Leżenie

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...początkowym okresie choroby - leżenie. Istotne jest zapobieganie powikłaniom zakrzepowo - zatorowym. Przy występowaniu objawów niewydolności krążenia lub zaburzeń rytmu - leczenie objawowe. W celu określenia skuteczności leczenia ocenia się głównie zmniejszanie sylwetki serca, poprawę..

Zapalenie wsierdzia

.. ...aktywność fizyczną ( leżenie ). W przypadku poprawy klinicznej pacjent jest uruchamiany. Nie istnieją jakieś specjalne zalecenia jeśli chodzi o dietę. Bardzo ważną sprawą jest zwrócenie pacjentowi uwagi na higienę jamy ustnej ( zepsute zęby mogą być ogniskami rozsiewającymi bakterie ). W..

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. ...na przykład poprzez leżenie na obitym boku. Inną bolesną przypadłością są nerwobóle międzyżebrowe. Ból ma charakter kłujący lub jest określany jako podobny do prądu biegnącego wzdłuż żeber . Może nasilać się po wysiłku czy po ekspozycji na niską temperaturę. U starszych osób należy..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...przechodziłem koronarografię i leżenie przez 6 godzin na wznak nieźle mi dopiekło. A teraz czytam że nawet 24. Od czego to zależy ? ? ? 24 h na plecach to jeszcze nie tak źle wolałabym to. Ja kiedy złe dni np. 3 pod rząd wszystko się we mnie trzęsie, mam uczucie przez cały czas, że..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 13

.. ...zniczulający. Najgorsze leżenie po zabiegu. Po 2giej ablacji miałam * unieruchomione * obie nogi. Lekarz nie mógł wkłuć się w prawą pachwinę z jednym kabelkiem więc próbował z drugą nóżką, ale koniec końców i tak wszystkie trzy * kabelki * poszły przez prawą pachwinę. Uciski jednak..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 28

.. ...NIC STRASZNEGO. Co do leżenia po zabiegu, to faktycznie mało przyjemne, bo kręgosłup wysiada ( przynajmniej mnie; ) ) ). Raczej nie cewnikują. Sikać faktycznie chce się bardzo, bo przeważnie po zabiegu podają kroplówy z potasem, ale wtedy z pomocą przychodzą siostry z basenem! DA SIĘ..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 31

.. ...: ) Dużo gorsze jest leżenie potem bez ruchu na plecach, ale też do wytrzymania: ) Ja jestem dwa miesiące po ... niby niewiele, ale różnica jest zauważalna : ) Jestem za tym, żebyś się zdecydowała : ) ) ) ) Wyprzedzając odpowiedź Pani Izabeli ( którą pozdrawima : ): Pani Kingo - QTc..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 11

.. ...po zabiegu jest tylko leżenie , trzeba leżeć od 1 do 2 dni potem wraca sie do domu, lecz trzeba odpoczywac przez miesiąc. Ten zabieg pozwala normalnie żyć !! Dobry wieczór Danka. Mozesz powiedzieć czy byłaś u lekarz i co powiedzial na Twoje dolegliwości. Ja w poniedziałek kładę sie na..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 12

.. ...trochę osłabiony ciągłym leżeniem. Zabieg skończyl się o 15 - tej a do rana musiałem leżeć z opatrunkiem uciskowym w pachwinie. Mam odstawione leki antyarytmiczne( brałem rytmonorm ) a mam brac tylko acenocumarol przez 6 - tyg. Mam nadzieję, że znalazłem się w tych dobrych procentach..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 28

.. ...dla mnie gorsze było leżenie po zabiegu, pachwina trochę boli i pozatym wszystko super, Załoga w Aninie cudowna!!!! Anioły!! dziękuję im! Pozdrawiam Ania Witajcie, na 2 tyg mam miec pierwsza wizyte odnosnie zabiegu ablacji. jestem generalnei przeraznona samym zabiegiem, bo osobiscie nie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 29

.. ...komplikacji, ale także tego leżenia w bezruchu przez kilka godzin ( bo tak niby się leży z tego co wyczytałam na internecie ). A ile się leży w szpitalu po takim zabiegu? Jeszcze jedno pytanie : czy znieczulenie do zabiegu boli? Do Lili! 1.Odwagi 2.Znieczulenie to zwykle 2,3 uklucia jak..

Jaki powinien być prawidłowy puls?

