Leki na ciśnienie

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...różnorodne, dlatego leki stosowane w walce z nimi należą do wielu grup. Najbardziej rozpowszechnionymi schorzeniami kardiologicznymi są: nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, zaburzenia rytmu serca czy niewydolność serca. Strategie leczenia tych schorzeń polegają na..

Antagoniści receptora angiotensyny II

Antagoniści receptora angiotensyny II

.. ...mięśniówki naczyń i serca. Leki tej grupy działają hipotensyjnie ( obniżają ciśnienie ) poprzez deaktywację układu RAA ( renina - angiotensyna - aldosteron ). Brak biologicznego działania angiotensyny II objawia się także zahamowaniem resorpcji jonów sodowych i utratą jonów potasowych w..

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...wapniowego ) beta - blokery leki moczopędne ( diuretyki ) alfa - blokery Badania zalecane u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym. Kontrola ciśnienia tętniczego - 2 - 3 razy w tygodni. Pomiary najlepiej wykonywać rano, w południe, wieczorem. Warto założyć sobie zeszyt, w którym będziesz..

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

.. ...nadciśnieniu w ciąży. lekiem z wyboru w pierwszej kolejności jest metyldopa i/lub hydralazyna; w dalszej kolejności beta - blokery kardioselektywne i labetolol: opóźniają rozwój płodu; jeżeli przed ciążą chora leczona była werapamilem lub lekami moczopędnymi to można takie leczenie..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...obniżenie ciśnienia skurczowego do 100 - 120 mmHg ( beta - bloker, nitroprusydek sodu i.v., labetalol i.v. ) leczenie kardiochirurgiczne; leczenie zachowawcze w niepowikłanym rozwarstwieniu dystalnym...

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...z kofeiną, przyjęte leki, choroba ). Szczególnie ważną informacją dla lekarza są zawroty głowy więc powinny być skrupulatnie notowane. Nie bój się wykonywać dodatkowych pomiarów ciśnienia. Jeśli czujesz się słabo wykonaj pomiar ciśnienia, zanotuj wynik i swoje spostrzeżenia w dzienniczku..

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...wpływ na ciśnienie krwi. Leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi takie jak leki moczopędne, azotany ( np. nitrogliceryna ) i inne. Inne wskazówki dotyczące hipotonii ortostatycznej. ciśnienie w pozycji leżącej jest zawsze wyższe od ciśnienia w pozycji stojącej; aktywność fizyczna..

Chinapryl (Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA)

.. ...drugiej ( ACE - I ). Leki z tej grupy stosuje się w leczenie nadciśnienia tętniczego, często w terapii łączonej z lekami moczopędnymi ( diuretyki ) i beta blokerami. ACE - I blokują powstawanie angiotensyny II, substancji która jest między innymi odpowiedzialna za skurcz mięśniówki..

Torasemid (Diuver, Trifas)

.. ...kilkakrotnie silniejszym lekiem od furosemidu - innego przedstawiciela tej grupy. Diuretyki pętlowe są stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Torasemid poza działaniem moczopędnym wpływa również bezpośrednio na naczynia krwionośne - rozszerzając je, dodatkowo obniża ciśnienie..

Enalapril (Benalapril, Enarenal, Ednyt, Enap, Enazil, Epril, Mapryl)

.. ...angiotensyny II ( ACE - I ). Leki z tej grupy mają działanie wielokierunkowe, wykorzystywane są przede wszystkim w leczeniu nadciśnienia tętniczego ( zmniejszają stężenie angiotensyny II, która między innymi ma działanie naczynioskórczowe ), ostatnio podkreśla się pozytywne działanie ACE..

Losartan (Cozaar, Lakea, Lorista, Lozap, Losacor, Losartic, Xartan)

.. ...ciśnienia tętniczego krwi. Leki z grupy sartanów mają więc podobne efekty działania do inhibitorów konwertazy angiotensyny, ale nie wykazują efektów ubocznych związanych z blokowaniem konwertazy ( np. uciążliwy kaszel ). Leki z grupy sartanów są przede wszystkim stosowane w leczeniu..

Perindopryl (Iprax, Prenessa, Prestarium, Noliprel)

.. ...drugiej ( ACE - I ). Leki z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny drugiej, poprzez blokowanie enzymu konwertującego angiotensynę pierwszą do angiotensyny drugiej, zmniejszają stężenie angiotensyny drugiej i, co za tym idzie, ograniczają efekty jej działania. Angiotensyna druga m.in...

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...przyjmowane na stałe leki. Wynik próby wysiłkowej ocenia się na podstawie zmian w zapisie EKG świadczących o niedokrwieniu mięśnia sercowego. Próba może być w każdej chwili przerwana na życzenie pacjenta. Ponadto lekarz przerwie badanie, jeśli wystąpią komorowe zaburzenia rytmu, spadek..

