Leżący

Ablacja

.. ...znajduje się w pozycji leżącej. Zabieg rozpoczyna się od wprowadzenia igły ( miejsce wkłucia jest wcześniej znieczulane do żyły lub tętnicy udowej. Następnie igła jest wyciągana a w jej miejscu pozostaje plastikowa elastyczna koszulka. Przez koszulkę wprowadzana jest elektroda - odbywa..

Niewydolność serca

.. ...także pleców ( u osób leżących ). Obrzęki nasilają się po przebudzeniu organizmu. Innymi objawami mogą być: wzmożone oddawanie moczu w nocy ( nycturia ), suchy męczący kaszel kaszel w nocy, ochłodzenie kończyn, kołatanie serca ( uczucie nierównego bicia - potykania serca_, bóle wieńcowe,..

Scyntygrafia perfuzyjna

.. ...spoczynku, w pozycji leżącej. Porównanie obu wyników umożliwia rozpoznanie stref niedokrwienia i pozawałowego uszkodzenia serca. Wskazania do scyntygrafii perfuzyjnej. choroba wieńcowa, zwłaszcza w przygotowaniu do wszczepienia by - passów lub koronaroplastyki; nietypowe formy zawału..

Koronarografia

Koronarografia

.. ...hemodynamiki w pozycji leżącej i znieczuleniu miejscowym. Do tętnicy udowej wprowadzana jest tzw. koszulka naczyniowa a przez nią specjalny cewnik ( plastikowa rurka ), który przez aortę prowadzony jest do serca. Koszulka naczyniowa usuwana jest natychmiast po badaniu lub po kilku..

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...ciśnienie w pozycji leżącej jest zawsze wyższe od ciśnienia w pozycji stojącej; aktywność fizyczna zwiększa objawy hipotonii ortostatycznej, warto pamiętać, że regularny, umiarkowany wysiłek fizyczny poprawia tolerancję hipotonii ortostatycznej; odwodnienie organizmu nasila objawy..

ECHO serca (USG serca)

ECHO serca (USG serca)

.. ...wykonywane jest w pozycji leżącej. Pacjent leży na leżance na lewym boku, klatka piersiowa musi być odsłonięta by zapewnić lekarzowi dostęp. Na głowicę aparatu ( urządzenie w kształcie małego cylindra, które wysyła i odbiera fale dźwiękowe ) nakładany jest żel a następnie głowicę..

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

.. ...Jedną ręką odchyla czoło leżącego do tyłu, a palcami wskazującym i środkowym drugiej ręki unosi brodę leżącego do góry. Rękoczyn ten powoduje uniesienie języka i nagłośni, czyli otwarcia dróg oddechowych. wysunięcie żuchwy ku przodowi z jednoczesnym jej uniesieniem, bez uginania głowy do..

Arytmia serca

.. ...tego typu patologii leżą nieprawidłowości w rozchodzeniu się pobudzenia elektrycznego generowanego przez układ bodźcoprzewodzący serca. Przyczyną zaburzenia może być uszkodzenie tego układu, na przykład blizna po zawale serca w obrębie komórek wchodzące w skład układu. Przyczyną arytmii..

Enoksyparyna (Clexane)

.. ...zatorowych u pacjentów leżących, po unieruchomieniu kończyn dolnych ( gips, wyciąg ortopedyczny itd. ), również w leczeniu żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej, zatoru płucnego, w niektórych przypadkach zawału serca, u chorych poddawanych dializom, w ramach przygotowania do niektórych..

Diltiazem (Blocalcin, Dilzem, Dilocard, Diltiazem, Oxycardil)

.. ...że jednym z zaburzeń leżących u podłoża migreny są skurcze naczyń mózgowych ). Ewentualne poważne działania niepożądane diltiazemu występują głównie w przypadku przedawkowania: nadmierny spadek ciśnienia tętniczego, bradykardia lub zaburzenia rytmu serca w postaci bloków przewodzenia. Po..

Obrzęk nóg

Obrzęk nóg

.. ...odpoczynek w pozycji leżącej, najlepiej z lekko uniesionymi nogami. Obrzęk w tej chorobie wynika z niewydolności zastawek żylnych i zaleganiu krwi w kończynach dolnych. W przypadku prawokomorowej niewydolności serca zastój krwi dotyczy całej dolnej połowy ciała. Powiększona jest wątroba..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. ...zastawki trójdzielnej leżą uszkodzenia płatków zastawki. Uszkodzenia mogą powstawać na tle zwyrodnienia, mogą także być związane z chorobą reumatyczną, zapaleniem wsierdzie czy chorobą tkanki łącznej ( np. toczniem ). Niedomykalność jest czasem konsekwencją wrodzonych wad serca...

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

.. ...nasilający się w pozycji leżącej. Ból uniemożliwia choremu poruszanie się, uniemożliwia również sen. Nie ustępuje nawet po narkotycznych lekach przeciwbólowych. Kolejne dwa objawy są niemożliwe do oceny przez pacjenta. Lekarz mierząc ciśnienie na ramieniu i na podudzi chorego stwierdza..

