Lek propranolol

Betaadrenolityki (beta-blokery)

Betaadrenolityki (beta-blokery)

.. ...beta - blokerami, są to leki blokujące działanie adrenaliny i noradrenaliny ( układ adrenergiczny ) na receptory beta 1 i beta 2. Leki takie jak propranolol, sotalol, pindolol są nieselektywne, to znaczy blokują zarówno receptory beta 1 jak i receptory beta 2. Atenolol, metoprolol czy..

Propranolol

.. ...jest beta blokerem nieselektywnym, to znaczy blokuje zarówno receptor beta 1 ( zlokalizowany głównie w sercu ) jak i receptor beta 2 ( zlokalizowany miedzy innymi w naczyniach układu krążenia ). Blokada receptorów beta 1 powoduje zwolnienie rytmu serca, zwolnienie szybkości przewodzenia..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...ciał p - sercowych, lekarze powiedzieli mi że w czasie ciąży mała przeszła zapalenie mięśnia sercowego. Agatce podano immunoglobuliny zaczęła przyjmować propranolol trzy razy dziennie po 2 miligramy i magnez. Arytmia powoli się cofała. Kolejne kontrole wykazywały że pobudzenia..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 247

.. ...jak pies macha ogonem lekarz dal mi beta serc i propranolol czego nie mogę brać czy ja mam nerwice pomóżcie mi Czarna - ja jak wyjeżdżałam na wakacje nad morze to tak bardzo bałam się długiej podróży i myslenia, że będę daleko od domu, że odważyłam się polecieć samolotem ( tylko godzinka..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 548

.. ...naprowadziłam swojego lekarza rodzinnego. dodam że zrobiłam wszystkie mozliwe badania począwszy od pumologa poprzez kardiologa itd. Po dusznościach doszły u mnie też kołatania serca i lęki. Serce waliło mi 150/min. Obecnie chodzę na psychoterapię. Nie piję alkoholu, kawy, herbaty. Biorę..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 554

.. ...już przepisane przez lekarza leki ziołowe. Takiego poziomu stresu dawno nie miałam ( nawiasem mówiąc nikt ani nic mnie nie zdenerwowało ). Mam nadzieję, że chociaż jak się trochę wyżalę to mi przejdzie. ziołowe nie bardzo pomoga Może i masz rację ale co tu robić... Wcześniej brałam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 558

.. ...znam się, nie jestem lekarzem. Propranolol napewno Ci nie pomoże. Moim zdaniem poszukaj leku który zmniejszy lepkość krwi, oraz zwiększy przepływ krwi przez naczynia w kończynach i w mózgu. Na moim miejscu poszedłbym do lekarza rodzinnego, albo neurologa, ew. do kardiologa ( żeby Ci..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...kontrolne do swojego lekarza rodzinnego a tam moja lekarka wykryła szmery nad sercem i od razu skierowała mnie do kardiologa. Troche to trwało nim kardiolog porobił mi wszystkie badania no i najpierw miałam za wysokie ciśnienie dostawałam w tym czasie Betaloc. Staweran i Propranolol..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 26

.. ...temperatura była podwyższona. Lekarz pierwszego kontaktu po osłuchaniu zdiagnozował właśnie ZB. Od tego czasu biorę magnez oraz Propranolol, trzy razy dziennie po jednej tabletce 10mg. W czerwcu miałem zrobione badanie echa serca, które potwierdziło tę wadę. Przez pewien czas czułem się..

Propranolol

.. ...wiedzieć czy stosowanie leku propranolol nie osłabia skuteczności tabletek antykoncepcyjnych? W ulotce dotyczącej tego leku nie ma nic powiedziane o jego wpływie na tabletki antykoncepcyjne. zazwyczaj podaje się wszystkie interakcje danego leku na leki inne. Jeśli jednak nie jesteś do..

Propranolol - Str. 2

.. ...chora osobe ktora jest lekomanka. ostatni mnie lekarz przepsal propanolol i staram sie go chowac bo niewiem co by sie stalo gdyby ta osoba zjadla cale opakowanie czyli 50 tabletek. wiec moze mi ktos odpowiedziec co sie dzieje po przedawkowaniu tego leku??? mysle ze pikawa by wysiadla to..