.. ...111/55/95 po kilkugodzinnym leżeniu/spaniu. Nie jestem pewna jak to odczytać, bo jest to 12 - latek, lecz 65kg/165cm. I martwię się tym stanem, bo dawno nie miał już bóli migrenowych. Teraz te ciśnienie. Często ma bardzo szybkie i wysokie zmiany ciśnienia. Od poczęcia uważam, że coś jest..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 2

.. ...wiąże ( wg mnie ) to leżenie po zabiegu ( nie lubie leżeś w jednej pozycji i to na wznak ) czy ablacje wykonuje sie przy tachykardiach zatokowych i skurczach dodatkowych? czy wiecie kto w Polsce najlepiej wykonuje tę ablację? i jak długo po tym zabiegu dochodzi się do siebie? Zgóry..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 5

.. ...męczarnia. Czy w trakcie tego leżenie można troszke ruszać pozostałymi kończynami? Po jakim czasie od zabiegu można wrócić do codziennych czynności zawodowych, domowych lub rekreacyjnego sportu? w trakcie lezenia możesz ruszać głową rekoma nie wolno zginać nóg ani nimi ruszać,po to żeby..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 19

.. ...siłę. Oddechy, spokojne leżenie z otwartymi oczami i próby myślenia * nic ci się nie dzieje, to przejdzie * . I w końcu przeszło. Choć noc miałam z głowy, dziś padam ze zmęczenia, boli mnie głowa, itp, ale cieszę się, że nie wzięłam tej tabletki. Nie twierdzę, że już nie wezmę. Aż tak..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 36

.. ...dużą ilością cukru i leżenie z nogami ułożonymi wysoko. No i nawet jakoś mi przeszło. Potem trochę się przespałam, poczytałam o kołataniu serca ( bo chyba to mam, trudno mi to opisać ) i o zaburzeniach hormonalnych. No i wszystko wskazuje, że ja mam właśnie coś z hormonami i przed..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 41

.. ...2001r kolejna ciąża i leżenie całe 9 mies. Urodziłam synka a wraz z nim pojawił się strach o jego zdrowie może jestem przewrażliwiona ale dla Niego zrezygnowałam z pracy .Obecny rok zaczął się fatalnie 8 01 zmarł nagle mój teść i wtedy powróciła nerwica ze wzmożoną siłą ( kumulacja ze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 43

.. ...jak w zegarku jeszcze leżenie i pilnowanie żeby ciąża nie poleciała musiałam zrezygnować ze studiów .Wyłam długo i nie mogłam się z tym pogodzić ,ale bardzo pragnęłam tago dziecka tym bardziej ,że jedno poronienie miałam już za sobą .Teraz chcę pomyśleć o sobie szukam celu który jest nam..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 5

.. ...przyspieszylo i czuje jak bije. leżenie nie pomaga. nic innego mi nei przychodzi go głowy co mogloby to spowodowac jak wysoki INR. aha i caly czas siedze w domu a po wyjsciu an dwor czulam sie lepiej. gdy zaczynalam brac acenocumarol dostalam * konska dawke * tak ze mialam powyzej 6.0..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 18

.. ...zaobserwowałem że podczas leżenia spada do wartości nawet 90/55, a gdy jestem aktywny dochodzi czasami do 130/80 . Zdarza mi się że podczas wizyt u lekarza mam 150100 chyba przez moje nerwy. Powiedziałem że żadnych leków na nadciśnienie brać nie będe bo boje się że się nie obudze ze..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 19

.. ...odczuwam przeważnie podczas leżenia lub po wstaniu czy tez większym wysiłku. Podobno nerwica lękowa towarzyszy ludziom z tą przypadłością dlatego nasze serca tak reagują. Lekarz( kardiolog ) powiedział mi że jest to przypadłość ludzi nerwowych, którzy nie radzą sobie ze stresem w życiu i..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 25

.. ...tak mnie boli,że po za leżeniem nic nie robię. Obawiam się że w tym życiu już szaleć nie będe. Szkoda że to tak bardzo ryje też psychikę. Witam no niestety ryje psyche ,ze szok MAm TO SAMO !! nie wiem co bylo pierwsze czy nerwica czy wypadanie płatka. Choc mi sie wydaje ze nerwica lękowa..

Ablacja Łódź - Str. 2

.. ...plecy mi zdrętwiały ). Po za tym ok - na jutro do wypisu i powrót do domu. Jeżeli ktoś chce więcej info podaje tel. 606 - 900 - 801. Witam ponownie. Już jestem w domu !!!! Nic wiecej dodawać nie trzeba...

Duży puls - Str. 3

.. ...wynosi 110 - 140, podczas leżenia ( pomiar dokonuje conajmniej po ok.10 min. leżenia ) zawsze powyżej 100 ( nawet po przebudzeniu ) ... Podczas zbyt długich spacerów, a nawet w domu kiedy jestem spokojna odczuwam ból i kłócie w obrębie podstawy serca ... dodam , że mam problemy z..

Po ablacji - nie wiem czy udana!