Choroby tkanki łącznej

Choroby tkanki łącznej

.. ...kolagenoz ), u ich podłoża leżą zaburzenia układu odpornościowego o charakterze autoagresji ( choroby autoimmunologiczna ). Ponadto występują tak zwane zespoły nakładania, czyli jednoczesne występowanie kilku, ale nie wszystkich, objawów dwóch lub więcej różnych chorób tkanki łącznej...

Polineuropatia cukrzycowa

.. ...podłoże uszkodzenia leżą zmiany angiopatyczne ( patologiczna przebudowa naczyń mikrokrążenia zaopatrującego nerwy w krew ) oraz czynniki metaboliczne związane z nadmiarem i nieprawidłowym przetwarzaniem glukozy. Za słusznością tych hipotez przemawia związek występowania polineuropatii z..

Poranny wzrost ciśnienia tętniczego

.. ...szybką zmianę pozycji leżącej na pionową oraz przejście ze stanu spoczynku do stanu równego nasilenia aktywności dziennej. Zmiany te wiążą się z wzrostem napięcia współczulnej części układu autonomicznego i uogólnionym skurczem naczyń krwionośnych. Konsekwencją tych reakcji jest wzrost..

Niedobór witaminy D naraża mężczyzn na choroby serca

.. ...większy na terenach leżących w wyższych szerokościach geograficznych, a także w miesiącach zimowych. Zdaniem autorów najnowszej pracy, sugeruje to istnienie związku z niedoborami witaminy D, której produkcja w skórze spada przy mniejszym nasłonecznieniu. Potwierdzenia tej teorii naukowcy..

Kolejne geny sprzyjające nadciśnieniu

.. ...poszczególnymi osobami leżą u podstaw różnic w ciśnieniu krwi oraz ryzyku ataku serca i udaru - informują naukowcy z USA na łamach pisma Nature Genetics . Dwie duże grupy naukowców z konsorcjów Global BPgen i CHARGE analizowały próbki materiału genetycznego pobranego od 63 569..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...przybliżeniu obie drogi leżą tak blisko siebie, że blok się robi. Tych dróg przecież nie widać! Wszystko odbywa się na zasadzie analizy ekg, obrazu rtg serca i doświadczenia... To po prostu trudne. Wg niektórych najtrudniejsze w kardiologii ? Proszę wierzyć, staramy się jak diabli. I..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 28

.. ...podnoszenia dziecka z pozycji leżącej dogami do góry tak żeby kark leżał na podłodze,albo nabrać dużo powietrza i przeć przez chwilkę,to pomaga sama sprawdziłam..Mój syn też ma częstoskurcze nie są jeszcze takie grożne więc zabieg odłożyliśmy..jak bedzie starszy.Zobacz ilu z nas to..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 40

.. ...porach dnia i dostanę np. leżąc na łóżku i oglądając tv. Czasem jest tak jakby ktoś ściskał mnie za serce i przy tym nie mogę oddychać, innym razem jakby serce chciało wyskoczyć i mnie opuścić. Ból w klatce jest taki kłujący, piekący... chciałabym znać Pana doktora opinię ponieważ już..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 55

.. ...po nim jednak chorzy leżą równiez na oddziale kardiologii dziecięcej Pozdrawiam - R.Lenarczyk Zabrze Dziękuję za odpowiedź. Na wizytę u kardiologa dziecięcego ( w Zabrzu ) jesteśmy zapisane i pójdziemy, choć coraz bardziej jestem przekonana co do tego, że to z powodu nienajlepszych..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 61

.. ...śmiałam się i żartowałam leżąc na stole. Śmieszne uczucie gdy wywołali cewnikiem migotanie przedsionków: ) I okropny strach gdy podali Astmopent aby sprawdzić jak zareaguję po zabiegu. Udało się. Jestem zadowolona a wręcz szczęśliwa, żyję normalnie, bez leków i lęków. Miewam dodatkowe..

Jaki powinien być prawidłowy puls?

.. ...porze dnia i pozycji ( leżąca, siedząca czy stojąca ), ale cały wachlarz takich stosunkowo wąskich przedziałów referencyjnych. Bzdurą jest natomiast sugerowanie że przykładowo mając w nocy regularnie w spoczynku puls 96 nie mam powodu do niepokoju jak gdybym miał puls 52 ponieważ obie..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 2

.. ...podejscie. W tej chwili mam leżąc 133 na 78 puls 68 grunt to się odprężyc i potrafic kontrolowac emocję - dopiero uczę się tego. * rado * jak dożyje 30 lat to sie dopiero wtedy bede przejmował... i nie wiele rzeczy tylko akurat to cisnienie: ) a powiesz mi jak kontrolujesz swoje..

