Lek na depresje

Klomipramina (Hydiphen, Anafranil)

.. Klomipramina to lek z grupy trójpierścieniowych antydepresantów. Leki te zmniejszają dolegliwości lękowe, fobie, są stosowane w różnych stanach depresyjnych, również w leczeniu schizofrenii. Mechanizm działania leków z tej grupy polega na blokowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Są to..

Citalopram (Cipramil, Citaratio, Citaxin, Oropram, Cital, Cilon, Aurex)

.. Citalopram to lek antydepresyjny z grupy wybiórczych inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny. Citalopram stosuje się w leczeniu depresji, w zapobieganiu nawrotów zaburzeń depresyjnych oraz w niektórych zaburzeniach lękowych. Citalopram jest dobrze tolerowany, nie wywołuje uzależnienia, dzięki wysokiej..

Tianeptyna (Coaxil)

.. ...przeciwdepresyjnym. Tianeptyna to lek z grupy wybiórczych inhibitorów wchłaniania zwrotnego serotoniny, neuroprzekaźnika, w zaburzeniach stężenie którego upatruje się przyczyny występowania obniżenia nastroju i depresji. Tianeptyna dodatkowo ma działanie anksolityczne, to znaczy tłumi..

Depresja

Depresja

.. ...skojarzone ). Pośród leków obecnie największą popularnością cieszą się wybiórcze inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny. Istnieją choroby, w przebiegu których mogą występować objawy sugerujące depresję. Są to miedzy innymi niektóre zaburzenia hormonalne, niedobory witaminowe,..

Fluwoksamina (Fevarin)

.. ...to substancja z grupy leków antydepresyjnych. Fluwoksamina należy do wybiórczych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny, zwiększa więc stężenie tego neurotransmitera w ośrodkowym układzie nerwowym, przez co wpływa na zmniejszenie się dolegliwości wynikających z choroby. Leki z grupy..

Hiperycyna (wyciąg z dziurawca, Deprim)

.. ...UV - osoby stosujące lek nie powinny się opalać. Opinie co do wyższości preparatów ziołowych nad syntetycznymi lekami przeciwdepresyjnymi ( np. inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny ) są podzielone. Za preparatami ziołowymi przemawia mniejsza ilość działań niepożądanych. Z uwagi na..

Opipramol (Pramolan)

.. ...trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych. Opipramol nie wywołuje uzależnienia. Działanie przeciwdepresyjne opiramolu jest niewielkie w porównaniu do innych leków z grupy trójpierścieniowych antydepresantów. Opipramol ma natomiast wyraźne działania uspakajające i przeciwlękowe...

Paroksetyna (ParoMerc, Paxeratio, Paxtin,Rexetin, Seroxat, Xetanor)

.. ...Paroksetyna to silny lek przeciwdepresyjny. Mechanizm działanie leku polega na wybiórczym hamowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny i tym samym zwiększeniu jej stężenie w szczelinach synaptycznych. Braki w serotoninie są jednym z mechanizmów powstawania zaburzeń depresyjnych i lękowych...

Senność

Senność

.. ...działaniem niepożądanym wielu leków, nie koniecznie leków nasennych. Uczucie ciągłego zmęczenie i senności utrzymujące się przez długi czas i bez żadnej uchwytnej przyczyny może być jednym z objawów depresji lub dystymii. Jeśli więc uczucie senności wydaje nam się niepokojące,..

Moklobemid (Mobemid)

.. Moklobemid to lek stosowany w terapii zaburzeń depresyjnych i fobii społecznych. Mechanizm działania polega na odwracalnym hamowaniu enzymów odpowiedzialnych za rozkład neurotransmiterów takich jak dopamina czy serotonina. Efektem działania moklobemidu jest wzrost stężenia tych substancji w szczelinie..

Fluoksetyna (Andepin, Bioxetin, Deprexetin, Fluoxetin, Salipax, Seronil)

.. Fluoksetyna to lek z grupy antydepresantów, którego mechanizm działania polega na wybiórczym hamowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny. Substancja ta nie wpływa na przewodnictwo zależne od innych niż serotonina neurotransmiterów ( noradrenalina, dopamina, GABA, itd ). Fluoksetyna jest metabolizowana w wątrobie..

Agorafobia (lęk przed otwartymi przestrzeniami)

.. ...normalnego funkcjonowania. Wykorzystuje się metody behawioralne ( treningi medytacyjne, relaksacyjne itp ) oraz leki takie jak benzodiazepiny, buspiron, preparaty beta blokerów a także leki antydepresyjne...

