Lękowe

Alprazolam (Afobam, Alprozomerck, Neurol, Xanax, Zomiren)

.. ...działanie nasenne, przeciwlękowe, przeciwdrgawkowe i uspokajająco. Są stosowane w leczeniu bezsenności, w leczeniu zaburzeń lękowych ( napady lękowe, lęki uogólnione ), również w napadach padaczkowych. Leków z grupy benzodiazepin nie należy stosować dłużej niż cztery tygodnie z uwagi na..

Klomipramina (Hydiphen, Anafranil)

.. ...zmniejszają dolegliwości lękowe, fobie, są stosowane w różnych stanach depresyjnych, również w leczeniu schizofrenii. Mechanizm działania leków z tej grupy polega na blokowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Są to neurotransmitory, czyli substancje pośredniczące w..

Duszność

Duszność

.. ...takich sytuacjach trzeba pamiętać, że duszność może być jednym z objawów zespołów lękowych czy nerwic. Aby jednak postawić takie rozpoznanie należy najpierw wykluczyć wszystkie możliwe organiczne przyczyny...

Citalopram (Cipramil, Citaratio, Citaxin, Oropram, Cital, Cilon, Aurex)

.. ...niektórych zaburzeniach lękowych. Citalopram jest dobrze tolerowany, nie wywołuje uzależnienia, dzięki wysokiej wybiórczości ma niewiele działań niepożądanych. Leki przeciwdepresyjne starszej generacji, poza hamowaniem wychwytu zwrotnego serotoniny, wpływały również na stężenie domapiny,..

Tianeptyna (Coaxil)

.. ...znaczy tłumi napady lękowe. Może też działać uspokajająco, zmniejszając odczuwanie stresu, dzięki hamowaniu układu nerwowo - hormonalnego ( układ podwzgórze - przysadka mózgowa - nadnercza ). Co ważne, tieneptyna nie powoduje uzależnienia, wiec może być bezpiecznie stosowana przez długi..

Hydroksyzyna (Hydroxyzinum, Atarax)

.. ...z grupy leków przeciwlękowy ( anxiolityki ). Lek ma złożony mechanizm działania, poza zmniejszaniem uczucia lęku, niepokoju, napięcia działa także rozluźniająco na mięśnie oraz przeciwbólowo i przeciwwymiotnie. Hydroksyzyna jest łagodna, może byś stosowana u dzieci. Hydroksyzyna jest..

Wyciąg z ziela melisy (Nervosol)

.. ...bezsenności i stanach lękowych. Kozłek i arcydzięgiel zawierają wśród swoich substancji czynnych miedzy innymi kwas walerianowy. Mieszanka ziołowa wspomaga również trawienie, ma działanie antyseptyczne. Istnieje możliwości wystąpienia reakcji alergicznych po zastosowaniu leku. Nervosol..

Skoki ciśnienia tętniczego

Skoki ciśnienia tętniczego

.. ...współistniejących zaburzeniach lękowych. Może być także objawem choroby organicznej, na przykład nadczynności tarczycy czy innych zaburzeń endokrynologicznych. Przy nagłych i znacznych skokach ciśnienia należy wykluczyć obecność guza nadnerczy ( pheochromocytoma ) produkującego znaczne..

Opipramol (Pramolan)

.. ...uspakajające i przeciwlękowe. Działa odprężająco, ułatwia zasypianie. Lek jest zalecany u osób z łagodnymi stanami depresyjnymi i współistniejącymi zaburzeniami lękowymi, pobudzeniem emocjonalnym, w stanach niepokoju i napięcia, również w bezsenności. Z uwagi na dodatkowe mechanizmy..

Propranolol

.. ...bóle wieńcowe, stany lękowe, drżenia samoistne, zapobieganie migrenowym bólom głowy. Do działań niepożądanych propranololu należą nadmierne obniżenie ciśnienia i nadmierne spowolnienie akcji serca ( hipotonia ortostatyczna i bloki przewodzenia ). Podczas stosowania leku niektórzy..

Paroksetyna (ParoMerc, Paxeratio, Paxtin,Rexetin, Seroxat, Xetanor)

.. ...zaburzeń depresyjnych i lękowych. Paroksetyna jest stosowana w leczenie zaburzeń depresyjnych, również w epizodach depresyjnych i depresji związanej z urazem psychicznym ( zespół pourazowy ). Terapia paroksetyną jest także skuteczna w przypadku zaburzeń lękowych, leków napadowych,..

