łuk

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...rozprzestrzenia się na łuk aorty poza ujście lewej tętnicy podobojczykowej, niekiedy obejmując aortę piersiową i brzuszną, aż do tętnic biodrowych; typ II rozwarstwienia ma swój początek w aorcie wstępującej, a jego zakończenie nie przekracza ujścia lewej tętnicy podobojczykowej, ( typ..

Nakłucie worka osierdziowego

.. ...mieczykowatym i lewym łukiem żebrowym w taki sposób by jej kierunek skierowany był na prawy staw mostkowo - obojczykowy; nakłucie z dostępu międzyżebrowego - igła wprowadzana jest w piątym międzyżebrzu po stronie lewej - ok. 7 cm od mostka, dostęp obecnie coraz rzadziej stosowany...

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

.. ...wskazujący i środkowy na łuku żebrowym poszkodowanego i przesuwa je aż do kąta żebrowego ( miejsca połączenia obu obu łuków żebrowych ), tak że jeden znajduje się nad wyrostkiem mieczykowatym, a drugi na rękojeści mostka. Tuż powyżej palców, ratownik przykłada rękę częścią dłoniową..

Aorta

Aorta

.. ...na aortę wstępującą, łuk aorty i aortę zstępującą, która przebija mięsień przepony i przechodzi do jamy brzusznej ( aorta brzuszna ). Na całym swoim przebiegu aorta oddaje liczne gałęzie. Od części wstępującej odchodzą tętnice wieńcowe, zaopatrujące mięsień sercowy. Od łuku aorty..

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...lub w okolicy prawego łuku żebrowego. Istniej więc w takiej sytuacji możliwość pomylenia zawału procesami chorobowymi toczącymi się w jamie brzusznej ( niestrawność czy choroba wrzodowa żołądka albo kolka żółciowa ). Chory może także bagatelizować swoje dolegliwości i wezwać pomoc..

Przewodozależne przepływ obwodowy

.. ...lub wrodzony ubytek łuku aorty. Możliwa jest też wrodzona wada budowy samej komory, sytuacja taka nazywany jest wrodzonym niedorozwojem lewego serca. W przypadku koarktacji aorty, pewien odcinek tętnicy jest znacznie zwężony. Utrudnia to prawidłowy przepływ krwi, zmusza lewą komorę serca..

Olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic (choroba Hartona)

.. ...wszystkie odgałęzienia łuku aorty. Przyczyna choroby jest nieznana, nie można jednoznacznie zaliczyć olbrzymiokomórkowego zapalenia tętnic w poczet chorób autoimmunologicznych. Objawy choroby Hartona. Najbardziej typowe objawy choroby Hartona to ból głowy uniemożliwiający sen oraz obrzęk..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 50

.. ...świetnia jest : ) do łukasza : ) gratuluje zabiegu, jak się czujesz po? łukasz jak udało ci się zrobić ablacje w narkozie? ja tak bardzo bym chciała w narkozie bo ja nie uleże a pozatym mam uczulenie na leki do znieczuleń miejscowych. co do samej ablacji to ja się waham od 4 lat bo ja..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 2

.. ...wszystkich i ja mam taką prośbę do senki jak monikada. i do wszystkich innych ( w tym szczególnie łukasza - bo twój wpis poza cukrzycą jest mi najbliższy ) czy znacie jakieś * domowe sposoby umiarawiania * ?..

Echo serca - Str. 20

.. ...osierdzie wolne, Ao wst, łuk i zst nieposzerzona, przepływy w granicach normy. * * * * * Bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam ! : ) Jak podsumowal echokardiografista - badanie w granicach normy Pozdrawiam Witam Pani Izabelo czy to możliwe że w przeciągu 2 m - cy moje serce się..

Echo serca - Str. 32

.. ...tak: Ao/mm/ wst. 27, łuk 23, zstępująca 14 LP 33 LK 50/27 PK 19 Pień płucny 19 PMK 9 TŚ 9 EF 70 Przeplyw w pieniu plucnym 1,5 m/s, w aorcie wst. 1,8m/s, w zst. 2,0 m/s. proszę o poradę czy przedstawione wyniki echa serca są przyczyną migotania a w szczególności w nocy co przejawia sie w..

Echo serca - Str. 43

.. ...25mm, Ao wst - 35, AO łuk - 31 Pień płucny - 27mm, Grubośc mięśnia lk: pmk rozkurcz - 13mm, tś rpzkurcz - 12mm, Kurczliwośc: hipokineza śc tylnej, kurczliwośc pozostalych ścian w gr . normy, EFok. 55% Zastawki bez istotnych zmian morfologicznych, mala IM ,mała IT, ślad Ipł, Oaierdzie bz...

