Lek na cholesterol

Badanie CK (kinaza kreatynowa)

.. ...wyniku działań ubocznych leków, na przykład preparatów z grupy statyn ( leki obniżające poziom cholesterolu we krwi ). Innym powodem wzrostu stężenia kinazy kreatynowej są drgawki, wysiłek fizyczny i iniekcje domięśniowe. Oznaczenie poziomu CK jest więc bardzo czułe i jednocześnie mało..

Chelatacja

.. ...rozpuszczalne w wodzie kompleksy, które nasz organizm może z łatwością wydalić przez nerki. Od lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku chelatacja jest przez niektóre ośrodki stosowana jako terapia miażdżycy. EDTA podaje się dożylnie w pulsach. Według zwolenników tego sposobu leczenie,..

Atorwastatyna (Tulip, Atoris, Atorox, Atrox, Sortis, Torvacard)

.. Atorwastatyna to lek obniżający stężenie cholesterolu we krwi. Statyny, w tym atorwastatyna, hamują działanie kluczowego enzymu w biochemicznej kaskadzie powstawanie cholesterolu ( reduktazy HMG - CoA czyli hydroksy - metylo - glutarylo - koenzymu A ). Regularne stosowanie atorwastatyny powoduje przede..

Fenofibrat (Lipanthyl, Grofibrat, Fenoratio, Fenardin, Apo-Feno)

.. ...to substancja z grupy leków obniżających poziom cholesterolu. Fibraty poprzez modyfikacje procesów enzymatycznych organizmu powodują spadek stężenie triglicerydów ( TG ) i tzw. złego cholesterolu ( frakcja LDL ) oraz wzrost stężenie tzw. dobrego cholesterolu ( frakcja HDL ). Dodatkowo..

Leczenie zachowawcze niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...położonych mięśni. Z leków podawanych w ramach leczenie zachowawczego należy wymienić preparaty aspiryny i tiklopidyny ( oba leki blokują płytki krwi i zmniejszają ryzyko powstawania skrzeplin ) oraz preparaty z grupy statyn. Statyny nie tylko obniżają poziom cholesterolu, ale także..

Ezetymib (Ezetrol)

.. ...jest relatywnie nowym lekiem zmniejszającym stężenie lipidów we krwi. Redukcyjny skutek jego działania odnosi się do cholesterolu całkowitego, frakcji LDL i trójglicerydów oraz do stężenia apolipoproteiny B. Stosowanie leku wiąże się także ze wzrostem poziomu HDL, potocznie nazywanego..

Cholestyramina (Vasosan)

.. Cholestyramina to lek z grupy żywic jonowymiennych o działaniu hipolipemizującym ( zmniejsza stężenie cholesterolu ) i przeciwświądowym, jeśli przyczyną świądu jest choroba dróg żółciowych. Cholestyramina po przyjęciu doustnym nie wchłania się w jelitach. Wiąże się z obecnymi tam kwasami żółciowymi i..

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...Najpowszechniej stosowanymi są leki z grupy statyn, obniżające zarówno poziom całkowitego cholesterolu, jak i jego niekorzystnej frakcji LDL. Ich działanie polega na hamowaniu syntezy cholesterolu w wątrobie oraz zwiększeniu wychwytu formy LDL z krwioobiegu. Niestety, jak twierdzą..

Światowy Dzień Serca 2008

.. ...podkreślono. Według lekarzy, choroby te powodują więcej zgonów niż nowotwory. Większości chorób układu krążenia udałoby się uniknąć poprzez obniżenie ciśnienia tętniczego i poziomu cholesterolu, rzucenie palenia czy zwalczenie otyłości. Według danych World Heart Federation, do 2025 r...

Pomidory pomogą w leczeniu chorób serca

.. ...uniwersytetem w Cambridge firmę lek o nazwie Ateronon ( co można by przetłumaczyć jako Niemiażdżyca ) zawiera łatwo przyswajalną postać likopenu - aktywnego składnika pomidorów, który nadaje im charakterystyczny, czerwony kolor. Likopen blokuje zły cholesterol LDL, który może zatykać..

Nowy zły cholesterol

.. ...niacyna ) oraz nowe leki wchodzące na rynek - inhibitory białka transportującego estry cholesterolu ( CETP ). Nadal główną metodą zapobiegania chorobom serca pozostają zrównoważona dieta, aktywność fizyczna i unikanie palenia - komentuje prof. Peter Weissbergg z British Heart Foundation...

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. ...pacjenci z migrenami i ich lekarze powinni zwracać szczególną uwagę na czynniki ryzyka chorób sercowo - naczyniowych, jak nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu, otyłość i cukrzyca - zaznacza dr Lipton. Autorzy pracy, mają nadzieję, że pobudzi ona osoby cierpiące na bóle migrenowe do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 80

.. ...panikuj.Cholesterol masz lekko podwyszony ale nie wiele.Ja mam 205 i kardiolog mi powiedzial ze jest dobry mam 26 lat.A pozatym na cholesterol sa chyba jakies tabletki.Nie wiem co to jest trg szczerze muwiac.Nic ci nie jest jestes zdrowa.Morze sie inni wypowiedzom.Jutro ide do kardiologa..