Omdlenie

Omdlenie

.. ...diagnostyce przyczyn wystąpienia omdleń jest dokładny opis sytuacji, w jakich zdarzenie to miało miejsce. W diagnostyce wykorzystuje się pomiar ciśnienia tętniczego, test pochylniowy lub próbę pionizacyjną...

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

.. ...Powszechnie stosowane leki na nadciśnienie tętnicze: diuretyki i inhibitory enzymu konwertującego angiotensynę są w ciąży przeciwwskazane z uwagi na szkodliwe działanie w stosunku do płodu. Lekiem stosowanym w czasie ciąży jest natomiast hydralazyna. Inne leki, podawane w zależności do..

Diuretyki (leki moczopędne)

.. Diuretyki ( leki moczopędne ) są jedną z najczęściej stosowanych grup leków w kardiologii. Zwiększenie diurezy, czyli wydalania moczu, jest bardzo istotnym aspektem leczenie niewydolności serca oraz nadciśnienia tętniczego, jednych z najbardziej rozpowszechnionych chorób w społeczeństwie. Główny efekt..

Poranny wzrost ciśnienia tętniczego

.. ...osoby przyjmującej leki hipotensyjne, nawet jeśli średnie wartości dobowe ciśnienia są zadowalające, jest wskazaniem do zwiększenia dawek przyjmowanych leków lub modyfikacji stosowanej dotychczas terapii...

Szczepionka przeciw nadciśnieniu

.. ...efektów ubocznych Niezależni eksperci uważają tę metodę leczenia z obiecującą - zwłaszcza u pacjentów, którzy nieregularnie przyjmują zwykłe leki, choć oczywiście niezbędne będą badania na większą skalę...

Beta-blokery pogarszają wyniki operacji serca?

.. ...pacjenci którzy dostawali leki obniżające ciśnienie, dwa razy częściej doznawali udaru mózgu. Wprawdzie podawanie tych leków zmniejszało zagrożenie zawałem serca, jak jednak podsumowują autorzy, w sumie z owej profilaktyki wynikało więcej złego niż dobrego. Liczbę ofiar takiego..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...stosuje się standardowo leki zwalniające akcję serca, z grupy beta - blokerów. Jednak, nie wszystkie osoby dobrze je tolerują, albo nie tolerują ich optymalnych dawek. Dotyczy to np. starszych ludzi, u których beta - blokery mogą powodować silny spadek ciśnienia, grożący zawrotami głowy..

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...wystąpienia objawów - później leki przyniosłyby już więcej szkody niż pożytku. Najlepiej poradzili sobie z szybką pomocą Austriacy - transportują chorych z udarem helikopterami. W Polsce przeszkodą są głównie problemy z transportem, podczas gdy w Wielkiej Brytanii - brak neurologów. Tym..

Nadciśnienie tętnicze należy leczyć w każdym wieku

.. ...sędziwym wieku. Niezwykle ważne jest też niepalenie papierosów i, co profesor zaznacza raz za razem, aktywność fizyczna. To najlepszy i najtańszy lek - podkreśla. PAP - Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz..

Wysokie ciśnienie u starszych osób w chłodne dni

.. ...zajdzie potrzeba podawali leki na nadciśnienie. Jak przypominają badacze, przy niskiej temperaturze dochodzi do aktywacji współczulnego układu nerwowego ( kontrolującego procesy niezależne od naszej woli, jak reakcja na stres ). Efektem tego jest m.in. wzrost produkcji hormonów nadnerczy..

Kolejne geny sprzyjające nadciśnieniu

.. ...nadzieję, że powstaną nowe leki na nadciśnienie. Na przykład gen kodujący białko SH2B3 wydawał się być związany tylko z układem odpornościowym. Nadciśnienie tętnicze występuje mniej więcej u co czwartej osoby i wielu przypadkach nie jest ani wcześnie rozpoznawane, ani właściwie leczone...

Tanie leki przeciwnadciśnieniowe okazały się najlepsze

.. ...nadciśnienie tanie i dostępne leki moczopędne - informuje pismo Archives of Internal Medicine Amerykańskie badania o nazwie ALLHAT, największe z dotychczas przeprowadzonych, trwały od lutego 1994 do marca 2002 r. i porównywały metody leczenia wysokiego nadciśnienia w początkowej fazie...

Leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

.. ...w 2002 r. wynika, że leki na nadciśnienie przyjmuje regularnie tylko 62 proc. pacjentów. Do przyczyn tego stanu rzeczy kardiolog zaliczył brak subiektywnego poczucia choroby - nadciśnienie nie daje wyraźnych objawów, co obniża motywację chorych do zażywania leków oraz brak wiedzy na..

