Marian Zembala

Trudniejsze leczenie kobiet na choroby krążenia

.. ...to jeden z najważniejszych ośrodków tego typu w kraju. W ubiegłym roku przeprowadzono tu 1.868 operacji serca. W skali całego kraju w 2006 r. było ich 21.532, wobec 21.843 w 2005 r. i 22.020 w 2004 r...

Wymianiono zastawkę aortalną metodą przezskórną

.. ...Serca w Zabrzu prof. Marian Zembala. Zwężenie zastawki aorty jest obecnie najczęstszą nabytą wadą serca na terenie Europy i Ameryki Północnej. Do tej pory w Polsce jedynym sposobem leczenia takiej wady była klasyczna operacja kardiochirurgiczna. Pacjentom nie zakwalifikowanym do operacji..

Wszczepiono zastawki aortalne nowego typu

.. ...Jak powiedział prof. Marian Zembala - dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu i koordynator programu, w ramach którego stosowane są takie zastawki - w przyszłym roku w kilku ośrodkach w Polsce planuje się ok. 70 - 80 implantacji tych urządzeń, dwóch typów. Zabiegi te będą..

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

.. ...Zabrzu ( ŚCCS ) prof. Marian Zembala. W ubiegłym roku we wszystkich ośrodkach w kraju takich operacji było tylko 71. To nieprawda, że nie ma dawców, są oni po prostu niepotrzebnie chowani - podkreśla prof. Zembala. Konferencję w zabrzańskim ośrodku zorganizowano z okazji przypadającego..

Przeszczepy serca także w Poznaniu

Przeszczepy serca także w Poznaniu

.. ...transplantacyjny prof. Mariana Zembala z Zabrza. O sukcesie operacji będzie można mówić po miesiącu, kiedy będziemy pewni, że nie było wczesnego odrzutu przeszczepu. Nasza operacja się udała, pacjent wrócił na oddział intensywnej opieki medycznej, jego stan jest stabilny - powiedział PAP..

Dobry kardiolog z Wrocławia

.. ...oli.a gdzie przymuje marian zembala? Prof. Zembla przyjezdza do Lubina kLegnicy i przyjmuje w Medicusie. Prof.dr.hab. Marian Zembala przyjmuje w Slaskim Centrum Chorob Serca w Zabrzu. M. Zembala ul.Szpitalna 2 41800 Zabrze Poland 48 322 784 334 48 322 715 266 ( Fax )..

Opinie na temat lekarza.

.. ...pytanie tyczy się Pana Mariana Zembali ( Jak sie do niego * dostać * o ile jest taka możliwość, czy jest możliwa wizyta prywatna,jakiś namiar w miarę możliwości...Będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam Pankracy Nie wiem czy Pan profesor Zembala przyjmuje prywatnie ale wiem ze napewno..