Lekarz kardiochirurg

Nowe kanony rehabilitacji kardiologicznej

.. ...kardiochirurgii. Współcześni lekarze są w stanie leczyć wiele chorób kardiologicznych dzięki dokładniejszym metodom diagnostycznym, specyficznym lekom, rekonstruującej kardiochirurgii oraz znajomości zasad zapobiegania chorobom. W Polsce ponad milion osób choruje na chorobę wieńcową...

Trudniejsze leczenie kobiet na choroby krążenia

.. ...mniejsze - alarmują lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca ( ŚCCS ) w Zabrzu. Zabrzańscy specjaliści apelują, by panie dbały o swoje zdrowie - jego podstawowe wskaźniki, które zaniedbane zwiększają ryzyko zachorowania na choroby wymagające interwencji kardiologa lub kardiochirurga...

Operacja nowotworu serca metodą autotransplantacji

.. ...wybudzony i rozmawia z lekarzami i rodziną - poinformował na konferencji prasowej szef kliniki kardiochirurgii Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, dr Marek Jemielity. Operację usunięcia nowotworu serca metodą autotransplantacji przeprowadził w..

Nowa metoda leczenia zastawek serca

.. ...poinformował szef zespołu lekarzy prof. Michał Wojtalik z Kliniki kardiochirurgii Dziecięcej UMP. Przeprowadziliśmy już eksperymenty na sercach świńskich, a także trzy zabiegi na świniach żywych - metoda jest skuteczna - zabieg nie zakłóca przepływu krwi w sercu - powiedział PAP prof...

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Religi

.. ...najnowszej książki o tym lekarzu i polityku. Odbyła się też premierowa prezentacja krótkiego filmu w realizacji red. Haliny Szymury z TVP, poświęconego zmarłemu profesorowi, przyjęta z dużym wzruszeniem przez uczestników spotkania. Podczas posiedzenia przedstawiono też plan tegorocznego..

Operacja jednoczesnego szczepienia bypassów i ablacji

.. ...prof. Jaszewski. Zdaniem lekarzy ablacja chirurgiczna to nowa metoda, coraz bardziej skuteczna i bezpieczna. 78 - letnia pacjentka która poddana zostanie operacji jest już po siedmiu zabiegach koronarografii. W jej przypadku możliwości działania kardiochirurgów się wyczerpały. Migotanie..

Nowe doświadczenia mechanicznego wspomagania serca

.. ...doświadczenia ostatnich miesięcy lekarzy Śląskiego Centrum Chorób Serca ( ŚCCS ) oraz inżynierów Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii ( FRK ) w Zabrzu. O losach szesnastoletniego Pawła, który 358 dni oczekiwał w zabrzańskim ośrodku na przeszczep serca z wszczepionymi komorami mechanicznego..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 7

.. ...że warto się udać do lekarzy z kliniki kardiologii lub kardiochirurgii ze szpitala Jana Pawła w Krakowie,poszukaj którzy z nich mają prywatną praktykę.A może znalazłeś już dobrego fachowcy?Ja korzystam z pomocy w Katowicach u doc. Wity i naprawdę ten lekarz świetnie mną..

Szukam kardiochirurga na komisję rentową do ZUS

.. ...przedstawić swojemu lekarzowi by wypisał mi dokumenty na komisję rentową do ZUS!!. Mam 35 lat i mieszkam w Jeleniej Górze, w moim mieście nie ma takich specjalistów jak kardiochirurdzy a ten mój pan doktor to się uparł bym mu dostarczył opinię kardiochirurga a jak nie to mi nie wypełni..

Łódź, kardiochirurgia na Sterlinga

.. ...opinie. Wspaniała klinika, lekarze bardzo dobrzy - opieka medyczna wspaniała. Byłem operowany w tej klinice w 1999r. dzięki za pozytywną opinie o klinice ponieważ 21 kwietnia będe miał wykonywany tam zabieg ablacji .........chciałbym wierzyć że skuteczny i że uwolni mnie od mojej..

Zwężenie niedomykalność zastawki aorty

.. ...sie przebadac a wtedy lekarze stwierdza czy kwalifikujesz sie do operacji! ja mam ta wade co ty... bylam teraz na badaniach w klinice w zabrzu i narazie operacja nie jest konieczna!!! Kardiochirurgiczna korekta tej wady polega na wymianie zastawki na sztuczna gdzie do konca zycia biezesz..

Pomoc kardiochirurga

.. ...również zaraz po urodzeniu lekarz wpisał w książeczce zdrowia dziecka szmer w okolicach serca.I tak żyję sobie już te 35 lat,jeżdżono ze mną do Centrum Zdrowia Dziecka, nie mogli mnie tam zdiagnozować bo mieli za słaby sprzęt( duży jestem i byłem wtedy ).Przez te wszystkie lata czułem..

