Lewostronny

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...ablacji usunięto boczną lewostronną drogę dodatkową przewodząco tylko zstępująco. Po ablacji samopoczuie gorsze( jeden atak szybkiego bicia serca - tętno niemierzalne ) potem względny spokój. Teraz mam troszkę skurczy dodatkowych, żadko szarpnięcia i potknięcia. Kołatania wytępują tylko..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 59

.. ...międzykomorową przy drogach lewostronnych ) serca lub dużego naczynia. Takie powikłanie może wymagać interwencji kardiochirurgicznej - zeszycia powstałego otworu w sercu ( lub naczyniu ) na bloku operacyjnym. Do najczęstszych ale stosunkowo niegroźnych powikłań należą krwiaki w miejscu..

Echo serca - Str. 9

.. ...sobie pozwolę... Łuk Ao lewostronny, w Ao Adb przepływ tętniczy 1,1 m/s W Ao Des 1,7 m/s. Zastawka Ao 3 - pl, odejścia naczyń wieńcowych bez uchwytnych patologii. W IAS zawirowania na poziomie FO ( w różnicowaniu napływ z zgg ). W PA i gałęziach przepływ skurczowy. Wydłużone płatki obu..

Echo serca - Str. 37

.. ...1,34m/s w Ao zst 1,7m/s DGN: MVP+IM 18 lat 180 cm wzrosty 50 kg czy to sa dobre wyniki i jak czeso powinniem chodzic na kontrole bo wydaje mi sie ze lekarz mnie olewa i kaze mi raz na 2 lata pzychodzic..

Echo serca - Str. 38

.. ...projekcji podzebrowej ubytek IAS w srodkowej czesci @ * * mm z nieistotnym hemodynamicznie lewo - prawym przepływem.Ruch prawidl IVS IP ślad,łuk aorty lewostronny,przepływ skurczowy curak ma 9 lat i wazy 30kg..

Echo serca - Str. 39

.. ...paradoksalnego ruchu IVS..Łuk ao lewostronny.Niestwierdzono cech PDA. pani izo prosiłabym o interpretacje tych ostatnich 2 echo * zuzanna i * zuzanna30 * z gory dziekuje P. Ewa 111 - badanie w noramie P. Zuzanno - nie jestem pediatrą ,ale opis i wnioski wskazują ,ze przeciek na poziomie..

Chelatacja - Str. 13

.. ...i paraliż połowiczy lewostronny - po 9 miesiącach do pracy. 2007 ostry zawał podsierdziowy koronografia i OK. 2008 styczeń do marca zdecydowałem się na chelatację tabletkami po 1; 2 i 3 tabletki dziennie + dodatki, gotowe zestawy z opisem stosowania nabyłem w internecie. Jest koniec..

Prof. Walczak - Anin - Str. 2

.. ...miałem już niedowład lewostronny. Wiadomo że w tym momencie nie było mowy o dokończeniu zabiegu i natychmiast go przerwano , podając silne leki bym nie był sparaliżowany do końca życia. Dziękując Bogu po ok 5 godz niedowład ustąpił całkowicie i już następnego dnia moglem spacerować..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...Rozpoznanie: zespół WPW - droga lewostronna przednio - boczna - skuteczna ablacja RF dodatkowej drogi przewodzenia. Przygotowań do zabiegu nie będę opisywał, wyglądają tak samo jak opisują inni - dezynfekcja, podłączenie pod komputer, wokół pełno monitorów, człowiek może poczuć się jak..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 12

.. ...zespol wpw ze strona lewostronna, holter niestety tez zarejestrowal duzo pobudzen dodatkowych, ktore nie zawsze sa dla nas slyszalne, kilka ekstrasystolii i kilka zmian rytmow z wolniejszego na szybszy i odwrotnie - normalka przy wpw. Mam nadzieje, ze tym razem jak pojade bedzie wszystko..

Co się do mnie przypałętało?

