Martwica serca

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...mięśnia sercowego jest to martwica komórek mięśniowych określonego obszaru serca, wywołana zamknięciem światła naczynia wieńcowego najczęściej w wyniku pęknięcia blaszki miażdżycowej. Zawał serca ( atak serca ) może wystąpić w każdym obszarze mięśnia sercowego, najczęściej występuje w..

Zawał dolnej ściany serca

.. ...dolnej ściany serca martwica mięśnia sercowego spowodowana jest zatrzymaniem gałęzi zstępującej prawej tętnicy wieńcowej ( 80% ) lub gałęzi okalającej lewej tętnicy wieńcowej ( 20% ). Podział zawałów serca. Zawał przedniej ściany serca Zawał przednio - boczny Zawał przednio - przegrodowy..

Zawał przednio-boczny serca

.. ...myocardii anterolateralis ) martwica mięśnia sercowego spowodowana jest zatrzymaniem przepływu przez główny pień gałęzi okalającej ( Cx ) lewej tętnicy wieńcowej lub jego odnogi, albo przez odnogę boczną gałęzi zstępującej lewej tętnicy wieńcowej ( odnoga od LAD ). Podział zawałów serca...

Zawał przednio-przegrodowy serca

.. ...myocardii anteroseptalis ) martwica mięśnia sercowego spowodowana jest zamknięciem gałęzi zstępującej lewej tętnicy wieńcowej ( LAD, left Anterior Descending ). Podział zawałów serca. Zawał przedniej ściany serca Zawał przednio - boczny Zawał przednio - przegrodowy Zawał rozległy przedni..

Zawał rozległy przedni serca

.. ...anterioris externus ) martwica mięśnia sercowego spowodowana jest zatrzymaniem przepływu przez główny pień lewej tętnicy wieńcowej albo przez obie główne gałęzie tętnicy wieńcowej. Podział zawałów serca. Zawał przedniej ściany serca Zawał przednio - boczny Zawał przednio - przegrodowy..

Zawał tylnej ściany serca

.. ...parietis posterioris ) martwica mięśnia sercowego spowodowana jest zamknięciem dalszego odcinka gałęzi okalającej ( Cx ) - lewej tętnicy wieńcowej albo tylno - bocznej odnogi gałęzi zstępującej prawej tętnicy wieńcowej. Podział zawałów serca. Zawał przedniej ściany serca Zawał przednio -..

Powikłania zawału serca

.. ...zawału serca ( jest to martwica mięśnia sercowego spowodowana zamknięciem światła naczynia wieńcowego ) dochodzi do licznych powikłań. Najczęstszym powikłaniem są zaburzenia rytmu i przewodzenia, które mogą doprowadzić do śmierci pacjenta ( najczęściej w mechanizmie migotania komór ). U..

Dorzut zawału serca

.. ...powiększenie obszaru martwicy mięśnia sercowego o nową tkankę martwiczą. Dorzutowi zawału towarzyszy z reguły nawrót dolegliwości bólowych w klatce piersiowej, widoczne są także zmiany charakterystyczne dla martwicy miokardium w badaniu elektrokardiograficznym serca ( EKG ). W badaniach..

Remodeling serca (przebudowa mięśnia sercowego)

.. ...udrożnienie i utrzymanie przepływu w tętnicy unaczyniającej obszar martwicy mięśnia sercowego; obniżenie obciążenia serca w okresie wczesnym i odciążenie serca w okresie późniejszym ( terapia farmakologiczna )...

Tętniak pozawałowy serca

.. ...zawału. Zawał serca jest martwicą mięśnia sercowego spowodowaną zamknięciem światła tętnicy wieńcowej. Blizna zawałowa nie ma zdolności kurczenia się. Podczas pracy serca obszar blizny ulega rozciąganiu co doprowadza do ścieńczenia grubości ściany serca. Podział tętniaków serca. tętniak..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...to albo są wywołane martwicą mięśnia sercowego ( zawałem albo mają pochodzenie pozasercowe ). Krótkie przemijające bóle rzadko są związane z chorobą serca. Jakie czynniki mogą wywołać lub nasilić dławicę, co może ją złagodzić. Gdzie jest odczuwany ból wieńcowy?. Dławicę piersiową może..

Enzymy sercowe (markery martwicy mięśnia sercowego)

.. ...Enzymy sercowe ( markery martwicy mięśnia sercowego, markery zawału serca ) są substancjami, których stężenie we krwi wzrasta w czasie dokonywania się zawału serca. Do markerów zawału serca należą: kinaza kreatynowa ( CK ), frakcja mięśniowa kinazy ( CK - MB ), mioglobina, troponiny ( TnT..