Nadciśnienie leczone operacyjnie

.. ...operowana i dostanie leki, część tylko dostanie leki. Jeśli metoda się przyjmie, będzie mieć ogromne znaczenie dla zdrowia publicznego - tylko w Polsce na nadciśnienie tętnicze cierpi około 9 milionów osób...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 21

.. ...na co dzień bierzesz leki i to cię dopada to chyba faktycznie tylko ablacja. zapytaj też o stymulację przezprzełykową. może to coś wyjaśni. to może być poważne . wszystko zależy od tego jakiego rodzaju masz arytmie. takie nagłe ataki mogą być niebezpieczne i nagłe skoki ciśnienia też...

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...postanowilem brac te leki. a i dodam jeszcze ze mialem echo i holtera i wszystko bylo ok. no oprocz pulsu min. 57 max 176 srednio 71. witam, mam 16 lat i przy okazji problemów z nerkami okazało sie ze jest tez cos nie tak z sercem.. puls w spoczynku miałam 140 i bardzo wysokie ciśnienie..

Echo serca - Str. 33

.. ...miąższu nerek ok 17mm. leki:MONIT RET 1 * 60,ppolocard 175,CARVEDILOL RATIOPHARM 2 * 12.5 mg.TRITACE 2 * 1 co 2 - gi dzień,SPIRONOL 1 * 25,OXODIL 2 * 1 wdech,Essentiale Forte 2 * 1,HEPACOM 3 * 1 Za odp. z góry dziekuje i prosze o szczerą prawde,pozdrawiam. P. Mariola Zaawansowana stenoza..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 284

.. ...zastrajkował. Wzięłam leki i czekam. A wogóle ten dzień taki pochmurny, ciśnienie spada, więc nawet ochoty na cokolwiek nie mam. Ale obiecuję dzisiaj więcej tu zaglądać. W południe ma przyjść do mnie koleżanka z dwójką malutkich dzieci i strasznie się denerwuję. Lubie takie maleństwa,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 378

.. ...tego boje.jakbym miala leki to bym wziela i po sprawie a tak?do psychiatry ide dopiero 6 lutego,na razie musze radzic sobie sama ale czy dam rade. Witajcie własnie się obudziłam i jestem zła, bo cisnienie nadal skacze, a tętno - chyba mi serce wyskoczy. Kurcze wziełam na zbicie ciśnienia..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 408

.. ...ma. No i potem tacie leki zawiozłam. No i wróciłam do domu. Uff, ale się zmeczyłam. Troche poleżałam, bo coś mnie skurczyło z tym brzuchem. Teraz mąż położył się z małym więc mogę trochę napisać. Dobrze że ciśnienie jakoś się uspokoiło i płakać mi się już nie chce. Ale to chyba leki..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 463

.. ...Domi..rozbawiłaś mnie tym lekiem...hmm skoro izie jest po nim dobrze...: ) W związku z moim ciśnieniem zadzwoniłam do męża żeby mi kupił piwo, a co mi tam , z przyjemnością się napiję : ) KRYSTYO3 - jak tam jajeczka .Tym razem chyba obyło się bez wybuchu prawda? Krysiu słaba..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 17

.. ...dolegliwości - bierze się ew. leki. 2. Jeśli wypada płatek a do tego jest niedomykalność to już inna rozmowa i trzeba brać pod uwagę zabieg w odpowiednim momencie. 3. Jest jeszcze trzecia sprawa - nadciśnienie w obydwu przypadkach jest szkodliwe i może pogłębić wadę. pozdrawiam Małgosiu..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...Brałam połówke włącznie z lekiem podwyższającym ciśnienie. Moje ciśnienie to praktycznie zawsze 83/43 i rzadko przekracza 90/50.Strasznie mi się funkcjonuje, mam też podwyższony puls. Oczywiście gdy nic konkretnego nie robię ani się nie zdenerwuję.( POdczas ataku paniki tętno potrafię..

Duży puls - Str. 2

.. ...MUSISZ codziennie zażywać leki i kontrolować ciśnienie. Jeżeli tego nie robisz to jesteś samobójcą. Chłopie, ty leć szybko do lekarza, niech ci da coś na obniżenie. Jestem w twoim wieku i raz zdarzyło mi się, że miałem 200/110. Łeb mi rozsadzało, bez przerwy jakieś zawroty głowy,..

Po ablacji - Str. 11

.. ...spaść do 90/60. Biorę leki na nadciśnienie np enarenal, amlozek ale nie mogę tego opanować. Poza tym serce chodzi w miarę stabilnie. 6 listopada 2007 miałam ablację! Nie jest to jakieś sensacyjne doniesienie zważywszy na temat tego forum. Dla mnie ma jednak znaczenie dożywotnie,..