Echo serca - Str. 44

.. ...aortalna :prawidłowa, łuk aorty 25 mm, v maks 1,7 m/s, zastawka miteralna e/a: 1,3 , zastawka trójdfzielna, płucna,miteralna, kurczliwość - prawidłowe AccT:167 ms funkcja rozkurczowa:prawidłowa Wymiary jam serca:lewa komora 31mm/49mm lewy przedsionek 26 mm aorta 29 mm prawa komora 25 mm..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 16

.. ...nie daj się nerwicy!!! łukasz ja miałam te same dolegliwosci co ty ale odkąd biorę xetanor nie mam zadnych ataków czuję się zdrowa ale zrezygnowałam z wielu rzeczy,z alkoholu nawet piwa nie pije no moze jedno na dwa miesiace nie pale juz ok 1,5 roku i chociaz mam dobrą figurę to lubiłam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 21

.. ...Pozdrawiam Was gorąco - łuki już wysyłam maila..: ) Minia, brawo!!! Gratuluję postępów. Wiesz, że ja czasem, kiedy jestem na solarium też mam pewne obawy np że klapa się zamknie, a ja usmażę się na skwarek : ), albo ze zasłabnę, a nikt tego nie usłyszy. Wtedy staram się skupić na muzyce,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 96

.. ...dziękuję i pozdrawiam łukasz Jeżeli chodzi o tę wodę to przeczytałam o tym w jakiejs gazecie typu poradnik ziołolecznictwo było to z 15 lat temu. Przedtem męczyłam się z okropnym bólem w klatce piersiowej po parę godzin po wypiciu zimnej wody duszkiem niegazowanej oczywiscie pomaga..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 391

.. ...znajomych jest mój syn( łukasz ) i u niego na stronie znajdziesz fotkę mojej suni Ale extra!!!!!!!!!!!!!!!! dorotka, wracaj prosimy Ja dziewczyny ide sie połozyć bo mam jakies zawroty glowy.Jutro rano na badania musze isc.poboira i krew zeby sprawdzic ile mam potasu itd we krwi. Do jutra..

Tachykardia i metacord 50

.. ...ani profesorom.pozdro łukasz hej Aga ja na twoim miejscu poszlabm do innego lekarza, bo mój powedzial ,że glupotą jest zalecanie leków po zwykłym EKG bo często badanie nas stresuje i to ożebyć powodem złego wyniku wtedy trzeba badanie powtózyć metdą Holtera.Branie leku na zapas mże Ci..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...nóg,namacalną wątrobę pod łukiem - tak jest napisane na karcie wizyty,wyższe ciśnienie - 150/ 90( wcześniej przeważnie 110/70,oczywiście po lekach ) i szybko się męczę - wejście na 2 piętro jest dla mnie problemem.Następną wizytę mam w maju.Pozdrawiam wszystkich. Już wcześniej pisałem na..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 8

.. ...bardzo różne. skroń, łuk brwiowy, okolice czubka głowy, pod szczeką, za uchem. podrażnienie błędnika powoduje doznania nieracjonalne i może wywoływać głebokie zaniepokojenie. uciski na kregach szyjnych - i uciski wewnatrz tkanki łacznej - dają skutek bólowy w miejscach od nich..

Poczułam jak moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...dziękuję wam lucy i łukasz : ) czasami tez mam uczucie takiego kłucia połaczonego z pieczeniem za mostkiem , czsem w okolicy pachwiny blizej ręki,to moze byćz tym związane?? Tak, to dodatkowe skurcze. Trzeba tylko zrobić obowiązkowo holtera ( najlepiej 12odprowadzeniowego ). W holterze..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 2

.. ...przecięcie wiązadła łukowatego * . Przez kilka pierwszych dni po operacji cały brzuch bardzo boli, nawet przy najmniejszym ruchu. Ale później jest coraz lepiej, wyszłam ze szpitala po pięciu dniach. Bóle i problemy z poruszaniem minęły po ok. miesiącu. Najważniejsze, że moje objawy..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór - Str. 2

.. ...zatrzymanie krązenia DO łUKASZA Ja mam ok 3000 dod. skurczów komorowych na dobę ( na lekach - Betaloc zok 50 ), czy to już dużo i czy to może być groźne? Bo moja p. kardiolog jeszcze nie wie. Jak to jest Twoim zdaniem? Czasami b.źle sie czuję( tzn. mam silne zawroty głowy, ból głowy,..

