łokcie

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...barku, ramienia, stawu łokciowego, dłoni, do szyi, gardła, żuchwy lub pleców. U niektórych pacjentów dolegliwości mają charakter nietypowy i trudno je rozpoznać - zwłaszcza przy zawale dolnej ściany serca, w którym często jedynymi dolegliwościami są: ból brzucha, nudności, wymioty, złe..

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...2 - 3 centymetry nad łokciem. Istotny jest sposób zawiązania mankietu na ramieniu - nie powinien krępować ramienia jednocześnie nie może z niego spadać. Nie należy pompować mankietu ręką, na której jest mierzone ciśnienie. Jeśli nie jesteś pewien czy prawidłowo mierzysz ciśnienie poproś..

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

.. ...wyprostowane w stawach łokciowych. Dla większej skuteczności uciśnięć mostka wspomaga je swoim ciężarem ciała, tzn. pochyla się nad poszkodowanym, w taki sposób, żeby jego górna część tułowia znajdowała się nad klatką osoby nieprzytomnej. Zalecana głębokość uciśnięć mostka to 4,5 - 5,5..

Migotanie komór

.. ...muszą być wyprostowane w łokciach. Masaż prowadzimy z częstością około 100 ucisków na minutę, klatka powinna uginać się na około 3 - 4 cm. Jeśli nie potrafimy lub nie jesteśmy w stanie przeprowadzić sztucznego oddychania metodą usta - usta, pamiętajmy że już sam masaż serca zwiększa..

Zespół CREST (lSSc)

Zespół CREST (lSSc)

.. ...od kolan w dół i od łokci w dół. Jest to choroba ciężka, rokowanie przy zajęciu narządów wewnętrznych jest niepomyślne. W przypadku postaci lSSc rokowanie jest lepsze niż w postaci uogólnionej ( dSSc )...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...przymknięte. Ręce ułożone w łokciach pod kątem prostym. Ramiona odsunięte od tułowia pod kątem nieco mniejszym niż prosty, rozluźnione, całe ciało swobodnie rozluźnione, oczy przymknięte. Pozycja dorożkarska ( półleżąca ) Stosuje się ją wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zajęcia..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 25

.. ...przez lewy bark aż do łokcia.Za kazdym razem wpadałam w taką panikę,że ryczłam jak głupia i nic do mnie nie docierało.Nawet jak mijały mi te pierdoły to jeszcze ze dwie godziny byłam jak bomba zegarowa.że ja faktycznie przez te nakręcanie nie dostałam tego zawału to cud : ) To jednak..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 27

.. ...tej pory mam blizny na łokciach i kolanach.Mam jeszcze młodszego synka,który we wrześniu skończy 2 latka i on jest zupełnie innym dzieckiem.Właśnie takim,co wszędzie wejdzie i nie wpadnie na pomysł,że tam może być * kuku * .Moj starszy w jego wieku bał się na ulicy puścić moją rękę,a..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 37

.. ...głowe i w tej pozycji łokcie ciagne do góry - pomaga.gdzies to wypatrzyłam ,ze to dobre na nerwobóle. Spróbuj.Daj znac czy pomogło chociaz troche.Ide zjeśc obiadek.Buziaczki Cześć dziewczyny: ) Nie było mnie trochę, bo dziś taki mam dzień zalatany - jak to przy sobocie...Zakupy,..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...w żyłe na wysokości łokcia. Szybko mnie wyleczyli potem jeszcze brałem antybiotyk w tabletkach. Mam niedomykalność 2 stopnia może na granicy 1 i 2. Może ktoś z was ma jakieś doświadczenia zwiazane z komplikacjami tej choroby ? Bo ja tu widze że piszecie że na to chorujecie, ale nikt nie..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 3

.. ...przeszywający ból aż do lewego łokcia... Ale najbardziej dokuczliwy jest dla mnie nierównomierny oddech, przechodzący w duszności... Bardzo często robi mi się wówczas ciemno przed oczami... Nie biorę żadnych leków, bo lekarz stwierdził, że nie nadaje się to do leczenia i zaśmiał się że..

Niedoczynność tarczycy - Str. 5

.. ...dużą suchość skóry na łokciach i kolanach. Niestety znalazło to potwierdzenie w wynikach.. Pojawił mi się teraz problem - początkowo zaczęłam brać Euthyrox 50, a pod koniec ubiegłego roku lekarz zalecił ten sam lek w dawce 75 obiecując jednak - w oparciu o analizę dotychczasowych wyników..

