Leki przeciwko

Ablacja

.. ...piersiowej, więc otrzymuje leki przeciwbólowe ( przed zabiegiem na grzbietowej powierzchni dłoni pacjenta zakładany jest wenflon - plastikowa rurka umieszczona w żyle, dzięki której możliwe jest podawanie leków drogą dożylną. Ablacja trwa do kilku godzin. Po zabiegu przez kilka godzin..

Zespół bolesnego barku (bark-ręka, ramię-ręka)

Zespół bolesnego barku (bark-ręka, ramię-ręka)

.. ...zawierających sterydy i leki przeciwbólowe. Nieleczenie zespołu może doprowadzić do rozwinięcia się przykurczów i unieruchomienia stawu barkowego - tzw. staw zamrożony. W toku diagnostyki nie wolno zapominać, że dolegliwości w okolicy barku mogą mieć inne niż ortopedyczne przyczyny. W..

WPW (zespół Wolffa - Parkinsona - Whitea)

.. ...holterowskie; EKG wysiłkowe ( w zapisie EKG zanika fala delta charakterystyczna dla tego zespołu ). Leczenie zespołu WPW. masaż zatoki szyjnej, leki przeciwarytmiczne, kardiowersja, ablacja drogi dodatkowej...

Leki przeciwpłytkowe

Leki przeciwpłytkowe

.. Do leków przeciwpłytkowych należą: Kwas acetylosalicylowy. Działanie przeciwpłytkowe tego związku polega na nieodwracalnym hamowaniu cyklooksygenazy płytkowej ( jeden z enzymów płytek krwi ). Zahamowanie cyklooksygenazy ( COX ) powoduje zmniejszenie syntezy tromboksanu A2 - związku chemicznego nasilającego..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...obniżenie ciśnienia skurczowego do 100 - 120 mmHg ( beta - bloker, nitroprusydek sodu i.v., labetalol i.v. ) leczenie kardiochirurgiczne; leczenie zachowawcze w niepowikłanym rozwarstwieniu dystalnym...

Tętniak pozawałowy serca

.. ...serca. zachowawcze - leki obniżające obciążenie serce, antyarytmiczne, przeciwzakrzepowe; operacyjne - kardiochirurgiczne usunięcie tętniaka ( aneuryzektomia ), resekcja wsierdzia, ablacja prądem częstotliwości radiowej mająca na celu usunięcia ogniska arytmogennego, pomostowanie..

Grapefruit a leki kardiologiczne

Grapefruit a leki kardiologiczne

.. Jeśli zażywasz leki, nie popijaj ich sokiem grejpfrutowym! Sok z grejpfruta może podwyższać stężenie leków we krwi i w ten sposób prowadzić do objawów przedawkowania. Dotyczy to szczególnie leków nasercowych i przeciwnadciśnieniowych. Garvan Kane i James Lipsky z Mayo Clinic uważają, że efekt ten jest..

Alprazolam (Afobam, Alprozomerck, Neurol, Xanax, Zomiren)

.. ...benzodiazepiny. Wszystkie leki z grupy benzodiazepin działają poprzez receptor GABAa ( jest to również receptor dla alkoholu etylowego ). Leki z tej grupy mają działanie nasenne, przeciwlękowe, przeciwdrgawkowe i uspokajająco. Są stosowane w leczeniu bezsenności, w leczeniu zaburzeń..

Citalopram (Cipramil, Citaratio, Citaxin, Oropram, Cital, Cilon, Aurex)

.. ...działań niepożądanych. Leki przeciwdepresyjne starszej generacji, poza hamowaniem wychwytu zwrotnego serotoniny, wpływały również na stężenie domapiny, noradrenaliny, wiązały się z receptorami dla histaminy i acetylocholiny - brak wybiórczości powodował liczne efekty uboczne leków...

Fenobarbital (milocardin)

.. Fenobrabital jest lekiem z grupy barbituranów. Jest to silny lek działający uspokajająco, przeciwdrgawkowo i nasennie. Działa również przeciwskurczowo. Bardzo istotnym efektem ubocznym fenobarbitalu jest działanie hamujące ośrodek oddechowy w centralnym układzie nerwowym. Efekt ten nasila jednoczesne..

Choroba Buergera (zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń)

.. ...zmniejszających krzepliwość krwi i poprawiających przepływ naczyniowy. Konieczne są także środki przeciwbólowe i leki przeciwzapalne. Jest to jednak jedynie spowalnianie lub zatrzymywanie procesu chorobowego...

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

.. ...Powszechnie stosowane leki na nadciśnienie tętnicze: diuretyki i inhibitory enzymu konwertującego angiotensynę są w ciąży przeciwwskazane z uwagi na szkodliwe działanie w stosunku do płodu. Lekiem stosowanym w czasie ciąży jest natomiast hydralazyna. Inne leki, podawane w zależności do..