Propranolol na drżenie rąk

.. ...serca wpostaci zwężenia łuku aorty. Leżałam juz w Krakowie ( klinik Jana Pawła II ) ale nie umieli mi pomóc. Lek bardzo mi pomaga. Jest to b. delikatny lek. Obniża ciśnienie bardzo szybko. Biorę zawsze dwie tabletki. Pozdrawiam Właściwie też mam chyba coś takiego ale jeszcze u lekarza..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...biologiczne . Ja mam zwężenie łuku aorty. Mam przy tym różnice ciśnien. Na lewej rece mam książkowe tzn. 120/80 , natomiast na prawej 140/90 i różnie w zależności od zmian pogody. Mam tez przyspieszone teno. Leżałam już w klinice Jana Pawła II w krakowei ale nie potrafią mi pomóc...

Ból głowy nad okiem

.. ...okiem. Na wysokosci łuku brwiowego, nad okiem w oczodole i lekko na skroni. Boli mnie tak pół godziny i ustaje. Takie same bóle miałem rok temu w wakacje, ale na zime wszystko przeszło. Dziekuje za pomoc. Pozdrawiam Mam identycznie to samo co opisujesz taż nad prawym okiem ale boli tak z..

Ból głowy nad okiem - Str. 2

.. ...Wczoraj miałam ból w lewym łuku brwiowym, lecz lekki. Dziś o 14.00 czy 15.00 znów bolało mnie nad okiem.. ta kość.. wzięłam pyralgine i mi tam trochę przeszło. Boję się.. Nie chcę iść do szpitala ani do jakis lekarzy. Czy to może byc od zatok? Bardzo proszę o odp. mnie boli lewa brew, a..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 225

.. ...Biała witam nazywam się łukasz na nerwice serca lecze sie już 5 lat. jest to okropna choroba ... bóle klatki piersiowej , uczucie gorąca w klatce , raz serce się niby zatrzymuje na chwile by potem bic jak oszalałe min.140 udeżeń na minute co owocuje wizytą o 2 w nocy na pogotowiu i..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...wstępującej i części łuku, wstawiono mu sztuczną. Jak narazie, ( odpukać w niemalowane ) wszystko idzie w dobrym kierunku. Mam do Was pytanie, szczególnie do osób które miały kontakt z takim samych schorzeniem. Operacja miała odbyła się około dwa miesiące temu, chciałem Was zapytać czy..

Sklerotyczny łuk aorty

.. Witam.Sklerotyczny łuk aorty - właśnie coś takiego przeczytałem na swoim opisie zdjęcia RTG.Prosze jeśli ktoś wie o przybliżenie tego schorzenia.Wizyte u lekarza mam dopiero na przyszły tydzień.Niemam pojęcia co to jest i czy jest grożne.Proszę o pomoc i..

Problem z sercem i nadczynność tarczycy

.. ...hejka wam mam na imie łukasz i mam 23 lata opowiem krótko historie mojej choroby... meczyłem sie z problemami sercowymi okolo 12 miesiecy wystepowało u mnie przez okolo 12 godzin mocne potykanie sie serca takie nirówne bicie i uderzenia w klatce piersiowej...po jakims czasie przeszło ;..

Ucisk, gula w gardle - Str. 9

.. ...jest właśnie alergia łuków podniebiennych i języczka, kupcie amertil albo alertec, a w ostateczności nawet silne wapno i wam pomoże po kilku minutach - zapewniam! Od jakiegos czasu też mam podobne uczucie w gardle, ściska mnie i jest uczucie,ze znajduje się cos w nim, co utrudnia..

Co to jest powiększenie łuku aorty? skąd się wzięło?

.. ...wyszło, że ma powiększony łuk aorty. Co to znaczy? Skąd się to wzięło? Czym to może grozić? Jak to leczyć? odpowiedzi na te dwa ostatnie pytania najbardziej mnie interesują. Proszę o radę przede wszystkim te osoby, które mają lub miały podobny problem! Bardzo się martwię, chciałabym mieć..

Powiększenie łuku aorty

.. ...zaczy i powiększony łuk aorty. Teraz moje pytania - co to oznacza? Czym to może grozić? Jak to leczyć? Skąd się to wzięło? Z góry dziękuję za wszelkie odp. Pozdrawiam! Najczęstszą przyczyną bywa zle kontrolowane nadciśnienie. Proponuję wykonac echo serca Witam wszystkich! Moze zaczne od..

4-miesięczne dziecko - szmery serduszka i niezamkniety przewod tętniczy Botalla

.. ...należy zlokalizować łuk aorty, cieśń, aortę zstępującą, lewą tętnicę podobojczykową oraz lewy nerw błędny i odchodzący od niego nerw krtaniowy wsteczny, zawijający się wokół przewodu tętniczego ( rys.22.5.1.1a ). Przewód tętniczy podwiązuje się dwukrotnie: od strony aorty i pnia płucnego..

