Lek polsen

Trimetazydyna (Metazydyna, Preductal, Trimetaratio)

.. ...Leku nie należy stosować przy współistniejącej niewydolności nerek lub/i wątroby. Preparaty zawierające trimetazydynę dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Metazydyna, Preductal, Trimetaratio...

Sulpiryd

.. Sulpiryd jest lekiem z grupy neuroleptyków. Nazwa handlowa leku dostępnego w Polsce jest tożsama z nazwą między narodową aktywnej substancji preparatu. Mechanizm działanie polega na wybiórczym blokowaniu receptorów D2 w ośrodkowym układzie nerwowym, czyli na modyfikacji przewodnictwa dopaminergicznego w..

Pierwszy w Polsce automat do masażu serca

.. ...piersiowej ratownik czy lekarz może podejmować inne decyzje medyczne np. jakie leki zastosować czy gdzie przewieźć pacjenta - podkreśliła rzeczniczka. Aparat można stosować także podczas transportu pacjenta do szpitala. Normalnie nie można wykonywać resuscytacji krążeniowej, gdy karetka..

Nadciśnienie - dobre leki, złe leczenie

.. ...dostępne są skuteczne leki przeciw nadciśnieniu, dobrze leczonych jest tylko kilkanaście procent Polaków, podczas gdy w USA - około 40 procent - mówiła prof. Danuta Czarnecka na konferencji zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego i Dziennikarski Klub Promocji..

Nowe kanony rehabilitacji kardiologicznej

.. ...kardiochirurgii. Współcześni lekarze są w stanie leczyć wiele chorób kardiologicznych dzięki dokładniejszym metodom diagnostycznym, specyficznym lekom, rekonstruującej kardiochirurgii oraz znajomości zasad zapobiegania chorobom. W Polsce ponad milion osób choruje na chorobę wieńcową...

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...leczonych - alarmowali lekarze kardiolodzy na konferencji prasowej w Warszawie. Zainaugurowano na niej 5. edycję Ogólnopolskiej Akcji Profilaktyczno - Edukacyjnej pt.: Servier dla Serca . Według prof. Tomasza Grodzickiego z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Statystyki..

W zawale serca liczy się przede wszystkim czas

.. Podanie leku fibrynolitycznego jeszcze w karetce daje większe szanse pacjentom, których zawał zaskoczył z dala od ośrodka kardiologicznego. Niestety, takich zabiegów nie chce finansować NFZ - mówił na spotkaniu zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej prof. Stefan Grajek z Uniwersytetu..

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...Najpowszechniej stosowanymi są leki z grupy statyn, obniżające zarówno poziom całkowitego cholesterolu, jak i jego niekorzystnej frakcji LDL. Ich działanie polega na hamowaniu syntezy cholesterolu w wątrobie oraz zwiększeniu wychwytu formy LDL z krwioobiegu. Niestety, jak twierdzą..

Przeszczepiono serce 9-miesięcznej dziewczynce

.. Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu przeszczepili serce dziewięciomiesięcznej dziewczynce. To najmłodsza pacjentka w Polsce, u której przeprowadzono taką operację. Cierpiała na kardiomiopatię - wrodzoną wadę serca. Szczegóły przeprowadzonej niespełna tydzień temu transplantacji - pierwszej..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...określana jako przewlekły proces zapalny, prowadzący do odkładania złogów w naczyniach krwionośnych. W Polsce cierpi na chorobę wieńcową około 2 milionów osób i zdarza się od 80 do 100 tysięcy zawałów rocznie. Jak się oblicza, od 30 do 50 proc. z nich można by uniknąć, gdyby udało się..

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...udaru przez podanie leków trombolitycznych możliwe jest tylko w ciągu trzech godzin od wystąpienia objawów - później leki przyniosłyby już więcej szkody niż pożytku. Najlepiej poradzili sobie z szybką pomocą Austriacy - transportują chorych z udarem helikopterami. W Polsce przeszkodą są..

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. ...godziny - alarmowali lekarze na konferencji prasowej w Warszawie. Jak przypomniał konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii prof. Grzegorz Opolski, zawał jest niemal w 100 proc. związany z miażdżycą naczyń wieńcowych. Dochodzi do niego, gdy pęka blaszka miażdżycowa i tworzy się zakrzep..