.. ...24 godz. męczarni - leżenie z uciskiem do następnego dnia. Horror. W życiu się tyle nie wyleżałam na plecach. Prawie kwiczałam z bólu:P Wszystko by było ok, gdyby nie to, że następnego dnia po przejściu paru kroków złapał mnie częstoskurcz - był mniejszy niż zazwyczaj ( 205/ min.,..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 3

.. ...strasznego, gorzej jest z leżeniem po zabiegu ale i to można wytrzymać; ) A lekarze w CK Anin są wspaniali i szczerze to nawet nie bralam pod uwagę tego że może się mi cos stać podczas zabiegu... To jest dla mnie szansa na normalne życie... Piszesz o dziecku... Dlatego tym bardziej..

Ablacja gdzie lepiej? - Str. 2

.. ...przeżycia, gorsze późniejsze leżenie przez 6 godzin. Trzymam kciuki, będzie dobrze. ma ktoś może namiary na prof.Kozłowskiego z Gdańska? zajmuje się ablacją... Jestem tuż po ablacji, na Alpejskiej w Warszawie, pytajcie o co chcecie...pozdrawiam Miałaś ablację w Warszawie, kto ci ją..

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...słuchaj szarlatanów ) 3. Leżenie na materacu jest do D. ( Gdyby takie cudo działało wszędzie byłyby takie łóżka, kradna w żywe oczy... ) Powinnaś udać sie do dobrego lekarz i zdiagnozowac przyczynę hipokalemii ( bywają różne ) - od chorób nerek po pierwotny i wtórny hiperaldosternizm (..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...może zalecić dłuższe leżenie ). Mogą podłączyć wam tzw. telemetrie. Jest to urządzenie wielkości walkmana, które za pomocą przyklejonych do klatki piersiowej elektrod stale was monitoruje. Dane przekazywane są droga radiowa na OIOM. Tam trwa ciągła analiza danych. Jeśli wykryją cos..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 7

.. ...pytanie: jak jest z leżeniem po zabiegu? czy naprawdę jest takie uciążliwe? pozdrawiam dr Zbigniew Kalarus robi ablację w Zabrzu ( miał zabieg mój syn ) w 07/2006 czesc wszystkim,mialam ablacje ponad rok temu,zakonczona powodzeniem.( przed ablacja mialam omdlenia i czestoskurcze )dzisiaj..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 8

.. ...cud ? A jesli chodzi o leżenie to jest to do wytrzymania chcociaz bardzo uciażliwe Pozdrawiam i zycze zdrowia Patrycja i Marian dzięki za odpowiedzi. Jak się okazało wszystko się poknociło ( siła wyższa ) i termin jest przesunięty ale jeszcze dokładnie nie określony. Przenosić się nie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...moment ze wszystkiego to leżenie plackiem na wznak przez 5 - 6 godzin po zabiegu z kamieniem w bandażu elastycznym, uciskającym pachwinę. Wtedy można jajko znieść. Tak to wyglądało w skrócie u mnie. Teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć każdemu kto jest przed zabiegiem - naprawdę nie..

Będę miał ablację! Anin Warszawa - Str. 2

.. ...praktycznie nie ma; ) jedynie leżenie po samym zabiegu jest najgorsze, ale i to można wytrzymać!! Trzymam kciuki za ciebie Artur!! na pewno będzie dobrze!! Witam ja będę miała ablację w CK 3 marca , troszkę się boję nie ukrywam :/ Konsulktację miałam u pr. Szufladowicz :D Cześć Marta!!!..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...przy takim długotrwałym leżeniu płyn mógł się zbierać ), albo zauważyli, że to mozolne przełykanie wynika z tracheo i chcieli coś poprawić. Tak czy owak - są fachowcami i ufam im. No a teraz najdziwniejsze - - - jak brat był w śpiączce rozmawiałem z nim. Wmówiłem mu, że musi mi coś..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...ze po ponad miesiącu leżenia bez przytomności kiedy zacząłem odzyskiwać świadomość i pamieć po koronarografii rehabilitant zaczął mnie stawiać na nogach. Kiedy już smodzielnie zacząlem sie poruszać z balkonikiem wyciągneli mi cewnik i pozwolili w ramach własnych potrzeb sie poruszać...

Po ablacji - Str. 14

.. ...strasznego, najgorsze jest leżenie po tym... ale i to warto wytrzymać!! Zabieg miała wykonywany w poniedziałek w CK Anin przez dr. Szumowskiego - na początku troszkę się wystraszyłam że to nie sam Profesor Walczak będzie mi wykonywać tylko ktoś inny. Nie bałam się tego że coś może być..