Mianseryna (Deprexolet, Lerivon, Mianserin, Miensemerck, Norserin)

.. Mianseryna to lek antydepresyjny nowej generacji, substancja o strukturze czteropierścieniowej, pochodna piperazynoazepiny. Mechanizm działania mianseryny polega głównie na blokowaniu receptora alfa 2 dla noradrenaliny ( działanie względem noradrenaliny jest ośrodkowe, to znaczy, lek wpływa głównie na..

Leki przeciwdepresyjne

Leki przeciwdepresyjne

.. Leki przeciwdepresyjne stosowane w farmakoterapii zaburzeń depresyjnych modulują transmisję neuronalną pomiędzy poszczególnymi strukturami mózgu. Obecnie uważa się, że za zaburzenia nastroju o typie depresji odpowiadają głównie niedobory serotoniny i noradrenaliny oraz pewne związane z tym zmiany..

Stres częstą przyczyną zawału

.. ...agresji, nadużywania leków lub alkoholu, może pojawić się depresja, a nawet myśli samobójcze. Pod wpływem stresu w naszym organizmie rośnie poziom tzw. hormonów stresu - adrenaliny i kortyzolu, które przyczyniają się do wzrostu ciśnienie krwi, przyspieszenia pulsu i oddechu, wzrostu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 4

.. ...zrobić? jak zaczne brac leki to nim to ustąpi to minie duzo czasu a ja muszę iść do szkoły.Błaga m odp CO MAM ZROBIĆ????????? Kaśka - porozmawiaj z kimś o tym. Najlepiej psychologiem. Może w szkole masz? Nie zgodze sie z tym, ze w nerwicy lekowej nie nalezy brac antydepresantow.Czasami..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 5

.. ...leczenie u psychiatry lekami przeciwdepresyjnymi i przeciwlękowymi. Po przeciwdepresyjnych czułam się źle, wieęc sama je odstawiłam. Przez dłuższy czas brałam Tranxene i to mi pomogło. Z czasem lek całkowicie odstawiłam. Zaczęłam uczyć się pozytywnego myślenia i wierzyć ,że uda się z..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...poradzić np. wzięciem leku. To dzieje się zupełnie podświadomie. Problem polega na tym, że problem emocjonalny nie znika, po uspokojeniu serca lekiem. To może ból głowy, depresja, drętwienie rak? Kolejne leki i kolejne złudnie rozwiązane problemy... a problem pierwotny wciąż istnieje i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 13

.. ...tabletka nie będzie lekiem na te dolegliwości! Mówi się, że przyczyną depresyjnej natury człowieka mogą być zmiany w mózgu ( to troszkę jak z dysleksją, czy innymi * modnymi * dziś dysfunkcjami ) - wiadomo, jeśli lekarze to stwierdzą, a robią to nieczęsto!, można próbować pozbywać się..

Niedoczynność tarczycy - Str. 10

.. ...wypompowal..Chodzilam ( w szkocji ) od lekarza do lekarza i mowili mi ze po prostu jestem przemeczona i mam dac sobie na luz...Ciagle przeziebienia, grypy zoladkowe - wlasciwie ciagle cos mi doswieralo..zupelnie jakby moj uklad odpornosciowy odmowil wspolpracy - a lekarze nic..Dopiero..

Niedoczynność tarczycy - Str. 15

.. Witam ,powiem tak leki są do bani .W ciągu 7 m przytyłam 14 kg mialam wszystkie obiawy niedoczynności tarczycy zglosiłam sie do lekarza od 3 m biore leki i nic mi sie nie poprawia ,waga do gory o kolejne kilogramy.Mam silna depresje gdyby nie to że muszę pracować to nigdzie bym nie szła .Mam 29 lat zanim..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 13

.. ...mocz, wyszlo w normie,Lekarz neurolog powiedzial ze to nerwica lekowo - depresyjna. Napiszcie tylko czy mozliwy jest ten ból z tylu??? Bo ja juz sie boje ze to moze zaczątek raka płuc??? OD miesiąca rzucilem palenie!!!. Bardzo prosze o pomoc Witam. Czy ktos moze mi wytlumaczyc dlaczego..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...pociesz i napisz co lekarz powiedział na temat bólu pleców i klatki piersiowej bo od piątku już nie daję rady tak mnie boli . Niestety nie znam działania Twoich leków , ale podejrzewam , że działają uspokajająco i przeciw - depresyjnie , ale to możesz wyczytać z ulotki . A może lekarz..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 40

