Leki na cholesterol

By-passy

.. ...stosować dietę niskotłuszczową, zaprzestać palenia tytoniu, regularnie przyjmować leki ( leki obniżające poziom cholesterolu ( statyny ) oraz wykonywać regularnie zalecone przez kardiologa ćwiczenia fizyczne...

Badanie CK (kinaza kreatynowa)

.. ...preparatów z grupy statyn ( leki obniżające poziom cholesterolu we krwi ). Innym powodem wzrostu stężenia kinazy kreatynowej są drgawki, wysiłek fizyczny i iniekcje domięśniowe. Oznaczenie poziomu CK jest więc bardzo czułe i jednocześnie mało swoiste ( wzrost stężenie następuje w wielu..

Fenofibrat (Lipanthyl, Grofibrat, Fenoratio, Fenardin, Apo-Feno)

.. ...naczyniach tętniczych. Leki z grupy fibratów są stosowane w stanach zwiększonego stężenia cholesterolu. Fibraty mogą uszkadzać wątrobę i mięśnie, stąd konieczne jest okresowe kontrolowanie poziomu enzymów wątrobowych ( Aspat, Alat ) oraz zgłaszanie lekarzowi prowadzącemu ewentualnego..

Leczenie zachowawcze niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...zmniejszają ryzyko powstawania skrzeplin ) oraz preparaty z grupy statyn. Statyny nie tylko obniżają poziom cholesterolu, ale także stabilizują blaszkę miażdżycową, pośrednio wpływając na zwolnienie jej wzrostu...

Ezetymib (Ezetrol)

.. ...jest relatywnie nowym lekiem zmniejszającym stężenie lipidów we krwi. Redukcyjny skutek jego działania odnosi się do cholesterolu całkowitego, frakcji LDL i trójglicerydów oraz do stężenia apolipoproteiny B. Stosowanie leku wiąże się także ze wzrostem poziomu HDL, potocznie nazywanego..

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...Najpowszechniej stosowanymi są leki z grupy statyn, obniżające zarówno poziom całkowitego cholesterolu, jak i jego niekorzystnej frakcji LDL. Ich działanie polega na hamowaniu syntezy cholesterolu w wątrobie oraz zwiększeniu wychwytu formy LDL z krwioobiegu. Niestety, jak twierdzą..

Nowy zły cholesterol

.. ...niacyna ) oraz nowe leki wchodzące na rynek - inhibitory białka transportującego estry cholesterolu ( CETP ). Nadal główną metodą zapobiegania chorobom serca pozostają zrównoważona dieta, aktywność fizyczna i unikanie palenia - komentuje prof. Peter Weissbergg z British Heart Foundation...

Echo serca - Str. 60

.. ...Zaznaczam ze dostalem leki Hypotem i Atronis. Cisnienie dochodzi do 160/100 100. Cholesterol 260. Z EKG rodzinna z 2 ost badan wyszlo niewydolnosc lewej komory. Czy to echo tez to potwierdza? Czy u mnie jest niedomykalnosc czy zwezenie zastawki dwudzielnej? Dziekuje za pomoc Proszę o..

Chelatacja - Str. 12

.. ...pływam. Od dwóch lat biorę leki na obniżenie cholesterolu i na nadciśnienie. Wsród wpisów na forum nt. chelatacji dwa - trzy lata temu jest sporo entuzjastycznych, ale stopniowo zanikają one na rzecz wpisów negatywnych. Czyżby zwolennicy chelatacji przestraszyli się krucjaty Pana Jerzego..

Chelatacja - Str. 13

.. ...jeszcze inne choroby. ,,Leki na obniżenie cisnienia i cholesterolu, na serce - musi pan brać do końca życia * - wmawiają nam lekarze! Okazuje się ,że nie tędy droga ( i znowu jestem tego przykładem ). Od prawie 5 lat nie biorę żadnych chemicznych zlepków nazywanych szumnie ,,lekami * ...