.. ...Mam bardzo podobny bol lewostronny w klatce piersiowej tylko bardziej podobny do kolki,zachodzacy az do ramienia,nawet nie moge lezec na tym boku bo automatycznie sie budze z bolu,nie mowiac o nachyleniu sie gdyz to nie jest do wykonania.Meczy mnie juz od 3 dni,kiedys tez mialam cos..

Ból w klatce piersiowej, silny ucisk na mostek

.. ...stwierdzoną skoliozę lewostronną.Teraz boli mnie też ztyłu kręgosłupa w odcinku dolnym.Wiem że ból jest przyczyną ucisku na nerwy i narządy Ja mam 22 lata i od ok 2 tyg odczuwam ból po lewej stronie odcinka piersiowego kręgosłupa, a dokładnie mówiąc w okolicy żeber. Ból pojawia się o..

Bóle w klatce piersiowej jakby mnie coś uciskało

.. ...ostatnio jednak sa typowo lewostronne, roszcze nadzoeje ze jest to poprostu nerwica ( tym bardzieje ze jestem bardzo newrowy, wrecz nadpobudliwy ), dodatkowym problemem sa czasem zimne konczyny które dodatkowo daja mi do myslenie. Przy kazdej okazji przegladania kolejnych forów wydaje mi..

Lekkie obawy przed ablacją

.. ...przypalili to co mieli( lewostronny szlak boczny ) niby czuję sie nieźle, ale ostatnio robiłam Holtera i coś nie tak cytuję * rytm zatokowy z cechami preekscytacji w nocy oraz prawidłowym przewodzeniem p - k w dzień, bradykardia zatokowa w trakcie snu, w dzień tachykardia zatokowa..

Ablacja w CK Anin

.. ...190/min.,wykonano ablację RF szlaku lewostronnego bocznego.Po zabiegu ERP AVN a 130 8+240 - - , AVN r 130 8+260, IAP 300 1:1, IVP 390 va - . ( cokolwiek to znaczy ). I nieśmiało zaczynam myślec, że się udało: ) Nie biorę żadnych leków ! do czego po 11 latach trudno się przyzwyczaic :D..

Bóle serca w młodym wieku

.. ...miesiecy temu mialam lewostronne zapalenie pluc . byc moze to powiklania po nim , Musze sie w koncu wybrac do lekarza zrobic EKG jestem osoba nerwowa..troche w zyciu przeszlam .. a mam dpiero 17 lat ......wydaje mi ise ze to rowniez przez to ze sie troche garbie i w ten sposob moze..

Badania stwierdzające wadę serca - Str. 2

.. ...IVS IP ślad,łuk aorty lewostronny,przepływ skurczowy curak ma 9 lat i wazy 30kg ~Zuzanna30, 2008 - 03 - 11 20:54:52 ( IP: 82.139. * * * ) Dróga cura kaja ma 4 latka prawie wzzy 17 kg i wynik echo..... RVD * mm * 10,6 IVS * mm * 6,36 LVDd * mm * 26,7 LVPW * mm * 5,51 LVDs * mm * 16,7 Ao..

4-miesięczne dziecko - szmery serduszka i niezamkniety przewod tętniczy Botalla

.. ...przez tylno - boczną lewostronną torakotomię ( zwykle III lub IV międzyżebrze ) otwiera się jamę opłucnową. Po nacięciu opłucnej ściennej śródpiersiowej należy zlokalizować łuk aorty, cieśń, aortę zstępującą, lewą tętnicę podobojczykową oraz lewy nerw błędny i odchodzący od niego nerw..

Samopoczucie po ablacji

.. ...droga przewodzenia była lewostronna ale druga droga w trakcie pierwszej ablacji sie nie ujawniła i dopiero dało mi popalic ataki co drugi dzien a nawet kilka razy dziennie ten drugi czestoskurcz nazywa się AVNRT.dostałam rytmonol 150 3 razy dziennie i metocar 0,25 tez trzy razy dziennie..

Udar mózgu

.. ...2009 ...najpierw byl lewostronny a teraz prawo ...wierze że mnie słyszy bo płacze ...na pytanie czy mnie słyszy daje znaki ruszając nogą ..wczoraj tzn.4.maja otworzył jedno oczko ....boje zasnąc w nocy żeby usłyszeć telefon ze szpitala....mów do niego głaszcz go całuj proś żeby cię..