XIII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

.. ...przekazać tę wiedzę lekarzom, którzy nie mogą się dowiedzieć o nowościach w kardiologii ani o zmianach w postępowaniu diagnostycznym czy terapeutycznym na kongresach międzynarodowych lub nie mogą poznać wszystkich publikacji dotyczących kardiologii - powiedział PAP prof. Ochotny. Jak..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...zawału chorzy dzwonią do lekarza rodzinnego zamiast po pogotowie, albo karetka nie zawozi ich od razu do ośrodka kardiologii inwazyjnej. W Polsce mamy obecnie dobrze rozbudowaną sieć takich ośrodków - 95 pełniących dyżur 24 godziny na dobę. Aby szybko rozpoznać zawał konieczna jest..

27 września Światowy Dzień Serca

.. ...powiedział prezes - elekt Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego prof. Waldemar Banasiak, bardzo wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy jak dużym zagrożeniem są choroby serca. Około 50 proc. zawałów występuje u ludzi czynnych zawodowo. Choroby serca traktujemy jako rzecz normalną,..

Wszczepiono sztuczną komorę serca 13-miesięcznej dziewczynce

.. Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu wszczepili sztuczną komorę serca 13 - miesięcznej dziewczynce z Małopolski. Według prof. Janusza Skalskiego, który kierował zespołem lekarzy, była to pierwsza w Polsce tego typu operacja u tak małego dziecka. To pierwsze tak małe dziecko..

Nowy zły cholesterol

.. ...niacyna ) oraz nowe leki wchodzące na rynek - inhibitory białka transportującego estry cholesterolu ( CETP ). Nadal główną metodą zapobiegania chorobom serca pozostają zrównoważona dieta, aktywność fizyczna i unikanie palenia - komentuje prof. Peter Weissbergg z British Heart Foundation...

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

.. ...w Polsce są zespoły lekarzy zdolne do znacznie większej liczby operacji niż się ich obecnie przeprowadza. Dyrektor zapewnił, że tylko jego ośrodek mógłby takich zabiegów przeprowadzić każdego roku 80. Dziś na liście oczekujących na przeszczep serca w ŚCCS jest 126 nazwisk, na przeszczep..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 39

.. ...migotanie przedsionków leki takie jak Polfenon, Metocard czy Biosotal pozwalały mi na normalne funkcjonowanie. Mój lekarz prowadzący stwierdził, że skurcze dodatkowe spowodowały migotanie przedsionków, a ja wyczerpałam już wszystkie leki dostępne w Polsce. Jedynym ratunkiem dla mnie ma..

Echo serca - Str. 11

.. ...badaniu echa serca. Lekarz stwierdzil ze mam * MV - wiotkie płatki ( ugiete do LA ) zastawki TW bez cech optunkcji * moglam cos zle napisac bo niezby wyraznie pisze, za co przepraszam. Wiem ze to nie grozne i wszystko w porzadku ale bardzo prosze o przelozenie tego na polski... i prosze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 338

.. ...bardzo możliwe ,że mój lek to to samo co efectin - jest francuski a więc w Polsce moze mieć po prostu inną nazwę. Ale czy efectin to nie to samo co seroxat??? iwonko, kołko mozna kupic w sklepie z zabawkami. a co u mnie? hmmm... w zasadzie nic ciekawego. wegetuje dosłownie. spie po..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 476

.. ...mial fajne przezycie na lekcji polskiego.moge wam skopiowac i wyslac tutac, Spadam zrobić sobie jakąś kolacyjkę bo mi kiszki marsza grają. Niedługo wracam!!!!!!! Tylko proszę nie broić szczególnie ty Iwonko.PA,PA,PA!! Ja pamietam polski co mialem mocny katar i jak sie nachylilem do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 613

.. Ania a jak ja mam leki przed tym ze nie zasne to mam nie klasc sie spac: ) )haha ( zartuje )Tak naprawde Aniu kazdy ma inna psychike .Jeden wyjdzie z tego bez klopotu drugi zas bedzie w tym tkwil i ciezko bedzie sie z tego wygrzebac.Ja jestem tak zdesperowany aby sie z tego wyleczyc iz moglbym jechac na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 648

.. ...będę się upierać, że leki stosowane krótkotrwale są wsparciem dla terapii. Problem polega na tym, że wielu lekarzy nie ma pojęcia o stosowaniu leków w nerwicy. Ale co się dziwić skoro jeszcze 10 lat temu polskie autorytety w dziedzinie psychiatrii zalecały * wysycynie * organizmu..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...przebiegała bez powikłań ale leku nie mogłam stosować. Ostatni trymestr ciąży byłam na zwolnieniu ponieważ do pracy musiałam dojeżdżać zatłoczonym tramwajem a w Polsce coraz mniej jest dżentelmenów, którzy ustępują miejsca ciężarnej. Pozdrawiam Witam, Dorotka dzięki za odpowiedź. Byłam..