Po ablacji - Str. 20

.. ...jednak było przymusowe leżenie po zabiegu ( płasko i bez ruchu ), z bandażami uciskowymi na biodrach i pachwinach. Oprócz tego opatrunek na szyi. Po zabiegu serduszko jest jak nowe, żadnych pykań, kichnięć, częstoskórczy. Polecam gorąco wszystkim wahającym się. Naprawdę warto. Trzeba..

Szybkie tętno - Str. 9

.. ...skoliozę.Dla mnie takie leżenie to był straszny ból. Byłam skłonna nawet się tam czymś dźgnąć , ale w szpitalu dziecięcym nie ma noży. Miałam leżeć pare dni - dostawałam jakieś podskórne zastrzyki.Ale były święta, więc trochę dłużej poleżałam. W dodatku po operacji jak się okazało..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...z codziennych zadań, leżenia i często przjmowanych leków przeciwbólowych nie ustępuje. Lubię pracować, jestem obowiązkowa i sumienna, a wielokrotnie mimo 36 lat czuję się jak emerytka... Często w nocy, najcześciej po obowiązkach w pracy zawodowej budzę się zlana potem, pot rozchodzi się..

Ablacja

.. ...uspokajający( pomoże wytrzymać leżenie bez ruchu ).Ja miałem 3 wkłucia,1 - sze w szyję i 2 w pachwiny,samo wprowadzanie koszulek i elektrod prawie nie boli a samą ablacje odczuwałem jako ciepło w klatce piersiowej.Najgorzej jest po,najpierw 12 godzin bez ruchu na erce żeby zagoiły się..

Ablacja - Str. 5

.. ...oddział ,męczące było leżenie z nieruchomą nogą . Myślę,że nie ma się czego bać. Przy zabiegu był obecny prof.Walczak - uważam go za wspaniałego specjalistę. Cześć, Czy ktoś słyszał coś o ośrodkach Warszawskich wykonujących ablacje? Czy mógłby może przedstawić jakiś ranking. W Sumie jak..

Ablacja - Str. 7

.. ...do przeżycia - gorsze leżenie po zabiegu 6 godzin w jednej pozycji. Ale też do przeżycia - tym bardziej, że życie bez arytmii jest cudowne. Nie warto rezygnować. Będzie dobrze, na pewno. Witam mnie tez dotyka problem ablacji - jestem przed.Przeczytalam ostatnio o nowej metodzie..

Ablacja - Str. 8

.. ...zabiegu.... No tak leżenie jest dokuczliwe. Wszyscy pamiętamy to leżenie w jednej pozycji z przywiązanym ciężarkiem do nogi. Należy jednak pamiętać o oddawaniu moczu po zbiegu, oczywiście w pozycji leżącej : ) No jeżeli tego nie zrobimy to pani założy nam cewnik więc chcąc nie chcąc..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 133

.. ...dzień ograniczał się do leżenia w łóżku i kombinowania gdzie tu jechać do lekarza, albo na pogotowie....... istny koszmar. Teraz próbuje normalnie żyć chociaż miałam już załamanie( jedno poważne )... zobaczymy może dam radę, a może..... lepiej nie mówić!!!! Mam zawsze przy sobie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 141

.. ...najgorsze chyba jest leżenie. Dla mnie koszmarem jest wieczór kiedy wiem że zaraz trzeba się kłaść spac. Wtedy zaczynam myśleć o tym czy akcja znow sie nie powtórzy. Na mnie trochę też działa chodzenie, szorowanie łazienki lub cos co zajmuje moje myśli. Dobrze robi tez spacer i spotkanie..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...polega bo chyba nie na leżeniu na materacu. czesc Anna . Napisz cos wiecej ,bo mnie tez czeka wymiana zastawki na sztuczna a jak na ten temat wypowiadaja sie kardiolodzy bo mnie to ineresuje. A moze to jakis cud jak pisze kdz. pozdr. Ludzie, NIE DAJCIE SIĘ ZWARIOWAĆ..

Koronarografia, gdzie? jakie skutki? lek prestarium

.. ...imprezy najgorsze jest leżenie przez 24 godziny z opaską uciskową, ale idzie wytrzymać. Nie ma się czego obawiać, a zabieg miałem robiony w Jeleniej Górze. Kto naopowiadał takich rzeczy ze Prestarium jest złym lekiem. Jest to najbezpiecznieszy lek w nadciśnieniu tetniczym który redukuje..