.. ...biore amitrypine 3x1 to lek na depresje od miesiaca i wcale nie jest lepiej. czy też się męczycie przy jakimkolwiek wysiłku?dla mnie najgorsze są te ataki mocnego kołatania serca co właśnie dopadło mnie rano tak że z trudem podreptałam do pracy...ale potem było lepiej.myśle że czym..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 51

.. u lekarza byłem kilka razy to co mam znów tam iśc jak nic ... chyba, że do neurologa bo u kardiologów to byłem 3 hyh, nie wiem co pokaze rezonans, ale depresje tez mam bylam dzis u psychiatry, napuiszcie czy mozna sie z tego wyleczec ? Krysiu ja mam nerwice i depresje,czasem udaje sie wyleczc.Ja mecze sie..

Leki na nerwice natręctw

.. Hej Jakie leki najbardziej pomagają na natrętne myśli? Wizytę u psychiatry mam 29.08 i niewiem jaki lek jest na to najlepszy. Najlepszy jest Citalopram Ja mam wizytę na 29 ,ale do tego mam jeszcze depresję.NN to okropna choroba,cierpię na nią od dawna.Pierwszy raz idę do psychiatry ,trochę się boję.Napiszę..

Pulsowanie na skórze klatki piersiowej

.. ...3x mocniej. Byłem u lekarzy ale nie wiele potrafią powiedzieć. Jedynie co, to na EKG wychodzi, że mam blok, ale ten mniej groźny i do tego łagodny. Przez rok przyjmowałem propranolol ale większego efektu nie czuję. Są miesiące gdzie to * bicie * jest mniej dokuczliwe ale są też miesiące..

Dodatkowe skurcze - Str. 60

.. ...końcu zaczęłam brać leki ale gdy na ulotce przeczytałam że nagłe odstawienie grozi zawałem... Dziś myślę, że to był jakiś rodzaj paranoi, depresji, sama nie wiem... Mija 4 rok od tamtego zimowego dnia a zaburzenia rytmu nie ustępują. Nie biorę jednak leków a magiczne pudełko Holtera..

Dodatkowe skurcze - Str. 150

.. ...grrrrrrrrrrrrrrr, olewactwo lekarzy mocno mnie już iryttuje! no, to miłego dnia Gabi nie rozmyślaj tyle ; ) przyznaje sie szczerze...mam depresje, nie zdiagnozowaną przez specjaliste ale...mam juz dosc wszystkiego elwiorka a baba to ty sama tez jestes i do tego upierdliwa mialam trafiony..

Dodatkowe skurcze - Str. 293

.. ...mowiom na te skurcze lekarze pewnie nic tak jak mi.Strasznie to przeszkadza i dyskonfort jest katastrofalny.Ja od tych skurczy to w nerwice wpadlem i do psychola chodze i antydepresanty biore.Mi kiedys powiedzial kardiolog ze jak ktos ma zdrowe serce to skurcze sa nie grozne ale latwo..

Dodatkowe skurcze - Str. 305

.. ...przy atakach bo biore lek na depresje i one to niweluja .mnie laduje a ja to wale w cycki .robie swoje . ...wojtek po jedzeniu masz nasilenia /albo to kwesja hormonow jak u mnie sie okazalo albo za wysoko przepona i jak sie napina to sa pobudzenia. ...zwezenie pnia zadko sie zdarza ,i..

Drętwienie lewej strony ciała

.. ...też wszyscy możliwi lekarze mówia mi że to silna nerwica depresja.Miałam robione mnóstwo badan żadne nic nie wykazuje!!!nie wiem co robić dolegliwości mam już od roku.Do tego drętwieje mi jeszcze lewa noga.Moje życie to jeden wielki koszmar... Asiu bardzo dobrze Cię rozumiem , ja od..

Codzienne silne kłócie w sercu

.. ...ok?dorazd się jeszcze lekarza, sądzę, że rodzinnego wystarczy Witaj Sylwio!tez sie zgadzam z dziewczynami.Ale nie przerazaj sie mozna z tym zyc jak i czasem wyleczyc.Nerwica atakuje w roznym wieku,ja mialam juz od podstawowki razem z depresja i jak widzisz nadal funkcjonuje. Witaj..