Wysoki puls a ciśnienie w normie

.. ...szybciej. Trzeba braç leki stosowne - wizyta u kardiologa nieunikniona! Mam to samo kardiolog przepisał mi betaloc ale boje sie go brac mam 17 lat i juz x wizyt u kardiologa, holtera tez mialam, wiec conieco moge powiedziec. A wiec, rano gdy Ty się budzisz Twój organizm jeszcze śpi. Więc..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 116

.. ...od razu.A tak łykamy leki ,które nie zawsze pomagają.Ressa zacznij od tabletek ziołowych,może będą skuteczne w Twoim przypadku.A jak nie to wtedy zasięgniesz porady lekarza.Ja dzisiaj czuję się tak sobie.Głowa pobolewa.Nie wiem czy to zmiana ciśnienia czy co?Najchętniej położyłabym się..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 143

.. ...ciśnienie 90 na 60 brałam leki na poniesienie ciśnienie w tej chwili nie pamiętam nazwy tego leku ale po nim ciśnienie owszem podniosło się ale ja za to zle się czółam widać organizm mój jest już przyzwyczajony do niskiego ciśnienia mam też arytmie serca ponoć łagodną tak mówi mój..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 144

.. ...zawroty głowy chodzi mi o leki czy jakieś masz ja na początku brałam FLUNARIZINE troche pomogła ale teraz już nie pomaga brałam też MEMOTROPIL i też nic mnie sie wydaje że chyba mi już nic na te zawroty nie pomoże i musze się z nimi tak męczyć bo już sama nie wiem czy to od ciśnienia czy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 155

.. ...się kończyło. Masaże, leki, cudowne diety i rozmowa o tym kto umarł na serce, jakie ma ciśnienie itp, itd to normalka w naszym życiu codzienny. Wydaje mi się, że to typowa hipochondria. Nie mam już siły, ani chyba ochoty spędzić tak reszty życia. Podpowiedzcie coś... do mb49 powiem ci..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica

.. ...że wstanę i poczuję lekii zawrót popadam w panikę. Zakołysałąm się kieyś na krzywym krześle nie wiedząc o tym wydawało mi się że robi mi się słabo, wylądowałam na kozetce pielęgniarki z ciśnieniem i pulsem masakrycznym.Nie palę nie piję kawy, rano wstaję i piję melisę, noszę ze soba..

Propranolol a tętno

.. ...100.Dostawałam różne leki i nic.Ostatnio biorę propranolol, ale efekt jest taki że ciśnienie spada do 100/60 a tętno niemal wcale tj do 85 - 90/min.Nie mogę wziąć więcej propranololu bo ciśnienie mi spadnie do zera.Może ktoś wie jak obniżyć tętno bez obniżania ciśnienia????? Witaj..

Betablokery a powolne tętno

.. ...maglek b6 2x1 tabl Biorę leki na nadciśnienie do 4 miesięcy. Są to Tritace i Dilzem. Ostanio według mnie pojawiły się wyczuwalne przeze mnie niemiarowe bicia serca. Do mojego lekarza nie mogę się dostać bo zapisać się mogę dopiero na czerwiec. Poszedłem więc prywatnie i lekarz zamienił..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium - Str. 2

.. ...takie stąd, że ponoć leki na nadciśnienie bierze się całe życie od początku leczenia. Prawda to? Poza tym trochę boję się to brać czytając powyższe wypowiedzi... Nowa - czy mozna tabletke przekroic na polowe ,dziekuje Polecam wszystkim dotkniętym chorobami * cywilizacyjnymi * lekturę (..

Ziołowe leki na przyśpieszone tętno i niskie ciśnienie

.. Poradzcie coś!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wioletka ! Chętnie Ci poradzę na Twoje problemy zdrowotne, ale muszę Ci zadać w związku z tym kilka pytań. Proszę o kontakt na GG 7028787 Z miarowym tętnem pozdrawiam Dana witam.co znaczy niskie ciśnienie a wysokie tetno?czy można wszystko zwalic na..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...tętniczego IV stopnia biorę leki:Prestarium 4 mg,metoprolol 50mg,Lisihexal 10mg,mimo to wystepują u mnie zwyżki ciśnienia nawet do 200110 czy to normalne przy takich i tylu lekach?,cholesterol 312.mam dopiero 21 lat,wiem że nadciśnienie jest u mnie chorobą dziedziczna ale chciałbym w..