Propranolol - Str. 3

.. ...po naglym odstawieniu leku Lekarka zapisała mi propranolol ale w przeciwwskazaniach jest astma, którą mam. Kiedyś wspominałam o tym lekarce i zapisała to w karcie więc nie wiem czy mogę brać ten lek pomimo astmy czy ona o tym zapomniała... abisynka to nie jest dziwne bo w przypadku..

Propranolol - Str. 4

.. ...zażywam Propranolol. Lekarz zalecił mi go odstawić. Wyczytałem w ulotce, że odstawienie powinno być stopniowe. Co robić? do little be!!!! na twoim miejscu odtawilam bym te tabletki therm line poniewaz jak w kazdych takich tabletkach sa substancje podnoszace cisnienie itd. co moze pozniej..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 2

.. ...tym borykam, nie biore lekow bo sie ich boje ,tylko ziołowe.Mam stwierdzone wypadanie płatka, tak sie zastanawiam czy on był pierwszy czy nerwica?Lekarz mowi ze ten płatek moze powodowac nerwice i kołatanie serca, na to mam propranolol, ale jeszcze go nie brałam jakos samo..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca

.. ...to koniec , ale ten lek był chyba zasłaby najpierw były 2 tabletki dziennie potem to juz brałem nawet 7 - 8 dziennie oczywiscie bez wiedzy lekarza bo oni mnie chyba olewali. Po miesiącu poszedłem do psychiatry przypisał mi propranolol +tranxene napady sa łagodniejsze ale odczuwam ciągły..

Propranolol a tętno

.. ...100.Dostawałam różne leki i nic.Ostatnio biorę propranolol, ale efekt jest taki że ciśnienie spada do 100/60 a tętno niemal wcale tj do 85 - 90/min.Nie mogę wziąć więcej propranololu bo ciśnienie mi spadnie do zera.Może ktoś wie jak obniżyć tętno bez obniżania ciśnienia????? Witaj..

Zbyt szybki puls

.. ...mam 110/60 ],dołączyła lekka dusznosc,nie wiem co robic ,moj lekarz internista dołacza za kazdym razem gdy odwiedze kolejne leki,wczoraj np oprocz propranololu,dał brom,kalms,magnez ,a mnie to nie pomaga :( Koniecznie musisz sprawdzic tarczyce ( tsh - to juz masz, ft3,ft4, zeby wykluczyc..

Betablokery a większa smiertelność

.. ...zacznie zazywac takie leki, to do konca zycia trzeba je brac? ( oczywiscie nie nalezy odstawiac nagle ) aczym to sugerujesz ta smiertelnosc uwazam ze wszystkie leki jedno lecza a drugie kalecza Pierwsze słyszę by ktoś umarł od zażywania np propranololu, za to wiem o przypadkach śmierci..

Pulsowanie na skórze klatki piersiowej

.. ...3x mocniej. Byłem u lekarzy ale nie wiele potrafią powiedzieć. Jedynie co, to na EKG wychodzi, że mam blok, ale ten mniej groźny i do tego łagodny. Przez rok przyjmowałem propranolol ale większego efektu nie czuję. Są miesiące gdzie to * bicie * jest mniej dokuczliwe ale są też miesiące..

Propranolol na drżenie rąk

.. mam pytanie.Lekarz przepisał mi propranolol na drżenie rąk ( bez dokładniejszych badań stwierdził, że to drżenie samoistne ).Dostałam opakowanie 50 tabletek, 10 mg. Niestety lekrz nie powiedział, jak mam to dawkować, a w ulotce są różne mozliwości. Na dodatek wszyscy mowią, że nie można tego leku odstawić..

Propranolol na drżenie rąk - Str. 2

.. ...kołatania serca. Jest to lek przeciwlękowy, przy ktorym rzadko są skutki uboczne i mało prawdopodobne uzależnienie. Mam nadzieję, że mnie całkowicie uleczy. Testowałam już wiele leków Moklar, Lerivan, Cital, Xanax, Alvente, po tym ostatnim to dopiero miałam jazdę... Nigdy nie łączyłam..

Dodatkowe skurcze - Str. 57

.. ...częściej.Trafiłam do lekarza,który bez żadnych badań postawił diagnozę:nerwica,to nic takiego!!Tak żyłam ok.10 lat. Raz czułam się lepiej raz gorzej,brałam magnez i propranolol.Kiedy urodziłam dziecko zab. rytmu nasiliły się.Szukałam pomocy u lekarzy, straciłam mnóstwo pieniędzy,..