Źle się czuje po operacji zastawki

.. ...czy jest mozliwe by po lekach przeciwbólowych mieli halucynacje, mysli depresyjne, załamanie ... jestesmy przerażeni bo nie wiemy czy to efekt leków czy chwilowego niedotlenienia mózgu... dziadek ma koszmary nocne ktore mieszają mu się z rzeczywistościa, nie moze spać, cierpi... ma..

Psychika pacjenta po operacji na by-passy

.. ...ambulatoryjnych wizyt lekarskich. Wśród przyczyn niekorzystnego wpływu depresji na przebieg choroby wieńcowej wymieniany jest, częsty w tej grupie chorych, nieodpowiedni tryb życia ( np. palenie papierosów, niestosowanie się do zaleceń dietetycznych ) oraz nieregularne..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...captopril. Potem poszedłem do lekarza. Dostałem Xartan - miałem brać 1/2 tabletki przed południem. Niewiele to pomagało, bo w dzień cisnienie było trochę za niskie aby na wieczór znowu wzrosnąć. Poszedłem do kardiologa który kazał mi brać Xartan - 1 tabletkę przed południem a na wieczór..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 32

.. ...sie wystrasze i mam lek potrafi dojsc do 160/100 a puls 130 a wtedy staram sie wyciszyc i wraca po jakims czasie do normy, z jednym sie zgodze nie nalezy brac jakich kolwiek tabletek depresantów to tak nic nie pomoze same mozemy sobie pomoc zmieniajac nastawienie w swojej wlasnej..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 80

.. ...nei chce brac zadnych lekow na depresje, boje sie ich, a co do kolatan przed okresem to mysle ze to z powodu burzy hormonalnej , bardziej niz z powodu nerwow? co o tym myslicie ? DO KLAUDII teraz kupilam sobie sama leki w aptece bez recepty/tjrelamax na bazie ziol, zestaw witamin ogolny,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 110

.. ...psychiatry,leczę sie prywatnie,lekarz potwierdzila nerwicę w dodatku wegetatywną,bardzo mnie wycieńczyła,bardzo schudłam bo nie dalam rady jeść,albo miałam straszne biegunki i odwadnialam sie za bardzo.Leki na początku jakby tylko uspokajały,ale dostalam też lek od depresji i musze..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 118

.. witajcie u mnie lekarz stwierdził delikatną depresję zlękiem i zapisał mi Lexapro i uspokajacz hydroxsyzyna może ktoś brał taki lek . napiszcie czy pomaga i po jakim czasie Witam - Olesia ja dostalam tez Lexapro od lekarza ale go nie wzięłam jeszcze,natomiast Hydroksyzyne biore doraznie na noc i mi..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 6

.. ...zaczela udzielac nerwica lekowa np. lek przed jezdzeniem autobusami, stojac w kolejce czy nawet rozmowa z kims. Klucie w sercu bardzo rzadko, aczkolwiek moj kolega przestal palic marihuane wlasnie z tego powodu. Ostatnio zaczalem zauwazac ze mam lekka depresje, ale jesli to jest depresja..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 22

.. ...objawy miałam to samo po lekach przeciwdepresyjnych wieksz część ustąpiładrżenia ciała miałam 24 godz na dobę przez 3 msc Witam! Byłam jeszcze u dwóch neurologów i co się okazało!!! że nie mam odruchów brzusznych, no a raczej że sa szczątkowe, wszystko inne ok. Oboje stwierdzili, że tak..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 33

.. ...daje.nie łykam żadnych lekow.pozdrawiam cie Witam was przyjaciele chciałbym napisać o swoich problemach z ktorymi zmagam sie kilka lat, dotyczą one drgan mieśni na lydkach i stopach cały czas i czasmi na innych grupach mieśniowych np, posladki lub dlłoń lub bark. Jest to bardzo..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 34

.. ...nie probowalem tego, lekarka mowila o psychoterapii napisz czy tez to masz te samistne szarpania miesni i gdzi ejak cos bo ja na lydkach naj naj pozdrawiam was wszystkich papapa Wiolu dzieki że mi odpowiedziałas mi psychiatra powiedzial ze to depresja lękowo poporodowa i ze minie biore..

Hipotonia ortostatyczna i nerwica lękowa

.. ...lat.Zaliczyłam wielu lekarzy,pobyty w szpitalu...Bóle nie tylko w klatce piersiowej.ale mięśni,kręgosłupa.Siadało mi wszystko.Wygładałam coraz gorzej a w papierach /wyniki /były dobre.Lęki były coraz silniejsze.Doprowadziły mnie do depresji.Nie będe opisywać co to znaczy.Znalazłam się u..