Stan przedzawałowy

.. ...dopiero, gdy dojdzie do martwicy komórek. Najlepszym wskaźnikiem dokonanego zawału serca jest wzrost stężenia enzymów sercowych, głównie troponin. Dochodzi to tego jednak w około 4 - 6 godzin od wystąpienia charakterystycznego bólu. Stąd trudno czasem określić, czy w danej chwili doszło..

W zawale serca liczy się przede wszystkim czas

.. ...obszarze dochodzi do martwicy - stopniowo obumiera coraz więcej komórek mięśniowych. Po trzech godzinach ich los jest przesądzony. Jeśli jednak uda się mechanicznie przetkać naczynie wieńcowe ( tak jakby się udrażniało zatkaną rurę ) albo zastosować środek fibrynolityczny, który..

Trombopoetyna chroni serce po zawale

.. ...Research . Zawał serca to martwica fragmentu mięśnia sercowego, będąca skutkiem zahamowania krążenia w naczyniach ( tzw. wieńcowych ), które prowadzą krew do serca. Najczęściej jest on spowodowany zablokowaniem naczynia wieńcowego przez zakrzep i w konsekwencji niedotlenieniem komórek..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...sześciu godzinach, a wtedy martwica może już objąć duże obszary mięśnia sercowego. Dzieje się tak m.in. dlatego, że po wystąpieniu zawału chorzy dzwonią do lekarza rodzinnego zamiast po pogotowie, albo karetka nie zawozi ich od razu do ośrodka kardiologii inwazyjnej. W Polsce mamy..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 41

.. ...rzeczywiscie minelo. Zmartwil mnie jednak fakt ze dzis ( jakies 10 lat pozniej ) kolatanie powrocilo, czuje to jakby skoki cisnienia i zmeczenie serca. Bardzo prosilbym o podpowiedz, czy powinienem pojsc do lekarza? A jak myślisz? Lepiej do wróżki? Do Pana Lecha - oczywiście na podstawie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 53

.. ...mówią, ze nie ma sie czym martwic ale ja nie wytrzymam jeszcze 2 tyg do badania Holtera. Od jakis 2 miesięcy mam codziennie nierówne bicie serca. Byłam najpierw w przychodni gdzie skierowane mnie od razu na pogotowie. Tam porobili badania krwi i EKG i stwierdzili, ze to dodatkowe skurcze..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 20

.. ...to niech się lekarze martwią ja mogę się tylko modlić....... WPW - Zespół Wolffa - Parkinsona - White * a http://www.kardiolo.pl/wpw.htm Jestem Sylwia i mam prawie 52 lata, od dziecka cierpiała na WPW ale lekarze leczyli mnie na nerwice serca, całe zycie bardzo się meczyłam i bała sie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 22

.. ...ablację w Warszawie. Martwie się. Czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej?? I co to za 2procentowe zagrożenie?? Mam pytanie.Pare razy mialem szybkie bicie serca bez powodu.Siedzac wieczorem przed telewizorem.Mam takie objawy zaczyna mi sie ciezko oddychac zaczyna mi walic serce szybko i..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 42

.. ...grozne? prosze bardzo sie martwie. Według mnie ma Pan częstoskurcz nadkomorowy napadowy oraz dodatkowe skurcze komorowe. nieróna praca serca to wlaśnie te niepotrzebne dodatki w postaci skurczy dodatkowych. rówież je posiadam: ) trzeba pogłębić diagnostyke. NIE, zle, wróc. to nie..

Echo serca - Str. 7

.. ...płucnego to nie ma sie czym martwić od urodzinia z wada serca 38 lat razem z wadĄ Witam! Mam 15 lat. byłam niedawno na echo serca i dostałam wyniki. w rubryczce rozpoznanie kliniczne mam wpisane * Vitium cordis ?? * te pytajniki oznaczają wlaśnie, ze nie moge się ostatniego słowa..

Echo serca - Str. 8

.. ...starsznie nie będę się martwiła w święta ( mama idzie do szpitala już we wrtorek ). Oczywiście jeśli dobrze zdozumiałam pierwsze zdanie : * ( ... )ale z samego wyniku echo nie. * Mam nadzieję, że to * NIE * miało oznaczać, że serce nie jest za bardzo zniszczone, aby przeprowadzić..

Echo serca - Str. 9

.. ...Generalnie ok. Bardzo dziękuję Pani za tak szybką odpowiedz. Pani Izabelo mam jeszcze jedno pytanie..czy powinnam się martwić tymi niewielkimi niedomykalnościami? I czy z czasem mogą się one powiększać?..

