Leków na nadciśnienie

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...dobór odpowiedniej dawki leków. Co jakiś czas warto wybrać się do okulisty aby wykonać badanie dna oka - nadciśnienie tętnicze powoduje zmiany w siatkówce ( tzw. retinopatia nadciśnieniowa ). Okresowo należy oznaczyć we krwi stężenie potasu, sodu, kreatyniny ( kontrola funkcji nerek )...

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...) oraz przyjmowanych leków. Uciążliwy, duszący kaszel może być na przykład objawem ubocznym leków z grupy ACE - I ( inhibitorów konwertazy angiotensyny II ). Są to leki szeroko i z powodzeniem stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Przewlekły kaszel jest objawem nietolerancji tych..

Skoki ciśnienia tętniczego

Skoki ciśnienia tętniczego

.. ...nieodpowiednio dobrane dawkowanie leków przyjmowanych z powodu nadciśnienia tętniczego. W takim wypadku charakterystyczne jest występowanie skoków ciśnienia po kilku godzinach od przyjęcia ostatniej dawki leku. Nagły wzrost ciśnienie może objawiać się bólem i zawrotami głowy, mdłościami,..

Nadciśnienie ciążowe

Nadciśnienie ciążowe

.. ...dotychczasowego leczenia. Część leków ( inhibitory konwertazy angiotensyny, niektóre beta - blokery, diuretyki - leki moczopędne ) powszechnie stosowane w leczeniu nadciśnienia, mogą być szkodliwe dla płodu. Modyfikacja leczenie dotyczy nie tylko zmiany preparatów, ale także..

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

.. ...odpowiednia opieka i dobranie leków. Powszechnie stosowane leki na nadciśnienie tętnicze: diuretyki i inhibitory enzymu konwertującego angiotensynę są w ciąży przeciwwskazane z uwagi na szkodliwe działanie w stosunku do płodu. Lekiem stosowanym w czasie ciąży jest natomiast hydralazyna...

Karwedilol (Atrap, Carvedigamma, Carvetrend, Coryol, Dilatrend, Vicacor)

.. ...metoprololu, i bisoprololu, leków z grupy beta - blokerów zarejestrowanych do leczenie niewydolności serca. Inne główne wskazania kardiologiczne to nadciśnienie tętnicze oraz prewencja wtórna zawałów serca. Preparaty zawierające karwedilol dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ):..

Kryza nadciśnieniowa

.. ...labetalol i inne. Wyjątkową sytuacją, wymagającą specjalnych leków i umiejętności personelu medycznego, jest kryza nadciśnieniowa u kobiet ciężarnych ( dawniej zwana gestozą, czyli zatruciem ciążowym )...

Diuretyki (leki moczopędne)

.. ...najczęściej stosowanych grup leków w kardiologii. Zwiększenie diurezy, czyli wydalania moczu, jest bardzo istotnym aspektem leczenie niewydolności serca oraz nadciśnienia tętniczego, jednych z najbardziej rozpowszechnionych chorób w społeczeństwie. Główny efekt działania leków..

Aliskiren

.. ...blokerów receptora dla angiotensyny drugiej. Dyskutowana jest też strategia leczenia nadciśnienia tętniczego polegająca na potrójnym blokowaniu układu RAA. W Polsce nowy lek nie jest jeszcze dostępny...

Nadciśnienie - dobre leki, złe leczenie

.. ...a nawet producentów leków, którzy przesyłają pacjentom materiały reklamowo - edukacyjne. Medycyna naprawcza jest na dłuższą metę mniej skuteczna i znacznie droższa niż zapobieganie chorobom. Jednak Polakom wciąż się wydaje, że zdrowie im się należy i wystarczą jakieś cudowne pigułki. Co..

Szczepionka przeciw nadciśnieniu

.. ...codziennego przyjmowania leków na nadciśnienie - informuje pismo The Lancet . O nadciśnieniu mówimy wtedy, gdy ciśnienie krwi pacjenta jest wyższe lub równe 140/90 mm Hg ( milimetrów słupka rtęci ). Podwyższone ciśnienie krwi jest przyczyna połowy przypadków choroby wieńcowej i około 75..

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. ...prawidłowe dobranie leków. Niestety, badania wskazują, że na 100 Polaków z nadciśnieniem tylko 12 ma postawioną prawidłową diagnozę i jest skutecznie leczonych. Dla porównania, w USA odsetek ten ocenia się na 25 - 30, podkreślał dr Zdrojewski. Problem w tym, że nadciśnienie pierwotne,..