Kwas acetylosalicylowy (aspiryna)

Kwas acetylosalicylowy (aspiryna)

.. ...podobnie jak wszystkie leki z grupy NLPZ, działanie przeciwgorączkowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Działanie leku jest zależne od dawki. Leku nie wolno stosować w okresie okołoporodowym, w I i III trymestrze ciąży oraz u dzieci do 12 roku życia ( istnieje ryzyko wystąpienia zespoły..

Zespół jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego

.. ...metoda eliminacji innych chorób, które mogą dawać podobne objawy. Leczenie zespołu jelita drażliwego jest ukierunkowane głównie na łagodzenie objawów choroby. Często stosuje się leki przeciwdepresyjne...

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

.. ...RZS wykorzystuje się niesterydowe leki przeciwzapalne ( NLPZ ), glikokortykosteroidy, metotreksat, sulfozsalazyne i inne. Celem leczenia jest zatrzymanie postępu choroby i wyeliminowanie dolegliwości...

Leki przeciwdepresyjne

Leki przeciwdepresyjne

.. Leki przeciwdepresyjne stosowane w farmakoterapii zaburzeń depresyjnych modulują transmisję neuronalną pomiędzy poszczególnymi strukturami mózgu. Obecnie uważa się, że za zaburzenia nastroju o typie depresji odpowiadają głównie niedobory serotoniny i noradrenaliny oraz pewne związane z tym zmiany..

Nerwoból (neuralgia)

.. ...uśmiechu, itd. Standardowe leki przeciwbólowe zwykle są niewystarczające, istnieje konieczność korzystania z leków przeciwpadaczkowych ( karbamazepina ), czasem sięga się po sterydy. W niektórych przypadkach istnienie konieczność operacyjnego zlikwidowania ucisku na nerw ( jest to jedna..

Leczenie przeciwkrzepliwe

.. ...zmniejszać stosując takie leki jak kwas acetylosalicylowy, tiklopidyna, klopidogrel czy abciksimab. Pierwszy preparat należy do niesterydowych leków przeciwzapalnych. Wszystkie leki z tej grupy w mniejszym lub większym stopniu wpływają na krzepliwość krwi, zmniejszając ją poprzez..

Dyskopatia szyjna

Dyskopatia szyjna

.. ...niesterydowe leki przeciwzapalne ( diclofenac, nimesulid ), miorelaksanty ( np. baclofen ) i leki z grupy benzodiazepin. W niektórych przypadkach stosuje się czasowe unieruchomienie szyjnego odcinka kręgosłupa...

Alodynia

.. ...stosuje się klasyczne leki przeciwbólowe, czasem sięga się po leki przeciwpadaczkowe lub leki z grupy SSRI. Bardzo istotne jest jednak leczenie przyczynowe, diagnostyka powinna być więc ukierunkowana na odnalezienie chorobowego tła występujących zaburzeń czucia. W przypadku..

Polineuropatia cukrzycowa

.. ...Dolegliwości nasilają się w nocy i podczas stresu lub wysiłku. Leczenie powinno być nie tylko objawowe ( leki przeciwbólowe ) ale przede wszystkim przyczynowe - dobre efekty przynosi intensywna insulinoterapia...

Fibraty

.. ...rozkładanie trójglicerydów. Leki wpływają także na zwiększenie zużycia lipidów w wątrobie, wzrost poziomu HDL oraz nasilają proces oddawania lipidów z tkanek. Poza działaniem związanym z gospodarką lipidową, fibraty wykazują także aktywność przeciwpłytkową i przeciwzapalną. Zwiększają..

Akarboza (Glucobay)

.. ...przeciwcukrzycowe, podawanie sacharozy ( cukier! ) jest nieskuteczne - konieczna jest czysta glukoza. Glucobay to handlowa nazwa preparatu zawierającego akarbozę ( na podstawie Indexu Leków MP 2007 )...

Nadciśnienie - dobre leki, złe leczenie

.. ...dostępne są skuteczne leki przeciw nadciśnieniu, dobrze leczonych jest tylko kilkanaście procent Polaków, podczas gdy w USA - około 40 procent - mówiła prof. Danuta Czarnecka na konferencji zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego i Dziennikarski Klub Promocji..

Szczepionka przeciw nadciśnieniu

.. ...efektów ubocznych Niezależni eksperci uważają tę metodę leczenia z obiecującą - zwłaszcza u pacjentów, którzy nieregularnie przyjmują zwykłe leki, choć oczywiście niezbędne będą badania na większą skalę...

