Lek antydepresyjny

Zespół wydłużonego QT (long QT syndrome, LQTS)

.. ...zwolnienie repolaryzacji i leków antydepresyjnych ( trójpierścieniowych ) może być przyczyną wydłużonego odstępu QT. Występowanie wydłużonego QT zwiększa częstość występowania torsade de pointes ( wielokształtny częstoskurcz komorowy ), który może prowadzić do migotania komór. Leczenie..

Citalopram (Cipramil, Citaratio, Citaxin, Oropram, Cital, Cilon, Aurex)

.. Citalopram to lek antydepresyjny z grupy wybiórczych inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny. Citalopram stosuje się w leczeniu depresji, w zapobieganiu nawrotów zaburzeń depresyjnych oraz w niektórych zaburzeniach lękowych. Citalopram jest dobrze tolerowany, nie wywołuje uzależnienia, dzięki wysokiej..

Fluwoksamina (Fevarin)

.. ...to substancja z grupy leków antydepresyjnych. Fluwoksamina należy do wybiórczych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny, zwiększa więc stężenie tego neurotransmitera w ośrodkowym układzie nerwowym, przez co wpływa na zmniejszenie się dolegliwości wynikających z choroby. Leki z grupy..

Sercowy zespół X (kardiologiczny zespół X)

.. ...jest przede wszystkim na eliminację uciążliwych dolegliwości, stosuje się preparaty azotanów, beta adrenolityków i brokerów kanałów wapniowych. Względnie często sięga się także po leki antydepresyjne...

Agorafobia (lęk przed otwartymi przestrzeniami)

.. ...normalnego funkcjonowania. Wykorzystuje się metody behawioralne ( treningi medytacyjne, relaksacyjne itp ) oraz leki takie jak benzodiazepiny, buspiron, preparaty beta blokerów a także leki antydepresyjne...

Mianseryna (Deprexolet, Lerivon, Mianserin, Miensemerck, Norserin)

.. Mianseryna to lek antydepresyjny nowej generacji, substancja o strukturze czteropierścieniowej, pochodna piperazynoazepiny. Mechanizm działania mianseryny polega głównie na blokowaniu receptora alfa 2 dla noradrenaliny ( działanie względem noradrenaliny jest ośrodkowe, to znaczy, lek wpływa głównie na..

Nerwica natręctw

.. ...natręctw polega przede wszystkim na psychoterapii. Sięga się także po farmakoterapie: leki antydepresyjne z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny oraz silne trójpierścieniowe antydepresanty...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 107

.. ...wiadomo dlaczego.Biorę lek antydepresyjny i jeden taki co uzależnia z grupy benzodiazepin,wiem ze nie wolno go dłużej stosowac niż miesiąc,wiec mam wizytę u lekarza,zobaczymy co powie.Ale jak jej powiem ze nadal mam jakies lęki to mi zwiększy dawke,a ja tak boję sie brac ten lek ze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 206

.. ...moge się gorzej czuc po lekach antydepresyjnych? aga następna wizyta za 2 tygodnie, chyba , że będzie się ze mna działo cos złego po lekach wszystkim wam dziękuje za wsparcie, jesteście niesamowite a tak nie na temat, to co bierzecie na ból głowy, co wam pomaga Czarna nie jest regula ze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 267

.. ...uzależniają. przy braniu leków antydepresyjnych zawsze działanie jest po 2 tygodniach a przez ten czas możesz sie zle czuć to normalne musisz to przetrzymać potem juz bedzie tylko lepiej. jak zaczynałam brac leki to przez 1 tydzień z łóżka nawet nie wstałam tak podle sie czułam ale to..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 363

.. ...namieszałaś : ) większośc tych leków to właśnie psychotropowe,ale nie wszystkie uzależniają.Są leki nowej generacji antydepresyjne i przeciwlękowe,które można zażywać dłużej i nie uzależnią.Jeśli chodzi o konkretne leki to musi dobrać lekarz...trudno radzić...dobry jest seroxat i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 40

