Leki w nadciśnieniu

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...Vinpocetine, Vinpo - ton ). Leki w nadciśnieniu tętniczym. Nadciśnienie tętnicze ( NT ) jest szeroko rozpowszechnioną chorobą, na którą cierpi znaczna część osób starszych. Problem ten coraz częściej odnosi się również osób w młodszym wieku. Celem proponowanego leczenia farmakologicznego..

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...wapniowego ) beta - blokery leki moczopędne ( diuretyki ) alfa - blokery Badania zalecane u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym. Kontrola ciśnienia tętniczego - 2 - 3 razy w tygodni. Pomiary najlepiej wykonywać rano, w południe, wieczorem. Warto założyć sobie zeszyt, w którym będziesz..

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

.. ...nadciśnieniu w ciąży. lekiem z wyboru w pierwszej kolejności jest metyldopa i/lub hydralazyna; w dalszej kolejności beta - blokery kardioselektywne i labetolol: opóźniają rozwój płodu; jeżeli przed ciążą chora leczona była werapamilem lub lekami moczopędnymi to można takie leczenie..

Chinapryl (Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA)

.. ...drugiej ( ACE - I ). Leki z tej grupy stosuje się w leczenie nadciśnienia tętniczego, często w terapii łączonej z lekami moczopędnymi ( diuretyki ) i beta blokerami. ACE - I blokują powstawanie angiotensyny II, substancji która jest między innymi odpowiedzialna za skurcz mięśniówki..

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...tętniczego. Przewlekły kaszel jest objawem nietolerancji tych leków i stanowi przesłankę to modyfikacji terapii. W takiej sytuacji sięga się po leki z grupy antagonistów receptora angiotensyny ( sartany )...

Werapamil (Isoptin, Lekoptin, Staveran, Veratens)

.. ...kanałów wapniowych. Leki te są wykorzystywane w terapii choroby niedokrwiennej serca ( choroba wieńcowa ), nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca w przebiegu kardiomiopatii. Werapamil rozkurcza naczynia krwionośne, również wieńcowe, oraz zmniejsza zapotrzebowanie serca na tlen -..

Torasemid (Diuver, Trifas)

.. ...kilkakrotnie silniejszym lekiem od furosemidu - innego przedstawiciela tej grupy. Diuretyki pętlowe są stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Torasemid poza działaniem moczopędnym wpływa również bezpośrednio na naczynia krwionośne - rozszerzając je, dodatkowo obniża ciśnienie..

Enalapril (Benalapril, Enarenal, Ednyt, Enap, Enazil, Epril, Mapryl)

.. ...angiotensyny II ( ACE - I ). Leki z tej grupy mają działanie wielokierunkowe, wykorzystywane są przede wszystkim w leczeniu nadciśnienia tętniczego ( zmniejszają stężenie angiotensyny II, która między innymi ma działanie naczynioskórczowe ), ostatnio podkreśla się pozytywne działanie ACE..

Losartan (Cozaar, Lakea, Lorista, Lozap, Losacor, Losartic, Xartan)

.. ...ciśnienia tętniczego krwi. Leki z grupy sartanów mają więc podobne efekty działania do inhibitorów konwertazy angiotensyny, ale nie wykazują efektów ubocznych związanych z blokowaniem konwertazy ( np. uciążliwy kaszel ). Leki z grupy sartanów są przede wszystkim stosowane w leczeniu..

Nadciśnienie ciążowe

Nadciśnienie ciążowe

.. ...blokery, diuretyki - leki moczopędne ) powszechnie stosowane w leczeniu nadciśnienia, mogą być szkodliwe dla płodu. Modyfikacja leczenie dotyczy nie tylko zmiany preparatów, ale także indywidualnego ustalenia dawkowania leków. Problem nadciśnienia ciężarnych jest niezwykle istotny,..

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

.. ...Powszechnie stosowane leki na nadciśnienie tętnicze: diuretyki i inhibitory enzymu konwertującego angiotensynę są w ciąży przeciwwskazane z uwagi na szkodliwe działanie w stosunku do płodu. Lekiem stosowanym w czasie ciąży jest natomiast hydralazyna. Inne leki, podawane w zależności do..

Diuretyki (leki moczopędne)

.. Diuretyki ( leki moczopędne ) są jedną z najczęściej stosowanych grup leków w kardiologii. Zwiększenie diurezy, czyli wydalania moczu, jest bardzo istotnym aspektem leczenie niewydolności serca oraz nadciśnienia tętniczego, jednych z najbardziej rozpowszechnionych chorób w społeczeństwie. Główny efekt..