Chelatacja - Str. 10

.. ...większość praktykujących lekarzy, dentystów, weterynarzy, nie posiada naukowego tytułu doktora. Jednakże w wielu krajach słowiańskich, w tym w Polsce, jest zwyczaj zwracania się do lekarzy * doktorze * i to, jak mi się zdaje, nikomu specjalnie nie przeszkadza. Widzi Pan, Panie Jerzy -..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 7

.. ...Prof.Walczak ( w rozmowach z lekarzami mowili o nim jako o * zalozycielu elektrofizjologii w Polsce * )A w Katowicach tak naprawde zaczeli ablowac wiele lat pozniej. Popytajcie tez ile kto robi, bo chyba to tez sie liczy - tzn czy ma doswiadczenie czy nie. Z tego co sie dowiedzialem, w..

Sztuczna zastawka i normalne życie

.. ...branie do konca zycia lekow przeciwzakrzepowych 9 w Polsce jest to acenokumarol ) A czy po wymianie można zacząć żyć tak intensywnie jak ze zdrową( biegać, męczyć się )? Oczywiście ,że tak! Po to w końcu robimy zabiegi! Oczywiście ,że nie zaraz po operacji,ale potem można normalnie zyc ,..

Ablacja - Str. 8

.. ...samo zdanie na temat lekarzy i personelu w CK Anin jak magdasz. Ich podejście do pacjenta jest wspaniałe. Myślałałam,że jestem gdzieś na innej planecie, ale na pewno nie w Polsce. Mi też przeprowadzał ablcję dr Szumowski i też skuteczną. Brałam dużą dawke leku, a dzisiaj już nic nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 10

.. ...pddaję, ale dlatego że lekarze tutaj nie potrafią mi pomóc. Myślą chuba ze to sobie sam wymyślam. Kocham życie i chcę żyć, a ta chorba odbiera mi czasem chęc do niego. Ale nie poddam się i będe walczył. Myslę ze nie tylko silna wola może nam pomóc, dla mnie ważne jest otoczenie i bliscy...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 88

.. ...dostałem napadów duszności. Lekarze angielscy przepisali paracetamol i machnęli ręką. Zdenerwowany moim stanem wróciłem do Polski. Tu lekarz stwierdził zapalenie oskrzeli ( możliwe wcześniejsze płuc ). Po przepisaniu antybiotyku i drugiej wizycie - diagnoza brzmiała * zdrowy * . Problem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 234

.. ...pomoc, moj chlopak ma leki depresyjne, boi sie wyjsc z domu, nic go nie cieszy, aktualnie mieszkamy w anglii ale mamy zamiar wrocic do polski bo z dnia na dzien jest coraz gorzej z jego choroba, czy uwazacie ze bedzie w stanie przezyc tak dluga podroz samochodem?dzieki za pomoc Witaj...

Płyn w osierdziu u chorej na raka piersi

.. ...niech będzie waszym lekiem a lekarstwo niech będzie waszym pożywieniem. No dobrze ale czy wiesz, że od roku 1928 dr Max Gerson leczył raka oraz 50 innych chorob i to skutecznie po 35 latach badań klinicznych. Dlaczego teraz kroi się ludzi i obcina piersi Kobietom? Mamy w Polsce..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...ogólnie to mam dość lekarzy i najlepiej tosie nie leczyc i powoli niech choroby wykanczaja moj organizm skoro mowie ze zle sie czuje nie moge chodzic bo zaraz sie mecze wyniki wysilkowe mam rowne prawie zeru a lekarz wie lepiej ze nic mi nie jest to po co marnowac pieniadze na leczenie..

Dodatkowe skurcze - Str. 84

.. ...sie dobrze, chociaz leki nie minely, i poprzeczytaniu ostatnich postow widze ze moj urlop w polsce spedze ganiajc po lekarzach:( no coz, zycie. napewno musze zbadac tarczyce bo znalazlam wyniki sprzed roku, wtedy nie zdazylam do lekarza na ich odczyt, ale z tego co widze to nie trzymaja..

Dodatkowe skurcze - Str. 134

.. ...OSTATNI raz jak jest z LEKAMI * czytajcie to co wkleiłam, wytyczne Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. faktycznie w łagodnych postaciach arytmii komorowych nie stosuje się silnych anyarytmików. ale powszechnie stosuje się blokery. Piorenka, metocard mógł chyba jedynie nasilić Twoje..