Echo serca - Str. 10

.. ...bardzo.No i postaram się nie martwic: ) Pani Izabello!!! Mam pytanie, czy na podtsawie EKG które miałam robione dwa razy można wykluczyć jakieś powazne choroby?? usłyszałam od lekarza tylko ze jest super, miałam echo serca dwa miesiace temu robione i tez ponoc jest ok! ale ja mam od..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 23

.. ...Zamiast siedzieć i się martwić, przeżuwać własne myśli, działaj - wstań, wyjdź na spacer, idź do parku, argumentem niech będzie * ROBIE TO DLA SIEBIE, DLA SWOJEGO SERCA, DLA SWOJEGO ZDROWIA * . Wiem, że to nie łatwe i wiem, że spacery nie są lekiem na wszystko, ale ruch pozwala złapać..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 194

.. ...bo oni strasznie się martwią zwłaszcza mama... Boje się jutro jak cholera iść z mężem na sylwestra bo ciągle myśle jak będe się czuć czy znowu coś mnie nie dopadnie - albo kołatanie serca, czy duszność...wkurza mnie to ale jeszcze niestety nie nauczyłam się z tym żyć i nie wiem czy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 574

.. ...domu wychodzic, nie martwic sie o to czy przewroce sie na ulicy.Naprawde polecam dobry psychiatra i problem z glowy. A wczesniej to byly ciagle domysly, a moze to serce , a moze co innego. Zrobilam wszystkie badania i nic nie wykazaly. Faszerowalam sie lekami na uspokojenie , bralam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 583

.. ...to moze byc jakas choroba serca.? lub pluc? : - ( ( ( ( ( ( juz nie wiem co mam zrobic ze soba...jak to sie dzieje to nic mnie nie cieszy,zauwazylam tez,ze po wysilku fizycznym toche mnie zaboli tam....

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 11

.. ...przypadlosc, co mnie martwi i co mi przeszkadza w prowadznieu normalnego zycia, poczym stwierdzila ze jest to nerwica serca, przepisala mi magnumb6. stwerdzam ze jest dla mnie za silne. Poza tym jesrem narazona na nagle zbyt szybkie bicie serca i do ego iskie cisnienie :( nie wiem co mam..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 18

.. ...serca i nie masz się co martwić że będziesz musiał reszte życia spędzić na fotelu, a w chwilach słabości wkręcać sobie że umierasz cz coś w tym stylu. Ja się nadal pytam: czy ta ktoś co jakiś czas 2 sekundowy atak serca? Masakra, wtedy się naprawdę boję :( Ona23 możesz napisać bardziej..

Bajpas i praca

.. ...ze tryskam energia. martwie sie czy to normalne zjawisko po bypassach, bardzo prosze o odpowiedz.a bylabym zapomniala, czasami mam kucia pod lopatka lewa i okolicach serca.izabela. Witaj Izabela. Ja operacje miałem pod koniec kwietnia. Także mam lepsze i gorsze dni. Generalnie staram się..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...czuję się b. dobrze ja mam 42 lata, a przy wieku twojego dziecka ryzyko jest praktycznie zerowe , o nic się nie musisz martwić * * to coś więcej jak lekarze * pozdrawiam...będę tu zagladał napewno pa ...

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...prawde nie mamy sie czym martwic.operacja na otwartym sercu staje sie powoli raczej zabiegiem.mam nadzieje,że moim niezwykle k0rótkim : ) wywodem pomogę młodym,bo do nich głównie kieruje te słowa,osobom które tkwią własnie w panice.SPOKO!TYLKO SPOKO!podpisuje sie pod słowami Sławka.mam..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 24

.. ...przekracza 130. No i to 48 martwiło lekarzy. Ustawili mi rozrusznik na 50 * się włącza. Przy kontroli wychodzi, że korzystam z niego w niecałym 1% uderzeń serca. W HOLTERZE widać, że się włącza, kiedy mam np dodatkowy skurcz nadkomorowy albo miewam sporadycznie częstoskurcz komorowy do 8..

Zmęczenie na sercu

.. ...młodym ( 30 lat ) i martwi mnie to. Ostatnio prowadzę oszczędny tryb życia ( wcześniej bywało różne, m.in. dużo stresów ). Musisz zrobić badania - ekg, ekg wysiłkowe, echo serca, poziom cukru we krwi, lipidogram, trojglicerydy...Bez tego nie da się nic powiedzieć.Idź do kardiologa, bo..

Szybkie tętno - Str. 15

.. ...urok, a ja sie troszkę martwie b choroby serca w mojej rodzinie ma prawie kazdy. Czy ktoś może mi powiedzieć co to może być? Dzięki Witam, przepraszam, że nie na temat, ale nie wiedziałam gdzie zapytać. Mianowicie czy wstawki i zastawki serca to to samo? Jeśli nie to może ktoś wie coś na..

Woda w płucach - Str. 2

.. ...moim synom zeby sie nie martwili. dzis moge o sobie powiedziec :nic mnie ne zlamie .dalam rade i wszystkim tego zycze !A o moim chorowaniu ksiazke bym mogla napisac Moja ciocia trafiła do szpitala. Po badaniach rozpoznano następujące dolegliwości: Niewydolność serca 4 stopnia,..