Trójglicerydy i lipemia - Str. 2

.. ...na tydzień.I rzucił leki,bo mu szkodziły na ątrobę i tak go bolały łydki,że nie mógł wsiąść do autobusu. Do Antoniego D. - - - to nie jest prawda,że dieta zbija cholesterol o 10 %.Mój tauś miał 281 i zbił do 210 dietą i codziennymi ćwiczeniami,rower itp.Brał jeszcze wyciąg z karczocha na..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 5

.. ...dochodzę do wniosku,że leki na cholesterol winny brać TYLKO osoby ,które mają GIGANTYCZNIE złe wyniki.Jak ktoś ma np. cholesterol 280,trójglicerydy np.220,to zastosowac 3 mies. dietę,ruch - i wszystko wróci do normy.A lekarze ,którzy przy cholesterolu 250 przepisują szkodliwe leki nie..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 6

.. ...lekarza,który mu zaaplikował leki na cholesterol.Zaszkodziły mu bardzo - nawątrobę i mięśnie w nogach go bardzo bolały.RZucił te leki i zaczół się sam leczyć.NAJPIERW zioła na regenerację i odtrucie wątroby.MIAŁ chol ok.280,a trójglic,230.HDL 25.ZAwziął się i schudł 5 kilo,zaczął chodzić..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...tętniczego IV stopnia biorę leki:Prestarium 4 mg,metoprolol 50mg,Lisihexal 10mg,mimo to wystepują u mnie zwyżki ciśnienia nawet do 200110 czy to normalne przy takich i tylu lekach?,cholesterol 312.mam dopiero 21 lat,wiem że nadciśnienie jest u mnie chorobą dziedziczna ale chciałbym w..

Nadciśnienie pomimo wielu leków

.. ...tętniczego IV stopnia biorę leki:Prestarium 4 mg,metoprolol 50mg,Lisihexal 10mg,mimo to wystepują u mnie zwyżki ciśnienia nawet do 200110 czy to normalne przy takich i tylu lekach?,cholesterol 312.mam dopiero 21 lat,wiem że nadciśnienie jest u mnie chorobą dziedziczna ale chciałbym w..

Cholesterol i triglicerydy

.. ...sie na hiperlipidemie.leki obniżające cholesterol czyli tzw.statyny obniżają ;zły cholesterol; i powodują wyrównanie bilansu ;dobrego cholesterolu;.na początku nie tolerowałem żadnych statyn ale póżniej organizm przyzwyczaił sie i dzisiaj biorę SIMVACARD 40mg.na wieczór.pozdrawiam...

Dodatkowe skurcze - Str. 234

.. ...boje się leku przed lekiem.Robiłam badania kardiologiczne morfologie cholesterol itp są zawsze ok.A ja biegam od lekarza do lekarza bo jestem w 100% pewna ze mam typowo zawałowe objawy.w końcu wylądowałam u psychiatry . Leczenie farmakologiczne , terapie grupowe i indywidualne pomagały..

Dodatkowe skurcze - Str. 281

.. ...doszedłem do wniosku, że leki na zmniejszenie cholesterolu i dieta bądź co bądź cholesterolowa to niezbyt dobry mariaż i ją zarzuciłem. Po dalszych doświadczeniach nie jestem przekonany co do słuszności wyboru. Niestety w tej dziedzinie nie można liczyć na obiektywizm i nie mam kogo..

Odstawienie tabletek na cholesterol a by-pasy

.. ...lekarka uznała że mam brać leki na cholesterol i nadciśnienie które również badałem i badam kilka razy w miesiącu i zawsze było 120/80. Tak myślę , że to wyciąganie pieniędzy z kieszeni pacjenta. Muszę brać acenokumarol i ostatnio pani doktor wpadła na pomysł żebym pobrał antybiotyk bo..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 55

.. ...nadciśnienie tętnicze. Biorę leki na nadciśnienie, na duży cholesterol. Do tego doszły zaburzenia rytmu serca: często waliło jak oszalałe, dostałam na to bisocard 5mg rano cała tabletka. Moja nerwica, a raczej jak to się fachowo nazywa stany depresyjno - lękowe zaczęły się jakieś 9..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 117