Medazepam (Rudotel)

.. ...anksjolitycznie ( przeciwlękowo ), przeciwdrgawkowo, nasennie oraz relaksacyjnie w stosunku do mięśni gładkich. W przypadku medazepamu najwyraźniej jest zaznaczone działanie anksjolityczne i rozluźniające. Medazepam jest stosowany w przypadku stanów lękowych oraz zespołów..

Buspiron (Spamilan, Mabuson)

.. ...Buspiron to lek przeciwlękowy ( anksjolityczny ) nowej generacji. Mechanizm działania opiera się modyfikacji przewodnictwa serotoninowego w mózgu ( buspiron działa poprzez receptor 5 - HT1a ). Buspiron w przeciwieństwie do starszych leków przeciwlękowych, np. do benzodiazepin, nie..

Klorazepam (Cloranxen, Tranxene)

.. ...działaniu głównie przeciwlękowym. Klorazepam, podobnie jak inne benzodiazepiny, modyfikuje przewodnictwo chlorkowe w mózgu, nasila hamujące działanie GABA na szereg układów nerwowych. Podstawowe działanie klorazepamu to łagodzenie stanów lękowych - działanie anksjolityczne. Klorazepam..

Agorafobia (lęk przed otwartymi przestrzeniami)

.. ...może być fazą nerwicy lękowej, może także występować u epileptyków ( ludzi cierpiących na padaczkę ), w chorobie afektywnej ( depresja lub choroba dwubiegunowa ) także w schizofrenii. Agorafobia może również pojawić się po innych, nie związanych z dziedziną psychiatrii, chorobach...

Wenflataksyna (Efectin, Velafax, Velaxin, Venlectine)

.. ...towarzyszącymi zaburzeniami lękowymi. Terapia wymaga kontroli stany psychicznego ( emocjonalnego ) chorego, a także kontroli ciśnienia tętniczego przy stosowaniu dużych dawek leku. Wśród działań niepożądanych należy podkreślić możliwość wystąpienia impotencji, zaburzeń ejakulacji i..

Bromazepam (Lexotan, Sedam)

.. ...rozkurcz mięśni ), przeciwlękowe i ogólnie uspokajające. Bromazepam wykorzystuje się w farmakoterapii różnego typu zaburzeń lękowych, zaburzeń adaptacyjnych, stresu pourazowego, w przypadku stanów lękowych na tle chorób ośrodkowego układu nerwowego oraz przy objawach somatycznych..

Objawy wegetatywne zaburzeń lękowych

.. Zaburzenia lękowe są złożonym zagadnieniem. Części z nich, szczególnie w przypadku napadów paniki, towarzyszą objawy z różnych układów narządowych ludzkiego ciała. Są to tak zwane objawy wegetatywne zaburzeń lękowych. Często występuje uczucie kołatania serca ( tachykardia ), wzmożone pocenie się, drżenia,..

Nerwice (zaburzenia lękowe)

.. ...się jako zaburzenia lękowe. Zaburzenia lękowe to grupa zaburzeń, w przebiegu których głównymi objawami są różne postacie lęku, rozumianego jako negatywny stan emocjonalny związany z poczuciem zagrożenia, dyskomfort, trwożliwe wyczekiwanie. Istotnymi aspektami zaburzeń lękowych jest brak..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...Dodam, że mam nerwicę lękową, zdaję sobie sprawę, że większość moich objawów jest na tym tle. Jednak w tej sytuacji, gdy cokolwiek wychodzi w badaniach, ciężko sobie przetłumaczyć, że sie zaraz nie zejdzie śmiertelnie ; ) Dlatego będę wdzięczna za odpowiedź. I wyrazy głębokiego uznania..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 27

.. ...wielka siła. Moja nerwica lękowa towarzyszy mi od ośmiu lat - są nawroty i dobre okresy. Przy pierwszym napadzie panicznego lęku - który uznałam za silna reakcję alergiczną ( cos mnie wcześniej użąliło ) rodzina wiozła mnie do szpitala kilka razy w ciagu koszmarnych trzech dni. Nie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 39

.. ...zdrowe.Masz nerwice lękowom ja jak siedze u lekarza za dlugo to tez mi cisnienie idzie i puls do góry.Za bardzo sie denerwujerz.Ostatnio jak poszlem do kardiologa juz kturys raz to jak mnie zobaczyl to odrazu tabletki na uspokojenie i zadnych badan mi juz nie robil i powiedzial mi ze mam..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 64