Aliskiren

.. ...aldosteron ( układ RAA ). Leki blokujące powstawanie lub działania angiotensyny ( inhibitory konwertazy na przykład enalapril, antagoniści receptorów np. losartan ) oraz antagoniści aldosteronu ( np. spironol ) mają już stałe miejsce w standardach leczenia nadciśnienia tętniczego...

Nadciśnienie - dobre leki, złe leczenie

.. ...dostępne są skuteczne leki przeciw nadciśnieniu, dobrze leczonych jest tylko kilkanaście procent Polaków, podczas gdy w USA - około 40 procent - mówiła prof. Danuta Czarnecka na konferencji zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego i Dziennikarski Klub Promocji..

Szczepionka przeciw nadciśnieniu

.. ...efektów ubocznych Niezależni eksperci uważają tę metodę leczenia z obiecującą - zwłaszcza u pacjentów, którzy nieregularnie przyjmują zwykłe leki, choć oczywiście niezbędne będą badania na większą skalę...

Leczenie nadciśnienia zapobiega otępieniu

.. ...College badając grupę starszych pacjentów wykazali, że leki na nadciśnienie mogą zmniejszyć zagrożenie demencją o 13 procent, co w skali średniej wielkości kraju oznacza kilka tysięcy zachorowań mniej...

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...wystąpienia objawów - później leki przyniosłyby już więcej szkody niż pożytku. Najlepiej poradzili sobie z szybką pomocą Austriacy - transportują chorych z udarem helikopterami. W Polsce przeszkodą są głównie problemy z transportem, podczas gdy w Wielkiej Brytanii - brak neurologów. Tym..

Nadciśnienie tętnicze należy leczyć w każdym wieku

.. ...sędziwym wieku. Niezwykle ważne jest też niepalenie papierosów i, co profesor zaznacza raz za razem, aktywność fizyczna. To najlepszy i najtańszy lek - podkreśla. PAP - Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz..

Wysokie ciśnienie u starszych osób w chłodne dni

.. ...zajdzie potrzeba podawali leki na nadciśnienie. Jak przypominają badacze, przy niskiej temperaturze dochodzi do aktywacji współczulnego układu nerwowego ( kontrolującego procesy niezależne od naszej woli, jak reakcja na stres ). Efektem tego jest m.in. wzrost produkcji hormonów nadnerczy..

Kolejne geny sprzyjające nadciśnieniu

.. ...nadzieję, że powstaną nowe leki na nadciśnienie. Na przykład gen kodujący białko SH2B3 wydawał się być związany tylko z układem odpornościowym. Nadciśnienie tętnicze występuje mniej więcej u co czwartej osoby i wielu przypadkach nie jest ani wcześnie rozpoznawane, ani właściwie leczone...

Tanie leki przeciwnadciśnieniowe okazały się najlepsze

.. ...nadciśnienie tanie i dostępne leki moczopędne - informuje pismo Archives of Internal Medicine Amerykańskie badania o nazwie ALLHAT, największe z dotychczas przeprowadzonych, trwały od lutego 1994 do marca 2002 r. i porównywały metody leczenia wysokiego nadciśnienia w początkowej fazie...

Leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

.. ...w 2002 r. wynika, że leki na nadciśnienie przyjmuje regularnie tylko 62 proc. pacjentów. Do przyczyn tego stanu rzeczy kardiolog zaliczył brak subiektywnego poczucia choroby - nadciśnienie nie daje wyraźnych objawów, co obniża motywację chorych do zażywania leków oraz brak wiedzy na..

Nadciśnienie leczone operacyjnie

.. ...operowana i dostanie leki, część tylko dostanie leki. Jeśli metoda się przyjmie, będzie mieć ogromne znaczenie dla zdrowia publicznego - tylko w Polsce na nadciśnienie tętnicze cierpi około 9 milionów osób...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 46

.. ...lekarza , zapisał mu leki na nadciśnienie ( bisocard 5mg i losartic 50 ) brał potas , magneż . Nigdy wcześniej tąpania serca mu sięnie zdarzały . Rzucił papierochy , i kawy nie pije wcale . Pomimo to coraz częściej zdarzają mu się porządne rtąpnięcia serca . Tak mocne , że czasem aż musi..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 36

.. ...boje. pozdrawiam. Biorę leki na nadciśnienie do 4 miesięcy. Są to Tritace i Dilzem. Ostanio według mnie pojawiły się wyczuwalne przeze mnie niemiarowe bicia serca. Do mojego lekarza nie mogę się dostać bo zapisać się mogę dopiero na czerwiec. Poszedłem więc prywatnie i lekarz zamienił mi..