Chelatacja - Str. 12

.. ...pływam. Od dwóch lat biorę leki na obniżenie cholesterolu i na nadciśnienie. Wsród wpisów na forum nt. chelatacji dwa - trzy lata temu jest sporo entuzjastycznych, ale stopniowo zanikają one na rzecz wpisów negatywnych. Czyżby zwolennicy chelatacji przestraszyli się krucjaty Pana Jerzego..

Trójglicerydy i lipemia

.. ...tluszczu w diecie a lekarz nie przepisal leku na zbicie np.Tulip lub Simwasterol no imniej soli co do nadcisnienia Dzieki za odpowiedz lekarz mi przepisal lek o nazwie LIPANTHYL267M a co do diety to nie jem tlusto duzo drobiu duzo ruchu cukier mam 80 i nie bardzo wiadomo skad to sie..

Trójglicerydy i lipemia - Str. 2

.. ...na tydzień.I rzucił leki,bo mu szkodziły na ątrobę i tak go bolały łydki,że nie mógł wsiąść do autobusu. Do Antoniego D. - - - to nie jest prawda,że dieta zbija cholesterol o 10 %.Mój tauś miał 281 i zbił do 210 dietą i codziennymi ćwiczeniami,rower itp.Brał jeszcze wyciąg z karczocha na..

Bajpas i praca

.. ...teoria, którą głoszą lekarze. Praca to niekoniecznie stress ,a taka , ktorą sie lubi moze nawet poprawić samopoczucie. Na ryzyko choroby wieńcowej sklada sie wiele czynnikow , stres takze ,ale nie jest to niestety prosta zależnośc z poziomem cholesterolu. pozdrawiam Pani Izabelo, nie..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 2

.. ...tłustego nabiału ( serów, mleka, masła, nawet żadnej margaryny, oleju, nawet słonecznikowego ). JEDYNIE oliwka z oliwek ( która obniża poziom złego cholesterolu! ) NALEŻY spożywać potrawy z kasz ( gryczanej, jęczmiennej ), muesli, miód zamiast cukru, potrawy z warzyw, potrawy z owoców,..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 4

.. ...wcześniej mimo branych leków obniżających codziennie - mój cholesterol był podwyższony ,a lekarze twierdzili że to choroba dzidziczna .Dobre też są płatki lub otręby owsiane z wodą a nie z mlekiem , to też wyczytałam w internecie i też stosuję od czasu do czasu rano tak jak zalecała pani..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 6

.. ...lekarza,który mu zaaplikował leki na cholesterol.Zaszkodziły mu bardzo - nawątrobę i mięśnie w nogach go bardzo bolały.RZucił te leki i zaczół się sam leczyć.NAJPIERW zioła na regenerację i odtrucie wątroby.MIAŁ chol ok.280,a trójglic,230.HDL 25.ZAwziął się i schudł 5 kilo,zaczął chodzić..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...tętniczego IV stopnia biorę leki:Prestarium 4 mg,metoprolol 50mg,Lisihexal 10mg,mimo to wystepują u mnie zwyżki ciśnienia nawet do 200110 czy to normalne przy takich i tylu lekach?,cholesterol 312.mam dopiero 21 lat,wiem że nadciśnienie jest u mnie chorobą dziedziczna ale chciałbym w..

Nadciśnienie pomimo wielu leków

.. ...tętniczego IV stopnia biorę leki:Prestarium 4 mg,metoprolol 50mg,Lisihexal 10mg,mimo to wystepują u mnie zwyżki ciśnienia nawet do 200110 czy to normalne przy takich i tylu lekach?,cholesterol 312.mam dopiero 21 lat,wiem że nadciśnienie jest u mnie chorobą dziedziczna ale chciałbym w..

Cholesterol i triglicerydy

.. ...wspólnego,ale ma.Po odstawieniu leków na cholesterol i odtruciu wątroby bierze wenofortn i to wszystko.Naczynia na siatkówce oczu znów zrobiły się różowe,a były jakby srebrne i ,,metalik * * .Jak poprawiło się krążenie od venofortonu i diety oraz pływania,to lepiej widzi,ale już nie tak..

Dodatkowe skurcze - Str. 281

.. ...doszedłem do wniosku, że leki na zmniejszenie cholesterolu i dieta bądź co bądź cholesterolowa to niezbyt dobry mariaż i ją zarzuciłem. Po dalszych doświadczeniach nie jestem przekonany co do słuszności wyboru. Niestety w tej dziedzinie nie można liczyć na obiektywizm i nie mam kogo..

WPW a ablacja - Str. 4

.. ...zauwazalem.Swoja wedrowke po lekarzach ogolnych,kardiologach,psychiatrach i wszystkich innych mozliwych testach takich jak EKG,ECHO,EEG mozgu,badania tomokomputerowe nadnerczy,tarczycy setki badzn krwi i moczu,cukier, cholesterol i juz sam nie wiem co jeszcze rozpoczalem 15 lat..