.. ...cholesterol 280.Przyjmowałam leki przez kilka m - cy.Jestem osobą szczupłą.Kiedy cholesterol był przyzwoity,lekarz ogólny odstawił mi leki.Teraz kiedy byłam u kardiologa,pani doktor powiedziała mi,że tego leku nie wolno odstawiać,nawet wtedy gdy wyniki są dobre.Ale ja od stycznia jestem..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 261

.. ...odłożyć natychmiast leki na cholesterol po następnym ( niedawnym ) badaniu jego ilości w moim organiźmie. Coś na zasadzie: * sorry ale nie leczyliśmy Cię na to co powinniśmy * .Teraz trzymam się nerwicy ale czasami jednak i mnie dopadają jeszcze wątpliwości czy aby na pewno to nerwica?..

Wysokie stężenie trójglicerydów poziom 717

.. ...ten miesiąc odstawiłem leki. Pozdrawiam Zbynio 415. dziekuje za podpowiedź,mam tego az 950 i od zawsze mam wysokie trójglicerydy i tylko przepisuja leki na obniżenie cholesterolu a mnie juz wysiada wątroba od leków ,bo uważam z tłuszczami,nie objadam sie...ale mam stresujaca prace,mam..

Po operacji bajpasów

.. ...nigdy nie pił.bierze leki na nadcisnienie miarzdzycę i obnirzające cholesterol dobrze sie odrzywia od 12 lat nie czuje bólu w klatce a miał bule po przejsciu paru kroków aż klekał i brał tabletkę pod język do końca miał ból za bólem.jestem pewna ze ta operacja przedłurzyła mu życie.miał..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy

.. ...jest potrzebna, są też leki ( ale na receptę ), które skutecznie działają obniżająco na poziom cholesterolu, a dodatkowo mają trochę innych fajnych działań ochronnych na śródbłonek naczyn krwionośnych, czyi miejsce gdzie mogą się pojawiać niekorzystne zmiany prowadzące w efekcie do..

Złe samopoczucie po acardzie i tulipie

.. ...cholesterolu przepisał ci leki.Ja miałam 281 chol. całk. i obniżyłam dietą do 210.Już po 3 miesiącach.Cały cas się tak odżywiam i mam dobre wyniki.jeżdże na rowerze,raz w tyg. - basen i rano sie gimnastykję.Dieta i codzienny wysiłek ci pomoże.A leki niech biorą ci,co mają cholesterol..

Mostek mięśniowy nad LAD

.. ...TORVALIPIN 20mg.W/w leki mam brać do końca życia. Nie mam specjalnych objawów, poza łatwym męczeniem( np. podczas szybkiego spaceru z mówieniem ) i brakiem oddechu podczas snu( czasami ) i wysokim cholesterolem( ok.300mg/dl ). Rzadko miewam jakieś bóle w klatce piersiowej, jeżeli się..

Trójglicerydy, wysoki poziom

.. ...TSHto masz dobre jakie leki bierzesz na tarczyce niedoczynnosci nie masz wysoki cholesterol powinnas powiedziec lekarzowi, ja biore letrox 100 mam niedoczynnosc pooperacyjna.pozdrawiam Witam mam problem, odebralam właśnie wyniki badań. Czytałam o podwyższonym poziomie trójglicerydów ale..

Cholesterol a alkohol

.. ...pomaga dieta to trzeba brac leki triglicerydowe, o ile bieze sie juz proszki choresterolowe to raczej sie nie bieze juz dodatkowo od triglicerydow a ogranicza sie ich dieta i odstawieniem alkoholizmu...

Powiększenie sylwetki serca

.. ...//.Dostałam dodatkowe leki ,i na badania cholesterolu ,wyniki wyszły troche ponad norme tz.cholesterol całkowity209,,trójglicerydy180,LDL - CHOL/HDL - CHOL4.8....w sumie całkiem niezle ,,mi sie wydaje ???a tu niespodzianka ,,ostatnio robiłam prześwietlenie płuc i wyszło mi ze sylwetka..

Unknąłem wszczepienia By-passów

.. ...często się kontrolował, leki też nie systematycznie brał, potrafił robić próby, jak działa jego organizm bez brania leków. Przy czym wyniki miał dobre; Ekg, Ukg, z wyjątkiem okresów odstawienia leków - podwyższony cholesteror i trójglicerydy. Wszystko ma swoj okres i organizm zbuntował..