Echo serca - Str. 33

.. ...miąższu nerek ok 17mm. leki:MONIT RET 1 * 60,ppolocard 175,CARVEDILOL RATIOPHARM 2 * 12.5 mg.TRITACE 2 * 1 co 2 - gi dzień,SPIRONOL 1 * 25,OXODIL 2 * 1 wdech,Essentiale Forte 2 * 1,HEPACOM 3 * 1 Za odp. z góry dziekuje i prosze o szczerą prawde,pozdrawiam. P. Mariola Zaawansowana stenoza..

Echo serca - Str. 38

.. ...Pani Izo , mąż bierze leki od nadciśnienia.Jest po zawale i dlatego doszło do zaburzeń kurczliwości ?Nie wiem czy dobrze zrozumiałam i czy da się to wyleczyć? Bardzo proszę o odpowiedż. Witam, Pani Izo czytajac Posty na forum chcialabym aby powiedziala na moje wyniki. Od dziecka..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 722

.. ...Natomiast jeżeli chodzi o leki jest z tym też pewien problem gdyż nie każdy lek działa na nas właściwie to tak jak przy cukrzycy, czy przy nadciśnieniu lekarz metoda prób i błędów czaczynając od najmniejszej dawki próbuje ustalić lek i dawkę najbardziej optymalną. Dlatego często..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 952

.. ...cisnienie na takie cisnienie leki dostalas? do magda159 Rozumie Cię, najbardziej męczące jest to że jak bardzo się boisz zawału serca, albo innej choroby związanej z sercem, to właśnie akurat takich objawów dostajesz tak jak przy tych chorobach... A odnośnie ciśnienia, to nerwica może..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 17

.. ...dolegliwości - bierze się ew. leki. 2. Jeśli wypada płatek a do tego jest niedomykalność to już inna rozmowa i trzeba brać pod uwagę zabieg w odpowiednim momencie. 3. Jest jeszcze trzecia sprawa - nadciśnienie w obydwu przypadkach jest szkodliwe i może pogłębić wadę. pozdrawiam Małgosiu..

Chelatacja - Str. 12

.. ...pływam. Od dwóch lat biorę leki na obniżenie cholesterolu i na nadciśnienie. Wsród wpisów na forum nt. chelatacji dwa - trzy lata temu jest sporo entuzjastycznych, ale stopniowo zanikają one na rzecz wpisów negatywnych. Czyżby zwolennicy chelatacji przestraszyli się krucjaty Pana Jerzego..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 16

.. ...holtera,ale i tak dostałam juz leki na serce.Niestety po wyjściu lekarz pierwszego kontaktu odstawił je jak sie skończyły,chodziłam tak 4 lata. W tym roku w styczniu wykryto u mnie nadciśnienie i biore leki.W marcu kolejny raz wylądowalam w szpitalu na badania,tym razem wykryto komorowe..

Gwałtowne przyspieszenie bicia serca

.. ...moze powinienem jakies leki brac na uspokojenie ? W odpowiedzi na : Re: Gwałtowne przyspieszenie bicia serca!! wysłane przez wiola dnia 2007 - 01 - 16 18:24:11: : A jakie masz cisnienie, kiedy sie nie denerwujesz?A zyły na rekach ,nie zwracaj na to uwagi, chyba ze masz nadciśnienie...

Nadciśnienie płucne a ciąża

.. ...ciążę.Próbowałam odstawić leki ( concor 7,5, tritace 10 i hygroton 50 )zamiast tego brałam isoptin 120.Niestety nic z tego nie wyszło,a jest nawet gorzej bo musialam zwiększyć dawki,teraz biore bisocard 10 i tritace 10 czasami musze wziąść jeszcze hygroton 25.( mam komorowe i nadkomorowe..

Syndynafil na nadciśnienie płucne

.. ...sproboja podac mi jakies leki. Witam muj maz ma nadcisnienie plucne pierwotne od 2 lat choruje.Jest to straszna choroba, jest slaby,ciezko mu chodzic po schodach,zle oddycha.Jak widze jak on cierpi to czasami mam dosc.W tej chwili jest w szpitalu w Zabrzu tam podawaja mu ten lek co pani..

Koronarografia, gdzie? jakie skutki? lek prestarium

.. ...Prestarium jest złym lekiem. Jest to najbezpiecznieszy lek w nadciśnieniu tetniczym który redukuje śmiertelnosc co 4 pacjet uratowany jest przed zawąłem czy udarem. powinienes sie cieszyc ze lekarz przepisał własnei Prestarium Co do Krakowa to sie zgodze, z całego rejonu podkrakowskiego..

