Lek na mózg

Krwiak mózgu

Krwiak mózgu

.. ...nieodpowiednie stosowanie leków przeciwkrzepliwych, np. acenokumarolu. Niezależnie od przyczyny, jest to stan ostry, zagrażający życiu człowieka. Krwawienie śródmózgowe ma najczęściej miejsce w tak zwanych jądrach podstawy, wzgórzu oraz torebce wewnętrznej. Są to głębokie struktury..

Medazepam (Rudotel)

.. Medazepam to lek z grupy benzodiazepin. Leki z tej grup działają poprzez receptor GABA, modyfikując przepływ jonów chlorkowych i działanie układu GABA - ergicznego w mózgu. Jest to ten sam receptor poprzez który swoje działanie wywiera alkohol, stąd benzodiazepin nie wolno z nim łączyć. Zwiększa to ryzyko..

Buspiron (Spamilan, Mabuson)

.. Buspiron to lek przeciwlękowy ( anksjolityczny ) nowej generacji. Mechanizm działania opiera się modyfikacji przewodnictwa serotoninowego w mózgu ( buspiron działa poprzez receptor 5 - HT1a ). Buspiron w przeciwieństwie do starszych leków przeciwlękowych, np. do benzodiazepin, nie wywołuje uzależnienia...

Sulpiryd

.. Sulpiryd jest lekiem z grupy neuroleptyków. Nazwa handlowa leku dostępnego w Polsce jest tożsama z nazwą między narodową aktywnej substancji preparatu. Mechanizm działanie polega na wybiórczym blokowaniu receptorów D2 w ośrodkowym układzie nerwowym, czyli na modyfikacji przewodnictwa dopaminergicznego w..

Klorazepam (Cloranxen, Tranxene)

.. Klorazepam to lek z grupy beznodiazepin o działaniu głównie przeciwlękowym. Klorazepam, podobnie jak inne benzodiazepiny, modyfikuje przewodnictwo chlorkowe w mózgu, nasila hamujące działanie GABA na szereg układów nerwowych. Podstawowe działanie klorazepamu to łagodzenie stanów lękowych - działanie..

Kryza nadciśnieniowa

.. ...umiejętnej interwencji lekarza. Kryza jest stanem zagrożenia życia. Kryzie zwykle towarzyszy ból głowy o znacznym nasileniu, zawroty głowy i zaburzenia równowagi. Mogą pojawić się wymioty i zaburzenia przytomności. Tak wysokie ciśnienie tętnicze stwarza realne zagrożenie rozerwania..

Homocysteina

.. ...przyjmowania niektórych leków ( np. metotreksatu ). Wysoki poziom homocysteiny sugeruje aktywne procesy aterogenne ( tworzenie się blaszek miażdżycowych ). Osoby z hiperhomocysteinemią mają podwyższone ryzyko wystąpienia chorób sercowo - naczyniowych takich jak zawała mięśnia sercowego..

Bromazepam (Lexotan, Sedam)

.. Bromazepam to lek z grupy benzodiazepin. Mechanizm leku polega na nasilaniu przewodnictwa chlorkowego w ośrodkowym układzie nerwowym za pośrednictwem receptora GABAa. Pobudzenie tego receptora, do którego powinowactwo wykazuje także alkohol oraz barbiturany, wpływa hamująco na niektóre funkcje mózgu...

Leki przeciwdepresyjne

Leki przeciwdepresyjne

.. Leki przeciwdepresyjne stosowane w farmakoterapii zaburzeń depresyjnych modulują transmisję neuronalną pomiędzy poszczególnymi strukturami mózgu. Obecnie uważa się, że za zaburzenia nastroju o typie depresji odpowiadają głównie niedobory serotoniny i noradrenaliny oraz pewne związane z tym zmiany..

Odruch kolanowy

Odruch kolanowy

.. ...badania neurologicznego. Lekarz ocenia obecność odruchów, ich nasilenie oraz symetrie. Pozwala to wyciągnąć wnioski o wzajemnych relacjach mózgowia ( wyższych ośrodków korowych ) i rdzenia kręgowego. Odruchy rdzeniowe są hamowane przed ośrodki wyższe. Ocena wymienionych cech odruchów..

Szczepionka przeciw nadciśnieniu

.. ...codziennego przyjmowania leków na nadciśnienie - informuje pismo The Lancet . O nadciśnieniu mówimy wtedy, gdy ciśnienie krwi pacjenta jest wyższe lub równe 140/90 mm Hg ( milimetrów słupka rtęci ). Podwyższone ciśnienie krwi jest przyczyna połowy przypadków choroby wieńcowej i około 75..

Wszczepienny defibrylator serca

.. ...rozpoznawania przez lekarzy, przede wszystkim rodzinnych, zagrożenia nagłym zgonem sercowym u pacjentów i zapobiegania mu przez wszczepianie defibrylatora serca dyskutowali kardiolodzy w Łodzi. Według specjalistów nagły zgon sercowy to bardzo poważny problem społeczny, który powoduje..