Alkohol a leki przeciwdepresyjne

.. ...okazjonalnie? Zależy jaki lek i co ci powie lekarz, ja przy seroxacie pię normalnie, oczywiscie zależy też co dla kogo znaczy normalnie Jeżeli psychotropy, to alkoho, nie!!! ja biore coaxil i pije jak mam ochote nie szkodzi mi Witam.Ja zas biore PRAMOLAN i tez chciala bym dowiedziec sie..

Problemy z oddychaniem, zawroty głowy i inne na skutek nerwów?

.. ...neurologa.Przepisano mi lek na depresje( lagodny,nie uzalezniajacy ) o nazwie citalopram 20 mg,oraz tabletki na lek,o nazwie opipramol 50 mg( moga go stosowac dzieci od 12 - roku zycia ).Dodatkowo obowiazkowo psychoterapia,minelo 8 miesiecy,jest duzo lepiej.Od 2 miesiecy jestem wolna od..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 5

.. ...jeszcze problem bo biore leki przeciwdepresyjne a dostałam hormony na endo i niewiem czy moge je brać bo tam pisze że może sie nasilać depresja a ja jej tez mam dość .poradzcie coś.wprawdzie gin powiedziała że nieprzeszkadza jedno drugiemu no ale??? Kika, może rzeczywiście masz nerwicę,..

Nerwica - kto ją pokonuje i w jaki sposób? - Str. 3

.. ...jak pies macha ogonem lekarz dal mi beta serc i propranolol czego nie mogę brać czy ja mam nerwice pomóżcie mi Witaj Jadziu1. Na pewno jest taka książka. Może ktoś o tym wie? Może ktoś zna tytuł? Witam Gosiula70. Z tego o czym piszesz wnioskuję, że to jest właśnie nerwica. Może również..

Nerwica - kto ją pokonuje i w jaki sposób? - Str. 10

.. ...wprost nie usłyszała od lekarzy, co jej dolega. Sama bała się spytać. Ma na przemian nerwicę, potem depresję, lęki i tak w kółko. Z góry po schodach schodzi jakiś chłopak. Uśmiecha się do nich. Wygląda na miłego. Ma czarne włosy. Faceci z czarnymi włosami są w jej typie. - Już jesteście?..

Duszenie się - jak z tym walczyć?

.. ...przejdz do nas nerwica lekowa jak znia walczyc lub nerwica serca ktos z was ma Powiem jedno, chłopie. Miałem to samo. Idź do psychiatry, albo najpierw spróbuj u psychologa. Może to nerwica, a może depresja... sam za bardzo nie powalczysz. Ja tez czesto mam dusznosci z powody nerwicy moj..

Dla osób uczciwych i prawdomównych - nerwica - choroba duszy, życie - Str. 55

.. ...doktor mówiła o innym leku,na który zresztą dała mi zlecenie.Dobrze,że w porę się powstrzymałam do jutra,żeby się upewnić.Już tak kiedyś tak było,że po tym leku przyjętym doustnie znalazłam się na izbie przyjęć. Teraz kiedy dodatkowo biorę antydepresyjne i uspokajające starch pomyśleć co..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 41

.. ...pamiętam Ty wycofywałaś leki,a ja je dalej zażywam i wolę nie myśleć o odstawianiu...bardzo zle to znoszę.Co do unikania miejsc gdzie miałam dawniej lęk to mi pozostał...autobus..przyznaję ,że unikam go jak tylko mogę : ) Iwonka! Mi te objawy też teraz zelżały.Też teraz miewam częsciej..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 84

.. ...przyjmujemy.Ale jakoś mój wujek lekarza * przekonał * no i mój ojciec do tej pory żyje i cieszy się dość dobrym zdrowiem.Ale łatwo nie było,tym bardziej że przyczynił się do choroby mamy,mojego brata ( też cierpi na nerwicę i depresję ) no i teraz przyszła kolej na mnie.Szkoda..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 209

.. ...informacje na temat tego leku w necie .Jest także forum na ten temat może lepiej poczytaj.Piwko niech sobie poczeka chwileczkę! jaka to strona??????? o tym forum wpisz w google pernazinum Hm, sądząc po opisie i wypowiedziach ludzi to jest to lek antydepresyjny -..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 238

.. ...wiesz mialam nerwice lekowa i depresyjna wiczorami balam sie zasypiac zasypiajac dusilam sie nie moglam zlapac powietrza byly dni ze chcialam byc z ludzmi innym razem zamykalam sie w sobie nie moglam nigdzie wyjechac przez 1o lat nie odwiedzalam nigdzie rodziny autobusem moglam jechac..