Betablokery a powolne tętno

.. ...maglek b6 2x1 tabl Biorę leki na nadciśnienie do 4 miesięcy. Są to Tritace i Dilzem. Ostanio według mnie pojawiły się wyczuwalne przeze mnie niemiarowe bicia serca. Do mojego lekarza nie mogę się dostać bo zapisać się mogę dopiero na czerwiec. Poszedłem więc prywatnie i lekarz zamienił..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium - Str. 2

.. ...takie stąd, że ponoć leki na nadciśnienie bierze się całe życie od początku leczenia. Prawda to? Poza tym trochę boję się to brać czytając powyższe wypowiedzi... Nowa - czy mozna tabletke przekroic na polowe ,dziekuje Polecam wszystkim dotkniętym chorobami * cywilizacyjnymi * lekturę (..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...tętniczego IV stopnia biorę leki:Prestarium 4 mg,metoprolol 50mg,Lisihexal 10mg,mimo to wystepują u mnie zwyżki ciśnienia nawet do 200110 czy to normalne przy takich i tylu lekach?,cholesterol 312.mam dopiero 21 lat,wiem że nadciśnienie jest u mnie chorobą dziedziczna ale chciałbym w..

Niski puls i nadciśnienie

.. ...nadciśnienie,zwlaszcza,jesli biorą leki hipotensyjne działające głównie na receptory znajdujące się w sercu. Jeśli bardzo Ci to przeszkadza,skontaktuj się ze swoim lekarzem,a on Ci na pewno jakoś pomoże: ). Pozdrawiam!: ). Wskazania Twoje wydają się być wskazaniami zdrowego człowieka...

Nadciśnienie pomimo wielu leków

.. ...tętniczego IV stopnia biorę leki:Prestarium 4 mg,metoprolol 50mg,Lisihexal 10mg,mimo to wystepują u mnie zwyżki ciśnienia nawet do 200110 czy to normalne przy takich i tylu lekach?,cholesterol 312.mam dopiero 21 lat,wiem że nadciśnienie jest u mnie chorobą dziedziczna ale chciałbym w..

Dodatkowe skurcze - Str. 47

.. ...pije dwie etka a jakie leki masz na nadcisnieniebo ja mam lacipil lisihexsal co - diowan 6 listopada ma wizyte u specjalisty w dzidzinie arytmi. nie wiem jednak czy po tym co mnie od kilku dni spotka doczekam tego dnia.to jeszce tydzien Minia, ja raczej nie mam nadciśnienia, tylko czasem..

Dodatkowe skurcze - Str. 295

.. ...kontrolą lekarza , brałam leki bo leczyłam się od kilku lat na nadciśnienie ...dodatkowe miałam z powodu wypadania płatka zastawki mitralnej nie przejmuj się zbytnio bo raczej nie zdarza się, że same dodatkowe są przyczyna zawału ... wielu ludzi żyje z nimi długo bez innych problemów..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. ...komorową i lecze się lekiem metocard 50 mg. Dodatkowo okazało się, że mam nadciśnienie, ale arytmia nie jest jego przyczyną. Więc muszę szukać przyczyny. Jak narazie mam skierowanie do nefrologa i na echo serca. Mam 17 lat i nigdy dotąd nie miałam problemów z sercem, więc jestem troszke..

Nadciśnienie a kawa

.. ...antykoncepcyjnych nie biorę a leki przeciwbólowe ograniczam do minimum. W takim razie w moim przypadku to napewno stres i geny :( . Zastanawiam się tylko jak to tak dalej będzie to co z ciążą? Planuję niedługo zajść w ciążę ale boję się. Wiem, że można brać specjalne leki, ale pomimo..

Nadciśnienie a kawa - Str. 2

.. ...poradzic,,Pozdrawiam Leki przy nadciśnieniu to podstawa, ale jeśli chodzi o kawę to można jak najbardziej ją pić, pod warunkiem, że nie przesadzisz z ilością, no i najlepiej pić kawę niskodrażniącą tzn taką, która jest pozbawiona substancji odpowiedzialnych za kołatanie serca, zgagę itp...

Napadowe nadciśnienie połączone z bradykardią

.. ...to... a bierze jakies leki na depresje? bierze alprazolam ( Afobam, Zomiren, Xanax ) i moklobemid ( Mobemid, Moclar ) one teoretycznie nie powinny powodować takich dolegliwości ( jestem farmaceutą: ) ) Bierze je od dłuższego czasu i wcześniej było OK. zaprowadz mame do lekarza to..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...cięzko.zmieniam trochę leki/oczywiscie po konsutacji u lekarza/.mam się przebadac pod kątem ew. * wieńcówki * i ew. zmian w sercu.zobaczymy co będzie.narazie nie mogę się pozbierać Kochani, ja wczoraj opuściłam szpital. Leżałam na hipertensjologii dwa tygodnie. Mam skoki ciśnienia do..