Rytm węzłowy u dziecka

.. ...nie jest to powód do zmartwienia, w niczym nie przeszkadza i nie ma wpływu na zdrowie dziecka. Wiele więcej nie udało mi się dowiedzieć, jeśli ktoś z Was wie cokolwiek o takich przypadkach, z góry gorąco dziękuję za wszelkie info, bo się jednak niepokoję, sam nie wiem, czy martwić się,..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...srony!!!!!!!!Pozdrawiam!!!!!!!! Nie zamartwiaj się, ja też mam silną nerwicę lękową. Szczególnie ze strony serca - uderzenia dodatkowe i to nie tylko pojedyncze, bóle w klatce piersiowej i plecach, krótkie przeszywania szpadą, długie gniecenia koło mostka, duszności. Mało tego -..

Propranolol - Str. 2

.. ...Witam!! Nie masz się co martwić bo ja własnie tak żaywam ten lek tylko w sytuacjach awaryjnych z powodu nadczynności tarczycy mam częstę kołatania serca i biorę go tylko wtedy kiedy stwierdzam że jest taka potrzeba 1 )Po co łączyć b - blokery selektywne z nieselektywnymi? betaloc jest..

Ablacja - Str. 9

.. ...zabiegu to nie ma się czym martwić : ) nastaw się pozytywnie. Dziekuję. Do 19 grudnia juz niedaleko, a ja jakoś nie mogę znaleźć sobie miejsca. Dobrze, że jutro do pracy, potem w domu, obiadek dla męża,lekcje z dzieckiem, itd. ola - dr kozluka mozesz * dorwać * na forum..

Szmery w sercu są groźne?

.. ...czy nie;/!! wiec sie martwie..!!czasami czuje jak mi mocno, szybko bije..czasem nierówno:( !! pierwsze takie objawy mialam jakies 3 - 4lata temu..ostatnio jakies niecale 3tyg temu...wczesniej bylo ok : ) poszlam do endokrynologa, dowiedzialam sie ze przyczyną kołatania serca może być złe..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny

.. ...Jeżeli jednak bardzo was martwią wasze dolegliwości wyjściem jest jeszcze zrobienie echa prywatnie. Wiem, że to koszt conajmniej 100 zł ( zalezy od miasta i lekarza ), ale co sie nie robi dla swojego zdrowia. Anna Tarkowska mama Adasia, który ma zwężenie i niedomykalność zastawki..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...arytmia.Powiedziano mi,żebym sie nie martwił poniewaz nie jest to nic poważnego tylko trochę utrudia życie,ale ja naprawde nie wiem co myśleć jeżeli bywa tak,że są dni dobrego samopoczucia i jak ostatnio czesto bywa są dni kiedy czuje sie źle.Ciśnienie mam dobre,ale często kołacze mi..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 8

.. ...lekarza po co masz sie zamartwiac? pozdrawiam duzo zdrowia zycze Do Gonia - Dzięki za odpowiedz. U kardiologa bylem 2 miesiace temu. Sądzilem, ze ten ucisk spowodowany jest nadcisnieniem ( przypadkowo zmierzone wowczas cisnienie wynosilo 150/90, a tetno jakies 100!!! ). Kardiolog zrobil..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 39

.. ...organizm//??????bo juz się martwię że to może coś innego a jak o tym myśle to wtedy mam te ataki też... zapomniałam dodać że nękają mnie również kłucia w okolicy serca i nie tylko i duszności......... Witaj Iwka,no cóż skoro lekarz tak stwierdził to z pewnoscią to nerwica,zresztą..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 128

.. ...ok i nie mam czym sie martwic.To badanie podniosło mnie toche na duchu.Teraz tak bardzo nie boje sie tych bolichodz nie raz zdarzy sie ze naprawde mocno za boli. Tobie Kasiopeja tez radze zrobic to badanie.Pozdrawiam. A macie może taki objaw jak szybkie nagle przyspieszone bicie serca mi..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 156

.. ...tydzien i jestem bardzo zmartwiona. Bylam w szpitalu 2 razy i 3 razy u lekarza rodzinnego. Badania moczu, glukozy, serca, cisnienia nic nie wykazaly. Lekarze stwierdzili, ze nic mi nie jest i powinnam po prostu odpoczac. Odpoczywam w domu, poniewaz w tym stanie nie moge ani pracowac, ani..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem - Str. 2

.. ...ok to nie ma sie co martwić, nerwy w tym przypadku ( chyba w każdym: ) ) mogą wszystko jedynie pogorszyć. Jakieś 5 lat temu po echo zdiagnozowanu u mnie wypadanie płatka zastawki mitralnej I stopnia. Lekarze powiedzieli, że to nic groźnego, nawet jeśli powoduje czasem gorsze..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 2