Hipercholesterolemia, jak leczyć?

.. ...cholesterol to moze leczyc lekarz rodzinny lub niech da skierowanie do kardiologa Mój mąż tez ma hipercholesolemię i nie trzeba iść do lekaża tylko lekarz rodzinny wypisał mu skierowanie do gastrologa i ten wypisał tabletki i dietka oczywiście kontrolować trzeba cholesterol razem z..

Hipercholesterolemia u dziecka

.. ...nad wyraz wybredny. Lekarz powiedział, ze tylko dietą można obniżyć zły cholesterol. Niestety, syn kręci nosem na ryby i warzywa. Może jeść wszystko, ale bez przesady. W młodym wieku cholesterol jest potrzebny do prawidłowego rozwoju umysłowego i fizycznego. Organizm młodego człowieka..

Ból w klatce piersiowej

.. ...nitrogliceryny( dostałam lek od teścia ) pojechałam do przychodni zrobiono EKG , wynik bez zarzutów , ale wtedy czułam się już dobrze , zbadano mi ciśnienie było 134/90 . pani doktor powiedziała , że nie mam się czym martwić.Zrobiłam badania krwi wszystkie są ok oprócz cholesterolu całk...

Czuję się marnie, serce jakby zamierało, choć bije regularnie

.. ...czuję sie dobrze, nawet lekko nakręcony, zdolny do np dalszego biegu bez problemu. Po dniu bez wysiłku fizycznego serce jakby znów zamierało. Co to jest? może nerwica jakaś.Odczuwam te dolegliwości przy nadejści frontu atm. - tak mi się wydaje przynajmniej. Czuję poprostu to serce!!!..

Stenty - jaka dieta i czy możliwa praca fizyczna?

.. ...zabardzo dogadalem sie z lekarzami w szczegolach.mam pare pytan 1. czy stosowac diete 2.czy praca fizyczna jest mozliwa 3. hej ze stentami mozna a nawet trzeba zyc normalnie, jezeli tylko stan zdrowia na to pozwala. co do diety, to nalezy uwazac, tzn nie jesc tlusto przede wszystkim, a..

Cholesterol i dieta

.. ...nie wolno jeść/pić: mleka tłustego, śmietny, żółtka jajka, gęsi, kaczki, ryb takich jak - sardynki, śledź, węgorz, bekonu, frytek, placków ziemniaczanych, fasoli, grochu, kapusty, grzybów, majonez, dzem, miód ( jeśli tak to w małych ilościach ), kakao, marmolada, czekolada, słodycze,..

Odstawienie tabletek na cholesterol a by-pasy

.. ...lekarka uznała że mam brać leki na cholesterol i nadciśnienie które również badałem i badam kilka razy w miesiącu i zawsze było 120/80. Tak myślę , że to wyciąganie pieniędzy z kieszeni pacjenta. Muszę brać acenokumarol i ostatnio pani doktor wpadła na pomysł żebym pobrał antybiotyk bo..

Ryby morskie a cholesterol

.. ...tuńczyki...posiadają w sobie bardzo dużo cholesterolu. Tyle samo co wieprzowina, wołowina lub ich przetwory. Czy cholesterol zawarty w tych rybach jest dobry, czy zły ? Proszę o wyjaśnienie tej sprawy. Dziękuję...

Nadciśnienie i hipercholesterolemia ponownie

.. ...15 roku zycia, zaden lekarz nie wie czemu!? mi sie wydaje ze to stres, poza tym prawie wpadlam w bulimie.ale nie chce rozmwiac tu o swoich problemach natury psychologicznej. powiedzcie, co moge zrobic zeby wytrzymywac w diecie niskotluszczowej i dbac o siebie.i co z aktywnoscia..

Na podstawie EKG można stwierdzić chorobę wieńcową?

.. ...serca od ok 3 miesiecy , lekarz rodzinny po badaniu Ekg stwierdził że mam chorobe wieńcową , poprosiłam o konsultacje u kardiologa ( termin dopiero na marzec ), biorę akard i bisokard, kołatania mam nadal , cisnienie spadło mi do 100/70, badanie cholesterolu w normie ja tez..

Prince metal (skórcze tętnicy)

.. ...odpowiednimi dawkami lekarstw albo zbyt niskim poziomem cholesterolu. - Czy raczej nawrotem choroby albo może zarastaniem stentu. Proszę o wypowiedzi osoby o podobnych doświadczeniach i osoby które się na tym znają.Nie potraktuje tych wypowiedzi jako porade lekarską ale chce znać opinie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 261

.. ...odłożyć natychmiast leki na cholesterol po następnym ( niedawnym ) badaniu jego ilości w moim organiźmie. Coś na zasadzie: * sorry ale nie leczyliśmy Cię na to co powinniśmy * .Teraz trzymam się nerwicy ale czasami jednak i mnie dopadają jeszcze wątpliwości czy aby na pewno to nerwica?..

cholesterol a 35 lat

.. ...powiedzieć czy muszę brać lekarstwa np. Lipanthy ( fenofibrat ) czy wystarczy zmienić tryb żyia i wziąść się za siebie. Nie wiem czy te lekarstwa nie mają jakiś skutków ubocznych. Proszę o wypowiedzenie się kogoś co się na tym zna. hehe pytasz się czy wystarczy wziąć sie za siebie... dla..