Echo serca - Str. 59

.. ...kilka razy dziennie. Lekarze podejrzewają nerwicę ale zanim ustalą, że to nerwica kazali zrobić mi wszystkie badania. Oprócz tego kilka lat temu zaczęłam odczuwać drętwienie rąk i prawego policzka, poszłam do szpitala i na rezonansie magnetycznym z kontrastem wyszło, że mam tętnicę mózgu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 13

.. ...tabletka nie będzie lekiem na te dolegliwości! Mówi się, że przyczyną depresyjnej natury człowieka mogą być zmiany w mózgu ( to troszkę jak z dysleksją, czy innymi * modnymi * dziś dysfunkcjami ) - wiadomo, jeśli lekarze to stwierdzą, a robią to nieczęsto!, można próbować pozbywać się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 60

.. ...Stwierdziła, że to raczej przewlekły stres, że jestem nadwrażliwa, a praca w szkole mnie po prostu dobiła. Zaleciła mi ćwiczenia mózgu, proste techniki łączące pracę obu półkul, tak, abym nie miała problemów z koncentracją i myśleniem. Dostałam też kilka ćwiczeń relaksacyjnych, mam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 315

.. ...zdiagnoaowal u mnie nerwice lekową. We wrześniu 2007 moj tato miał udar mózgu i jego stam był krytyczny. Teraz na szczęście juz jest dobrze ale byl taki moment, ze nie chcialo mi sie juz żyć. 4 miesiące temu wykryto u mnie niewydolność oddechową. Lekarz mówi, że to nic strasznego, że to..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 558

.. ...znam się, nie jestem lekarzem. Propranolol napewno Ci nie pomoże. Moim zdaniem poszukaj leku który zmniejszy lepkość krwi, oraz zwiększy przepływ krwi przez naczynia w kończynach i w mózgu. Na moim miejscu poszedłbym do lekarza rodzinnego, albo neurologa, ew. do kardiologa ( żeby Ci..

Chelatacja - Str. 17

.. ...celi więziennej! * ~Aleksander, 2009 - 02 - 19 20:24:59 ( IP: 87.205. * * * ) Nie polecam * samodzielności * , Kiepska sprawa ,to nie ćpanie to ma być terapia. Bywa, że po śmierci klnicznej coś w mózgu się wyłącza i to jest wytłumaczenie dlaczego panu z Lublina coś się zacięło. * Gorsze..

Śpiączka po zawale serca

.. ...prawdopodobnie, bo dokładnie lekarze nie mogą w obecnej sytuacji zdiagnozować ). 19.12.2005 zasłabła, bardzo długo czekalismy na karetkę, reanimacja trawała ponad godzinę. Teraz leży w śpiączce, oddycha przez respirator, tętno w przedziale 72 - 90. Brak jakich kolwiek odruchów, był..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 45

.. ...czuję. Zaczeło się od lekkich zawrotów głowy i uczucia jakbym * odlatywała * . Potem słabości, nudności, piski w uszach , mrowienie w głowie... lekarz powiedział, że za wysoki puls( 90 - 100 ) przy ciśnieniu 90/60. Po lekach przeszło na 2 tyg. ale znów wróciło kilka dni temu. Strasznie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 187

.. ...rezonansu nie miałam bo lekarze nie widzą podstaw tarczyce też mam ok wszystkie inne badania neurologiczne ob morfologia rtg kręgosłupa dno oka itd książkowe ale też trudno mi uwierzyć że nerwica daje aż takie objawy chociaz tyle ludzi co tu pisze ma takie a nawet gorsze to by było..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 4

.. ...pozdrawiam Witam.Dziś lekarz rodzinny zalecił mi badanie EKG i wyszło że podejrzewa blok prawej odnogi serca.Dał mi skierowanie do kardiologa na konsultacje. Dodatkowo jest obciążony wywiad rodzinny - mój ojciec miał rozrusznik serca i zmarł w wieku 32 lat na udar mózgu.Ja teraz też mam..

Nadmierna potliwość po udarze mózgu

.. ...Rozwiązania są takie: Lekarz w stanach przepisał jej jakąś serię zastrzyków( 1000$ ) co miało by spowodować częściowe zatrzymanie wydzielania sie potu. Pot pozostawał by w organizmie i został by wydalana z niego w inny sposób. Osobiście to rozwiązanie nie bardzo mi sie podoba... Druga..

Koronarografia i niedokrwienie mózgu

.. ...związane z sercem a lekarz szpitala orzekł,że do końcwej diagnozy została koronarografia.Ledwie się badanie zaczęło to w sekundach się fatalnie skończyło. Widać taki mój los, pewnie mam się dusić dalej. Śliczne dzięki za życzliwość.Życzę wszelkiej pomyślności ! Wanda Swarzędz Witam, mój..

