Lipidogramy

Lipidogram

.. Lipidogram to badanie dostarczające informacji na temat stężenia poszczególnych frakcji lipidowych w osoczu krwi żylnej. Badanie powinno być wykonywane na czczo, po minimum ośmio - godzinnej przerwie w jedzeniu. Wskazane jest również stosowania niskotłuszczowej diety przez okres kilku dnie poprzedzających..

Echo serca - Str. 17

.. ...badania ok godz 22 * zeżarłam * 2 porcje lodów a oczywiście rano ok. godz. 9 szłam na badania . Wyniki są de facto porownywalne , wazny jest caly lipidogram ,a nie tylko wartosc cholesterolu calkowitego..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 209

.. ...zrobiłem morfologię, lipidogram ( troszkę cholesterol za wysoki ale bez szaleństw ). Z biegiem czasu objawy się nasilały aż jadąc autem dostałem skurczu lewej ręki, bóle zamostkowe się nasiliły i sam podjechałem do szpitala. Ciśienie wysokie ale ekg i badanie krwi wyeliminowały sprawy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1045

.. ...morfologię, mocz, TSH, lipidogram itp. itd. wszystko OK. Dał skierowanie na USG, musiałbym czekać miesiąc, więc zrobiłem prywatnie, ale wszystko OK. W piątek miałem drugie, to ze skierowania i potwierdziło, że jest OK. Powiem Ci szczerze Jessi, że już fiksuję od tego, bo nie wiem, czy to..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 12

.. ...robić badania krwi z lipidogramem ,elektrolitami i TSH ( tak szczerze to kto zna poziom swoich trójglicerydów ? ) - Chodzic na powietrzu ile się tylko da. I jeszce taka jedna uwaga. Chorzy na kardiomiopatię z reguły otrzymują umiarkowany stopień upośledzenia u orzeczników..

Zmęczenie na sercu

.. ...poziom cukru we krwi, lipidogram, trojglicerydy...Bez tego nie da się nic powiedzieć.Idź do kardiologa, bo twój młody wiek nie gwarantuje ci 100% zdrowia. A jak z ciśnieniem? Ciśnienie jest lekko skaczące - czasem troche podwyższone, czasem trochę obniżone... Ja mam inne uczucie. Czasami..

Co się do mnie przypałętało?

.. ...badania cholesterolu ( lipidogram ). I wyniki przeszły moje najśmielsze oczekiwania : - ( Poziom cholesterolu 313mg/dl, HDL=36,8mg/dl, triglicerydy=385mg, LDL=199mg. Normalnie koszmar. Ale teraz już będę chyba musiał autentycznie się do lekarza pofatygować, bo zaczynają sie jakieś cyrki..

Opis kardiogramu (EKG)

.. ...Kazał zrobić badania: lipidogramy, ASO, CRP, TSH, kreatynina Ciśnienie wciąż wysokie, więc przepisał mi też lek na obniżenie ciśnienia, chyba Prestarium. Nie wiem czy go brać bo wziąłem go pierwszy raz i odczuwam większy ucisk/ból w klatce piersiowej bardziej w środku. Mam 25 lat,..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 3

.. ...wtedy robiłam pierwszy lipidogram .Ktoś powie jesteś już stara - - ale chcę się podzielić z wami moim spostrzeżeniem .Moim zdaniem na wysokie trójglicerydy i cholesterol , ma duży wpływ żółty ser oraz niestety owoce typu jabłka ,gruszki śliwki ( które uwielbiam ) .Mój cholesterol..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 4

.. ...alkoholu. Należy kontrolować lipidogram, ale nie popadajmy w paranoję. To tak, jakbyś robiła problem z temp. ciała 37. Należy obserwować co jest przyczyną ( może złe urządzenie? ), ale nie robić * zadymy * OST - miało być OZT * ~Adam, 2009 - 07 - 23 12:04:28 ( IP: 168.224 * * * ) Drodzy..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...Morfologię, cukier, lipidogram, hormony tarczycy. Aha - jestem z okolic Lublina i będę wdzięczny za namiar do dobrego specjalisty ( o ile oczywiście mieszkasz w moich stronach ) Pozdrawiam i dziękuję o holender! ale Ci namieszali. coś Ci powiem Jacek. jakoś mi nie wygląda na nerwicę..

