Leki z grupy

Antagoniści receptora angiotensyny II

Antagoniści receptora angiotensyny II

.. ...mięśniówki naczyń i serca. Leki tej grupy działają hipotensyjnie ( obniżają ciśnienie ) poprzez deaktywację układu RAA ( renina - angiotensyna - aldosteron ). Brak biologicznego działania angiotensyny II objawia się także zahamowaniem resorpcji jonów sodowych i utratą jonów potasowych w..

Alprazolam (Afobam, Alprozomerck, Neurol, Xanax, Zomiren)

.. ...benzodiazepiny. Wszystkie leki z grupy benzodiazepin działają poprzez receptor GABAa ( jest to również receptor dla alkoholu etylowego ). Leki z tej grupy mają działanie nasenne, przeciwlękowe, przeciwdrgawkowe i uspokajająco. Są stosowane w leczeniu bezsenności, w leczeniu zaburzeń..

Chinapryl (Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA)

.. ...drugiej ( ACE - I ). Leki z tej grupy stosuje się w leczenie nadciśnienia tętniczego, często w terapii łączonej z lekami moczopędnymi ( diuretyki ) i beta blokerami. ACE - I blokują powstawanie angiotensyny II, substancji która jest między innymi odpowiedzialna za skurcz mięśniówki..

Klomipramina (Hydiphen, Anafranil)

.. ...zawierające klomipraminę dostępne w Polsce ( za indeksem leków MP 2007 ): Hydiphen, Anafranil. Inne leki z grupy trójpierścieniowych antydepresantów: amitryptylina, dezypramina, imipramina, doksepina...

Atenolol

.. Atenolol jest lekiem z grupy beta - blokerów ( beta - adrenolityków ). Charakteryzuje się wybiórczym działaniem na receptory beta 1 ( jest kardioselektywny ). Działanie atenololu polega na hamowaniu wpływu układu adrenergicznego na układ bodźcoprzewodzący serca ( głównie na węzeł zatokowy ). Atenolol zwalnia..

Układ renina-angiotensyna-aldosteron (RAA)

.. ...blokery między innymi zmniejszają ilość wydzielanej reniny; nowe leki z grupy sartanów blokują działania już powstałej angiotensyny drugiej; wykorzystuje się także leki blokujące działanie aldosteronu...

Profilaktyka zawału serca

Profilaktyka zawału serca

.. ...hipercholesterolemia itd ). Dodatkowo, istnieją leki o udowodnionym działaniu zmniejszającym ryzyko kolejnego zawału serca. Są to: niektóre beta blokery oraz leki z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny...

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...tętniczego. Przewlekły kaszel jest objawem nietolerancji tych leków i stanowi przesłankę to modyfikacji terapii. W takiej sytuacji sięga się po leki z grupy antagonistów receptora angiotensyny ( sartany )...

Torasemid (Diuver, Trifas)

.. ...eliminacji lub zapobiegania obrzękom obwodowym oraz obrzękowi płuc. Preparaty zawierające torasemid dostępne w Polsce ( za indexem leków MP ): Diuver, Trifas. Inne leki z grupy diuretyków pętlowych: furosemid...

Enalapril (Benalapril, Enarenal, Ednyt, Enap, Enazil, Epril, Mapryl)

.. ...angiotensyny II ( ACE - I ). Leki z tej grupy mają działanie wielokierunkowe, wykorzystywane są przede wszystkim w leczeniu nadciśnienia tętniczego ( zmniejszają stężenie angiotensyny II, która między innymi ma działanie naczynioskórczowe ), ostatnio podkreśla się pozytywne działanie ACE..

Fluwoksamina (Fevarin)

.. ...wynikających z choroby. Leki z grupy wybiórczych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny mają minimalny wpływ na stężenie pozostałych neurotransmiterów ( noradrenaliny, serotoniny, acetylocholiny, itp. ) przez co posiadają mniejszy wachlarz możliwych działań niepożądanych niż leki..

