Lek na zatoki

Niewydolność serca

.. ...może być ostra lub przewlekła. Ostra niewydolność serca może być wywołana nagle pojawiającym się upośledzeniem kurczliwości serca. ( np. zawał serca ), masywny zator tętnicy płucnej, jego nasilenia ( np. nagły wzrost ciśnienia tętniczego ) bądź nałożenia się dodatkowych czynników ( np...

WPW (zespół Wolffa - Parkinsona - Whitea)

.. ...drogi, którymi bodźce elektryczne przekazywane są bezpośrednio z przedsionków do komór. Węzeł przedsionkowo - komorowy w sercu o prawidłowej budowie zapewnia opóźnienie impulsów elektrycznych wygenerowanych przez węzeł zatokowo - przedsionkowy ( SA ). Obecność w sercu dodatkowej drogi..

Wstrząs kardiogenny

.. ...kardiomiopatia przerostowa leki kardiodepresyjne ( inotropowo ujemne ) zwężenie ujść tętniczych zator tętnicy płucnej zaburzenia rytmu ( bradyarytmie ) Leczenie wstrząsu kardiogennego. Farmakoterapia polega głównie na podawaniu leków działających inotropowo dodatnio ( polepszają..

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...osłuchiwania serca w gabinecie lekarskim. Upośledzony przepływ przez przetoki tętniczo - żylne powoduje, że mogą być one przyczyną infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Ektopowe odejście lewej tętnicy wieńcowej od tętnicy płucnej. Lewa tętnica wieńcowa w prawidłowym układzie naczyniowym..

Kontrapulsacja wewnątrzaortalna

.. ...kontrapulsacji należy brać pod uwagę narastającą kwasicę metaboliczną i brak reakcji na leki. Najpoważniejszym problemem przy długotrwałym stosowaniu są powikłania zatorowe i infekcje. Tomasz Berus, UM Łódź..

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

.. ...jest pochodną kumaryny. Lek hamuje powstawanie aktywnych metabolitów witaminy K, które są konieczne do syntezy osoczowych czynników krzepnięcia. Efektem tego jest spadek krzepliwości krwi. Acenokumarol podaje się w stanach, w których istnieje duże ryzyko incydentów zakrzepowo -..

Kardiowersja

.. ...kardiowersję farmakologiczną i elektryczną. Kardiowersja farmakologiczna polega na próbie przywrócenia rytmu zatokowego za pomocą leków antyarytmicznych. Kardiowersja elektryczna polega na próbie przywrócenia rytmu zatokowego za pomocą elektrycznej stymulacji mięśnia sercowego...

Atenolol

.. Atenolol jest lekiem z grupy beta - blokerów ( beta - adrenolityków ). Charakteryzuje się wybiórczym działaniem na receptory beta 1 ( jest kardioselektywny ). Działanie atenololu polega na hamowaniu wpływu układu adrenergicznego na układ bodźcoprzewodzący serca ( głównie na węzeł zatokowy ). Atenolol zwalnia..

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...poprzez astmę i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc ( POChP ) aż po gruźlicę i choroby nowotworowe. Przewlekły kaszel z odpluwaniem wydzieliny jest codzienną dolegliwością palaczy. Kaszel może być także objawem zastoju w krążeniu płucnym w przebiegu niewydolności lewokomorowej serca,..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...takie jak pylice, przewlekła obturacyjna choroba płuc ( POChP ), zespół bezdechu sennego; choroby tkanki łącznej jak reumatoidalne zapalenie stawów ( RZS ), toczeń układowy; choroby zakrzepowo - zatorowe, głównie powikłania epizodu zatorowości płucnej; inne choroby uszkadzające naczynia..

Preekscytacja

Preekscytacja

.. ...fizjologicznych impuls elektryczny powstały w węźle zatokowym musi przejść przez węzeł przedsionkowo - komorowy, gdyż jest to jedyne połączenie elektryczne pomiędzy przedsionkami a komorami. Transmisja ta wymaga czasu od 120 do 210 ms, przy czym nie możliwe jest szybsze przejście..

APTT (czas kaolinowo-kefalinowy)

.. ...niefrakcjonowanej. Jest to lek stosowany m.in. w żylnej chorobie zakrzepowo - zatorowej, choć coraz częściej sięga się po heparyny drobnocząsteczkowe. W przypadku heparyny drobnocząsteczkowej technika podawania jest mniej skomplikowana, mniejsza jest więc ryzyko popełnienia błędu...