Cholesterol 341, triglycyrydyes387, LDL niemożliwy do wyliczenia

.. ...szokujące nie wiemco robić lekarz do którego chodze nie jest w stanie mi pomóc .Mam poza tym na przebiegu tętnic kręgowych widoczny ucisk ze strony zmian wytwórczych w stawach Luschki .hypoplazja lewej tętnicy kręgowej .bardzo prosze o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu do kogo mam się..

Niskie cisnienie i tętno

.. ...biorę cardioaspiryn i lek na obniżenie cholesterolu, z powodu zwężenia światła tętnicy podkolanowej i udowej. 10 lat temu miałem * robioną * angioplastkę aorty brzusznej lewej nogi. lekarz twierdzi, że następna angioplastica nie pomoże, gdyż przyczyną jest praca serca. od kilku dni spada..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 11

.. ...czyli Polfenon, który to lek źle na mnie wpływa. Z leków przeciwzakrzepowych przyjmuję Sintrom. Jeśli chodzi o tętno to u mnie jest nieco inaczej gdyż ja mam je na poziomie 60 - 50/min i jest to dla mnie normalne, czuję się z tym ok. Do Czytelnika!! No i teraz nie wiem już co robić?..

Złe samopoczucie po acardzie i tulipie

.. ...100/70,tetno 45 - 54,lekarz zapisał mi acard i tulip na obnizenie cholesterolu,po tych lekach czuje sie fatalnie - bóle w klatce piersiowej( uczucie ciezaru i zakłuwania ),wzdecia ,a do tego popekały naczynka w oczach,dodam ze zawsze miałam problem z krzepliwościa krwi np.po wyrwaniu..

Co się dzieje? nerwica czy coś innego?

.. ...jedynie ostatnio mam lekko podwyższony cholesterol, mam teraz lekka nadwagę. Gdy nosiłem Holtera, troche tętno było zbyt szybkie po 24h, ale nie aż tak bardzo, miałem średnia 72. Nie wiem co to jest i boję się, żeby się nie powtórzyło. Szczerze, to lubię sobie zabalować, ale boję się w..

Wyniki badań krwi - prośba o interpretację

.. ...szczególnie, że mój lekarz rodzinny jest na urlopie a trochę się niepokoję. Z góry bardzo dziękuję. Wyniki: cholesterol 237 mg/dl chol. HDL 31 chol. LDL 152 triglicerydy 269 HBA1c 10% HTC 46% RBC 4.79 HGB 15.7 WBC 6.1 MVC 97 MCHC 34 MCH 32.8 RDW - CV 10.5 PLT 170 MPV 10 Rozmaz ( pomiar..

Ostry ból - czy to serce?

.. ...zastawki mitralnej. Mam lekkie nadciśnienie 130/90. Pare razy miałem wykonywane EKG i zawsze coś tam było nie tak jak trzeba. Nigdy nie badałem poziomu cukru, cholesterolu ani TSH. W dzieciństwie miałem początek choroby wrzodowej, która została wyleczona. Jestem pod kontrolą gastrologa,..

Piwo bezalkoholowe i złe wyniki frakcji cholesterolowej

.. ...hiperlipemię surowica to jedno mleko mam też problemy z wątrobą ,byłem dzisiaj u swojego lekarza i dostałem wyrok scisła dieta i zero piwa bardzo lubię piwo( oczywiście w umiarkowanych ilosciach )i mam pytanie czy jedno lub dwa piwa o zerowym stężeniu alkoholu tez mogą mieć negatywny..

Wąskie naczynia krwionośne na dnie oka

.. ...Ostatnio byłam u okulisty. Lekarz badając dno oka powiedział mi, że mam bardzo wąskie naczynia krwionośne. Co gorsza określił, że u tak młodej osoby ( mam 17 lat ) nie widział jeszcze takich naczyń i że przypominają one naczynia 50 - latka. Cukier i cholesterol mam w normie. Cały czas..

Trójglicerydy, wysoki poziom

.. ...TSHto masz dobre jakie leki bierzesz na tarczyce niedoczynnosci nie masz wysoki cholesterol powinnas powiedziec lekarzowi, ja biore letrox 100 mam niedoczynnosc pooperacyjna.pozdrawiam Witam mam problem, odebralam właśnie wyniki badań. Czytałam o podwyższonym poziomie trójglicerydów ale..