Dodatkowe skurcze - Str. 85

.. ...wywołuje oczywiście panikę. Lekarz kardiolog do którego chodziłam przepisał mi 10 propranololu i tak funkcjonuję od 17 roku życia ( teraz mam 38 ) Po urodzeniu dziecka te * skurcze * pojawiały się tysiące razy w ciągu dnia i nocy. Wybudzały mnie ze snu. Potem wszystko wróciło do normy i..

Dodatkowe skurcze - Str. 192

.. ...jak to często nazywaja lekarze zmagam sie od dzieciństwa na początek wystarczyła neospasmina juz gorzej bylo podczas dojrzewania jakies medykamenyy ,potem spokój sporadyczne potykania.Wszystko nabrało tempa kiedy wyjechałam z rodzinnego domu stres rozpoznana nerwica ,oliwy do ognia..

Dodatkowe skurcze - Str. 196

.. ...wczoraj poszedlem do lekarza przepisal mi Propranolol 10mg 2 razy dziennie,Kalipoz 2 razy dziennie,Polocard 75mg raz dziennie dodatkowo kupilem Aspargin( ponoc pomaga magnez i potas )Mam 36 lat i jestem dosc nerwowym czlowiekiem.Od zawsze mialem takie mocne bicie serca ,ze czesto moglem..

Wzrost ciśnienia po augmentinie (amoksiklav)

.. ...pojawiła się arytmia. Lekarz powiedział że to jakaś nietypowa nietolerancja albo ukryta choroba nadciśnieniowa i przepisał mi Propranolol, który pomógł. Czy opisane reakcje mogły być spowodowane antybiotykiem? Witam!!! Możliwe że tak pan zareagował na antybiotyk. Słyszałem juz o tak..

Zaburzenia rytmu serca u 21 latka

.. ...Odbyłem wiele wizyt u lekarzy i żadna konkretna diagnoza nie została postawiona, jedynie co robili to przypisywali mi leki w tym jeden nasercowy ( PROPRANOLOL 40mg ). Miałem robione EKG, które praktycznie nic nie wykazało, miałem takze robione ECHO, które wykazało, że wszystko jest w..

Wypadanie płatka a pigułki antykoncepcyjne

.. ...leczę, mimo, ż emój lekarz( do którego chodze dla świętego spokoju )przepisywał mi Propranolol, a teraz Metopidol.Po zażywaniu propranololu nie widziałam żadnej róznicy w samopoczuciu, więc przestałam go brać.Natomiast po przevzytaniu ulotkiMetopidolu przeraziłam się i nawet go nie..

Wada serca - wypadanie płatka

.. ...kontrolne do swojego lekarza rodzinnego a tam moja lekarka wykryła szmery nad sercem i od razu skierowała mnie do kardiologa. Troche to trwało nim kardiolog porobił mi wszystkie badania no i najpierw miałam za wysokie ciśnienie dostawałam w tym czasie Betaloc. Staweran i Propranolol..

Niski puls granicach 40-50 uderzeń na minutę

.. ...barzdo zle, moze zmien lekarza? pozdrowienia Dzięki za odzew.A czy kiedyś zemdlałaś?I czy prócz propranololu bierzesz inne leki?Ja biorę letrox na niedoczynność tarczycy i corcor cor na arytmię.Wierzę,że może lakrz w koncu dobierze mi dobry dla mnie lek i w odpowiedniej dawce.Życzę..

Dodatkowe skurcze mięśnia sercowego

.. ...sercowego .Podawany ma lek o nazwie PROPRANOLOLod dwóch lat, na początku była poprawa od jakiegoś czasu poprawy brak a daje sie nawet zauważyć zmiana na gorsze.Prosze o rade ,co dalej robić? kardiologia Na czym polega zmiana na gorsze??Proponuje udac sie do kardiologa... Lekarz nie..