Dodatkowe skurcze i napady czestoskurczu a paroksetyna

.. ...itp zwłaszcza blok. łukasz idź jak najszybciej do lekarza. pozdrawiam abisynka Dziękuję Ci bardzo, na pewno bede musial cos z tym zrobic, i dzis nawet juz zarejestrowalem sie do kardiologa : ) bardzo0 się cieszę że zaczniesz coś z tym robić bo talich rzeczy się nie lekceważy. pozdrawiam..

Bóle w klatce piersiowej rano po zapaleniu papierosa

.. Witam tu łukasz ( 20 ) dziennie rano jak wstane to odczuwam kilku minutowe bole w klatce piersiowej, powraca ten bol gdy zapale papierosa po jakims czasie ok 30 minut po przebudzeniu. bylem na EKG i wyniki byly ksiazkowe jak to swierdzil kardiolog, czy ktos wie moze co to mzoe byc?? witam moze byc to..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 3

.. ...Aorty wstępującej i łuku , reinplantacji naczyn dogłowowych . Otarłem się o śmierć , tętniak był bardzo rozległy . Sprawy potoczyły się lawinowo , rano wyszedłem rano do pracy o 17 wieczorem byłem już na stole operacyjnym . Operacja trwała 12 h była wyjątkowo ciężka , ale szczęście w..

Badanie echokardiograficzne serca dziecka

.. ...przetoka? ). od strony łuku Ao nie widać PDA. wymiary i kurczliwość serca prawidłowe. worek osierdziowy wolny * . niewiele z tego rozumiem a brzmi dość groźnie. w dniu badania Szymonek miał 2 miesiące. lekarze mowili ze trzeba czekac. teraz Szymon ma 2 latka, i nie bardzo wiem co..

Wynik po Holterze 24h

.. ...powie co moze to byc sam nie wiem co o tym myslec pozdrawiam łukasz Łukaszu! Zajrzyj do wątku * dodatkowe skurcze * tam znajdziesz wyjaśnienie swoich problemów ! To o czym napisałes nie jest grożne ! pozdr..

Podwójny łuk aorty

.. ...informacji o podwójnym łuku aorty. Szczególnie chciałabym się dowiedzieć jak wygląda operacja korekty łuku. Chenie też porozmawiałabym z osobami, których ten problem bezpośrednio bądź pośrednio dotyczy : ) Witaj! Podwojony łuk aorty to bardzo rzadka wada serca - aorty, więc nie wiem, czy..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca - Str. 3

.. ...w okolicy jednego z łuków żebrowych. Wystarczy jednak zrobić krótką przerwę na odpoczynek, a ból przechodzi samoistnie. Ból ten wywołany jest obkurczaniem się jelit, w których w trakcie wysiłku fizycznego zmniejsza się przepływ krwi na rzecz pracujących mięśni. Bóle w klatce piersiowej..

Tętniak łuku aorty

.. ...zdiagnozowany tętniak łuku aorty. Pięć lat temu przeszła w trybie nagłym operację pęknietego tetniak aorty brzusznej. Podczas badań wykryto ten drugi tętniak , lecz z uwagi na stan serca po pierwszej operacji nie zdecydowano się na zabieg. Który z ośrodków kardiochrurgii w Polsce ma..

Głowa, ucisk i nerwica

.. ...się w narożnik domu łukiem brwiowym który się rozcioł poleciała krew, co prawda nie straciłem przytomności ale miałem takie objawy jak mdlosci pocenie się rąk i przez pierwszy 2 dni zaburzenia równowagi i troche zapominałem do dam że w nocy nie mogłem zasnąć . Na 2 dzień wypadku poszłem..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej - Str. 2

.. ...najprawdopodobniej część łuku lewej tętnicy podobojczykowej. No chociaż jak słusznie zauważył lekarz ( angiolog, chirurg naczyniowy ) to opinia kardiochirurgia, który zajmuje się raczej sercem... Pisz do mnie na: emag33@interia.pl... może się wzajemnie pokierujemy, a jeśli nie, to..

ECHO serca interpretacje

.. ...przepływem 1,25 m/s łuk aorty szer 20.7mm z przepływem z Ao desc 1.55m/s separacja osierdzia 1.9 mm osierdzie hyperechogeniczne pogrubiałe szeer 5 mm DGN ASDII ubyttek przegrody miedzyprzedsionkowej typu wtornego hyperechogeniczne osierdzie z separacja 1.9mm chciałabym sie jeszcze..