Iwabradyna (Procoralan)

.. Iwabradyna to lek kardiologiczny zmniejszający częstość rytmu serca poprzez hamujący wpływ na węzeł zatokowy. Iwabradyna nie zwalnia przewodzenia w obrębie przedsionków ani w węźle przedsionkowo - komorowym. Jest to przyczyna dla której iwabradyna może być stosowana u pacjentów z jednoczesnymi wskazaniami i..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...stworzyć - dostępny dla lekarzy - elektroniczny system łatwej i efektywnej oceny ryzyka rozwoju ŻChZZ u wszystkich potencjalnych pacjentów. Jak wyjaśnia profesor, u podstaw choroby leży zwężenie lub zamknięcie światła naczynia przez tworzący się w nim zakrzep. Zakrzepica żył głębokich (..

Operacja jednoczesnego szczepienia bypassów i ablacji

.. ...ok. 60 stopni C. na elektrodzie i dzięki temu likwiduje się nieprawidłowe drogi przewodzenia w lewym przedsionku i żyłach płucnych. Według specjalistów przedłuża to czas operacji o kilka minut, ale w 75 - 80 proc. przypadków przywraca rytm zatokowy serca. Ta operacja ma na celu za pomocą..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 4

.. ...Mówiłam o tym mojej lekarce,a ta stwierdziłam,że może ma to związek z cyklem menstruacyjnym ( tak standardowo co miesiąc mi się to robi ).Poza tym 2,czy 3 takie krótkie epizody nagrane miałam na rejestratorze i po wydruku lekarze stwierdzili,że to zwykłe zatokowe krótkie przyspieszenia..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 27

.. ...wiem,czy mam iść z małym do lekarza,czy to poprostu taki charakter... Dziewczyny powiedzcie mi czy to jest normalne , że non stop mnie bolą plecy pod łopatką na wysokości serca ( ehh znowu te serce ), od czego to może być przecież serce mam przebadane wzdłuż i wszerz , może zator tętnicy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 205

.. ...zatokami,bo często mam przewlekłe zapalenie zatok,wiec mysle że to może być przyczyną tych bóli.Ale często są gto bóle napięciowe związane z przewlwkłym stresem który towarzyszy naszej chorobie.Pozdrawiam Cię serdecznie. ewelinam26 jesli moge ci cos poradzic to napisz co cie gnebi co cie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 7

.. ...Okropne. Ale jest dobry lek na zatoki:SINUPRET. można go kupić bez recepty. Dzięki za sprubuje ja pije imbuprom zatoki ale to nic nie daje. Jazda samochodem z otwartym oknem i zatoki załatwione. Mam jeszcze pytanie apropo wypadania płatka jak często robicie sobie badania kontrolne np...

Rozszczepienie łącza AV

.. ...tygodniu miałam badanie elektrofizjologiczne serca ( zespół preekscytacjii ). Miałam nadzieję, że przy okazji zrobią ablację i po kłopocie, niestety arytmii nie sprowokowano. Natomiast z tego badania udokumentowano rozszczepienie łącza AV. Czy ktoś wie coś na ten temat? A oprócz tego..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...Okazało się, że mam przewlekłe zapalenie zatoki aby chronić nasze seruszka z zastawkami trzeba się leczyć antybiotykami. Osoby ze sztucznymi zastawkami muszą do końca życia zażywać leki przeciwzakrzepowe, np Acenokumarol ( proszę niech Pani zajrzy na taki wątek na forum, tam też są..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 11

.. ...Walczak - niesamowity lekarz. Uwolniłam się od tych ch częstoskurczów - mam nadziejęże już na zawsze. Dzięki bardzo - jesteś wielki. Dużo zdrówka. Pozdrawiam! To co Asiula, podkrecimy tych ktorzy sie jeszcze zastanawiaja ? Kiedy jedziemy na mount everest albo ponurkowac w rafie nie..

Zawroty głowy i ból głowy

.. ...Proponuje sobie zbadać u lekarza - to nie boli. Poza tym może lekarz jeszcze coś podpowie, ale skoro dzieje sie to tylko podczas wstawania to myśle, że to cisnienie niskie. jak wstaje to normalnie tak mnie boli glowa jakby miala mi wybuchnac a cisnienie mam 120/60 Może to zatoki Arturze,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 39

.. ...masz możliwości porady lekarza to może kup coś uspokajającego na bazie ziół chociaż coś co można bez recepty ale z własnego doświadczenie wiem ze to nie pomaga na dłuższą mete Aga ja dzisiaj wróciłam od lekarza rodzinnego dostałam skierowanie na prześwietlenie całego kręgosłupa i zatok...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 166

.. ...nikt nie rozumie nawet lekarze już zamykają przed nosem drzwi do naati, napisałas * umówiłam się na jutro idę rano potem oczywiście jeszcze do jednego lekarza na doppler żył konczyn dolnych poniewaz wykryłam u siebie także że mogę miec w przyszłości zator mam nadzieję że to tylko mój..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 167

.. ...moze wie,czy nerwica lekowa moze byc spowodowana przez amfetamine? alka ja też przerabiałam zator żylny stwardnienie i jeszcze wiele innych chorób nie długo przez te czytanie o tym wszystkim to będe mogła wystartowac w milionerach z wiedzy medycznej napewno wygram.mateusz odebralam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 223

.. ...Zresztą zobaczymy co powie lekarz. Na Tk tylko wyszlo, że mam zmiany śluzówkowe w komórkach sitowia. To nos i zatoki,Wiem, że to z nosem związane bo ciągle mam katar i to drobiazg ale jest on alergiczny, mam alergie na mojego kota. Jestem troche przybita bo mam go rok i nic sie nie..