Losartan (Cozaar, Lakea, Lorista, Lozap, Losacor, Losartic, Xartan)

.. ...ciśnienia tętniczego krwi. Leki z grupy sartanów mają więc podobne efekty działania do inhibitorów konwertazy angiotensyny, ale nie wykazują efektów ubocznych związanych z blokowaniem konwertazy ( np. uciążliwy kaszel ). Leki z grupy sartanów są przede wszystkim stosowane w leczeniu..

Fenofibrat (Lipanthyl, Grofibrat, Fenoratio, Fenardin, Apo-Feno)

.. ...naczyniach tętniczych. Leki z grupy fibratów są stosowane w stanach zwiększonego stężenia cholesterolu. Fibraty mogą uszkadzać wątrobę i mięśnie, stąd konieczne jest okresowe kontrolowanie poziomu enzymów wątrobowych ( Aspat, Alat ) oraz zgłaszanie lekarzowi prowadzącemu ewentualnego..

Perindopryl (Iprax, Prenessa, Prestarium, Noliprel)

.. ...drugiej ( ACE - I ). Leki z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny drugiej, poprzez blokowanie enzymu konwertującego angiotensynę pierwszą do angiotensyny drugiej, zmniejszają stężenie angiotensyny drugiej i, co za tym idzie, ograniczają efekty jej działania. Angiotensyna druga m.in...

Fenobarbital (milocardin)

.. Fenobrabital jest lekiem z grupy barbituranów. Jest to silny lek działający uspokajająco, przeciwdrgawkowo i nasennie. Działa również przeciwskurczowo. Bardzo istotnym efektem ubocznym fenobarbitalu jest działanie hamujące ośrodek oddechowy w centralnym układzie nerwowym. Efekt ten nasila jednoczesne..

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (arytmii)

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (arytmii)

.. Leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca ( arytmia serca ) zwyczajowo dzieli się na 4 grupy. Podział jest oparty na podstawowych mechanizmach działania tych leków, dotyczy głównie ich wpływu na kanały jonowe komórek okładu bodźcoprzewodzącego lub oddziaływania na receptory komórkowe. Do pierwszej grupy..

Leczenie zachowawcze niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...zmniejszają ryzyko powstawania skrzeplin ) oraz preparaty z grupy statyn. Statyny nie tylko obniżają poziom cholesterolu, ale także stabilizują blaszkę miażdżycową, pośrednio wpływając na zwolnienie jej wzrostu...

Kwas acetylosalicylowy (aspiryna)

Kwas acetylosalicylowy (aspiryna)

.. ...podobnie jak wszystkie leki z grupy NLPZ, działanie przeciwgorączkowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Działanie leku jest zależne od dawki. Leku nie wolno stosować w okresie okołoporodowym, w I i III trymestrze ciąży oraz u dzieci do 12 roku życia ( istnieje ryzyko wystąpienia zespoły..

Sulpiryd

.. Sulpiryd jest lekiem z grupy neuroleptyków. Nazwa handlowa leku dostępnego w Polsce jest tożsama z nazwą między narodową aktywnej substancji preparatu. Mechanizm działanie polega na wybiórczym blokowaniu receptorów D2 w ośrodkowym układzie nerwowym, czyli na modyfikacji przewodnictwa dopaminergicznego w..

Nerwica natręctw

.. ...natręctw polega przede wszystkim na psychoterapii. Sięga się także po farmakoterapie: leki antydepresyjne z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny oraz silne trójpierścieniowe antydepresanty...

Leczenie przeciwkrzepliwe

.. ...przeciwzapalnych. Wszystkie leki z tej grupy w mniejszym lub większym stopniu wpływają na krzepliwość krwi, zmniejszając ją poprzez blokowanie enzymu COX - 1. Pozostałe są lekami przeciwpłytkowymi nowej generacji, ich działanie polega na blokowaniu specjalnych receptorów, które..