Echo serca, córka ma 18 miesiecy i podejrzenie MVP

.. ...pozostale zastawki serca, łuk aorty i cień bzm. Co mam teraz o tym mysle? Lekarze mówia że ok ale juz tak raz miałam zbagatelizowalam sprawe i są komplikacje. Moja coreczka jest bardzo nerwowa wsciekła gdy jej coś nie wychodzi, zanosi sie czy to ma związek z jej wynikami???? Mam jej..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 893

.. ...czasu omijam szerokim łukiem, chociaż mnie bardzo interesują programy o tematyce medycznej ale takich na temat poważnych chorób, szczególnie u dzieci, nie ogladam bo później odchorowuję. Pewnie Ty też tak masz. Krysiu chyba spędziłaś fajowy dzionek z wnusiem ? Takie szkraby są strasznie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1101

.. ...się go omijać szerokim łukiem, ale... to samo co Ty, oj przydałby się ktoś, ale może to głupie, jednak przyzwyczaiłam się, że jest jak jest, no cóż... Tylko kiedyś mojemu * pisanemu * wypomnę gdzie się tak długo błąkał po świecie beze mnie hahahaha :PP Dandy, też mam taką nadzieję, co do..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1251

.. ...pory omijałam lekarza łukiem szerokim, ale patrzę, że to jednak nie przelewki wiiola mówisz, że cichutko na forum? a ja własnie widzę, że niektóre duszyczki powychodziły i znowu piszą - fajnie mattiago czy u ciebie wszystko w porzadku?dobrze sie czujesz? milczysz juz tak długo, a może..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1280

.. ...lub omijają wielkim łukiem, a to aż dziwne że tak okrutnie się z nimi obszedł:( ( ( Krysiu , Nati gdzie się podziewacie ?? Pozdrawiam wszystkich wieczornie i Dorotkę również ,bo się jeszcze nie znamy ,jak kogoś pominęłam proszę mi wybaczyć ...to przez upał ... Witam. Malenka też mam te..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...prawidl IVS IP ślad,łuk aorty lewostronny,przepływ skurczowy curak ma 9 lat i wazy 30kg Zuzanna30, 2008 - 03 - 11 20:54:52 ( IP: 82.139. * * * ) Dróga cura kaja ma 4 latka prawie wzzy 17 kg i wynik echo..... RVD * mm * 10,6 IVS * mm * 6,36 LVDd * mm * 26,7 LVPW * mm * 5,51 LVDs * mm *..

Śmierć po bajpasach - Str. 2

.. ...Omijajcie ich szerokim łukiem, jedynie co nam ( rodzinie ) zaproponowano, to podpisanie rezygnacji z sekcji zwłok. !! Ale nie zostawimy tego w ten sposób. Basiu, zeby dodac Ci odwagi, otuchy i nadziei. Moj tato ma 82 lata. 3 tygodnie temu byl operowany w Aninie; II klinika..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 4

.. ...piersiowej pod lewym łukiem żebrowym ( takie bóle miałam 7 lat temu i lekarz wiązał to ze stresem ). Wiem, że mój sposób odżywiania nie jest prawidłowy i z tym to wiązałam, ale ostatnio objawy się nasiliły. Powodów do stresu mam teraz mnóstwo, niestety Boję się strasznie, co to może być?..

Koszmarny lęk

.. ...omijam balkon szerokim łukiem, bo mam takie myśli, żeby przez niego wyskoczyć. Próbuje kierować tok swojego myślenia na inny tor, ale nie zawsze się to udaje. Nie mogę wówczas się niczym zająć, bo mam mętlik w głowie. Na razie nie biorę żadnych leków, jedne mi się skończyły, ale nie były..

Nerwica w ciąży - Str. 48

.. ...zaczelam omijać szerokim łukiem, bo w ten sposob pozwoliłam jej znowu zawladnac moim umyslem. Teraz skupiam sie tylko na pozytywnych wypowiedziach, bo przeciez w kazdej chwili moze mnie dopasc. Ale teraz juz wiem jak z nia walczyc, a wiem to od innych, ktorzy tak jak my sobie z nia radza..

Tętniak zastawki i struna rzekoma

.. ...tak jest zawsze )?, łuk aorty lewostronny6, przepływy w normie. - OSierdzie bez zmian patologicznych. WN: ASA. Wiotki AML. Struna rzekoma w LK. Straznie się martwię, proszę o wyjaśnienie tych wad i jakie jest postępowanie w takim przypadku, jakie może to mieć skutki dla dziecka, czy np...

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...wydłużonym i poszerzonym łukiem aorty. Wynik badania Echokardiograficznego wykazał: Zastawka mitralna: faza zwrotna I stopnia Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego: przepływ prawidłowy Frakcja wyrzutowa lewej komory..