.. ...uspokojenie bo mam tez nerwice lękową. Miałam skurcze dodatkowe i one zupełnie znikneły, ale czasami pojawiaja sie kołatania bardzo dokczliwe. Dzieje sie to najczęsciej po sniadaniu, serce bije bardzo szybko do 10 min, ale czasmi w dzien po obiedzie ! zwiekszyłam od dzis dawke mg+potas ...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 51

.. ...męczę się z nerwicą lękową, miałam dwa epizody depresyjne, dlatego myślałam, że te kłopoty z sercem to kwestia nerwicowych objawów somatycznych, że jakoś sama je wywołałam. Kardiolog, u którego byłam powiedział, że nie ma takiej fizycznej możliwości, że mogłabym sama wywołać taki..

Echo serca - Str. 8

.. ...wpędziło mnie w depresję lękową z której już dwa razy wyciągała mnie półroczna kuracja Cipramilem. Niedawno zacząłem ją po raz trzeci. Od dłuższego już czasu czułem się z dnia na dzień coraz gorzej i dwa tygodnie temu trafiłem do szpitala. Kolejny raz przeszedłem serię badań i, o..

Echo serca - Str. 18

.. ...że choruję na nerwicę lękową i boję się zawału to tu jeszcze takie coś . Mam 35 lat 170 wzrostu i 82 kg - czy moja nadwaga jest przyczyną tak okropnych wyników , czy stres w jakim jestem się do tego przyczynia , czy dieta pomoże w poprawieniu wyników czy muszę już sięgać po tabletki ...

Echo serca - Str. 42

.. ...mogą być od nerwicy lękowej. dziękuję Nikt na tym forum nie czyta nawet kilku poprzednich postów. Kilka razy już pisałem, że najprostszym a jednocześnie najbardziej czytelnym badaniem serca, które powinniśmy robić jako pierwsze przy jakichkolwiek dolegliwościach sercowych jest SATRO. Ono..

Echo serca - Str. 56

.. ...zdenerwowany gdyz mam nerwice lękową.. Poza tym czy objawem hmm lub skutkiem niewydolności serca może być powiekszona wątroba?Bo ktos mi cos takiego powiedział ostatnio * zwykly laik,nie kardiolog * ,a ja niestety mam powiększona wątrobe. Przepraszam za te wszystkie pytania ale jestem po..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...nerwicą wegetatywna...lękową,,,czy jak ja tam zwal..nigdy nie mialem tego typu ..zakłocen pracy serca...oczywiscie zrobilem badania ...usg...i holtera...poniewaz co szedlem na ekg..to nic nie wykazywalo..a holeter w przeciagu 24..godzin...wyrzucil kawe na lawe..czyli ok 1000..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...bylem leczony na nerwicę lękową, cały czas sie bałem, w nocy nie umiałem spać pociłem sie, serce czasami miało mi wyskoczyć z klaty... jak to młody chłopak zajałem sie sportem i wszystko przeszło... szkola nowe srodowisko udało mi się to zwalczyć, po szkole średniej wpadłem w dośc..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...wszystkim z nerwicą lękową, znakomitą książkę amerykańskiego psychologa, uczonego o światowej sławie - Martina E.P. Seligmana. Rozgłos nadała mu koncepcja wyuczonej bezradności, w której wyjaśnił mechanizm powstawania bierności i rezygnacji! Polski tytuł książki Optymizmu można się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 3

.. ...cierpię z powodu nerwicy lękowej. Mnie dopadła w wieku 26 lat i doskonale rozumiem jak czuje się osoba z tym piętnem . Zanim u mnie rozpoznano tą chorobę minęło pół roku . Ciągle jestem pod opieką psychiatry , ponieważ u nie choroba przebiega ze skutkami somatycznymi takimi jak omdlenia..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 4

.. ...mam 13 lat i nerwice lękowa.W szlole nie mogę normalnie funkcjonować,ponieważ drętwieją mi nogi,duszę się,serce mi kołocze i czuję jakbym miała zemdleć.Błagam pomóżcie mi co mam zrobić? jak zaczne brac leki to nim to ustąpi to minie duzo czasu a ja muszę iść do szkoły.Błaga m odp CO MAM..