Brzuch drga, porusza się w rytm uderzeń serca

.. ...to zaobserwować gdy leżena plecach tzn. brzuch drga, porusza się w rytm uderzeń serca,to takie uczucie jakby serce przesuneło się do brzucha : ), byłem u kardiologa, EKG, dobowy pomiar cisnienia( holter ) z tego wyszło że jestem zdrowy jak koń , serce zdrowe, jedynie tetno mam wysokie..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 2

.. ...inwazyjne.Męczące jest leżenie kilka, czasem kilkanaście godzin po tym zabiegu, żeby nie było krwotoku z tętnicy udowej, przez którą wkłada się cewnik. Koronarografię robi się przed każdą operacją serca. ja przeszłam już trzyu, wieć proszę Państwa o więcej odwagi. Ja w tym tygodniu będę..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 3

.. ...- poza bólem nogi i leżeniem plackiem już * po * , to sam zabieg ok. Tego zabiegu naprawdę nie ma co się bać. a TK tym bardziej nie ma sie co bac, badanie z przygotowaniem trwa moze z 15 min i normalnie sie czujesz nic sie nie dzieje, po podaniu konyrastu jezeli dobrze znioslas..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 6

.. ...uciskowych i żadnego 24h leżenia zwykły opatrunek po 2h mógł wstawać w miare rozsątku np.do ubikacji.Myśle że nie ma się czego bać pod warunkiem dobrego szpitala ja lezałem w Miedziowym Cętrum Zdrowia w Lubinie mój tata miał wczoraj koronografię, wszystko poszło dobrze, wstawili mu stent..

Arytmia po ablacji

.. ...jest zwykły strach i leżenie na płasko po zabiegu - 12h! No ale od leżenia się nie umiera : ) czestoskurcz powinien ustapic ale arytmia, dodatkowe skurcze raczej nie. tak mi powiedzieli lekarze. ablacja nie boli dostalam glupiego jasia i wszystko przespalam. bolesne bylo wyciaganie..

Dodatkowe skurcze - Str. 71

.. ...poniedziałek. Najgorsze było leżenie po zabiegu nieruchomo. Ja musiałam leżeć 18 h, bo miałam robioną przez 2 tętnice ( 2 nogi ). Czuje się dobrze chociaż jestem trochę osłabiona, mam powoli odstawić leki w ciągu 2 tygodni, teraz już biorę trochę mniejszą dawkę. To prawda co piszą tu..

Dodatkowe skurcze - Str. 72

.. ...nic strasznego, tylko leżenie po wykańcza, bo kręgosłup daje w kość. Ale tyle ludzi to wytrzymuje. Witajcie! Mam pytanie:Czy ktos z Was wie moze, czy hormony plciowe moga miec zwiazek z dodatkowymi skurczami serca? A dokladniej chodzi mi o to, czy nadmiar progesteronu u kobiet moze je..

Dodatkowe skurcze - Str. 190

.. ...czasami nasilają się przy leżeniu na lewym boku. Morfologię mam ok, nawet bardzo. Biorę magnez i potas... Co jeszcze mogę zrobić, żeby normalnie żyć? CZasami mam wszystkiego dość. Dodam jeszcze, że dolegliwości zaczęły się kiedy przestałam karmić piersią. Karmiłam dokładnie 25 mies.,..

Dodatkowe skurcze - Str. 191

.. ...nasilają mi się przy leżeniu na boku, przychodzą tak nagle, na razie biorę rytmonorm i sedam 3 jak wcześniej pisałem nie wiem jak długo na tym poprzestanę znów bedę musiał szukać innego leku i tak jest w kółko. Kiedyś leżałem w szpitalu na te skurcze dodatkowe ale wypisali mnie po 4..

WPW a ablacja - Str. 6

.. ...ucha... : ) Po zabiegu leżenie na plecach około 4 - 8 godzin, a później jeszcze kolejne 8 - 10 ograniczenie ruchu i niewstawanie z łóżka. Piszę to w dużym skrócie, bo nie chce mi się rozpisywać. Jeśli ktoś jest zainteresowany jakimiś konkretami, to proszę o kontakt z numerem gg 1624702 -..

Szybkie tetno II - Str. 2

.. ...mnie najgorsze było to leżenie bez ruchu: opatrunek uciskowy, pompa z heparyną, kroplówka i co pewien czas wkłucia do badania, na golasa i sikanie do basenu, elektrody do monitorów itp. Bałam się krwotoku i krwiaków, więc leżałam jak kłoda zginając tylko jedną nogę w kolanie. Ale to sie..

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...trauma ) to basen i leżenie po zabiegu. Jestem osobą przy tuszy i dało to efekt dodatkowo uciążliwy :( Natomiast pozytyw bez wątpliwaości to personel medyczny w Ochojcu - lekarze i pielęgniarki są poprostu ZAJEBIŚCI !!! uśmiech i serdeczność to coś co działa lepiej niż prochy czy..

Co się dzieje z Kiką?