Udar mózgu - Str. 2

.. ...zalamana:( ma niedowład lewostronny ( ręka, noga ) dzięki Bogu mówi, jest świadomy. Lekarze nic nie mowią, każą czekać...strasznie sie boje mam dopiero 22 lata potrzebuje obojga rodziców...tata w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego że ma głeboki udar, twierdzi, że samo mu przejdzie...nie..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...chociaż wiem, że może, ma lewostronny niedowład ręki i nogi chociaż zaczyna czuć mrowienie w ręku. Ale nie to mnie martwi. Dzisiaj jest 7 dzień od operacji. lekarze uprzedzali mnie o ewentualnym zawale mózgu ale informacje, które mi udzielają są sprzeczne. Czy ktoś wie dokładnie ile..

Udar mózgu - Str. 4

.. ...cukrzyca ] udar byl lewostronny czyli prawej polkuli czy moze mi ktos z was pomoc?? Mam pytanie: co można robić z osobą po udarze mózgu? Czy można ją podnosić? Lekarze nic konkretnego nie mówią a boje się o chorą. Proszę o odpowieź. podnosic?? w zalezy jakim sensie . Mojego tatę..

PDA u 2-latka

.. ...i systemowych prawidłowe.Ujście naczyń wieńcowych w miejscu typowym widoczne.Osierdzie bez zmian.Łuk Ao lewostronny.Przepływ w Ao zstępującej pulsacyjny prawidłowy.Dgn.:PDA. Rozpoznanie: PDA - Q25.0?!..

Interpretacja wyników Holtera i Echa serca

.. ...- prawidłowe. Łuk Ao lewostronny, w Ao Abd przepływ tętniczy. W Ao Des 1,5 m/s. Zastawka Ao 3 - pl, odejścia naczyń wieńcowych prawidłowe. Zachowana ciągłość IAS i IVS - ruch prawidłowy. W PA i gałęziach przepływ skurczowy. Wydłużone płatki obu ujść a - v z widocznym ugięciem w czasie..

Udar niedokrwienny lewostronny a sztuczna zastawka

.. Moja mama 15 lat temu miła kosmetykę zastawki. Po operacji bardzo szybko wróciał do normalnego trybu życia.W tym roku w sierpniu dastała udaru z niedotlenienia,ma niedowład i porażoną lewą stronę.Po wnikliwych badaniach okazało się ,że przepustowość zastawek zmniejsza się i należy wykonać operację..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 535

.. ...skrzywienie kręgosłupa,ja mam lewostronne w odcinku piersiowym.Ostatnimi czasy bardzo bolał mnie kark ,poszłam zrobiłam prześwietlenie i okazało się,że mam skrzywienie również w części szyjnej.Narazie poszłam zrobić to prześwietlenie,nie wybrałam się jednak jeszcze do ortopedy,który..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 639

.. ...nie jest ciekawie.Ma lewostronne skrzywienie kręgosłupa lędżwiowego z zaznaczoną rotacją trzonów kręgu.Zmiany wytwórczena krawędziach trzonów kręgów L.Nieco bardziej zaawansowane zmiany w obrębie wyrostków stawowych m - kręgowych, z zaznaczoną sklerotyzacją podchrzęstną.Tarcza m -..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...IVS IP ślad,łuk aorty lewostronny,przepływ skurczowy curak ma 9 lat i wazy 30kg Zuzanna30, 2008 - 03 - 11 20:54:52 ( IP: 82.139. * * * ) Dróga cura kaja ma 4 latka prawie wzzy 17 kg i wynik echo..... RVD * mm * 10,6 IVS * mm * 6,36 LVDd * mm * 26,7 LVPW * mm * 5,51 LVDs * mm * 16,7 Ao *..

Szumy uszne - pisk 24/7 - Str. 2

.. ...normalnie żyć ) - jest tylko lewostronny, tętniący, nasila się wieczorem, przed snem i kiedy się nachylam. trzy lata temu mój laryngolog, zaglądając mi długo do ucha stwierdził, że odkleja mi się błona bębenkowa na skutek alergii i częstych infekcji dróg oddechowych, że mam żuć dużo gumy..