Dodatkowe skurcze - Str. 275

.. ...Hej Duńczyk, po tych lekach które bierzesz to już twojego seducha nie słychać więc nie odczuwasz żadnej arytmii. To też jest metoda. Pozdrawiam. Gratuluję szerokiej wiedzy lekarskiej, jak wiadomo w Polsce jest najwięcej lekarzy, głownie tych domorosłych. Ja się do nich nie zaliczam tylko..

Wyniki echo, czy bardzo złe?

.. ...RVIDd 23mm niech ci lekarz powie!!! Niestety trudno zintepretowac dwa parametry badania i na pewno nie mozna leczyć przez net %FS 45% - fractional shortening troche podwyzszone ( niestety nie wiem jak to sie nazywa po polsku ) La Diam 44mm - lekko powiekszony lewy przedsionek RVIDd 23mm..

Najlepsi kardiolodzy w Polsce

.. ...przede wszystkim o zespół lekarzy, budynki fatalne, warunki też, lecz * obsługa * naprawdę życzliwa i konkretna. Tam jest atmosfera, której zdecydowanie brak innym placówkom. Szukam kontaktu do dr Artura Pietruchy.Czy prowadzi prywatna praktyke?Dziekuje za pomoc.malgosia Nie wiem czy..

150 uderzeń na minutę

.. ...19tys narazie dostalam lek betalock dzis znow robilam ekg i wyszlo troche lepsze niz w poniedziale dzieki za odpowiedzi dana iwonka z ktorej czesci polski pochodzisz bo ja z zachodniej od strony szczecina odnosnie leukocytow to mosi byc jakis stan zapalny biosotal tez bralam jak mialam..

Nowoczesny lek na udrożnienie naczyń

.. ...proszę o informację na temat leku, którym ostatnio pochwalili się amerykańscy kardiolodzy na zjeździe w USA dwa tygodnie temu.Czy w Polsce jest gdzieś dostępny ten lek i pod jaką nazwą? Pozdrawiam Tadeusz..

Po 4 ablacjach Polska, Włochy i Francja

.. ...szpitalach prowincjonalnych lekarze nie wiedzieli nic o mozliwosciach ablacji. Sam wyszukiwałem w internecie takich możliwości i dzieki temu sie uratowałem . Arytmie przy takim mostku mieśniowy jak mój to kilkanaście , kilkadziesiąt godzin i koniec wiec wiedzac o tym robiłem co..

Gilurytmal i po czestoskurczach

.. ...sprowadzaniem tego rewelacyjnego leku zajmuja sie specjalistyczne firmy ( wiem ze np w Katowicach taka byla ). Solpharma Polska go nie sprowadza, bo jestesmy chyba za mala grupa pacjentow, wiec finansowo im sie nie oplaca. Jesli macie kogos na zachodzie niech wam przysle. Zawsze noscie..

Bajpasy - gdzie najlepiej?

.. ...Białymstoku . Dobrzy lekarze i znakomite wyniki. Katowice Ochojec mój tata jest trzy dni po operacji bardzo dobry szpital najlepszy w Polsce Super specjaliści niezawodny sprzęt najnowsze metody . Tata wrca do zdrowia i wszystko jest w porządku jak dobrze pójdzie w przyszłym tygodniu..

Liczba angioplastyk w Polsce

.. ...angioplastyk balonowych przezskórnych oraz liczba zabiegów angioplastyki wieńcowej PTCA. Jeśli ktoś dysponuje takimi informacjami będę ogromnie wdzięczna. Gdzie mogłabym znaleźć takie informacje? Pozdrawiam Iwona..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 73

.. ...Marzenko - ja bylam u wielu lekarzy kardiologow,tu w szwecji jak i w polsce i kazdy jeden powiedzial to samo...wazne tylko rzeby sprawdzic i zbadac te przeskoki serca ktore najlepiej jest uchwycic na holterze,calodobowym ekg.sa tez rozne arytmie serca i tez mozna je podobnie odczuwac ale..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 124

.. ...gg.Jutro idziemy z synem do lekarza na kontrole a w poniedzialek chyba pójdzie do przedszkola( 11280056 )Pozdrawiam i miłej nocki bo ja nie moge spac. Wiki.. Wybacz kochana ale nie zgodzę się z tobą co do twojej opinii na temat psychologów. Znam mnóstwo osób z całej Polski , którym..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 293

.. ...straszny wewnetrzny lek ze cos mi sie stanie a jestem daleko od domu i niebedzie przy mnie nikogo bliskiego i musialam wczesniej wrocic do Polski bo niedawalam sobie rady , jednak to niewiele pomogło bo nadal * wsłuchuje się * w moje serce, co chwile liczę ilosc uderzen na minute a gdy..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 4