.. ...nawet w trakcie zwykłego leżenia - piszę nawet, bo słyszałam opine, że na pojawienie się może mieć wpływ nadmierny wysiłek ). Serce bije mi wtedy bardzo szybko ( gdy leżę w spokoju - około 150 uderzeń na minutę, a gdy jestem w ruchu np. idę - ok. 190 - 200 uderzeń )i mocno ( podczas..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 19

.. ...co dominik i śadze że leżenie na plecach i patrzenie w sufit nic nie pomoże,tu trzeba myśleć i wziąć swój organizm pod lupe,jestem studentem awf - u i zawodnikiem kajakarstwa od roku nie trenuje i w zimie zaczeły pojawiac sie problemy ze sercem tzn.zacząłem sie szybko męczyć nawet po..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 61

.. ...nawala, że tylko w sumie leżenie pozostaje bo na niczym się skoncentrować nie mogę. Dzisiaj w nocy miałem bardzo przerażająco sytuacje. Nagle się obudziłem z uczuciem wielkiego gorąca w głowie pomyślałem że coś mi tam pękło. Serce mi tak waliło że słyszałem je w klatce piersiowej i na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 122

.. ...nasilają się podczas leżenia na lewym boku lub po obfitych posiłkach i towarzyszy temu czkawka, zgaga, skłonność do wymiotów oraz bóle w żołądku - podajemy 3 razy dziennie Pulsatilla C9 po 5 kropel. Jeśli dodatkowym objawem jest uczucie kuli w gardle i przygnębienie - podajemy 3 razy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 183

.. ...uduszealbo coś,a od tego leżenia pewnie mnie plecy bola a ja już mysle ze coś z tym oddychaniem nie tak, u mnie jak nie jedno to drugie, cały czas coś jest nie umiem sie od tego uwolnić!!!! Witam wszystkich!!! Ta pogoda dzisiaj jest przygnębiająca,wieje, leje,szaro ,zimno......i jakoś..

Dorota i Artur - czekamy na Was - wczoraj był dzień trzymania kciuków

.. ...sto razy gorsze jest leżenie na plecach po...... to rzeczywiście jest koszmar. Oczywiście, że się spotkaliśmy :D I wspieraliśmy się nawzajem przed i po ... i żałujemy oboje jednego, że nie dane nam będzie więcej spotkac anioła Franciszka Walczaka : )Brak mi słów na określenie - może po..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...operacji i 3 - miesięczne leżenie w szpitalu to niesamowite że teraz tak jest dobrze.Jeździ samochodem ,opiekuje się moja babcią i funkcjonuje zupełnie normalnie .Mama operację miała w klinice kardiologicznej w Krakowie.Gdyby ktoś z Was miał pytania do mnie lub mamy to podaje mojego..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 12

.. ...co było najgorsze to leżenie, spanie tylko na plecach ( ja leżałem przez ok 2 miesiące, pod koniec drugiego miesiąca już powoli kładłem się na bok na kilka chwil a teraz to bez żadnego problemu śpię na boku a nawet kładę się na trochę na brzuch ) W szpitalu spędziłem w sumie 12 dni,..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 45

.. ...bolały bardzo plecy od leżenia w jednej pozycji. No i niestety mam serce mocno zniszczone poniważ ze strachu o wiele zadługo zwlekałam z operacją.A operacji naprawde nie trzeba się bać.Zyczę dobrej i szybkiej decyzji. do jagacce, dziękuję za odpowiedź. Decyzja jest juz podjeta, badania w..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 29

.. ...i klatki piersiowej. Leżenie - jak na poduszce powietrznej, która pulsuje. Najchętniej spałabym przez cały czas bo wtedy nie ma cierpienia. Tyko, że zasnąc trudno. Nawet hydroxyzyna nie pomaga. Nie daję rady spokojnie zjeść posiłku bo ręce latają. Noga pozostawiona w jednej pozycji robi..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...strasznego, dla mnie leżenie 18h po niej nieruchomo było gorsze. Ale też się dało przeżyć. Jak widać nasze wrażenia po ablacji zupełnie się różnią. Może to zasługa lekarzy i miejsca gdzie była przeprowadzana? Ja miałam na Płowieckiej w Aninie, skierował mnie prof. Walczak, a wykonywał dr..

Zawał serca u 18-latka?

.. ...oddychanie i niemożność leżenia na lewym boku( utrudniało bardzo oddychanie ). Przyjaciółka zasugerowała, że mógłam przejść zawał( ale ja jestem niskociśnieniowcem! )..nie chcę bezpodstawnie zawracać głowy lekarzom, chociaż nie czuję się do końca dobrze... Proszę o podpowiedź czy to mógł..