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...tarczycy, ale też niektóre leki oraz wzmożone napięcie nerwowe wywołane stresem. Dotychczas arytmię serca leczono przy użyciu całkiem odwrotnej techniki – ablacji. Polega ona na działaniu na wybrany narząd wysoką temperaturą. W przeciwieństwie do krioablacji, jest to jednak..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...stosuje się standardowo leki zwalniające akcję serca, z grupy beta - blokerów. Jednak, nie wszystkie osoby dobrze je tolerują, albo nie tolerują ich optymalnych dawek. Dotyczy to np. starszych ludzi, u których beta - blokery mogą powodować silny spadek ciśnienia, grożący zawrotami głowy..

Tanie leki przeciwnadciśnieniowe okazały się najlepsze

.. ...nadciśnienie tanie i dostępne leki moczopędne - informuje pismo Archives of Internal Medicine Amerykańskie badania o nazwie ALLHAT, największe z dotychczas przeprowadzonych, trwały od lutego 1994 do marca 2002 r. i porównywały metody leczenia wysokiego nadciśnienia w początkowej fazie...

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. ...pacjentami, którym podawano leki przeciwzakrzepowe ( ok. 30 proc. ). Ważne jest jednak, aby pacjent, u którego podejrzewa się zawał, został szybko przewieziony przez wyspecjalizowany zespół ratowniczy do ośrodka z kardiologią inwazyjną ( z pracownią hemodynamiczną ), w którym wykonuje..

Niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

.. ...mięśni ). Wszystkie leki z grupy NLPZ działają przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo, rozrzedzają krew ( blokada COX1 upośledza funkcje płytek krwi ) oraz przeciwbólowo. NLPZ mogą być toksyczne dla wątroby, nerek i układu sercowo - naczyniowego. Blokada produkcji prostaglandyn w błonie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 15

.. ...), ale przepisano mi leki i ( poza Betalociem ) nie wiem po co: Koenzym Q10 Acard Aspargin Preductal W ulotkach tych leków nie znalazłem nic o działaniu przeciwko zaburzeniom rytmu, za to wszędzie jest o zapobieganiu zawałom serca i nagłej śmierci sercowej. Teraz to dopiero zacząłem się..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 22

.. ...jest możliwe aby dwa leki zawierające te same składniki miały inne działanie ? Przyjmowałem Betaloc 50 ZOK, jedną tabletkę dziennie przeciw dodatkowym skurczom nadkomorowym i lek działał na mnie dość dobrze ( lepiej niż Biosotal 40, który brałem wcześniej ). Kiedy Betaloc kończył mi się..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 54

.. ...nasililo sie to przez leki przeciw astmie i alergii,ktorych odstawic nie moge juz do konca zycia.Ale teraz jest naprade dobrze,czego i Tobie zycze. Przepraszam za brak profesjonalizmu w swojej wypowiedzi bo pewnie 3 wypalania w czasie 1 ablacji to zupelnie cos innego niz 3 osobne ablacje..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 32

.. ...Mi ablację ponieważ leki które biorę nie pomagają.Nie wiem jaką mam podjąć decyzję dlatego że Ja jestem już po 50 - tce, a na forum wypowiadają się młode osoby.Czy w tym wieku zabieg ten może mieć jakieś przeciw wskazania?A może miał ktoś robiony zabieg ten w Warszawawie na Grochowie?..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 38

.. ...Caly czas podawane są leki przeciwbólowe, choc to niepotrzebne bo znieczulenie spełnia swoją rolę znakomicie. Po zabiegu dostaje sie pyszne jedzonko ( o dziwo ! ) i caly czas jest sie pod opieką dwóch sympatycznych pielegniarek, które, z ręką na sercu przyznaje, są na kazde zawołanie...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 42

.. ...racji tego ze mialam leki przeciwbolowe nie moglam po zabiegu pic i jesc dwie godziny ale za to w przeciagu dwunastu godzin mialam wypic 1,5 litra wody zeby wyplukac wszystkie leki. samo lezenie jest okropne, ale maja super lozka wiec jakos da sie wytrzymac aha i kiepsko jest z..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 52

.. ...kazali odstawić jeszcze leki antyarytmiczne ( o ile się da ) - tak na 5 dni przed zabiegiem. Oczywiście szczepionka przeciwko WZW i szereg badań. Ale najważniejsze z przygotowań - to wyluzowanie, odpuszczenie sobie i opanowanie stresu. Tak dla zdrowia psychicznego. Wiem, ze łatwo mówić,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 7

.. ...od pol roku przyjmuje leki przeciwdepresyje - andepin i doraznie przeciwlekowe - alprox( obydwa leki w malych dawkach ). od dwoch lat jezdze regularnie konno i kocham to robic, niestety mam problem gdyz czesto spadam z konia. niektorzy mowia ze to te leki moga miec wplyw na moje czeste..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 44

