Lęk przestrzeni

Agorafobia (lęk przed otwartymi przestrzeniami)

.. ...tłumaczeniu jest to lęk przed otwartymi przestrzeniami. Jest to zjawisko bardzo złożone. Chory odczuwa lęk przed znajdowaniem się na otwartej przestrzeni, jeśli w pobliżu nie ma osoby, która mogłaby pomóc choremu. Agorafobia może być fazą nerwicy lękowej, może także występować u..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 20

.. ...nie weszłam, bo mam lęk przestrzeni: ), zatrzymałam się przed łańcuchami ), Dolina Pięciu Stawów, Sarnia Skała w Dolinie Strążyńskiej.. Każdego dnia szliśmy po kilka kilometrów i - uwierzcie mi, czułam się wspaniale. I psychicznie ( zero lęków i pozbycie się myśli, że coś mi się stanie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 38

.. ...zaburzenia emocji: o fobie - lęk przed pewnymi przedmiotami ( np. ostrymi narzędziami ), zwierzętami ( np. pająkami, myszami ), sytuacjami ( lęk przed otwartą przestrzenią - agorafobia, zamkniętą przestrzenią klaustrofobia, lek przed autobusami, tłumem, ekspozycją społeczną, wyjazdami )..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 182

.. ...zostało w głowie , że mam lęk przestrzeni. Gdy ide na uczelnie strasznie sie poce , gdy docieram na miejsce jestem strasznie zmęczona. Nie przepadam za jazdą autobusem. Ostatnio myślałam ,że jest już dobrze a tu znowu od początku się zaczyna nie zazywam narazie lekow bo fatalnie sie po..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej

.. ...sie z tym pewniej ale lęki zostały i chyba będą do końca życia. Jednak sie cieszę że mam nowe życie i chce przestrzec wszystkich aby nie lekcewazyli nigdy swego serca ja troche je zlekcewazylem a mam dopiero 28 lat. andrew.maz2@wp.pl ula ze slupska,w zeszlym roku w maju 2008 r. w..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 24

.. ...ale wydaje mi sie ze lęk zabiera nam radosc z zycia..za kazdym razem gdy nie ma ataku jestem happy..a gdy sie pojawia wracam smutna zdolowana wrecz do domu :| rozpamietuje i nast razem znow sie boje wsiasc ... chodze ztym do psychologa,,ale jakos kiepsko mi idzie..wciaz ten problem..na..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 68

.. Ines ja mam identycznie jak Ty kochana: ) nie boje ie otwartych przestrzeni uwielbiam plażować się gorzej jak koc jest koło koca: ) uwielbiam jazde samochodem tam jestem bezpieczna a co do lekarzy docieram zawsze samochodem gorzej w przychodni jak czekam na wizyte jak jestem w gabinecie to mnie puszcza: )..

Dziwny ból głowy, pulsujący i zawroty głowy

.. ...uwolniła od objawów nerwicowyck, stanów lękowych, wyzwoliła we mnie radość zycia i pozwoliła stworzyc wewnetrzną przestrzeń ( a przecież miigrena stwarza taki jakby ścisk w głowie, ciasnotę ) )..PPozdrawiam...

Mam nerwice

.. ...na napady paniczno - lękowe z agorafobią ( jest taki temat na forum w najpopularniejszych ). Agorafobia czyli strach przed wyjściem z domu do ludzi, strach przed otwartą przestrzenią i związane z tym lęki zwłaszcza jak jest dużo ludzi, tłumu itd. Wejdz na forum i poczytaj tak jest dużo o..

Nastoletnia nerwica - Str. 7

.. ...Agorafobia - irracjonalny lęk przed przebywaniem na otwartej przestrzeni, wyjściem z domu, wejściem do sklepu, tłumem, miejscami publicznymi, samotnym podróżowaniem; połączony często z antycypacją ataku lęku w unikanej sytuacji. Częstą cechą zarówno obecnego, jak i poprzednich epizodów..

Nastoletnia nerwica - Str. 11

.. ...dla poradzenia sobie z lękami. Chce poruszyc sprawę TWORZENIA W SOBIE PRZESTRZENI , w której będzie miejsce dla naszych lęków. dzięki czemu będziemy mogli nabrac do nich dystansu.Opieram sie na książce Jacka Santorskiego * Psychoterapia i zen * . * To terapia i medytacja mogą nas nauczyc..