Narkoza

.. ...hipnotycznymi podaje się także leki z grupy benzodiazepin. Ostatecznie pacjent nie tylko śpi ale także nie pamięta okresu zabiegu. Farmakologicznie wywołuje się wiec rodzaj amnezji. Kolejne dwie grupy leków niezbędnych przy narkozie to leki przeciwbólowe ( z przyczyn oczywistych ) -..

Dyskopatia szyjna

Dyskopatia szyjna

.. ...niesterydowe leki przeciwzapalne ( diclofenac, nimesulid ), miorelaksanty ( np. baclofen ) i leki z grupy benzodiazepin. W niektórych przypadkach stosuje się czasowe unieruchomienie szyjnego odcinka kręgosłupa...

Alodynia

.. ...przyczynowe, diagnostyka powinna być więc ukierunkowana na odnalezienie chorobowego tła występujących zaburzeń czucia. W przypadku polineuropatii cukrzycowej często skuteczna jest intensywna insulinoterapia...

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...Najpowszechniej stosowanymi są leki z grupy statyn, obniżające zarówno poziom całkowitego cholesterolu, jak i jego niekorzystnej frakcji LDL. Ich działanie polega na hamowaniu syntezy cholesterolu w wątrobie oraz zwiększeniu wychwytu formy LDL z krwioobiegu. Niestety, jak twierdzą..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...głowy i zasłabnięciem. Leki z tej grupy są przeciwwskazane u osób chorych na astmę i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc ( POChP ), bo mogą zwężać oskrzela. Ponadto, w dużych dawkach beta - blokery osłabiają męską potencję i mogą nasilać niedokrwienie kończyn dolnych, wymieniał prof...

Niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

.. ...mięśni ). Wszystkie leki z grupy NLPZ działają przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo, rozrzedzają krew ( blokada COX1 upośledza funkcje płytek krwi ) oraz przeciwbólowo. NLPZ mogą być toksyczne dla wątroby, nerek i układu sercowo - naczyniowego. Blokada produkcji prostaglandyn w błonie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 52

.. ...którzy źle tolerują leki z grupy SSRI. Z selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny ( właśnie SSRI ) brałam Seroxat ( paroksetynę ). Osobiście uważam , że Seroxat na ataki lęku panicznego i agorafobię był dla mnie najlepszy. Ale później jak już mi wszystko przeszło odstawiłam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 142

.. ...przypuszczam xanax jest lekiem podobnym do tego który ja mam,z grupy benzodiazepin - ja biorę Sedam 3mg i coś czuję żę się niezle wpakowalam z tym lekiem,bo jak go potem odstawić.Ja wystarczy przyjmę za małą dawkę i co się zaczyna dziać,a co potem będzie?Aż strach myśleć.Też mam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 575

.. ...leczenie,nie wszystkie leki uzależniają,ja również brałam uspokajacz z grupy benzodiazepin,ale miałam bardzo powolne odstawianie tego leku,żeby uniknąć skutków ubocznych.Zeszłam już całkowicie z leków i dobrze się czuję...Ale leczenie farmakologiczne to nie wszystko - psychoterapia na..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 22

.. ...wtedy można stosować leki z grupy beta - blokerów. moj lekarz stwirdzil ze to nerwica i stad me problemy z sercem. ja mialem zrobione echo serca - oto wynik: 1. Obraz zastawki mitralnej w normie 2. Obraz zastawki aortalnej w mormie - srednica aorty 28 N ( 20 - 37 mm ) - rozwarcie platkow..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 85

.. ...sie jeszcze z takim lekiem napisz na innym forum może tam znajdziesz pomoc. mario znalazlam informacje że lek cital to lek z grupy przeciwdepresyjny, przeciwlekowy ,na recepte. Witajcie Wszyscy : ) u mnie dzisiaj nie moge nazekac tylko glowa mnie boli ale jakos daje rade nawet..

Do tych którym pomogły betablokery!