Powiększenie łuku aorty

.. ...tym,że niedawno podczas leżenia w CZD stwierdzono u mnie tętniaka łuku aorty,który ma wybrzuszenia wskutek poszerzenia( na szczęście ten łuk nie jest aż tak bardzo poszerzony bo tylko 33mm ) teraz lekarze zastanawiają się co dalej z tym robić.Czekam na ich decyzję,wahają się nad..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...Praca na działce zamiast leżenia przed telewizorem. Homeopatia - Aurum metalicum ( złoto ) CH30 raz na tydzień. Papierosy - zero alkohol lampka wina 1 raz w tygodniu. Lekarstwa biorę: betabloker Lokren, TertensifSR 1 tab. co 2 dzień, effox long 1/2 75mg, tritace 2,5mg po południu,..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 2

.. ...przypadku najgorsze było leżenie na plecach. Po dwóch dobach znalzłem się na sali zwykłej ( sam wziołem prysznic ). No i w końcu uwolniony od leżenia na plechach. Można spacerować. Oczywiście trzeba uważać na rozciętą klatkę piersiową, nie dzwigać, szarpać itd. Po 10 dniach powrót do..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 2

.. ...odkrztuszanie. Teraz mam zalecone leżenie przez tydzień w domu, a następnie udaję się pod opiekę kardiologa...Wiem doskonale jak się czują wszyscy, którzy przeszli tą chorobę. Sam jestem facetem, który do tej pory uprawiał wiele sportów, żył aktywnie i bardzo się boję ewentualnych..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 5

.. ...tygodnie w sumie,10 dni leżenia w łóżku bez siadania na 11 dzień zacząłem rehabilitację i na 14 dzień wypuścili mnie do domu ogólnie czuje się tak sobie w echu frakcja wyszła mi 49% brałem tylko antybiotyk Augmentin dożylnie i tyle po wyjściu nie dostałem żadnych leków trochę się boję..

Kłucie w sercu - Str. 7

.. ...nawet przy spokojnym leżeniu mój puls wynosi ponad 90 uderzeń i to, że znajomi z którymi mieszkam mówią mi, że w nocy strasznie ciężko oddycham jakbym się dusiła, a co najważniejsze to nie mam od paru tygodniu okresu, chociaż z nikim nie współżyłam. Te ostre bóle w sercu trwają średnio..

Ablacja - czy można w znieczuleniu ogólnym?

.. ...) Potem gorsze jest leżenie bez ruchu kilka godzin, ale możesz poprosic o coś na sen i śpisz : )Z tego co wiem ( czytając to forum ) nigdzie nie robią w znieczuleniu ogólnym: ) Nad przytomnym pacjentem mają większą kontrolę i jest to bezpieczniejsze : ) Pozdrawiam i nie bój się, nie ma..

Po operacji bajpasów

.. ...nakazem kategorycznego leżenia max mógł usiąść ... bali sie o zawał ... najpierw koronarografia - zrozpaczona Mama dzwoniąca , że na sygnale odwieźli Tatę do Ustronia na te USG żył ... a potem od razu Ochojec i diagnoza: bajpasy bo na standy za późno... po tej operacji na Ojomie wyglądał..

Mroczki przed oczami

.. ...z łóżka po dłuższym leżeniu to najpierw musisz spóścić nogi i chwile posiedzieć a potem powoli wstać. to wtedy ryzyko tych mroczków jest mniejsze. ale mimo wszystko musisz iść do lekarza aby się upewnić czy to jest to. co do tej twojej próby co sobie robiłeś to krótko siedziałeś. spróbuj..

Nagły ból w sercu, ostre kłucie - Str. 2

.. ...nawet przy spokojnym leżeniu mój puls wynosi ponad 90 uderzeń i to, że znajomi z którymi mieszkam mówią mi, że w nocy strasznie ciężko oddycham jakbym się dusiła, a co najważniejsze to nie mam od paru tygodniu okresu, chociaż z nikim nie współżyłam. Te ostre bóle w sercu trwają średnio..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 33

.. ...to stanie ( pion ). O leżeniu nie było mowy, ciągły brak snu. Tymczasem piątek - sobota - niedziela 39 C gorączki i żadnych dosłownie nic mnie nie bolało. Myślałam, że to chyba koniec bo nie mam czucia czy co ?. Już w niedzielę zaczęły zalewać !!! mnie poty aż nie miałam siły do..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 56

.. ...szpitalu no i to koszmarne leżenie prawie nieruchomo na plecach, w moim przypadku 36 h i to z przyspieszonym tętnem i wstawkami migotania. Co ciekawe to w chwili położenia się na stole do ablacji wystąpiło u mnie samoistne migotanie, które utrzymywało się przez cały czas zabiegu. Sam..