Dziwne ataki serca

.. ...szerszych badaniach( elektrolity,krew itp. )okazało sie że wszystko w normie,problem ten powtarzał sie przez ok. 3 miesiące choć z coraz mniejszym nasileniem,aż w końcu ustał, w między czasie miałem tez badanie metodą Holtera i też wszystko w normie ( coś tam było że mam liczne objawy..

Co się do mnie przypałętało? - Str. 2

.. ...Zasugerujcie to swoim lekarzom, bo zwykle o tym zapominają, ponieważ jeśli okaże się, że mieliście właśnie zatorowość, ale jej nie leczyliście, to śmiertelność wynosi 30%, a przy jakimś naprawdę poważniejszym powikłaniu do 100%. Może te dane pobudzą trochę wyobraźnię i zniechęcą..

Arytmia zatokowa

.. Czy lekarz po przeczytaniu opisu ekg jest w stanie stwierdzić arytmnie zatokową oraz że jest ona wywołana chorymi zatokami?? Nie byłam u tej lekarki osobiście, osoba z mojej rodziny przy okazji wizyty pokazała ten opis, gdyż odwiedziłam już mnóstwo lekarzy ale tamci nie powiedzieli co mi jest. W opisie EKG..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...jest źródło impulsu elektrycznego, który rozpoczyna skurcz oraz układ przewodzący, który umożliwia dotarcie impulsu elektrycznego do wszystkich jam serca ( przedsionków i komór ). W warunkach zdrowia rolę źródła sygnału elektrycznego pełni węzeł zatokowy nazywany naturalnym rozrusznikiem..

Rytm zatokowy i skurcze dodatkowe

.. ...albo wypadania platka. Lekarze raczej kaza sie nie przejmowac, ale warto przynajmniej zbadac, o co chodzi. Właśnie, lekarze każą się nie przejmować. Mi przypisłał Betaloc - zoc, ale ile go można brać! Chcę niedługo zajść w ciążę, ale nie mogę bo biorę to paskudztwo. Nie chcę zaszkodzić..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 2

.. ...gogle i poczytaj sobie Leki homeopatyczne są dobre dla wierzących. Ja nie wierzę w homeopatię - niemniej nie chciałbym Tobie tej wiary odbierać. Wierzącym to ponoć nawet zwykła woda pomaga - byle odpowiednio nazwana i fachowo zapakowana np w kapsułki. tak marto mam niskie cisnienie..

Przyczyny zatorowości płucnej

.. ...moje gg wspólpracuję z lekarzem Irydologiem mogę polecić kontakt moje gg 9841224 i ja sie przyłączam. także jestem po cc i też przeszłam zatorowosć płucną. teraz wściekam sie bo lekarze zmieniają mi clexane na sintrom i wiąże sie to wizytami na AMG w celu kontroli krwi. niewiele mi..

Rytm prowadzący zatokowy, zajerestrowano pojedynczą ExV

.. ...wyniki, niestety kolejki u lekarza nie pozwalaja na skonsultowanie sie z nim w tej sprawie, wiec pytam tutaj, czy ktos moze mi powiedziec co oznacza diagnoza: ( ... )rytm prowadzący zatokowy, zajerestrowano pojedynczą ExV, bez znamiennego obniżenia odc. ST - T, HR w granichac 150 - 30??..

Niski woltaż zator

.. ...bardzonie wyraznie chyba zeby oni mogli sie tylko rozczytac : - ) Chodzi o niski woltaż zespołów QRS - może to być ale nie musi objawem chorób np płynu w worku osierdziowym, niedoczynności tarczycy itp...

Tachykardia i wzmożone napięcie, zaburzenia przewodnictwa

.. ...oowinien ci przetlumaczyc lekarz czy twoje leczenie przynosi oczekiwane efekty bo ja mimo iz wiele latbiore leki nadal odczuwamjej objawy czesc mam 17 lat i od dwoch lat lecze sie na tachykardie zatokowa ale nadal nie wiedza od czego to jest. wiola Wiatam Was Kochani mam na imie Maja ja..