Echo serca - Str. 57

.. ...dusiłem sie tylkow domu leżąc a teraz to juz nawet z domu spokojnie wyjsc nie moge...biore inhalator wziewny ventolin le nie pomaga na te dusznosci na dworze:/..Blagam o zinterpretowanie wyniku.....i tego co napisałem wyciagniecie jakis wnioskow...i tak zapisze sie do kardiologa ale nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...wykonywanie ćwiczeń w pozycji leżącej, półsiedzącej w fotelu, siedzącej ( tzw. pozycji dorożkarza ) lub wykonywanie rozluźnienia mięśni okolicy szyi i pasa barkowego w pozycji stojącej. Pozycja leżąca Polega ona na wygodnym ułożeniu się na łóżku lub kanapie, w ubraniu albo lżejszym..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 34

.. ...Wolności, szerokość - leżącej wieży Eiffla: )W tej chwili nie pamiętam adresu mailowego ( można obejrzeć fotki ), ale jak ktoś byłby zainteresowany to podam: ) I znów jest po co żyć: )buzka No witam Was gorąco! Cały dzień było spoko, a wieczór niestety jest średni : - ( Wiem, że ostatnio..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 39

.. ...alkoholika, ale tego widoku: leżącego, już martwego na schodach wejścia do domu, nie zapomnę do końca życia. Dziwne, zapomniałam o tym, dopiero Wasze historie przypomniały mi o tym rysie mojego dzieciństwa; a co dziwniejsze - wybaczyłam wujkowi, nie mam żalu, wiem, że był chorym..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 124

.. ...duszności,najczęściej w pozycji leżącej.Ratuję się wtedy hydroxiziną.To bardzo dobrze,że odstawiasz xanax.Ja kiedyś nadurzywałam go.Były kłopoty po odstawieniu.Też miałam depresję - myślę,że jej się już pozbyłam,no i od wielu lat nerwicę lekową.Ta ostatnia co jakiś czas atakuje.Czasem..

Migotanie przedsionków

.. ...pozycji siedzącej lub leżącej ( nigdy, gdy jestem w ruchu ) i trwaja najwyżej 3 - 4 minuty. Ale są to minuty grozy!!! Od czerwca zażywam Polfenon, Kaldyum, Magne B6, Xanax ( bo moja panika powala mnie z nóg ). Miewam jej czasami codziennie po kilka, czasami parę tygodni w ogóle..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 18

.. ...przesiedze w fotelu lub leżąc przed tv. Wojtek, nie martw się, mnie kardiolog powiedział że nie jest to groźna wada, pomimo że można mieć czasem wrażenie że ma się zawał i generalnie bardzo doskwiera, ale nie przekłada się to na * jakość * Twojego serca i nie masz się co martwić że..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 29

.. ...ciśnienie , tętno 160 na leżąco - kto to ma wie o co chodzi. W konsekwencji lekarz zapisał mi środki uspokajające mówiąc, że mam nerwicę ( nigdy wcześniej nie miałam problemów z nerwami, za to często odczuwałam przyspieszone bicie serca ). Dziś po raz pierwszy dowiedziałam się, że moje..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa

.. ...Płowieckiej, którzy leżą na oddziale odpłatnie no i dodatkowo przyjmuje w Centrum Kardiologii Anin, na wizytę u Pani Dr. Bujnowskiej czeka się chyba tydzień do półtorej tygodnia, cena wizyty wynosi 110zł, przy pierwszej wizycie u Pani Dr. radzę od razu w Centrum Kardiologii Anin na..

Chelatacja - Str. 7

.. ...średnio?, niech tylko na leżąco czyta książki, bo inaczej nie idzie żyć? Niech Pan, Panie Jureczku, przyzna się bez bicia, czy taki jest może Pański zamiar w stosunku do tego odtruwania. Nie sądzę. jureklubl do Jana P. Może i jest pan doktorem zcertyfikatem dr? Krasickiego.Jeżeli podczas..

Hipotomia ortostatyczna

.. ...czyli np kiedy z pozycji leżącej zbyt szybko podniesiesz się do wyprostu. Objawia się to zawrotami głowy, zaburzeniami widzenia i niekiedy sumem w uszach. Możliwe są także omdlenia przy wyjątkowo złośliwej hipotonii. Jezeli odczuwasz te epiozody bardzo niemile,poproś lekarza o pomoc...