Niski puls i nadciśnienie

.. ...nadciśnienie,zwlaszcza,jesli biorą leki hipotensyjne działające głównie na receptory znajdujące się w sercu. Jeśli bardzo Ci to przeszkadza,skontaktuj się ze swoim lekarzem,a on Ci na pewno jakoś pomoże: ). Pozdrawiam!: ). Wskazania Twoje wydają się być wskazaniami zdrowego człowieka...

Niskie ciśnienie czym grozi?

.. ...przeszkadza to ewentualnie są leki na podwyższenie ciśnienia. a tętno to prawdopodobnie masz pszyspieszone z powodu obniżonego ciśnienia. pocieszę cię ja mam za wysokie ciśnienie 140/90 180/100 , a jak chodze lub stoję to spada mi do 70/30 a tętno cały czas 120 - 180 w spoczynku. ale na..

Nadciśnienie pomimo wielu leków

.. ...tętniczego IV stopnia biorę leki:Prestarium 4 mg,metoprolol 50mg,Lisihexal 10mg,mimo to wystepują u mnie zwyżki ciśnienia nawet do 200110 czy to normalne przy takich i tylu lekach?,cholesterol 312.mam dopiero 21 lat,wiem że nadciśnienie jest u mnie chorobą dziedziczna ale chciałbym w..

Skoki ciśnienia i bóle brzucha z wymiotami

.. ...lekarz przepisze leki będom warte około 20 zł po wzięściu leków położyć się.Tak bardzo się nie znam bo mam tylko 10 lat Xd ale miałem te wszystkie bóle i to robiłem i mi pomagało. Polecam Dużo Zdrowia..

Wysokie ciśnienie rano

.. ...co jest z tym ciśnieniem ??????Dziękuję Tutaj może pomóc modyfikacja leków, po prostu nad ranem leki podane wieczorem już nie działaj. Najlepiej udać sie do kardiologa który ustali leczenie. Pozdrawiam..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...Może być tak,ze oba te leki powodujace obnizenie cisnienia kumuluja sie i dlatego obnizają pierwszą wartośc ciśnienia,natomiast drżenia i cala reszta to efekty uboczne. Jesli jednak do tej pory nie odczuwaleś takich objawow,a ciśnienie bylo prawidlowe,to powinieneś udac się do lekara..

Dodatkowe skurcze - Str. 21

.. ...nadciśnienie , biorę leki , które jednocześnie obniżaja ciśnienie i normują pracę serca! Nie zawsze jednak pomagają ! Mam wtedy inne dodatkowe leki , po to żeby serce * wróciło do swego rytmu * ! Organizm jednak się przyzwyczaja i leki trzeba zmieniać !Przyspieszone bicie serca mam od..

Dodatkowe skurcze - Str. 47

.. ...pije dwie etka a jakie leki masz na nadcisnieniebo ja mam lacipil lisihexsal co - diowan 6 listopada ma wizyte u specjalisty w dzidzinie arytmi. nie wiem jednak czy po tym co mnie od kilku dni spotka doczekam tego dnia.to jeszce tydzien Minia, ja raczej nie mam nadciśnienia, tylko czasem..

Dodatkowe skurcze - Str. 66

.. ...bedzie potrzeba dadzą Ci leki obnizajace je,i ewentualnie inne porady. Naprawde to jest zbyt ogolne,potrzebne sa badania i lekarz. Obserwuj swoje zdrowie i udaj sie do przychodni. Powodzenia! Jeżeli mierzyłaś ciśnienie ciśnieniomierzem elektronicznym( a jestem o tym przekonany ), do tego..

Dodatkowe skurcze - Str. 175

.. ...grupy: ) ) )a łączyć leki to dopiero niefajna sprawa. Biosotal jest blokerem jak betaloc, a do tego ma cechy leków grypy trzeciej - wydłuza potencjał czynnosciowy serca - poczułaś się po nim lepiej PIOREN moze??? on także obniza ciśnienie i robi wszystko co betaloc, nie wiem czy nie..

Przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego

.. ...pierwotna, niektóre leki( np. nitraty ), czy też niewydolnośc krążenia lub spadek rzutu serca i jego zaburzenia w pracy. Dodam,że hipotonia zaczyna sie od RR<100/60 mm/Hg przy co najmniej dwóch pomiarach. Hipotonia objawia sie m.in. sennością, oslabieniem,zmniejszoną aktywnością..

Nadciśnienie a kawa

.. ...antykoncepcyjnych nie biorę a leki przeciwbólowe ograniczam do minimum. W takim razie w moim przypadku to napewno stres i geny :( . Zastanawiam się tylko jak to tak dalej będzie to co z ciążą? Planuję niedługo zajść w ciążę ale boję się. Wiem, że można brać specjalne leki, ale pomimo..