Źle się czuje po operacji zastawki

.. ...czy jest mozliwe by po lekach przeciwbólowych mieli halucynacje, mysli depresyjne, załamanie ... jestesmy przerażeni bo nie wiemy czy to efekt leków czy chwilowego niedotlenienia mózgu... dziadek ma koszmary nocne ktore mieszają mu się z rzeczywistościa, nie moze spać, cierpi... ma..

Udar mózgu i zmiany ciśnienia

.. ...wyjścia z tej sytuacji lekarz skierował ojca do kliniki która znajduje sie w aninie ale tam sa straszne kolejki oczekujacych wiec do tego momentu muszę go ratowac jakoś sama ale juz nie starcza mi sił na to, jest cały czas tak nerwowy ,boi się spać bo nie wie co go czeka przy tym i ja..

Uderzenia ciśnienia krwi do mózgu

.. ...i jakas terapia albo leki ja biorę antydepresiwy citalopram nawet lepiej ale to ty musisz nauczyć się z tym walczyc pozdrawiam. weidż na forum * wypadanie płatka zastawki * i sobie poczytaj masz takie własnie dolegliwości... mialam to samo i napewno to jest na tle nerwowym Pijcie wode z..

Skutki nieświadomego zawału serca

.. ...nieskuteczne konsultacje z lekarzami doprowadziły do udaru mózgu.W tej chwili stan zdrowia brata jest stabilny,jednak po zawale serca w lewej komorze jest skrzep o wielkości 3 cm.Przez 3 tyg.miał podawaną HEPARYNE by skrzep sie rozpuścił.Niestety heparyna nie pomogła - trzeba..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 261

.. ...że umrę. Myślałem,że lekarze się mylą i nie mam problemów z nerwami tylko mam np.:raka, aids, zapalenie opon mózgowych, chorobę wieńcową, zatrucie metalami ciężkimi, guza mózgu itd. Takie choroby przychodziły mi do głowy. Tak w ogóle to przez pól roku leczyli mnie na wysoki cholesterol i..

Hypoplazja prawej tętnicy przedniej mózgu na całej długości

.. ...pracowal wolniej, czasem lekkie mrowienia lub skakanie miesni po lewej stronie. Objawy nasilone są rano, wieczorem jest mi lepiej. Ujawnilo sie to po ostatnim imprezowaniu, wczesniej nic mi nie bylo ( oprocz pisku w uszach ) - teraz po ostrym piciu nie moge sie tydzien zwlec z lozka,..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 2

.. ...to podeprzyj idz do lekjarza i sam siespytaj pacanie. a jakie ty masz dowody ze nie szkodzi? takie ze samjarasz i uwazasz to za fajna sprawe to jest twoj dowod. Ja na temat marychy wiem tylko tyle że zaburzają procesy neurochemiczne w mózgu ,Objawy powstające podczas palenia marychy nie..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 7

.. ...pojebane ? pewnie że tak i lekko nie ma. Jednak zycie bydują doświadczenia i jak mógłbym cofnąć czas to bym nie palił, nie to że żałuje ale nie przestałem w odpowiednim momencie. Niestety muszę się zgodzić z gościem powyżej. Dostarczając przyjemność do mózgu z zewnątrz osłabia się..

Ucisk, gula w gardle - Str. 14

.. ...tygodni...dostaję juz szału Byłam u lekarza pierwszego kontaktu i u laryngologa i niby nic nie widac niepokojacego...dostałam skierowanie na badanie TSH na poniedzialek To badanie poziomu hormonu przysadki mózgowej odpowiedzialnego za prace tarczycy...nigdy nie mialam problemow z..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...temat tej kliniki i lekarzy. Proszę jeśli ktoś miał * przyjemność * przebywać w Klinice w Poznaniu o podzielenie się wrażeniami . Witam, mam na imię Marek, mam 28 lat. 10 maja 2008 roku doznałem udaru niedokrwiennego mózgu i przy okazji angio TK wykryto mi tętniaka aorty wstępującej bez..

Ablacja - modyfikacja węzła zatokowo-przedsionkowego

.. ...bo mam uczulenia na leki itp, a te na które nie jestem uczulona - praktycznie nie działają )chyba że dawki dla słonicy - a ja jestem chuderlak :( próbowałam już wszystkiego i nic. stymulacja przezpzrełykowa też nie pomogła. właściwie nikt nie wie od czego to mam. próbowano mnie..

Uszkodzania mózgu przy reanimacji po zawale serca

.. ...na izbę przyjęć ...i lekarze powiedzieli że mama jest w trakcie reanimacji. Następnie przewiezli ją aby wykonać jakiś zabieg ( ponoć jakąś plastykę ) i po zabiegu powiedział lekarz że mama była reanimowana przez trzy kwadranse , że wogóle cud że sie reanimacja powiodła , że miała bardzo..