Pszczeli jad w leczeniu nadciśnienia

.. ...kanałów Kir, dzięki czemu można myśleć o opracowaniu nowych leków o podobnym działaniu - jeśli badania na zwierzętach wykażą, że działając w ten sposób rzeczywiście można skutecznie leczyć nadciśnienie...

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...udaru przez podanie leków trombolitycznych możliwe jest tylko w ciągu trzech godzin od wystąpienia objawów - później leki przyniosłyby już więcej szkody niż pożytku. Najlepiej poradzili sobie z szybką pomocą Austriacy - transportują chorych z udarem helikopterami. W Polsce przeszkodą są..

Ciśnienie krwi jest uwarunkowane genetycznie

.. ...wpływ na ryzyko zachorowania na serce. Obecnie trwają badania mające na celu opracowanie leków na stałe aktywujących peptydy natriuretyczne i rozszerzających naczynia krwionośne u chorych na nadciśnienie...

Kolejne geny sprzyjające nadciśnieniu

.. ...ze sobą od urodzenia, wysokie ciśnienie krwi można obniżyć dzięki utrzymywaniu prawidłowej masy ciała, zmniejszeniu spożycia soli i alkoholu oraz w razie konieczności przy pomocy leków na nadciśnienie...

Tanie leki przeciwnadciśnieniowe okazały się najlepsze

.. ...podawano jeden z trzech leków: moczopędny chlorotalidon, amlodypinę - bloker kanału wapniowego lub lizynopril z grupy inhibitorów konwertazy. W roku 2000 z programu badań wyeliminowano jeszcze jeden lek - doxazosynę ( Cardura ), ponieważ okazała się mniej skuteczna niż znacznie tańsze..

Leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

.. ...czyli zwierających kilka leków w jednej pigułce, jest jednym ze sposobów na poprawę tych statystyk - mówili kardiolodzy na konferencji prasowej w Warszawie. Jak przypomniał prof. Andrzej Tykarski z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, nadciśnienie tętnicze to..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...powodować zmniejszenie dawek leków, a nawet ich odstawienie - powiedziała Małaczyńska. Innym ważnym elementem niefarmakologicznej terapii nadciśnienia jest ograniczenie soli w diecie ( choć u osób opornych na sód nie wpływa to na spadek ciśnienia krwi ), odpowiednia dieta - spożywanie..

Nadciśnienie leczone operacyjnie

.. ...codziennego przyjmowania leków, daje też nadzieję tym, którym dotychczasowe metody leczenia nie pomagały. Opracowana w USA operacja ( ablacja nerkowego nerwu współczulnego ) polega na kontrolowanym uszkodzeniu nerwu odpowiadającego za podwyższanie ciśnienia krwi za pomocą cienkiego drutu..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...wycofania wszystkich leków. Bradzo trudno...Zawsze, również po zabiegu pamiętać więc należy o unikaniu lub leczenia innych przyczyn migotania ( omówionych wyżej - nadciśnienia, ale też np. nadczynności tarczycy, choroby wieńcowej, przewlekłych infekcji - stomatolog! ). Ojej to temat na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 186

.. ...szpital daleko, bez leków i lęk, który towarzyszył mi dzień i noc. Codzienne bóle w klatce i głowy - koszmar. Tak więc nie mogłam się doczekać powrotu. W drugim trymestrze było różnie. A teraz - kilka dni ok, kilka z bólem, pieczeniem klatki, drętwieniem. Jedyne leki jakie biorę to: na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 373

.. ...niedługo wrócę do swoich leków i będzie dobrze. Ja choruję na nadciśnienie od ponad czterech lat. A do tego nerwica. To juz mieszanka wybuchowa: ) Może też zacznę pic te elektrolity. Może będę się lepiej czuła i jakiejś werwy do pracy dostanę, bo jak na razie to się obijam: ) Cholera..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1032

.. ...chcę za bardzo brać leków uspokajających codziennie bo np. nie można po nich prowadzić samochodu ( tak oznajmiła mi lekarka ) ale z drugiej strony muszę coś z tym zrobić. Ostatnio badania cukru wyszły mi na poziomie 122 mg co jest stanem przedcukrzycowym. Tylko, że czy jest to..