TRIGLY - niski poziom cholesterolu

.. ...poziom cholesterelu. Lekarz kazał powtórzyć je po miesiącu,a wyniki są następujące: TEST: j ) CHOLESTEROL 87mg/dl k ) HDL - U 38 mg/dl l ) TRIGLY 18 mg/dl L ) LDL - CHOL 45mg TEST:TSH - AK 0.38uUI/ml Chciałbym się dowiedzieć co jest powodem tego, czy to należy leczyć i nieleczene do..

Cholesterol a alkohol

.. ...pomaga dieta to trzeba brac leki triglicerydowe, o ile bieze sie juz proszki choresterolowe to raczej sie nie bieze juz dodatkowo od triglicerydow a ogranicza sie ich dieta i odstawieniem alkoholizmu...

Powiększenie sylwetki serca

.. ...spokojnie w miare ,,ale z lekami bo mam nadciśnienie ,,,i niewielką bo 1 stopnia ,niedomykalnośc zastawki trójdzielnej i mitralnej,nie znam sie na echo serca,ale podobno nie było żle ,ale po wizycie u kardiologa okazało sie ze nie wykluczy choroby wieńcowej ///nie mam na co liczyć..

Dieta ketogenna a choroby układu sercowo-naczyniowego

.. ...dr Lutza, dr Atkinsa, lek. J. Kwaśniewskiego i in. ( tak bardzo ganionych przez środowiska lekarzy, dietetyków, bo ponoć miażdżycorodnych ). Można w tym miejscu dyskutować nad pochodzeniem tłuszczu - zamiast spożywać twarde, nasycone tłuszcze zwierzęce, niejednokrotnie ubogacone w..

Cholesterol i skaczące ciśnienie

.. Lekarz stwierdził u mnie ( z wyników ) 100 % większy cholesterol. Nie znam się ale określił,że LDL - y ( wszystkie ) są ogromnie podwyższone. Mam przy tym skaczace ciśnienie od 90/60 do 170/120. Ciągły ból głowy i skaczące serce.Puls 100 - 110.Cy jest to grożne? powinna Pani pójść z tym do lekarza..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 395

.. ...czy będę musiała brać leki na cholesterol które brałam przed ciążą. Chwila na pisanie się kończy: ) Słyszę płacz: ): ) Dziekuję dziweczynki za pamięć o mnie i pozdrawiam wszystki. Buziaki. Matiiago nareszcie jakieś wiadomości od Ciebie.Co prawda nie sa one za wesołe ( mam na myśli sprawę..

Brak tchu i częste ziewanie

.. ...Dodam , że leczę się u lekarza kardiologa, z uwagi na podwyższony cholesterol i trójglicerydy, zażywam LIPANTHYL 200. Mam 49 lat. Czy ktoś ma jakieś pomocne uwagi? Pozdrawiam Roman Też tak mam często ... nawet teraz. Pytałeś lekarza? Mój powiedział że to nerwica... choć też myślałam że..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 6

.. ...jest wysoka. Biorę też leki na rozrzedzenie krwi. Badałem cholesterol i próby wątrobowe - też w normie. OB w pierwszym badaniu 3 w drugim badaniu po miesiącu 9. Byłem też u dentysty ale nie mam żadnego stanu zapalnego. Jestem wysokim facetem i ważę 97 kg. Mam pracę praktycznie siedzącą..

Nerwica w ciąży - Str. 8

.. ...przeciwdepresyjny ) i leki na obniżenie cholesterolu i nadciśnienie, a czasem również pramolan, ale źle się po nim czułam.. Przy wszystkich tych lekach nie można być w ciąży bo źle wpływają na dziecko. Pomimo że planowałam ciążę, nadal brałam leki. odstawiłam je gdy się dowiedziałam, że..

Atrox - pytanie do stosujących ten lek na podwyższony cholesterol

.. ...podwyższonym cholesterolem lekarz zalecił mi przyjmowanie Atroxu. W związku z długą listą potencjalnych działań niepożądanych mam pytanie do osób przyjmujących ów specyfik - jakie są Wasze doswiadczenia związane z pzyjmowaniem tego leku? Też sięboję, a mam przepisany. Niesamowita ilość..

Cholesterol - interpretacji wyników

.. ...cholesterol całkowity lekko ponad norme. U Twojego ojca 212 mg/dl. Norma 200 mg/dl cholesterol HDL ( * dobry * cholesterol ) w normie. Norma dla mezczyzn 35 - 70 mg/dl trójglicerydy w normie. Norma 40 - 160mg/dl cholesterol LDL ( * zly * cholesterol ) lekko podwyzszony. U Twojego ojca..

Hipercholesterolemia genetycznie uwarunkowana

.. ...uwarunkowaną .W lutym lekarz kazał zbadać mu cholesterol [syn ma problemy z przybieraniem na wadze] i okazało się, że wynosi on 221 mg/dl [trigl. - 76 mg/dl; C - hdl 49 mg/dl ; Ldl 156 mg/dl]. Lekarz zalecił dietę - twierdząc ,że źle go żywię. Moje dzieci nie jedzą fast foodów, chipsów,..