Rehabilitacja dziecka po operacji Rossa

.. ...krwi.Z tego co mowia mi lekarze bede brala go przez miesac gora dwa. Witaj Olu! jak sie czujesz obecnie? I jakie rokowania dawal ci kardiochirurg? Mnie powiedzial, ze 10 lat homograft spokojnie wytrzyma, ale czasem zdarza sie, ze ludzie zyje dluzej bez koniecznosci wymiany. Jedyna obawa..

Fundusz na Rzecz Dzieci z Wadami Serca - projekt

.. ...ulotki w gabinetach lekarzy wykonujących prenatalne USG ( wskazanych m.in. przez dr Dangel ) – informacja o wadach serca i praktyczne wskazówki co robić 5. Informacja w szpitalach dziecięcych – na oddziałach kardiochirurgii i kardiologii 6. Numer telefonu, pod który..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 3

.. ...listopad 2008 ) pani lekarz orzecznik stwierdziła, że jestem zdrowy i nie należy mi się renta. Z tego należy wnioskować, że choroba się wycofała. Jest jeden problem. Od kardiologa prowadzącego mnie dostałem właśnie skierowanie do kardiochirurga celem kwalifikacji do zabiegu operacyjnego..

Atrezja zastawki trójdzielnej

.. ...robic.Powiedzieli mi ze to dośc skomplikowany przypadek.Niweiem co mam dalej robic,moje serce mi podpowiada ze nie mogę tak poprostu czekac,powinnam skonsultowac jego przypadek z innymi kardiochirurgami...

Operacja zastawek - najpoważniejsza z operacji?

.. ...że mamu tu niezłych lekarzy. Strach to normalna sprawa. Kardiochirurgia jednak sie tak rozwineła ze w tych czasach wymiana zastawek to nie jest aż tak poważną sprawą. Sama operacja jest do wytrzymania. Po 3 dniach czułem sie lepiej i jakos po 4 o ile pamietam wstalem pierwszy raz z..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 27

.. ...mam prawie cały czas.Lekarz powiedział ze cisnienie powinno sie unormować. Tak wieć proszę sie nie bać operacja nie jest tak bardzo straszna, wszystko jest do przeżycia. Polecam oddział w Kardiochirurgi w Rzeszowie Bardzo dobra opieka medyczna i pielęgniarska. Pozdrawiam paweł...

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 33

.. ...plastyki usłyszałem od lekarza który robił mi echo. Decyzję i tak będą podejmowali kardiochirurdzy. Jeżeli stwierdzą, że nie ma takiej możliwości to zastawka będzie wymieniona. Moim marzeniem jest żeby po operacji wytrzymać min 20 lat bez reoperacji. Wiem, że nie jest to łatwe, nawet w..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 37

.. ...cierpliwość i czekać tam lekarze wiedzą co robią, ja mam pełne zaufanie do nich, a wiem co pisze. pozdrawiam tykających Niestety na kardiochirurgii też są kolejki. Ja akurat trafiłem na oddział we wtorek, i w środę miałem operację, a znajomy który był operowany 2 miesiące wcześniej..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 46

.. ...awykonalne. Polecam Anin lekarzy tam pracujacych w szczególności kardiochirurha prof. J. Rózańskiego. Konsultacje sprubój na oddziale kardiochirurgiiw Aninie Jak prof. będzie wolny to cię przyjmie. do MR ja jak wyżej pisałem jestem po wszczepieniu biologicznej i mitralnej. U mnie do..

Potrzebny kardiochirurg

.. ...komórki nowotworowe. Lekarze nie dawali jej już żadnych szans na przeżycie. Stał się jednak cud. Choroba nowotworowa ustąpiła. Wyniki są w zadowalające. Pojawiły się jednak problemy z sercem, które jest zawieszone w powietrzu i nie ma się o co oprzeć, ponieważ w miejscu usuniętego płuca..

Podzastawkowe zwężenie aorty u dziecka

.. ...metod operacyjnych, a lekarz kardiochirurg zaproponuje Państwu najodpowiedniejszą dla Waszego dziecka. Operacyjne nacięcie pozrastanych płatków zastawki, ewentualnie usunięcie przeszkody znajdującej się pod, lub nad zastawką. Wycięcie zastawki ( jeśli jest bardzo uszkodzona ) i wszycie..

Klinika Kardiochirurgiczna w Katowicach na Ochojcu

.. ...osoba i doświadczony lekarz. Sam szpital - ok. pozdrawiam Czy ktos może mi powiedziec jak najlepiej dojechac na Ochojec z strony Chorzowa ? Trzeba się kierowac tak jak na ligotę ( wisła skoczów ) Jadąc Górnośląską od Chorzowa w kierunku na Kraków - można jechać na Piotrowice ślimakiem..