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...serduszku małe punkciki, leżące na szlaku, tak, aby szlak by go trafił. Bywają sytuacje, w których miejsce do wypalenia znajduje się niebezpiecznie blisko od miejsca, którego przypalenie skończyłoby się wszczepieniem elektroniki. Medycyna poszła jednak już tak do przodu, że w klinice na..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...znajduje się w pozycji leżącej. Zabieg rozpoczyna się od wprowadzenia igły ( miejsce wkłucia jest wcześniej znieczulane do żyły lub tętnicy udowej. Następnie igła jest wyciągana a w jej miejscu pozostaje plastikowa elastyczna koszulka. Przez koszulkę wprowadzana jest elektroda - odbywa..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 24

.. ...tak padnięte serce. Leżąc w szpitalu, wiem, że brałem jeszcze inne leki. Po 3 miesiącach leczenia stało się coś, czemu dziwili się lekarze i aż sapali z niedowierzania. Straciłem 10kg, ale nie tłuszczu, a wody jaka we mnie stała. Moja niezmienna waga to 60kg a przed leczeniem 70kg. Po..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 25

.. ...położyć bo w pozycji leżącej mam płytki oddech , suchy kaszel , ostatniej nocy byłem bliski wezwania karetki ...całe szczęście że jutro idę na badania ECHA do szpitala...mam nadzieję że wytrzymam tą noc... pozdrawiam Darek Witam.Darku tak to już jest w naszej chorobie,ale głowa do..

Ablacja przez dr. Koźluka - Str. 2

.. ...nieruchomo. Ja trochę odpływałam i przysypiałam. Mój zabieg trwał trochę ponad godzinę. Nie wyobrażam sobie, jak wytrzymują osoby leżące na stole po kilka godzin. Ale jak trzeba, to trzeba ; ) Pozdrawiam..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...( parodia! ) a także leżąc na lewym boku. Dziwne jest to, że beta blokery jeśli w ogóle działają to przez kilka m - cy potem muszę szukać nowego leku, a po roku czy dwóch okazuje się, że ten poprzedni lek znowu na mnie działa. Wariactwo! droga kasiu około 3 lat temu miałam straszne takie..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...Mniej odczuwam kołatanie leżąc na brzuchu. Ostatnio * odkryłem * również, że - tak jak to ktoś przede mną opisał - oddech jest bardzo ważny. Postarajmy się wyciszyć, rozluźnić wszystkie mięśnie ( czy też zauważacie, że nawet leżąc macie spięte wiele mięśni? ), odprężyć się, a przede..

Ablacja - Str. 7

.. ...do basenu, pozycja na leżąco niezgodna z naturą - ale i to jakoś się udało. Wkłucie , po karnym leżeniu plackiem przez 8 godzin, wyglądało jak wkłucie małą igiełką bez najmniejszego siniaczka - super, naklejono mi mikro plasterek i już mogłam chodzić. Jak wróciłam do domku..

Ablacja - Str. 8

.. ...oczywiście w pozycji leżącej : ) No jeżeli tego nie zrobimy to pani założy nam cewnik więc chcąc nie chcąc trzeba się zmusić i kropeleczki z siebie wydusić!!! A po zabiegu napewno trzeba sie troszkę oszczędzać. Ja szybciej się męczę i mam zadyszkę, noga mnie już nie boli. Przykro mi, że..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 25

.. ...najlepiej czuję się leżąc zwinięty w kłębek albo śpiąc. Przez to wszystko czuję się osłabiony, szybko się męczę i rzadko wychodzę z domu. Przez to opuszczam sporo zajęć na uczelni a jak już na jakieś obowiązkowe zajęcia się wybiorę przypłacam to strasznym pogorszeniem samopoczucia. Przez..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 36

.. ...głowy ,nawet w pozycji leżącej. Pozdrawiam. Tez przerabialem te * pełne płuca * Uczucie,ze kolejnego oddechu juz tam nie zmiescisz.Kladę sie spac.Dobrej nocy wszystkim Helo, Mam na imię Patryk i mam 25 lat mam to samo co Wy. Zażywam Kalms na uspokojenie, Aurin, Amizepin, magnez na..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 74

.. ...dziennie.jakies parę miesiecy temu leżąc w łóżku nagle poczułam cos dziwnego w głowie,tego już się nie da opisać..fala?w każdym razie czułam że jak nagle nie wstane to cos mi sie stanie okropnego.może nawt umrę?wstałam jak oparzona i po chwili przeszło.potem stojąc w kościele nagle..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 155

.. ...przysnąłem przed telewizorem leżąc na dywanie. Obudziłem się nagle zrywając na obie nogi i krzycząc NIE. Przez pół godziny stałem na balkonie nie mogąc złapać oddechu i pijąc wodę. Drętwiały mi nogi, zawołałem teściową, zmierzyła mi ciśnienie - było w normie, podobnie z cukrem. Teraz co..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca - Str. 2

.. ...bicie serca nie. W końcu leżąc tak usnąłem. Pamiętam jeszcze że jak się przebudzałem w nocy to troche mnie głowa bolała. Może to od tego że 3 godziny wcześniej boksowałem w worek? Już sam nie wiem, myślałem że to nerwica ale to nie był atak po wpływem nerwów, to przyszło tak sobie po..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...znajduje się w pozycji leżącej.Zabieg rozpoczyna się od wprowadzenia igły ( miejsce wkłucia jest wcześniej znieczulane ) do żyły lub tętnicy udowej.Następnie igła jest wyciągana a w jej miejscu pozostaje plastikowa elastyczna koszulka.Przez koszulkę wprowadzana jest elektroda –..