30 lat i coś z sercem? czy to możliwe?

.. ...Podstawowe badania to lipidogram, LDL HDL, kreatynina, morfologia, fibrynogen, elektrolity, itp. Dobrze jest zrobić sobie echo serca jak pisałam powyżej. Tyle że opisane dolegliwości mogą być również pochodzenia płucnego lub żołądkowego, albo jakąś chorobą przełyku. Mąż powinien..

Nikt nie wie co się dzieje, badania są OK

.. ...Wszystkie inne badania krew lipidogram holter serca, usg jamy , badanie dna oka są ok. W czym jest problem lek jaki biorę to ConCor Cor 2,5. 3 miesiace temu lekarz zmniejszył dawkę do 1,25. Cisnienie w tym czasie nie uległo zmianie. Wyniki badań też bez zmian. miesią temu lekarz zmienił..

Nierównomierne bicie serca

.. ...Powinnaś zrobić cały Lipidogram badan bo żadko go robą w szpitalach ale jest to ważne. Zanim go zrobisz zapytaj lekarza. Jeżeli wystąpily u ciebie kiedykolwiek stany depresyjne powinnaś to zgłosić swojemu lekarzowi, wtedy pewnie do Ci Relanium który bardzo dobrym lekiem uspokajającym...

Obniżone HDL

.. W lipidogramie robionym parę dni temu okazało się, że mam obniżony cholesterol HDL o 15 pkt poniżej normy laboratoryjnej. Przy czym LDL jest w normie - 120. Nie wiem, czy to powód do zmartwień - tzn iść z tym do lekarza czy nie warto? Niby to ten * dobry * cholesterol, ale obniżenie jest znaczne. Może ktoś..

Poszukuje dobrego Kardiologa w Krakowie

.. ...jeszcze mam robic lipidogram sot potas i magnez, mialam robione badanie echokardiologiczne i wskazalo ze mam tachykardie i pogrubiony platek ktory wpada w zastawke. Spróbuj poprosić lekarza o lek Pramolan...

Wysoki cholesterol a 21 lat

.. ...ocenili moje wyniki lipidogramu Od razu mowi nie jestem otyły, mam duzo ruchu cwicze na siłowni od 3 - 5 razy w tyg. Cholesterol całkowity 243 ( min 131 max 200 ) Cholesterol HDL 26,20 ( min 30 max 90 ) Cholesterol LDL 190 ( min 50 max 150 ) HDL/cholesterolu 10,8 % ( min 20 max 100 )..

Nagłe miarowe przyspieszenie akcji serca

.. ...Morfologia w normie, lipidogram w normie, ciśnienie w normie no chyba że u lekarza.Mój polega na tym że raz na jakiś czas( co pół roku ) zazwyczaj podczas wysiłku( siatkówka, narty ) przy nagłym poruszeniu się serce wpada w nagły galop ( bardzo szybkie i mocne uderzenia ). Mocno..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 38

.. ...Aspat, Alat, OB, CRP, lipidogram, magnez, żelazo i wsyztsko wyszło dobrze oprócz żelaza które było tylko minimalnie poniżej normy. W iec tak sobie myslę, że jeśli byłoby coś strasznego w głowie to już wtedy, czyli 3 m - ce wczęsniej coś byłoby nie tak w wynikach krwi. No nic pozostaje mi..

Prestarium i nedal na skoki ciśnienia

.. ...faktycznie uzasadnione. Lipidogram moze byc OK, ale jesli wczesniej byc zly przez dlugi czas to zmiany w tetnicach wiencowych moga jakies byc. Ja dopiero to badanie mialem wykonane w trakcie zawalu czyli troche za pozno ; ) Nedal to tez beta - bloker, ja biore bisocard i jak na razie..