Napadowe nadciśnienie połączone z bradykardią

.. ...to... a bierze jakies leki na depresje? bierze alprazolam ( Afobam, Zomiren, Xanax ) i moklobemid ( Mobemid, Moclar ) one teoretycznie nie powinny powodować takich dolegliwości ( jestem farmaceutą: ) ) Bierze je od dłuższego czasu i wcześniej było OK. zaprowadz mame do lekarza to..

Ciśnienie i tętno chyba wysokie

.. ...,czy bierzesz jakieś leki ? Uważam, że w twoim przypadku jest niezbędne wykonanie badań, aby ustalić przyczynę twojego ciśnienia.Nikt na forum nie udzieli ci konsultacji i nie przepisze leków. Pozdrawiam Hela754 a po czym to poznalas ze przy takim cisnieniu moze byc wada serca zalezy ile..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...cięzko.zmieniam trochę leki/oczywiscie po konsutacji u lekarza/.mam się przebadac pod kątem ew. * wieńcówki * i ew. zmian w sercu.zobaczymy co będzie.narazie nie mogę się pozbierać Kochani, ja wczoraj opuściłam szpital. Leżałam na hipertensjologii dwa tygodnie. Mam skoki ciśnienia do..

Szybkie tetno II - Str. 7

.. ...jestem przekonana a leki ie działąją pozdrwiam Wczoraj mierzyłam sobie ciśnienie i tętno. Obie wysokie! Mierzyłam w spoczynku i ciśnienie wyszło 165/117 a tętno 101. To naprawdę tak duzo? Czesc! Ja mam bardzo podobne problemy: w maju trafilem do szpitala z czestoskurczem 160uderzen/min...

Zespół tachy-brady

.. ...przypadku wszystkie leki antyarytmiczne powoduje spadek ciśnienia i bardykardie..taką ze spadam. A ..ostatni napad bradykardi - tetno 39 i blko jakiejś tam odnogi peczka Hisa. oczywisci na pogotowiu stwiedzono, ze nie mam zawału.i odesłali do domu..wrr Może ktos mi odpowie?? Witaj!! Ja..

Oporne nadciśnienie

.. ...obniżyć chyba żadne leki. Nie palę, nie piję alkoholu, kawy, mocnej herbaty, soli minimum, nie mam nadwagi ( 160cm/55kg ), leki zażywam systematycznie wg zaleceń lekarza ( przetestowałam juz chyba wszystkie dostępne i w różnych konfiguracjach ), i co... i nic. Ciśnienie obniża mi się na..

Oporne nadciśnienie - Str. 2

.. ...się z nadciśnieniem. Leki na nadciśnienie biorę już 12 lat ( m.in LisiHexal i Indix ), lekarze przepisywali mi już różne leki ale utwierdzali mnie w przekonaniu, że będę brał je do końca życia, że nadciśnienie jest niuleczalne. Musiałem brać je regularnie, nie byłem w stanie funkcjonować..

Nadciśnienie - dobry lekarz z Gdańska

.. ...wiem czy to żle dobrane leki i czy nie ma ratunku. Nadmieniam, ze moja mama choruje na tarczyce i nie jest leczona ( tylko zalecono obserwacje )ponieważ w wieku 70 lat i przy guzku w piersi nie można - podobno podawać żadnych leków.Guzek w piersi to włókniak. Co robić? Czy znacie..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...nabyłam. Musze brać leki beta blokery i magnez. O co mam zapytać lekarza kiedy on mówi mi że to jest niegroźne? Mam zawroty głowy,szybko się męczę, kiedy jest lato wyjscie na słońce to dla mnie koszmar, zaraz musze chowac sie w cień bo mi sie robi słabo. mam za wysokie ciśnienie i..

Niski puls granicach 40-50 uderzeń na minutę

.. ...propranololu bierzesz inne leki?Ja biorę letrox na niedoczynność tarczycy i corcor cor na arytmię.Wierzę,że może lakrz w koncu dobierze mi dobry dla mnie lek i w odpowiedniej dawce.Życzę zdrówka i pozdrawiam serdecznie Ja mam puls np.dzisiaj 44, a normalnie ( do tej pory ) tak 56. Należę..

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...takie sytuacje, biore leki na uspokojenie ale nie chce sie od nich uzaleznic.Prosze o pomoc, dziekuje i pozdrawiam Mam to samo co Ty,a nawet gorzej - dostałam z tego wszystkiego arytmii,i to dość częstej. Zrobiono mi serię diagnostycznych badań,które ją wykryły( w tym holter,rejestrator..

Bóle głowy a ciśnienie

.. ...mam nerwice. Dostałem leki : Cimnarizinum i i kropelki Dihydroergotainium. Głowa przestała boleć. Przec cały okres jesieni i zimy nic nie odczuwalem. Teraz zrobilo sie cieplej i bóle troche zaczęły powracac ale w mniejszym stopniu. Zmieżyłem dzis cisnienie, z samego rana miałem 136/88..