WPW co to takiego? - Str. 3

.. ...pozycje siedzącą lub leżącą na brzuchu, wciągnąć dużo powietrza a następnie wdychać go jakby do środka. Najlepiej przytrzymać powietrze ok 20 - 30sek i serce wraca do normalnego rytmu. Oczywiście jak ktoś ma częste napady kilka razy w miesiącu to radze udać sie do lekarza. Na początku..

CK-MB

.. ...jest większa w pozycji leżącej? Na wyniku na pewno było tylko CK - MB oraz potas i chyba sód !! potas był za niski !! raczej do tej pory byłam niskociśnieniowcem!! Duszność nasila sie w pozycji stojącej,nie potrafie dlugo stać ale tak jak mówiłam odczuwam ja takze w nocy!! i w innych..

CK-MB - Str. 2

.. ...wysilku i w pozycji leżącej 9dlatego chorzy np. spia na siedzaco ) Droga Doroto, kardio0logia to zdecydowanie dziedzina,w ktorej czuję sie dosyć dobrze. Zajmuję się nią już od dłuzszego czasu( a ściślej od 15r.ż.: ) ).więc trochę czssu już upłynęło. W najbliższej przyszłości mam..

Sztuczna zastawka na jak długo wystarczy? - Str. 2

.. ...temu odwiedzałam tam leżącą kolezanke na OIOM - leżały dwie pacj.i nikogo na sali pielęgniarki wszystkie na kawce w innym pomieszczeniu.Napisz coś wiecej - czy argumenty sa jakies potrzebne.dziekuje. Ja nie miałem zastrzeżeń, ale to było 13 lat temu... Wyniki mam podobne, ale na razie..

By-passy operacja Zabrze

.. ...załatwić. Chory pilny leżący w szpitalu jest zgłaszany bezposrednio do nas przez lekarza lećząecgo.W tej chwili na naszej zabrzańskiej liście chorych pilnych jest 92 chorych i dlatego operaujmey także w sobote, także w niedziele( pilny zabieg ) pomimo że wykonujem tygodniowo 34 38..

Zespół wazowagalny - Str. 3

.. ...głowy gdy z pozycji leżącaj wstawałam ale obecnie jest gorzej, obojętnie jaką pozycję zmieniam to towarzyszą temu zawroty; nie mogę też stać dłużej niż pół godziny ale jak na razie potrafię kontrolować omdlenia bo kilka minut wcześniej robi mi się na zmianę gorąco i zimno jestem blada i..

Uogólniony stan zapalny śródbłonka

.. ...właśnie coś takiego, leżąc na OIOM - ie ( 48 doba po operacji, nadal zaintubowany ). Cechą charakterystyczną tego stanu u niego jest bardzo duży obrzęk, głównie szyi, główki, ramion. Podejrzewano na początku skrzepliny, ale przepływy są w porządku. Nie widać wyraźnie, że gdzieś w tętnicy..

Różnica w odczuwaniu skurczów dodatkowych komorowych a przedsionkowych

.. ...znać tylko w pozycji leżącej ( a więć przeważnie wieczorami ). Bywały lepsze okresy – takie, że w ogole przez kilka miesięcy nie czułam, że mam serce, tzn. nic się z nim nie działo, a potem przez np. 2 miesiące dzień, w dzień serie dodatkowych skurczy. Zgłosiłam się z tym do..

Dodatkowe skurcze - Str. 5

.. ...innym.Łatwo mu mówić jak ja leżąc w łóżku miałam takie mocne potykania serca,że aż bluzka mi podskakiwała.Kardiolog wogóle nie przepisał mi betablokerów,bo powiedział,że tego się nie leczy,że to taka uroda.Ja dzięki temu że trafiłam do szpitala dostałam recepte na ten lek i go zażywam.To..

Dodatkowe skurcze - Str. 56

.. ...może było by lepiej leżąłem w szpitalu miałem holtera wyszło 3500 dodatkowych echo prawie ok taka kosmetyczna wada płatek pogrubiały i mwiottki z wypadaniem ale kardiolog mówi że tego sie w żaden sposób nie leczy a teraz ból w okolicy mostka to prawie przy samym gardle albo pod pachą to..

Dodatkowe skurcze - Str. 60

.. ...liczyłam dodatkowe skurcze leżąc w łóżku przed zaśnięciem, trzęsłam się słysząc dzwonek telefonu:( Odwiedziłam wielu kardiologów w tym kilku naprawdę godnych polecenia ( wspomnę, że byli też tacy, którzy na wizycie prywatnej badali mnie tylko słuchawką ) i każdy jeden mówił mi, żebym się..