Częstoskurcz nadkomorowy a komorowy

.. ...następuje po podamiu leków, czasami dopiero po kroplówce z Cordarone. szlyszalam ze czestoskurcz komorowy jest grozniejszy od czestoskurczu nadkomorowego? wiec jak to jest? oj BEATA ale głupoty wypisujesz. chyba pomyliłas częstoskurcz komorowy z zatokowym. Wiec grozniejszy jest..

EKG i 4 różne wyniki

.. ...najprawdopodobniej stary.Lekarka mowila, ze automat tak wyrzuca takie wyniki, ale przestraszylam sie. Potem 3 kolejne ekg - normalne, tylko y tachykardia zatokowa ( od 100 - 120 ). Czy aparat ekg moze wyryzcac takie interpretacje i czy wierzyc lekarce?Jakies 3 tygodnie po tym pierwszym..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...prestarium i biosotal sa lekami obnizajacymi cisnienie ??? martwie sie tym i nie wiem co mam robic :( prosze o pomoc. dodam ze 13.06 ide do lekarza na kontrole stymulatora pozdrawiam Marcin Witaj!: ). Przede wszystkim podaj dokładnie o jaką chorobę węzła zatokowego chodzi. Po drugie,masz..

Dodatkowe skurcze - Str. 131

.. ...prowadzi się wspomagając lekami wyciszającymi, byś mogła się skupic i skoncentrować na problemie. także - żyć nie umierać: ) i znowu muszę się forsować na druga stronę!!!!!!:D Gabi : ) jestem jestem ktoś musi was tulić : ) powiem wam tak jam mam cały czas tachykardię zatokową 120 -..

Dodatkowe skurcze - Str. 169

.. ...pytalam dziś dziada( lekarza:P ), czy skurcze obciazają serce, pojedyncze nie obciązają, to znaczy nie uposledzaja kurczliwości ani nie powiekszają jam serca, za to rytmy szybkie, niezaleznie od pochodzenai( węzeł zatokowy, nadkomorowy, komorowy brrr ) już tak. Stasiu nie bede juz..

Po NZK - rytm zatokowy 80, brak RR i tętna na obwodzie

.. ...ciśnienia. Do oddziału ratunkowego mamy około 30min. Przyczyna NZK porażenie prądem. Jakie są procedury postępowania w takim przypadku dla karetki wypadkowej?? A jakie dla zespołu ratowniczego bez lekarza?..

Serce a choroby tarczycy

.. ...supresyjnej 200 eltroxinu Lekarz zalecił mi concor na serce .Czy ten lek muszę zażywać zawsze czy można brać go okresowo.Zlekiem praca serca zwalnia do 70 - 80 ale równocześnie spada ciśnienie krwi100/60 90/60.Bez leku puls 100 - 130 ale zato dobre ciśnienie 120/80.Może ktoś wie co brać?..

Bradykardia zatokowa z hipotonią ortastatyczną

.. ...denerwuje czy czasem nie mam nerwicy, kardiolog przepisał mi lek o nazwie Gutron - ciekawe czy mi pomoze prosze o pomoc cześć Piecia. Jak tam twoje zdrowie ? Pisałaś że brałaś Gutron - no i co pomógł ci ?..

Bradykardia zatokowa

.. ...prosze o pomoc Właśnie przeczytałem opowiadanie o twojej chorobie.mam takie same objawy i chciałbym dowiedzieć się o leczeniu oraz leku który Ci przepisali.Jeśli możesz odpisz lub podaj swój numer gg...

Zatorowość płucna pod koniec ciąży

.. ...zony pod koniec ciazy lekarze wykryli zatorowosc plucna.17.12 przeprowadzili cesarskie ciecie ,do tej pory jest w szpitalu t.j do 29 .12. zrozmowy z lekarzami niewiele wynika. gdzie mozna uzyskac porady - czy istnieje jakas klinika leczaca te schorzenie? w obecnym szpitalu podaja jej..

QTc w rytmie zatokowym

.. Lekarz ocenił QTc w rytmie zatokowym 64/min na 500 ms a w rytmie 153/min na 400 - 412 ms. Jednocześnie w opisie jest takie zdanie: Nie ma opracowanych norm czasu QTc dla odprowadzeń holterowskich u dzieci. To na jakiej podstawie lekarz podał wynik, skoro nie ma..

Komplikacje po wymianie zastawek

.. ...przytomnosci. Nastepnego dnia lekarze byli nieco zaniepokojeni gdyz stan jej nie ulega zmianie i podejrzewaja zator mozgu i jego niedotlenienie. Nie mogli przeprowadzic badan tomograficznych gdyz tomograf znajdowal sie w innym szpitalu i obawiano sie o jej zycie. W obecnej chwili czyli w..