Niedoczynność tarczycy - Str. 22

.. ...koncentracja silne bule kolan łokcie zanika głos przybyło troszke ciała mój wynia TSH 54.,338 Majkela2008 13 lat...i Ty nie widziałaś, że to Cię nie leczy?! Na Twoim miejscu zrobiłabym dokładne badania całego organizmu Barbarella - prosze odezwij sie do mnie na maila suzou81@tlen.pl w..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 160

.. ...rąk i nóg , łopatek , łokci , palców , uczucie * czegos * w klatce piersiowej przy przełykaniu nawet niewielki ból, kłócie z tyłu głowy i ciagłe drgawki szczególnie w okolicy karku i żuchwy. Momentami jak sie zestresuje albo zdenerwuje drżą mi ręce do tego stopnia że nie potrafie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 176

.. ...odrętwiałą ręką ( od łokcia w dół ) - musiałem rozmasować, żeby mrówki sobie poszły. Ostatnio też czuję jakby ból w okolicach serca. Zdarzało mi się budzić rano z uczuciem dygotania w klatce piersiowej, czując, że serce wali jak oszalałe. Ogólnie czuję, że w tym okresie jestem podatny na..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 228

.. ...Koleżanka uderzyła mnie łokciem w mostek i się zaczęłam dusić. Szkoła odmówiła mi udzielenia pomocy i dzwoniłam po pogotowie z ulicy... Czekałam jakieś 15 minut. To była pierwsza trauma 2. Stwierdzili mi stłuczenie mostka. Tydzień leżałam w domu. 3. Po tym tyg miałam jechać na kontrolę..

Marznący palec i inne dziwne objawy

.. ...zdretwiala mi w okolicy łokcia ( na zgięciu ) trwalo to krotko, ale zdarzylo mi się już 2 raz. I po raz kolejny był to objaw po prawej stronie mojego ciala. 5 ) Kolejnym, już ostatnim objawem było ( w ciagu ostatniego tygodnia ) takiego dziwne uczucie całego ciala. Cos tak jakby z..

Dziwny ból ręki i uczucie ciężkości w palcach

.. ...naciskiem na odcinek od łokcia do naprawdę koniuszków palców środkowych. Dziś mam odrętwiałą i bolesną ta rękę ale co jakiś czas mam takie odczucie jakby właśnie pomiędzy środkowe palce wbijał mi ktoś rozgrzany do czerwoności pręt bo takie odczuwam palenie. Biorę pod uwagę to że może..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 3

.. ...młoteczkiem po kolanach, łokciach; kazał mi wstać na prawej nodze i dotknąć lewą reką czubek nosa i takie tam pierdoły i powiedział, że to zwykłe bóle głowy i nie ma co sie martwić. Ale ja dalej czułem się żle, czułem w nosie zapach * krwi * i poszedłem znowu, to w końcu dał skierowanie..

Alveo faktycznie pomaga? - Str. 2

.. ...się w okolicach stawu łokciowego takich złogów o konsystencji galaretki które trzeba było ściągać igłą chirurgiczną : ) Ale od tego czasy mogę utrzymać szklankę w dłoni a nawet machać ciężarkami : ) Fakt że Alveo - zwłaszcza w większych dawkach - może spowodować pewien dyskomfort bo..

Jaki ciśnieniomierz kupić? - Str. 3

.. ...palce ponad zgięcie łokcia - jeśli w mankiecie wężyk jest podniesiony w stosunku do krawędzi materiału wówczas nie trzeba już go podnosić, owinąć dość ściśle wokół ramienia - wężyk powinien znajdować się po wewnętrznej stronie przedramienia ); rękę oprzeć na stole tak, by mankiet był..

Obsługa ciśnieniomierza krwi

.. ...palców powyżej zgięcia łokciowego ręki lewej lub prawej, zapinasz mankiet z leciutkim luzem żeby nie ściskało. Zakrecasz zaworek w pompce. Jeśli chodzi o miejsce przyłożenia głowicy stetoskopu to najpierw proponuje żebyś sobie wyczuł dwoma lub trzema złaczonymi palcami gdzie czujesz fale..