Uraz pozawałowy przez niedotlenienie mózgu

.. ...nerwowa , majaczy . Lekarze mówią że to poprzez reanimacje ...niedotlenienie mózgu.. Pytanie : jakie są szanse że wróci do normy ..tzn. chodzi o to ..jakie są szanse że będzie taka jak przed zawałem ...i czy wogóle są oczywiście ,ze są szanse. o zawale ,reanimacji i śpiączce pisałeś..

Udar mózgu

.. ...już 24 godziny, ale lekarze mówiąc że stan jest beznadziejny nie robili dosłownie nic...Dopiero po interwencji rodziny zaczęli dawać sondę i leki.Występuje niedowład lewej strony i brak jest kontaktu z chorą.CZy moja mama może odczuwać jakies bóle, czy słyszy otoczenie.Oczy ma zamknięte..

Udar mózgu - Str. 2

.. ...świecie,a śmierć miał lekką. moj tata ma 59 lat, pare dniu temu dostal w szpitalu udaru, ma sparaliżowaną lewą strone i problemy z mówieniem. jest z nim kontakt, mozna z nim rozmawiac tylko ze cięzko zrozumiec jego odpowiedzi. za niedługo ma miec robiona operacje poniewaz ma miażdzyce (..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...wszystko wroci do normy. lekarze nic nie mowia bo jeszcze troche za wczesnie na ustalanie rehabilitacji,ale jesli tato nabierze troche sil ,to z pewnoscia lekarze zaraz wdroza w zycie stopniowe cwiczenia,nastepnie tato dostanie skierowanie do sanatorium rehabilitacyjnego,ale..

Udar mózgu - Str. 4

.. ...Stało się coś, czego lekarze nawet nie przypuszczali. Poruszyłam najpierw palcami u nogi, a potem powoli, powoli ręką i z ogromnym wysiłkiem zapytałam * Dokąd jedziemy? * . Rezonans magnetyczny potwierdził liczne ośrodki niedotlenione w mózgu... Wiara czyni cuda! jeśli macie pytania -..

Komplikacje po by- passach

.. ...szpitalu, po operacji lekarze powiedzieli że * ... w czasie operacji wyszło że ma bardzo kruchą aorte.... , i że ma bardzo duża miazdzyce w nogach i mózgu... * ...potem doszła niewydolność nerek ( do dnia dzisiejszego dziadziu poddawany jest hemodializa ), miedzy czasie wyszła..

Mam 14 lat, niskie ciśnienie, wysoki puls, i bóle głowy

.. ...Chciałam iść z matką do lekarza ale, ona stwierdziła, że moje siostra w tym wieku miała tak samo. Aha, i dodam, ze moi dziadkowie mieli raka mózgu, a moja kuzynka zmarła na raka. Możliwe, że to ma jakiś związek ze sobą? Podaj jakie masz cisnienie i jakie tetno . Niskie cisnienie to..

Duszenie się - Str. 46

.. ...150metrow sprintem dostalem lekkiej zadyszki. Ale wydawalo mi sie jak by pluca dawal rade z dotlenieniem mięśni oraz mózgu. Troche to dziwne ale takie obiawy jak ja moga wystepowac tez ze wzgledu na grzyby w plucach i bez problemu pluca daja sobie rade z wysikiem naglym zaś paraliżują..

Głowa, ucisk i nerwica

.. ...przychodni. Uprzejma pani lekarka powiedziała, że nic mi na pewno tam nie pękło, a krwiak i guz mózgu mają takie objawy, że patrząc na mnie, może powiedzieć, że go na pewno nie mam. Przeziębienie prawie już mi przeszło, ale do rzeczy. Stwierdziła, że wszystkiemu są winne nerwy i..

Udar mózgu i pobyt w szpitalu

.. ...jest nieprzytomna a lekarz stwierdził, że pobyt w szpitalu się kończy i mamę trzeba przenieść do domu opieki ponieważ wymaga całodobowej opieki. Mama jest w podeszłym wieku ma 87 lat, Proszę o pomoc, czy tak można i jakie są procedury postępowania w takich przypadkach. Nie znam procedur..

Jak leczyć udar mózgu?

.. ...bezradna. Sama piszesz ze leki sa nie skuteczne. Ci co mieli sukcesy leczenia nie stosowali lekow aptecznych. W google jest artykul na ten temat * KRWOTOK MOZGOWIA POHAMOWANY * . Tam jest mowa o opanowaniu udaru krwotocznego. Pozdrawiam - aida. To bardzo ciekawe co piszecie. Moja babunia..

Każda dolegliwość związana z nerwicą ma swój początek w mózgu!

.. ...ale jednak. Niestety lekarze często diagnozują nerwice bezpodstawnie, podważaja swoje opinie wzajemnie. Skąd zatem ma mieć pewność pacjent? No właśnie skąd pacjent może wiedzieć, że to nerwica...Ja byłam u kilku kardiologów i żaden nie powiedział mi, że zaburzenia rytmu jakie mam są..