Kłucie w klatce piersiowej

.. ...jechałam na pogotowie gdzie lekarz nawet mnie nie zbadał, tylko podał relanium i kazał się uspokoić. ciągle o tym myślę że zaraz zacznie boleć boję się że przez to jak się zachowuję stracę bliską mi osobę bo ciągle wymyślam nowe choroby. choruję na nerwicę depresyjno lękową mam pełną..

Boję się o swoje życie - Str. 2

.. ...byc objawy depresji?? lekarz 2 miesiace temu powiedzial ze to depresja ale wtedy czulem sie lepiej niz teraz bo tylko mdlosci mialem. odstaw w końcu kawę red bula i inne świństwa ;P to od razu przestanie Cię kłuć w sercu. Masz nerwicę, mówie tak bo też ja mam, też mnie kłuje szasem..

Zioła, które mnie wyleczyły z nerwicy - Str. 5

.. ...lecze sie na nerwice lekowa w czesniej rowniez depresje raz choroba puszcza innym razem juz mam dosc 15 lat lemu tez wyleczylam sie ziolami a teraz ten lekarz wyjechal do warszawy i jestem zmuszona brac psychotropy jesli mozesz to napisz jakie ziola ci pomogly i jak dlugo je bralac..

Nerwica w ciąży - Str. 7

.. ...udało mi się dostać do lekarza do którego chciałam chodzić ( ginekologa ). Byłam i okazał sie świetnym specjalista.Dowiedziłam sie tez od niego,że jeśli czuje że będę sie czuła lepeij biorąc lek antydepresyjny który brałam wczesniej to mam go zacząć przyjmować ponownie. Byłam w szoku...

Nerwica w ciąży - Str. 10

.. ...mam na 29 pażdziernik.leki brałam ale dawno temu przedewszystkim ratowałam się relanium nosiłam tabletki wszędzie.inne to typowe przeciwdepresyjne nie pamiętam ich nazw, ale był też mentowal i inne ziołowe ,które przedewszystkim pozwalały mi sie wyciszyć i te stosowałam bardzo..

Nerwica w ciąży - Str. 79

.. ...miesiącach od odstawienia leków, źle się czułam miałam jakies wahania nastrojów polegające na tym że gorzej się czułam, ale tak naprawde wielokrotnie sama się nakręcałąm. Cokolwiek usłyszałam, na temat różnych chorób psychicznych, paraliżowało mnie to.Pani doktor stwierdziła u mnie..

Nerwica w ciąży - Str. 84

.. ...depresji jak miałam lat 16, lekarze twierdzili ze prawdopodobnie to zaburzenia hormonalne. Ten okres wywołał jednak we mnie taki lęk i szok, że nałożyła się na to nerwica i tak mam * nawroty * raz na rok, na półtora. Biorę wtedy leki antydepresyjne, które na szczęście działają na mnie..

Lexapro - Str. 19

.. ...przepisane na nerwice lekowa i lekka depresje ale zle sioe czuje po zazyciu tego leku jestem smutna przygnebiona jesc nmie umiem wcale leki i caly czas mi nie dobrze niewiem czy to kiedys minie?wspomagam sie raz dziennie xanaxem 0,25 bo tak mi polecila lekarka ze moge jakby bylo zle..

Leki depresyjne a alveo

.. ...jednocześnie zarzywać leki depresyjne i alveo??????? Alveo można stosować równocześnie z lekami ponieważ nie wchodzi z nimi w żadne reakcje, a ponadto wspomaga/pobudza proces oczyszczania się organizmu z ich pozostałości. W przypadku szczegółowych pytań proszę o kontakt mailowy lub..

Darmowa wersja książki *Monika postanawia żyć*

.. ...wprost nie usłyszała od lekarzy, co jej dolega. Sama bała się spytać. Ma na przemian nerwicę, potem depresję, lęki i tak w kółko. Z góry po schodach schodzi jakiś chłopak. Uśmiecha się do nich. Wygląda na miłego. Ma czarne włosy. Faceci z czarnymi włosami są w jej typie. - Już jesteście?..