Podejrzenie ubytku przegrody międzyprzedsionkowej 16 lat

.. ...płatkowa, prawidłowa, łuk lewostronny, prawidłowy, MFV w AoAbd typu tętniczego PA 2,6cm vPA prawidłowa, MFV= 0,9 m/s bez cech HP. Fala zwrotna w RVOT w normie MV: prawidłowa, MFV= 1,2 m/s TV: prawidłowa, MFV= 0,6 m/s Struna rzekoma w LV bez znaczenia hermodynamicznego. A teraz to co mi..

Zwężenie pania trzewnego

.. ...szew?Mój ma około 50 cm po łuku wzdłuż żeber do pępka.... Anula, cieszę się, że jesteś już po operacji. Nie pamiętam dokładnie dolegliwości, na pewno przy wzięciu oddechu czułam ból. Mój szew jest pionowy, ok. 16 cm. A te 50 cm to chyba niemożliwe? no ja mam jakby buzke w odwróconym..

Ataki paniki, lęki - Str. 3

.. ...teraz omijam je szerokim łukiem, bo nie moge tam oddychać, i ogólnie sie czegos boje. Nie mogę normalnie funkcjonować. Lęki nasilają sie od jakiś 2 miesięcy. Przeraża mnie to że czytam tu wypowiedzi niektórych osob, które borykaja sie z lekami juz tyle lat ;( ( ( ( ( ( Ja chce być..

Ataki paniki, lęki - Str. 8

.. ...ktore omijam szerokim łukiem czasem przeraza mnie nawet wyjscie na spacer.Nie lubie tłumu i halasu robi mi sie koszmarnie slabo serce wali jak szalone i natychmiast szukam wyjscia.Czasem sukcesem jest przetrwanie wizyty kogos nawet znajomego .Meczace strasznie.Biore propranolol 10 pomaga..

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej - Str. 2

.. ...poszerzoną do 5,8 a łuk do 3.8 i zastawkę dwupłatkową - całość do protezowania ,jestem przed operacja i nie mam pojęcia gdzie ją zrobić,mam propozycję w Szczecinie ale nie znalazłam jeszcze żadnej opinii o tym ośrodku - proszę - może ktoś kto korzystał z tego ośrodka się do mnie..

Echo serca 2,5 latka

.. ...w aorcie brzusznej, łuku aorty, pniu i tętnicach płucnych prawidłowe. Przepływy przez zastawki przedsionkowo - komorowe i komorowo - naczyniowe prawidłowe ( niewielka fala zwrotna z zastawki trójdzielnej, śladowa z zastawki t.płucnej - bez znaczenia hemodynamicznego ). Wielkość jam serca..

Różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym a bisocard

.. ...L - S - niespojenie łuku tylnego S1. Zwężenie tarczy międzykręgowej L5 - S1. Neurolog wstawił mi leczenie przeciwzapalne i przeciwbólowe, obecnie jestem na Tramadolu i Nimesil. Byłam też na rehabilitacji. Zwolniono mnie z pracy. Kończy się grudzień... i znów to samo. Od ponad roku..

Zwężenie cieśni aorty u niemowląt - Str. 2

.. ...botala i zwezenie na łuku aort, w 7 dobie zycia miał operacje .w calej ciązy miałam robionych mnóstwo badań i usg i ktg i było w porzo. od 35 tyg.miałam bardzo wysokie cisnienie .40 tygodniu cesarskie ciecie i lekarzowi nie podobało sie ktg .dziecka i dzieki temu że synek urodził sie..

Rozlane niespecyficzne zmiany ST-T

.. ...aortalna trójpłatkowa , łuk ao lewostronny PG mmHg MG mmHg AVR zastawka trójdzielna ITV + 1 PG mmHg MG mmHg TVR RVSP mmHg zastawka płucna ITP+1 PG mmHg MG mmHg PVR PAPd mmHg PAPm mmHg osierdzie pr wnioski: serceczterojamowe ze sl drożnością PFO/ASDII i niedomykalnymi zastawkami pr serca..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 139

.. ...dawna mijam szerokim łukiem,a z tymi sreberkami to magłabym gotów na ulicę uciec.Tak więc na świeta będę miała jeden problem mniej. Lusi,tak to jest dokładnie ten link,do filmu * Sekret * . A jeśli chodzi o pogodę w Gorzowie to dzisiaj mamy prawie czyste niebo i nawet słoneczko się..

Wyniki badań echa serca i prośba o interpretacje wyników

.. ...podano LKr,LKs,pmk,tź,PK,,łuk,piers,LP,PP. W tym ostatnim badaniu LKr=6,8 cm LKs - 4,8 cm pmk=1,2 cm tś=1,0 cm PK=2,5 cm Ao=3,6 cm łuk=3,4 cm piers=2,5 cm LP=6,4 cm PP=5,4 cm IM( +++/++ ) IA( + ) IT( ++ ) EF=29 % W ajaki sposób wylicza się wartośc EF? pozdrawiam wszystkich Ef to..