Propranolol - tabletki

.. Lekarz przepisal mi te tabletki na migrene.Biore 2 razy dziennie po 1 tabl.Niepokoi mnie jednak fakt ze sa to rowniez tabletki na nadcisnienie.Odkad biore te tabletki moje cisnienie jest bardzo niskie( 80/50 ),jestem senna i boli mnie glowa.Czy to normalne?A moze powinnam zmniejszyc dawke? Witaj. Skonsultuj..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 6

.. ...nie mija po żadnych lekach, często temu towarzyszy kołatnie lub bardzie trzepanie się serca, po wzięciu leku o nazwie Propranolon kołatanie ustąpiło ale ból nie. Lekarze sugerują także ucisk nerwów ( mam skoliozę ), mogą to też być inne wady kręgosłupa. Ale jednoznacznie lekarz nie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 18

.. ...trójdzielnej i mitralnej. Lekarz stwierdził, że z tym można normalnie żyć i pracować.Od dłuższego czasu nie chodzę już do lekarza, poprostu leczę się sam. Kupuję w aptece lek o nazwie Propranolol 40, biorę go dwa razy dziennie, lek ten zwalnia pracę serca i jest na te dodatkowe skurcze..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 78

.. ...synka.Ja rowniez os lekarza dostalam propranolol i hydroksyzyne 10 mg ( biore tylko na noc ) a propranolol dawka 10 mg raz dziennie.Uwierz mi to na pewno Tobie pomoze.( mnie pomaga ),serce mi tak nie wali i zrobilam sie troche spokojniejsza,nie jestem taka nadpobudliwa.Glowa do gory..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 79

.. ...chyba uwieżyłem w słowa lekarza. Teraz cierpi moja głowa i do tego inne rzeczy. Zawsze można iść prywatnie do lekarza bo to uspokaja. asia propranolol jest lekiem nasercowy o nie mozna pic alkoholu,ktos wczesniej napisal ze persen forten jest psychotropem.To nieprawda w skladzie ma..

Częstoskurcz - jak u was to wygląda?

.. ...Poszłam do normalnego lekarza gdzie dostalam recepte na propranolol czy jakos tak : ) i cos na uspokojenie.Po kolejnych tygodniach udało mi sie dostac do kardiologa i okazało sie ze mam równiez niedomykalność zastawki mitralnej ( wada nabyta - w 2003r miałam infekcyjne zapalenia..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 27

.. ...masakra może od tych leków * propranolol * mam nadzieje ze to nic poważnego okaże się a w pon mam rozmowę kwalifikacyjną na jakieś stanowisko produkcyjne zobaczymy może się uda bo siedzenie w domu mnie już męczy pozdrawiam i całuje trzymaj się: - ) cześć Marcinku odstaw ten propranol..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 30

.. ...pozdrawiam W piątek byłem u lekarza długo sie zastanawialem czy wogóle opłaca mi sie tam jechać gdyż myśl o zazywianiu coraz to nowych leków troche mnie przerażała... jednak po rozmowie z lekarzem doszedłem do wniosku ze nie chce nowych leków tylko te co brałem propranolol i wypisal mi..

Propranolol a betaloc zok

.. ...ktos zazywal oba te leki i ktory dziala na was lepiej? Kiedys lekarz kazal mi zazywac propranolol ale on czasami za bardzo zwalnial mi serce a teraz bylam prywatnie i lekarz przepisal mi betaloc. Propranolol bralam 1 * 10mg no czasami 2 * dziennie a betaloc mam zazywac dziennie 1 *..

Propranolol a betaloc zok - Str. 2

.. ...serca. Byłam dziś u lekarza , zrobiłam EKG, ale niczego specjalnego nie wykazało. Lekarz stwierdził, że to pewnie na tle nerwowym i przepisał mi Milocardin, Propranolol i Staweran - doraźnie. Jednak gdzieś wyczytałam, że staveranu nie powinno się łączyć z beta - blokerami, a chyba takim..

Zbyt niskie cośnienie przy stosowaniu leków na nadciśnienie

.. ...tle nerwowym Przyjmuje leki ENARENAL 2 razy po 5 mg.Do tego propranolol 2 razy po 20 mg i 1 raz po 10mg/na arytmie serca - rowniez na tle nerwowym/biore leki systematycznie.Rano mam cisnienie 100/50 po lekach.Boje sie ,ze spadnie mi do jakis anomalii.rozmawialam z lekarzami - powiedzieli..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 8

.. ...przez te 30 lat biorę leki. Zaczynałam od Propranololu i leków uspakajających. W tym czasie założyłam rodzinę, urodziłam 2 dzieci, a leki miałam wciąż zmieniane i tak żyłam.Dopiero w zeszłym roku dostałam takich zaburzeń, że domyśliłam się ,że to nie mogą być tylko sk. dodatk., bo..