.. ...rzeczy niz ciagle zamartwianie sie nad swoim stanem choroby. Pozdrawiam Dorota od 2 tygodni mam wszczepiony defibrylator,nie wiem jak z nim zyc. czy ta opuchlizna troche zejdzie? Jestem kobieta i chcialabym nosic chociaz lekki dekold a teraz to nie mozliwe.Wiem,ze ratuje mi zycie ale to..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...do osiagniecia, nie martwie sie - z tym urzadzeniem mozna normalnie funkcjonowac - w miare wlasnych mozliwosci oczywiscie : ) Pozdrawiam i wsystkich ktorzy by chcieli o tym porozmawiac zapraszam na gg - 993777 - piszcie nawet jak niedostepny, odpisze napewno : ) Do Moniki!! Powiedz..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 11

.. ...Pozdrawiam. Proszę się nie martwić. Cieszę się, że jest tak jak jest. Mój mąż pamiętał osoby, nawet personel medyczny, nie wiedział gdzie jest, dlaczego tam jest, miał 5 pytań, które zadawał w kółko ( co się stało, gdzie jestem, dlaczego nie mogę wstać, czemu mam cewnik, co to jest ta..

Ruchomy mostek po operacji serca

.. ...wdzieczny. Nie masz się co martwić. U mnie operacja trwała 8,5h, z narkozy wybudziłem się po 13h ( mniej więcej )Najgorzej przeszkadzała mi rura w gardle i aparatura do oddychania. Na szczęście rano, czyli po 4 - 5h mi ją wreszcie wyjęli i było ok. No i pić nie dawali, ale dali za to..

Wypadanie płatka zastawki przyczyną zmęczenia na sercu?

.. ...ukrywam, że stan ten martwi mnie. Dodam, iż około 10 lat temu rozpoznano u mnie wypadanie płatka zastawki mitralnej. Do tej pory rzadko cokolwiek odczuwałem. Teraz czuję się dużo gorzej. Przez pewien czas ( około rok ) dość ciężko pracowałem fizycznie. Aktualnie już tego nie robię. Czy..

Nic ścięgnista w lewej komorze serca

.. ...sciegnista w lewej komorze serca miał robione echo serca i to wykazało. http://www.sercedziecka.org.pl/index.php?url=10_forum.inc To nic takiego. Nie jest to wada serca. Nie musisz się martwić. Pozdr, Ania..

Kilkuminutowy atak trzepotania serca

.. ...mam 21 lat.Najbardziej martwie sie mama bo nie wiem jak jej pomoc a wiem ze czestoskurcze moga byc grozne a zwlaszcza ze tak dlugo je ma i je nie leczy... nie myŚlałas o ablacji ???????????? do tej pory mialam czestoskurcz dwa razy,przerywam go propranolem. mam niedomykalnosc zastawki..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...sesji jestem, i po nerwach, moze przez to że sie martwie o mojego narzeczonego.A sama też nie pije nie palę..nie wiem skąd ten skurcz, mam nadzieję że wiecej tak, nie bede sie czuła. pozdrawiam wszystkich..

Pulsowanie w brzuchu

.. ...brzuch )..myślimy..zamartwiamy sie..ale do lekarza boimi sie pojsc:( nie mam rowniez pojecia od czego to moze byc?moze od nerwow..stresu?? Ojoj, widzę że nie tylko ja się tym martwię i nie tylko ja nie idę z tym do lekarza: ) Strasznie mi brzuch skacze w rytm bicia serca, na dodatek jest..

Interpretacja koronarografii

.. ...w odpr. III. Markery martwicy mięśnia sercowego ujemne. W echo wielkość jam serca w normie, głęboka hipokinaza ściany dolnej i tylnej, kurczliwość pozostałych ścian prawidłowa. Niewielka fala zwrotna mitralna. Na podstawie wykonanej koronarografii ( GPZ - zwężona istotnie na długim..

Śluzak w prawej komorze serca

.. ...tez gdzie dany twor sie znajduje czy w komorze czy w przedsionku. Moja operacja byla interwencyjan gdyz sluzakb byl w stanie rozpadu. Prosze sie nie martwic babcia napewno wroci do zdrowia: ) Do widzenia..

Ból w klatce piersiowej, silny ucisk na mostek

.. ...powrócił. Najbardziej martwi mnie to, że ani jeden lekarz nie potrafil powiedzieć co mi jest i nadal nie wiedźą. Czy na państwowym , czy prywatna kliniki, jeden pies. Dalej się męcze!! Witam , Ja mam 20 lat i od dwóch tyg mam podobne objawy :( A więc uciska mnie mostek mam przyspieszone..