Cholesterol i skaczące ciśnienie

.. ...Pani miała przepisane leki na nadciśnienie, do tego podwyższony cholesterol świadczy o miażdżycy tętnic i jest to dużym wskazaniem do porady lekarskiej gdyż w Pani wieku może ona wystąpić i jest ona groźna. proszę wiec udać sie do lekarza. pozdrawiam w razie konieczności szerszych inf..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 395

.. ...czy będę musiała brać leki na cholesterol które brałam przed ciążą. Chwila na pisanie się kończy: ) Słyszę płacz: ): ) Dziekuję dziweczynki za pamięć o mnie i pozdrawiam wszystki. Buziaki. Matiiago nareszcie jakieś wiadomości od Ciebie.Co prawda nie sa one za wesołe ( mam na myśli sprawę..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 6

.. ...jest wysoka. Biorę też leki na rozrzedzenie krwi. Badałem cholesterol i próby wątrobowe - też w normie. OB w pierwszym badaniu 3 w drugim badaniu po miesiącu 9. Byłem też u dentysty ale nie mam żadnego stanu zapalnego. Jestem wysokim facetem i ważę 97 kg. Mam pracę praktycznie siedzącą..

Nerwica w ciąży - Str. 8

.. ...przeciwdepresyjny ) i leki na obniżenie cholesterolu i nadciśnienie, a czasem również pramolan, ale źle się po nim czułam.. Przy wszystkich tych lekach nie można być w ciąży bo źle wpływają na dziecko. Pomimo że planowałam ciążę, nadal brałam leki. odstawiłam je gdy się dowiedziałam, że..

Atrox - pytanie do stosujących ten lek na podwyższony cholesterol

.. ...Zocoru ). Generalnie leki z tej grupy sa dobrze tolerowane. Jesli obawiasz się działań niepożądanych to zawsze lepiej wybrać oryginalną atorwastatynę: Sortis ( Jak ktoś moze wydać 25 PLN za miesięczna kurację zawsze wypisuje Sortis ) To tak jak kupowanie szynki w sklepie wędliniarskim..

Cholesterol - interpretacji wyników

.. ...Norma * 135 mg/dl. Twoj tata powinien zacząć przyjaźnić się ze sportem i niech też wybierze sie z tymi wynikami do kardiologa. Być może on zdecyduje że powinien brać jakieś leki na obniżenie chol. LDL...

Puls a wysokie fT4

.. ...co extra dostalem do leki na cholesterol. I ze mam brac na zbicie cisnienia.. Ale przy stosowaniu Cardilopinu . wystarczylo 1/4 tabletki i zaczynalem blednac i puls calkowicie skakal we wszystkie strony. Efekt , wywalenie tabletek Cardilopinu. Po tygodniu objwy zmalaly.Ale nadal byly..

Cholesterol, a ciągle źle się czuję, senność, osłabienie

.. ...to chyba dosc silne leki od tygodnia biorę Atorvox...tego drugiego się jednak boję :( nie mam zaleconej żadnej diety nic...dotałam tylko ostrzezenie,z ę mogę miec problemy z wątroba. od jakiegoś czasu chodze na aerobik niesttey ostatnie dni zauwazyłm pogorszenie formy...bolą mnie mięsnie..

Podwyższone trójglicerydy - jaka dieta najskuteczniejsza?

.. ...obniżyc ,czy muszą byc leki?Dodam tylko,że cholesterol mam 179 a więc w normie co jest najskuteczniejsze w ich zwalczaniu?mam jeszcze zapytanie czy białko w moczu 1,0( nie chodzi tutaj o mój przypadek )przy cukrzycy typu 2 jest powiązane z tą chorobą .pomimo brania leku białko nie spada..