By-passy Szczecin - opinia o lekarzach

.. ...informacji na temat lekarzy z Poradni Kardiochirurgicznej czy Szpitala w Szczecinie na Pomorzanach. Mój tata jest po zawale i ma mieć założone by - passy. W tej chwili ma jeszcze do wyboru lekarza spośród nastepujących: M. Brykczyński, B.Kowalik czy P.Sielicki. Był chyba jeszcze dr K...

Potrzebny dobry kardiochirurg

.. ...są tam napewno dobrzy lekarze A może operacja nie będzie potrzebna : ) Powodzenia Profesor Jan Rogowski !!!!!!!!!!!. W ostatnich dniach kwietnia byłem przez Niego operowany /trzy bypassy/. Dzisiaj nie pamietam już o operacji,a tym bardziej o bólu w klatce piersiowej! Niezależnie od..

Model sztucznej zastawki serca

.. ...Mi bo mam w rodzinie lekarza wlasnie pracujacego w Katowicach - Ochojcu.Jeszcze raz Zycze Ci zdrowka Hej.No i co najwazniejsze to utrzymywac tzw.INR w przedziale 2,5 do 3.5. Witaj. Mirku, nie wiątpię w to, że kardiochirurg po otwarciu klatki najlepiej wie co jest dobre dla pacjenta -..

Nowotwór żyły głównej dolnej

.. ...( musi tu być zespół lekarzy kardiochirurg oraz naczyniowiec - jeden operuje od strony serca a drugi od dołu - tak mówią lekarze ) oraz sprzed z obiegiem pozaustrojowym. Jaką klinikę możecie polecić, gdzie można popytać, gdzie można zaczepić się i kto może nam pomóc? Z góry dzięki za..

By-pasy wstawiane w Aninie

.. ...tel.0228299257 . Tam przyjmują lekarze z Anina. Można do Echokard tel 0228225772. Może do Poradni Kardiochirurgicznej Przykliniczej tyko trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego i trzeba się zapisać telefonicznie tel 0223434246. . Jest wiele różnych możliwości.Może lekarz z Radomia..

Rozwarstwienie opuszki aorty

.. ...Po ostatniej wizycie lekarz stwierdził powiększenie opuszki aorty 6,2. Czeka mnie operacja, czy ktoś z was miał operowaną opuszkę aorty? Ja czekam na decyzję kardiochirurgów. Moja aorta wstepująca ma 5, 5 cm. Ponieważ jestem po 3 operacjach serca, lekarze wstrzymują się z kolejnym..

Klinika kardiochirurgiczna w Katowicach-Ochojecu

.. ...roku dowiedział się od lekarzy kardiologów, iż jego stan jest bardzo ciężki( cukrzyca, choroba niedokrwienna serca, rozległa choroba wieńcowa, nadciśnienie ). Kwalifikuje się na bypassy ...ale jak to powiedział ordynator kardiologi * te bypassy mogą Panu pomóc jak umarłemu kadzidło,..

Kardiochirurg niedomykalność zastawki przychodnia Katowice-Ochojec

.. ...dobra przychodnie i lekarza, lub tez jakis gabinet prywatny. dziekuje i pozdrawiam Witam, gorąco polecam doc Jasińskiego z Ochojca. Przyjmuje prywatnie we wtorki na ulicy Wojewódzkiej w Katowicach. Jest super specjalistą i super człowiekiem. Mnie operował rok temu, jestem..

Kardiochirurg z Zabrza

.. ...powiedziano mi jednak, ze lekarz ten i tak nie wykonuje echa serca, bo jest kardiochirurgiem. jak to jest - czy zaden kardiochirurg nie wykonuje echa serca, nawet prywatnie? prosze o pomoc bo nie wiem co mam w koncu robic i do kogo isc. Mozesz napisac z kad jestes bo bardzo ci zalezy na..

Poznań ul. Długa - Klinika Kardiochirurgi Uniwersytetu Medycznego

.. ...temat tej kliniki i lekarzy. Proszę jeśli ktoś miał * przyjemność * przebywać w Klinice w Poznaniu o podzielenie się wrażeniami . POZDRAWIAM schorowanych ! : ) jedyne co nam pozostaje to być dobrej myśli ! Witaj,moja przyjaciółka miała operowanego tętniaka aorty,lekarze z innego szpitala..

Maxymalna dopuszczalna średnica aorty oraz zastawka dwupłatkowa

.. ...się do naprawdę mega lekarza który jest tak dobry że dzwonią do niego kardiochirurdzy z Ochojca po konsultacje przed operacjami..Właściwie zastanawiałem się dlaczego odrazu do niego nie poszedłem a zna moje serce od 4 czy 5 roku życia...Ten właściwy mój już lekarz zbadał mnie...badanie..