Dziwne uczucie w przełyku i ból klatki piersiowej

.. ...piersiowa, czasem do tego lekkie zawroty głowy a to wszystko w różnym nasileniu, co 2 - 3 dni czasem długo czasem krótko się utrzymujące. Nie wiecie, co to może być? Proszę o pomoc nerwica niekoniecznie. mi ciągle wmawiano nerwice a w końcu po pieęciu latach postawiono diagnozę - koszmar..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 85

.. ...Też wspomniał mi o tym leku isoptin, ale stwierdził, żeby jeszcze poczekać, bo na poczatku ciąży wszystko szaleje i za miesiąc zobaczymy, czy się uspokoiło. Badania mam super, ekg też. Tylko te bóle głowy - lekarz powiedział, że ten ból to najprawdopodobniej z choryk zatok - mam do tego..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 142

.. ...palę i do tego mam przewlekłe zapalenie zatok. Wię wydzielina i * klucha * w gardle jest codziennie, ale najbardziej rano. Bardzo dużo myślę o rzuceniu palenia, ale to takie trudne, a ja nie mam silnej woli. Czy ty Matiaga i Agunia to ta sama osoba ? Matiiaga,a ja Cię szukałam na innym..

Krioablacja

.. ...wyposażeniu innych pracowni elektrofizjologicznych jest coś takiego jak cewnik chłodzony. U mnie go stosowano oprócz przypalania. Nie to samo bo to chłodziło a nie mroziło. Tylko Bygdoszcz to robi a napewno jest bezpieczny i odwracalny? pytam bo bardzo się boję zwykłej ablacji. mielei mi..

Migotanie przedsionków w połączeniu z bradykardią

.. ...Zakwalifikowano ją do ablacji, którą ma mieć na przełomie września i października. Dzisiaj otrzymałyśmy winiki po badaniu holterem i lekarze podejrzewają zaspół chorego węzła zatokowego. Czy wyklucza to ablację?..

interpretacja badania Holtera

.. ...dopiero w środę idzie do lekarza, a pielęgniarka oddając wynik zaznaczyła, żeby jak najszybciej pokazała to lekarzowi - wniosek z tego ciekawie chyba nie jest. Interpetacja napisana przez lekarza brzmi: * AS 78 - 171/min.Średnia dobowa 96/min. Rytm zatokowy 78 - 100/min z bardzo liczną..

Uszkodzenie przewodnictwa komorowego serca

.. ...Poradni Zaburzeń Rytmu lekarz kardiolog zaproponował mi wszczepienie rozrusznika ale się nie zgodziłam bo się boję negatywnych skutków. Po konsultacji z Panią profesor tejże poradni powiedziała mi żebym się jdnak jeszcze wstrzymała. Może jest ktoś taki jak ja? co prawda nie mam bloku ale..

Czy po wszczepieniu stymulatora sa jakieś powikłania?

.. ...właściwie wegetować. wiele leków mi nie pomaga a na wiele jestem uczulona. brałam już wszystko co można i w dawkach dla słonia. albo nie działają na mie albo jestem uczulona. mają mi zrobić modyfikację węzła zatokowo - przedsionkowego - to taki rodzaj ablacji. wiadomo że te zabiegi są..

Ablacja - modyfikacja węzła zatokowo-przedsionkowego

.. ...bo mam uczulenia na leki itp, a te na które nie jestem uczulona - praktycznie nie działają )chyba że dawki dla słonicy - a ja jestem chuderlak :( próbowałam już wszystkiego i nic. stymulacja przezpzrełykowa też nie pomogła. właściwie nikt nie wie od czego to mam. próbowano mnie..

Wynik Holtera i tendencja do tachykardii

.. ...qrs: 113962 Wizytę u lekarza mam za pare dni. Czy kroś może mi pomóc to rozszyfrować. Życzę wszystkim zdrowia masz sklonosc do tachycardi czyli szybich rytmow serca i do zaburzen rytmu serca pohcodzenia nadkomorowego.Wyniki nie sa takie zle !!! Mam taki sam problem. Podczas badań..

Ablacja a pigułki antykoncepcyjne

.. ...grochowskim, ale moj lekarz powiedzial aby nie przestawac brac pigulek. no i jestem w kropce, poniewaz z tego co wiem, pigulki zwiekszaja mozliwosc zakrzepow zatorow itp, a tam nie dosc, ze bedzie zabieg, to jeszcze bede przeciez lezec. wiem, ze dostane leki przeciwzakrzepowe itp, ale..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 18

.. ...utrwalonym migotaniem. Lekarze twierdzą, że na pewnym etapie nie warto już walczyć o utrzymanie rytmu zatokowego, ponieważ najbardziej niebezpieczne i dokuczliwe dla pacjenta są ciągłe zmiany rytmu z migotania na zatokowy i odwrotnie. Mój ojciec ma utrwalone migotanie co najmniej od 30..