.. ...na termin operacji. lekarze mowią ze ma byc wykonana metodą Rossa. czy ktos z Was mial taką operacje?? będę ją miala w anglii bo tu teraz mieszkam. w Polsce niestety moj lekarz mowil ze kiedys trzeba będzie to zrobic ale jeszcze nie teraz... a tu od razu gdy trafilam do kardiologa..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 10

.. ...fachowiec, jeden z lepszych lekarzy w tej dziedzinie w Polsce. Czuję się swietnie, miemam lekkie bóle kośćca w czasie snu, ale sądzę że za kilka miesiecy całkowicie minie ta okresowa przypadłosć. Od miesiąca lutego podjełem ponownie pracę. Ze strony serca nie miałem żadnych kłopotów..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 41

.. ...kit o nerwicy dopiero lekarz ktory mial troche więcej czasu zauwazył ze to nie nerwica bo nawet opowiedzialem ze na codzien jestem zbyt spokojny. Przez niedojdy nieudouczonych polskich psychiatrów dawno by mnie nie bylo naprawde nie wszystko jest nerwicą głupota : * diagnoza stawiana z..

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem - Str. 4

.. ...na wynik, przepisał lek. po miesiącu kolejna wizyta. bez badania konterolnego! kazał zrobic usg - zmiany. trudno, matka tylko jedna - umówiłam ją na wizytę prywatną. cudownie. lekarz zagraniczny, ale dobrze mówi po polsku. szeroki wywiad z mamą. podstawa badania. dawka leku dobrana do..

Jakie ćwiczenia po bajpasach? - Str. 5

.. ...zgodnie zzaleceniami lekarza. A najlepiej byłoby od razu wysłać go na rehabilitację. A co do diety to najlepsz jest śródziemnomorska. Prosze zajrzeć na mojego bloga * Pokocha by passy * na Wirtualnej Polsce. W jakim mieście ojciec bedzie miał operacje? Witam - Bardzo prosze o przeslanie..

Powiększenie łuku aorty

.. ...bo tylko 33mm ) teraz lekarze zastanawiają się co dalej z tym robić.Czekam na ich decyzję,wahają się nad zabiegiem interwencyjnym( cewnikowaniem ) czy operacją chirurgiczną,Podobno moje wszystkie wyniki badań zostały wysłane do Londynu,i jeszcze gdzieś za granicę oraz do kilku ośrodków w..

Szybsze bicie serca i drętwienie lewej ręki

.. ...czasu... Witam Proponuję Ci leki uspokajające w zaleconych przez producenr=ta dawkach, spokój, nie wysilaj się. Leki uspokajające to słownie * calm remedy * . Powiedz w aptece leki uspokajające ( to słownie * calm remedy * . Po przyjeździe do Polski skontaktuj się z kardiologiem..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 5

.. ...nie. Nie pojedyńczy lekarze, ale Polskie Towarzystwo Kardiologiczne skupiające wszystkich polskich lekarzy kardiologówjuż sporo lat tamu wydało nast. oświadczenie na temat metod takich, jak reklamowana tu * metoda * SATRO. Stanowisko to jest następujące, cytuje je niżej dosłownie i w..

Poziom jaki reprezentują niektórzy lekarze w Polsce

.. ...reprezentują niektórzy lekarze w Polsce, czego konsekwencją jest m.in. los Henryka Onaka, uznawanego przez 15 lat za człowieka chorego na schizofrenię. Ciekawe, ilu jeszcze takich * Onaków * przebywa w polskich szpitalach psychiatrycznych? A oto ten mail ( zachowałem pisownię oryginalną..

Duszenie się - Str. 39

.. ...dobrze..mam nadzieje że lekarz mi pomoże!!! a jescze dobry * przepis * na dusznosc!! - odychajcie w woreczek papierowy..ja otdycham do malej siatki na kanapki..i własnie to mi wczoraj pomoglo z tego wszystkiego wyjsc!! Mam nadzieje ze komus to tez pomoże!!! Pisze z pomyłkami bo narazie..

