Masa

WPW (zespół Wolffa - Parkinsona - Whitea)

.. ...holterowskie; EKG wysiłkowe ( w zapisie EKG zanika fala delta charakterystyczna dla tego zespołu ). Leczenie zespołu WPW. masaż zatoki szyjnej, leki przeciwarytmiczne, kardiowersja, ablacja drogi dodatkowej...

Przerost mięśnia sercowego (przerost lewej komory serca)

.. ...sercowego na tlen ( wzrasta masa mięśnia sercowego a naczynia wieńcowe nie mają możliwości rozrostu ). Wszystkie te zmiany w morfologii serca prowadzić mogą do zawału serca, niewydolności zastoinowej ( spadek kurczliwości lewej komory ) i upośledzenie jej napełniania, zaburzeń rytmu..

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

.. ...zawał serca ( wzrasta masa mięśnia sercowego ). Nadmierne napięcie układu przywspółczulnego - przez nerw błędny ( X nerw czaszkowy ) może być przyczyną migotania przedsionków. Kilkuletnie obserwacje zawodowych sportowców wyczynowych ( grupa 46 osób - 80% uprawiało kolarstwo ) wykazały,..

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

.. ...rozpocząć zewnętrzny masaż serca. Masaż serca prowadzi się w dolnej połowie mostka.Ratownik kładzie dwa palce ( wskazujący i środkowy na łuku żebrowym poszkodowanego i przesuwa je aż do kąta żebrowego ( miejsca połączenia obu obu łuków żebrowych ), tak że jeden znajduje się nad..

BMI (wskaźnik masy ciała, body mass index)

BMI (wskaźnik masy ciała, body mass index)

.. ...prostego wzoru, w którym masa ciała w kilogramach dzielona jest przez wzrost w metrach podniesiony do potęgi drugiej. O otyłości mówimy w sytuacji gdy tłuszcze stanowią 20% wagi mężczyzny lub 30% masy kobiety. Pośrednią metodą obliczenia zawartości tłuszczów jest właśnie wyliczenie..

Dieta cukrzycowa (leczenie niefarmakologiczne cukrzycy typu 2)

Dieta cukrzycowa (leczenie niefarmakologiczne cukrzycy typu 2)

.. ...między 20 - 25. Nadmierna masa ciała osłabia działanie doustnych leków przeciwcukrzycowych i jest czynnikiem zwiększającym ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo - naczyniowego. Otyłość może być powodem niemożności zgrania terapii lekami i dietą tak by osiągnąć normoglikemię. Cukrzyca..

Migotanie komór

.. ...rozpocząć zewnętrzny masaż serca. Należy klęknąć obok nieprzytomnego, ułożyć obie dłonie jedna na drugiej ( można spleść palce ) na środku mostka reanimowanego i rytmicznie uciskać klatkę piersiową. Ręce ratownika muszą być wyprostowane w łokciach. Masaż prowadzimy z częstością około 100..

Profilaktyka zawału serca

Profilaktyka zawału serca

.. ...poziom glukozy oraz masa naszego ciała. Podwyższony poziom cholesterolu LDL lub triglicerydów ( TG, trigly ) wiąże się ze wzrostem ryzyka wystąpienia miażdżycy, a w konsekwencji - zawału serca. Podobnie podwyższony poziom glukozy we krwi zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2, która..

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK)

.. ...zależne są metody reanimacji. Przy migotaniu komór czy rozkojarzeniu elektromagnetycznym wskazana jest defibrylacja. Przy asystolii defibrylacja jest bezcelowa i należy wykonywać zewnętrzny masaż serca...

BMI u dzieci

BMI u dzieci

.. ...nadwaga, otyłość ). BMI = masa ciała w kg / wzrost w metrach do kwadratu Obliczenie jest proste a wynik dostarcza istotnych informacji ludziom dorosłym. W przypadku dziecka, jedne prosty wzór to za mało by uwzględnić wszystkie przemiany zachodzące w młodym, ciągle kształtującym się i..