Stopnie niedomykalności zastawek

.. ...gdy mialam badanie elektrofizjologiczne,nie wywolano arytmii,lekarz powiedzial ze mam zdrowe serce,ze jest to rytm zatokowy,ale ja nadal mam napady szybkiego bicia tak do 120,potem jest mi zimno,czasem sie cala trzese i po wszystkim chce mi sie siku,moj kardiolog powiedzial ze to..

Zatorowość płucna

.. ...przypadku zażywania różnych lekarstw należy zwracać uwagę na wskaźnik INR gdyż niektóre leki mają wpływ na ten wskaźnik i mogą spowodować znaczne różnice w wynikach. Ja aktualnie jestem zmuszona do przyjmowania sterydów i one powodują duże wahania. Skad ta chorba sie bierze? Byli Panstwo..

Leki na tachykardię zatokową

.. Hej jakie bierzecie leki na tachykardie zatokową?odpiszcie brałam betablokery prppanolol i pochodne, isoptin , gilurytmal procoralan - ten ostani to jakaś nowość - nic na mnie nie działa w małych dawkach i szybko się przeyzwyczajam a w dodatku na betablokery mam uczulenie i na wiele innyh leków też...

Stymulator serca a skurcze przepony

.. ...gdzieś przy okazji elektroda zachacza o nerw przeponowy? nie wiem ja miałąm iśc na modyfikację węzła zatokowo przedionkowego i na sto procent zakończy sie stymulatorem do stałej stymulacji 24/dobę. bardzo się boję że mi coś taw uszkodzą i to okaże sie konieczne, słyszałam też o..

Ablacja węzłą zatokowo przedsionkowego (modyfiksacja tego węzła)

.. ...nadciśnienie i biorę leki na obniżenie a mimo tego mam gwałtowne skoki raz w górę raz w dół. na wiele leków jestem uczulona i nie mogę brać nic na tachykardię, próbowałam już chyba wszystkiego. w końcu ustalono ablacje rf - modyfikację węzła zatokowo - przedsionkowego. jestem od 3 lat..

Skoki ciśnienia

.. ...ciśnieniowego i zapytać lekarza - ciśnienie mierzy się w spoczynku - po przynajmniej kilku minutowym odpoczynku, trzeba dać się ciśnieniu wyrównać. Podobnie jest nieprawidłowość jeśli różnica ciśnień mierzona na jednej i drugiej ręce jest wyższa niż 11 mmHg. Może to świadczyc o tworzącym..

Interpretacja EKG

.. ...gorsza zacząłem czuć lekki niedowład prawej strony ciała ( głowa, ręka i noga ). Potem ( ok 1 tydzień po początku infekcji ) pojawił się ból na plecach pod lewą łopatką i trwał równolegle z bólem lewego * czubka * głowy i karku. Dwa dni temu wszystko ustąpiło, a ja czuje się tylko..

Dziwna sprawa, ciśnienie, ból nóg i osłabienie

.. ...ciezko na cos, bylem u lekarza i mowil ze mam nie doleczone zapalenie oskrzeli tzn mam niby jakies zapalenie ukladu oddechowego noi mam takie dziwne objawy idac do pracy bo jestem kierowca zaraz mnie nogi bola i zle sie czuje nie wiem co mam o tym myslec Pluca OK, zatoki tez, cukrzyca ok..

Nerwica sercowo naczyniowa i tachykardia zatokowa

.. ...jeszcze raz zgłosić się do lekarza? Tak na marginesie czy z tą chorobą mogę iść do wojska? Czy składać wniosek o ponowną komisję lekarską? hej.ja mam to samo.mój tata zmarł pół roku temu...mam tachykardie...i robilam juz troszke badan...jak chcesz pogadac to moj nr gg 4561073 Tachykardia..

Aparat do mierzenia INR - Str. 2

.. ...dożywotnie * branie leku , a choruję na tromboflię 28 lat i trzymam sie dobrze , trzeba mieć pogodę ducha i duże poczucie humoru, czego u mnie pod dostatkiem ha ha a czego wszystkim zyczę . pa buziaki Witam wszystkich, rok temu miałam zatorowość płuc, leczenie wymagało zakupu aparatu do..

Ciśnienie 120/80 a tętno 116 - Str. 2

.. ...wywołany był złym doborem leku, ale na innym też mnie to dopadło. Za drugim razem jak była karetka chcieli mnie brac do szpitala. Nie zgodziłam się. Też zrobili EKG. Ciśnienie miałam 260/180 z tachykardią zatokową 185. Objawy to: drżenie rąk, a własciwie całego ciała, drętwienie języka ,..