Kardiowersja dla starszej kobiety

.. ...w Drawsku Pomorskim lekarz zalecił wykonanie kardiowersji. Szukam dobrej kliniki i kontaktu ze specjalistą w Polsce darek zadzwon do kliniki na pomorzanach lub do szpitala wojewodzkiego na arkonskiej swietna opieka na oddziale x kardiologi kobiet swietni lekarze chcialabym sie dowiedziec..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 254

.. ...gdzie ją znależć,biorę leki ale wydaje mi się że mi nie pomagają.Nie chcę pisać o objawach bo to nudne. Witajcie kochani . Pobiłam dziś rekord w spaniu ale jestem wytłumaczona ,ponieważ od 2 w nocy do 5 - tej oglądałam na polsacie sport galę boksu zawodowego. U mnie dzień szary i dość..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 273

.. ...mówię, że większość lekarzy w Polsce to banda konowałów. Nie wiem kto i za co im dał te dyplomy. Nie które kobiety za dyplom pewnie ciężko pracowały pod biurkiem...hahaha:P Czarna...od czasu gdy założyłaś gg z forum zniknęłaś na dobre. Freedom..jak się dzisiaj czujesz...?... Cześć, Ola...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 388

.. ...,że uważnie słucha na lekcji tego co mówią nauczyciele .A dupki niech sie śmieją zobaczymy czy będą się tak smiać jak przyjdzie im zdawać egzamin dojrzałości.Oby to nie był śmiech przez łzy!!!!! Sorki Małgosiu żle napisałam Twoje imię - - wybacz ale jestem zestresowana ,ponieważ oglądam..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 418

.. ...czy bierzesz jakieś leki ,czy masz zdiagnozowaną nerwicę i czy chodzisz do psychologa. Ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia a mianowicie - - dlaczego piszesz egzamin dopiero teraz .Zdaje się ,że ogólnopolskie już się odbyły piszę próbne, a w naszej szkole nie wiem czemu jest taki późny..

Badanie rynku medycznego dotyczące stosowania stentów

.. ...przeprowadzamy badanie wśród lekarzy - kardiologów inwazyjnych, dotyczące stosowania stentów. Badanie polega na wypełnieniu krótkiej ankiety w języku angielskim lub francuskim ( jeżeli istnieje taka potrzeba może zostać przetłumaczona na język polski ). Za udział w ankiecie przewidziane..

Borelioza - gdzie leczyć we Wrocławiu

.. ...celu wylecznia przewlekłej boreliozy. Mam znajomego Holendra, który od dwóch lat mieszka w Polsce i cierpi na tę chorobę. Chciałbym mu pomóc. Do kogo należałopby go skierować. Z góry dziękuję za pomoc. Witam, podam panu namiary na dobrą panią doktor , która łączy medycynę akademicką i..

Borelioza - gdzie leczyć we Wrocławiu - Str. 2

.. ...we Wrocławiu nie ma lekarza leczącego skutecznie boreliozę. Takich lekarzy jest kilkoro w Polsce - wszyscy albo sami chorowali, albo leczyli kogoś z bliskich. Więcej informacji w Stowarzyszeniu chorych na Boreliozę ( www.borelioza.org ) Dzien Dobry, Czy mozna prosic od informacje..

Nerwica w ciąży - Str. 27

.. ...to zalezy od podejcia lekarzy i regionu Polski. Nie moge sie wypowiadac na temat innych i wsyzstkich wrzucac do jednego wora. Ale ze wzgledu na nerwice chce miec spokoj i pewnosc ze jak zaplace to i lekarz mnie bedzie inaczej traktował. Moze zmien lekarza, na innego - tez panstwowo...

Nerwica w ciąży - Str. 141

.. ...przynajmniej nie trują nas lekami, tylko leczymy się na spokojnie w domu. wypada sie cieszyć,ze mieszkamy w polsce, a nie w jakimś * lepszym * kraju * pozdrowionka Z tego co się oriętuj to trzymają 2 doby - podobno,pewnie to zalży od szpitala czy kliniki.W tym co ja będę rodzić trzymają..

Nerwica w ciąży - Str. 151

.. ...powiesze napewno,te leki zrobiły ze mnie wariatke i o mało się nie przekrecilam.Jak znam życie to lekarz powie ze jest wszystko w porządku i ciśnienie tez.Do Polski wracam dopiero za miesiąc,jak ja tu wytrzymam sama ?Ratuuuuuunkuuuuu!!!! Tak ja wiem , ze to nerwica ale ona jest codzienne..

Nerwica w ciąży - Str. 212

.. ...zaplacic za cesarke.a lekarze zdecydowanie odmowili.chociaz daj ci boze,,ja nie wiem jak w polsce w szpitalach..ale jedno wiem ciesze sie ze mialam cesarke ,,bo szybko stanelam na nogi,,,i w 5 minut wylecial moj synek,,,nawet blizny nie widac .no tylko ta moja panika przed porodem to..