Prawostronna blokada serca

.. ...Ogólnie rzecz biorąc martwić należy sie o przyczyny powstania bloku tzn o chorobę współistniejącą a nie o sam blok. a jakie to moge byc choroby wywołujace taki blok ? Ja miałam robione duzo badan, echo, holter, wszystkie horomony, enzymy sercowe o podstawowych badaiach juz nie wspomne...

Pieczenie w sercu i jego okolicy

.. ...czestoskurczy i to mnie martwi rowniez.. Pozdrawiam i zycze zdrowka i usmiechu: ) czesc skad wiesz ze to czestoskurcze?? miales podczas jakiegos robionego holtera albo ekg? czy tylko masz na mysli szybkie bicie serca. Mnie zawsze pisza tachycardia zatokowa.Czyli mam nadzieje ta..

Dodatkowe skurcze - Str. 4

.. ...siebie,pozdrawiam. Zmartwiłaś mnie tym,że mogę ćwiczyć:/ A co to znaczy,że stale utrzymuje się tachykardia zatokowa?? To akurat chyba nie powinno Cie martwic : ) Tachykardia zatokowa to jeden z typow szybkiego bicia serca,kolejnymi typami sa wlasnie juz tu wspominane czestoskurcz..

Dodatkowe skurcze - Str. 34

.. ...mnie że nie ma sie co martwić tymi naszymi dodatkowymi, bo oprucz dyskonfortu który odczówamy tak naprawde nie ma sie czego bać gożej jest jeśli jest sie po zawale albo sie ma jakąś poważną wade serca, bo istnieją ludzie którzy mają dodatkowe skurcze a ich nie odczuwają są one..

Dodatkowe skurcze - Str. 94

.. ...nadal bys sie bala i martwila . wiem co mowie bo przechodzilem przez to samo. teraz mowie ci z calego serca skorzystaj z wizyty u dobrego psychologa , bo tylko tak mozna sobie pomoc i zaczac normalnie zyc. jest takie przyslowie * zajmij sie zyciem albo umieraniem * a w tym stanie to jest..

Dodatkowe skurcze - Str. 187

.. ...tak to nie ma się czym martwić ale lepiej zobaczyć pozdrawiam a minie widziałam na naszym noeym forum www.arytmiaserca.pl : ) innych chętnych też zapraszamy - mamy tam edwarda koźluka - spec od ablacji. stara sie w olnym czasie nam odpisywać Witajcie Kochani! Dawno się nie odzywałam, bo..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...powiedzial ze mam sie nie martwic i dalej zyc.Mieszkam od 17 lat w Niemczech.Jestem po 2,5 letniej psychoterapi na ktorelm pani psycholog stwierdzila ze mam neuroze serca .Jest mi troche lepiej ale leki i bole w klatce piersiowej powracaja.Basiu co mamy robic zeby ten komfort zycia byl..

Różnica między scyntygrafią serca a konorografią

.. ...10.07.06 i trochę się martwię .Co Ty na to? malgosiu a ile przeszlas etapow kardiolog mowi czy wynik jest dod lub ujemny Scyntygrafia serca to badanie przy użyciu izotopów, obrazuje ona miejscowe ukrwienie mięśnia sercowego dzieki wychwytowi izotopu. Mały wychwyt - niedokrwienie. Czasem..

Wada wrodzona serca ASD II - Str. 2

.. ...porod... troche sie martwie.. no i boje... czy wiecie cos na temat ASD II i ciazy? :( pomozcie ... Witaj Ania ja mam ASD1.Roznica polega na tym ze ASD1 trzeba zamknac przez klatke bo nie ma gdzie zachaczyc implantu i przy tym wystepuje wada zastawki mitralnej.Moj ubytek wynosi 1,4..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 3

.. ...sie co martwic : ) witam: ): ) mam pytanko: ) czy arytmia komorowa rozni sie czyms od arytmii nadkomorowej?? jak tak to bede wdzieczna za jakies informacje na temat arytmii komorowej..: ) pozdrawiam: *..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. ...nie wiem czy mam się martwić i probować dostać się gdześ wcześniej. Będę wdzięczna za wszelkie rady. Dzień dobry. Mam arytmię nadkomorową. Biorę Rytmonorm 300x150x300 i Xartan 50 mg 1 dziennie ( to z powodu nadciśnienia ). I dzisiaj chyba wzięłam rano lekarstwa 2 razy. Kręci mi się w..

Troponina T

.. ...wdzieczny bo bardzo sie martwie.Z góry dziękuje i pozdrawiam Witaj Troponina jest oznaczana z krwi w przypadku gdy podejrzewa sie uszkodzenie miescia sercowego, wiem ze norma jest od 0 - 0,1ng/ml wiec twoj tata nie ma uszkodzonego serca. Powinien jednak znalesc pryczyne zlego..