WPW a drętwienie kończyn, uderzenia gorąca

.. ...kończyn, czesciej dloni do łokcia - - to moze byc wynik WPW? Czasami w dzień nie jestem w stanie podnieść czajnika, bo nie mam czucia w dłoniach. Nocne wstawanie kończy się upadkami, nogi drętwe zupełnie. W dzieciństwie cz`esto traciłam przytomność, przyczyna nie została ustalona. Miałam..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 15

.. ...straszne bóle kolan , łokci nadgarstków... No a teraz wszystko naraz - czyli to co u góry jest z plusikiem Może warto żebyś zrobiła to badanie? pozdrawiam wszystkich serdecznie i trzymajcie się do gosi raz jeszcze - Badania na borelizę można zrobić z krwi. Tak jak w przypadku..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 38

.. ...mam zmany w mięsniu łokciowym, udowym, ale jeszcze są w granicach normy !!! Moim zdaniem lekarz powinien się zainteresować tym opisem, a niemachnąć na wszystko ręką ! To jest nasza kasa chorych, może gdybym poszła prywatnie byłabym inaczej potraktowana ! Nie mam żadnych zaburzeń czucia,..

Kłucie w sercu - Str. 3

.. ...stronie na wysokości łokcia, ustaje wtedy gdy oddycham płytko i szybko tak jakbym łykał powietrze no bo jak wezmę głęboki oddech to mam wrażenie że mi serce pęka ból niesamowity więc oddycham do granicy bólu wypuszczam powitrze i znowy tylko troszkę mocniej itd. aż ból przechodzi i mogę..

W jakim celu wykonuje się jonogram?

.. ...zabiegu uwolnienia nerwu łokciowego.Zrobiono wczesniej mi badania. Po wykonaniu EKG anestezjolog skierował mnie na wykonanie Jonogramu,do kotrego nie doszlo z powodu niekompetencji pielęgniarek. Na wlasną reke chce sie zbadać,jednak chcialabym sie uprzednio dowiedziec w jakim celu..

Drętwienie palców u rąk w ciąży

.. ...się mniej więcej od łokcia i obejmuje nadgarstek i palce. Najbardziej dokucza mi to nocą, budzę się z bólu kilkakrotnie i rozmasowuję ręce. Co to może być i co z tym robić? Bardzo utrudnia mi to normalne funkcjonowanie... Witaj: ) najprawdopodobniej maluszek rośnie i uciska główne..

Problemy ze wzrokiem, drętwienie rąk, osłabieniem, lekkie bóle głowy

.. ...ręki, uczucia kłucia w łokciu lub kolanie itp. Prawdopodobnie kręgosłup szyjny, bo pojawia mi sie to po wysiłku lub nurkowaniu gdzie poozycja jest pozima a głowa patrzy na wprost ( czyli jak w pozycji stojącej patrząc do góry ). Objawy są podobne do DCS więc za pierwszym razem byłem..

Duszenie się - Str. 45

.. ...obojczyków, ramion, łokci, kolan i też w zgięciu kolan i łokci, nadgarstków i okolic stawów skokowych? Od tych objawów i częstych złych samopoczuć można dostać nerwicy tylko ja nigdy normalnie tak się nie czułam. Cżęsto mam tak, że nie mogę wziąść pełnego wdechu bo coś blokuje w klatce..

Głowa, ucisk i nerwica

.. ...* jak przy uderzeniu łokciem w krzesło, a następnie zrobiło mi się ciepło w tym miejscu. Byłem wtedy przekonany, że to wylew, więc wstałem z krzesła i powiedziałem, że coś mi pękło. Nauczyciel od razu zaprowadził mnie do sekretariatu, gdzie zdrętwiał mi język a nogi zrobiły się jak z..

Guz w okolicy nadgarstka

.. ...wyrostka rylcowatego kosci łokciowej prawej - zmiana pourazowa? Nie wiem co mnie w zwiazku z tym czeka, reka w nadgarstku boli, nie moge zakrecic kranu, zamknac okna itp. Czy ktos mial cos podobnego i moze mi powiedziec, czy to minie? Mecze sie juz 1.5 miesiaca, myslalam ze nadwyrężyłam..

Drętwienie palców

.. ...jest,że to byc moze od łokcia od opierania sie przy komputerze( wydaje mi sie ze mam go troszke spuchnietego ).W tej chwili moge powiedziec ze dretwienie drugiego palca ustąpiło ale ten najmniejszy cały czas jest otepialy raz wiecej a raz tylko czubek albo całkiem mija i powraca.Jestem..