Wysoki puls 100 do 110

.. ...papierosy. Mam 21 lat i lekką nadwagę. Nieraz czuję bule w okolicach serca, są one zazwyczaj krótko trwałe i przypominają kłucie. Jakieś dwa dni temu bul ten utrzymywał się prawie cały dzień. Moje tempo życia jest bardzo szybkie. Pracuję za granicą i studiuję zaocznie w Polsce. Chciała..

Pan profesor Kutarski

.. Czy ktoś zna tego lekarza z Lublina.??? Ja byłem u niego. Dlugo sie czeka i jest bardzo duzo ludzi. Michale! Prof. Kutarski to jeden z najwybitniejszych specjalistów od arytmii w polsce. Ale jego konik to stymulatory i ich wszczepianie. Swietnie też umiarawia mimotania.Jest typowym zabiegowcem -..

Lexapro - Str. 18

.. ...udało zaprzestać brania leku ja też się nad tym zastanawiam ale biorę go około 4 miesięcy i nie wiem czy to nie za wcześnie. Mieszkam w Irlandii i na terapię to raczej nie mam co liczyć w lipcu zjadę do Polski to może wtedy terapia i zaprzestanie lexapro nie wiem co robić? Sara co u..

Wymiana zastawki w UK

.. ...nie daje łapówek. Tu lekarze nie biorą łapówek!! Witam! Ja byłam operowana rok temu w Poznaniu .Czekałam tylko miesiąc.10 dni byłam w szpitalu w Poznaniu a 3 tygodnie w Kowanówku na rehabilitacji i jestm bardzo zadowolona.W Polsce też jest dobra opieka. Poniżej przedstawiam link do..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce

.. ...Acenocumarolu przyjmuje Warfin. Lek ten wreszcie jest dostepny w Polsce i jest refundowwany zamist ok 25zl kosztuje teraz 3,2 zl. tabletki 3mg i 5 mg. To taniej niz Acenocumarol. Z opini lekarzy podobno lepeij trzyma stabilność INR i mniej obciąża żełądek. Minus zazwyczaj wieksza dawka...

Ataki paniki z depersonalizacją

.. ...depersonalizacja - to było straszne.Leki mi pomogły i miałam 4lata spokoju.Znowu coś sie dzieje.Nakręciłam si4e chyba psychicznie,ze przestane oddychać i ze nikt mi tu nie pomorze.Mieszkam za granica i przyjechałam na wakacie do Polski,ale siedzę w domu bo przed wylotem ubzdurałam..

Sortis lub Atorvox

.. ...płytkami z chin. 90% leków odtwórczych pochodzi z indii lub chin - mimo iz pisza że produkcji Polskiej to tak serio kupuja substancję czynną w tych krajach. Jeśli musisz oszczedzać to ok ( wiele nie zaoszczędzisz ). Warto kupować Sortis 40 jego cena jest bardzo dobra. Mozna dzielić...

Wskaźnik INR a Indeks INR

.. ...instrukcję obsługi w wersji elektronicznej to wrzuć na jakiś serwer, podaj link, żeby każdy mógł się zapoznać. Nie ma prostej zależności między Quickiem a polskim wsk.PT albo INR. Moim zdaniem albo lekarz powinien orientować się w zachodnich standardach i normach Quick, albo instrukcja..

Praca zawodowa po wszczepieniu rozrusznika

.. ...utraty przytomności. ) Lekarz stwierdził że ma mi zostac wszczepiony rozrusznik serca. Moje pytanie jest następujące. Czy bedę mogła pracowac zawodowo po wszczepieniu takie rozrusznika? no i jak bedzie wyglądało moje życie codzienne. Jakie są ograniczenia? Dodam jeszcze że jestem..

Silne bole lewego barku, klatki, reki i twarzy

.. ...psychiatry i zaczalem brac leki i przeszlo na rok Po roku jechalem samochodem z Anglii do Polski, w polowie drogi zaczely sie problemy, tracilem czucie w rekach, ale myslalem ze to ze zmeczenia, mialem rozmazany wzrok, od tamtej pory bylo tylko gorzej, bardzo silne bole glowy, zawroty..

Bole klatki i lewego barku

.. ...psychiatry i zaczalem brac leki i przeszlo na rok Po roku jechalem samochodem z Anglii do Polski, w polowie drogi zaczely sie problemy, tracilem czucie w rekach, ale myslalem ze to ze zmeczenia, mialem rozmazany wzrok, od tamtej pory bylo tylko gorzej, bardzo silne bole glowy, zawroty..

