Leki moczopędne

Niewydolność serca

.. ...inhibitory konwertazy; leki moczopędne - diuretyki; glikozydy; beta - blokery; antagoniści wapnia - blokery receptorów wapniowych. Leczenie zabiegowe niewydolności serca: angioplastyka; by - passy; operacja zastawek serca. Stopnie niewydolności serca. - według NYHA - New York Heart..

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...wapniowego ) beta - blokery leki moczopędne ( diuretyki ) alfa - blokery Badania zalecane u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym. Kontrola ciśnienia tętniczego - 2 - 3 razy w tygodni. Pomiary najlepiej wykonywać rano, w południe, wieczorem. Warto założyć sobie zeszyt, w którym będziesz..

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

.. ...nadciśnieniu w ciąży. lekiem z wyboru w pierwszej kolejności jest metyldopa i/lub hydralazyna; w dalszej kolejności beta - blokery kardioselektywne i labetolol: opóźniają rozwój płodu; jeżeli przed ciążą chora leczona była werapamilem lub lekami moczopędnymi to można takie leczenie..

Tamponada worka osierdziowego

.. ...tamponadzie worka osierdziowego nie wolno stosować środków farmaceutycznych, które zmniejszają obciążenie wstępne ( preload serca ). Przykładem takich leków są diuretyki ( leki moczopędne ), nitraty, inne...

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...tętnicze krwi takie jak leki moczopędne, azotany ( np. nitrogliceryna ) i inne. Inne wskazówki dotyczące hipotonii ortostatycznej. ciśnienie w pozycji leżącej jest zawsze wyższe od ciśnienia w pozycji stojącej; aktywność fizyczna zwiększa objawy hipotonii ortostatycznej, warto pamiętać,..

Chinapryl (Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA)

.. ...drugiej ( ACE - I ). Leki z tej grupy stosuje się w leczenie nadciśnienia tętniczego, często w terapii łączonej z lekami moczopędnymi ( diuretyki ) i beta blokerami. ACE - I blokują powstawanie angiotensyny II, substancji która jest między innymi odpowiedzialna za skurcz mięśniówki..

Torasemid (Diuver, Trifas)

.. ...eliminacji lub zapobiegania obrzękom obwodowym oraz obrzękowi płuc. Preparaty zawierające torasemid dostępne w Polsce ( za indexem leków MP ): Diuver, Trifas. Inne leki z grupy diuretyków pętlowych: furosemid...

Nadciśnienie ciążowe

Nadciśnienie ciążowe

.. ...blokery, diuretyki - leki moczopędne ) powszechnie stosowane w leczeniu nadciśnienia, mogą być szkodliwe dla płodu. Modyfikacja leczenie dotyczy nie tylko zmiany preparatów, ale także indywidualnego ustalenia dawkowania leków. Problem nadciśnienia ciężarnych jest niezwykle istotny,..

Nykturia (oddawanie moczu w nocy)

.. ...pacjentów przyjmujących leki moczopędne ( diuretyki ), np. furosemid. Nykturia może być także objawem cukrzycy, w przypadku cukrzycy typu pierwszego niemal zawsze wiąże się to z zauważalnie dużą ilością przyjmowanych płynów ( ciągłe uczucie pragnienia jest spowodowane wysokim stężeniem..

Kardiomiopatia połogowa

Kardiomiopatia połogowa

.. ...niewydolnością serca. W leczeniu stosuje się leki moczopędne, beta - blokery i naparstnicę. Kardiomiopatia połogowa jest niebezpieczna przez pierwsze miesiące od wystąpienia objawów. Z czasem zwykle się wycofuje...

Diuretyki (leki moczopędne)

.. Diuretyki ( leki moczopędne ) są jedną z najczęściej stosowanych grup leków w kardiologii. Zwiększenie diurezy, czyli wydalania moczu, jest bardzo istotnym aspektem leczenie niewydolności serca oraz nadciśnienia tętniczego, jednych z najbardziej rozpowszechnionych chorób w społeczeństwie. Główny efekt..