Zespół wazowagalny typ mieszany wg.Vasis

.. ...zrobić. nie moge brac leków na podwyższenie ciśnienia bo normalnie mam nadciśnienie i łykam leki na obniżenie. to jakieś błedne koło. można z tym życ ale to wegetacja bo ciągle film mi się urywa :( trzymajcie się może coś w końcu wymyślą : ). pozdrawiam witam od niedawna stwierdzono u..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...potrzebna jest zmiana leków.pozdrawiam. Witam Michał ! Napisz na moje GG 7082787 moze masz zwezona tetnice w nerce? wtedy zabieg poszerzenia i po nadcisnieniu. w tym przypadku leki nie pomagaja pozdr MICHAL przy zakladnai tematu pisze: Napisz poprawny, kompletny tytuł. Unikaj słów:..

Nadciśnienie pomimo wielu leków

.. ...przyczyba!! ja mam 206 i mam nadcisnienie i nie wiem dlaczego bo do 210 jest górna granica Radzę zastosować odpowiednią dietę.Może być nadmiar związków sodu ale obawiam sie ze to może być też coś gorszego...

Zespół wazowagalny - Str. 2

.. ...miałam propozycje dwóch leków na raz na oniżenie ciśnienia i gutron do tego!!! boję się że sobie już wtedy nie poradze z nadciśnieniem jak masz więcej pytań to ja jestem też na innym forum www.arytmiaserca.pl tak jest lekarz co zajmuje sięleczeniem zaburzeń rytmu serca ale i też..

Zespół wazowagalny - Str. 3

.. ...naczynia i przyjmowanie leków na nadciśnienie /moze też dochodzić do omdleń ortostatycznych/. sama lecze się na nadciśnienie i to niestety powoduje nasilenie moich omdleń. Wróciłam od kardiologa i już wiem,że zespół x to jest choroba małych naczyń wieńcowych.Mam dodatnie testy wysiłkowe..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...organizmu? Wart ciśn tętn bez leków 190/120 z lekami 150/120 prochy:Vilpin,corectin Witam, Przemierzając problematykę nadciśnieniową natknąłem się na TO szanowne forum... I mam pewną małą prośbę... Bardzo proszę o rzeczowość, uczciwość i fachowość osób piszących, bo chęcią powiedzenia..

Oporne nadciśnienie

.. ...jak sie dowiedział ile leków biore na nadciśnienie to sie zdziwił a mnie to przeraziło!pozdr tez mam synka ma 4 latka chce zyc dla niego i teraz ta nerwica wciaz mysle ze młodo umre ,te myśli przerażaja mnie...( ( ( ( 4 leki na nadcisnienie? Czy ten lekarz, co Ci to przypisał, nie..

Oporne nadciśnienie - Str. 2

.. ...nie stosuję żadnych leków na nadciśnienie ani innych. Leczę się naturalnie bez skutków ubocznych i bez obciążania żołądka chemią. Odczułem zdecydowaną poprawę samopoczucia i brak potrzeby nawet kontrolowania ciśnienia. Dodatkowo zauważam większą odporność organizmu na sezonowe..

Nadciśnienie - dobry lekarz z Gdańska

.. ...podobno podawać żadnych leków.Guzek w piersi to włókniak. Co robić? Czy znacie jakiegoś dobrego lekarza w Gdańsku, który może pomóc.Proszę o namiary. A i jeszcze jedno napewno to nie od nadwagi ponieważ jest szczupłą osobą. Pozdrawiam IZWI witam jestem również z Gdańska z czystym..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 82

.. ...nie mogę brać dawnych leków, jak również leków na nerwicę, lęki i depresję ( jestem w ciąży ). Dostałam tylko jakiś lek na nadciśnienie, ale odkąd go biorę głowa mi pęka. Ciągle się boję, że moje serduszko nie da rady dłużej tak ciągnąć i wreszcie padnie. A może wcześniej będzie wylew?..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 106

.. ...lekarkę i po zmianie leków na nadciśnienie + bisocard + ortanol ( mam bakterię w żołądku i przewlekły stan zapalny przewodu pokarmowego ) czułam się super - ciśnienie rzadko przekraczało 120/70. A co do zawału: moja babcia miała trzy razy, które wszystkie przeżyła ( zmarła na inną..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 270

.. ...skoro nie chcesz brać leków, to może psychoterapia będzie pomocna. Wiem, że u Was w miejscowości jest problem z lekarzem, ale w mieście na pewno znajdziesz specjalistę. Warto spróbować!!! Trzymam kciuki i pozdrawiam!!! witam was. mam 21 lat, jestem studentem medycyny. od 2 lat choruje na..

Ablacja w CK Anin - Str. 4

.. ...betablokerów, od tych leków się uwolniłam : ) No i nie miewam ataków częstoskurczu. Na resztę pytań jak widzę odpowiedzi udzieliła już Eluzyna: ) Sorry za zwłokę w pisaniu, ale wylądowałam w szpitalu na troszkę; ) cierpię też na nadciśnienie ... no i okazało się, że leki na odwodnienie,..