.. ...kolejnych nocy, gdy leki antydepresyjne popijałem wódką zabarwioną, aby uspokoić ojca, oranżadą, obudziłem się pod respiratorem, przywiązany skórzanymi pasami do łóżka. Zawiózł mnie tam mój ojciec, widząc, jak więdnę, zatruwany wszystkim, co chociaż na chwilę tłumiło ból i smutek. Na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 259

.. ...gorzej.z poczatku brałam leki antydepresyje,ale było mi gorzej,stwierdzilam ze sama z nia stocze bój.czasami wydaje mi sie ze z nia wygrałam,ale to powraca.dzisiaj znowu wyladowałam u lekarza,bo myslalam ze cos sie dzieje z sercem,bo ogólem cos tam sie działo ,miałam kołatania..

Duszenie się - Str. 38

.. ...lepiej,on uzależnia.Moja lekarka woli dawać silniejsze leki antydepresyjne ponieważ działają przeciwlękowo,ale nie uzależniają i można je długo brać.A to ćwiczenie o którym kiedyś pisałam; siad klęczny,dłonie położone na kolanach,oczy zamknięte.Wykonaj głęboki wdech,a następnie prostując..

Dla osób uczciwych i prawdomównych - nerwica - choroba duszy, życie - Str. 55

.. ...doktor mówiła o innym leku,na który zresztą dała mi zlecenie.Dobrze,że w porę się powstrzymałam do jutra,żeby się upewnić.Już tak kiedyś tak było,że po tym leku przyjętym doustnie znalazłam się na izbie przyjęć. Teraz kiedy dodatkowo biorę antydepresyjne i uspokajające starch pomyśleć co..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 131

.. ...lękami. A ten drugi to lekki srodek antydepresyjny, także luzik. Się odnalazłem a zaniedługo się znowu zgubię - jadę do znajomego, nie chce mi się zupełnie, nie mam nastroju, ale już nie mogę tego odkładać. Aga, wiesz jak to jest, raz lepiej, raz gorzej.. Krysiu - waw ! faktycznie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 209

.. ...wypowiedziach ludzi to jest to lek antydepresyjny - http://www.forum.nerwica.com/viewtopic.php?t=415&start=0 . A ja z doświadczenia wiem, że się nie powinno mieszać tych leków z alkoholem. Nieważne, czy brałeś go minutę, czy 10 h temu - o ile wiem, to te leki potrafią działać do..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 347

.. ...dopiero teraz odstawiłam leki antydepresyjne, więc w ciązę zaszła biorąć je.Będę wdzięczna za wszystkie inf. Pozdrawiam Witam Was skarby z samego ranka! U mnie wczoraj za jeszcze była piękna wiosenna pogoda a dziś niestety pada deszczi jest szaro ,ciemno i brzydko. Enka 33 - miło Cię..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 526

.. ...miał????????? Od 6 tygodni biorę lek antydepresyjny ( stimuloton ), mam nerwicę. W miarę brania leku było coraz lepiej, osatnio nawet dosc dobrze, a teraz ( konkretnie od soboty ) boli mnie w klatce piersiowej, gula w gardle, ciężko odetchnąć pełna piersia, jednym słowem czuję się źle...

Nadwrażliwość słuchowa, szumy, napór w uszach, ból uszu

.. ...pełności w uszach i lekki ból ( często nasilający się i promieniujący ) nie pozwalają się cieszyć życiem, a co najgorsze bardzo duża( chyba nie przesadzam ) nadwrażliwość. Dodam że brałem przez rok leki antydepresyjne i chodzę na terapię grupową, ale najpierw pojawiły się problemy ze..

Nerwica w ciąży - Str. 7

.. ...czuła lepeij biorąc lek antydepresyjny który brałam wczesniej to mam go zacząć przyjmować ponownie. Byłam w szoku. Sama nie wiem co zrobić teraz, bo niby on mi pozwolił a ja dalej nie wiem co zrobic. Wiem,że jest autorytetem wsród lekarzy, profesorem i ordynatorem jednego z dobrych..