Pierwszy w Polsce automat do masażu serca

.. ...wykonuje zewnętrzny masaż serca przez ucisk klatki piersiowej na głębokość 4 - 5 cm i w tempie ok. 100 uciśnięć na minutę - czyli zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji - poinformowała rzeczniczka prasowa szpitala Adriana Sikora. Zainstalowanie urządzenia na klatce..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 15

.. ...mm, ściana tylna 9 mm, masa mięśnia lewej komory 184 g., frakcja wyrzutowa 70%, wypadanie płatka zastawki mitralnej i trójdzielnej I stopnia + fala zwrotna I stopnia Skierowano mnie na ponownego Holtera ( na poprzednim byłem na Biosotalu i miałem w nocy b. niskie tętno, do 39 uderzeń ),..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 64

.. ...zfrajerowac! wystarczy masarz tetnic szyjnych bez podpalania sie : ) polakom gratulujemy głupoty! poczytajcie o tym szkoda naiwnych ludzi co robią z siebie do konca zycia kaleki niestety u mnie masaz zatoki szyjnej nic nie pomaga nie pomagaja leki antydepresyjne ani beta blokery .ponoc..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 65

.. ...manipulacjach, mobilizacji PNF, masażu ). Wtedy ruch glowy w bok powodował zaburzenia widzenia, ale myśle, że to przez te spiete mięśnie. Teraz 30 kwietnia był też taki atak ( choć ataki 9 - 10 miałam dwa razy w miesiącu reszta to małe ataczki ) gdzie na drugi dzień córka nie wytrzymała..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 31

.. ...wie i jest zadowolony? Masa ludzi , wrzuc w wyszukiwarke na forum * ablacja CK Anin * , albo poczytaj watki: po ablacji, skurcze dodatkowe. Nie mam akurat czasu pisać. Nie czeka sie długo ja troche z własnej winy to wydłużyłam oczekiwanie. Musiałam doleczyć zęby - to mi troche czasu..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 50

.. ...sale operacyjna bylem masakrycznie wystraszony i sie balem :P a tak dla każdego, bardzo ważny dla mnie cytat: * Poczucie zdrowia zdobywamy tylko przez chorobę * pozdrawiam : ) Witam.Mnie zakwalifikowano do zabiegu bez żadnych badań poprzedzających ablację,ani nic nie mówiono o..

2-ga ablacja za mną

.. ...podskakujące serce. MASAKRA. Myślałam,że się wykończe. Pytałam lekarzy o te skurcze, ale oni są zdania, że po zabiegu powinno to ustąpić. Tak tylko, że one nie były spowodowane podrażnieniem serca podczas ablacji. Kiedy powiedziałam o tym lekarzowi spytał czy przed zabiegiem miałam jakąś..

Echo serca - Str. 2

.. ...( SUK ) 86,5 SRED MASA HB W KRWINCE MCH 28,9 ROPONINA 0,030NG/ML TROPONINA 0,030NG/ML SOD 142 POTAS 3,4 CHLORKI 105 PLT 279 aa i mam napisane jeszcze arrythmia sinusalis to chyba niemiarowosc zatokowa..

Echo serca - Str. 7

.. ...Frakcja wyrzutowa 63% Masa mięśnia lewej komory 116,8 g Wnioski: IM - ślad, IT ślad pozostałe zastawki i przepływy w normie. Proszę o wyjaśnienie skrótów IM i IT co one oznaczają? Nie mam nadciśnienia a wręcz przeciwnie, moje RR po wysiłku 90/60mmHg Dziękuję. IM , IT - niedomykalnośc..

Echo serca - Str. 8

.. ...części komory - EF: 56% - masa mięśnia LK: 372,1g Wnioski: - Pogrubiały mięsień ścian LK z obniżoną nieco podatnością. - Dyskretne zmiany kurczliwości j.w. - Funkcja skurczowa w granicach normy - IM I * , IT ślad. Z tych wszystkich liczb zrozumiały jest dla mnie tylko parametr EF który..