Czy nie zadużo leków na nadciśnienie na raz?

.. ...o podaniu od razu 2 leków bo ma pan dość wysokie ciśnienie. Poza tym pewnie troszkę czasu już pan chodził z tym ciśnieniem. Im wyższe ciśnienie trwające dłużej tym więcej powikłań może pana dotknąć. Trochę za późno żeby leczyć wyłącznie dietą. Schemat leków jak najbardziej słuszny...

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 26

.. ...Teraz nie biore wogóle leków drżenia moge powiedziec ze w większości ustapiły ale nie zawsze zależy tez od sytuacji ale powiem wam jedno nie bierzcie tych lleków bo one nic nie dają sam biore teraz tylko * propranolol * z powodu nadciśnienia , działa tez przeciwlękowo. Pozdrawiam..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...jak bym nie przyjmował leków. Właściwie po za sporadycznymi spadkami ciśnienia do wartości 120 - 125/70 - 80 - ale zaznaczam sporadycznie nic sie nie dzieje. Nadmienie że w pełni współpracuje z lekarzem. Rzuciłem palenie ponad 3mc temu, zmodyfikowałem dietę, zacząłem biegać ( około 3,5mc..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy

.. ...uwaga bo niektórych leków nie wolno/ nie powinno się łączyć z sokiem grejfrutowym czyli zapytajcie lekarza, czy przy lekach, które bierzecie można pić ten sok i jeść grejafruty. Poza tym jeśli podejrzewacie, że to jest w dużym stopniu na tle nerwowym, to proponuję jednak pozbyć się..

Nadciśnienie u 28latka 236/136

.. ...ubocznym niektórych ,,leków * jest śmierć. 4 lata temu przestałam być naiwna. Przeszliśmy z mężem na naturę i możecie w to wierzyć lub nie - mamy wspaniałe efekty. Ja dostałam nadciśnienia w końcówce pierwszej ciąży. Nie spadało poniżej 160/110. Leczę się od 4 lat. Przez pierwsze dwa..

Zbyt niskie cośnienie przy stosowaniu leków na nadciśnienie

.. ...zmodyfikować dawkowanie leków lub zmienić je na inne. Leki kardiologiczne zawsze dawkujemy indywidualnie do potrzeb pacjenta, dlatego też musisz je mieć bardzo precyzyjnie dobrane. a mam pytanko jakie ciśnienie miałeś przed braniem leków?? u mnie stwierdzono również za wysokie ciśnienie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 54

.. ...teraz ogromny wybór leków nadciśnieniowych - coś musi zadziałać. Tylko lekarz musi chcieć tym się zająć. U mnie nadal wszystko ok. Pozdrawiam. No niestety z tym ciśnieniem problem. Nawet kardiolożka wydaje się bezsilna. Beta - blokery mi nie służą ( bóle dławicowe ) a na ciśnienie słabo..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 56

.. ...chwili nie bierze żadnych leków, takich jak Rytmonorm, bo lekarze mówię, że jak jest utrwalone to nie ma sensu. Bierze tylko Sintrom i leki na nadciśnienie. Czuje się w miarę dobrze. Nie może nosić niczego przed * sobą * i biegać, bo szybko się męczy. Stara się w miarę normalnie żyć. Z *..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 63

.. ...arytmii. Teraz oprócz leków na nadciśnienie biorę tylko 1/4 tabletki Bisohexal 5 i najważniejsze: mogę już wejść na I piętro nawet z lekkim obciążeniem. Ty Eluzyno w lutym masz wizytę kontrolną a u mnie będzie rok od ablacji. Jestem przekonana, że będzie to dla nas dobry miesiąc...

Udar mózgu - Str. 4

.. ...lubi lekarzy i brania leków. Stwierdzono u niej nadciśnienie, a rok później niedoczynnosc tarczycy, po gruntownym przebadaniu w szpitalu dostała leki i miało być dobrze. Nabrała chęci do zycia, była zupełnie inną osobą, ale jak tylko się lepiej poczuła, zaczęła fikać z braniem leków. No..

