Leczenie zakrzepów

INR (znormalizowany czas protrombinowy)

.. ...parametr służy do kontroli leczenia przy pomocy heparyny ( zakrzepica żylna, zator płucny itp ). APTT wydłuża się także u hemofilików i w chorobie von Willenbradna. APTT skraca się w stanach nadkrzepliwości. Normy laboratoryjne podstawowych parametrów: PT: 12 - 18 sek. INR: 0,8 - 1,2..

Enoksyparyna (Clexane)

.. ...ortopedyczny itd. ), również w leczeniu żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej, zatoru płucnego, w niektórych przypadkach zawału serca, u chorych poddawanych dializom, w ramach przygotowania do niektórych zabiegów ( np. czasami przed kardiowersją ). Enoksyparynę podaje się w..

Zakrzepowe zapalenie żył

.. ...obrzęknięta, ciepła. Leczenie zakrzepowego zapalenia żył powierzchownych sprowadza się do podawania leków przeciwzapalnych ( NLPZ ) i stosowania okładów z Altacetu bądź maści heparynowych. Operacyjne leczenie jest konieczne, jeśli istnieje zagrożenie przedostania się skrzepliny z żył..

Choroba Buergera (zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń)

.. ...Choroba jest postępująca. Leczenie chirurgiczne polega na wszczepianiu protez naczyniowych lub na, niestety często koniecznych, dokonywaniu amputacji obumarłych kończyn. Leczenie farmakologiczne sprowadza się do podawania leków zmniejszających krzepliwość krwi i poprawiających przepływ..

Nadroparyna (Fraxodi, Fraxiparine)

.. ...substancji w profilaktyce i leczeniu choroby zakrzepowo - zatorowej. Mechanizm działania nodraparyny polega na hamowaniu odpowiednich czynników kaskady krzepnięcia ( głównie czynnika Xa, w mniejszym stopniu trombiny ). Efekt przeciwzakrzepowy jest silny i długotrwały. Nadroparynę podaje..

Aterotromboza (zakrzepowe powikłania miażdżycy)

.. ...z zapobieganiem oraz leczeniem różnych postaci choroby niedokrwiennej serca ( miażdżyca tętnic wieńcowych ), choroby tętnic obwodowych oraz choroby naczyń mózgowych. Powikłania związane z tworzeniem się blaszek miażdżycowych wiążą się głównie z uszkodzeniem komórek śródbłonka, tendencją..

APTT (czas kaolinowo-kefalinowy)

.. ...konieczna do monitorowania leczenie przy wykorzystaniu heparyny niefrakcjonowanej. Jest to lek stosowany m.in. w żylnej chorobie zakrzepowo - zatorowej, choć coraz częściej sięga się po heparyny drobnocząsteczkowe. W przypadku heparyny drobnocząsteczkowej technika podawania jest mniej..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...otrzymawszy bardzo skutecznego leczenia, które dzisiaj jest już możliwe. W Polsce nie jest lepiej - ocenia specjalista. Prof. Tomkowski zdradza, że w codziennej praktyce lekarskiej spotyka się z poważnymi uchybieniami, a wręcz z błędami lekarskimi dotyczącymi tej grupy schorzeń...

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 31

.. ...udzielił mi prawidłowego leczenia, kiedy zgłaszałam, że wskaźnik jest poniżej normy. Proszono mnie o zażywanie większych dawek acencumarolu - ale to nie przyniosło efektu. Witaj, A miałaś jakies objawy tej zakrzepicy? jak to wyszło???na ECHO?czy mialas jakies inne objawy? Ile lat bylas..

Powikłania zawału serca, kompresoterapia

.. ...efekty w porownaniu z leczeniem p/zakrzepowym i unieruchomieniem? ) 10 ) ortostatyczny spadek cisnienia kiedy? ( dlugie unieruchomienie, naparstnica, diuretyki...? ) 11 ) powiklania zawalu ( obrzek pluc, blok III stopnia, wstrzas kardiogenny... ) jakiś test do rozwiązania : - ) Witam!..

