Lewogram serca

Lewogram

.. Lewogram ( sinistrogram ) to przesunięcie osi elektrycznej serca w lewo w stosunku do prawidłowej osi serca. Oś serca określamy w oparciu o wynik badania EKG. Do orientacyjnego określenie osi elektrycznej serca wystarczą zapisy z I i II lub I i aVF elektrody ( elektrody kończynowe ). Jeśli odchylenie osi..

Oś serca

.. ...), odchylona w lewo ( lewogram lub sinistorgram ) lub w prawo ( dextrogram ). Dokładne ułożenie osi serca określa się w oparciu o wyniki badania EKG ( zwykle korzystając z zapisu z elektrod kończynowych ) i podaje się w przybliżeniu ( normogram, lewogram lub dextrogram ) albo w sposób..

Tętno u kobiety ciężarnej

Tętno u kobiety ciężarnej

.. ...obserwujemy natomiast lewogram. Jest to efekt uniesienia serca przez powiększającą się ciężarną macice. Przyspieszenie rytmu serca oraz występujące czasami uczucie kołatania serca można więc uznać za normę, pod warunkiem że w zapisie EKG nie uchwycono arytmii, oraz że nie występują inne..

Echo serca - Str. 37

.. ...prawej odnogi pęczka hisa lewogram patologiczny Co pani sądzi o badaniach EKG? Bardzo proszę ustosunkować się do badania echo, czy wymiary jam serca są w normie? I co z całą resztą, bo jakoś nie jestem pewna, że jest dobrze. Pani Izo bardzo prosze o ile to mozliwe o pomoc w analizie..

Echo serca - Str. 38

.. ...prawej odnogi pęczka hisa lewogram patologiczny Najważniejsze przy echu serca jets przede wszytskim dobry sprzęt a taki najczęśćiej jest w szpitalach specjalistycznych, jak równiez kardiolog , który sie na tym zna. Osobiście polecam szpital uniwersytecki w Katowicach, ponieważ dopiero..

Echo serca - Str. 44

.. ...zatokowy prawidlowo czesty. Lewogram, QRS - 90ms, PQ - 150 Bez cech niedokrwienia. 27 luty 2007 - Echo AO 2,7 n. 2 - 3,9 LA 3,7 n. 2,5 - 3,9 IVSD 1,18 n. 0,7 - 1,1 PVD 1,15 n. 0,7 - 1,1 LVDD 5,2 n. 3,6 - 5,6 LVDS 2,6 n. 2,5 - 3,8 EF 73% n. 65 - 75 niedomykalnosc - mitralna slad, aortalna..

Echo serca - Str. 51

.. ...po stwierdzeniu w ekg lewogramu, bloku prawej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa i tachykardii, a badałam się w związku z częstymi omdleniami. Bardzo proszę o odpowiedź bo już nie wiem któremu lekarzowi wierzyć - każdy mówi coś innego bardzo prosilabym o interpretacje ponizszych wynikow.Mam..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...na temat wynikow ekg Lewogram RZM 60/min nepelny blok prawej odnogi p.HisaQT - 0,42sek ukg LP42LK31/49EF - 50`IVSd1,3jamy serca niepowiekszone zastawki serca bez zmian grubszy miesien sercaLK iprzegrody m - kom zaburzenie relaksacji m.LK ROZPOZNANIE NAPADOWE MIGOTANIE PRZEDSIONKOW Witam..

Interpretacja koronarografii

.. ...). W ekg RZM 78/min, lewogram, obniżenia odcinak ST w odprowadzeniach V2 - V6, aVL, ujemno - dodatni zał. T w odprowadzeniu V4, zespoły QS w odpr. III. Markery martwicy mięśnia sercowego ujemne. W echo wielkość jam serca w normie, głęboka hipokinaza ściany dolnej i tylnej, kurczliwość..

EKG i tendencja do lewogramu

.. EKG - tendencja do lewogramu co to oznacza?? i czym jest to spowodowane?? córka - 15 lat proszę o odp Lewogram to powiększenie lewej strony..

Interpretacja EKG

.. ...ok ale ekg wykazało lewogram, P mitrale, RBBB, dextrogyrie czy to może być przyczyną dolegliwości??? Do wywołania skurczu serca potrzebny jest impuls elektryczny który rozpoczyna skurcz i układ przewodzący który umożliwi dotarcie tego impulsu do poszczególnych jam serca.W normalnych..

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...85/min.Patologiczny lewogram .Blizna po zawale przedniokomorowym z cechami przeciążenia lewej komory. RTG - sylwetka serca powiększonaCz USKG - Zastawka mitralna morfologicznie prawidłowa.Napływ mitralny jednofazowy.Fala zwrotna szeroka wachlarzowata 2 stop. o pow.6cm kwadr. z krzywymi..

Ekg pokaże nieprawidłowości rytmu serca?

.. ...widzial a ja przeciez mam lewogram ale jak terafilam na bardzo dobra pania doktor w SCCS to tylko spojrzala na EKG i odrazu powiedziala ze widac ASD.A zaden lekarz wczesniej nie widzial. Badanie to rejestracja aktualnego przepływu krwi... włóż rękę do wanny z wodą i delikatnie prowokuj..

USG serca na ile jest skuteczne?

.. ...dzieci )przy ubytku jest lewogram i widac ASD. Tak sobie jeszcze pomyslalam ze moze napisz na www.sercedziecka.org.pl moze tam dostaniesz wiecej informacji.Rodzice dzieci na tym forum byli w gorszych sytuacjach wiec pewnie cos ci poradza.Zarejestruj sie i wejdz na forum - warto. dziękuje..

Częstoskurcz, kłucie, lęk oraz silne mdłości i kłopoty z oddechem

.. ...lekarz to widzi ze mam lewogram i nic po za tym a jednak choruje. a moż ty zaciążyła,a? Mania, a po czym to wnosisz? Bo mnie te objawy swietnie pasują do nerwicy.. Orlaith, Aneta ma rację. Echo koniecznie i holter. Moje EKG też było zawsze w normie, ale jest to krótki zapis pracy serca,..

Witam

.. ...75/min,cechy P mitrale szczątkowa progresja zał R od V1 - V3. Płuca miernie rozedmowe sylwetka serca nieco większa,aorta wydłużona o krętym przebiegu,szersza w łuku ze zwapnieniem w nim.Z góry dziękuję..

Przewód Botalla??

.. ...szmerow.Za to na ekg wychodzi lewogram ale tylko jeden lekarz powiedzial ze po ekg widac ze mam ASD.Inni kardiolodzy twierdzili ze jestem zdrowa fizycznie.A jednak mam wade serca pod postacia ubytku miedzyprzedcionkowego i wade zastawki mitralnej. Wiecej sie dowiesz na..