Lek reni

Antagoniści receptora angiotensyny II

Antagoniści receptora angiotensyny II

.. ...mięśniówki naczyń i serca. Leki tej grupy działają hipotensyjnie ( obniżają ciśnienie ) poprzez deaktywację układu RAA ( renina - angiotensyna - aldosteron ). Brak biologicznego działania angiotensyny II objawia się także zahamowaniem resorpcji jonów sodowych i utratą jonów potasowych w..

Układ renina-angiotensyna-aldosteron (RAA)

.. ...ciśnienia tętniczego. W przewlekłym nadciśnieniu tętniczym dochodzi do uszkodzenia nerek, przepływa przez nie mniejsza ilość krwi. Nerki bronią się wydzielając większe ilości reniny, co paradoksalnie pogarsza tylko sytuacje. Dlatego w nadciśnienia tętniczego sięga się po kombinacje..

Losartan (Cozaar, Lakea, Lorista, Lozap, Losacor, Losartic, Xartan)

.. Losartan to lek z grupy sartanów - antagonistów ( blokerów ) receptora dla angiotensyny drugiej. Losartan wpływa na układ renina - angiotensyna - aldosteron ( RAA ). Blokujące receptor dla angiotensyny drugiej ( głównie receptor AT1 ) zapobiega naczynioskurczowemu działaniu angiotensyny, hamuje również..

Ramipril (Axtil, Mitrip, Piramid, Polpril, Ramicor, Tritace, Vivace)

.. ...ramiprilu, i innych leków z tej grupy jest złożony. Bezpośrednio polega na hamowaniu powstawania angiotensyny drugiej. Pośrednio jednak wpływa na wzrost stężenie bardykininy ( substancja miedzy innymi rozkurczająca naczynia ), spadek stężenie aldosteronu, wzrost aktywności reninowej..

Aliskiren

.. ...międzynarodowa nazwa nowego leku hipotensyjnego, zarejestrowanego przez amerykańską FDA ( Food and Drug Administration ) w 2007 roku. Mechanizm działania nowego leku polega na blokowaniu reniny, pierwszej substancji w łańcuchu układu renina - angiotensyna - aldosteron ( układ RAA ). Leki..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 30

.. ...Byłam z tym nawet u lekarza ( badając serducho ), ale powiedział mi tylko, że pozostaje mi czekać, aż się zestarzeje i ciśnienie naturalnie się podniesie : - ) Reniu cieszę się Twoim sukcesem i że * przetrwałaś * . Ja mam jeszcze jeden sprwdzony sposób na * nerwowość * w środku mnie. Gdy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 52

.. ...gdzies na parę dni i to daleko ( pod warunkiem, że przeżyję już stres związany z podróżą: ). A w domu zawsze coś wymyślę. Zaczynają się dolegliwości wyssane z palca i wyolbrzymione do granic możliwości. No, to się trochę pocieszyłam: ) Pozdrawiam wszystkie znerwicowane, starsze i młodsze..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...to musiałabyś zapytać lekarza.Napisałam co ja usłyszałam od elektrofizjologa w czasie trwania badania elektrofizjologicznego zanim przystąpiono do samej ablacji. Pozdrawiam. Do Reni: ja jestem tą dziewczyną która miała mieć ablację jeśli chesz wiedzieć jak się czuję to zajrzyj na forum o..

Dodatkowe skurcze - Str. 163

.. ...Ty?...moze tez by byl lekiem na moje skurczaki? Ty skurcze,ja skurcze,w sumie powinno byc bez skurczy hihihi cos sie zaczyna dziac, Reniu cos moze w tym byc( ale jeszcze nic w tym nie ma:D ), moglibysmy zredukowac skurczaki na zasadzie plus/minus, co wymaga polaczenia,w sumie extra - ale..

Dodatkowe skurcze - Str. 185

.. ...zaden szaman,normalny lekarz medycyny,chinczyk,leczy ziolami i akupunktura,nazywa sie Zhu Hua Bao o kurde renia wystraszylas mnie: ) a czym Cie wystraszylam stasienku kochany?: ) bankowo tym - Zhu Hua Bao...: ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) nio jak to chinczyk: )troche..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 59

.. ...To nie jest katar czy lekko skołatane serce jak napisała Renia, że wystarczy wskoczyć w dresik i problem zniknie. Moi koledzy tak samo gadją jak ty bo oni w życiu jeszcze nie chorowali więc nie wiedzą co to jest za uczucie. Wczoraj zmarł mój sąsiad na raka żołądka teraz wiem dlaczego..

Nerwica w ciąży - Str. 64

.. ...rozwiazania i zaraz lece po leki bo jestem u kresu wytrzymalosci ,czuje sie jak kaleka chcialabym isc wszedzie ale objawy mi nie pozwalaja ,a u was jak samopoczucie Dziewczyny,jakie macie sposoby na zgagę?mi pomaga reni,ale nie chciałabym brać codziennie tabletek.A co na..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 9

.. ...ideału było BAAAARDZO daleko. Po przyjeźdźie do hotelu, psychotrop i na drugi dzeiń - nówka nie smigana. Od tamtej pory odpusciłam sobie zwiedzanie miast - a jak to wyglada u Was kochane dziewczyny ? Pozdrawiam serdecznie: ) Reniu,masz rację góry to jest to,chociaż w górach nie byłam już..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 37

.. ...pamiętajmy,że takie leki nam nie wyleczą nerwice tylko ja uśpią na chwilkie,a żeby ją wyleczyć to są inne sposoby jak leki,terapia,dużo inicjatywy ze swojej strony - aby chcieć wyjść z tego i pozytywne nastawienie - ze innym się udało - to dlaczego mi się nie ma udać!!!! Acha Reniu mam..