Nadmierne pocenie przy wysiłku i wysokich temperaturach - Str. 2

.. ...nerwica lękowa z przewlekłą depresją, płaska klatka piersiowa wymuszająca lejkowaty ( wiszący ) kształt serca ze śladową niedomykalnością zastawek :/ Są też symptomy wskazujące na skłonności cukrzycowe, czyli CANDYDOZA ( pryszcze na plecach i torsie, przykry zapach z ust, itp. )...

Potrzeba zwierzeń :) problem z nerwicą i depresją

.. ...siebie zawsze pelna leku, ale zbyt dumna i silna by sie do niego przyznawac... Majac 4 latka potrafilam siedziec nad moja mama pol nocy i patrzyc czy rownomiernie oddycha, nie daj Boze zeby jakis domownik spoznil sie do domu z wieczornego * wyjscia * w szale uciekalam na poszukiwania..

Depresja a dolegliwości

.. ...20lat od trzech zarzywam lek na depresje Effexor XR,bardzo dobrze sie po nim czuje,lez od pewneg czasu zauwazylam ze ciagle jestem zmeczona,spie od 10do 10 plus drzemki w dzien,ciagle boli mnie glowa,mam nudnosci,kolacze mi serce i boli mnie brzuch.Czy moze mi ktos powiedziec,co moze byc..

Beta-blokery efekty uboczne (zwłaszcza meżczyźni)

.. ...doświadczenia z tymi lekami? Jesli chodzi o meskie sprawy, to nie wiem, gdyż nie jestem facetem, ale w każdym razie zażywanie betablokerów nie spowodowało u mnie depresji, bólów głowy, koszmarów, czy innych rzeczy, które niby mogą się przytrafiać po takich medykamentach, Andrew, powiem..

Juz sama nie wiem co mi dolega

.. ...jakas rade,do jakiego lekarza sie udac,lub moze ktos wie co mi dolega. czytalam wiele wpisow tu i podejrzewam u mnie niedoczynnosc tarczycy lub depresje. bardzo prosze o jakakolwiek rade Marzena, masz rację, powinnaś sprawdzić tarczycę. Po porodzie układ hormonalny często ulega..

Czy to nerwica? jakby coś było w żołądku

.. ...tego przelknac bylam u lekarza przepisal i leki na refluks bralam tydzien i nie bylo nic lepiej wiec poszlam drugi raz lekarka powiedziala ze to depresja kiedys mialam depresje ale napewno takich objawow niewiem dlaczego lekarze wszystko przypisuja nerwom bez potwierdzenia badaniami..

Konkretne sposoby na nerwicę - Str. 3

.. ...napadami zlosci, histerii i lekow. Mam do Was pytanie, czy wasi bliscy tez maja problemy ze zrozumieniem ze to choroba a nie himery , lub wiek dojrzewania? Witam Was bardzo gorąco, w ten mroźny wieczór! Sposób na nerwicę, jak w przypaku podobnych zaburzeń ( np. depresja ), jest jeden,..

Seroxat, kto go stosuje?

.. ...stosuje ktos z Was ten lek i moglby podzielic sie informacjami???????????? Witam Cie,ja go stosowałem kilka miesiecy na depresje,pomógł mi,w ulotce było sporo efektów ubocznych ale ja nie miałem zadnych..te efekty uboczne to takie zabezpieczenie dla firm farmaceutycznych * * w razie co *..

Krwotok z ust

.. ...wrzodow ani choroby jelit. lekarze mowia ze to depresja?! czy ktos spotkal sie z czyms takim? jezeli tak to prosze o informacje. raczej normalnie takie rzeczy sie nie zdarzaja. jezeli ktos wie jak to leczyc rowniez bede zobowiazany za informacje. z gory dziekuje i pozdrawiam Sporo wiem o..

Moje objawy! kto ma ochotę pogadać?

.. ...psychiatry to normalny lekarz.mam kolezankę ktora przeżyła mocny szok po stracie członków rodziny.miała własnie dziwne sny,bala sie zasnąć bo nagle budzila się jak by coś ją przestraszyło.meczyła sie z tym dlugo.miala momenty,ze jak szła ulica to chodnik jej płynąl jak rzeka.unikala..

Osłabienie i inne objawy

.. ...wlaczyly mi sie stany lekowe. Psychiatra mowi ze nie mam depresji, ale psycholog prowadzi ze man rozmowy ale mowi ze nie ma zle. Rece mi sie poca nawet jak jestem psokojna, moze mam nerwice lekowa albo serca, ale bez przesady, poniewaz ja coraz gorzej sie czuje ale fizycznie mimo dosc..