Dodatkowe skurcze - Str. 73

.. ...Wczoraj tak zrobiłam leżąc już na łozku( i oczywiście mnie szarpało )...i skurcze ustały. I zasnęłam. Ale nie wiem ile w tym mojej sugestii było: ) ) ) kochani jestem po ablacji dwa lata a skurcze dodatkowe mam co jakis czas do tego dolaczyla mi sie dusznica bolesna ile masz lat minia? a..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 2

.. ...wstałam rano z łóżka, leżąc dobrze się czułam. Wstałam zrobiłam kilka kroków i poczułam, że mam serce. Zmierzyłam ciśnienie miałam 130/98, zwykle moje ciśnienie wynosiło90 - 100/60 - 70 ( przy takim ciśnieniu czuję się najlepiej ), natomiast tętno 103 uderzenia na minutę. Ręce mi się..

Przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego

.. ...najbardziej znanych należą m.in. proces dojrzewania, u szczupłych i wysokich kobiet jako wartość fizjologiczna, przy malej aktywności ruchowej, niedoczynność tarczycy, zaburzenia hormonalne, stenoza aortalna, cukrzyca pierwotna, niektóre leki( np. nitraty ), czy też niewydolnośc krążenia..

Wada wrodzona serca ASD II

.. ...są tak powiększone, ze nie tylko stanowią siedlisko zarazków, ale i np w pozycji leżącej zatykaja dzieko. Skończyło sie na wyciećiu 3 i podcieciu 2 bocznych. Dziekuje bardzo za podniesienie na duchu : )..

Lekarza do *** a znachorowi pomnik

.. ...a leki na ulicy nie leżą ; - ) PS2. ==== Zdaję sobie sprawę, ze ów przepis nie musi zadziałać na wszystkich tak skutecznie jak na mnie ( w dodatku w tak krótkim czasie ), więc nie biorę odpowiedzialności za mierne efekty u innych. Poniekąd życzę wszystkim końskiego zdrowia. dobrze..

Wypadanie płatka (syndrom Barlova)

.. ...nagłym wstaniu z pozycji leżącej lub siedzącej Niepokój Nieregularna akcja serca Omdlenia Kontaktu z lekarzem wymaga: Pojawienie się powyższych objawów u osób młodych, dotychczas nie chorujących Dołączenie się nowych objawów do dotychczas występujących, u osób ze zdiagnozowanym..

Szybkie tetno II

.. ...położonego żadnego worka. Leżąc można się ruszać,byleby nogę z wkłuciem mieć wyprostowaną. Ja już prawie nie mam śladu na nodze po wkłuciu. Kika,trzymam kciuki,żeby się wszystko udało. Pozdrawiam gorąco... Hejka Kika i wszyscy, potwierdzam. Po zabiegu lezy sie nago. Cialo wystawione jest..

Szybkie tetno II - Str. 5

.. ...Nie bardzo widzę się leżącą spokojnie( ? ) na stole z jakimiś ciałami obcymi płynącymi przez żyłę do serca...brrrrrr. ( ja nawet nie biorę leków przepisanych mi przez ablatora - isoptin i metoprolol - bo nienawidzę by od czegokolwiek uzależniona, a biorąc propranolol jest się..

Ból po prawej stronie, nasilający w pozycji leżące

.. Jak w tytule, wczoraj rano pojawił się ból w okolicach prawej łopatki, ból ma charakter przeszywający, kłujący przy głębokim wdechu, w pozycji pionowej w zasadzie ustąpił, jednak gdy położyłem się do snu bardzo szybko dał o sobie znać uniemożliwiając przebywanie w tej pozycji,uczucie jakby strzała..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej

.. ...znać tylko w pozycji leżącej ( a więć przeważnie wieczorami ). Bywały lepsze okresy – takie, że w ogole przez kilka miesięcy nie czułam, że mam serce, tzn. nic się z nim nie działo, a potem przez np. 2 miesiące dzień, w dzień serie dodatkowych skurczy. Zgłosiłam się z tym do..

Wada serca - wypadanie płatka

.. ...siedząc spokojnie lub leżąc ) przy bardzo niskim cisnieniu do tego dochodziło ogólne zmeczenie, duszności i drętwienie kończyn. Po wczorajszej wizycie lekarz zapisał mi leki Biosotal, slow mag i Validol mam je przyjmowac a za tydzień do szpitala na badanie holterem. Po tym badaniu mają..

Jak zmierzyc ciśnienie tętna na nodze?

