Leczenie zatoru płuc

INR (znormalizowany czas protrombinowy)

.. ...parametr służy do kontroli leczenia przy pomocy heparyny ( zakrzepica żylna, zator płucny itp ). APTT wydłuża się także u hemofilików i w chorobie von Willenbradna. APTT skraca się w stanach nadkrzepliwości. Normy laboratoryjne podstawowych parametrów: PT: 12 - 18 sek. INR: 0,8 - 1,2..

Enoksyparyna (Clexane)

.. ...ortopedyczny itd. ), również w leczeniu żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej, zatoru płucnego, w niektórych przypadkach zawału serca, u chorych poddawanych dializom, w ramach przygotowania do niektórych zabiegów ( np. czasami przed kardiowersją ). Enoksyparynę podaje się w..

Migotanie przedsionków z miarową czynnością komór

.. ...niewdrożenie odpowiedniego leczenia przeciwkrzepliwego przy braku czynność hemodynamicznej przedsionków grozi powikłaniami zatorowymi ( udar mózgu, zator płucny ). Bez badania EKG można w takich sytuacjach błędnie przypisać miarowość rytmu serca samodzielnemu umiarowieniu się pacjenta (..

Przyczyny zatorowości płucnej

.. ...tymczasem modyfikują leczenie po 3tyg. cały czas mam d - dimery powyżej 10tys. i jeszcze jedno. wykryli u mnie zespół antyfosfolipidowy. czy to może mieć wpływ na leczenie?? Witam Miło mi zawiadomić że pacjenci chorzy na Trombofilię i zatory płucne założyli też swoją stronę internetową *..

Zatorowość płucna i acenocumalor - jak długo?

.. ...wykluczyć przyczynę, leczenie acenokumarolem jest tylko objawowe. Wiele rzeczy powoduje zatorowość np. zapalenie żył ( żylaki ), środki antykoncepcyjne, może wystąpić u kobiet po menopauzie. mam bardzo powazny problem - zwiazany z zatorem pluc - zachorowala mi mama - lezy na intensywnej..

Zator płucny

.. ...zatorowość od lipca 2005 efekty leczenia narazie są mizerne przyjmuję acenokumalor 5mg Mam też nadciśnienie tętnicze chciałabym się dowiedzieć jak jest u pana prowadzone leczenie i czy jest znaczna poprawa..

Zatorowość płucna

.. ...człowieka po przebytym leczeniu szpitalnym związanym z zatorowością płucną.Zdaję sobie sprawę jak poważna jest to choroba,dlatego martwi mnie czy jest związana z pewnymi ograniczeniami?Dotknęła ona mojego 24letniego męża i codziennie zadajemy sobie to pytanie w obawie o przyszłość,czy..

Zwężenie żył płucnych po ablacji

.. ...zwężenia i jakie jest potem leczenie. Proszę o odpowiedź. Doświadczyłem tylko zatorowości płucnej, ale chba nie o to Ci chodziło? O zwężeniu nie słyszałem/ Witaj Kozar! czy zatorowości dostałeś po ablacji? Jeśli tak to w jakim czasie i jak Ci się to objawiło, czy przed tym incydentem..

Zatorowość płucna. Trombendarterektomia płucna.

.. ...wygląda taka operacja? Ile trwa? Jakie są przeciwwskazania? Jak wygląda przygotowanie pacjenta do niej? Jakie badania przed nią są wykonane? Jak wygląda leczenie po? Z góry dziękuję za każdą informację...

Kucie w sercu i ostry suchy kaszel wystepujący w nocy?

.. ...Nie wydaje mi się, aby było to nadciśnienie. Diagnostyczne badania serca rozwiążą problem. a nie może jechać do szpitala na ostry dyżur,może to cos poważnego... To mogą być objawy zatorowości płucnej...