.. ...zbyt szybko odkładałam leki nie widząc poprawy. Witaj Aneto! w moim przypadku lek z tej grupy ( biore prawie od roku sectral 200 ) nie dał natychmiastowej poprawy.Musiałam poczekać jakiś czas.Nie jestem uwolniona całkowicie od dodatkowych skurczów - mam je cały czas ,ale mniej i o wiele..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 112

.. ...Agunia,czy TY bierzesz jakies leki? Witam,b - 45,tak biorę dwa leki,jeden przeciwdepresyjny Coaxil - jedną tabletkę rano i Sedam - 3 razy po pol tabletki ( jest to lek z grupy benzodiazepin ).Nie można go brac dłuzej niż miesiąc,a ja własnie dzisiaj już miesiąc biorę leki i jadę na..

Ból pod lewą łopatką, może być to sprawa związana z sercem?

.. ...lub zel do wcierania i leki z grupy przeciw bolowe ,przeciw zapalne. ibuprom to zdecydowanie slaby srodek na takie schorzenie. moze warto zmienic lekarza? bo ten twoj to jakis szaman. czesc tez mam takie bole w lewej łopatce, takie pieczenie kucie , nie wiadomo w sumie jak to opisac, nie..

aorta wstępująca, jakie leki?

.. ...130/90/56 zmieniono mi teraz leki na * lokren 10 i tritace10 rano w celu obniżenia ciśnienia pytanie jest takie czy * ten zestaw będzie leprzy ,czy są to leki z tej samej grupy co poprzednie * wkwestji skutków ubocznych dla organizmu.Poszerzenie to jest poważnym * zagrorzeniem *..

Renta przy WPW i skierowaniu na ablację

.. ...ZUS powiedział zazywać leki i do pracy .Ma pan to tyle lat z tym się zyje i do pracy :( Mam wielką prośbę. Choruje od 9 lat na WPW - teraz mam miec ablacje. Mialam przez te wszystkie lata umiarkowany stopien niepełnosprawnosci. Czy po wykonaniu ablacji nie zabiorą mi grupy? Korzystam z..

Omdlenia wazowagalne o typie wazodepresyjnym

.. ...lekarza. Przyjmujesz jakieś leki?? Np. na to kołatanie serca? Jeśli tak to jakie? Bo niektóre beta - blokery, jeśli bierzesz z takiej grupy mogą powodować pogłębienie astmy oskrzelowej. Zaburzenia są też podejrzane, ale raczej nie powstały na tle kardioloicznym. Ja brałam metohexal..

Koronarografia

.. ...szpitalu zapisano m.in. leki Concor Cor 1,25 mg( 1 rano ) + Diltiazem 30mg ( 3 X dziennie ). Pacjentka ma 76 lat. Słyszałam ,że nie powinno się tych leków stosować razem tzn. z grupy betablokerów ( Concor Cor ) + antagonistów wapnia( Diltiazem ). Proszę o radę czy łączenie tych grup..

Concor-cor oraz diltiazem

.. ...babci zostały zmienione leki, które ma stosowaćprzy chorobie wieńcowerj serca. M.in. lek o nazwie : CONCOR - COR 1,25 mg + Diltiazem 30mg. Z tego co udało mi się uzyskać informacje w internecie to nie concor - cor należy do grupy beta - blokerów a diltiazem - to lek z grupy antagonistów..

Ramipril

.. ...5 i 10. Brałem różne leki z grupy ACE i te najlepiej mi pasuje. Cena w miarę przyzwoita i działanie długie, dla lekarzy to klinicznie sprawdzony lek. Zależy też od tolerancji przez różnych ludzi, każdy reaguje inaczej. Ten lek działa długo i można go mieszać z wieloma innymi lekami...

Odstawienie leków na nadciśnienie

.. ...czy cozaar i xartan to leki z tej samej grupy? Czy ktoś mial nieporzadane objawy przy stosowaniu tych lekow? witaj Rafal Cos musi byc w tej angielskiej pogodzie [ klimacie ] , bo jak mieszkalam w Polsce to mialam zawsze bardzo niskie cisnienie,wrecz na pograniczu zapasci. Wszyscy sie..