Kołatanie serca i problemy ze wzrokiem

.. ...dużo wyższe ciśnienie u lekarza niż w domu. Po zrobieniu badań krwi, EKG i USG jamy brzusznej lekarz stwierdził ze przyczyną jest nerwica. Dostałem propranolol po którym dolegliwości znacznie sie zminijszyły i lepiej sie czuje. Zażywam 3 x 10mg dziennie a ciśnienie utrzymuje sie w..

Dwie wady serca i tabletki propranolol

.. ...wtedy niezły opieprz od lekarzy,że w zadnym wypadku nie wolno samemu odstawiać takich leków. W tej sprawie konieczna jest konsultacja z lekarzem anna ale moze masz powazniejsze wady jakies bo te moje nie sa jakies powazne heh a ja to wogole igram z ogniem bo 5 lat bralem narkotyki w..

Nerwica - kto ją pokonuje i w jaki sposób? - Str. 3

.. ...jak pies macha ogonem lekarz dal mi beta serc i propranolol czego nie mogę brać czy ja mam nerwice pomóżcie mi Witaj Jadziu1. Na pewno jest taka książka. Może ktoś o tym wie? Może ktoś zna tytuł? Witam Gosiula70. Z tego o czym piszesz wnioskuję, że to jest właśnie nerwica. Może również..

Przerwy w biciu serca

.. ...164/92 i puls 62 ) Mój lekarz ogólny ( dr nauk medycznych ) przepisał mi na to propranolol 10 - biorąc dziennie po 1 tabletce wydawało sie pomagać ale przy większym stresie wracało. Teraz biore po dwie i nie pomaga. Nie stresuje sie niczym... * Napady * utrzymują się przez kilka..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1029

.. ...do Dorotki67.. Jaki lek na serce masz przepisany? ja mam propranolol...ale boję się uzależnić...może ty masz jakiś lepszy.. gabrysiu znależć dobrego lekarza to skarb ja długo szukałam i duuuuuzo kasy straciłam zanim go znalazłam ,ale katowice sa wielkie moze ktos jest z tycjh miejsc to..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 9

.. ...wszystko wymyślam .Biorę leki bioxetin i propranolol czasami mi pomagają jeśli macie podobne dolegliwości to napiszcie Witam Was serdecznie mam 21 la i od jakiegos czasu mialam chwilowe braki tchu ale po jakims czasie to przechodzilo dzisiaj w nocy nie moglam zasnac do 2 w nocy dusilam..

Wypadanie płatka mitralnego

.. ...uszach oraz drgawki.. lekarz zrobił EKG i to by było na tyle..zalecił jedynie propranolol...od tamtej pory brałam 1 tabletke propranolu dziennie, szum w uszach jest dość często, czasem drgawki.. dzisiaj musialam wziąść dwie tabletki, cisnienie jest strasznie nieregularne, mam silny..

Nerwica w ciąży - Str. 147

.. ...moge tak sobie zmieniac lekow, bo mam paskudną tolerancję na niektore leki, ten jest najlepszy dla mnie z dotychczasowych i uzależnia tak raczej psychicznie, wiec raczej przy nim pozostanę. poza ciażą wspomagam się propranololem, ostatnio brałam dodatkowo przez pół roku asertin i tez..

Zespół nerwowy i niepokojące objawy

.. ...lecze się na zespół lekowy niedawno przestałem brac rexetin zaczynałem leczyc się Xsanaxsem a do dzisiejszego dnia biore propranolol 10 jakis rok czasu było dobrze niebałem się niczego wszystko było ok niedenerwowałem sie nic az niedawno około tygodnia temu jest mi odnowa źle moje objawy..

Częstoskurcz komorowy - jak z tym żyć?

.. ...mocniejszego bólu udałem się do lekarza. Dostałem propranolol zapobiegawczo. Miesiąc później w przychodni przychodząc na kontrolę pojawił się częstoskurcz na poziomie 185 uderzeń na minutę. Oczywiście EKG, coś mi wstrzyknięto ( piekło więc może potas ), dostałem po tym kompletnie nie..