Oporne nadciśnienie

.. ...obniżyć chyba żadne leki. Nie palę, nie piję alkoholu, kawy, mocnej herbaty, soli minimum, nie mam nadwagi ( 160cm/55kg ), leki zażywam systematycznie wg zaleceń lekarza ( przetestowałam juz chyba wszystkie dostępne i w różnych konfiguracjach ), i co... i nic. Ciśnienie obniża mi się na..

Oporne nadciśnienie - Str. 2

.. ...wiem czy powinnam brac leki czy nie... Mój mąż dostał skierowanie do Kl;iniki Nadciśnienia Tętniczego w Aninie, ale czemamy juz prawie 2 miesiące na przyjęcie. Czy ktoś wie, gdzie i kiedy profesor Januszewicz przyjmuje prywatnie? bzdury z tym umre. a ja biorę Valzek i jest spoko, tylko..

Nadciśnienie - dobry lekarz z Gdańska

.. ...wiem czy to żle dobrane leki i czy nie ma ratunku. Nadmieniam, ze moja mama choruje na tarczyce i nie jest leczona ( tylko zalecono obserwacje )ponieważ w wieku 70 lat i przy guzku w piersi nie można - podobno podawać żadnych leków.Guzek w piersi to włókniak. Co robić? Czy znacie..

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...takie sytuacje, biore leki na uspokojenie ale nie chce sie od nich uzaleznic.Prosze o pomoc, dziekuje i pozdrawiam Mam to samo co Ty,a nawet gorzej - dostałam z tego wszystkiego arytmii,i to dość częstej. Zrobiono mi serię diagnostycznych badań,które ją wykryły( w tym holter,rejestrator..

Odstawienie tabletek na cholesterol a by-pasy

.. ...lekarka uznała że mam brać leki na cholesterol i nadciśnienie które również badałem i badam kilka razy w miesiącu i zawsze było 120/80. Tak myślę , że to wyciąganie pieniędzy z kieszeni pacjenta. Muszę brać acenokumarol i ostatnio pani doktor wpadła na pomysł żebym pobrał antybiotyk bo..

Nadciśnienie tętnicze 170/100

.. ...( wysokotłuszczowa ) leki odstawiłam ciśnienie jest teraz książkowe czy to alveo mozna kupic w aptece czy trzeba zamawiac przez internet?? Alveo można czasami kupić w niektórych aptekach ( firma Akuna zakazała tej formy dystrybucji ), ale nie dostanie się w niej pełnych informacji o..

Różnica między Concor a ConcorCor

.. ...różnice. Czym się różnią te leki między sobą? Zauważyłem, że w opakowaniu Concor jest 30 szt., natomiast ConcorCor tylko 28. Czy jest sens zamiany leku? Concor jest również stosowany w chorobie niedokrwiennej serca ( chorobie wieńcowej ), niewydolności serca. Jak ma się to do..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 55

.. ...nadciśnienie tętnicze. Biorę leki na nadciśnienie, na duży cholesterol. Do tego doszły zaburzenia rytmu serca: często waliło jak oszalałe, dostałam na to bisocard 5mg rano cała tabletka. Moja nerwica, a raczej jak to się fachowo nazywa stany depresyjno - lękowe zaczęły się jakieś 9..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 253

.. ...nerwica. Dostałem jakieś leki na psyche i na nadciśnienie ( to leczę cały czas ). Lekarz przy wypisaniu ze szpitala powiedział mi ze jestem młody nic mi jest i mam żyć na całego i nie przejmować się tym co się stanie, albo co jest po śmierci. No więc wróciłem do domu z lekami, gdy..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 9

.. ...powyżej 5 kg. Biorę też leki na spowolnienie pracy serca i obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, bo nadciśnienie może spowodowac pęknięcie tętniaka. Bianka powinna byc pod stałą opieką kardiologów i kardiochirurgów, ale nie może panikowac, bo stres tez jest niebezpieczny w naszym stanie...

Czy nie zadużo leków na nadciśnienie na raz?

.. ...skąd on ma wiedzieć czy leki na Ciebie działają i jak - jeśli ich nie bierzesz? szanuj jego czas i swój. Witam Lekarz zdecydował o podaniu od razu 2 leków bo ma pan dość wysokie ciśnienie. Poza tym pewnie troszkę czasu już pan chodził z tym ciśnieniem. Im wyższe ciśnienie trwające dłużej..

Lokren i tritace w leczeniu nadciśnienia?

.. ...* http://www.doz.pl/leki/p3250 - Tritace * * Tritace * /a * wskazania: Nadciśnienie tętnicze - w monoterapii ( leczenie pojedyńczym lekiem ) i w leczeniu skojarzonym z innymi lekami obniżającymi ciśnienie. Zastoinowa niewydolność serca. Niewydolność serca po przebytym zawale mięśnia..