Nikt nie wie co się dzieje, badania są OK

.. ...przyjmowania Concoru . Leki z tej grupy ( beta blokery ) często powodują obrzęki drętwiemie kończyn i uczucie chłodu. Pocieszające jest to że badania które wykonałeś są dobre. Wygląda na to że jedynym problemem jest nadciśnienie. Trudno dociec dlaczego lekarz upiera się przy beta..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 747

.. ...Sympramol jest dość słabym lekiem. Stosuje sie go w nie wielkich zaburzeniach lekowych oraz we wczesnym stadim depresji. Zaczyna swoje działanie po około 3 tygodniu zażywania jak wiekszośc leków z tej grupy.Ma sporo skutków ubocznych ale nike każda osoba musi je odczuć. Otępia delikatnie..

Nerwica w ciąży - Str. 124

.. ...- fluanxol nie jest lekiem z grupy benzodiazepin. Tak jak piszesz - jest neuroleptykiem. Neuroleptyki to inaczej leki przeciwpsychotyczne. Leki te są stosowane głównie w schizofrenii tak jak pisze basiam. Ale poniewaz posiadaja dodatkowo działanie przeciwlękowe lekarze decyduja sie podać..

Nerwica w ciąży - Str. 180

.. ...w ciąży i to nieraz leki z grupy ryzyka. ja nic nie musialam podpisywać po prostu psychiatra powiedzial,że przy mojej nerwicy musze brac, a ten lek nie zaszkodzi dziecku bardziej niż moja nerwica. po co mialabym podpisywac, jak muszę? jak ktoś moze sobie bez tego poradzic, to przecież..

Atrox - pytanie do stosujących ten lek na podwyższony cholesterol

.. ...Zocoru ). Generalnie leki z tej grupy sa dobrze tolerowane. Jesli obawiasz się działań niepożądanych to zawsze lepiej wybrać oryginalną atorwastatynę: Sortis ( Jak ktoś moze wydać 25 PLN za miesięczna kurację zawsze wypisuje Sortis ) To tak jak kupowanie szynki w sklepie wędliniarskim..

Ból brzucha - nadżerki na dwunastnicy, zespół jelita drażliwego

.. ...obecnie muszę brać nieraz leki z grupy * omeprazol * ze względu na bóle brzucha. Nie wiem , czy twoja córka miała robione badania na obecność pasożytów przewodu pokarmowego;; owsiki, lamblie, glisty ,bo to też może powodować bóle brzucha. Pozdrawiam Tak, miała generalnie wszystkie *..

Lek sedam po afobamie?

.. ...alkoholem,ja jak bralam leki to nie pilam,po prostu bałam się za bardzo.Ale może od jednego to nic Ci się nie stanie. Tom ja bralam sedam pół roku on też uzależnia bo jest z tej samej grupy co afobam czyli benzodiazepiny.Odstawialam bardzo powoli pod ścislą kontrolą lekarza i przez..

Cilan

.. ...skutkami ale wiem że leki z tej grupy nie są bez wpływu na inne wiec przy jakiś nowych konsultuj się chociaż w aptece mi lekarz zestawil Aldan, Diuresin SR i wlasnie Cilan w ramach politerapii i nie przydazyly mi sie zadne zaburzenia a ponoc o te dosyc latwo przy zlozonym leczeniu..

Beta-blokery efekty uboczne (zwłaszcza meżczyźni)

.. ...bardzo niebezpieczne!!!Leki z tej grupy należy odstawiac stopniowo,zmniejszając dawkę przed zaprzestaniem przyjmowania go.I odstawiać tylko pod nadzorem lekarza.Rzeczywiście do najczęstszych działań ubocznych - oprócz np.skurczu oskrzeli,spadku ciśnienia,zwolnienia tętna, wymieniaja..