Zwężenie żył płucnych po ablacji

.. ...zwężenia i jakie jest potem leczenie. Proszę o odpowiedź. Doświadczyłem tylko zatorowości płucnej, ale chba nie o to Ci chodziło? O zwężeniu nie słyszałem/ Witaj Kozar! czy zatorowości dostałeś po ablacji? Jeśli tak to w jakim czasie i jak Ci się to objawiło, czy przed tym incydentem..

Bezurazowo opuchnięty palec prawej dłoni - czy to może być zakrzepica?

.. ...stopy... po 2 miesiącach leczenia ortopedycznego nieprzynoszącego skutku okazało się, że to jednak skrzep w żyle głębokiej i zastosowano leczenie heparyną. po cichu bardzo się boję czy to znowu nie to :( od kilku miesięcy podczas snu bardzo często drętwieją mi dłonie, budząc mnie ze..

ZŻG - zakrzepica żył głębokich

.. ...pamiętać o kontroli krwi po leczeniu acenocumarolem, lub w trakcie gdyby leczenie miało potrwać dłużej. Aha oczywiście w trakcie chodzenia czy ruchu należy na razie stosować opaskę uciskową.Leczy się zwykle 2 tygodnie, ale nie zawsze przebiega to tak gładko. Produkty szczególnie bogate w..

Po koronografi powstał zakrzep - Str. 2

.. ...Może wystarczyło tylko leczenie farmakologiczne. Może gdyby Tata nie poszedł na ten zabieg, czy żył by jeszcze i jak długo. Tak bardzo chciałam żeby mój Tatuś żył jeszcze bardzo długo , żeby doczekał zdania matury mojej cóki, a potem dostania sie na studia, na wymażone prawo. Tak bardzy..

Udar niedokrwienny z częściowo sparaliżowaną lewą połową

.. ...tydz. temu zakończyła leczenie na zakrzepice w nodze przestała brać leki i zastrzyki na rozrzedzenie krwi? Czy to mogło być przyczyną udaru może jakiś skrzep się urwał i trafił do mózgu?Bo lekarze wznowili podawanie tych leków? Co teraz? Czy można już próbować pobudzać rękę i nogę( bo na..

Udar niedokrwienny z częściowo sparaliżowaną lewą połową - Str. 2

.. ...Najprawdopodobniej tak było - leczenie zakrzepicy zostało przerwane za wcześnie, lub było niewłasciewie prowadzone. Możliwe jest też pewnie że mino właściwego leczenia skrzep się nie rozpuścił. Udar to poważna sprawa, ale po udarze można żyć. Mamie będzie potrzebne dużo wsparcia nie..

Udar mózgu niedokrwienny z sparaliżowaną lewą połową

.. ...tygodnie. temu zakończyła leczenie na zakrzepice w nodze przestała brać leki i zastrzyki na rozrzedzenie krwi? Czy to mogło być przyczyną udaru może jakiś skrzep się urwał i trafił do mózgu?Bo lekarze wznowili podawanie tych leków? Co teraz? Czy można już próbować pobudzać rękę i nogę(..

Zakrzepica

.. ...Włączono natychmiast leczenie w postaci zastrzyków w brzuch i tabletek doustnych, które miały leczyć zakrzepicę i lekarstw na zmniejszenie tętna .Dwa tygodnie w szpitalu,do końca życia zakaz brania czegokolwiek z hormonami. A co teraz? Niesmak,że lekarze coraz chętniej przepisują..

Zakrzepica

.. ...tym wszystkim zaczelam leczenie w krakowie. przez rok bralam zastrzyki clexane forte w brzuch.. niestety nie pomoglo. gdy krakowskiemu lekarzowi przedstawilam przebieg choroby oraz to jak kazano mi sie leczyc rok wczesniej w szpitalu stwierdzil ze cudem jest to ze zyje. a lezenie z reka..

Arytmia

.. ...domykają się, Zastosowano leczenie przeciw zakrzepowe bo P.Dok. stwierdził że stymulator nie zdałby egzaminu. Czy ludzie co mają stymulator dłużej żyją od tych leczonych tymi lekami przeciw zakrzepowymi?..