Ciagłe zawroty glowy, kołatanie serca, uczucie ze zaraz zemdleje

.. ...pewnie przez nerwy, lekko podwyzszony cholesterol, zrobiono mi szereg badan i wszystko ok, w pozniejszym czasie mialem 2 razy Holter ( takze wszystko ok ) kolejne badania krwi byly w normie, rezonans i tomografia rowniez, zbadalem sie prywatnie pod katem tarczycy, ale z nia tez bylo..

Cholesterol, a ciągle źle się czuję, senność, osłabienie

.. ...to chyba dosc silne leki od tygodnia biorę Atorvox...tego drugiego się jednak boję :( nie mam zaleconej żadnej diety nic...dotałam tylko ostrzezenie,z ę mogę miec problemy z wątroba. od jakiegoś czasu chodze na aerobik niesttey ostatnie dni zauwazyłm pogorszenie formy...bolą mnie mięsnie..

Cholesterol HDL -podwyższony poziom

.. ...specjalnych zaleceń lekarskich... ale kilka dni temu robiłam sobie profilaktycznie badania i okazało się, ze w tym roku podwyższony mam też ten zły cholesterol ( 150 norma 130 ), trójglicerydy 113 ( norma 160 ), czyli w normie. nie popełniam jakichś rażących błędów dietetycznych, chociaż..

Wyniki badań krwi, niski cholesterol

.. ...sedna, poszedlem do lekarza powiedzialem co i jak, no i oto kolejne wyniki badan, niestety ide do niej dopiero we wtorek teraz a ten niski cholesterol meczy mnie strasznie, bo jednak jest bardzo potrzebny aby funkcjonowac normalnie. Kreatynina 1,4mg/dll ( 0,7 - 1,3 ) BUN 12mg/dll ( 7 -..

Obniżone HDL

.. ...zmartwień - tzn iść z tym do lekarza czy nie warto? Niby to ten * dobry * cholesterol, ale obniżenie jest znaczne. Może ktoś wie coś na ten temat, mógłby doradzić? * HDL o 15 mniejszy * , ale względem jakiej normy ? ogólnie przyjmuje się 30, ale norma dla kobiet to min 50mg/dl, zaś LDL..

Niska hemoglobina i wysoki cholesterol

.. ...jakoś leczyć? DO jakiego lekarza ma sie udać ( napewno kardiolog, ale może hematolog )? Jakie badania zrobić ( ja myśle że podstawa morfologia, cholestyerol z robiciem na frakcje, trójglicerydy, ciśnienei jest w normie ( 110 - 120 góne, 60 - 70 dolne ), EKG? Poporszę o sugestię Nie ma..

Podwyższone trójglicerydy - jaka dieta najskuteczniejsza?

.. ...obniżyc ,czy muszą byc leki?Dodam tylko,że cholesterol mam 179 a więc w normie co jest najskuteczniejsze w ich zwalczaniu?mam jeszcze zapytanie czy białko w moczu 1,0( nie chodzi tutaj o mój przypadek )przy cukrzycy typu 2 jest powiązane z tą chorobą .pomimo brania leku białko nie spada..

Ból przy wieńcówce i nadciśnieniu

.. ...angioplastyce.Biorę dużo leków/Bisocard,tritace,areplex,amaryl,Atoris,Polocard/. Mam niezłe wyniki /triglicerydy - 170, cukier 120, cholesterol - 148. Od niedawna mam ból, ucisk cholera wie jak to nazwać,w okolicy mostka pod żebrami oraz dziwne odczuccie w gardle i przełyku /drapanie..

Niewiedza i strach przed chorobą serca

.. ...czasu do czasu odwiedzić lekarza,zrobić badania bo możesz rzeczywiście mieć coś w genach po rodzinie ale trzeba po prostu się kontrolować.Dbaj o zdrowie.Ja robię badania,biorę leki kiedy trzeba i jest dobrze.Moi rodzice po prostu nie chodzli do lekarza,mama pewnie przed śmiercią..

Zawroty głowy, lęk, nogi z *waty* i bóle, oslabienie

.. ...+ * tak powiedziala lekarka ale mowila ze to nic groznego i to nie od tego ), - holter ekg ( nic groznego nie * wyszlo * , jedyne co to arytmia nadkomorowa na dobe - 7 i okresowa niemiarowosc zatokowa ale to podobno w granicach normy i nic groznego ) - 3 tyg temu badania krwi... jedyne..

Złe badania-cholesterol

.. ...trzech dniach brania leków ( Lipanthyl Supra 1xdziennie i Essentiale Foete 3x2 dzienie ) i diety trójglicerydy spadły do 516 mg/dl a bilirubina do 2mg/dl ( pozostałe badnia wykluczyły jakąkolwiek formę zakaźną żółtaczki ).Mam nastepujące pytania: 1.Najlepsza klinika, najlepszy..

Częste zasłąbnięcia

.. ...morfologię krwi, poziom elektrolitów, TSH, kreatynina, cholesterol, cukier oraz badania osłuchowe. Wszystkie wyniki są w normie, nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Stwierdzono u mnie natomiast nadciśnienie tętnicze - podczas badania miałem 170/80. Zawsze podczas wizyty u lekarza..

