Long QT

Zaburzenia rytmu serca

.. ...idiowentrykularny Torsades de pointes Migotanie komór Zaburzenia przewodzenia. WPW - zespół Wolff - Parkinson - White Zespół wydłużonego QT - long QT syndrome ( LQTS ) Rytmy zastępcze. Skurcze dodatkowe ( ekotopowe )...

Zespół wydłużonego QT (long QT syndrome, LQTS)

.. ...Zespół wydłużonego QT ( long QT syndrome, LQTS ) to zespół, w którym występuje patologicznie wydłużony odstęp QT w zapisie EKG. Odstęp QT w EKG jest to graficzny zapis depolaryzacji i repolaryzacji komór serca. Jego długość mierzona jest od początku zespołu QRS do końca załamka T. W..

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...acebutolol ( Abutol, Abutol long, Sectral ), atenolol, betaksolol ( Locren, Betabion, Betoptic, Optibetol ), bisoprolol ( Bisocard, Concor, Concor COR, BisoHEXAL, Bisopromerc, Bisoratio, Corectin ), nebiwolol ( Nebilet ), metoprolol ( Betaloc ) [http://www.kardiolo.pl/metoprolol.htm]...

Indapamid (Ipres long)

.. ...handlowa nazwa preparatu zawierającego indapamid. Inne preparaty zawierające indapamid dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Apo - indap, Diuresin, Indapen, Indapres, Indix, Rawel, Tertensif...

Acebutolol (Abutol, Abutol long, Sectral)

.. ...przewodzenia. Może także dojść do hipotonii. Lek należy odstawiać stopniowo redukując dawkę. Preparaty dostępne w Polsce zawierające acebutolol ( za indexem leków MP 2007 ): Abutol, Abutol long, Sectral...

Echo serca - Str. 59

.. ...RAPs 10mmHg LA diam Long 4,05cm LA diam Trans 3,95cm RA diam Trans 3,53cm LVVd Teich 99,27cm3 Z góry dziękuję ślicznie za odpowiedź i pozdrawiam gorąco witam mam 20 lat , uprawiam sport wyczynowo tzn trenuje na silowni , koszykowka itp wzrost 197 cm , 98 kg moje wyniki echa serca: lewa..

Po bajpasach - Str. 3

.. ...naczynia wieńcowe tj.effox long50mg. W następnym tygodniu mam zaplanowane badania w klinice więc się okaże co nowego się stało.Stenty szybciej zarastają niż by - passy, ale to nie reguła, ponieważ wszystko zależy od chorego jak szybko postępuje choroba. Oprócz effoxu biorę jeszcze,..

Po bajpasach - Str. 4

.. ...dalszym ciągu effox long 50 mg i dołożony Preductal 2x1 . Serdecznie pozdrawiam Uprzejmie proszę o pomoc, a dokładnie o wypełnienie ankiety, która posłuży mi do celów badawczych w pracy magisterskiej. Jednocześnie informuję, że ankieta jest anonimowa. Bardzo dziękuję za udział w badaniu..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...,ze są różne rodzaje long Qt, te lepsze i złośliwe.Nawet gdy nie występują objawy trzeba brać leki.Do każdego przypadku należy podejść indywidualnie,trzeba dotrzeć do dobrego specjalisty to on wyjaśni co trzeba robić,pokieruje na badania; echo test wysiłkowy holter i podejrzewam,że na..

Dodatkowe skurcze - Str. 105

.. ...- White’a ( WPW ), zespołem Lowna - - Ganonga - Levine’a ( LGL ), wrodzonym blokiem przedsionkowo - komorowym ( A - V, atrioventricular ), rzadko — z zespołem Brugadów. *..

Dodatkowe skurcze - Str. 108

.. ...krótki” ( SLS, short - - long - short ) — sekwencja złożona z pobudze - nia wiodącego, następującego po nim pobudze - nia przedwczesnego ( krótki ) o czasie sprzęże - nia krótszym o co najmniej 100 ms w stosunku do rytmu podstawowego, kolejnego pobudze - nia wiodącego..

Nabyte LQTS

.. ...bo nie wytrzymam do momentu wizyty u kardiologa. Chodzi o mojego synka 12 - latka czynnie uprawiającego sport... Oczywiscie ze mozna miec po lekach Long QT Syndrome... http://www.kardiolo.pl/longqt.htm..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 270

.. ...co dzisiaj robicie? longeross witaj!wszyscy tutaj mamy takie problemy jak ty więc nie jestes sam: )ja w nocy nie mogłam spac bo dopadło mnie straszne kołatanie serca drzenie w całym ciele w srodku i do tego miałam cos z głową.Wmawiałam sobie ze nic mi nie jest ze to nerwica tylko ale..

Czy nie zadużo leków na nadciśnienie na raz?

.. ...przepisał : - ipres long 1,5 ( Indapamidium ) - Vivace 10 ( Ramiprilum ) Mówił ,że * przez pierwszy miesiąc stosować oba , potem się zobaczy * Trochę niepokoi mnie to , czy nie za dużo tego na raz ? Tym bardziej ,że przepisany Vivace jest najmocniejszy ( 10mg ) z grupy, a zarazem to..

vivacor

.. ...BYL 3X DZ PO 1 ),efoxx long 75 , spironol50 1 x dz,tritace 1 xdz ,polocard 75 1 xdz( mama jest po dwoch zawalach z rozleglym tetniakiem akinetycznym i jak mowi czuje sie znakomicie.Jak twierdzi ma niewielkie dusznosci - zreszta ja jako corka ktora jest z nia na codzien widze..