Niewiedza i strach przed chorobą serca

.. ...robię badania,biorę leki kiedy trzeba i jest dobrze.Moi rodzice po prostu nie chodzli do lekarza,mama pewnie przed śmiercią dowiedziała się o wysokim cholesterolu a ile lat go miała nie wiadomo.Oboje palili,tłusto jedli.Jeżeli już odzidziczymy po rodzicach to tego nie zmienimy i trzeba z..

Złe badania-cholesterol

.. ...odstawiłem gdyż nogi czułem lekie i wiotkie i jakby obce,nie mogłem na nich stanąć.A serc jak lekarze twierdzą też jest mięśniem. * betonbud, 2009 - 05 - 30 12:52:19 Witam Mam 45lat,ostatnio w związku z wystąpieniem u mnie dny moczanowej ( spuchnięta noga ) - dostałem Milurit i mi..

Leki antycholesterolowe?

.. ...koniecznie muszę przyjmować leki antycholesterolowe. Boję się skutków ubocznych i dlatego to zalecenie traktuję z rezerwą. Postanowiłem poprzez odpowiednią dietę i zmniejszenie wagi poprawić istniejący stan rzeczy. W tym postanowieniu utwierdziły mnie badania francuskiego lekarza, który..

PO ABLACJI

.. ...Odstawili mi wszystkie leki ktore do tej pory bralem * * leki na serce * * pozostale biore tj.na cholesterol i trojglicerydy.Po ablaci biore tylko na rozrzedzenie krwi Acencumarol.Mam nadzieje ze wszystko bedzie okej,trzeba czekac rok aby stwierdzic ze ablacia sie udala. Jezeli masz..

Róznica pomiędzy Lipanthyl a Vastan !!!

.. ...taki,żeby od razu brac leki chemiczne,które szkodzą na wątrobę i na mięśnie.Nie daj lekarzom zrobić z siebie dziada.Ja miałam 280,a teraz mam 200,hdl25,a teraz 51,trójglic.227,a teraz 89.I nie mam zamiaru sie truć do konca życia nieobojętnymi dla zdrowia lekami.Napiszę ci co..

Drętwienie palców u nóg po przebudzeniu

.. ...napisałęś czy jakieś leki bierzesz.Może to byc coś z krążeniem.Czy palisz papierosy,czy pijesz.Ma to znaczenie ,jeśli w dodatku masz podwyższony cholesterol to musisz to wyjaśnić.Jeśli to krążenie i cholesterol ,to musisz przejżść na odżywianie obniżające chol.Ćwiczyć na rowerku..

Miażdżyca żył kończyn dolnych

.. ...się od razu wrobić w leki.Learze [niektórzy] nie mówią pacjentom,że najpierw przez trzy miesiące trzeba stopsować dietę obnizającą cholesterol,a potem jak to nic nie da,dopiero leki,tylko od razu wala leki. a babałaś poziom elektrolitów? zwłaszcza wapnia...? Nie badałam poziomu..

Internista na badaniach odrzucił mnie ze względu na cholesterol

.. ...dni na warzywkach + leki czynią cuda. Cukier miałem 131 a po trzech dniach miałem 94 Ale ja już dłużej nie wytrzymam takiej diety !!!! Dziwne jest to, że mam 176 cm i 73 kg GDZIE TEN CHOLESTEROL???? Najważniejsze w tej sprawie jest poinformowanie o rekordzie, zasługującym na umieszczenie..

Leczenie hiperlipidemii w Poznaniu

.. ...alkoholu,prawidłowa waga.Same leki sprawy nie załatwią.Trzeba zacząć od diety.Przeczytaj artykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * .Kierując się nim osiągnąłem dobre rezultaty i na syałe odżywiam się wg. tej diety.Pozdro. sprawdziłem na sobie,że Hdl wybitnir podwyższa intensywny ruch..

Nadciśnienie i lek Pritor a ogromny spadek libido

.. ...100 to niepotrzebnie leki bierze,wystarczy odpowiednie odżywianie,ruch ,zioła,zero fajek i alkoholu oraz kawy i samo spadnie.Trzeba tylko troche dyscypliny.Lekarze często nadużywają leków,a nie mówią pacjentom ,żeby zmienić tryb życia,zlikwidować nadwagę,cholesterol obniżyć..