Dieta bogata w potas

Dieta bogata w potas

.. ...przyjmujemy niektóre leki. Dotyczy to szczególnie leków moczopędnych. Większość z nich, na przykład furosemid czy indapamid, wypłukują potas z naszego organizmu. Dlatego lekarze jednocześnie z diuretykami przepisują preparaty zawierające potas. Warto jednam wiedzieć, jakie produktu..

Tanie leki przeciwnadciśnieniowe okazały się najlepsze

.. ...nadciśnienie tanie i dostępne leki moczopędne - informuje pismo Archives of Internal Medicine Amerykańskie badania o nazwie ALLHAT, największe z dotychczas przeprowadzonych, trwały od lutego 1994 do marca 2002 r. i porównywały metody leczenia wysokiego nadciśnienia w początkowej fazie...

Woda w płucach - Str. 2

.. ...przyczyną.Podawane są tylko leki moczopędne.Ostatnio lekarz kardiolog powiedział,że medycyna w wielu przypadkach jest bezsilna.Zaczęliśmy leczenie niekonwencjonalne tj.zielarstwo itp.Gdyby ktoś mógł pomóc i doradzić byłabym bardzo wdzięczna. Mój e - mail: el.wu@wp.pl Krystyno,..

Kardiomiopatia gąbczasta prawej komory

.. ...Mój synek dostaje dwa leki moczopędne FUROSEMID i VEROSPIRON oraz lek spowalniający bicie serca BEMECOR. Wiadomość, którą tobie podam jest smutna. tej wady serca nie da się niestety wyleczyć. powiem tobie co ja usłyszałam od kardiologów, kiedy byliśmy oboje z dzieckiem w klinice w..

Po operacji by-passów w Zabrzu

.. ...Świnoujściu podawano nam leki moczopędne: Verospiron 50mg,Furosemidum 40mg i Detralex. przy stosowaniu tych leków szybciej schodzi też opuchlizna z nogi z której pobierali żyłę do przeszczepu. Pozdrowienia i powrotu do zdrowia Biber witam... niestety ojciec zostal w szpitalu bo okazalo..

Niedomykalność mitralna i aortalna - co robić?

.. ...leki( przede wszystkim leki moczopędne ) i jest pod stałą opieką kardiologa. Odpluwanie wydzieliny jest jednym z klasycznych objawów niewydolności serca Witam Mam 30 lat i tyle choruję na serce. Wrodzona wada + ubytek miedzy komorowy = 3 operacje. Na tyle pomyślne, ze żyję. Od kilku lat..

Ból w prawym boku i pachwinie

.. ...twierdzi że przez te leki ten piasek zaczął schodzić i dlatego boli. I niestety troche to potrwa zanim zejdzie. Kazał iść do zielarza i kupić jakieś chińskie ziola moczopędne. Za dwa do trzech miesięcy powinno pomóc - niezła perspektywa, ale na chwilę obecną dla mnie jedyna. Pić co..

Wszczepienie rozrusznika a Parkinson

.. ...go zbić np. podając leki moczopędne, ale przy osobie z wieloma schorzeniami może być to niewskazane. Czasami warto wybrać mniejsze ryzyko. Lekarze nigdy nie decydują o zabiegu jeśli ryzyko tego zabiegu jest wyższe niż życie bez zabiegu. A jesli się uda to życie jest bardziej komfortowe z..

Niepoprawny rozwój naczyń wieńcowych

.. ...tym celu podaje sie leki moczopędne ( np. Furosemid ), preparaty naparstnicy ( Bemecor ) oraz inhibitory konwertazy angiotensyny ( np. Enap ). Osttanio wykazano skutecznośc blokerów kanałów wapniowych ( np. Propranolol, Karwedilol ). Ze względu na ruzyko powikłań zatorowo - zakrzepowych..

Uczulenie na leki na nadciśnienie

.. ...na nadciśnienie i ja leki uczulają z tym,że ona puchnie twarz,usta itp.Bierze jakies przeciwuczuleniowe tylko,że ona ma 58 lat a o tobie nie wiele wiemy. jak jest uczulenie,to ziołami mozna się ratowac.Herbata z ziela skrzypu ciepła z sokiem z cytryny ma działanie moczopędne,wypłukuje..