Mrowienie i drętwienie lewej ręki

.. ...przez chwile bo walnąłem łokciem o podłogę gdy sie pośliznąłem ale to było chwilowe teraz czyje taki ból i on nie jest chwilowy czasami czuć go bardziej w stronę bicepsu on jest tak bardziej miedzy końcem mięśnia a początkiem łokcia w dodatku nic ciężkiego nie nosiłem ani żadnych..

Mrowienie i drętwienie lewej ręki - Str. 2

.. ...okropny ból prawego łokcia po wewnętrznej stronie. od września do tego dołaczyło się drżenie, drętwienie, problemy z pisaniem. ból zjawia sie nie zaleznie od czego robie chociaz głównie podczas wysiłku. ortopeda zlecił mi rentgen( nic nie wyszło ) i usg( nic znowu ) potem do neurologa..

Nerwica naczyniowa - zespół Raynauda*a

.. ...od stóp do kolan albo łokcie? Określenie * zespół Raynauda * usłyszalam dopiero od dr alergolog,przy okazji robienia testów alergicznych. Biorę jedynie ziołowe tabletki PADME od jakichs 3 miesięcy,sinienie się trochę zmniejszyło,ale poza tym nie obserwuję poprawy. No i faktycznie,odkąd..

Cholesterol i skaczące ciśnienie

.. ...Jestem po operacji stawu łokciowego ( znieczulenie ogólne ) Mija dwa miesiące od zabiegu, a ja od miesiąca mam silne skurcze klatki piersiowej ( tak jakby imadło ją ściskało ) przeważnie w nocy, ale zdarza się też w dzień.Występują wtedy trudności w oddychaniu( niewielkie ). Miałam iść..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 392

.. ...że to zapalenie nerwu łokcia jeszcze dostałam opieprz od lekarki że nie przyszłam wcześniej oczywiście dostałam zastrzyki i jakieś prądy na ten łokieć takie zabiegi Sorata dobrze że piszesz częściej Dorotko nareszcie ci kompa naprawili Pozdrawiam serdecznie wszystkich bez wyjątku..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 946

.. ...mnie również ręka od łokcia w dół. Ale wiem, ze to objawy nerwicy, przynajmniej u mnie, wystarczy większy stres . Pa kochani, idę jednak coś działać : ) Robo4 ja nie mam problemu z drętwieniem palców ale jak przychodził atak to obie ręce robiły się sztywne a pale były dosłownie lodowate...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 991

.. ...miałam apalenie nerwu łokciowego nie dawno miałam dwa ostatnie palce u rąk takie drętwe i mrowienie i do dzisiaj mi tak zostało ale nawt nie wiesz od czego Podpieram się lewą ręką pod brode jak siedze przy kompie i nie tylko i od tego A tak to mi ręce drętwieją od kręgosłupa tak mi..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1098

.. ...serca,duszności ,zimne ręce do łokci i sztywny kołek zamiast języka - - - to wszystko co mnie dziś powitało po koszmarnej nocy. Ciśnieniomierz w pogotowiu - - 3 razy użyty od rana Tabletki - - dawka zwiększona i czekam ,czekam ,bardzo czekam na poprawienie samopoczucia. Jestem sama w..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 15

.. ...oddech. Bolą mnie stawy łokciowe i kolanowe ito cały czas. Robię drobne rzeczy w domu i ból dokucza. I jak ja mam od pierwszego iść dopracy ?Po za tym nie potrafię się rozluźnić. Stale czuję siędziś osłabiona. A jak Ty się czujesz ? Też podobnie ? Napisz. Pozdrawiam. Marzena Justynko, ja..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 19

.. ...do teraz boli i ból w łokciach. Neurolog twierdzi, że jest ok. Kazała zrobić bolerioze na własny koszt. Albo może faktycznie mam jakieś pasożyty jak Sidi. Sidi, mam nadzieję, że się nie pogniewałeś za prośbę o konsultacjętelefoniczną. Aqusia, ja jak się skupię na oddychaniu, to..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 21

.. ...mnie plecy, ramiona, łokcie,kolana. Robiłam mnustwo badań : pulmonolog, laryngolog,morfologia, neurolog i wszystko ok. O nerwicę się też nie posądzam bo nie mam lęków. Robiłam badania na boleriozę i wyszło, że mam świeże zakażenie bo jeden wskaźnik mam podwyższony IgM 26,7 i rodzinna..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 6

.. ...ubytek kości ) i ból łokcia ( boli mnie ciągle od 2 miesięcy ) W grudniu wykonałem kolonoskopie, gastroskopie wyniki w kierunku tarczycy i zrobiłem zdjęcie płuc i zatok ( częste bóle głowy po lewej stronie ) Wszystkie te wyniki mam w normie. Robiłem też badanie krwi i tu moja hemoglobina..