Związek z nadciśnieniowcem

.. ...czy wprowadzcie rytual mierzenia cisnienia. wtedy zobaczy, ze dbanie o swoje zdrowie to nic strasznego!! powodzenia! Impotencja go nie przekonasz - to jeden ze skutków ubocznych leków na nadciśnienie : )..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 5

.. ...do idy. brałaś tyle leków i nic ,czy miałaś jakąś poprawę np;VENTAVIS.bo mój mąż prawie bierze ten lek.ja już niewiem czy coś pomoże. mój mąż ma 61nadciśnienia. no własnie ja tez mam problemy z watrobą i sledzioną, ale jakoś musze wytrzymać boje sie że jesli odstawie revatio nie dostane..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 17

.. ...zdrowia oraz skutecznych leków. Do Kasi ! Przepraszam , że nie pisałam wcześniej, ale byłam bardzo zajęta i nie zaglądałam do internetu. Remodulin jest podawany podskórnie w formie pompy infuzyjnej ( taka sama jak mają cukrzycy ). Dla mnie jest to bardzo bolesne , gdyż mam uczulenie na..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 20

.. ...naprawdę jeszcze sporo leków do wypróbowania, to już ostatecznośc. Do Gabi: Myślę, że w takim układzie naprawdę nie masz się co martwic, im można zaufac, a ja faktycznie jestem z twojego regionu, do niedawna mieszkałam w Będzinie, a przedtem w Sosnowcu. * Gabi a skąd takie info ze..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 21

.. ...Mimo stosowania kilku leków mój stan znacznie się pogarszał w zastraszającym tempie. Korzystałem z * pompki * , inhalacji, tabletek i miałem septostomie, leżałem po 16 godzin pod tlenem, a juz po roku z aktywnego człowieka stałem się wrakiem. Bez większego znaczenia było, że nadciśnienie..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 8

.. ...pozdro : ) a próbowałaś leków na stałe na podniesienie ciśnienia jak masz takie niskie? są chyba trzy o ile dobrze pamiętam? gutron, efortil i chyna cortinef? nie wiem czy dobrze nazwy napisałam. ja nie mogę tych leków bo normalnie to mam nadciśnienie i było by dla mnie to troszkę..

Nadciśnienie

.. ...Kochana nie możesz brać leków które wywołują kaszel asmatyczny - trzeba czytać ulotki . Pozdrawiam. Ja ani po prestarium ani po mikardisie nie mam opisanych objawów /kaszlu/natomiast mam uczucie zmęczenia, zobojętniemia,pasuje do objawów depresji. Lekaże uznają to za objawy uboczne może..

Nadciśnienie oraz bóle klatki

.. ...,nie przyjmuje żadnych leków odżywiam sie zdrowo mam raczej prawidlowa wage co do wzrostu( 80kg na 194cm ) robiono mi kilka lat temu jakie badania+ekg serca bodajze i nic niewykazalo i mimo takich wyników powiedzieli ze to nic takiego zadnych leków nie przepisali zadnych skierowań dalej..

STENT - zabieg udrożnienia żył

.. ...bardzo dobrze.Część leków będę przyjmowąć pewnie cały czas ze względu na nadciśnienie, a co do pozostałych to decydować będzie kardiolog.Zabieg naprawdę nie jest straszny.Musisz poprostu zaufać lekarzom. Dzięki dobrze postawionej diagnozie przez doktora M. z Opola normalnie funkcjonuję...

Nadciśnienia w młodym wieku

.. ...sięga nieraz ( mimo leków ) wartościom rzędu 210/115mmHg. Z góry dziękuje Sprobuj prywatnie slyszalem cos o klinice w zabrzu ale nie jestem pewny sprobouj znalezc na internecie cos o tej klinice wszystkigo sie dowiesz wiem ze pracuja tam specjalisci z najwyzszej polki ps sam ostatnio..

Odstawienie leków na nadciśnienie

.. ...wolno nagle rezygnować z leków stosowanych w nadciśnieniu. Ponieważ równoczesne przyjmowanie Bisocardu i Xartanu nie obniża dostatecznie ciśnienia skurczowego 145mm/hHg ( oczywiście zakładam że pomiar nie był wykonany po sesji na siłowni ) a jednocześnie sygnalizujesz wysoki poziom..

Nikt nie wie co się dzieje, badania są OK

.. ...dyspozycji wiele nowoczesnych leków stosowanych w nadciśnieniu. Może należałoby porozmawiać o tym ewentualnie zmienić lekarza. Swoją drogą dla spokoju wykluczyłbym ewentualny problem z nerkami tarczycą itp Co prawda ok 90% przypadków to tzw nadciśnienie samoistne o nieznanej etiologii..

Czy to już nadciśnienie?

.. ...lat. Nie biorę żadnych leków i teoretycznie jestem zdrowy. Niestety palę ( dużo ). Mam bardzo stresującą pracę, gdzie zawsze trzeba być szybkim, kreatywnym, perfekcyjnym itd. Pracuję od rana do wieczora, siedząc przed komputerem. Jak wracam do domu wieczorem to nie mam nawet siły na..