Zespół wazowagalny wazodepresyjny

.. ...ciśnienie. dostałam leki - gutron ale na razie jeszcze nie brałam bo do tego mam nadciśnienie i lekarz zmniejszył mi dawki na obniżenie i teraz mam huśtawki więc muszę trochę poczekać z gutronem. super miesznka wybuchowa. pozdrawiam zaliczajacych gleby ; ) niestety mam to samo i wiem, że..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...wyższe. Nie wierzę, że leki w ogóle nie działają. Nie wiem czy miał pan wykonywane wszystkie badania w kierunku nadciśnienia - myślę o: - TK tętnic nerkowych ( zwężenie ) - guz chromochłonny ( raczej skoki nadciśnienia ) - zespół obturacyjnego bezdechu sennego Pozdrawiam Widzę, że Darki..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia - Str. 2

.. ...)trzeba próbować nowe leki * ale ileż to można. Jestem tym załamanyi i nie wiemy już co dalej robić. Nie palę, rzadko spożywam alkohol, dużo ruchu...Obecnie lak jaki zażywam to EXFORGE 10mg ale to też nie pomaga: - ( Proponuje zastosować koenzym Q 10 o czym prawie nie pamiętają lekarze ...

Dziwne akcje serca przy nadciśnieniu tętniczym

.. ...standardowo zarzywam leki jednak od dluzszego zaczelem odczuwac dziwne akcje z sercem.Na poczatku wyglądało to tak ze mierzylem sobie tentno co piec minut bo mialem uczucie ze mi serce staje albo tak jakby mocniej uderza,oczywiscie strach panika standardowo.Dwa tygodnie temu tak sie..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 5

.. ...penicylinę domięśniowo, leki przeciwzapalne i atenolol na nadciśnienie ( w szpitalu mi to zdiagnozowano ). Nie wolno mi było wstawać z łóżka - pamiętam, że czułam się nawet nieźle ( miałam niedużą tachykardię i dodatkowe skurcze ), tyle że nie miałam zupełnie siły. Tak więc nawet jakbym..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy

.. ...jest potrzebna, są też leki ( ale na receptę ), które skutecznie działają obniżająco na poziom cholesterolu, a dodatkowo mają trochę innych fajnych działań ochronnych na śródbłonek naczyn krwionośnych, czyi miejsce gdzie mogą się pojawiać niekorzystne zmiany prowadzące w efekcie do..

Nadciśnienie u 28latka 236/136

.. ...do szpitala podano mi leki obnizajace cisnienie. Zrobiono echo serca ktore wykazalo ze lewa komora o 2mm jest powiekszona. Przypisano mi lek Captopril ktory mam brac rano 1 tabletke. Po tym incydencie moje cisnienie po nocy spada do 117/75 w poludnie 122/85. Zamierzam wprowadzic diete..

Zbyt niskie cośnienie przy stosowaniu leków na nadciśnienie

.. ...tle nerwowym Przyjmuje leki ENARENAL 2 razy po 5 mg.Do tego propranolol 2 razy po 20 mg i 1 raz po 10mg/na arytmie serca - rowniez na tle nerwowym/biore leki systematycznie.Rano mam cisnienie 100/50 po lekach.Boje sie ,ze spadnie mi do jakis anomalii.rozmawialam z lekarzami - powiedzieli..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 58

.. ...kibicowania!! A jakie leki obecnie przyjmujesz? U mnie 1,5 miesiąca po serce jest w fazie wyciszania! Występują coraz krótsze ( ostatnio 5 min ) zaburzenia, które same przechodzą. Mam nadzieję, że może tym razem się uda!! A jak bije serduszko Czytelnika? Pozdrówka Od początku września..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 62

.. ...końca jest prawdziwa. 1. Leki na rozrzedzenie krwi bierze się po to aby zabezpieczyć się przed tworzeniem skrzepów w miejscach gdzie tworzą się blizny po ablacji. Dotyczy to wszystkich zabiegów związanych z układem krwionośnym i jest okresowe do czasu całkowitego zagojenia ran ( pół roku..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 65

.. ...),bierze leki na nadciśnienie to wyszła z nerwicy i na serce sie nie skarzy.Zrobie sobie za pare dni EKG i zobaczymy czy wyjdzie lepszy niz poprzedni. Narazie dziekuje za wszystkie odpowiedzi na moje pytanka...