Zwężenie żył płucnych po ablacji

.. ...tym incydentem brałeś leki p/ zakrzepowe? Jak się teraz czujesz? Pozdrawiam. Tak, zatorowość miałem przy mojej 4ablacji. Objawy - dusznośći zawroty głowy i utrata sił,pojawiły się po ok 20 godz po zakończeniu zabiegu. Byłem już na normalnej sali. Wszystkie badania poablacyjne wykonane na..

Ból lewego ramienia i klatki piersiowej

.. ...wzdłuż lewej reki i lekkiego kłucia w klatce... teraz ból ten sie nasilił i jest dość uciążliwy... pozdrawiam... to moga być stany przed zawałowe,tworzy sie w żyle zator,niekoniecznie w samym sercu,moze to nawet byc w stopie : ) co to moze byc bolą miesnie wzdluz calego ciala najbardziej..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie

.. ...badan.Chodze do roznych lekarzy.Moje cinienie to roznie 130/86 lub 120/75...Miałam robione badania:TSH na tarczyce,ktore wyszło mi dobrze.EKG ktore takze wyszło dobrze.Stwierdzono mi ubytek przegrody przedsionkowej.Wzrok mam dobry,miałam robione badania...literki widze dobrze.Jednak sie..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 2

.. ...pozdrawiem ( aaaa i lekami na zatoki tez mnie zdazyli nafaszerowac to zaraz pare dni po tym jak te zawroty mi sie zaczely ) waski...no ja mam 19 lat i tez tak mysle ze całe zycie przed emna a ja juz mam go dosyc i opiewam pesymizmem.mam dosyc zycia,w nim sa same smutki zadnych powodow do..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 7

.. ...nieprzerwanie chodze po wielu lekarzach, bo objawy mam różne; mrowienia kończyn, drętwienia i cały czas te zawroty. Robiłam mnóstwo badań w tym kierunku i dalej je robię. Też mało wychodzę z domu, tylko jask musze. Po drodze wiele razy przeżywam gehenne, modle sie wtedy lub odliczam od..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 10

.. ...się moje chodzenie po lekarzach od internisty przez laryngologa, okulistę, neurologa. Nik nie widział nic niepokojącego w końcu trafiłam na oddział otolaryngologiczny miałam robione kompleksowe badania: krew, mocz, tsh,pierwiastki we krwi, hormony,testy alergiczne, szczegółowe badania..

Tachykardia zatokowa a ablacja

.. ...bo odwiedziłam kilku lekarzy z moimi wynikami badań i oto ich diagnozy: - tachykardia zatokowa - częstoskurcz nadkomorowy - arytmia z występującym częstoskurczem napadowym. I tu się gubię : ) Ponieważ mam stwierdzone zaburzenia ( jakkolwiek je nazywają : ) ), biorę leki, które nie dają..

Niespotykany przypadek arytmii. Czy ktoś miał?

.. ...odczuwalem ale tylko w formie lekkiego kolatania serce, zadnego omdlenia itp. grudzien 2007 lekkie przeziebienie wiyta u kardiologa i skierowanie do szpitala ( liczne zaburzenia rytmu komorowe wstawki pojedyncze 2,3 - - * 10 ) nie regularne ale wystepujace tylko przy tetnie powyzej..

Ból głowy i ciągłe zmęczenie

.. ...ostatnio zauważyłem mam lekki katar. może teraz do zatoki bolą. bo zdarzyło mi sie kilka razy po kąpieli wyjść na dwór. a i czasami zatykają mi sie uszy. no i nie ukrywam że daleko mi do spokojnego trybu życia ( sesja, praca itd. ) mam troche bardziej niż zwykle popękane naczynka..

Dziwny bóle zatok

.. ...diagnozę powinien postawić lekarz.Możesz udać się z tym do laryngologa.Ja wiele razy chorowałam na zatoki i jest to bardzo nie przyjemna choroba.Ból jaki występuje przy zatokach jest okropny i trudny do zniesienia,a przy tym taki zatkany nos.Ból przeważnie przy pochylaniu do przodu..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 127

.. ...nie bylam jeszcze u lekarza tylko odebralam wyniki i tyle ale mam napisane tak: rytmem wiencowym byl rytm zatokowy o max czestosci 162/min. i minimalnej 51/min. Zarejestrowano 4110 pobudzen dodatkowych komorowych ukladajacych sie w bigeminie komorowa. stwierdzono 28 pojedynczych..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 568

.. ...powinnam mie zmiane lekow,w klatce pojawil sie jeszcze jakis ciezar,w gardle zator nawet kolacja mi ne weszla - ale to dobrze moze zgubie pare kg bo po tabletkach z wagi 50 kg przybralam do 60 to bardzo duzo i nie mieszcze sie w moje najlepsze ubrania no i czuje sie gruba,pelna,ciezka.Ja..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 699