Nerwica, chroniczny strach czy choroba serca?

.. ...żołądka, potem zataczał łuk przez rejony watroby i ladował w okoliczach nerek, do złudzenia przypominając * korzonkowe bóle pleców * . Miał bardzo nieregularny charakter, czasami ustępował w ogóle, tylko po to aby po paru dniach powrócić ponownie w okolice serca i utrzymywać się przez..

Interpretacja wyników Echa serca u niemowlaka

.. ...przepływem lewo - prawym łuk aorty lewostronny prawidłowy 23.04.2009 - LVEDD 25 mm, RVD 10 mm, IVS 4,5 mm , AoV 9 mm , AoA 13mm , LVESD 13 mm , LVPW 5 mm , MPA 9 mm Wymiary jam serca w normie Kurczliwość mm LV prawidłowa % SF 48 Zastawka aorty dwupłatkowa ( funkcjonalnie ) o ograniczonym..

Katar z krwią

.. ...popekaly Ci naczynka wnosie juz od tego smarania .... To prawda co pisze Saadsa.Naczynka mozna wzmocnic przyjmujac rutinacea.Jesli krew dalej bedzie sie pojawiac to mozna naczynka przypalic u laryngologa...

Przepływ lewo-prawy przez IAS u niemowlęcia

.. ...komentarza u niemowlęcia łuk aorty lewostronny.przepływ lewo - prawy przez IAS w czesci centralnej 4 mm.Przepływ przez PDA z łuku aorty.kontrola za miesiąc. IAS to pregroda międzyprzedsionkowa. PDA to przetrwały przewód tętniczy Botalla. Gdzie maluszek jest pod obserwacją ? Zapraszam na..

Prosze o interpretacje wyniku echo serca

.. ...nieposzerzone.Aorta w łuku i pien t.plucnej o szerokosci prawidlowej.Osierdzie w normie jak mowi opis, jest ok : ) Mam pytanie co znaczy - Zastawki mitralna - wąska fala zwrotna do II st.? z gory dziekuje za odpowiedz zastawka mitralna jest niedomykalna - częśc krwi się cofa. Do..

Aorta wydłuzona sklerotyczna

.. ...sklerotyczna w łuku poszerzona do 42 mm. Serce wiszące, smukłe * . Czy to coś powaznego i wymaga natychmiastowego leczenia/operacji. Osoba ma 65 lat. Jacenty mam podobny wynik i tez nie wiem co to oznacza :(..

Pierścień nczyniowy z naciskiem na przełyk

.. ...Nieprawidłowo przebiegające łuki aortalne i odgałęzienia powoduja ucisk na tachwicę i przełyk. Jedna z odmian pierścienia powoduje nacisk równiez na prawe oksrzele i tchawicę. U Was ta diagnoza jest postawiona dośc późno. 95 % pierścieni naczyniowych jest rozdzielana operacyjnie. Po..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 2

.. ...kręgosłupa szyjnego. łukasz udaj się do neurologa, najlepiej z prywatną wizytą abyś nie czekał. masz podobne objawy jak ja, robiono mi tomografię głowy... i nic. może to byc pewna odmiana padaczki, piszę odmiana, bo jest ich całe mnóstwo. dobrze by było iść również z wizytą do..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 6

.. ...dobra diete i witaminy łukasz ja tez mam problemyz nadcisnieniem wiec jak cos to napisz mozrmy porozmawiac cos na ten temat Pozdrawiam wiesz powiem Ci ze u mnie sie to wszytko zaczelo od walsnei tego skoku cisnienia...potem doszedl te pogorszenie wzroku ktore ciezk opisac( dlaczego..

Witam

.. ...75/min,cechy P mitrale szczątkowa progresja zał R od V1 - V3. Płuca miernie rozedmowe sylwetka serca nieco większa,aorta wydłużona o krętym przebiegu,szersza w łuku ze zwapnieniem w nim.Z góry dziękuję..

Bardzo silne odczucie porażenia prądem

.. ...nas kiedyś pewnie stłukł się w kolano lub łokieć poczym odczuł przeszywający ból przechodzący przez ciało lecz mój problem jest zgoła inny . Pierwszy raz uderzenie prądu przeszło mi przez ciało 3 tygodnie temu i nie miało to nic wspólnego z żadnym urazem a swą siłą porównałbym to jedynie..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 15

.. ...salony fryzjerskie omijam łukiem, bo nie mogę wysiedzieć.Własnie na dnich umówiłam się ze znajomą, która jest po kursach fryzjerskich i bawi się w domu we fryzjerkę.Tam czuję się na luzie.Może to nie jest szczyt fryzjerstwa , ale jakoś trzeba sobie radzić. Aha, jeśli boisz się ataraxu,..