Nadciśnienie w młodym wieku

.. ...dziś w aptece kupić leki Dla mamy ( grypa ), to była nowa apteka i była maszyna która mierzyła ciśnienie mówie czemu nie można spróbować ( sam w domu mam ciśnieniomierz ) Mierzy mi mierzy mi i nagle wynik 178/98 puls 82 i pani z apteki pyta się czy się dobrze czuję a ja mówię nie..

Nadciśnienie w młodym wieku - Str. 2

.. ...na serce lepiej brać leki. I zmienić dietę. Ja również mam nadciśnienie, ale spowodowane nadczynnością tarczycy, do tego arytmię serca. Też mam 16 lat, faszeruję się lekami od ponad roku, chociaż ciśnienie za bardzo nie spada. Na badaniach na początku wszystko było ok, potem zaczęło być..

Udar mózgu - Str. 5

.. ...czy Mama brało jakieś leki na nadciśnienie oraz to migotanie przedsionków. Niestety mama niemal wcale się nie leczyła ! Myślała, że jest niezniszczalna ; ) Pracowała i uparcie twierdziła, że nic Jej nie dolega ! W lipcu trafiła do szpitala po raz pierwszy z migotaniem przedsionków,..

Pierwotne nadciśnienie płucne

.. ...Zabrzu wprowadzają nowe leki. Jest jeden lek na tą chorobe ale jest bardzo drogi ok.3000zł. Czekam właśnie na telefon z kliniki mają dzwonić.No troche drogi ale zdrowie ważniejsze i trzeba o nie dbać.A czy tych dawek trzeba dużo brać i czy to żeczywiście pomaga? narazie 3 dziennie.jezeli..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 3

.. ...wszystkie badania przepiszą leki i trzeba się będzie leczyć nie ma innego wyjścia jestem zdruzgotana bo na przyjęcie do szpitala mam czekać dwa lata, niby lekarze mówią, że potrzebna jest interwencja już teraz natychmiast ale niema miejsc. Niewiem co dalej robić do kogo sie zwrócić. Może..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 8

.. ...czy zażywacie jakieś leki na uspokojenie , bo stres jest podobno niewskazany, a ja bardzo się denerwuję. pozdrawiam ja tam mam byc na 9.00 ale mam żadnej dokumentacji nie brać.Zobaczymy co to tam będzie bo narazie jestem z tego zielony. Ewelino, Ja również leczę się na Płockiej, więc..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 9

.. ...tak jak jest? A czy te leki o których piszesz mogą wyleczyc trwale to nadcisnienie czy to już jest nieuleczalne i będzie postępowac? Jak szybko postępuja te nadciśneinia? pozdrawiam trudno jest cokolwiek mowic poniewaz z ta choroba nigdy nic nie wiadomo po usunieciu wady serca moze sie..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 5

.. ...zrobić - może odstawie leki na nadciśnienie - nie wiem mam dosyć. jestem zdesperowana - nie moge sama nigdzie chodzić bo zaczynam się bać a jak ja mam iśc do pracy? nie wiem co będzie bardzo się boję. 7 listopada - 3 osobowa komisja w zus. trzymaj za mnie kciuki. jak nie uda się to tylko..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 6

.. ...coś wykombinować bo leki na nadciśnienie nasilają mi omdlenia. no on kombinuje razem z moim specem od nadciśneinia co ze mną zrobić. jest podejrzenie że mogę jeszcze mieć nadwrażliowśc zatoki szyjnej - to by wyjaśniło spadki RR kiedy śpię. no się okaże bo 25 listopada wiedzę się z moim..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 8

.. ...szpitalu,nie ma takich leków. Leki są ale na nadciśnienie. Konowały jedne,w końcu co oni maja się przejmowac,przecież to nie o ich zdrowie chodzi.Wtym momencie bardzo się zdenerwowałam. Wyglada na to że pacjent powinien wiedzieć jakie leki i od czego mają nam przepisywać.PARANOJA...

Nadciśnienie

.. ...sytuacja opisana w tagach leki. życzę zdrowia i cierpliwości. Wiesia Miałam podobne objawy proponuję zrób usg tarczycy ( badania TSH, T3 iT4 ) miałam zawsze prawidłowe a okazło się ,że mam guzki na tarczycy, dopiero usg wykazało. Prestarium równiez żle znosiłam. - Jadwiga - po zażywaniu..

Nadciśnienie oraz bóle klatki

.. ...wysokie ciśnienie ( badanie wykonane w spokoju, po 5 minutowym odpoczynku ), to wtedy leki i badania w kierunku nadciśnienia wtórnego ( czyli o znanej przyczynie - w 90% nie udaje się ustalić przyczyny )..

