Liczba uderzeń serca na minutę

Tętno u dziecka

.. ...przedsionków do komór liczbę impulsów obliczanych w przybliżeniu ze wzoru: 220 - wiek/min. Z rachunku wynika, że maksymalna częstość serca w czasie wysiłku o małych dzieci i nastolatków jest bliska 200 uderzeń na minutę. Serce dziecka pracuje jednak również w spoczynku znacznie szybciej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 948

.. ...Prowadzi to do zmniejszenia liczby uderzeń serca na minutę, zmniejszenia objętości pompowanej przez serce krwi na minutę oraz obniżenia ciśnienia krwi. Zmniejszony wysiłek serca zapobiega napadom dusznicy bolesnej - skurczom naczyń wieńcowych serca, pojawiających się w sytuacji..

Szybka praca serca

.. ...szyja lub nadgarstek ) i liczcie ile razy uderzylo w ciagu minuty. Powinno byc okolo 70. Powyzej 80 jest ZA WYSOKO. przy tym cisnienie krwi moze byc w normie, lekarze zwykle badaja cisnienie krwi, a to nie to samo co puls - ilosc skurczow serca na minute. W przypadku SVT ta ilosc moze..

Dziwne tętno

.. ...serce. Przez minute naliczyłem 45 uderzen serca, dziwne co? Sprawdziłem sobie innego razu tętno po lekkim wysiłku pare minut po nim i naliczyłem 55 uderzeń to też troche dziwne co? Nigdy nie miałem problemu z sercem. Sprawdziłem sobie kiedys tętno podczas wzmorzonego wysikłu i liczac..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 25

.. ...analizować i porównywać liczbę uderzeń serca na minutę, ciśnienie, rodzaje i dawki leków uspakajających. No to skoro tak wolą i im to * pomaga * , to niech tak robią. Biedna Zuza ( naprawdę bieda - nie naśmiewam się ) napisała kilka postów wyżej, że walczy z nerwicą od 15 lat ( ! ) a na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 293

.. ...moje serce, co chwile liczę ilosc uderzen na minute a gdy jest kolo 90 to juz odczuwam lek, pojawia sie dusznosc i wogole chce mi się płakać. Bylam juz u kilku lekarzy, jestem studentka 3 roku pielegniarstwa i mam praktyki na roznych oddzialach w tym na kardiologi, miałam wykonane kilka..

Nerwica lekowa-jak z nia walczyc - Str. 2

.. ...powstrzymac, by nie liczyc ile uderzen mam na minute. Tak wlasnie sie nakrecalam. Kempes powiedz sobie * bedzie co ma byc * , a zobaczysz, ze jutro znowu bedzie nowy dzien. Gwarantuje : ) Pozdrawiam. poszedlem do psychologa i samo przeszlo lekarz jak karzdy inny uklad obronny jest..

Nie czuję bicia mojego serca

.. ...szyji i na nadrastku , liczbe uderzen mam 60 - 65, na samym poczatku bylo 60 na minure, nie mam zadnych inych objawow, czuje sie taka lekka, mam zespol barlowa , biore concor 0;5 mg dziennie i asparin.. co to moze byc, po raz pierwszy mam takie uczucie.. by;lam na spacerze i nic sie nie..