Problem z ciśnieniem, czy ciśnienie zależy od tętna (pulsu)?

.. ...niskie. Nie chcę brać leków na nadciśnienie mam 34 lata, ale jak pomyślę o badaniach okresowych w grudniu to od razu czuję że będę miała kłopoty. To są typowe przykłady efektu białego fartucha - podwyższonego cisnienia i tętna podczas badan lekarskich, np. osłuchu lub mierzenia..

Jakie powinno być ciśnienie?

.. ...utrzymywania się takiego nadciśnienia, to może to spowodować nieodwracalne zmiany w Twoich narządach wewnętrznych. Leków przeciwnadciśnieniowych nie należy się bać. Mój tata birze je ok. 30 lat i ma się dobrze...

Nadciśnienie i częstsze tąpnięcia serca

.. ...nic takiego . Nawet leków nie zapisali . Nie kazali rzadnych badań porobić . Pomimo tego że już nie palii nie pije kawy , rzadko pije alkochol , to te tąpnięcia są cora silniejsze i drętwieje mu też lewa ręka czasem / Przepraszam , że piszę post pod postem ale komp mi nawala i jak za..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1086

.. ...duże nie dał mi żadnych leków na to ciśnienie bo ja biore już ten Biosotal na arytmie serca i on też jest na nadciśnienie Oczywiście u niego miałam ciśnienie 130 na 80 a na drugiej rence bo tez sprawdzał 125 na 80 noi oczywiście troche skrytykował te ciśnienomierze elekroniczne bo..

Nadciśnienie a dobór leków

.. ...nadciśnienie na podstawie badań.Mam klopoty z dopasowaniem leków. Brałam już Prenesse i amlozek ,Xartan. Po2 - 3 tabl. występują bole głowy bardzo złe samopoczucie.Czy ktoś spotkał się z tym problemem. Pozdrawiam..

Bóle w klatce piersiowej a niskie cisnienie

.. ...mi leki psychotropowe leków nie zażywałem. . ZA POMOC Z GÓRY DZIĘKUJĘ Witam. Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, bo moja mama choruje na nadciśnienie tętnicze( średnio 140/90 ) na które się leczy zresztą. Ostatnio wróciła z sanatorium i czuje się coraz gorzej. Ciągle..

Szumy uszne - pisk 24/7

.. ...siępo zmniejszeniu dawek leków na nadciśnienie i tak zostało już na stałe - czasami jest totalna cisza. ja mam szumy i piski - często się na siebie nakładają. tak jak wyzej pisałam - tt szyjne rzekomo mam ok chociażmnie strasznie bolą. zapytam lekarza od nadciśnienia - mam super..

Ciśnienie a Valsacor

.. ...przyjmowanie niektórych leków, np. antykoncepcyjnych lub preparatów zawierających sterydy, ale bywają i inne. Tylko u 5% pacjentów z nadciśnieniem tętniczym jest ono spowodowane schorzeniem organicznym. Niektóre choroby nerek i nadnerczy mogą doprowadzić do nadciśnienia. A jeśli chodzi o..

Ciśnienie - co zrobić jak za niskie po lekach?

.. ...prowadzącym w sprawie dawek leków, a nie robić tego na własna rękę, bo może to spowodować rozregulowanie ciśnienia. Ja też przyjmuję leki od nadciśnienia i przed braniem leków też mam takie ciśnienie i cały czas biorę ustalone dawki. Kiedyś też zmniejszyłam dawki leków do połowy i tak..

Problemy z sercem i nadciśnieniem a lot samolotem

.. ...Ważne jest posiadanie leków stale zażywanych w bagażu podręcznym, wygodne i luźne ubranie na podróż, w miarę możliwości spokojne podejście do procedur lotniskowych ( bywają one stresujące wielu ludzi ). Krótkie loty na obszarze Europy są znoszone na ogół dobrze. Trochę więcej kłopotów..

Leczenie nadciśnienia

.. ...na etapie dostrajania leków i skutki są niezadowalające :/ jeśli mógłbym cokolwiek doradzić to politerapie. nie wiem zemu tak rzadko się u nas stawia na złożone leczenie kiedy przynosi dobre skutki a dzięki polskim generykom tabletki są dosyć tanie. moja siostra bierze acd to skrót od..

Pulsowanie żył w szyi?