.. ...wyjściem z domu wtedy biore leki przeciwko biegunką bo boje się kompromitaci.Może poradzicie mi jak mam zlikwidować lęk jak o tym nie myśleć aby było dobrze,chociaż są dni kiedy jest naprawdę super tak jak dziś jem wszystko żadnych głupich myśli. To by było na tyle nie będe Was zanudzać,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 67

.. ...przestraszyłam sie i znów leki wróciły. nie biore leków, staram sie pozytywniej mysleć i nie traktować tych objawów tak poważnie. Ja wspomgam sie ziolowymi preparatami. Myslę, że takie leki jak xanax, afobam i inne przeciwlękowe, jak zaczełas brac nie możesz ich nagle odstawić. Nie wiem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 79

.. ...Napisz czy te twoje leki to jakieś antydepresyjne czy przeciwlękowe? No i czy w ogóle pomagają? Ja się bez prochów pewnie nie obejdę. witajcie: ) Gabi:moja mała przyjmowała groprinosin. Brała 3 razy dziennie, w sumie 15 tabletek. Leczy zapalenia i uodparnia, więc podawaj śmiało. Dora,..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 11

.. ...pomuc.lekarze mi dajo leki przeciwzapalne ale to nie skutkuje.super ,ze jest taki forum pozdrawiam. cześć wszystkim. Wysaje mi się Andi, że to po prostu nerwoból. Ja też takie mam. Lekarz dobrze zalecił. Spróbuj nie myśleć o tym bólu, powiedz sobie, że tabletki na pewno pomogą. Witam!..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 19

.. ...czas biorę magnez i leki uspakajające i przeciwdepresyjne. Danusia1911 - Co do wysiłku to u mnie jest bardzo różnie, ale przeważnie też mam problem z pokonaniem schodów. Wyzwanie to się zaczyna jak ide do babci na obiad na 4 piętro to przy drugim zaczynam się dusić i potwornie czuć...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 20

.. ...woli,nie mógł mi pomóc.Dał leki przeciwbólowe i tyle,pewnie też coś na nerwy.Często serce mi się telepie,trzepocze?,nie wiem jak to nazwać,jakby chciało się urwać,strasznie głupie uczucie,bardziej niepokojące niż bolące,przyczajam się wtedy,aż przejdzie.Miałam 2 razy Holtera,wykazał..

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie

.. ...blokada albo niesteroidowe leki przeciwzapalne. wybor nalezy do delikwenta. nie wime tylko czy warto poswiecac zoladek mam podobnie ale po prawej stronie i boli mnie najczesciej jak sie mocniej zasmieje ale czasami przy wysilku fizycznymczuje taki jakby skurcz. Czy to jest to samo? i..

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie - Str. 2

.. ...stwierdził tą chorobę i dał leki przeciwzapane, po 5 dniach minęło. Lek nazywa się IBUPROFEN. Ale co się okazuje? Jeden lek leczy jedno, a psuje drugie, czego nie wiedziałam ;/ teraz mam kłopoty z żałądkiem, nie wiem co gorsze, chociaż neuralgia bardziej dawała się we znaki, bolało..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 3

.. ...leczenie to heparyna i leki przeciwzakrzepowe a szpitalu nie wiem co dostawałem ale po szpitalu przepisano mi acenokumarol i zastanawiam sie czy aby mi on nie szkodzi rozregulował mi sie stolec oddaje go co 2 - 3 dni i to z bólami brzucha jestem senny doszły wypryski na twarzy jakbym..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...chodzi jak zegarek bierze leki przeciwzakrzepowe już prawie 13lat narazie jest młody czuje sie świetnie ale powiedz jak to jest jakie on ma ograniczenia w życiu czego nie może robić czy to prawda że z takim schorzeniem długo sie nie żyje powiedz mi wszystko co wiesz czy mam go traktować..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...końca życia zażywać leki przeciwzakrzepowe, np Acenokumarol ( proszę niech Pani zajrzy na taki wątek na forum, tam też są ludzie z wymienionymi zastawkami,może coś Pani znajdzie dla siebie interesującego. Pozdrawiam życzę dużo zdrowia Agnieszka Witam, jestem przykładem dziecka, które..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 4

.. ...do kontroli zazywam leki przeciw zakrzepowe i jest dobrze . Ostatnio mam troche zawroty glowy i mocne uderzenia serca. Zastanawiam sie ile moze wytrzymac moja zastwka bez wymiany. Lekarz kardiolog tlumaczy mi jakos mgliscie moze 20 albo 25 lat ale w sumie nikt nie mowi jaka jest gorna..