Udar mózgu i zmiany ciśnienia

.. ...przedewszystkim cały czas bierze leki między innymi na ciśnienie, zdarza się że ciśnienie to mimo tych leków wzrasta czasem jest bardzo niskie i wtedy podajemy mu za radą lekarza oczywiście przegotowaną wodę z cukrem bądż cukierek - ciśnienie wtedy powoli wróci do normy. Nie wiem czy na..

Serce a choroby tarczycy

.. ...można brać go okresowo.Zlekiem praca serca zwalnia do 70 - 80 ale równocześnie spada ciśnienie krwi100/60 90/60.Bez leku puls 100 - 130 ale zato dobre ciśnienie 120/80.Może ktoś wie co brać? Niech sie pani nie łudzi że ktoś tutaj na tym portalu udzieli pani dobrych rad. Uwazam że powinna..

Wypadanie płaków zastawki mitralnej i co dalej?

.. ...powinnaś przyjmować leki Ja też mam takie niskie ciśnienie i zaburzenia rytmu i przyjmuję leki CHORE DZIECKO problem w tym ze...trudno trafic z lekami..nigdy nie wie co bedzie?? czy serce mi pojdzie za szybko czy ..za wolno... pozdrawiam mam bardzo podobne dolegliwosci jestem..

Nadciśnienie tętnicze 170/100

.. ...( wysokotłuszczowa ) leki odstawiłam ciśnienie jest teraz książkowe czy to alveo mozna kupic w aptece czy trzeba zamawiac przez internet?? Alveo można czasami kupić w niektórych aptekach ( firma Akuna zakazała tej formy dystrybucji ), ale nie dostanie się w niej pełnych informacji o..

Uderzenia ciśnienia krwi do mózgu

.. ...i jakas terapia albo leki ja biorę antydepresiwy citalopram nawet lepiej ale to ty musisz nauczyć się z tym walczyc pozdrawiam. weidż na forum * wypadanie płatka zastawki * i sobie poczytaj masz takie własnie dolegliwości... mialam to samo i napewno to jest na tle nerwowym Pijcie wode z..

Propranolol - tabletki

.. ...pomaga nic innego a leki na migrene sa bardzo drogie...doam jeszcze ze jestem meteopata...wrazliwa na spadek cisnienia ...ostatnio zauwazyłam, ze moja migrena zaczeła sie pogłebiac dochodza zawroty głowy i mdłosci biore ołowe lub cała i pomaga...a jak nie to cos na ból i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 35

.. ...od ktorego przyjmuje leki, ale jak mi tylko troszke podskoczy to jestem w panice i sie nakrecam i tak sie kolko zamyka. Proponuję w momencie wystąpienia silnego lęku nie mierzyć sobie ciśnienia bo świadomość tego, że ono znacznie podskoczyło powoduje jeszcze wiekszy atak paniki, że coś..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 55

.. ...nadciśnienie tętnicze. Biorę leki na nadciśnienie, na duży cholesterol. Do tego doszły zaburzenia rytmu serca: często waliło jak oszalałe, dostałam na to bisocard 5mg rano cała tabletka. Moja nerwica, a raczej jak to się fachowo nazywa stany depresyjno - lękowe zaczęły się jakieś 9..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 106

.. ...Lepsze niż wszystkie leki. Widać nigdy nie chorowałeś/aś na to co my, więc daruj sobie swoje uwagi na ten temat. Żegnam. b - 45 Ja brałam bisocard 5 mg 1 tabletkę rano. Czasami jak strasznie źle się czułam lub miałam ciężki atak paniki z super wysokim ciśnieniem i tętnem to brałam drugą..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 130

.. ...ilości alkoholu i łykają leki. Wszyscy mają wtedy bardzo wysokie ciśnienie , wypieki na twarzy i trzęsą im się ręce. Jakoś im to nie przeszkadza. Nie wiem Olesiu..sama zadecyduj ,choć każdy ci powie : albo leki i zdrowiejesz , albo alkohol i się bawisz. Jesteś chora i czas przyznać się..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 9

.. ...powyżej 5 kg. Biorę też leki na spowolnienie pracy serca i obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, bo nadciśnienie może spowodowac pęknięcie tętniaka. Bianka powinna byc pod stałą opieką kardiologów i kardiochirurgów, ale nie może panikowac, bo stres tez jest niebezpieczny w naszym stanie...

