łuk aorty

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...rozprzestrzenia się na łuk aorty poza ujście lewej tętnicy podobojczykowej, niekiedy obejmując aortę piersiową i brzuszną, aż do tętnic biodrowych; typ II rozwarstwienia ma swój początek w aorcie wstępującej, a jego zakończenie nie przekracza ujścia lewej tętnicy podobojczykowej, ( typ..

Aorta

Aorta

.. ...na aortę wstępującą, łuk aorty i aortę zstępującą, która przebija mięsień przepony i przechodzi do jamy brzusznej ( aorta brzuszna ). Na całym swoim przebiegu aorta oddaje liczne gałęzie. Od części wstępującej odchodzą tętnice wieńcowe, zaopatrujące mięsień sercowy. Od łuku aorty..

Przewodozależne przepływ obwodowy

.. ...lub wrodzony ubytek łuku aorty. Możliwa jest też wrodzona wada budowy samej komory, sytuacja taka nazywany jest wrodzonym niedorozwojem lewego serca. W przypadku koarktacji aorty, pewien odcinek tętnicy jest znacznie zwężony. Utrudnia to prawidłowy przepływ krwi, zmusza lewą komorę serca..

Olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic (choroba Hartona)

.. ...wszystkie odgałęzienia łuku aorty. Przyczyna choroby jest nieznana, nie można jednoznacznie zaliczyć olbrzymiokomórkowego zapalenia tętnic w poczet chorób autoimmunologicznych. Objawy choroby Hartona. Najbardziej typowe objawy choroby Hartona to ból głowy uniemożliwiający sen oraz obrzęk..

Echo serca - Str. 44

.. ...aortalna :prawidłowa, łuk aorty 25 mm, v maks 1,7 m/s, zastawka miteralna e/a: 1,3 , zastawka trójdfzielna, płucna,miteralna, kurczliwość - prawidłowe AccT:167 ms funkcja rozkurczowa:prawidłowa Wymiary jam serca:lewa komora 31mm/49mm lewy przedsionek 26 mm aorta 29 mm prawa komora 25 mm..

Echo serca - Str. 45

.. ...brzusznej pulsacyjny Wnioski: Struna ścięgnista w świetle lewej komory. Fizjologiczna IT, IP. ( szczególnie zastanawia mnie czym jest ta fizjologiczna niedomykalność zastawki trójdzielnej i płucnej... )..

Propranolol na drżenie rąk

.. ...serca wpostaci zwężenia łuku aorty. Leżałam juz w Krakowie ( klinik Jana Pawła II ) ale nie umieli mi pomóc. Lek bardzo mi pomaga. Jest to b. delikatny lek. Obniża ciśnienie bardzo szybko. Biorę zawsze dwie tabletki. Pozdrawiam Właściwie też mam chyba coś takiego ale jeszcze u lekarza..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...biologiczne . Ja mam zwężenie łuku aorty. Mam przy tym różnice ciśnien. Na lewej rece mam książkowe tzn. 120/80 , natomiast na prawej 140/90 i różnie w zależności od zmian pogody. Mam tez przyspieszone teno. Leżałam już w klinice Jana Pawła II w krakowei ale nie potrafią mi pomóc...

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...wstępującej i części łuku, wstawiono mu sztuczną. Jak narazie, ( odpukać w niemalowane ) wszystko idzie w dobrym kierunku. Mam do Was pytanie, szczególnie do osób które miały kontakt z takim samych schorzeniem. Operacja miała odbyła się około dwa miesiące temu, chciałem Was zapytać czy..

Sklerotyczny łuk aorty

.. Witam.Sklerotyczny łuk aorty - właśnie coś takiego przeczytałem na swoim opisie zdjęcia RTG.Prosze jeśli ktoś wie o przybliżenie tego schorzenia.Wizyte u lekarza mam dopiero na przyszły tydzień.Niemam pojęcia co to jest i czy jest grożne.Proszę o pomoc i..

Co to jest powiększenie łuku aorty? skąd się wzięło?

.. ...wyszło, że ma powiększony łuk aorty. Co to znaczy? Skąd się to wzięło? Czym to może grozić? Jak to leczyć? odpowiedzi na te dwa ostatnie pytania najbardziej mnie interesują. Proszę o radę przede wszystkim te osoby, które mają lub miały podobny problem! Bardzo się martwię, chciałabym mieć..