Interpretacja wynków

.. ...wyrównana lordoza lędźwiowa. łukowata skolioza w lewo. dziobki na przednich krawędziach kręgów l3 - l5 w lutym miałam usuniętego nerwiaka nerwu kulszowego uda emg Przewodzenie ruchowe N. peroneus: szybkość 55,2 m/s latencja końcowa 3.9ms ampl. PW pkt. dyst 5400 nV ampl. PW pkt. proks..

Nerwica lękowa

.. ...omijalam ich szerokim łukiem by na mnie nie patrzyli i nic do ,mnie nie mowili... wiesz te szczeniece zaloty czy jak to tam nazwac... penadantyzm? a i owszem w postaci tak pzrerysowanej... ze nie usnelam jesli ksiazki nie byly spakowane... albo nie lezaly rowno jedna na drugiej... moja..

Bolące mięśnie

.. ...nawilży ci gardło.I płukaj gardło citroseptem,to wyciąg z pestek grejfruta,,krople na małą ilość wody ,wypłukać i połknąć powoli.Grzyby sie czasem zalęgają jak biezrze sie antybiotyki lub sterydy. Pij herbatę z melisy z dziurawcem [expresowe] - jak to nerwy,to ci ulży.Co ci szkodzi..

Interpretacja Echo serca u dziecka

.. ...udowe + wątroba pod łukiem. Echo: Situs solitus: zgodne powiązania zylno - przedsionkowo - komorowo - naczyniowe.Utrzymuje się niewielki przeciek L - R na poziomie IAS w miejscu FO o śr.ok 2 - 3 mm,Szczelna IVS, nie ma PDA. Wymiary i funkcja serca prawidłowe. IVSd/s 0,59/1,25 cm, LVDd/s..

Co mi własciwie dolega? Neriwca? Inne schorzenie? Chlopak 17lat

.. ...tylna 10/13mm Aorta 27mm łuk 22mm Prawa komora: 25mm Zastawka mitralna prawidłowa V max 0.8 m/s E/A: 1.6 Fala zwrotna: ślad Zastawka aortalna: prawidłowa V max 1.5m/s Fala zwrotna: nb Zastawka trójdzielna : bz V max : 0.6m/s fala zwrotna ślad Zastawka płucna: bz V max: 0.9 m/s Fala..

Fontan i co dalej...

.. ...- kom, prawostronny łuk aorty z koarktacją aorty, cz.nieprawidłowy spływ żył płucnych, calkowity nie prawidłowy spływ zył systemowych ,bradykardia, przełozenie tzrewii. Pozdrawiam Prawda zapraszam na www.sercedziecka.org.pl WiTAJ MEESY! Czy moge zapytac co lekarez stwierdzili po..

Problem z serduszkiem dziecka w 20 tygodniu ciąży

.. ...korelacjach - prawostronny łuk aorty do diagnozy różnicowej z innymi typami * vascular rings * i jeszcze dopisane jest: Anomalia łuku aorty możliwa dysfagia u noworodka. Bardzo proszę o pomoc co to wszystko oznacza bo mówiąc szczerze na wizycie byłam tak zdenerwowana że niewiele co..

AMNIOPUNKCJA

.. ...Boję się tego badania. Czy oznaczenie w ten sposób kariotypu płodu może w tej chwili w czymś pomóc czy lepiej czekać do porodu i nie ryzykować poronieniem? Może ktoś miał taki dylemat lub robił badanie?..

Szerokość aorty

.. ...ktoś może mi powiedzieć czy szerokość aorty 3.2 to norma bo ja slyszałem że 3.0 to górna prawidłowa granica Z tego, co wiem, to 4, 5 cm, ale może chodzi o część wstępującą, a łuk aorty to chyba 3, 5 cm...

ECHO, HOLTER, ZABURZENIA

.. ...Zastawka aorty 3 płatkowa. łuk aorty lewostronny. Przepływ w aorcie wst. 1,56 m/s w aorcie zst. 1,87 m/s HOLTER EKG: 26 - 04 - 2010 Średnia częstość rytmu wynosiła 94 min. Minimalna częstość rytmu wynosiła 42/min o godzinie 04.00. Maksymalna częstość rytmu wynosiła 182/min o godzinie..

Echo serca

.. ...wymiar opuszki aorty, łuk aorty bez zmian Ciągłość przegród zachowana Niezmieniony profil napływu mitralnego Prawa komora bez nadciśnienia Osierdzie wolne Czy badanie echo serca jest prawidłowe ? Dziękuje za wiadomości, Pozdrawiam, Bartosz Chłopie, masz tam wszystko napisane że wszysztko..