Leki antycholesterolowe?

.. ...ten * zły * ( LDL ). Lekarz utrzymuje, że koniecznie muszę przyjmować leki antycholesterolowe. Boję się skutków ubocznych i dlatego to zalecenie traktuję z rezerwą. Postanowiłem poprzez odpowiednią dietę i zmniejszenie wagi poprawić istniejący stan rzeczy. W tym postanowieniu utwierdziły..

PO ABLACJI

.. ...Odstawili mi wszystkie leki ktore do tej pory bralem * * leki na serce * * pozostale biore tj.na cholesterol i trojglicerydy.Po ablaci biore tylko na rozrzedzenie krwi Acencumarol.Mam nadzieje ze wszystko bedzie okej,trzeba czekac rok aby stwierdzic ze ablacia sie udala. Jezeli masz..

Zawroty głowy, ,,mocne ,, bicie serca, ciśnienie podwyższone

.. ...holter EKG i według lekarza wszystko ok, choć czasem cisnienie jak i tętno przekraczają normy. Miałem również robione badanie moczu i krwi, poza delikatnym podwyższeniem trójglicerydów i cholesterolu wszystko ok. Czasami jeszcze mam problemy z oddychanie, tak jakby zadyszka ale tylko to..

Wysoki cholesterol przy cukrzycy

.. ...dieta?? Naprawde nie jestem lekarzem dlatego szukam tutaj pomocy. Za kazda odpowiedz serdzecznie dziekuje!! dieta śródziemnomorska + lekka przebieżka co dziennie.To tyle co medycyna na dzień dzisiejszy wie...

Wysoki poziom LDL przed 30 r.ż.

.. ...działania? Wizyta u lekarza czy może wystarczy odpowiednia dieta na własną rękę? Dodam jeszcze, że razem z mężem jemy dokładnie to samo a mąż ma HDL 56 i LDL 59. Też ma 28 lat. Mąż ma nadwagę i się odchudza a moja waga od zawsze jest w normie. Z góry dziękuję za odpowiedź ja również mam..

Kto wierzy w leki antycholestorolowe?

.. W/g francuskiego lekarza pomagają one przede wszystkim firmom farmaceutycznym. We Francji zajmują drugą pozycję na liście sprzedawanych leków. Na ograniczenie cholesterolu wpływają miernie, przy znaczących skutkach ubocznych. Witam serdecznie! Kilkakrotnie startowałem z zażywaniem leków o których mowa. Były..

Kłucie przy sercu

.. ...i idż z wynikami do lekarza.Tymczasem pij nalewkę ziołową wenoforton,.a jak ciśnienie podwyższone ,to nalewkę z jemioły.Tylko jak chol.podwyższony,nie bierz od razu leków,tylko zastosuj przez 3 miesiące dietę antycholesterolową,ćwiczenia,schudnij,rzuć palenie.Co miesiąc badaj krew i..

Wysoki cholesterol

.. ...wysoki cholesterol ,ale lekarz zastosował mi hormony tarczycy i napewno mi się obnizy.Twoje wyniki które przedstawiłas są dobre i nie masz sie czym martwic,tym bardziej ze jestes osobą jeszcze młodą i cholesterol moze CI oczywiscie wzrastac przy stresie. Prócz cholesterolu całkowitego..

Pogorszenie stanu po bajpasach

.. ...operacji. Coś sie dzieje ale lekarze nie wiedzą co. Za tydzień będzie miał ponownie robioną koronografie i niewykluczona jest ponowna operacja. Czy to możliwe że bajpasy tak szybko się zatykają ? Tata trzymał diete, dużo spacerował... czy trzymał diete antycholesterolową?Czy ruszał się i..

Drętwienie palców u nóg po przebudzeniu

.. ...napisałęś czy jakieś leki bierzesz.Może to byc coś z krążeniem.Czy palisz papierosy,czy pijesz.Ma to znaczenie ,jeśli w dodatku masz podwyższony cholesterol to musisz to wyjaśnić.Jeśli to krążenie i cholesterol ,to musisz przejżść na odżywianie obniżające chol.Ćwiczyć na rowerku..

Problemy z myśleniem, mową, z pamięcią - Str. 2

.. ...że mam cholesterolor lekko podwyższony, ale dzisiaj to już się wystraszyłem. Cholesterol ogólny 290 ( norma * 200, * 240 - wysokie ryzyko miażdżycy ) HDL 54.8 ( norma * 55, 35 - 55 - umiarkowane ryzyko miażdżycy ) LDL 213 ( norma * 129, * 190 - bardzo wysokie ryzyko miażdżycy )..

Internista na badaniach odrzucił mnie ze względu na cholesterol

.. ...dni na warzywkach + leki czynią cuda. Cukier miałem 131 a po trzech dniach miałem 94 Ale ja już dłużej nie wytrzymam takiej diety !!!! Dziwne jest to, że mam 176 cm i 73 kg GDZIE TEN CHOLESTEROL???? Najważniejsze w tej sprawie jest poinformowanie o rekordzie, zasługującym na umieszczenie..