Nerwica w ciąży - Str. 91

.. ...policzkach i fałdki na łokciach i kolanakach...Pozdrawiam. Andzia mój maluszek juz tez mniej spi, w dzien robi sobie male drzemki i moze raz spi 3 godzinki, ale on juz w poniedzialek skonczy 8 tyg; ) W nocy raczej spi, chociaz wlasnie wtedy ma troszke problem z zasnieciem. Takze nie..

Ból w okolicach serca, niskie ciśnienie, drętwienie ręki

.. ...kiedy oprę się o coś łokciem i przyłoże zaciśniętą pięśc do ucha słysze bicie serca. Wszystko niby nomalnie działa ale co jakis czas jest przerwa i potem mocne uderzenie i spowrtotem normalnie ( ta przerwa nie jest regularna, wystepuje róznie ) Jeżeli jeszcze nie robiłeś badań to..

Joga na trawie - bezpłatne warsztaty jogi w twoim mieście

.. ...również przedramionami, łokciami, stopami i kolanami, układając ciało osoby masowanej w wybranej pozycji Hatha Jogi dlatego zwany jest czasami Jogą dla Leniwych. Osoba poddawana zabiegowi przyjmuje przy tym wiele różnych pozycji wywodzących się z pięciu zasadniczych postaw - leżenia..

Nerwobóle i drętwienie lewej dłoni - Str. 2

.. ...palca lewej reki i aż do łokcia. Problem jest w tym, ze ja mam 30l., i nie mam bólu w klatce piersiowej, kręgosłup mnie nie boli. Mam to od juz 3 - ci tydzien:/v I co to moze byc?? Może to brak magnezu:/? ograniczyć alkochol, rzucić palenie, mniej kawy, więcej spacerów i fizycznej pracy!..

Drętwiejąca ręka, ale nie nerwica

.. ...następny ) az do samego łokcia poza tym straciłem siłe w ręce niemogę podnieść nic co waży wiecej niż 2 kg drętwienie nie ustępuje czasami jest słabsze czasami silniejsze ostatnio zranilem się w palec i nawet nie poczułem bólu a wydaje mi sie ze z tygodnia na tydzien jest gorzej gdzie..

Tarcie osierdziowe i kłucie serca

.. ...podparciu z wyprostowanymi łokciami ( np o biurko ) ,przy zatrzymaniu głębokiego wdechu ,słyszę moje serce ( bez użycia tych słuchawek nie wiem jak sie to nazywa : ) ) i bardzo pasuje mi to do opisu tarcia osierdziowego , jednak miałem robione ekg i echo serca ,które nic specjalnego nie..

Ból, pieczenie szyji i mostka

.. ...piersiowej i rece w łokciach :( A sprawdzałeś przy tym jakie masz ciśnienie,ja na twoim miejscu bym poszła do kardiologa.Bo jeśli to serce to bym tego nie lekceważyła.Sama mam kłopoty z sercem i jestem pod kontrolą kardiologa oczywiście poszłam prywatnie bo dostać się z NFZ to kolejki..

Ataki paniki, lęki - Str. 7

.. ...szczególnie w kolanach i łokciach, często musiałem dotknąć te części ciała żeby się upewnić że są twardę i np nie zapadnę się w kolanach. następmne to * ból * serca jakby mial nastąpić zawal albo cos podobnego tal naprawde to były nerwowe drgania mięśni w okolicy serca. Jedne z gorszych..

Dziwny ból w klatce piersiowej

.. ...pobolewa mnie w stawie łokciowym,barku czasem mam uczucie gorąca w stopę lub gdzieś właśnie w lewej nodze,tak juz ponad rok ido tego doszło ze bolą mnie czasem kości albo jak dłużej postoję w pozycji pionowej to ból w klatce,ostatnio zapisałem sie na prawko i po godzinie jazdy przy..