Pomoc w przetłumaczeniu z medycznego na polski

.. ...duszności. Obstawili go lekami - zastrzyki, kroplówki. Potrzymali do niedzieli. Kazali uważać na siebie, przede wszystkim schudnąć - i tak podczas pobytu w szpitalu schudł ok. 8 kg. Nie mam przy sobie wypisu z tego co mi mama powiedziała przez telefon w epikryzie wpisano m.in. zastoinowe..

Zawroty głowy, ból serca, duszności, wysokie ciśnienie

.. ...się zgrzana, miałam lekką gorączkę i wysokie ciśnienie, serce waliło mi jak oszalałe. Dodam, ze nigdy nie miałam nadciśnienia, zawsze było ono zbyt niskie, puls w granicach 55 - 65 się utrzymywał. Po powrocie do Polski to nie ustąpiło, wręcz się nasila. Gdy siedzę lub stoję w bezruchu..

Izba przyjęć szpitala w Aninie na Alpejskiej

.. ...olimpiadzie ( doktorek byl lekarzem Polskiej kadry olimpijskiej ). Coz minelo 6.5 roku, nie czuje sie lepiej ale wciaz zyje. W tym miesiacu udaje sie na badania lekarskie, pierwsze od 6 lat wiec sie troche boje ale co ma byc to bedzie. pozdrawiam . leżałamw aninie nie raz, nie dwa: - )..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 56

.. ...racji tego że jestem daleko od ojczyzny nie mam przyjaciół bo niestety na obczyźnie o nich ciężko;( Więc każdy sobie radzi jak może , no i oczywiście mamy siebie co mnie bardzo cieszy: ) Przyjaciele których miałam w Polsce , też po rozjeżdżali się po świecie albo , po prostu się..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 83

.. ...jestem na zwolnieniu lekarskim.Dopiero wysadzam swoj nos poza dom,bo do tej pory to siedzialam tylko w domu i uzalalam sie nad soba.Teraz juz sie przelamalam i zaczynam walczyc zmoimi natrectwami chorobowymi.Mam za tydzien gosci z Polski i tak bardzo sie ciesze,ze czasami zapominam o..

Micardis 80mg - czy ktoś zna? zażywa?

.. ...Witam, czy ktoś zna ten lek, Micardis 80mg.? Może ktoś go zażywa lub miał go? Z tego co pytałem w aptece to jest to dość drogi lek, ( paczka - 28tabl.= 53 zł ) Więc dość drogo :( Może ktoś zna odpowiednik polski? Bo Micardis jest niemiecki więc może jest na rynku jego polski odpowiednik?..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 51

.. ...szkoły i zapomnisz o lekach.Słuchaj a tam u Ciebie to rok szkolny trwa inaczej niż w Polsce?bo u nas to już prawie koniec roku a Ty wybierasz się do szkoły. Beatko dziękuje - oj mialam jazdy przed - było mi słabo strasznie - ale jak tylko się wzbił to już było cudownie!! teraz mogę latac..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 126

.. ...troche ciezej z tymi lekarzami, bo to konowaly. Sama musisz przyjsc i powiedziec co Ci jest, bo sie nie kapnie. Nie, no zalezy na jakiego lekarza trafisz, ale to nie sa lekarze jak w Polsce. Przez te 2,5 roku troche sie po nich nabiegalam, na sumienie musialam brac zeby mi zrobili..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 142

.. ...Anglie,jak bedzie tak daleko to mam nadzieje,ze zaproponujesz jakis niedrogi nocleg,a ty bedziesz tlumaczem,a ja przywioze ci polską wódke i kielbase...i troche relanium Lusi jeszce jedno,a ty wynajmieszdla nas wszystkich taki samolot dla nerwicowców??mógłby nazywac sie..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 167

.. ...człowieka... Jerzy Aleksandrowicz Jerzy Aleksandrowicz: Nerwicy się nie dziedziczy w znaczeniu uwarunkowania genetycznego, ale znerwicowani rodzice często wychowują znerwicowane dzieci. Po prostu trzeba się leczyć. Najlepiej psychoterapią. To są wypowiedzi polskiego autorytetu w..

Flekainid w migotaniu przedsionków

.. Czy ktos uzywa flekainid lub zamiennika polskiego leku w migotaniu przedsionkow Flecainid jest głównym sładnikiem leków o nazwie TAMBOCOR sprowadzałam go z Niemiec ALMARYTM sprowadzałam go z Włoch Oba leki są firmy MEDA Te nazwy są sprawdzone ,ale słyszałam również o innych. W Polsce tych leków nie ma i nie..