.. ...jest to robić w pozycji leżącej na brzuchu ( oczywiście potrzebna jest druga osoba do mierzenia )wtedy nie powinno być takich różnic ponieważ nie bedzie sie dokładać ciśnienie hydrostatyczne krwi.: ) Pozdrawiam Witam.Czy moze ktoś wytłumaczyc czy można zmierzyc cisnienie na nodze zwykłym..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 45

.. ...serca, tzn. stojąc, leżąc czy siedząc czuje cały czas jak mi bije serce i mogę powiedzieć jaki mam puls bez mierzenia go. Strasznie boję się śmierci, do lekarza i tak nie pójdę, bo nie dość, żę znowu powiedzą, że nic mi nie jest, to jeszcze strajkują, heh ; ) mama mówi, że to na pewno..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 52

.. ...fotelu ( siedząc ) bo na leżąco nie mogłem wyrobić. Kaśka zrób sobie badania i będziesz wtedy spokojniejsza od razu ci ulży bo najgorsza jest niepewność, która potęguje strach. Okropnie się czuję na tą pogodę, dziś w pracy myślałam że nie wyrobię, jakieś takie dziwne ataki, duszności,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 63

.. ...sobie że do końca żcia leżąła w łóżku tak ją to paskudztwo zaatakowało także nie poddawaj się i trzymaj się dzielnie ja mam 38 lat i walczę z tym od lat15 tak że bierz si e w garć a zobaczysz że wszysto będzie z biegiem czsu dobrze narazie... ostatni atak mialam dzis w nocy.jak zwykle..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 82

.. ...robione na siedząco i na leżąco - tutaj miałam wysokie różnice tętna w zależności od pozycji,w której się znajdowałam ) oraz pomiarów temperatów - wahało się od 26.6 - 37,3. Zapisywałam to 3 razy dziennie przez 3tyg. Poza tym doktor tylko osłuchał mi klatkę piersiową i powiedział:..

drganie ciała

.. ...najcześciej w spoczynku leżąc bąć siedząc drgają o róznej częstotliwości mi różne partie mięśni codzienie co godzine i częściej może to padaczka jakaś jej odmiana Drgania są to drgania ciała wywołane emocjonalnym stosunkiem partnerów. U mężczyzn objawia się to wielokrotnie najczęściej..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 36

.. ...podnoszę sie z pozycji leżącej bez * drabinki * ( lina z węzełkami zamontowna w obu końcach łóżka do podciągania się - polecam ), kicham nawet, co jeszcze nieco boli ale już nie jest tragedią jaką to było przez pierwsze 4 tygodnie. Nawet zaczynam już prowadzić samochód... pozwalają na to..

Ablacja w Łodzi

.. ...się obawiać, w końcu leżąc na stole zabiegowym będziesz w doskonałych rękach. Wywoływana arytmia trwa bardzo krótko i jest znośna. Pozdrawiam Dzięki za słowa otuchy. Wiem że ( podobno ) jest to łatwiejszy problem do naprawienia przez ablacje jednak nigdy w życiu nie miałem żadnego..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 31

.. ...uwaga wydech robimy na leżąco a wdech z przytrzymaniem powietrza. w pozycji podniesionej głowy i skurczonego brzucha. Jak jestem zmęczona kładę się z kogami na oparciu kanapy igłową w dół, czasem wystarczy 5 minut. Spróbujcie tej terapii, mi pomaga. Dajcie swojemu mózgowi więcej tlenu i..

Mroczki przed oczami

.. ...wstanę np siedząc czy leżąc przez dłuższy czas, bynajmniej nie jest to regułą, czasem się pojawiają a czasem nie. Generalnie jednak raczej wieczorem, popołudniu. Czy ktoś spotkał się z podobną dolegliwością? Czy powinienem zrobić jakieś badania? Proszę o odpowiedź. ja miałam coś takiego..

Dodatkowe skurcze i napady czestoskurczu a paroksetyna

.. ...wystepowaly w pozycji leżącej na wznak i podczas wdechu. Wówczas pojawialy sie dodatkowe skurcze, po ktorych następowała krotka przerwa, nieco dluzsza od tej pomiedzy normalnymi uderzeniami, następnie serce bardzo szybko zaczynało bić, a w trakcie tego szybkiego bicia zdarzaly sie..

Zbyt szybkie bicie serca

.. ...się takie chwile kiedy leżąc już od godziny na łóżku, a tętno rosło do 130 na minute. Serce wtedy waliło jak oszalałe i brakowało mi powietrza. Teraz biorę Propranolol 10mg 2 * dziennie to znaczy tak zalecił mi lekarz, ale ja byłam zmuszona do zmniejszenia sobie dawki do 5mg rano i 5 mg..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 11

.. ...położyć spać, bo w pozycji leżącej serce zachowuje się jak oszalałe. Jestem u kresu wytrzymałości! Śpię po 3 godz., nawet po lekach nasennych nie mogę spać. Ledwo słaniam się na nogach ze zmęczenia. po niedzieli mam wizytę w Aninie w por. zab.rytmu, mam nadzieję,że może coś mi tam..

Udar mózgu - Str. 6

.. ...* jako ze wtedy był leżący.. wiec niby nie duzo ale zawsze jest 160 zl ktore mozna przeznaczyc na * opieke * lub jest tez jeszcze pomoc społeczna . tata mial udar 1 czerwca do domu wrocil 11 Mój tato ma chyba depresję. Po amputacji nogi było w porządku... fizycznie. Największe ryzyko..