.. ...nasiliły siępo zmniejszeniu leków na nadciśnienie, ale teraz trochę mniej dokuczają. gorzej z tą szyją. całą zimę chodziłam z wielkim dekoltem i rozpiętą kurtką pod szyją. przeraża mnie lato - upały - znowu ten pulsujący bół tętnic. laryngolog też nic nie widzi, usg tt szyjnych nic..

Leczenie nadciśnienia skutki uboczne

.. ...tak mam za duze dawki leków leki na nadciśnienie chyba trochę bardziej mi nasilają te objawy wazowagalne - tak mi się wydaje do tego jestem po nich śpiąca i głowa mnie boli ale cóż nie mam wyboru co do nerwów - och minia cholery dostaję bo nie mogę chodzic i latam z badania na badanie i..

Lek sedam po afobamie?

.. ...zamiast tych leków zapisał mi concor - cor 2,5 po jednej tabletce rano i do tego sedam 3.ale to bylo u mnie,ale ten concor dzialał lepiej niz tamten proplanolol i captopril.poczytaj o nadciśnieniu!....

Lek sedam po afobamie? - Str. 2

.. ...przyzwyczaic sie do leków...aha: )jezeli palisz to musisz wiedzieć ze palacze gorzej znosza nadciśnienie,a i leki dzialają wtedy z nienajlepiej.TO z literatury o nadcisnieniu.Trzymaj się i nie poddawaj,będzie dobrze... czuje jakby nerwica ustępowała w sumie nie biore już leków 4 dzień co..

Częstoskurcz, bóle w klatce piersiowej, problemy układu pokarmowego i inne

.. ...było OK 125/70 więc leków na nadciśnienie nie brałem. Objawy zaczęły stopniowo ustępować. Dziś już jest prawie OK. Mam jeszcze czasami jakieś lekkie bóle w klatce piersiowej, odczucie tak jak bym nie mógł do końca nabrać powietrza do płuc, czy szybszy puls. Ale to już nic w porównaniu do..

Niskie ciśnienie i wysoki puls

.. ...Obecnie nie biorę żadnych leków na serce. Efekt picia soku pomidorowego. Nadciśnienie miałem na poziomi 150/100. obecnie nie biorę leków. Zażywam różne suplementy, które pozwalają trzymać ciśnienie na poziomie 115 - 130/75 - 85. W przypadku depresji faktycznie może być niskie ciśnienie i..

Problemy z nadciśnieniem mimo leczenia

.. ...brać nie zaleconych mi leków, ale nie miałam przy sobie Furosemidu ) zgodziłam się wziąć 1 tabletkę 25 mg Captopritum. W tej chwili godz.19.07 moje ciśnienie wynosi 160/101/74. Nadal pieką mnie oczy, ale nieco mniej. Od kilku lat nie miałam właściwie żadnych badań. Te skoki ciśnienia..

Wysoki puls, ukłucia w okolicy serca, dusi mnie w klatce piersiowej

.. ...przyjmowałam żadnych leków.Choroba moja ujawniała się wysokim pulsem czasem nawet dochodził do 150 uderzeń na minute.Wiem ponieważ mój tato chorował na nadciśnienie i dysponował ciśnieniomierzem, gdzie był również badany puls.Ale nie tylko tym nie ćwiczyłam na w - f bo każdy wysiłek..

Już nadciśnienie? zapisano bisocard

.. ...nigdy nie brałam żadnych leków.jestem ciężko wystraszona , że traktuje mnie jak zaawansowanego ciśnieniowca.Uważam , że powinien raczej zając sie znalezieniem przyczyny .Co o tym sadzicie .Czy ktoś zna ten lek - boję sie nawet wykupić aptece - pomóżcie - bo nie potrafię sie nawet..

Leki w nadciśnieniu

.. ...Sugerowanie zamiany leków w taki sposób to skrajy brak elementarnej wiedzy a moze doprowadzic do nieszczęścia ( np. do Goptenu sa scisłe przeciwwskazania ). Pragnę podkreslic że wymienione leki sa bardzo bezpieczne... Żaden lekarz nie uzyje słowa skutki uboczne a pisanie o zawrotach..

Nadcisnienie - problemy z lekiem Codiovan

.. ...problemu. To co Pani uważa za bóle żylaków,to nie są żylaki,lecz ogólne bóle nóg.Lek Co - Diovan ma takie działanie uboczne,Ale skoro ma zły wpływ na leczenie,to zalecam Gopten , Diuresin SR 1,5 lub Indapen..