Po ablacji

.. ...chyba z4 raz ).Dali mi leki .Jak się potem okazało przeciwstawne do mojej szczepionki odczulającej. Po pewnym czasie częstoskurcze sekundowe zdarzały się sporadycznie.. Pamiętam jednak ,że któregoś dnia miałam silny ból w klatce piersiowej.Ból taki jak podczas częstoskurczu ,ale serce..

Niedoczynność tarczycy - Str. 11

.. ...zleźć... 123 dostaniesz leki, na poczatek małom dawke i za niedługo będziesz musiał powtórzyc badanie. do Mary - oczywiście, że nie lekceważę mojej tarczycy. Wprost przeciwnie. Tylko ja przestałam już dawno wierzyć w konwencjonalne leczenie. Ja przeszłam na naturę. I Bogu dzięki. Cześc..

Po bajpasach

.. ...przepisane przez lekarzy leki, jest bardzo zamknięty w sobie, taki otępiały nie wiele mówi. Nie skarzy się na ból, nie bierze leków przeciwbólowych. Nie wiem co mysleć. Twoj tata musi dojsc do siebie, przeciez to bardzo powazna operacja. Dziadek mojego meza ( 75lat ) mial wykonane bypasy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 57

.. ...Plamkaa - Xetanor jest lekiem lekiem przeciwdepresyjnym,dziala dopiero po ok miesiacu brania,jak zreszta wiekszosc lekow tego typu,bo one nie uzalezniaja i to jest najwazniejsze. Wiesz Agnieszko poczekam jeszcze pare dni teraz to naprawde przechodze ciezki okres i moze to przesto ale nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 85

.. ...sie jeszcze z takim lekiem napisz na innym forum może tam znajdziesz pomoc. mario znalazlam informacje że lek cital to lek z grupy przeciwdepresyjny, przeciwlekowy ,na recepte. Witajcie Wszyscy : ) u mnie dzisiaj nie moge nazekac tylko glowa mnie boli ale jakos daje rade nawet..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 126

.. ...ziołowe ani homeopatyczne leki mi nie pomagały:( . Obecnie biorę Cloranxen 5mg nie czuje sie po nich źle, wręcz przeciwnie ani mnie nie otępiają ani nie mam nudności czuję się bardzo dobrze i nie odczuwam abym je brała. Wiadomo każdy ma inny organizm więc inaczej reaguje na leki...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 148

.. ...szczescie ze brslam leki przeciwzapalne bo niewiadomo co by sie wydarzylo,chodzi mi o to,zebys wiedziala ze jesli bedzie to trwalo duzej to bezpieczniej sie jest przebadac. Do Madzi - chcialam dodac,ze przy depresji moga wystepowac bole glowy dlatego mam nadzieje ze moja poprzednia..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 2

.. ...kiedyś bardziej pomagały leki przeciwlękowe np. Neurol lub Pramolan. A były też okresy gdy pomagał dłużej zażywany Koenzym Q10 oraz magnez. Jest jednak coś co do dziś przynosi mi ulgę; wygadanie się a właściwie wyryczenie się w tej sprawie. Mój mąż ( o ile jest w domu ) jest świetnym..

Co się do mnie przypałętało?

.. ...dziennie, oprócz tego leki przeciwbólowe i przeciwzapalne i zdaje sie że na poczatku leczenia dostawałam antybiotyk. Nerwobóle leczy się nawet do roku czasu ale samo nie przejdzie tylko sie nasili - głowa do góry moim zdaniem to nic powaznego. Mam nadzieje ze to jest to co ja miałam...

Co się do mnie przypałętało? - Str. 2

.. ...jest neuralgia dostalam leki przeciwbolowe przeciwzapalne rozluzniajace i zastrzyki i najgorzej mnie martwi to ze tak wolno przechodzi i jak raz wejdzie to lubi sie nawracac pozdrawiam wszystkich ktorych dopadla neuralgia czesc.sluchajcie jak czytam Wasze opisy to jakbym czytał swój.Tyle..

Leki po ablacji

.. ...ablacji podaję się jakieś leki? Witam, Ja po ablacji przez miesiac mam brac jeden Metocart po pol tabletki dziennie ( dlatego ze bralam go przed zabiegiem i lekarz nie chcial zeby odstawiac go z dania na dzien ). Mam brac takze przez 6 tygodni Acard jedna tabletka dzeinnie ktora ma..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 2

.. ...pomoc.Do tej pory brallam leki dexak,divascan,ketonal,migea,cinnarizine,amitrypine,flunarazyne,ibuprom,myopalm,apap,ibum,paracetamol i jeszcze wiele innych srodkow przeciwbolowych,narazie zaden nie pomogl.Co mam robic? To jest sprawa dla MASAŻYSTY ( masaż leczniczy ) a nie dla..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 6

.. ...migrena, bo na migenę leki przeciwbólowe nie działają. Ja przeczytałam na necie już chyba wszystko na temat migreny, schematu powstawania tego bólu itd. i chyba by się zgadzało. Byłam też u irydologa i ten z kolei stwierdził, że prawdziwą migrenę ma naprawdę niewiele osób, a reszta to są..