Powrót nerwicy lekowej czy coś innego?

.. ...poczatku leczyłem sie u lekarza rodzinnego który niebardzo wiedział co mi dolega.Na poczatku przepisywał mi jakies leki na serce ,potem na uspokojenie,a na koncu na depresje.Ten ostatni lek łagodził objawy ale nie do konca.Gdy przyszło mi wezwanie na wku,lekarz rodzinny wtedy skierował..

Bóle po rzuceniu palenia

.. ...odstawienia fajek, ale po lekkim biegu , naprawde wolnym tempie ( trucht ) po 20 minutach , ból jest prawie niewyczuwalny ja również to mam . Po tygodniu od rzucenia palenia nasiliły mi się te dziwne objway kłucie w klatce , depresja lęki przed śmiercią itp . Masakra, mam nadzieje że..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 18

.. ...ostre i do wiosny daleko,ale to nic.To trudny czas jeśli chodzi o samopoczucie,czytałam że wiele depresji zaczyna się właśnie wiosną,trudny przestawić się na nowy rytm,kiedy jesteśmy przyzwyczajeni do siedzenia w domu i ciemności która wcześnie zapada.Ale z każdym dniem będzie..

Problem psychiczny, wybuchy płaczu bez powodu

.. ...)to depresja.idz do lekarza..te leki tez odrazu nie dzialaja.potrzeba 3 tygodnie.jak na moj gust to nie masz schizofrenii...pozdrawiam ciepło..: - )jakby co to pisz Też sądzę, że to depresja. Proponuję wizytę u psychiatry. Znam Twój ból. NIe warto się z tym męczyć w pojedynke. Ja..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 9

.. ...terapia indywidualna, leki wlasnie teraz znowu po 3 latach wracam do leku antydepresyjnego i przeciwlekowego, ale zamierzam brac go z jakies 3 miesiace, bo nie mogę sie pozbierac po wypadku a chce pracować. Lęk na poczatku mialam tak ogromny, że własciwie siedziałam w domu, teraz..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 54

.. ...miałam ( no zaczełam brać leki ) depresję lękową. Najśmieszniejsze jest to, że wydawało mi śię, że już tyle wiem na temat tej nerwicy, aż tu pojawiło się coś nowego, jakby niemożność chodzenia, cała się trzęsłam itp, i traciłam energię, ale żadnych samobójczych myśli, jedynie większa..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 131

.. ...Czuje sie jakbym byla daleko od rzecywistosci. Boje sie, zeby nie bylo takiego momentu, ze cos mna zawladnie i boje sie zrobic cos glupiego. Jestem samotna matka jak juz wiecie i ta samotnosc bardzo mi doskwiera. Czasami jadac samochodem oblewa mnie taka fala strachu i goraca. Czy jest..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 137

.. ...teraz musze sie meczyc.Lekow juz od miesiaca tez nie biore leekarz kazal mi odlozyc i niestety ta to wszystko wyglada a czasami jeszcze mam wrazenie ze zwarjuje ze cos mi sie z glowa robi wtedy tez mnie ogarnia strach Witaj Dianko. Rozumiem , co czujesz i wyobrazam sobie jak majac leki..

Zimne poty mnie oblewają

.. ...swoim zdrowiem a od lekarzy raczej stronie Prosze mi napisac czy ktos ma takie objawy?i co to moze byc? pozdrawiam i dziekuje Byc moze zle trafilem inny dzial ,ale chce jeszcze nadmienic ,ze chociaz jestem facetem mam sklonnosci do ryczenia :( ( ( dziekuje i pozdrawiam Mark Depresja.od..

Apatia, senność, wyobcowanie

.. ...Odwiedziłam rodzinnego lekarza, ten zlecił najprostrze badania. Krew ok, cukier też, tarczyca także. Niskie ciśnienie szybko unormowane kropelkami. Stwiedził depresje, zapisał leki, wysłał do psychiatry. Ta depresji nie potwierdziła, ale leki zostawiła i dołożyła mocniejsze, po czym..

Lekki wysiłek i serce masakrycznie przyspiesza

.. ...Kołatania serca itd. Lekarze stwierdzili że to na tle nerwowym i zgadza - stresu, nerwów mi nie brakowało. Zaczęły się lęki o własne życie ... było ciężko. Zrozumiałem co znaczy tak naprawdę nerwica i depresja. Lekarz przepisał mi propranolol - kołatania ucichły a wraz z nimi znikły..