.. ...nie przejdzie to do lekarza pójdę. I tak leki się kończą i zatoki siadają znowu więc przyda się wizyta. I wyniki badań trzeba by było pokazać ( miałam być dwa m - ce temu: ). Nawet nie bardzo mam siłę poczytać co u was, ale mam nadzieję że dobrze. Buziaczki: ) Ściskam Was mocno: ) Idę..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 816

.. ...wygrypilam,zostal malutki kaszelek i zatoki zapchane po sam sufit,ale da sie z tym zyc.bardzo dziekuje za wszystkie komentarze na nk,jestescie kochane. Dagmarko,musze ciebie tam poszukac,mam nadzieje ze przyjmiesz jeszcze jednego nerwusa do kolekcji. Dorotko,jestes aniol wiesz?jak nie..

Wada zastawki aortalnej i tachykardia zatokowa

.. ...2litry wody plus maly wysilek i bedzie ok. Zastanawiam sie czy faktycznie to wystarczy,czy po prostu zostalam odprawiona z kwitkiem ze wzgledu na mlody wiek. Jezeli sa osoby w podobnej sytuacji do mojej prosze o kontakt. Nie odpowiem Ci odnosnie tachyklardii. lekarz zapewne zalecał Ci..

Dziwne kołatanie serca

.. ...osoby sa splawiane przez lekarzy!!! Po ostatnim ataku,ktory byl duzo gorszy niz inne( bo doszla jeszcze niewydolnosc oddechowa ). łekarz w koncu wykonal holtera,usg,ekg i stwierdzil tachykardie zatokowa.Ale po tym i tak zostałam odeslana do domu. Wiec nic wiecej nie jestem w stanie ci..

Nerwica w ciąży - Str. 43

.. ...mały,bo mój jakby mniej.Lekarka powiedziała,ze pomału zaczyna mu brakować miejsca.Ostatnio jeżdzi mi główką po ściance macicy,fajne uczucie i dopiero wczoraj odgadłam,że to główka.A wy laski jak się czujecie?piszcie. Mnie znow dopadł ból głowy i chyba zatoki. Jakos tak słabo się czuje,..

Nerwica w ciąży - Str. 98

.. ...żyć!!!!2 miesiace temu lekrz do mnie zadzownił w nocy, ze mam szybko przyjeżdzać do niego po recepte na zastrzyki rozrzedzajace krew bo grozi mi śmierć z powodu zatoru płucnego. Diagnostyka trwała 3 tygodnie i okaząło się wsyztskie te nerwy byly niepotrzebne bo podwyższone d - dimery u..

Nerwica w ciąży - Str. 143

.. ...jezeli powiedziałsaś lekarzowi,że jesteś w ciaży to zapisał taki, który można brać c.d. przeczytałam w internec ie i pisze ,że można brać w razie silnej koniecznosci w ciaży, ale zapalenie zatok jest poważne i trzeba je wyleczyć szybko bo moze przejsc w przewlekle!!! Dzieki Wando za..

Przy niedomykalności zastawki mitralnej ociężała lewa ręka?

.. ...powinnam zgłosić to mojemu lekarzowi - kardiologowi przy naljbliższej wizycie?? podowidzcie mi!!! proszę napiszcie mi!! powinnaś powiedzieć to lekarzowi - neurologowi i kardiologowi - problemy z z zastawka mitralną, a przedewszystkim przeciek prawo lewy moze byc przyczyna zatorów w mózgu..

Blok A-V

.. ...co to znaczy.??? do lekarza idę za jakiś czas więc niepredko się dowiem... Wzorcowe opisy bloku typu I i bloku typu II dotyczą zachowania się odstępów PR ( przy rytmie zatokowym ) w sekwencjach ( z co najmniej 2 kolejno przewiedzionymi odstępami PR ), w których pojedynczy załamek P nie..

Sintrom a inne leki

.. Witam, mam 28 lat, przeszłam zatorowośc płucną, prawdopodobnie z powodu tabletek antykoncenpcyjnych. Od ok. 2 - 3 miesięcy zażywam Sintrom. Niestety choroba wywołała spustoszenie w moim organiźmie. Miewam napady lękowe, ze stresu ( tak sądzę ) wypadła mi połowa włosów, widac już gdzieniegdzie łyse placki :/..

Ból głowy stan podgorączkowy

.. ...miałam takie objawy ale lekarz stwierdził że nic się nie dzieje i odesłał mnie do domu:/ Radzę iść do lekarza. U mnie tak objawia się stan zapalny zatok. Bóle głowy, stan podgorączkowy i gorsze samopoczucie. Ja byłam u lekarza ale zostałam odesłana do domu.Lekarz powiedział że taka..