Dodatkowe skurcze - Str. 7

.. ...diagnozę;NERWICA.Dostałam leki przeciwlękowe i Concor 5.Prawie mi przeszło ale teraz objawy się nasiliły.Jestem w ósmym miesiącu ciąży za miesiąc poród a ja potwornie panikuje że serce mi stanie albo że nie przeżyje porodu.Z dnia na dzień coraz gorzej czuje się fizycznie i..

Dodatkowe skurcze - Str. 83

.. ...poszukaj i idź niech ustawi leki, zdiagnozuje. Potem, dopiero można myśleć o zaburzeniach lękowych i stresie. Doktorku jeśli jeszcze zaglądniesz do nas to ft3 ft4 w normie ,natomiast usg wykryło guzki .Ale tak jak zaproponowałeś zrobię jeszcze przeciwciała.A tak na marginesie to z tym..

Dodatkowe skurcze - Str. 128

.. ...pierwszego wyboru są leki beta - adrenolityczne 3. Nie naleŜy stosować leków przeciwarytmicznych klasy I lub III u bezobjawowych lub skąpoobjawowych chorych Pomimo przekonania o łagodnej prognozie w tej grupie chorych niektórzy lekarze czasem podejmują decyzję o leczeniu..

Dodatkowe skurcze - Str. 162

.. ...tak pic jak sie bierze leki inne?? aha i takie do was pytanie przy tych lekach to mozna łykac tabletki przeciwbólowe?? ibuprom konkretnie... Piorenko, jak nie ma takiej możliwosci zeby nie powiedzieli, skoro właśnie wystąpila taka mozliwosc: ) zresztą nieważne. pap elwirka to sa ziolowe..

Migotanie przedsionków jest wyleczalne?

.. ...Najwazniejsze bys bral leki przeciw azkrzepowe i kontrolowal krzepliwosc krwi gdyz przy FA moga sie tworzyc skrzepy w pzredsionau i doprowadzic do prawdziwego bajzlu w Twoim organizmie. WIEC NIE ZAPOMOMINAJ O LYKANIU!!!!!acenocumarolu lub podobnego leku. jesli bedziesz o to dbal to..

Arytmia nadkomorowa serca

.. ...przeprowadzał? Czy teraz jakieś leki bierzesz? A poza tym ciekawa jestem jaką miałaś diagnozę, tzn. jaki typ częstoskurczu? Jak wyglądały twoje ataki? Od kiedy je miałaś? Dzięki za odpowiedź. Ablację miałam robioną w instytucie na Spartańskiej przez dr. Pytkowskiego.Biorę bisocard i leki..

Nadciśnienie a kawa

.. ...antykoncepcyjnych nie biorę a leki przeciwbólowe ograniczam do minimum. W takim razie w moim przypadku to napewno stres i geny :( . Zastanawiam się tylko jak to tak dalej będzie to co z ciążą? Planuję niedługo zajść w ciążę ale boję się. Wiem, że można brać specjalne leki, ale pomimo..

Zrośnięte dwa płatki w zastawce

.. ...się do serca dostać, najczęsciej wymienia się zastawkę na sztuczną ( choć w przypadkach zastawki aortalnej są alternatywy zastawki biologicznej ). Do konca życia trzeba zażywać leki przeciwzakrzepowe...

Bajpasy - gdzie najlepiej?

.. ...itp. jeżeli chodzi o leki przeciwbólowe to pielęgniarki wręcz same namawiają pacjentów aby je wzywali jak tylko zaczyna boleć i szybciutko podłączaja lek pod kroplówkę.Lekarz operujący tatę nawet znalazł czas aby przyjść i tak po ludzku potrzymać go za rękę i wszystko wytłumaczyć. To..

Ból pleców mogą mieć coś wspólnego z sercem?

.. ...ale zapisał mi tylko leki przeciwbóowe - badanie EKG i rentgen klatki piersiowej nic nie wykazały. Dodam, że mam częstoskurcze nadkomorowe, ale nie uważam żeby to miało ze sobą coś wspólnego. Aga, dokladnie, tez musze czasem sie podrapac pod lewa lopatka i niekiedy po takim ulzeniu,..

Wrodzona wada zastawki a narkotyki

.. ...zastawki i codziennie biorę leki przeciwkrzepliwe Sintrom * to jest jakies ryzyki zażywając tego typu narkotyki?? szczególnie interesuje mnie amfetamina, iż ona tez chyba rozrzedza krew... Po co ci to ? Masz mało problemów ze zdrowiem ? Ludzie, wy macie problemy nie tylko z sercem, ale i..