Chwilowy, mijający paraliż rąk i nóg

.. ...czucia zaczynał się od łokci w dól natomiast w nogach od kolan w dół. Wystąpiły także problemy z mówieniem. Mówiła bardzo niewyraźnie w dodatku wydawało się jakby miała również odrętwiały język bo ślina sama wypływała jej z ust. Ciśnienie mojej mamy było normalne bo 116/65 natomiast puls..

Skurczę rączki, nóżek co kilka-kilknaście sekund u dziecka

.. ...troszkę wygina jej od łokcia w dół plus dłoń ), po rozmowie dziecko powiedziało , że to samo dzieje się z nóżkami w kolanach i gdzieś w okolicach pasa po stronie pleców ), dodam że jeśli chodzi o rękę to tylko lewa, nóżki obydwie a plecy po prawej stronie. Bardzo proszę o pomoc co to..

Dziwne powikłania po sztucznej zastawce

.. ...zdrowiem,tz.jak nie bóle w łokciu/mimo,ze nigdy się nie uderzyłem,nie przewrócilem się itp./,to bóle z kręgosłupie,a ostatnimi czasy odczuwam duży ból po prawej stronie pleców,między kręgosłupem a łopatką.Ból ten jest najbardziej uciążliwy nad ranem.Budzę się wtedy,przerzucam z boku na..

Nerwica czy ziarnica? - Str. 2

.. ...pachami,w zgięciach łokciowych.Przyrzekam sobie że nic już nie będe szukać w necie na temat ziarnicy,ale nie mogę.Non stop wyszukuję sobie coś nowego.Ja chyba zwariuję.CZy Was też nogi,ręce bolały? Nie przejmuj się tak ja mam podobnie ale mam miec tomografie 30 czerwca i wtedy sie..

Przy oddychaniu uczucie tarcia o żebra

.. ...antyseptycznym i wygolenie rąk do łokci, klatki piersiowej i pachwin. Dzieki Hubert za opis.Ja do szpitala ide we wrzesniu i nie wiem czy bede czekala na termin czy beda chcieli operowac odrazu po badaniach.O wadzie wiem od dwuch lat i do tej pory nie pogodzilam sie z mysla o..

Drętwienie rąk, nóg, biegunka, wysokie ciśnienie, zmęczenie...

.. ...mnie również głowa, łokcie, kolana... Miał ktoś może z Was podobnie ? Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam hmm mam z tym problem do dzisiaj ale tylko wtedy jak siedzę i nic nie robie .. jestes aktywna fizycznie ? uprawiasz jakiś sport albo co ?? ja odkąd uprawiam sport piłka / biegi /..

Zawał czy atak nerwicy?

.. ...zdrętwienie sięgało aż łokcia. Był to dość stresujący tryb życia, dieta była raczej mało zdrowa i nieregularna i na dodatek jestem nałogowym palaczem od przeszło 9 lat ( min. paczka dziennie a czasem dwie i więcej ). Jakieś 4 miesiące temu straciłem jednego dnia swój sklep i narzeczoną..

Kłucie w mostku

.. ...przeniesienia cięzaru tułowa na łokcie, dłonie. Czasami boli gdy leżę na boku. Czy moze mieć to jakiś związek z wysiłkim fizycznym? Od dwóch miesięcy biegam. Ból jest znośny i idzie z nim żyć aczkolwiek czasami jak znienacka zakłuje to aż oczy wychodzą na wierzch: ) Czy idzie jakoś go..

Ból w klatce i lewej reki oraz pleców po lewej stronie

.. ...ręki.Najpierw bolało między łokciem a dłonią a teraz to już cała:ramię,i nawet palce czasem bolą i drętwieją.Mam obecnie 27 lat.Byłem u lekarza.Badania jakie robiłem to:5razy ekg,holter,wysiłkowe ekg dwa razy,prześwietlenie klatki piersiowej,spirometria,usg jamy brzusznej,prześwietlenie..

Ból kręgosłupa w odcinku piersiowym

.. ...pisanie na kompie gdy łokcie nie maja podparcia,a ręce są długo w powietrzu,powoduje przeciążenie kręgosłupa szyjnego i piersiowego.Tylko gimnastyka i przerwy w pracy na kompie. Z tego co wiem napewno nie jest to związane z moja waga , poniewaz schudłam po ciaży okolo 30kg i na nic to..