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...- 3 doba zawału ) i martwica się już rozpoczęła ( nie wykonano angioplastyki ) obecne jest 3 dobę na oddziale intensywnej terapii, samopoczucie zupełnie dobre, po pierwszej dobie poinformowano o rozległym zawale lewej komory i niewielkim obrzęku płuc, rokowania 50/50 i nikt nie chce nic..

Ból w klatce piersiowej

.. ...że nie mam się czym martwić.Zrobiłam badania krwi wszystkie są ok oprócz cholesterolu całk. mam226.7. Podam , że mam 34 lata a w mojej rodzinie występowały choroby serca , babcia - dusznica bolesna i 3 zawały niestety trzeciego nie przeżyła zachorowała na serce w wieku 30 lat , tata i..

Serce z prawej strony

.. ...razie chyba nie ma co martwić się na zapas.. ja żyję już 19 lat na tym świecie i mam całkowite odwrócenie trzewi... zauważyli też dopiero po kilku latach : ) myślę więc, że to takie badanie kontrolne. U mnie też śmieszna sytuacja była, na EKG chyba wyszła, pani doktor poinformowała mamę,..

Uczucie bólu w okolicach serca oraz duszności

.. ...sytuacja strasznie mnie martwi. Zle samopoczucie mija gdy sie czyms zajme i nie mysle o tym ze zle sie czuje. Ale jak tylko zaczne myslec to jest coraz gorzej. Pomozcie mi... Stary, po prostu jest Ci potrzebna pomoc psychologa a nie kardiologa... Żadna infekcja, tylko super rasowa..

Śladowa fala zwrotna do lewego przedsionka

.. ...fala to nie ma sie co martwić Problem pojawi sie wtedy kiedy będą jakieś dolegliwości związane z tą wadą Mam tylko pytanie: dlaczego wykonywano USG przezprzełykowe?? Sluchajcie, ja tez mam sladowa niedomykalnosc zastawki mitralnej. Wyszlo to podczas echa serca ( zwyklego ), gdy..

Padaczka i wady serca

.. ...sie przyzwyczaic pozatym ze praktycznie na ile opisales to mamy podobna sytuacje...jeszcze sugeruje kontrole u okulisty z cisnieniem galki ocznej bo u mnie po latach stwierdzili martwice nerwu wzrokowego..

Ile razy można wymienić by-passy udowo-podkolanowe?

.. ...zucenie papierosow. martwie sie bo malo jem uwazam co jem a tu masz tak tyje. prosze o odpowiedz. dzieki z gory. Bezinwazyjna regeneracja serca - kuracja Oral Chelate firmy ForMor Int. Zapobiegaj by - passom. www.wiecejzdrowia.bloog.pl ( Twoje serce nie ma wakacji ) produkty * kardio *..

Koronarografia - czy to poważny zabieg?

.. ...moglby mi to wyjasnic,bo martwie sie o Moja Mame... Sama tez w przyszlosci chcialabym i zamierzam byc kardiologiem. Z Gory dziekuje. Poszukaj na stronie www.kardiolo.pl - choroba niedokrwienna serca, koronarografia, angioplstyka, zawal serca. Tam jest wszystko opisane.Pozdr spójrz na..

Zioła i leki a zawał serca

.. ...dzien normalnie, nie martwiac sie o ty ze serce im stanie a ty z takimi haslami wyskakujesz??? Troche taktu czlowieku!!! Rzeczywiście masz trudny problem z głową człowieku! Debil... zostaniesz zwolniony z wojska, wystarczy ze powiesz przed komisja o swoim genialnym pomysle... zmien..

I stopień do prawego przedsionka z Echo serca

.. ...sie zaburzenia rytmu, zawroty głowy itp. Przy fali I stopnia nie trzeba sie nadmiernie martwić, może czasem uważać z dużym wysiłkiem no i rozsądnie się odżywiać, ale to akurat trzeba zawsze stosować: )..

Ciśnienie 106/67 i 93 puls

.. ...lat? Nie trzeba się martwić niskim ciśnieniem,bo w starszym wieku samo się podniesie na skutek miażdżycy.W USA nie ma niedociśnienia.,to nie jest choroba,chociaż samopoczucie okropne.W przypadku choroby serca ,to może być problem.Dużo ruchu, kofeiny,na basenik popływać.Przy bardzo złym..

Wada serca PFO i PDA u noworodka

.. ...polozenia ubytku i jego wielkosci. Zycze samozasklepienia www.forumsercedziecka.org.pl Jak jest malutki to nie ma sie cos martwic. Wszystko powinno zniknac. Jedynie trzeba pamietac o zakazie nurkowania w PFO...