Nerwica lękowa - szybko się stresuję i dostaję czerwonych plam na twarzy

.. ...niewiem co mam dalej robić Leki i zła dieta wybijaja witaminy z grupy B, co powoduje reakcję łańcuchową w organizmie, Wasze objawy są jednymi z wielu możliwych. Należy jeść witaminę B6 między posiłkami ,najlepiej z jabłkiem ( unieczynnia ją nabiał, kawa, cola, słodycze, biała mąka... ),..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 121

.. ...KTOŚ W WAS stosował leki z grupy SSRI? jestem ciekawa waszych opinii U mnie pada deszcz byłam na spacerze z dziecmi zmokłyśmy, miałam chęć iść ale to kłucie i ciężar na klacie...hmm same wiecie nie jest to miłe... pozdrawiam wszystkich buziaki SPOKOJNEGO DNIA : * * * * Jagoda ja też..

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 3

.. ...jest dość nowoczesnym lekiem psychotropowym. Trzeba tylko się przemęczyć na początku bo powoduje sporo niedogodności takich jak brak łaknienia i lekkie otępienie. Napisz więcej co mówią Ci lekarze? Pozdrawiam. Cześć. Biorę lek z tej samej grupy ( SSRI ) na razie za krótko, żeby coś..

Leki na nadciśnienie, lepsze Beta-Blokery vs Ca-Blokery?

.. ...) No ale mi chodzi o leki, wiec aktualnie stosuje Bisocard czyli lek z grupy Beta - Bloker Jesli wezme połowe rano mam cisnienie ok 132 - 76 Tetno 64 a jesli cała tabletke 110 - 68 i tetno 55 Lekarz zalecił mi jesc cała tabletke, jednak chodzi mi o to, ze naczytałem sie nieprzychylnych..

Meridiany serca

.. ...naturalnemu. Stosujemy leki roślinne, przede wszystkim głóg. Stosuje się zarówno kwiat i owoc, ponieważ ich działanie wzajemnie się uzupełnia. Poza tym do tej grupy leków należą także jemioła, melisa i serdecznik. * O takim czymś nie słyszałam ale jestem w okresie menopauzy ok.6 lat i..

Drgawki,trzesawki,depresje,chroniczne zmeczenie

.. ...imulogiczny slabnie.Dlatego leki psuchopatyczne na jakis czas pomagaja a tak naprawde to moga przyniesc wiecej szkod chociaz bezwatpienia nie da sie bez nich obejsc.Raczej depresyjne indywidualnie dobrane. Nie wiem czy przeszlam borelioze ale wiem ze przechorowalam cytomagalie i jej..

Zotral .. pomogl komus? - nerwica

.. ...komus ten lek pomogl?Czy leki z tej grupy usuwaja objawy nerwicy? ( dusznosc, uczucide zmeczenia )? Prosze o porade w tym zakresie .. bardzo by m pomogla. Ja brałam go przez poł roku na początku brania czulam się jak narkoman na odwyku jeszcze gorsze samopoczucie potem po tygodniu..

Zatrzymanie akcji serca

.. ...temat wiedzac jakie leki to sa lub chociaz z jakiej grupy. czy tata sie obudzi ? hmm czasami wprowadza ie pacjetow w spiaczke farmakologiczna aby sie organizm trochę zregenerował a czasem nawet najdrobniejszy ruch moze narobic ogromnych problemow, to ze tata czasami otwiera oczy... nie..

Komorowe zaburzenia rytmu serca Lowa IVa/IVb

.. ...jestem dobrej mysli - brałem juz kilka leków, ale niestety one nie działają!!!. no może cordaron, lek z grupy III, ciężki, trzeba uważac na traczycę, jak na złośc powoduje jej uszkodzenie. życzę zdrowia...

Zapalenie stawów kolan i palców.

.. ...do reumatologa , który mnie błędnie zdiagnozował. Tak jak Napisał 4 to może być po anginie lub choćby zapaleniu zęba czy zjedzeniu niedopieczonej karkówki z grilla. A bierzesz jakieś leki z grupy NLPZ?..