Kardiolog Opole?

.. ...tom dr Ja jezdze do dr Longiny Brodowskiej do opola = ) Pani doktor jest wspaniała = )..przychodnia na ul .Ozimskiej Dr Longina Brodowska wcale nie jest dobrą lekarką, nie polecam. Wspaniałymi lekarkami są dr Sachambińska, dr Labusga Ja natomist nie zgadzam sie z postem napisanym powyzej..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...tab. co 2 dzień, effox long 1/2 75mg, tritace 2,5mg po południu, wieczorem molsidomina 4 mg bo mononitrat przestaje działać, Tulip 10mg na cholesterol. Do tego medytacja ćwiczenie oddechowe codziennie 20 oddechów wyobrażam sobie, że wdycham powietrze czakramem korony( na głowie ) i..

Zadziwiająco rozbieżne wyniki badań serca

.. ...Betalok Zok i Effox Long. Byłoby mi łatwiej znosić moje cierpienia, gdybym wiedział, że kardiolodzy nie mylą się co do stanu mojego serca, ale jak w takim układzie wytłumaczyć tak ogromną rozbieżność między badaniami w Cardiocarze, a badaniami w klinice????!!! Ludzie od badania..

Ciśnienie a Valsacor

.. ...teraz valsacor i ipres long, bo pierwsze nie działały tak jak trzeba. Lekarz powiedział, że po kilku dniach stosowania będę mieć nawet za niskie, wtedy mam zmniejszyć valsacor z 1/2 tabletki do 1/4. Najważniejsze, że ciśnienie Ci spada, musisz tylko dowiedzieć się, czy nie powinnaś..

Odżywki białkowe a zdrowe serce

.. ...http://www.domzdrowia.pl/43243,biogenix - pro - longatum - 750 - g - folia.html ) może mieć niekorzystny wpływ na serce ( np. spowodować przerost lub wywołać inne zaburzenia )? Czytając to co napisałeś wnioskuje, że ćwiczysz na siłowni lub jakieś inne dyscypliny sportu i chcesz pewnie..

Nagłe zatrzymanie akcji serca po zawale i bypassach

.. ...Vivacor ,Cyllt 75 i Effox Long 75.Bez NITROGLICERYNY jednak nie moze sie nigdzie ruszyc.Teraz maja probowac dostac sie do tego zapchanego by - passa przez lewa reke,ale to b.duze ryzyko. Prosilabym o odpowiedz lekarza,bo nie wiem co dalej robici oczywiscie o opinie uczestnikow..

Duszność po 3 zawałach serca

.. ...piramil,ortanol, effox long /50mg/pół tabl. południe : 2 x furosemid po 40mg Wieczór: torvacard, carvetrend,furosemid,spironol Może trzeba zmienić dawki leków albo częstotliwość bo czuję się bardzo słabo i ciśnienie ma 90/60 i te okropne dusznośći - jak im zapobiec. Duszności mogą mieć..

Mam 30 lat a moje serce 70

.. ...leki ,( bisokard,impres long ,xartan ) Po ostatniej wizycie tak mnie zatkało,że o nic nie pytałem mojego lekarza. Zapomniałem o moich kamieniach nerkowych i skupiłem mysli i pomyślałem ze to koniec. Wróciłem do domu i nie powiedziałem nic żonie dopiero dziś... Zrobimy wszystko co sie..

Uciążliwe nadciśnienie u 20 latka

.. ...5 i wieczorem ipres long. no miałem robione na potas i kreatine,wysilkowe, ma zdwojenie nerki ale chyba to nic nie ma do zeczy,jak brałem tylko celipres i losartic to mialem takie same cisnienie jak teraz biore te trzy leki a wiec nic mi nie pomaga.kardiolog powiedzial ze to pierwotne..

Słabe serce, leki, koenzym Q10

.. ...POLOCARD 150mg EFFOX LONG 50mg LANZUL 30mg BETASERC 24mg RANIGAST 150mg LORISTA 50mg Mam pytanie czy do takiego zestawu leków mozna dołożyć koenzym Q10, który jest składnikiem mającym nieocenione właściwości dla dobrego funkcjonowania serca, poprawia wydolność mieśnia sercowego oraz ma..

Tritace 10, od razu największa dawka?

.. ...tritace 2x10, Effox long 2x75, TertensifSR, Lokren20, molsidomina 2x4mg, nitrogliceryna 2 - 3 razy dziennie. Miałem czarną perspektywę i kostuchę na karku. Dieta, dieta - teraz: tritace1,75mg, effox 10mg i lokren 1/2 tabl. Jak to robię. Proste: ponad 50% jedzenia musi być surowe. Chleb..

Nadiścnienie u młodego człowieka...

.. ...Prennesse 8mg i Impress long 1,5 Myślicie że musze je brać cały czas co spowodowało by unormowanie ciśnienia?? a no i po lekach mam ciśnienie 130/80. przeczytaj artykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * i zastosuj się do wskazówek tam zawartych.Inaczej jesteś na dobrej drodze do..

Kardiowerter-defibrylator

.. ...tygodnie, z chorobą ( zespół Long QT ) borykam się od 2 roku życia, mam 23 lata. Hej Ola Mam icd od 3 lat : ) Ale zapraszam prywatnie moje gg22007209 Jak to się robi że znika czyjś wpis? W tym wypadku mój ? gg:10091443 Chciałabym zapytać, jak wam się żyje z tym urządzeniem? oraz czy..