Źle się czuje po operacji zastawki

.. ...są spowodowane przez leki przeciwbulowe i usypiające , większąść z nich to narkotyki jak morfina. Rózni ludzie różnie reagują na ich podanie. Tak jak z wódką, ktoś wypije flaszkę i jeszcze chodzi a drugi po dwóch piwach pada. W 99,99% wszystko wraca do normy przed zabiegiem, tylko czas..

Potworny ból mostka i pleców

.. ...przerwy biore silne leki przeciwbolowe nawet troche pomagaja.Oczywiscie bylam z tymi objawami u lekarza i powiedzial mi ze to wszystko jest od kregoslupa i chce mnie wyslac na reyhabilitacje,oczywiscie zrobilam sobie wszystkie badania i przeswietlenia jurto ide po odbior zobacze jakie..

Co to jest homograf i w jakich schorzeniach jest stosowany?

.. ...). Wybrałam homograf. Leki przeciwkrzepliwe bedę brac tylko przez pół roku. Potem mogę normalnie starac się o dziecko. Dla osoby w moim wieku jest to wybawienie. ( A mam tylko 20 lat ) Pozdrawiam i zyczę zdrówka. Ola Witaj Olu!! Dzieki za odpowiedź.Proszę powiedz mi jeszcze czy homograft..

Homograf

.. ...poł roku bedę brała leki przeciwkrzepliwe. Jak narazie jestem bardzo zadowolona z operacji. Gdyby nie to, że szew mi się rozszedł ( i mam problem, bo nie wiem co robić ) nie wiedziałabym, że miałam operację. Kondycyjnie czuje się świetnie. Wiadomo nie mam tyle siły co przed operacją. Mam..

Choroba Prinzmetala

.. ...nitroglicerynie, dostaje leki rozrzedzajace krew i przeciwbólowe. Nirogliceryna pomaga mi ale na krótko. Pozdrowienia HH Tez mam ta chorobe potwierdzona.Stosuje dilzem,polocard,( i cos na nerwice , w moim przypadku ).Pozdrawiam chetnie porozmawiam z osoba walczaca z printzem, mój kontakt..

Fibrillatio atriorum paroxysmalis. Cardioversio electrica.

.. ...domięśniowo leki. Próbowałam oponować przed podaniem ale pielęgniarka powiedziała, że oni podają chorym którzy są na lekach przeciwkrzepliwych. Kto mówił prawdę? jak się zachować gdyby sytuacja się powtórzyła?..

Lewa komora serca jest większa niz prawa u niemowlaka

.. ...raczce i dostał jeszcze leki przeciwgoraczkowe w czopkach - wyzdrowiał . Kilka dni temu miał robione echo serca i stwierdzono, ze lewa komora serca jest większa niz prawa - mam wynik LV - strzałka w górę, v% SF - 26 mpa - 1,2, JA I stopień Co to znaczy?? Czy jest to jakas powazna wada?..

Dziwne uczucie w przełyku i ból klatki piersiowej

.. ...lekarza to oni mi daja leki przeciwbolowe i odsylaja do domu bez zadnych konkretnych badan,klatki piersiowej,tylko ekg i do domu,to jest koszmar mam mrowienie przed oczami,nie moge normalnie zyc,a oni bo tak najlatwiej,wmawiaja mi nerwice pomimo ze badal mnie psychoanalityk i nic nie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 33

.. ...stany lekowe,no i biore leki od tygodnia,no i tetno juz mi nie dokucza,jak mialam ataki to dochodzil puls do 150,a tak poza tym to przez caly czas mialam tetno do 100,biore teraz leki przeciwdepresyjune,metocard na serce,tetno mam normalne nawet 60 ale skurcze tez mam tak 2razy na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 39

.. ...bo przepisza jakies leki przeciwdepresyjne a od nich tylko mozna sie uzaleznic i nic wiecej.Mam podobne objawy do twoich.Trace chec do zycia i do wszystkiego co mnie otacza.Ja ogolnie jestem osoba ktora z niewielu rzeczy sie cieszy - bo tak czasem sie zastanawiam z czego tu sie cieszyc -..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 41

.. ...pramolan,xsanax i jeszcze tam coś.Leki te brałem bardo krótko bo się po nich fatalnie czułem.Obecnie jak mnie * weżmie * to biorę hydroxyzynę i to mnie wycisza.Najgorszy w nerwicy jes lęk i dlatego idż do psychiatry po jakieś tabletki przeciw lękowe.Nawet gdy ich nie będziesz używał to..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 57

.. ...okropnymi objawami, leki wychodziły mi uszami. Ciągle myślałam czy dzisiaj też będzie bolało serduszko, a może głowa??? Góra przeciwbólowych, na depresję i lęki i jakoś szło. Ale musiałam to wszystko odstawić, bo zostanę po raz drugi mamą: ) Pierwszy tydzień po odstawieniu tych..