Szumy uszne - pisk 24/7 - Str. 3

.. ...laryngolog stwierdził, że mój lewostronny szum uszny jest spowodowany jednak tym naczyniem krwionośnym, które dochodzi do mojego nerwu słuchowego - słyszę po prostu szum swojej krwi, a ponieważ krew płynie we mnie 24 h na dobę to szumi mi cały czas : ). jedyny sposób na pozbycie się tego..

Wada serca u dziecka 5 miesięcy

.. ...przeplywem 1m/s.Luk aorty lewostronny szer.12,6mmz przeplywem w aorcie zst. 1,8m/s.Separacja osierdzia w normie. Serdecznie zapraszam na nasza strone www.sercedziecka.org.pl i nasze forum. Tu znajdziesz wsparcie i pomoc ze strony rodziców innych dzieci z wadami serca. Pozytywna wiadomośc..

Tętniak zastawki i struna rzekoma

.. ...zawsze )?, łuk aorty lewostronny6, przepływy w normie. - OSierdzie bez zmian patologicznych. WN: ASA. Wiotki AML. Struna rzekoma w LK. Straznie się martwię, proszę o wyjaśnienie tych wad i jakie jest postępowanie w takim przypadku, jakie może to mieć skutki dla dziecka, czy np. omdlenia,..

Przepuklina kręgosłupa / lewostronna L2-L3 / + protruzja L3-L4

.. Jak z tym żyć ? od pół roku leczenia lekami p bólowymi i p zapalnymi oraz fizykoterapii przeszłam na sterydy ...ból zelżał ale co dalej ...pracuję zawodowo a sterydy rozregoluwują organizm , śpię 4 - 5 godz ,oczy mam zmęczone, a praca ślęcząca przy komputerze, no i wieczne podekscytowanie...czy można w jakis..

Ból w prawym boku i pachwinie - Str. 2

.. ...opis wyniku po rtg: Lewostronne skrzywienie kręgosłupa lędżwiowego z rotacją trzonów,pogłębiona lordoza lędżwiowa.Os sacrum acutum. Niewielkiego stopnia zwężenie krążka m - k L2 - L3,L3 - L4,od wklęsłej strony wygięcia.Spina bifida S1 Czy to moze byc przyczyna pobolewania nie..

Tętniak aorty rozwarstwiający się

.. ...migotanie przedsionków udar lewostronny,martwice palców u stóp...z nerkami niby lepiej,wczoraj bylismy u niego miał otwarte oczy i poznał nas w miedzy czasie dostał padaczki i cisnienie skoczyło mu do 190,Jestem załamana,moj tato ma 53 lata ale widok był straszny przed chwila..

Podejrzenie ubytku przegrody międzyprzedsionkowej 16 lat

.. ...płatkowa, prawidłowa, łuk lewostronny, prawidłowy, MFV w AoAbd typu tętniczego PA 2,6cm vPA prawidłowa, MFV= 0,9 m/s bez cech HP. Fala zwrotna w RVOT w normie MV: prawidłowa, MFV= 1,2 m/s TV: prawidłowa, MFV= 0,6 m/s Struna rzekoma w LV bez znaczenia hermodynamicznego. A teraz to co mi..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu - Str. 2

.. ...miała udar niedokrwienny lewostronny, tzn. ma niewładną prawą część ciała. Na początku w szpitalu się krztusiła i zachłystywała teraz jest nieco lepiej i się nie krztusi, zahłystuje, ale jest b. słaba albo całymi dniami śpi i b. mało je i tylko chwilami się przebudzi..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu - Str. 3

.. ...zlosc, ma niedowidzenie lewostronne wiec nie moze juz jezdzic samochodem. ja musialam wziasc zwolnienie bo moja mama tez choruje tylko ze na serce i ktos musi pomagac. mam nadzieje ze bedzie dobrze i nie spotka nas kolejny udar. zycze powodzenia wszyskim ktorzy borykaja sie z ta okropna..