Skoki ciśnienia z którymi nie mogę sobie poradzić

.. ...metodą prób i błędów leki na noc nie są skuteczne. Może ktoś poradzil sobie z podobnym problemem? Witam, mam 17 lat i lekarz stwierdził u mnie na podstawie objawow nerwice i nadcisnienie tetnicze ( którego przyczyną mogła byc własnie nerwica ), więc przepisał mi lek na nerwice i na..

Czy nie zadużo leków na nadciśnienie na raz?

.. ...sztuka lekarska przepisać leki na nadciśnienie, które za pierwszym podejściem bedą skutkować. A tak poza tym od tego jaki lek przepisuje lekarz ma duży wpływ twoja waga, czy oprócz nadciśnienia chorujesz na inne schorzenie i przede wszystkim ( jak wcześniej wspomniałam )wiek. A jak tak..

aorta wstępująca, jakie leki?

.. ...130/90/56 zmieniono mi teraz leki na * lokren 10 i tritace10 rano w celu obniżenia ciśnienia pytanie jest takie czy * ten zestaw będzie leprzy ,czy są to leki z tej samej grupy co poprzednie * wkwestji skutków ubocznych dla organizmu.Poszerzenie to jest poważnym * zagrorzeniem *..

Lokren i tritace w leczeniu nadciśnienia?

.. ...* http://www.doz.pl/leki/p3250 - Tritace * * Tritace * /a * wskazania: Nadciśnienie tętnicze - w monoterapii ( leczenie pojedyńczym lekiem ) i w leczeniu skojarzonym z innymi lekami obniżającymi ciśnienie. Zastoinowa niewydolność serca. Niewydolność serca po przebytym zawale mięśnia..

Zespół wazowagalny wazodepresyjny

.. ...ciśnienie. dostałam leki - gutron ale na razie jeszcze nie brałam bo do tego mam nadciśnienie i lekarz zmniejszył mi dawki na obniżenie i teraz mam huśtawki więc muszę trochę poczekać z gutronem. super miesznka wybuchowa. pozdrawiam zaliczajacych gleby ; ) niestety mam to samo i wiem, że..

Mocne bicie serca, przewracanie się serca, szarpniecia w klatce piersiowej

.. ...kilka miesięcy temu leki - isoptin 40 oraz aspargin.Lekarstwa oczywiscie nie pomogły,a czulam się po nich jeszcze gorzej.Mam dość niskie ciśnienie,a te leki dodatkowo je jeszcze obniżają!Nie wiem już co robić...lekarz powiedział,że to jedyne lekarstwa,które mógł mi przepisać,gdyż przy..

Metocard

.. ...w ogóle czy istnieją leki , które zwalniają pracę serca nie powodując spadków ciśnienia? zamiast metocardu wez polfenon wyrowna akcje seca a nie obniza cisnienia ale zapytaj lekarza witam właśnie wróciłam od lekarza i pozwoliłam sobie zajrzeć tu i poczytać .. powodem mojej wizyty było to..

Dżungla, choroba wysokościowa a częstoskurcze

.. ...Może przyjmować jakieś leki w tym czasie? Ciśnienie mam raczej niskie ,kondycję dość dobrą ,amatorsko sobie ćwiczę itp. Na razie nie widzę potrzeby wykonywania ablacji skoro częstoskurcze mam rzadko i szybko one ustają po leku ,tylko martwi mnie to ograniczenie . Może ktoś obeznany..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...właśnie ta nadczynnością dlatego polecam zbadać najpierw tarczyce zanim będziecie lub już bierzecie leki na nadciśnienie.Po wyleczeniu tarczycy nadciśnienie zniknęło teraz mam 130/70 : ) Pozdrawiam ADAM..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia - Str. 2

.. ...)trzeba próbować nowe leki * ale ileż to można. Jestem tym załamanyi i nie wiemy już co dalej robić. Nie palę, rzadko spożywam alkohol, dużo ruchu...Obecnie lak jaki zażywam to EXFORGE 10mg ale to też nie pomaga: - ( Proponuje zastosować koenzym Q 10 o czym prawie nie pamiętają lekarze ...

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego

.. ...szpitalu, teraz dostałem dwa leki na obniżenie ciśnienia tętniczego. Lekarz wyraził się jasno - przez 3 miesiące się oszczędzaj, unikaj alkoholu i innych używek a za najdalej rok wrócisz do swojego poprzedniego trybu życia. Mam nadzieję, że to Cię choć trochę pocieszy. Witam, ja..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 5

.. ...penicylinę domięśniowo, leki przeciwzapalne i atenolol na nadciśnienie ( w szpitalu mi to zdiagnozowano ). Nie wolno mi było wstawać z łóżka - pamiętam, że czułam się nawet nieźle ( miałam niedużą tachykardię i dodatkowe skurcze ), tyle że nie miałam zupełnie siły. Tak więc nawet jakbym..