Nadciśnienia w młodym wieku

.. ...systematycznie przyjmuje leki przeciwnadciśnieniowe ( Lisihexal, Lokren, Amlozek ). Kilkakrotnie byłem diagnozowany w szpitalu ale oprocz podwójnego unaczynienia prawej nerki oraz przerostu lewej komory nic u mnie nie wykryto. Nikt nie wie jaka jest dokładna przyczyna nadciśnienia mimo..

Odstawienie leków na nadciśnienie

.. ...czy cozaar i xartan to leki z tej samej grupy? Czy ktoś mial nieporzadane objawy przy stosowaniu tych lekow? witaj Rafal Cos musi byc w tej angielskiej pogodzie [ klimacie ] , bo jak mieszkalam w Polsce to mialam zawsze bardzo niskie cisnienie,wrecz na pograniczu zapasci. Wszyscy sie..

Nikt nie wie co się dzieje, badania są OK

.. ...przyjmowania Concoru . Leki z tej grupy ( beta blokery ) często powodują obrzęki drętwiemie kończyn i uczucie chłodu. Pocieszające jest to że badania które wykonałeś są dobre. Wygląda na to że jedynym problemem jest nadciśnienie. Trudno dociec dlaczego lekarz upiera się przy beta..

Czy to już nadciśnienie?

.. ...nadciśnienie jak byk. biore leki - noliprel i corectin. wazne jest zebys sie dowiedzial czy przyczyna nadciśnienia nie jest zwezona tetnica gdzies w nerce. moj lekarz poszedł na łatwizne i po prostu kazał mi brac leki przez 2 - 3 tyg. cisnienie sie ustabilizowało na właściwym poziomie...

Koszmary, głupie myśli, zawroty głowy, boję się wyjść z domu

.. ...dzien jest tragedia leki malo daja czasami poddaje sie co robic pomozcie:( Wydaje mi się iż miałem już coś takiego. Nadciśnienie Twoje jest spowodowane prawdopodobnie depresją albo jeszcze czymś gorszym. Postaraj się dobrać odpowiednie leki w leczeniu depresji ( mi się udało, bo trafiłem..

Skaczące cisnienie i nerwica - Str. 2

.. ...lat i od 15 lat biorę leki na nadciśnienie tętnicze. Moje ciśnienie nie przekracza 150/70 puls 60. Przy tym objawami są silne bóle tyłu głowy, zawroty, szumy. Przy braniu leków ciśnienie spada mi do 115/60, ale wszystkie leki które brałam przyczyniły się do obrzęku śluzówki nosa i..

Kaszel po bajpasach

.. ...działających farmaceutyków. Leki ( lub jeden z nich ), które teraz zazywasz moga powodowac u Ciebie kaszel wiec moze lekarz przepisze Ci jakies inne ( inny ) które nie beda powodowac odruchu kaszlowego. Wiem to z wlasnego doswiadczenia bo sam mialem kiedys taki problem ( leki nan..

Cholesterol i skaczące ciśnienie

.. ...Pani miała przepisane leki na nadciśnienie, do tego podwyższony cholesterol świadczy o miażdżycy tętnic i jest to dużym wskazaniem do porady lekarskiej gdyż w Pani wieku może ona wystąpić i jest ona groźna. proszę wiec udać sie do lekarza. pozdrawiam w razie konieczności szerszych inf..

Nadciśnienie i częstsze tąpnięcia serca

.. ...lekarza , zapisał mu leki na nadciśnienie ( bisocard i jeszcze jakiś ) brał potas , magneż . Nigdy wcześniej tąpania serca mu sięnie zdarzały . Rzucił papierochy , i kawy nie pije wcale . Pomimo to coraz częściej zdarzają mu się porządne rtąpnięcia serca . Tak mocne , że czasem aż musi..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 389

.. ...szczęście że mogę już brać leki i że sąsiadka choruje na nadciśnienie i ma takie leki jakie ja brałam kiedyś. Niestety ja wszystkie swoje wyrzuciłam. W poniedziałek idę do lekarza, i musze koniecznie zapisać się do psychiatry, bo już nie daję rady. A dzisiaj to był jeden z..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 395

.. ...domowa dała mi spowrotem leki na nadciśnienie które brałam przed ciążą, ale powiedziała, że ciśnienie jeszcze może mi skakać bo nie doszłam jeszcze do siebie po porodzie i to normalne bo hormony szaleją: ) Jutro muszę zrobić badania krwi na anemie, cukier i cholesterol i popołudniu..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 471

.. ...odstawili mi wszystkie leki, mogłam brać tylko dopegyt na nadciśnienie. Przerażenie, strach, że jak cos to żadnego leku nie mogę wziąć ( chyba się uzalezniłam ). Ginekolog stwierdził, że mogę brać ziołowe i homeopatię. Tak więc ratowałam się validolem ( stały przyjaciel: ), mentowalem,..