Wylew - szukam kardiologa w Szczecinie

.. ...skutków, czy oprócz leków na cisnienie ( które zresztą bierze od wielu lat ) powinien dostać od lekarza inne? Czy wylew, pomimo, że bezskutkowy, rozlanie się krwi w mózgu nie będzie miało wpływu później? Czy są potzrebne jakieś leki? Czy krew w mózgu ulegnie * likwidacji * ? Proszę o..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 483

.. ...Dzisiaj rozmawiałam z lekarzem. Powiedziała, że to kwestia dni. Wątroba przestała pracować, organizm, a najbardziej mózg jest zatruty toksynami produkowanymi przez organy, a wątroba tego nie przekształca i w głowie robi się bajzel. Tata nie rozumie już prawie nic, jedyne co chce i mówi..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 693

.. ...24dni nie mam ataku leku który paralizuje ,niby powód do radości ja go nie odczuwam,czuje jakby mój mózg stawiał opór,,teraz mam tak od kilku dni dokładnie od6 ze mam tak straszne mysli , tak absurdalne ,głupie ,odczuwam to tak jakby mój organizm mówił ,umiesz walczyć z lekiem a co..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 998

.. ...to.... Nati wiesz ten lek ze to moze wrocic chyba nam zostanie do konca zycia ,Boze jak ja nie cierpie tego uczucia ,wiesz wczoraj przeczytałam ze ze te objawy sa odpowiedzialne jakies tam bajery w mózgu i je sie operacyjnie W Polsce odcina ,zeby to było takie proste. Wiki nienajgorzej..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1236

.. ...trzy dni. Do domu nawet lekarz nie chciał przychodzić - powiedzieli że mają limity i nie mogą tak często przychodzić do chorych ( a byli dwa razy w miesiącu ). Tam lekarz jest co tydzień, jak trzeba jest częściej. Babcia ma rehabilitację, nawet siedzi: ) Niestety przy tej chorobie mózg..

Ból i sztywność szyi

.. ...moze byc?i do jakiego lekarza najlepiej sie udac,z gory thx za pomoc Vendi,najpierw musisz iść do lekarza rodzinnego.Dopiero on Cię odpowiednio pokieruje.Wirtualne leczenie nie ma sensu. Pozdrawiam. Jeżeli do tego dojdzie światłowstręt radzę udać się do szpitala na badania to morz być..

Ból głowy po upadku

.. ...ręka. Gdy zbadał mnie lekarz, wysłał mnie na prześwietlenie głowy oraz skierował do neurologa, który stwierdził u mnie lekkie wstrząśnienie mózgu. Przez 2 miesiące brałam leki neurologiczne i wszystko wróciło do normy. W twoim przypadku nie musi być tak samo, ale lekarz powinien cię..

Uderzenie a bóle głowy

.. ...tym incydencie byłam u lekarza, który nie stwierdził żadnego wstrząsu/wstrząśnienia mózgu. ( żadnych wymiotów itp. ) Dostałam zwolnienie na tydzień w którym mój stan się bardzo poprawił. Jednak co jakiś czas boli mnie głowa. Ponownie poszłam do lekarza rodzinnego, który dał mi..

Przy niedomykalności zastawki mitralnej ociężała lewa ręka?

.. ...powinnam zgłosić to mojemu lekarzowi - kardiologowi przy naljbliższej wizycie?? podowidzcie mi!!! proszę napiszcie mi!! powinnaś powiedzieć to lekarzowi - neurologowi i kardiologowi - problemy z z zastawka mitralną, a przedewszystkim przeciek prawo lewy moze byc przyczyna zatorów w mózgu..

Stan wegetatywny po zatrzymaniu serca - czy jest szansa?

.. ...zatrzymało sie serce ( lekarze nie maja pojęcia dlaczego - może to ten dodatkowy skurcz ). Zanim dowieziono go do szpitala minęło ok. 8 minut, reanimacja 20 minut. Od tego czasu chory nie wybudził sie ze śpiączki i lekarze twierdza ze nie ma szans na to ponieważ jest zbytnio uszkodzony..

Bypassy i udar mózgu

.. ...cwiczona,rehabilitowana,lekarze mówią,że jest na dobrej drodze.Niestety wczoraj miała jakis zabieg,po uprzedniej obserwacji,ze względu na nierówne bicie serca.nie wiem dokładnie co to za zabieg,była jakby uśpiona i prądem?! jej serce było wprowadzane we właściwy rytm.nie wiem co teraz..

Tętniak tętnic mózgowych

.. ...pęknięcia ( np. ból głowy, lekkie omdlenia, wymioty itp. ) a wtedy często może być już za późno. Tak więc czas odgrywa tu dużą rolę. W przypadku możliwości pęknięcia tętniaka pacjenta należy poddać operacji. Zabieg polega na * zamknięciu * tętniaka, co uniemożliwi mu pęknięcie. Trzeba..