ASDII + VSD, PS

.. ...plucnej I st. luk aorty lewostronny, przeplyw w aorcie zstepujacej 1,3 m/s, w aorcie brzusznej pulsacyjny. Bez wysieku w worku osierdziowym. Czy ten stan kwalifikuje sie juz do operacji czy jeszcze czekac? O tym decyzduja specjaliści, którym musisz zaufać. Pozdrawiam Mariusz napisz cos..

Rozlane niespecyficzne zmiany ST-T

.. ...trójpłatkowa , łuk ao lewostronny PG mmHg MG mmHg AVR zastawka trójdzielna ITV + 1 PG mmHg MG mmHg TVR RVSP mmHg zastawka płucna ITP+1 PG mmHg MG mmHg PVR PAPd mmHg PAPm mmHg osierdzie pr wnioski: serceczterojamowe ze sl drożnością PFO/ASDII i niedomykalnymi zastawkami pr serca Cześć mam..

Interpretacja wyników Echa serca u niemowlaka

.. ...lewo - prawym łuk aorty lewostronny prawidłowy 23.04.2009 - LVEDD 25 mm, RVD 10 mm, IVS 4,5 mm , AoV 9 mm , AoA 13mm , LVESD 13 mm , LVPW 5 mm , MPA 9 mm Wymiary jam serca w normie Kurczliwość mm LV prawidłowa % SF 48 Zastawka aorty dwupłatkowa ( funkcjonalnie ) o ograniczonym ruchu..

Przepływ lewo-prawy przez IAS u niemowlęcia

.. ...niemowlęcia łuk aorty lewostronny.przepływ lewo - prawy przez IAS w czesci centralnej 4 mm.Przepływ przez PDA z łuku aorty.kontrola za miesiąc. IAS to pregroda międzyprzedsionkowa. PDA to przetrwały przewód tętniczy Botalla. Gdzie maluszek jest pod obserwacją ? Zapraszam na nasze forum..

Powracający ból mostek szyja

.. ...ze gula okazała sie lewostronnym skrzywieniem kręgosłupa w wyniku czego mam wysadzoną klatke piersiową z lewej strony. Prosze o pomoc co to może być. Nerwica bóle od kręgosłupa czy może początek wieńcówki Z góry dziękuje za odpowiedź Pozdrawiam przede wszystkim musisz schudnąć .Przestań..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej u dziecka

.. ...tętniczego. Łuk aorty lewostronny. Wg tego opisu diagnoza, tętniak przegrody międzyprzedsionkowej, PFO, ASDII. Kolejne echo wykonywane było jak mala miala ponad 2 latka i 2 msce Prawidłowa wielkość i proporcje jam serca. W środkowej części IAS 0 niewielki tętniak z przepływem L - P...

Skrzywienie i rotacja II stopnia esowata skolioza piersiowo-lędźwiowa

.. ...w odcinku piersiowym lewostronna, 1stopnia w odcinku lędźwiowym prawostronna,z rotacją 2 stopnia ,bez zmian strukturalnych . co tzn ? czy to groźne dla zdrowia...słyszałam że rotacja możę powodować ból z wiekiem ...mam 43 lata i mam bóle w klatce piersiowej na wylot i niewiem czy to od..

Udar niedokrwienny z częściowo sparaliżowaną lewą połową - Str. 2

.. ...mózgowej z niedowładem lewostronnym, na moje szczęście niedowład ustał właściwie już na następny dzień,mogłem już wstać z łóżka,umyć się itd.. po 2 miesiącach,wynależli 100% niedrożność tętnicy szyjnej wewnętrznej,idąc tropem,doktor naczyniowiec skierował mnie do poradni hematologicznej,..

Czy to na pewno nerwica? moja historia! jakie macie objawy? - Str. 3

.. ...piersiowa do tego skolioze lewostronna a wlasnie z moich objawow to jest typowe kolatanie serca niepokoj lek ale co gorsze to dretwienie mrowienie lewej strony ciala i wszystko ogolnie wzielabym ze jest okey gsyby nie to ze neurolog powiedzial ze w lewej nodze mam slabszy odruch i..