Ból łokcia lewej ręki i mrowienie V palca

.. ...częstoskurcz serca i dwukrotną ablację. Chciałem się zapytać czy jest to coś poważnego, czy poprostu uraziłem nerw łokciowy. Czy powinienem iść do lekarza ? Jeśli tak to czy jest to pilne ? Pozdrawiam, Dominik..

Stenty a ból ręki

.. ...między nadgarstkiem a łokciem( ,mąż jak miał robioną w 2002roku koronorografię to miał to robione przez prawą rękę ) a dzisiaj wieczorem następny potworny ból ręki prawej,który trwał ponad godzinę,mąż mówi że ma wrażęnie jak by tam coś pękło!Mam pytanie czy mogło się coś zrobić z tymi..

Nastoletnia nerwica - Str. 12

.. ...tetno.. sine kolana i łokcie .. no i adrenalina ( jestem naspidowana ) nie wiem czemu sie tak dzieje; ) Kusi mnie i kusi.. mam straszna ochote na piwo.. chodzi to za mna juz od kwietnia ..ale nie moge sie przełamać ..boje sie ze cos mi sie stanie .. Jak wam sie wydaje???? Pozdrawiam..

Saturacja

.. ...czyli z odwrotnej strony łokcia ). A czy jest możliwość przy takich wynikach czuć się w miarę normalnie ( nie mam poważniejszych dolegliwości ). Nie jestem lekarzem wiec moge tylko przepuszczac ze jesli saturacja bylaby tak niska to napewno dobrze bys sie nie czula.Musialabys miec..

Drażliwy łokieć

.. ...zasniecia, chyba ze juz tak okolo 4 nad ranem ze zmeczenia. Na moment przechodzi jak sie mocno rozmasuje, napreży łokiec az strzeli lub walnie w coś łokciem az przejdzie prąd. Dzieki za kazdą podpowiedz...

Drętwienie i mrowienie w kończynach i biodrze

.. ...drętwieją mi także ręce od łokcia wraz z dłońmi a czasami same dłonie!!! ostatnio pojawiło się mrowienie także w okolicach biodra co czasami jest wprost nie do zniesienia!!! nie mam pojęcia skąd to się wzięło?? nigdy czegoś takiego przedtem nie miałam!!! bardzo się boję bo nie wiem co ze..

Jakby zimna krew dotarła do dłoni

.. ...ręce od ramienia do łokcia po zewnętrznej.To takie dziwne jakieś uczucie,jakby lód ktos przyłożył,jakby krew była lodowata.Robiłam intensywną gimnastykę,a jak nie pomogło,to kładłam się tą łopatką na termoforze gorącym ,a potem przekładałam na ramię.Grzanie pomagało.Teraz już od bardzo..

Drętwienie i osłabienie to objawy nerwicy?

.. ...drętwienie w lewej ręce od łokcia z dłonią włącznie!!! i czuję lekkie osłabienie w tym miejscu!!!! czy to jest jeden z objawów nerwicy??? proszę napiszcie jakie mogą być jeszcze objawy nerwicy!!!! z góry dziękuję niekoniecznie,może to być od kręgosłupa szyjnego lub piersiowego .Pomoże..

Dziwne mocne uderzenia serca i silny niepokój - Str. 3

.. ...1, 5 cm na zgięciem łokciowym, wężyk musi być po środku zgiecia do dołu. Poaz tym rzezeba siedzieć orosto, nóg nie mieć ułożonych jedna na drugą i ręka powinnabyćna wysokości serca. Co to pulsu to dziwne, że masz inny na jednym i drugim reku.... zanim pomyslę ( LOL - to mi sie czasem..

Napady drgawkowe, bóle głowy, drętwienie karku

.. ...drętwienia rąk poniżej łokci., a ból głowy przechodzi w tępy ból przeplatany jakby skurczami w okolicach skroni. Dodatkowo w przeciągu ostatniego miesiąca doszły silne zawroty głowy. Ostatnio zauważyłam też nawrcające bóle pod pachami, pod lewym kolanem a czasami w pachwinach. Lekarz nie..

Guzek na żyle pod skórą

.. ...na lewej ręce poniżej łokcia nie wiem co mam z tym zrobić żona każe iść do,lekarza ale ja się boje pomóżcie bo sam nie wiem co mam z tym zrobić pomóżćie A moze to tłuszczak.Wystarczy go wyluskac i po sprawie.Idz do lekarza bo nie potrzebnie sie gryziesz zobaczysz co ci powie i potem..

