Leki z serotoniną

Klomipramina (Hydiphen, Anafranil)

.. ...trójpierścieniowych antydepresantów. Leki te zmniejszają dolegliwości lękowe, fobie, są stosowane w różnych stanach depresyjnych, również w leczeniu schizofrenii. Mechanizm działania leków z tej grupy polega na blokowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Są to..

Citalopram (Cipramil, Citaratio, Citaxin, Oropram, Cital, Cilon, Aurex)

.. ...działań niepożądanych. Leki przeciwdepresyjne starszej generacji, poza hamowaniem wychwytu zwrotnego serotoniny, wpływały również na stężenie domapiny, noradrenaliny, wiązały się z receptorami dla histaminy i acetylocholiny - brak wybiórczości powodował liczne efekty uboczne leków...

Fluwoksamina (Fevarin)

.. ...wynikających z choroby. Leki z grupy wybiórczych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny mają minimalny wpływ na stężenie pozostałych neurotransmiterów ( noradrenaliny, serotoniny, acetylocholiny, itp. ) przez co posiadają mniejszy wachlarz możliwych działań niepożądanych niż leki..

Leki przeciwdepresyjne

Leki przeciwdepresyjne

.. Leki przeciwdepresyjne stosowane w farmakoterapii zaburzeń depresyjnych modulują transmisję neuronalną pomiędzy poszczególnymi strukturami mózgu. Obecnie uważa się, że za zaburzenia nastroju o typie depresji odpowiadają głównie niedobory serotoniny i noradrenaliny oraz pewne związane z tym zmiany..

Nerwica natręctw

.. ...natręctw polega przede wszystkim na psychoterapii. Sięga się także po farmakoterapie: leki antydepresyjne z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny oraz silne trójpierścieniowe antydepresanty...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 52

.. ...którzy źle tolerują leki z grupy SSRI. Z selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny ( właśnie SSRI ) brałam Seroxat ( paroksetynę ). Osobiście uważam , że Seroxat na ataki lęku panicznego i agorafobię był dla mnie najlepszy. Ale później jak już mi wszystko przeszło odstawiłam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 713

.. ...miesiące bowiem tego typu leki tzw selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny działają po miesiącu od rozpoczęcia zażywania a najlepiej ich działanie jest widoczne właśnie po 3 miesiącach. Ja zażywam tego typu lek i naprawde czuje się dobrze. Mam ważną uwagę dla Ciebie i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 974

.. ...komorek mozgu poprzez leki antydepresyjne, ale sama psychika zostanie w dalszym ciagu ta sama, czyli bedziemy tylko zaleczeni a psychika bedzie jakby odizolowana/zaczopowana w mozgu. Leki depresyjne manipuluja sygnalami miedzy komorkami mozgu tzw. serotonina. Ale wyklad co...? :o ) ) ) )..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1007

.. ...miesięcy muszę brać leki ( wychwyt zwrotny serotoniny ) tj. cital setaloft. serotonina to hormon szczęścia. Jestem pod opieką psychiatry leki przed którymi wiele osób się broni nie są takie groźne. nie uzależniają a pomagają stanąć na nogi i inaczej spojrzeć na świat i ludzi po 4, 5,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...tego czasu przyjmuję leki antydepresyjne i chodzę na psychoterapię . Od kwietnia czuję się świetnie. Na początku przyjmowałam Asentrę, potem Seroxat , lekiem który w końcu mi pomógł jest Effectin . Nerwica to niedobór serotoniny w naszym organiżmie, która wypłukuje się pod wpływem stresu..

Nadwrażliwość słuchowa, szumy, napór w uszach, ból uszu - Str. 2

.. ...mialem to samo,bo bralem leki na krazenie,po odstawienu po kilku tygodniach bylo lepiej,z czsem bendzie coraz lepiej )niech sprubuje vinpoccetine hasco plus witamina pp.na poczatku moze byc nasilenie,ale z czsem b lepiej ) moze to zla dieta i niedobor TRYPTOFAN, a pozniej niemoznosc..

Nerwica nie jest chorobą!

.. ...naprawdę dobrze dobrane leki ( zwłaszcza te regulujące poziom serotoniny ) w połączeniu z nastawieniem się na długie leczenie, dają możliwość pokonania depresyjności i lęków. Niestety w przypadku depresji, mogą jedynie łagodzić objawy. Witam Wszystkich. Jest w internecie taki artykuł..

SIADH (zespół nieadekwatnego wydzielania wazopresyny) po SSRI/SARI

.. ...poznany - prawdopodobnie leki wpływające na układ serotoninergiczny działają m.in. w obszarze podwzgorza,w którym to następuje produkcja i wydzielanie m.in. wazopresyny ( ADH ),czyli hormonu odpowiedzialnego za - w dużym skrócie rzecz ujmując - zatrzymanie wody w organiźmie. leki o..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 40

.. ...trwja badania nad nowym lekiem, na raie był testowan na myszach, za pare lat bedzie na rynku. Ma inny mechanizm dzialania, nie polega na zwiekszaniu poziomu serotoniny. Każdy z nas ma inne przeżycia, jeden wierzy inny nie. Ja dzisiaj mialam fajny dzień. nie wiem czy poszlabym sama do..

Nerwica i leki Sulpiryd, Asertin, brać oba?

.. ...psychiatry w koncu i leki jakie mi przepisał to asertin( wych serotoniny ) i sulpiryd( neuroleptyk ) Dawkowanie przez 1 tydzien po południu sulpiryd a po tyg właczam asertin rano. I tu moje pytanie bo nie wiem czy nie jesc samego asertinu i nie odpuscic sobie sulpirydu, za duzo tych..

Cymbalta lek czy ktoś go stosował?

.. ...doświadczenia z tym lekiem o napisanie jak na niego działa. Mi został on przepisany na stany lękowe i ataki paniki. Dzięki za odpowiedzi: ) cymbalta to lek snri ,dziala podobnie jak ssri ale bardziej szeroko a mniej selektywnie czyli procz blokowania serotoniny blokuje noradrenaline..