Zastawka mitralna - niedomykalność u dziecka

.. ...taką wadą? Bardzo się martwię, proszę o odpowiedź. Kiedyś lekarz powiedział mi, że u dzieci rzadko stwierdza się niedomykanie bo taka budowa serca prawdopodobnie rozwija się wraz ze wzrostem, albo po prostu nie bada się dzieci pod tym kątem, a nie każdy lekarz jest w stanie usłyszeć..

Kołatanie serca w nerwicy

.. ...depresje i bardzo się martwię. Słuchaj, nie stresuj się,... Dla spokoju idź na badanie echa serca. Jeśli tam wyjdzie Ci OK, to nie masz się co martwić o serce. Pewnie masz nerwicę. Zrób sobie wypad na weekend za miasto, codziennie wychodź na spacery. Jeśli badania med. wyjdą OK to..

Zespół hipoplazji lewego serca

.. ...pierwszego etapu nie martwilabym sie ( moja Marta np. nigdy nie miala Norwooda ). Najwazniesze to wierzyc. Pozdrawiam goraco i zaciskam kciuki. Gosia ( gosiap@pt.lu ) P.S. W kontaktach na stronie www.sercedziecka.vmed.pl znajdziesz adresy e - mail do rodzicow dzieci z HLHS operowanych w..

Jaki rodzaj zastawki serca jest najlepszy dla pacjenta?

.. ...jak * cyka * natomiast martwi mnie zmienne INR raz jest w normie czyli od 2:50 do 3:50, a drugi raz jest za niskie bo postatni wynik był 1:50 lek jaki bierze to ACEKUMAROL 4 dawkowanie to jeden dzień 1 tabletka czyli 4 mg a drugi dzień cała tabletka i ćwiatka .W chwili obecnej mam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 3

.. ...odwrotnie:najpierw sie martwie i stad te niemiarowe bicia serca,takie bledne kolo.Czytajac o nerwicy dowiedzialam sie,ze tacy ludzie jak my zyja krocej bo ciagly stres oslabia nasz uklad odpornosciowy i szybciej popadamy w choroby.Boje sie tego bardzo!!!!! U mnie te potkniecia serca..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 7

.. ...rady.Caly czas o tym mysle,martwie sie i boje.A jeszcze jak poczytam jak powazne moga byc skutki nerwicy...Bibiana,co u Ciebie?Agnieszko,jak sie czujesz po operacji?Czasem juz sobie mysle,ze jakby wykazalo cos EKG,ECHO albo holter to byl by problem z glowy bo wtedy moglabym poddac sie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 12

.. ...lewym,jak sie czyms martwie lub stresuje.Ostatnio mialam jakis 2 tygodnie spokoju nic nie odczuwalam do dnia dzisiejszego.Rowniez jakis czas pojawiaja mi sie jakies krostki na prawym policzku i na brodzie, jak nigdy nie mialam problemow z cera tak teraz mnie dopadlo paskudztwo.Wydaje mi..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 13

.. ...strasznie się o mnie martwi...żal mi go..ciągle myśle o śmierci,ciągle mu mówie że niedługo umre...tak się boje...Pomocy... Witam cię gorąco! nie martw sie Olu ,ta panika to normalny objaw.Każdy zdrowy człowiek zaczyna sie bać jeżeli dzieje sie z nim coś nie tak - a zwłaszcza jeżeli..

Operacja zastawek - najpoważniejsza z operacji?

.. ...Więc proszę się nie martwić na pewno wszystko będzie dobrze. czesto przegladam wasze opinie na temat schorzen serca sa one i dobre dajace nadzieje i smutne budzace strach mam 4o lat oczekuje na operacje zastawki mitralnej i trojdzielnej 3 i 4 stopnia bardzo sie boje chcialabym aby ktos..

Bóle serca w młodym wieku

.. ...szczególowej diagnozy co mnie martwi,jakby tego było mało boli mnie dosyc czesto klatka piersiowa i gurne czesci pleców,kucie w sercu no i te okropne duszności,ktore nieraz sie nasilają:( chodze na terapie do psychologa ale jakos nie jestem jeszcze przekonany aby to mi pomogło!!!! nie..

Niski puls po porodzie

.. ...tragedia Troche sie tym martwie bo to juz bradykardia? Witam.Jestem sześć tygodni po porodzie i też zauważyłem znaczny spadek szybkości bicia serca.Mam teraz puls ok.60 i te ż się tym martwiłam ale nie czuję się źle. Moze my jak sportowcy?Serce w ciazy przeciez jest obciazone,a sportowcy..

Wysoki puls od ponad 80 do ponad 100

.. ...ponad 100. Troche sie martwię, czy to moze byc na tle nerwicowym? Co to moze być i czy wysoki puls moze wskazywac na jakieś choroby serca? Pozdrawiam. Mój mąż miał taki wysoki puls, niezaleznie od wysokości ciśnienia. Okazało się, że ma kardiomiopatię. Inne objawy tej choroby to obrzęki..