Nerwica a pora dnia

.. ...swiadczy ? i czy jest jakis lek ktory moge kupic i bedzie łagodził objawy takie jak szybkie bicie serducha ? Witam.. Ja mecze sie z tym paskudctwem 5 miesiecy. Staram sie z tym walczyc!! napewno jest lepiej niz bylo..Biore leki nieuzalezniajace i o slabej dawce..tzn. Neurol na..

Wypadanie płatka przedniego zastawki mitralnej

.. ...wieksze jak 80, czasem mam lek , ze jak cos zaczne robic fizycznego to mi tetno skoczy ale nie zawsze, kiedy dotykam tetnicy i mysle o tym to przyspiesza puls, biore czasem propranolol - pomaga, w nocy spie i mam sny co chyba znaczy ze nie ma zadnych zaklocen, nigdy sie nie budze w nocy..

Nerwica czy napewno?

.. ...pdoczas jakiejs czynnosci lek przed nią , a ostatnio doszedl bardzo dziwny objaw mam go wtedy kiedy o nim mysle glownie - lek przy wstawaniu z krzesla i wtedy serce szybko pracuje a po chwili juz zwalnia ... dodam ze propranolol mi pomaga , mam 18 lat jeszcze wszedzie boje sie wychodzic..

Puls a wysokie fT4

.. ...gorąca ale kierunek lekarz Lekarz taki rodzinny. Przepisal propranolol. xanax ( nie bralem ) cardilopin( bo podczas badania cisnienie wyszlo 145/85 )troche antybiotykow bo mnie bolala glowa podejrzenie ze od zatok ( tutaj sam sie zdziwilem bo przez lat 15 byl z tym spokoj ale lekki bol w..

Propranolol a ciąża

.. ...dodatkowe skurcze serca i lekkie nadciśnienie - od tamtej pory biorę Beto ZK ( Betaloc ). Jednak planuję ciążę i lekarz polecił mi brać Propranolol. Nie był to ten sam lekarz, co wcześniej, bo tamten wyjechał na 2 miesiące. Mieszkam w małym mieście i jest tu tylko 2 kardiologów. W ulotce..

Podczas wstawania z krzesła następuje szybkie tętno i rosnące ciśnienie

.. Witam lekarz powiedzial ze mam nerwice oczywiscie mam wszystkie objawy serca + jeden dziwny, wystepuje on prawie zawsze - podczas wstawania z krzesla nastepuje szybkie tetno i rosnace cisnienie a po chwili sie uspokaja objaw ten nasila sie gdy o nim mysle . Jak biore propranolol to go nie mam. Czy wy tez..

Pytanie o propranolol

.. ...grozi od tego ? soso :D lek jak każdy betabloker : ) ale ma też kilka dodatkowych korzyści ; ) wyciszy twoje serce i ciebie przy okazji jak będziesz postępował zgodnie z zaleceniami lekarza to raczej nic nie powinno się wydarzyć http://www.arytmiaserca.pl/viewtopic.php?f=11&t=76..

Propranolol, choroba serca a normlane życie, imprezy

.. ...miesiaca odczuwałam lekkie kłucie w klatce piersiowej , lub nieprzyjemny ucisk ok raz na dzien czasem wiecej. nie trwal dlugo jednak yl nieprzyjemny bardzo i zanepokojona tym faktem wybralam sie do lekarza ktory przepisał mi POPRANOLOL mam jesc 3 razy na dzien po pol tabletki 10 mg. w..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 182

.. ...tez niestety nie znam leku bez recepty na te nasze przypadłosci tak jak wczesniej pisałam ratuje sie propranololem i melisana. Dolores jak ta nowa usługa w Twoim salonie sie przyjęła? czy masz duzo pracy po tych świetach? Sara a Ty gdzie sie podziewasz??? co tam u Ciebie moja droga? a..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 183

.. ...uslyszenia,lusi bylas u jakiegos lekarza?Ewus pozdrawiam mocno,pa Hejka wszystkim : - ) Poszlam do lekarza, bo juz nie moglam wytrzymac z moimi bolami i zawrotami glowy. Dostalam zmniejszona dawke leku z 80 na 10 i mam sobie go regulowac. Zdjagnozowano to jako migrene wiec mam brac ten..