Pęknięcie kości promieniowej ręki

.. ...mi szynę gipsową do łokcia od palców i kazał nosić na huście trójkątnej . Nosze ja i szynę i nie jest lepiej a jutro idę do niego na kontrolę czyli 25.01.2010 i niewiem czy mi ściagnie ta szyne czy nie. Proszę o szybką odpowiedź ile trzeba przy takim przypadku nosić szynę i temblak? Ręka..

Zdiagnozowano u mnie Panic Attack*Co dalej?

.. ...ból lewej ręki,powyżej łokcia.Niby nic wielkiego ale poczułem niepokój bo nie widziałem przyczyny .Po jakimś czasie zrobiło mi się słabo więc na chwilę usiadłem.Momentalnie poczułem mrowienie w rękach które przeszło w drętwienie aż do zaciśnięcia palców bez możliwości wyprostowania..

Prosze o opinjie

.. ...siedze przed komputerem w pracy a po przyjsciu do domu robie 40 minutowe cwiczenia na rosciagniecie i rozruszanie sie. Postaw wyżej monitor,a klawiaturę niżej niż łokcie.Łokcie podparte.Wskazane pływanie...

LUDZIEEEE! POMOCY!!!!!!!! przylozcie mocno reke do glowy

.. ...masz coś z głową albo z łokciem nie wporządku,co? aga36 - ja z lokciem i glowa, a ty ze wszystkim. W szczegolnosci z macica, ktora zastepuje ci mozg. no ale dziwi mnie ze jest to tak odczuwalne to pulsowanie,oczywiscie nie zawsze tylko czasami Ty 4! No to ja mam przynajmniej mózg,bo mi..

Silne bóle, pieczenie pod pachami

.. ...ból rozciąga się do łokcia. Teraz też zauważyłam, że pojawiła mi się grubsza żyła na kostce u lewej nogi. Mama lecząca się na żylaki, poradziła mi brać VENESCIN, lek ziołowy. Ból w kostce minął, bóle pod pachami nie są tak dokuczliwe. Dodam jeszcze od pewnego czasu zwiększyło mi się..

Chwilowy *postój*serca

.. ...klatki piersiowej, barku, łokcia, nawet nogi...( lewa strona... ) Dodam że od paru dni rwała mnie ręka, rozsadzało nadgarstek...Często boli mnie na przykład: bark szyja i oko z reguły lewa strona... Badania?? wiadomo...zrobię...ale ekg niedawno było, a ciśnienie mam książkowe( to mnie..

Juz nie wiem co mam ze soba robic pomozcie!!!!!!!!!!!!!!

.. ...najlepiej opierając lewą rękę [do łokcia] na stole.Siedzimy przy stole. zaczynam od dzis,dziekuje i pozdrawiam! najlepszym sposobem na takie rzeczy są ćwiczenia fizyczne - brak ćwiczeń robi z ludzi inwalidów..

Pomiary ciśnienia tetniczego u OSÓB KARDIOLOGICZNYCH

.. ...3 cm powyżej zgięcia łokciowego. Mierzymy na obu ramionach. Wyniki pomiarów będę się nieznacznie różniły. Rżnica do 20mmHG w wartościach ciśnienia skurczowego i do 10mmHg cisnienia rozkurczowego jest normą. Kolejne pomiary wykonujemy zawsze na ręce gdzie stwierdzilismy wyższe ciśnienie...

Drętwienie nóg, rąk, czasami kłocie w głowie...

.. ...powoli - z tym ze od łokci do końca palców, wezwano karetkę zabrali mnie na obserwację - 4 razy ekg badania krwi - wszystko książkowe - ćnienie 125/60 a serce i tak szalało, dodam że moje regularne tętno to 46 - 52 uderzenia na minutę, magnez sód, potas również idealnie... Przy wypisie..

Jak prawidlowo mierzyc cisnienie ???

.. ...żęby zaczynał się za łokciem ,a rura musi iśc w linii środkowej tzn.w zgięciu łokcia po środku .rękę opieramy swobodnie w linii serca .Trudno to opisac ale tak mniej więcej to wygląda ale chodzi mi o to jak ustawic to ( kólko ) którym cisnienie jest mierzone na zgięciu???? bo jak ustaiwe..