Ból pod lewą łopatką, może być to sprawa związana z sercem?

.. ...lub zel do wcierania i leki z grupy przeciw bolowe ,przeciw zapalne. ibuprom to zdecydowanie slaby srodek na takie schorzenie. moze warto zmienic lekarza? bo ten twoj to jakis szaman. czesc tez mam takie bole w lewej łopatce, takie pieczenie kucie , nie wiadomo w sumie jak to opisac, nie..

WPW a drętwienie kończyn, uderzenia gorąca

.. ...EEG na pograniczu, ale leki przeciwpadaczkowe tylko nasilały dolegliwosci. Potem bylo lepiej. Do tachykardii się przyzwyczaiłam. Dopiero urodzenie trzeciego dziecka sprawiło, że się zastanawiam na jakimiś kardiologicznymi krokami ; - ) Po prostu nie lubię mysleć o sobie jak o czlowieku..

Ciąża, poród, zdrowie dziecka, a moja arytmia serca i jej leczenie

.. ...ciąży( prubowalam zmienic leki na takie które mogłabym brać podczas ciąży,ale nie stety nic z tego nie wyszło )a w ręcz przeciwnie po tej próbie musiałam zwiękrzyc dawke beta - blokera na bisocard10.Dlatego też moja kardiolog powiedziała że nie powinnam byc w ciąży do puki nie będę mieć..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 20

.. ...sztuczną trzeba brać leki przeciwzakrzepowe do końca życia, a wtedy pojawia się problem ze skaleczeniami. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak to jest z blizną na klatce piersiowej? I z * cykaniem * ? jestem zdecydowanie przeciwny temu żeby dać się skroić w szpitalu. pozdrawiam Dzień..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 32

.. ...sztucznej potrzeba brać już leki do końca życia, i dlatego dużo przjemności odpada.Dochodzi badanie krwi i pilnowanie się.Pamiętać trzeba również o tym, że każda operacja jest ogromnym obciążeniem dla organizmu. I dlatego powinno się dokładnie rozważyć za i przeciw przy kazdej zastawce...

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 36

.. ...słychać , i trzeba brać leki przeciwkrzepliwe ( acenocumarol ) po 11 latach od operacji lepiej od kardiologa ustawiam dawkowanie , coś raz na 2 tygodnie trzeba zrobić badanie krzepliwości tzw quick . Niektórzy robią tzw leczenie przeciwkrzepliwe łączone tzn mała dawka Acenocumarolu i..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 42

.. Ile kosztuja leki przeciwzakrzepowe i jaka diete nalezy stosowac??? witam, czy ktoś tu na forum miał moze ablację po operacji wszczepienia zastawki mechaniczne - mitralnej?????? Proszę,dajcie znać! Tak przy okazji,,czy osoby z w/w zastawką miewają trzepotania/migotania przedsionków???Czy to moze byc..

Ucisk, gula w gardle - Str. 4

.. ...psychiatry dostałam leki na uspokojenie i przeciwdepresanty ale jakos nie pomaga.Do tego doszły problemy z przełykaniem cześci twardych pokarmu i bez popitki nieda rady albo niejem wcale,czasami boje sie położyc żeby sie nie udusic ,a doktory no cóz niedawno w ciemno postawiono mi..

Ucisk, gula w gardle - Str. 16

.. ...refluksu, więc kupiłam leki w aptece ( tabletki ) co do tego refluksu i oprócz tego piję mleczko przeciw kwasom - właśnie możliwe, że mam nadkwasność i stąd podczerwienienie gardła i wtedy te złudzenie ucisku. Minęło po zaledwie kilku dniach i narazie nie wraca. To pewnie po części..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 4

.. ...sercowego i tylko dostałeś leki przeciwbólowe oraz potas i magnez????Chyba już wiesz, że ta choroba zagraża życiu człowieka i mogą wystąpić różne powikłania, to zależy od jej przebiegu. Może u ciebie ta choroba ma bardzo łagodny przebieg . Uważam, że jak najszybciej powinieneś zgłosić..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 5

.. ...penicylinę domięśniowo, leki przeciwzapalne i atenolol na nadciśnienie ( w szpitalu mi to zdiagnozowano ). Nie wolno mi było wstawać z łóżka - pamiętam, że czułam się nawet nieźle ( miałam niedużą tachykardię i dodatkowe skurcze ), tyle że nie miałam zupełnie siły. Tak więc nawet jakbym..