuższy czas brałam Tranxene i to mi pomogło. Z czasem lek całkowicie odstawiłam. Zaczęłam uczyć się pozytywnego myślenia i..