Złe samopoczucie

.. ...trójglicerydy Aktualnie biore leki preastarium i teretnsif tylko rano i doraźnie nitrendypina Moje pytanie dotyczy tego iż ciśnienie mi się w miare unormowało ale moje samopoczucie kondycja koncentracja jest naprawde kiepsko. Ciężko mi się zyje. Nie wiem co mam zrobić dalej:( a jaki..

Powtórna koronografia i stenty

.. ...zabiegu.Regularnie biorę zalecane leki:Bisocard 5 ,Tritace 10 . Areplex,Diuresin.Wyniki prawie w normie/cholesterol 152, triglicerydy 150. Nie palę od dwóch lat. I co?I nic poddaję się.Więcej koronografii nie będzie. Bypasy??? Witam tak czytam te wypowiedzi,i zesmutkiem stwierdzam że z..

Wyniki krwi przy baypasach

.. ...cholesterol,codziennie ruch,gimnastyka czy marsz w terenie,nie palic i zero alkoholu.Nie pić kawy. dziekuje za odpowiedz a jak stosunek dobrego cholesterolu do złego?? bo to chyba tez ma znaczenie czy inne pomary są dobre?..

Nie wiem co mi jest.

.. ...wózku. a czy bierzesz leki na cholesterol? Bo czasem od nich bolą łydki.Może chirurg naczyniowy jest tu potrzebny.Może zbadać przepływy w żyłach kończyn dolnych...Byc może z krążeniem u ciebie nie jest OK.Zioła poprawiające krążenie i gimnastyka.Po badaniach zapisz się na rehabilitacje..

Moje wyniki krwi.

.. ...wegetatywna. Przepisał leki i po kilku dniach było lepiej, a po następnych kilku było jeszcze gorzej. Zrobiłem badania krwi i moczu ( te ostatnie zaordynowałem sobie sam ). Wyniki badań krwi nie napawają mnie optymizmem: OB 6, podniesione LYM 3.8%/L, oraz MCH 32.2 pg, glukoza 6.2mmol/l,..

Zawroty głowy 2 osoby z busa - wirus ?

.. ...trącało * dostałem, leki na obniżenie cisnienia i coś na uspokojenie. potem lekarz rodzinny i dwa leki na nad ciśnienie ( aktualnie od tygodnia ok 125/7 ). szybkie badania - Echo serca ok. cukier 104 - ok cholesterol 223 - za wysoki. Dostałem tez na zawroty głowy Polvertic i biorę mam..

Nadciśnienie - Str. 2

.. ...podwyższone. I lekarz zaleci leki. Wtedy będzie bardzo ważne - NIE ZNIECHĘCAĆ SIĘ. Czynnikami ryzyka chorób układu krążenia są: nadciśnienie tętnicze, wysoki cholesterol, brak aktywności fizycznej, cukrzyca, otyłość, stres, czynniki rodzinne/genetyczne, zła dieta. Poprzez to co już do..

Mam juz dosyć. szukam pomocy

.. ...zastrzyk, proch pod język i leki do brania. Umówiłem się niedługo po tym do kardiologa ( prywatnie ) W między czasie zrobiłem podstawowe badania ( krew, ekg ) Wszystko wyszło w normie. Nawet cholesterol ( ten zły ) mi się zmniejszył od ostatniego badania ( ok roku wcześniej ). Kardiolog..

Trójglicerydy - pomocy

.. ...Moja rada idż do lekarza zacznij brać konkretne leki ureguluj sobie cholesterol sprawdż go i wtedy dietą go utrzymuj tak jak ci radzimy Tak też można bo trudno ci będzie go się pozbyć Rozważ to pozdrawiam..

Nowy sposób obniżania cholesterolu

Nowy sposób obniżania cholesterolu

.. ...efektywny, co dotychczasowe leki, jednak metoda ta obarczona jest mniejszą ilością skutków ubocznych. Naukowcy dowodzą, że jeden z enzymów ( monooksygenaza skwalenu - SM ) odgrywa rolę w powstawaniu cholesterolu. Enzymy w produkcji cholesterolu. Monooksygenaza skwalenu jest jednym z 20..