Bajpasy w WAM w Łodzi

.. ...ważne. Tam naprawdę leżą ludzie po ciężkich zabiegach. Jedni pacjenci są już po zawałach więc okres dojścia do siebie po operacji automatycznie u nich się wydłuża. U innych rany nie chcą się goić ale przyczyną jest np. cukrzyca a nie lekarze. Więc jak ktos tam nie leżał, nie widział..

Mam nerwicę lękową - Str. 2

.. ...papierek, każdy listek leżący na drodze... a najważniejsze w tej chorobie jest to żeby stawiać jej czoła... Dlatego ilekroć z nią gdzieś wychodze i widze że się wraca aby poprawić coś leżącego na drodze biorę ją za rękę i niepozwalam jej tam wrócić.. często mało co w twarz nie dostaje..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 21

.. ...siedzenie i rozmyślanie. Leżąc kiedyś w szpitalu usłyszałem od profesora: * don * t think * - niestety łatwiej było to powiedzieć niż zrobić. W szpitalu ciężko o jakieś zajęcie, ale myślę, że jest to jakiś sposób na obronę przed * złymi siłami * . Tak naprawdę każdy człowiek ma jakieś..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 2

.. ...najszybciej przyjąć pozycję leżącą. stosuję sie do nich, staram nauczyć się z tym żyć i wierzę że będzie tylko lepiej: ) pod koniec miesiąca jadę do specialisty do spraw omdleń na pierwszą wizyte. Abisynka wierzę, że z Tobą będzie coraz lepiej: ) życzę ci tego z całego serca,..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 7

.. ...inny silny ból to na leżąco mdleje nawet ale tak to na szczęście nie. co do szpitala wiem mnie też tak traktują ale wiesz jak coś sie dzieje to tzreba jechać bo mnie niepokoją te twoje objawy - może to ode tego procalanu? kurde musisz się skontaktować z DK bo to niewygląda super, co do..

Ramipril

.. ...krwi zarówno w pozycji leżącej, jak i stojącej. Dokładny mechanizm korzystnego działania amlodypiny w leczeniu choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego nie został do końca poznany. Amlodypina zmniejsza stopień niedotlenienia w wyniku następujących efektów: rozszerza tętniczki obwodowe,..

Nerwica przełyku wyleczalna? - Str. 6

.. ...tego brał ... i poki co leżą w szafce i sie kurzą ... ale jezeli ma to komuś pomóc to powiem wam jakie to leki: 1. ANDEPIN potocznie zwany prozakiem... babka przepisała mi 1 tabletke dziennie... i to jest typowy lek na depresje ... a dodatkowo w ulotce jest napisane że jest na :..

Rehabilitacja po operacji zastawki aortalnej

.. ...wykonywane w : pozycji leżącej na plecach, pozycji siedzącej ( plecy wyprostowane ) pozycji stojącej ( plecy wyprostowane ) Seks jest aktrywnościa taką, jak każda inna i dlatego będziesz mógł do niej powrócić po 3 - 4 tygodniach. Jesli jesteś w stanie wspiąc sie na dwa piętra po schodach..

Ciągle szybki puls i dziwne uczucie - Str. 4

.. ...ciekawe - zasypiam jedynie leżąc na brzuchu. Rano czuję się totalnie zmęczony i nie mam w ogóle siły, spadła mi koncentracja, nie wiem czy można wiązać jedno z drugim ale również coraz słabiej widzę. Te objawy odchodzą gdy jestem mocno zaangażowany w jakieś zajęcie, gdy spotykam się z..

Czy mam chorobę wieńcową?

.. ...brak ruchu ( siedząco - leżący tryb życia ), - dieta raczej bogata w tłuszcze zwierzęce, - podejrzenie poliglobulii i policytemii ( 1998 ), - łagodne schorzenia układu krążenia w rodzinie biologicznego ojca ( po 50, 60 roku życia ). Czynniki przemawiające przeciwko chorobie wieńcowej: -..

Nerwica powoduje straszne duszności i szybkie męczenie się?

.. ...brak ruchu ( siedząco - leżący tryb życia ), - dieta raczej bogata w tłuszcze zwierzęce, - podejrzenie poliglobulii i policytemii ( 1998 ), - łagodne schorzenia układu krążenia w rodzinie biologicznego ojca ( po 50, 60 roku życia ), - brak satysfakcjonujących więzi z otoczeniem. Czynniki..

Strach, panika, co mam robic?

.. ...porach dnia i dostanę np. leżąc na łóżku i oglądając tv. Proszę o pomoc. Dziś moje ciśnienie i puls bardzo skakało bo rano było 115/89, później po lekkim spacerze 141/83 puls 122, po około 10 do 15 minut 123/75 puls 108 i po około 3 minutach 120/73 puls 106. Strasznie sie martwię bo nie..