7 miesiecy po operacji i ból klatki??

.. ...zapytaj lekarza! Witaj madox91! Wybierz się do kardiochirurga najlepiej do tego , który Cie operował, albo do poradni kardiochirurgicznej , aby sprawdzić mostek , bo możesz mieć nie zrośnięty... Pozdrawiam..

Kto zna dobrą Klinikę Kardiochirurgiczną?

.. ...Jeśli chodzi o dobrych lekarzy to Katowice Ochojec dr.Szczogiel kardiolog dr.Wilczyński kardiochirurg najlepsi jakich znam a znam dużo pozdrawiam telefon gdzie przyjmują prywatnie Katowice Piotrowice 32 2029421 pozdrawiam Sprubuj w Zabrzu.Moze tu ktos Wam pomoze.Pozdrawiam. Dziękuję..

Operacja zamknięcia ubytku przegrody między przedsionkami

.. ...opinię usłyszałam od lekarza rodzinnego, jednak stwierdzenie to było na zasadzie przypuszczenia, na razie jestem umówiona do ośrodka na badanie izotopowe i tam pewnie wszystkiego się dowiem od kardiochirurga. Olu, mam mieć badania w ośrodku kariologiczno - kardiochirurgicznym,..

Powtórna operacja by-passów

.. ...dużym ryzykiem,że nawet lekarze się jej obawiają,a co dopiero pacjenci? Gdzie teraz szukać kardiochirurga który się jej podejmie? Proszę o odpowiedzi. Halo,Panowie Kardiochirurdzy,wiem że czasem zaglądacie na to forum... Bardzo proszę o odpowiedź. a panie być nie mogą? ; ) a tak serio,..

Podziękowanie dla Kliniki Kardiochirugii w Szczecinie!!!

.. ...nie wiem bo znajomy lekarz mowil ze po takich operacjach gdzie otwierana jest klatka nie mozna urzywac pasow gumowych bo klataka musi miec swobode ruchow naturalnych. bo chce wlasnie kupic pas taki prawidlowy i boje urzywac sie tych gumowych sciagajacych na stale. Podobno najwazniejsze..

Jak długo czeka się na operację w Aninie?

.. ...stanowi zdrowia decydują lekarze. Osobiście miałem operację w Białymstoku i czas oczekiwania mnie to półtora miesiąca od rozmowy z kardiochirurgiem. Pewnie w ośrodkach pozawarszawskich czeka się o wiele krócej. Mi też proponowano Anin ale właśnie z zastrzeżeniem na dłuższy czas..

Dobry kardiochirurg Bydgoszcz

.. ...chocby polecic dobrego lekarza... z gory dziekuje za jakikolwiek odzew Kardiochirurgia w szpitalu wojskowym w Bydgoszczy dla mamy, która już raz miała operację zastawki - proszę poszukać raczej innych szpitali. operacja była w łodzi, czy mam przez to rozumiec że darować sobie Bydgoszcz..

Kiedy do sanatoruim po operacji by passow

.. ...załatwił? Do Marek. Zapytaj lekarzy na oddziale kardiochirurgii. Każdy chory po operacji serca może otrzymać wniosek na tzw. wczesną rehabilitację kardiologiczną. To nie problem. Sa ośrodki prowadzące rehabilitację dla chorych po operacjach kardiochirurgicznych: Ustroń, Tarnowskie Góry,..

By-passy_szpitale: Zabrze, Katowice, Anin, inny który polecacie?

.. ...koronografii ( doświadczony lekarz kardiochirurg który oceni wynik ). Jestem po koronografii, 2 żyły zapchane - prawdopodobnie by - passy. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi. lolo witam, moja mama jest po operacji bypassow w zabrzu. Mama miała ciezki przypadek z tego wzgledu ze..

Usuwanie zęba po zabiegach kardiochirurgicznych

.. ...muszę go usnąć . Jeden lekarz mówi stosowac profilaktykę ,drugi nie i co z lekami biore plavix i acard. Może ktoś z Was usuwał zęba w Krakowie lub oklicy ,proszę o kontakt do lekarza. Zależy mi na czasie . Dziękuje za informacje i pozdrawiam. a stanie się coś jak 2 dni przed wyrwaniem..

Kardiochirurg z kliniki w Zabrzu

.. ...Zabrzu, niestety nie znam lekarzy z Krakowa Nie rozumiem dlaczego szukasz kontaktu poza szpitalem?Mysle ze powinienes zadzwonic do przychodni przyszpitalnej( baraki ) i porozmawiac z siostra w rejstracji.Powiec o co chodzi i ze to trudny przypadek i ze potrzebujesz dobrego profesora a..