Powiększenie łuku aorty

.. ...zaczy i powiększony łuk aorty. Teraz moje pytania - co to oznacza? Czym to może grozić? Jak to leczyć? Skąd się to wzięło? Z góry dziękuję za wszelkie odp. Pozdrawiam! Najczęstszą przyczyną bywa zle kontrolowane nadciśnienie. Proponuję wykonac echo serca Witam wszystkich! Moze zaczne od..

4-miesięczne dziecko - szmery serduszka i niezamkniety przewod tętniczy Botalla

.. ...należy zlokalizować łuk aorty, cieśń, aortę zstępującą, lewą tętnicę podobojczykową oraz lewy nerw błędny i odchodzący od niego nerw krtaniowy wsteczny, zawijający się wokół przewodu tętniczego ( rys.22.5.1.1a ). Przewód tętniczy podwiązuje się dwukrotnie: od strony aorty i pnia płucnego..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 3

.. ...Aorty wstępującej i łuku , reinplantacji naczyn dogłowowych . Otarłem się o śmierć , tętniak był bardzo rozległy . Sprawy potoczyły się lawinowo , rano wyszedłem rano do pracy o 17 wieczorem byłem już na stole operacyjnym . Operacja trwała 12 h była wyjątkowo ciężka , ale szczęście w..

Podwójny łuk aorty

.. ...informacji o podwójnym łuku aorty. Szczególnie chciałabym się dowiedzieć jak wygląda operacja korekty łuku. Chenie też porozmawiałabym z osobami, których ten problem bezpośrednio bądź pośrednio dotyczy : ) Witaj! Podwojony łuk aorty to bardzo rzadka wada serca - aorty, więc nie wiem, czy..

Tętniak łuku aorty

.. ...zdiagnozowany tętniak łuku aorty. Pięć lat temu przeszła w trybie nagłym operację pęknietego tetniak aorty brzusznej. Podczas badań wykryto ten drugi tętniak , lecz z uwagi na stan serca po pierwszej operacji nie zdecydowano się na zabieg. Który z ośrodków kardiochrurgii w Polsce ma..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej - Str. 2

.. ...najprawdopodobniej część łuku lewej tętnicy podobojczykowej. No chociaż jak słusznie zauważył lekarz ( angiolog, chirurg naczyniowy ) to opinia kardiochirurgia, który zajmuje się raczej sercem... Pisz do mnie na: emag33@interia.pl... może się wzajemnie pokierujemy, a jeśli nie, to..

ECHO serca interpretacje

.. ...przepływem 1,25 m/s łuk aorty szer 20.7mm z przepływem z Ao desc 1.55m/s separacja osierdzia 1.9 mm osierdzie hyperechogeniczne pogrubiałe szeer 5 mm DGN ASDII ubyttek przegrody miedzyprzedsionkowej typu wtornego hyperechogeniczne osierdzie z separacja 1.9mm chciałabym sie jeszcze..

Echo serca, córka ma 18 miesiecy i podejrzenie MVP

.. ...pozostale zastawki serca, łuk aorty i cień bzm. Co mam teraz o tym mysle? Lekarze mówia że ok ale juz tak raz miałam zbagatelizowalam sprawe i są komplikacje. Moja coreczka jest bardzo nerwowa wsciekła gdy jej coś nie wychodzi, zanosi sie czy to ma związek z jej wynikami???? Mam jej..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...prawidl IVS IP ślad,łuk aorty lewostronny,przepływ skurczowy curak ma 9 lat i wazy 30kg Zuzanna30, 2008 - 03 - 11 20:54:52 ( IP: 82.139. * * * ) Dróga cura kaja ma 4 latka prawie wzzy 17 kg i wynik echo..... RVD * mm * 10,6 IVS * mm * 6,36 LVDd * mm * 26,7 LVPW * mm * 5,51 LVDs * mm *..

Tętniak zastawki i struna rzekoma

.. ...tak jest zawsze )?, łuk aorty lewostronny6, przepływy w normie. - OSierdzie bez zmian patologicznych. WN: ASA. Wiotki AML. Struna rzekoma w LK. Straznie się martwię, proszę o wyjaśnienie tych wad i jakie jest postępowanie w takim przypadku, jakie może to mieć skutki dla dziecka, czy np...