Szybkie bicie serce - amfetamina

.. ...marcin powinieneś iść do lekarza,jak sie wstydzisz to idź prywatnie w innej okolicy, wiem przez co przechodzisz,uszkodziłeś sobie nerwy i teraz masz nerwice serca. Niech będzie to dla ciebie jak dla mnie nauczka że NIE WSZYSTKO jest dla ludzi. ze mna juz lepiej biore propranol i bede..

Branie propranololu a skutki uboczne

.. Witam biore ten lek od kilku miesiecy w dawce ktora sam sobie ustalilem jest to od 20 do 40 mg dziennie. Ten lek prawie zawsze dziala jestem z niego zadowolony nigdy sie po nim zle nie czulem. W dodatku tani jak barszcz. Mam pytanie czy jak bede dalej go bral to nie bedzie skutkow ubocznych skoro teraz jest..

Niepoprawny rozwój naczyń wieńcowych

.. ...łagodzeniu objawów przewlekłej niewydolności serca. W tym celu podaje sie leki moczopędne ( np. Furosemid ), preparaty naparstnicy ( Bemecor ) oraz inhibitory konwertazy angiotensyny ( np. Enap ). Osttanio wykazano skutecznośc blokerów kanałów wapniowych ( np. Propranolol, Karwedilol )...

Zapalenie mięśnia sercowego - czy ja umrę?

.. ...bić wolno. Byłam, u lekarza, zrobił ekg, dał skierowanie na echo serca i zapisał mi propranolol. Nic to nie pomogło, na dodatek przez ostatnie dwa tygodnie miałam takie zatrzymywania serca na sekundę, wcześniej tego nie było. Bóli żadnych nie mam, czasem jedynie zakłuje mnie coś w..

Propranolol a alkohol

.. ...zarzywa ktos z was ten lek? ja jestem juz na etapie odstawiania, przez ok 2 miesiace łykalam pol tabletki ( 10 ) 3 razy na dzien, tydzien 2 X i dzis zaczynam po razie na dobe... A to wszystko z powodu pojawiajacych sie raz na jaksi czas nerwobolow, i niewilekiej niedomykalnosci zastawki..

Przyśpieszona akcja serca, potykanie, szybkie męczenie, duszności

.. ...serca ( bez przyjmowania leków - ponad 100; wyrównana Propranololem 2x10mg; w trakcie kuracji serce przyspiesza w pozycji stojącej; ogólnie tętno ok. 80 - 90 uderzeń na minutę lub więcej ), ostatnio mam wrażenie, że lek słabiej działa i ta dawka nie wystarcza, - czasem mam wrażenie jakby..

Lekki wysiłek i serce masakrycznie przyspiesza

.. ...Kołatania serca itd. Lekarze stwierdzili że to na tle nerwowym i zgadza - stresu, nerwów mi nie brakowało. Zaczęły się lęki o własne życie ... było ciężko. Zrozumiałem co znaczy tak naprawdę nerwica i depresja. Lekarz przepisał mi propranolol - kołatania ucichły a wraz z nimi znikły..

Problem z sercem od kilku dni

.. ...sekund i nie moge spac. Lekarka polecila mi brac wtedy propranolol i ostatnio jak to mialam to pomogl. Tak normalnie to miewam je kilka razy dziennie, w okresach stresowych czesciej, ale o ile nadal je zauwazam, to nie zwracam na nie uwagi. Na tym forum jest o nich mnostwo infromacji, to..

Beta blokery a aktywność fizyczna

.. ...na minutę. Czy na tym leku mogę uprawiać sport, chodzić na siłownię i ogólnie robić to, co robi każdy zdrowy człowiek? A co powiedzial na to lekarz? Zapomniałem się go o to spytać :p Moj brat bierze propranolol od 10 lat. 3 razy dziennie. Jest po 30. Normalnie zyje. Uprawia sport. Mysle,..

Odstawianie beta blokerów

.. ...odstawiać poprzedni lek( propranolol ) stopniowo, tylko po prostu je zamienił. Nic się nie będzie działo? lekarz wie najlepiej, trudno nam tutaj cos doradzic. Roib tak jak Ci zlecil ale na wszelki wypadek idz po konsultacje do innego lekarza Znajoma pielegniarka twierdzi, ze skoro bralem..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 4

.. ...wartości , potem pokazać lekarzowi i on stwierdzi czy tak czy nie - propranolol jest bardzo delikatnym ( słabym lekiem ) ale moze na Ciebie tak własnie działa, w nerwicy często tętno jest przyśpieszone ale to indywidualna sprawa u Ciebie moze być inaczej . Jagoda ...ja też rycze:( :( :(..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 5

.. ...Jagoda ja również biorę leki ( propranolol i paxtin a wspomagam się alproxem ) niestety bez nich chyba nie dałabym rady ponieważ objawy mam bardzo silne a i ciśnienie mi wali do niebotycznych wartości 200/120 . Trochę z tego powodu czuję się żle ponieważ chciałabym to przejść bez leków..