Interpretacja Echo serca u dziecka

.. ...niewielka IP.Łuk aorty lewostronny prawidłowy.Prosze o pomoc. witaj, zapraszam na nasze forum: www.forum.sercedziecka.org.pl generalnie jest mowa o ubytkach w budowie anatomicznej serduszka. PFO - otwór owalny. ( patent foramen ovale ) jest to otwór w przegrodzie międzyprzedsionkowej..

Badanie echo serca

.. ...osierdzie bez zmnian. Luk Ao lewostronny. przepływ w Ao zstępującej pulsacyjny prawidłowy. * pani kardiolog więcej narazie nie powiedziała i wyzaczyła kolejną wizytę w poradni. z góry dziękuję i pozdrawiam. S.D. jeżeli chodzi o małe dzieciaczki to polecam forum na www.sercedziecka.org.pl..

ECHO serca

.. ...płatkowa. Łuk aorty lewostronny, przepływ w normie. DGN: Zespół krążenia hyperkinetycznego. Konsultacja kardiologiczna W wywiadzie wzmożona męczliwość, uczucie kołatania serca, tendencja do nadciśnienia tętniczego, troponia, CK - MB w normie. Proponuję ocenę Holtera EKG, DZM na kwas VMA...

Problem z serduszkiem dziecka w 20 tygodniu ciąży

.. ...aorty, powinien być lewostronny u mojego dziecka niestety jest inaczej. Nie wiadomo czym to grozi tak naprawdę może się okazać że dziecko z tym żyje 100 lat a może wymagać interwencji chirurgicznokardiologicznej. Jeśli ktoś z Was miał podobny przypadek proszę odezwijcie się bo martwię..

Prosze o porade udar mózgu

.. ...z czym mam niedowład lewostronny.Byłam dwa razy w klinikach na rehabilitacjach z niewielkim efektem,powiewasz w POLSCE NIE MA REHABILITACJI NEUROLOGICZNEJ.Teraz leczę się w Niemczech,ale upłynęło sporo czasu i to nie jest już teraz wszystko takie proste.Są postępy,które w tej chwili idą..

Powiększona jama lewego przedsionka a uprawianie sportu ?

.. ...prawidłowa. Łuk aorty lewostronny, nieposzerzony. Worek osierdziowy wolny. LA - 4,4 - 4,5cm;RVd - 1,87cm; %SF+44; VAo - 2,88cm; LVDd - 5,54cm; LVDs - 3,3cm; IVS - 1,1cm; LVPW - 1,07cm; VPA - 2,0cm; V max PA - 0,8 m/s * Pani kardiolog osobiście odradza mi uprawianie sportu, lecz decyzje..

ECHO serca.

.. ...aorty 3 płatkowa. Łuk lewostronny, przepływ w normie. DGN: Zaspół krążenia hyperkinetycznego. Krążenie hiperkinetyczne to stan, w którym, mimo niskiego ciśnienia tętniczego, objętość minutowa serca jest znaczna. Serce zwiększając częstość uderzeń i/lub silę skurczu kompensuje niskie..

ECHO, HOLTER, ZABURZENIA

.. ...aorty 3 płatkowa. Łuk lewostronny, przepływ w normie. DGN: Zaspół krążenia hyperkinetycznego. Echo aktualne: LA 38 [mm] Ao 32[mm] PA [mm] RVD 20,4 [mm] LVDd 51 [mm] EF 66 [%] LVDs 32,1 [mm] IVS 10,2 [mm] LVDw 7,9 [mm] Ao asc. [rmm] Aodesc. [mm] FS 37 [%] Vmax MV 0,98 [m/s] Vmax TV 0.8..

Zaklamrowane 2 tętniaki

.. ...skroniowa ) .Proszę mi przypomnieć , czego nie mogę robić absolutnie, aby sobie nie zaszkodzić. Czy mogę podjąć się opieki wnuczka, który się urodzi w listopadzie br.( 8 - 9 godzin )przez pięć dni w tygodniu..