Nadciśnienie i duszący kaszel

.. ...Chciałbym dodać, iż ona nie piję ani nie pali i nie bierze żadnych leków. Proszę, powiedzcie co to może być, i czy zagraża to jej zdrowiu ? Proszę pisać odpowiedzi również na Maila : Potworeryk3@interia.pl..

Nadciśnienie 170/100 długotrwałe

.. ...normach przy braniu leków inhibace 2,5mg i Lokier 20 mg.ostatnimi dniami osoba ta przeszła grypę dostała od lekarza antybiotyk i zakończyła leczenie w wigilię. Ostatnio dość często puszczła się krew z nosa,ale to akurat zdzrzało się od młodych lat tylko w ostatnich dniach bardziej..

Nadciśnienie tętnicze, pigułki, drganie rąk

.. ...nie wzięciu wieczorem leków następnego dnia drżą mi niesamowicie ręce, wali mi serducho, jestem bardzo nerwowy, pobudzony? Wiele osób pewnie mnie potępi za takie zachowanie ale mimo to proszę o pomoc. Pozdrawiam!!! jestes palantem Klasyczne objawy zespołu abstynencyjnego. Jeden z..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 44

.. ...nadciśnienie, bo mimo leków ostatnio strasznie jej skacze. Opowiem Wam jej przykład - cudowne dzieciństwo, niedobre małżeństwo - mąż alkoholik, zdradzał, zostawi,ł ja z 2 dzieci dla innej, wrócił jak go ta 2ga wywaliła jak już był chory na gruźlicę. Potem 2 nowotwory - wycięte płuco,..

Częstoskurcz nadkomorowy i zmiana leków

.. Witam Mam 24 lata. W wieku 15 lat przez kilka lat doskwierało mi nadciśnienie ( wyrosłam z tego po okresie dojrzewania ), ale za to została mi arytmia. Zaczynałam od propranololu, potem brałam bisocard, 3 lata temu dostałam pierwszy raz w życiu * niezłego * ataku szybkiego bicia serca, w nocy zabrało mnie..

Zmiana leków na nadciśnienie

.. Z powodów finansowych poprosiłam lekarza o zmianę leku na nadciśnienie Micardis 80 na tańszy zamiennik i zmianę Amlopinu 10 na coś mniejszego - mam problemy z przełykaniem. Dostałam Diowan 160 i Amlonor 10. Oprócz tego biorę Kalipoz i hydrochlorothiazidum oraz Betaloc 25. Nie wiem, czy ta zmiana ma znaczenie..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 12

.. ...uspokojenie i dodatkową dawkę leków na nadciśnienie a mimo to miałam poślizg 50 minut bo wchodziłam na klatkę zaraz po wyjściu z niej; w miejscu docelowym połknęłam jeszcze ok 30 mg Cloranxenu...czyli jakieś 4 godziny a 70mg cloranxenu w żyłach a ja byłam ledwo przytomna z paniki...

Nocny wzrost ciśnienia

.. ...metodą prób i błędów, leków na nadciśnienie. Wielu z nich mój organizm nie toleruje. Zjawisko jest o tyle dziwne, że ciśnienie to samoczynnie wyrażnie spada, nawet po kilku minutach od wstania z łóżka. Tez tak mam Marto! Ja cierpię na bezdech śródsenny i nocne chrapanie. Podejrzewam, że..

Leczenie nadciśnienia bez leków?

.. Witam, czy znacie może jakieś skuteczne, naturalne metody na obniżenie ciśnienia krwi. np. tak jak pisza na 22 stronie grudniowego wydania magazynu http://www.zdrowystyl - web.com/zdrowystyl/200812/?u1=texterity o medytacji transcendentalnej. Wiadomo ze lekami to nie sposob caly czas zbijac ciśnienie i..

Niedociśnienie - jakie leki bierzecie ?

.. ...niedociśnienie Nigdy nie biore leków na własna rękę,zawsze wszystko po uzgodnieniu z lekarzem. Gosia - bardzo trudno powiedziec czy to tylko wynik nadciśnienia czy cos jeszcze. Z tego co piszesz,to raczej nie sądze aby dolegało Ci coś jeszcze. ciśnienie może podwyższyć o 10 - 15 picie..

Ból przy wieńcówce i nadciśnieniu

.. ...angioplastyce.Biorę dużo leków/Bisocard,tritace,areplex,amaryl,Atoris,Polocard/. Mam niezłe wyniki /triglicerydy - 170, cukier 120, cholesterol - 148. Od niedawna mam ból, ucisk cholera wie jak to nazwać,w okolicy mostka pod żebrami oraz dziwne odczuccie w gardle i przełyku /drapanie..