Nerwica w ciąży - Str. 84

.. ...depresji jak miałam lat 16, lekarze twierdzili ze prawdopodobnie to zaburzenia hormonalne. Ten okres wywołał jednak we mnie taki lęk i szok, że nałożyła się na to nerwica i tak mam * nawroty * raz na rok, na półtora. Biorę wtedy leki antydepresyjne, które na szczęście działają na mnie..

Nerwica w ciąży - Str. 215

.. ...Kilkakrotnie leczyłam się lekami antydepresyjnymi, korzystałam też z psychoterapii. To moja trzecia ciąża. Mam 11 - letniego Syna. Druga ciąża to koszmar. W 24 tyg. dowiedziałam się, że dziecko ma liczne wady i cierpi na śmiertelny zespół genetyczny. W dwa tygodnie później urodziłam..

Ciągły ból w mostku

.. ...spokojnie. pzryjmowanie leków antydepresyjnych niewiele tutj pomoze a zaszkodzic moze bardzo. te leki niebezpiecznie obnizaja poziom libido a jak wiesz dobry sex jest lekiem na wszystkie nasze dolegliwosci w tym tez na nerwice. Niestety piszesz same bzdury.nie wymądrzaj sie jak nie wiesz..

Chcę zmienić swoje życie - mam nerwicę

.. ...przepisał mi jakieś leki antydepresyjne, efectin i coś jeszcze.nie biorę tych leków bo nie chcę się truć, ale do końca nie jestem przekonany, czy robię dobrze.mam już dosyć obawy o swoje życie, niedawno się ożeniłem, chce się cieszyć życiem, a ty takie chore myśli, nawet nie mogę..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 9

.. ...terapia indywidualna, leki wlasnie teraz znowu po 3 latach wracam do leku antydepresyjnego i przeciwlekowego, ale zamierzam brac go z jakies 3 miesiace, bo nie mogę sie pozbierac po wypadku a chce pracować. Lęk na poczatku mialam tak ogromny, że własciwie siedziałam w domu, teraz..

Które leki antydepresyjne uzależniają?

.. Które leki antydepresyjne uzależniają? właśnie zaczynam terapię i się trochę obawiam, zaczynam brać lexapro czy to napewno bezpieczny lek? dużo czytałam waszych opinii na temat tego leku ale nikt nie napisał co się dzieje po odstawieniu? Napiszcie proszę wasze doświadczenia: )..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 37

.. ...pamiętajmy,że takie leki nam nie wyleczą nerwice tylko ja uśpią na chwilkie,a żeby ją wyleczyć to są inne sposoby jak leki,terapia,dużo inicjatywy ze swojej strony - aby chcieć wyjść z tego i pozytywne nastawienie - ze innym się udało - to dlaczego mi się nie ma udać!!!! Acha Reniu mam..

Nerwica/depresja, a antydepresanty.

.. ...się Was zapytać, czy leki antydepresyjne na prawdę pomagają? Czy ktoś z Was dzięki nim wyszedł z depresji/nerwicy i żyje teraz normalnie? Czy potrzebowaliście dodatkowo psychoterapii? Jakich leków używaliście? Czy ktoś z Was używał Doxepinu i jak się po nim czuł? Pytam, bo moja..

Leki antydepresyjne nowej generacji, leczenie nerwicy

.. .../najnowszej generacji leki antydepresyjne/ i czy leki typu Velafax lub cipralex do nich należą, czy już są leki nowsze, mniej szkodzące i bardziej wskazane w leczeniu depresji, nerwicy, chorób powiązanych i wynikających z powyższych /choroby somatyczne/. Interesują mnie leki dostępne w..

Elice-Lek antydepresyjny

.. Biore elice dziennie rano 0.5 tabletki . moje pytanie brzmi czy mozna wypic wieczorem piwo? czy nie powinno sie ani kropli? Ani..