Stymulator serca a skurcze przepony - Str. 2

.. ...wszczepienie. Leżenie na lewym boku może powodować zmiany położenia maszyny a co za tym idzie - elektrod i zmiany skurczy. Poważny kardiolog to sprawdzi i ustawi. Tylko bierz ze sobą kartę od stymulka. Pozdrawiam...

Udar mózgu - Str. 3

.. ...ruchu, czyli to ciągłe leżenie z zamkniętymi oczami prawie10 dni. I mówią dokładnie to co i Ty, że nigdy nic nie wiadomo, że może być źle, ale może być też poprawa, albo że może być poprawa na krótko i potem całkowity odwrót. Jestem wykończona tą ciągłą niepewnością, tym co mnie czeka..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...częsciej pada desz al leżenie na mokrej ziemi nie jest przyjemne już nie wspomnę żer można się super ubrudzić. nie wyobrażam sobie siedzenia cały czas w domu. zwariuję . ja już wariuję. jeszcze trochę to zwariuje zpowodu tych omdleń. nie wiem czy to kiedykolwiek ustąpi. do tego mam..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 2

.. ...odpadają, chodzenie i leżenie wg upodobań, rehabilitacja tak naprawde to normalne życie i ewentualnie w przypadku problemów z oddechem dmuchanie w butelke. To tyle. pozdrawiam Powyżej w dniu 23.02.2008 opisałem swoją ciężką operację serca jakiej w Klinice Chirurgii Seca we Wrocławiu..

Tramal

.. ...kostne z kręgosłupa , od leżenia . na bóle kostne nie ma jak ketonal . tramal na ból kostny w niczym nie pomoże . a w ogóle to proponuję , jeśli Was coś boli , i to jest sytuacja przewlekła , a na dodatek nie można usunąć przyczyny bólu , udać się do kliniki leczenia bólu , i tam lekarz..

Ostry ból - czy to serce?

.. ...boku na bok; jedynie leżenie w bezruchu daje jako taką ulgę, zaś delikatne poruszenie skutkuje ostrym, przeszywającym bólem, jakby skurczem. Niekiedy boli mnie również od strony pleców i często promieniuje na rękę i nogę, nawet po koniuszki palców. Czasem ból przypomina pieczenie. Nigdy..

Zawroty głowy podczas leżenia, nic poważnego czy objaw choroby?

.. Witam. Od dłuższego czasu gdy leżę mam zawroty głowy, czasem raz a czasem kilka w ciągu dnia. Nie wiem czy to ma jakiś związek z tym, że piję dużo kawy, jestem osobą nerwową,stale boli mnie brzuch z nerwów, miewam ostre bóle głowy, które według lekarzy są wynikiem stresu. Ktoś mógłby mi coś poradzić lub..

Zdiagnozowanie dolegliwości serca bądź jakieś wskazówki

.. ...Po około 2 godzinach leżenia w bez ruchu moje serce nieznacznie zwolniło i udało mi się usnąć. Po przebudzeniu udałem się prosto do przychodni, lekarz zmierzył mi ciśnienie, było wysokie ale ponoć w normie ( nigdy wcześniej nie miałem problemów z wysokim ciśnieniem, wręcz przeciwnie..

Duszenie się - Str. 42

.. ...oddychaniu w czasie leżenia.W tym roku miałem nawet takie tygodnie kiedy leżąc czułem sie dobrze,myslałem ze samo mineło,do momentu kiedy pod koniec lipca szlem do domu sam i na ulicy zaczął wiac wiatr troche silniejszy i zacząłem sie nagle dusic tak jak juz to wczesniej opisywałem *..

Niskie ciśnienie 76/45, ciągle mi słabo

.. ...neurologicznych i chorób wymagających długotrwałego leżenia. Zbyt niskie ciśnienie mają też osoby z zaburzeniami wydzielania hormonów czy cukrzycą. Może powinnaś się wybrać jeszcze do neurologa i endokrynologa?..

Ból serca w trakcie leżenia

.. O]od kliku dni obserwuje bol i klucie w okoilicach sereca w trakcie lezenia. musze wtedy przewrocic sie na drugi bk, bol na chwile znika, po czym z powrtoem sie pojawia. skutkuje to w bezsennosci. problem znika, gdy wstaje ( choc dzis nawet wtedy czulem klucie i ucisk w klatce ) czy ktos spotkal sie z..

Nerwica naczyniowa - zespół Raynauda*a - Str. 2

.. ...wypadkowym i dwa tygodnie leżenia w domu, zmienianiem wielkich opatrunków, itp. Teraz mam dużą bliznę na udzie i stopie ( na szczęście bez tekstury charakterystycznej dla zniekształceń, takie przebarwienie - ciemna plama wzdłuż nogi ) Wczoraj w nocy strasznie zmarzły mi ręce, jak się..