Ból głowy / skroni

.. ...nie wiem,bo nie jestwm lekarzem.Pozdrawiam! Skoro przeszłaś wszystkie możliwe badania mózgu to jedyne co mi przychodzi na myśl to silne przemęczenie. W poprzednich wątkach piszą również o podłożu psychologicznym. Weź kilka dni wolnego i odpoczywaj. to może być od szyi... Ja mam bóle..

Interpretacja MR okolicy podwzgórzowo-przysadkowej

.. ...Podejrzewano gruczolaka - mlekotok, skąpe miesiączki, prolaktyna 35 - 114... Od 4 miesięcy biore Nrprolac. Badanie zrobiono po 4 miesiącach od wstępniej diagnozy Opis badania jest następujący W lewej części przedniego płata przysadki mózgowej uwidoczniono w badaniu pokontrastowym ognisko..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu

.. ...utrata świadomości. Lekarze twierdzą,że choroba ( w tym zmiany miażdżycowe ) postępują i nie ma już szansy na wyzdrowienie? Czy ktoś się spotkał z taki przypadkiem? Czy jest jeszcze jakaś szansa? mam nadzieje,ze jest prowadzona caly czas rehabilitacja?? która tak naprawdę może czasem..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu - Str. 2

.. ...Oczywiście Weroniko walcz,nie lekarze nie moga przekreslac człowieka,nadal żyje więc jest szansa mu pomóc,być może udar Twego taty był silniejszy ale to nie znaczy że trzeba go pozbawić szansy na choć minimalną poprawę stanu zdrowia.Moją babcię mimo takiego wieku rehabilitowali,starali..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu - Str. 3

.. ...traktują ludzi starszych, lekarzy rodzinnych, którzy widząc objawy udaru u pacjenta w wieku 80 lat, przepisują mu jakiś lek i każą * poczekac * w domu, bo może samo przejdzie ( tak było u nas zanim do interwencji wkroczyli rodzice ). Wiem też i to, że pozostawianie większości chorych w..

Nierówna praca serca, przeskoki, czy to nerwy?

.. ...tarczycy. Badania u lekarza Najprościej stwierdzić nadczynność tarczycy, wykonując analizę krwi i oznaczenie poziomu hormonów T3, T4 oraz TSH ( tyreotropiny ) - hormonu przysadki mózgowej stymulującego pracę tarczycy. Wyniki mogą się różnić w zależności od metody analitycznej, dlatego w..

Ból skroni, mrowienie, co to mogło być?

.. ...!! dodam ze bylem u lekarza dzisiaj ale mnie olał ;/ dodam ze serducho podczas ataku pracowało normalnie :( Czy ktos potrafi na to odpowiedziec ;( Grzesiu, to mi wygląda na jakieś sprawy migrenowe, czyli naczyniowe. Nastapiło być może na skutek, jakichś czynników, na które masz..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 52

.. ...wywiad i zapisała mi leki, ale dałą mi też skierowanie na tomografie komputerową, czy nie ma jakiegoś ogniska zapalnego w mózgu albo niedokrwienia. Ale zobaczyłam ze naprawdę jest różnica między lekarzem na NFZ a prywatnym i to jeszcze w lecznicy ordynatorsko - profesorskiej, i nie..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 84

.. ...farby ziołowej teraz mam lekko fioletowe mieszane z niebieskim a gdzie nie gdzie przeplata się różowy: ) Tylko ja jestem tak zdolna: ) A z mniej śmiesznych rzeczy to moja babcia jest w szpitalu ponieważ dostała udaru mózgu:( I dlatego właśnie tak nie znoszę być tu tak daleko . Izabello..

Wypadek taty, upadek z rusztowania

.. ...oczekiwac pomocy ze strony lekarzy,na dodatek ma postępująca miażdzyce mózgu./ostatnio był na tomografie,ktory wykazał :drobny zanik korowo - podkorowy z poszerzeniem przestrzeni płynowych wewnĄtrzczaszkowych.ognisko hipodensji najpewniej o typie malacyjnym poudarowym w prawej okolicy..

Lęk o uszkodzenie mózgu

.. ...niekiedy pale, ale nie na lekach. Wiem, że to głupie ale cały czas o tym myśle :( To nie żadna prowokacja czy coś. Pomóżcie to rzeczywiście bardzo głupie ale niestety nie jest śmieszne. Ja też kiedys bałem się, że mam tętniaka, względnie guza mózgu i nawet zaczęła mnie boleć głowa , bo..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 125

.. ...tydzień jade na rozmowe z lekarzami i powiedzą wtedy dokładnie kiedy mam się stawić w szpitalu. Ciesze się że to już niedługo, a z drugiej strony strasznie się boję czy tam wytrzymam tak długo :( a i dziś byłam na terapii u tego lekarza co Wam pisałam i wszystko ok. Jakoś przebrnęłam..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 144

.. ...wiemy.Pozdrawiam wszystkie. Ewulek z tego co wiem ciezko go sciągnąć,moim znajomym nie udalo sie,mozna go kupic na internecie,kosztuje ok.38 zl,naprawde warto,ja teraz mam inny film ,dala mi go mojapani Psycholog,super sprawa,taki film ktory wyjasnia jak pracuje nasz mózg,dlaczego tak a..