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...wydłużonym i poszerzonym łukiem aorty. Wynik badania Echokardiograficznego wykazał: Zastawka mitralna: faza zwrotna I stopnia Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego: przepływ prawidłowy Frakcja wyrzutowa lewej komory..

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej - Str. 2

.. ...poszerzoną do 5,8 a łuk do 3.8 i zastawkę dwupłatkową - całość do protezowania ,jestem przed operacja i nie mam pojęcia gdzie ją zrobić,mam propozycję w Szczecinie ale nie znalazłam jeszcze żadnej opinii o tym ośrodku - proszę - może ktoś kto korzystał z tego ośrodka się do mnie..

Echo serca 2,5 latka

.. ...w aorcie brzusznej, łuku aorty, pniu i tętnicach płucnych prawidłowe. Przepływy przez zastawki przedsionkowo - komorowe i komorowo - naczyniowe prawidłowe ( niewielka fala zwrotna z zastawki trójdzielnej, śladowa z zastawki t.płucnej - bez znaczenia hemodynamicznego ). Wielkość jam serca..

Zwężenie cieśni aorty u niemowląt - Str. 2

.. ...botala i zwezenie na łuku aort, w 7 dobie zycia miał operacje .w calej ciązy miałam robionych mnóstwo badań i usg i ktg i było w porzo. od 35 tyg.miałam bardzo wysokie cisnienie .40 tygodniu cesarskie ciecie i lekarzowi nie podobało sie ktg .dziecka i dzieki temu że synek urodził sie..

Interpretacja wyników Echa serca u niemowlaka

.. ...przepływem lewo - prawym łuk aorty lewostronny prawidłowy 23.04.2009 - LVEDD 25 mm, RVD 10 mm, IVS 4,5 mm , AoV 9 mm , AoA 13mm , LVESD 13 mm , LVPW 5 mm , MPA 9 mm Wymiary jam serca w normie Kurczliwość mm LV prawidłowa % SF 48 Zastawka aorty dwupłatkowa ( funkcjonalnie ) o ograniczonym..

Przepływ lewo-prawy przez IAS u niemowlęcia

.. ...komentarza u niemowlęcia łuk aorty lewostronny.przepływ lewo - prawy przez IAS w czesci centralnej 4 mm.Przepływ przez PDA z łuku aorty.kontrola za miesiąc. IAS to pregroda międzyprzedsionkowa. PDA to przetrwały przewód tętniczy Botalla. Gdzie maluszek jest pod obserwacją ? Zapraszam na..

Fontan i co dalej...

.. ...- kom, prawostronny łuk aorty z koarktacją aorty, cz.nieprawidłowy spływ żył płucnych, calkowity nie prawidłowy spływ zył systemowych ,bradykardia, przełozenie tzrewii. Pozdrawiam Prawda zapraszam na www.sercedziecka.org.pl WiTAJ MEESY! Czy moge zapytac co lekarez stwierdzili po..

Problem z serduszkiem dziecka w 20 tygodniu ciąży

.. ...korelacjach - prawostronny łuk aorty do diagnozy różnicowej z innymi typami * vascular rings * i jeszcze dopisane jest: Anomalia łuku aorty możliwa dysfagia u noworodka. Bardzo proszę o pomoc co to wszystko oznacza bo mówiąc szczerze na wizycie byłam tak zdenerwowana że niewiele co..

AMNIOPUNKCJA

.. ...Boję się tego badania. Czy oznaczenie w ten sposób kariotypu płodu może w tej chwili w czymś pomóc czy lepiej czekać do porodu i nie ryzykować poronieniem? Może ktoś miał taki dylemat lub robił badanie?..

Szerokość aorty

.. ...ktoś może mi powiedzieć czy szerokość aorty 3.2 to norma bo ja slyszałem że 3.0 to górna prawidłowa granica Z tego, co wiem, to 4, 5 cm, ale może chodzi o część wstępującą, a łuk aorty to chyba 3, 5 cm...

Echo serca

.. ...wymiar opuszki aorty, łuk aorty bez zmian Ciągłość przegród zachowana Niezmieniony profil napływu mitralnego Prawa komora bez nadciśnienia Osierdzie wolne Czy badanie echo serca jest prawidłowe ? Dziękuje za wiadomości, Pozdrawiam, Bartosz Chłopie, masz tam wszystko napisane że wszysztko..