Internista na badaniach odrzucił mnie ze względu na cholesterol - Str. 2

.. ...pomoc.Zbijanie wyników tylko dla lekarza jest głupotą i zamachem na własne zdrowie. I oto właśnie mi chodziło o rozsądek a i pomoc dla Radollo.Z mojej strony kończę dyskusję.Ja swój cel osiągnęłam.Może Radollo weżmie to sobie do serca i zostanie uratowany.Po to przecież jest to forum..

Ból w okolicach serca i wysokie ciśnienie

.. ...stresowych sytuacji, gdyz lekarz odradzil mi tego, gdy bylem zdiagnozowac nadcisnienie tetnicze.. prosze o jakies rady i propozycje co to moze byc i czym moze byc spowodowane.. z gory dziekuje.. ( zapomnialem dodac ze mam 19 lat ).. czy takie ciśnienie masz po tabletkach?Czy badałes..

Leczenie hiperlipidemii w Poznaniu

.. ...alkoholu,prawidłowa waga.Same leki sprawy nie załatwią.Trzeba zacząć od diety.Przeczytaj artykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * .Kierując się nim osiągnąłem dobre rezultaty i na syałe odżywiam się wg. tej diety.Pozdro. sprawdziłem na sobie,że Hdl wybitnir podwyższa intensywny ruch..

Mnóstwo objawów sercowych, nerwica?

.. ...Wszystkie wyniki ( poza lekko podniesionym cholesterolem ) byly w normie. Testy hormonalne wykazaly podniesiony poziom kortyzolu, ale endokrynolog nie znalazl przyczyny somatycznej ( np. w postaci hormonalnie aktywnego guza ). Poniewaz tetno zmienialo sie zbyt raptownie i bylo troche za..

Złe samopoczucie

.. ...trójglicerydy Aktualnie biore leki preastarium i teretnsif tylko rano i doraźnie nitrendypina Moje pytanie dotyczy tego iż ciśnienie mi się w miare unormowało ale moje samopoczucie kondycja koncentracja jest naprawde kiepsko. Ciężko mi się zyje. Nie wiem co mam zrobić dalej:( a jaki..

Czy to udar mózgu? po zawale i zakrzepie w stencie

.. ...mój tata nie widzi. Lekarze mówią, że oczy są zdrowe. Czy odzyska wzrok? Mieliście takie przypadki? Proszę o pomoc. mam wśród znajomych kogoś,kto prawie stracił wzrok z powodu niedotlenienia siatkówki[wysoki cholesterol].Lekarze mówili,że nic nie da się zrobić.Okulista po rozeszerzeniu..

Ból za mostkiem w czasie jogingu

.. ...pobiegac. przebieglam kawalek i bol za mostkiem, wiec zwolnilam i zaczelam isc - przeszlo, za chwile znowu bieg - i znowu bol....co to moze oznaczac. mialam robione ekg, echo, badalam cholesterol - wszytko ok. mam 43 lata kobietowcale nie jesteś za gruba!!!!Po prostu żle..

Wyniki Biochemia - poprosze o interpretacje

.. Witajcie, Lekarz zlecil mi nastepujace badania oto ponizsze wyniki : Mam 30 lat - mężczyzna ALAT 38 ASPAT 27 Cholesterol calkowity 194 Cholesterol HDL 55 Cholesterol LDL 120 Trojglicerydy 98 CPK 200 Morfologia : WBC 9,66 ; RBC 4,94 ; HGB 14, 7 ; HCT 43,8 ; MCV 88,7 ; MCH 29,8 ; MCHC 33,6 ; RDW - SD 43 ; RDW..

Interpretacja wyników badania krwi

.. ...Od kilku lat miałem lekko podwyzszony cholesterol ( 210 ) ale dzisiejsze wyniki mnie przeraziły: Glukoza w surowicy mmol/l 4.65 [ Z.ref. 3,88 - 6,38] Glukoza w surowicy mg/dl 84 [ Z.ref. 70 - 115] Cholesterol 290 [ Z. ref. poniżej 200 poziom pożądany] HDL 54.8 [Z.ref. powyżej 55 poziom..

Powtórna koronografia i stenty

.. ...zabiegu.Regularnie biorę zalecane leki:Bisocard 5 ,Tritace 10 . Areplex,Diuresin.Wyniki prawie w normie/cholesterol 152, triglicerydy 150. Nie palę od dwóch lat. I co?I nic poddaję się.Więcej koronografii nie będzie. Bypasy??? Witam tak czytam te wypowiedzi,i zesmutkiem stwierdzam że z..

Wyniki krwi przy baypasach

.. ...cholesterol,codziennie ruch,gimnastyka czy marsz w terenie,nie palic i zero alkoholu.Nie pić kawy. dziekuje za odpowiedz a jak stosunek dobrego cholesterolu do złego?? bo to chyba tez ma znaczenie czy inne pomary są dobre?..