Peopranolol a karmienie piersią

.. ...karmila i brała ten lek, ja mam przpisany 3 razy dziennie dawkę propranolu 10. Kardiolog odradza karmienie , endokrynol mówi, ze można bezpiecznie. Jakie Wy macie doświadczenia, bo ja nie wiem komu zaufać zgupiałam. Anula - przeczytaj ulotkę..

Bezsenne noce nerwusów

.. ...chora myśl niewziełam leku propranololu który mam od swojej lekarki endokrynologa na ujarżmienie mojego serca i........., przecież wziełam zawsze biore niepamietam o misce wody dla psa a o tym zawsze jakby od tego zależało moje zycie?jestem zła na siebie powoli przechodzi badam puls..

Concoy cor na podwyższone ciśnienie?

.. ...w spoczynku 60 - 70 lekarz zapisał mi concor cor ale to jest beta bloker a puls 60 to chyba w normie? tylko cisnienie za wysokie Można spróbować propranolol 10, OBNIŻA ciśnienie i uspokaja,lek bezpieczny. Boje sie tego ze jak zaczne brac to bede musiał brać juz ciagle ciśnienie obniżaj..

Nerwica czy może coś innego ?

.. ...Niedawno wybrałem się do lekarza i zrobiłem EKG oraz badania krwi. Wszystko jest w porządku jednak ten ścisk itp nie dają mi spokoju. Czuję, że podczas wdechu serce zaczyna wykonywać jakby więcej uderzeń. Czasem również coś zakuje : ). Lekarz przypisał mi Propranolol WZF ( biorę 2..

Arytmia, cisnienie, zle samopoczucie

.. ...puls do 150 bylem u lekarza rodzinnego zrobila mi ekg i WZW na tarczyce czy cos...dala mi propranolol i validol. dzisiaj skonczyly mi sie tabletki czyli na jutro juz nie mam.. ok jakis 2 tygodni bylo dobrze, wczoraj znowui mnie wzielo... trzemalo do dzisiaj dopiero o 19 puscilo... w nocy..

Arytmia, cisnienie, zle samopoczucie

.. ...puls do 150 bylem u lekarza rodzinnego zrobila mi ekg i WZW na tarczyce czy cos...dala mi propranolol i validol. dzisiaj skonczyly mi sie tabletki czyli na jutro juz nie mam.. ok jakis 2 tygodni bylo dobrze, wczoraj znowui mnie wzielo... trzemalo do dzisiaj dopiero o 19 puscilo... w nocy..

Interpretacja UKG serca

.. ...wyrosnę * , następny lekarz stwierdził, że to było niepotrzebne, a ta wada jak ma się przekształcić w operacyjną to się przekształci, trzeba czekać. Obecny lekarz zaleca wizytę raz na pół roku i UKG co 2 - 3 lata, a propranolol mam przyjmować * doraźnie * cokolwiek by to nie znaczyło...

PROPRANOLOL WZF ( PROLAPS MITRALNY )

.. ...meczy. Odstawiłam te leki ale tylko to się zmieniło że ustał troszke bół. Przy braniu ich odczówałam : zwolnienie czynności serca, nasilenie wydolności serca, zjębienie głównie palców, uczucie oszołomienia,zmiany nastroju, omamy. Bardzo bym chciała aby ktoś kto się na tym zna pomógł mi z..

Arytmia, plus stany lękowe

.. ...przyspieszone bicie serca. Lekarka mniej wiecejod jesieni 2009 przepisuje mi propranolol 0,1. Miesiac temu dała mi mocniejszy tj. 0,4. Ogólnie strasnzie denerwuje mnei to niemiarowe bicie serca, szczegolnie gdy kłąde sie wieczorem spać, serce sie zatrzymuje a ja mam wrazenie ze juz nei..