Zawroty głowy po wszczepieniu mechanicznej zastawki aortalnej i protezy

.. ...bezobiawowo.Przyjmuje teraz jakiś lek na poprawienie ukrwienia kory mózgowej,mam mieć jakieś zabiegi rechabilitacyjne na te kręgi szyjne .Ale ...po przemyślenu - to coś sie dzieje z błędnikiem - może na skutek dlugiego dzialania narkozy - nie mam pojęcia .Przed operacją nei mialem..

Ciśnienie w normie, puls wysoki, *zdrętwienie* mózgu i omdlenia

.. ...zamiar wybrać się do lekarza, ale mogę dopiero we wtorek, a zżera mnie strach i chciałam spytać, czy ma/miał ktoś podobne objawy i czego mogę się spodziewać? Więc: - dwa lata temu miałam zdiagnozowaną anemię ( oddawałam krew dla PCK, zaszłam w tym czasie w ciążę, o której nie wiedziałam,..

Udar mózgu a choroby serca i stany pooperacyjne

.. ...robią się zakrzepy. W mieście w którym mieszkamy żaden z lekarzy nawet nie wpadł na pomysł żeby dokładnie zbadać serce. Rozkładają ręce i mówią ze nic sięnie da zrobić. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie..

DUŻY Problem z pamięcią, koncentracją, myśleniem, itp.

.. ...temu wpadł mi w ręce lek z zawartością piracetamu o nazwie Lucetam. I powiem szczerze, jak z bata strzelił : ) W chwili obecnej jest to dla mnie złoty środek. Praktycznie, podczas gdy stosuję w/w specyfik w dawce 2x 1200mg to nie mam objawów o których wcześniej wspomniałem. Mózg pracuje..

DEPRESJA CZY UDAR MÓZGU?????

.. ...na nogach. Po wizycie lekarza, stwierdził ze mama nie nadeje się do leczenia domowego i dostała skierowanie do szpitala psychiatrycznego. Mama przebywa już tydzień w szpitalu stan sie nie poprawia ani tez znacznie nie pogarsza cały czas spi ale to chyba dlatego ze podaja jakieś leki. Po..

Nerwica czy cos innego

.. ...lecze sie na nerwice lekowa, mam wysokie tetno, odkad biore leki jest troszke lepiej, wyjde juz z domu itd. ale mam dziwne objawy: - puls 100 lub wiecej - ucisk na glowie, z tyłu glowy dretwienie jakby, lub takie uczucie jakby mózg sie kurczył i wtedy nie moge sie nawet ruszyc - nagle..

Słaba reakcja lewej ręki i nogi

.. ...pamietam na jak długo. lekarze mówili ze to wsztrząs mózgu i ze to szybko przejdzie. A do tej pory utrzymuje sie ból mieśni w lewej stronie podczas wiekszego wysiłku czuje się bardzo słabo jak bym miał stracić przytomność. bardzo prosze o pomoc. powinienes zrobic tomograf glowy i odcinka..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 2

.. ...obniżyć ciśnienie - lek ziołowy - wyciąg z jemioły - gdy ciśnienie jest lekko podwyższone - to pomoże. a ja myślę,że llepsza jest nalewka poprawiająca krążenie mówgowe - Venoforton,też zawiera miłorząb,ale oprócz miłorzębu zawiera głóg,kasztanowiec,jemiołę.Wskazania: niewydolność..

Zawał i niedotlenienie mózgu a szansa na wybudzenie się

.. ...mózg był niedotleniony.Lekarz juz dziś mi powiedział że to byl kolejny zawał i mózg się nie budzi i najprawdopodobniej tak zostanie.... co robic czy to możliwe żeby po 2 dniach mogli dać taką diagnozę? Czy mam jeszcze szansę ? ile tata ma lat i skad wiedza ze mial juz zawal? mysle, ze..

Czy to mógł być niedokrwienny udar mózgu?

.. ...sie wymioty, biegunka, lekarz powiedzial ze pewnie grypa jelitowa, babcia poszla do domu, lezala, mama byla caly czas przy niej, minal tydzien a bylo gorzej, okropne badania krwi, trafila na oddzial, nie byla w pelni soba tracila swiadomosc, nie poznawala, tak na przemian, poprawili..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 38

.. ...wywowałen stanam nerwicy lekowej. Dostałam obecnie skeirowanie na tomografię głowy ale badanie dopiero 14 kwietnia. Neurolog mi mówi ze te moje objawy z duzym prawdopodobieństwem nie sugerują guza w mózgu ale również nie potwierdziła ze te bóle i zawroty maja pdołoże psychogenne. Mam..

Zaburzenia nerwicowe o podłożu lękowym połączone z napadami paniki

.. ...przynajmniej twierdzą lekarze. Ja doszukuję się u siebie niezdiagnozowanych dolegliowści związanych głównie z mózgiem, ewentualnie sercem - wszystkie badania które robiłem, łącznie z tygodniowym diagnozoweniem na neurologii na sobieskiego,wychodzą w normie. Ostatnie objawy które mnie..

Udar mózgu niedokrwienny z sparaliżowaną lewą połową

.. ...głowa i że chce do domu. Lekarze mówią tylko że trzeba powtórzyć tomgrafię bo przy przyjęciu nic nie wykazała. Podają kroplówki , leki przeciwbólowe i przeciw krzepnięciu krwi. Lekarze mówią że stan jest bardzo grożny chociaż żona mówi i widzi ( trochę słabo )ale próbuje.Nawet po paru..

Czy to udar mózgu? po zawale i zakrzepie w stencie

.. ...mój tata nie widzi. Lekarze mówią, że oczy są zdrowe. Czy odzyska wzrok? Mieliście takie przypadki? Proszę o pomoc. mam wśród znajomych kogoś,kto prawie stracił wzrok z powodu niedotlenienia siatkówki[wysoki cholesterol].Lekarze mówili,że nic nie da się zrobić.Okulista po rozeszerzeniu..

Lęki, drgawki, myśli samobójcze, ciągły zły humor

.. ...w sumie to 3razy se lekko naciolem zyly bo za każdym razem się opamiętywalem i wyżuciłem żyltke a tak w sumie to wiecie mam 4 siostry które sięmną nie interesują maja głeboko w d...e starsi sa schorowani ojciec na wózku matka po zawale mózgu jakoś se rade daje tylko ze jesszcze mnie..

Napady drgawkowe, bóle głowy, drętwienie karku

.. ...Wykonałam badanie: Elektroencefalograficzne: opis: W zapisie rejestruje się czynność alfa 11 - 12 hz o ampl. 20 - 40uv okresowo szczególnie w przednich częściach mózgu przemieszana z sersmi fal beta. n Fale alfa w tylnych częściach mózgu mają czasami ostry rysunek i nieco podwyższoną..

Udar mózgu - niedotlenienie. PŁACZ w stanie śpiączki.

.. ...Poza tym babcia się lekko dusi, ponieważ ma pełne płuca oraz drogi oddechowe jakiejś wydzieliny jak przy kaszlu przez co bardzo ciężko jej się oddycha. Dziś pielęgniarka ściągała jej ślinę z buzi wsadziła głęboko rurkę i babcia zwymiotowała takim żółto brązowym śluzem kilka razy. Po tym..

Niedotlenienie mózgu

.. ...rozmaite nieprawidłowości pracy mózgu i dopiero na tej podstawie lekarz zleca dodatkowe badania. Skierowanie daje neurolog. badanie przepływu krwi w naczyniach szyjnych,które doprowadzają krew do głowy...

Prosze o porade udar mózgu

.. ...krwotok wewnętrzny. Lekarze uważają ze szanse na wyjście ze śpi śpiączki są znikome, a jeśli uda się to czeka ją całkowity paraliż wszystkich kończyn. Znajomy jest całkowicie załamany, nie wiem jaki sposób mu pomóc. Czy ktos z Was spotkał sie może z podobnym przypadkiem???? czy sa sa..

Mowa po udarze mózgu.

.. ...przechodzi. Czy nalezy wzywac lekarza czy tem moze trzeba podac jakies lekarstwa. znam osobę po udarze ,która ma podobnie,ale ze wzrokiem,chwilowo nie widzi,a potem Ok.Pije zioła na poprawę krążenia i lek vinpocetine,który rozszerza naczynia.Należy w tej kwestii poradzić się neurologa.Po..

Czy lekarz nie popełnił błędu?? Piszcie

.. ...przyjechało do niej pogotowie. Lekarz dał babci skierowanie na badania, pisząc że są to zaburzenia krążenia mózgowego. Babcia trafiła do szpitala w poniedziałek rano, szła sama, natomiast nic nie mówiła. W takim stanie jest do dziś. Nie chcę się tu radzić w kwestii rehabilitacji, ani..

Bardzo mocne migreny i ciągłe sztywnienie karku oraz jego ból 24/7

.. ...jeszcze nie pójść do lekarza.Nikt tu nie ma szklanej kuli z której wyczyta co ci jest człowieku.Moja propozycja diagnozy zaczyna sie od migreny a kończy na guzie mózgu .I nie zapychaj forum zamieszczając 7 razy to samo i tak to usuną a ty lekceważysz tym samym innych forumowiczów .I idz..