Echo serca - Str. 11

.. ...wym. serc ;LK - 44mm;Masa miesnia LK - ;210g,LP32 - mm,Aorta - 24 - mm,PK - 37mm.MięsięńIVS;14mm,tyl;9mm,. Zastawki;mitralna - płatki prawidłowej morfologi,ślad fali zwrotnej;aorta - płatki oprawidłowej morfologi i ruhomości;trujdzielna - płatki oprawidłowej morfologi,fala zwrotna1;płuca..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 3

.. ...decyduj się tylko na masarz wodny lub bicze wodne w okolicę klatki piersiowej z przodu i z tył bo włączy się kabelek i fikniesz jak ja : ). Mi lekarz przepisał nawet dzisiaj METOKARD 50mg w dawce pół dziennie. Jest to jedyny lek który naj mniej obniża ciśnienie reszta bardziej. Głowa do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...wykluczyc helikobater, masakra. Pierwsza rzecza ktora zrobilem byla wizyta u psychologa, przepisal mi on serie ziol i lekow hhomeopatycznych. Raz juz mialem - podobna sytuacje i po takiej terapi stanolem na nogi w przeciagu paryu dni. Psychicznie mam juz naprawde dosc, nie umiem sobie z..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 9

.. ...nie rozwiąze problemu... myślę że dla mnie najlepsza jest jadnak wiara w Boga... nie raz mi pomogła.. jestem chętna się spotkac lub podyskutowac na gg z Wami - piszcie w razie co na sunrise150@gazeta.pl..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...a dodatkowo robi mi masarz głowy. Pomaga to trochę. Gdyby to robił ktoś, kto ma doświadczenie w tym napewno by pomogło. Ale ja mieszkam akurat w takiej dziurze jak Wałbrzych że takowych gabinetów tu nie uświadczysz.Spróbuj dodatkowo zaopatrzyć się w płytę relaksacyjną z sugestiami.Jak..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 27

.. ...mój ukochany zrobi mi masaż. Kiedy tylko dotknie moich pleców, nie mogę się nadziwić, że w przeciągu dosłownie chwili byłam w stanie tak spiąć mięśnie. Czuję, jak takie spięte kulki ( jak z kauczuku ) przemieszczają się pod skórą. Ból znika, kiedy się je rozmasuje, nie jest to łatwe,..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 18

.. ...sekundy ale jest czasem masakra, jakbym umierała :( ( ( Ja też na to cierpie dowiedziłaem się rok temu oczywiście po długich wędruwkach po lekarzach bo w szpitalu oczywiście niczego nie stwierdzono. Kardiolog do którego trafiłem wysłał mnie na echo serca bo podejrzewał właśnie tą wade/..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 25

.. ...przyspiesza serce do ponad 200 masakra a drugi jeszcze lepszy ze duszno po nim jakby po klacie walec przjechal i czlowiek ma ochote uciec ze stolu ale nie ma sily wstac ) ale drogi nie stwierdzono i wpw nie mam. W echu stwierdzono wypadanie platka zapisano magnez potas betabloc jakbym..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 29

.. ...bardzo ciężki sport, masa ćwiczeń wysiłkowych, walki, zawody, egzaminy, można powiedzieć, że nieraz ostatkiem sił schodziłem z sali, ale co do tego okresu to czułem się świetnie, siniaki szybko znikały, mogłem wyjść na 10 piętro bez zadyszki, bardzo mało przeziębień! Niestety 2 lata temu..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie?

.. ...przerwania arytmii - masaz tetnic szyjnych i galek ocznych, ale niestety nie wiem jak sie to fachowo robi ( robili mi tak na pogotowiu przy pierwszym czestoskurczu w zyciu, ale nie dzialalo - poza tym strasznie nieprzyjemne, bo lekarka tak mi te oczy wciskala, mam wrazenie ze mi wpadna..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja? - Str. 2

.. ...kardiologów w Łodzi. Tam jest masa ludzi z Polski, którzy zawiedli się na lekarzach z innych miast. Są tu pacjenci z Warszawy, ze Śląska, z Krakowa ( od kiedy wykopali pro. Malca z kliniki ), z Elbląga, Wrocławia, Gołdapi, a nawet z Niemiec. Wielki szacunek dla Pani za tak dzielną..

Śpiączka po zawale serca

.. ...przytomnosc,robili jej masaz serca i podali leki po zabraniu do szpitala odrazu podali jej leki ,byla dwa dni pod ich wplywem nieprzytomna ,teraz mija trzecia doba po odstawieniu lekow a mama nadal jest nieprzytomna lekarze mowia ze trzeba czekac .... oddycha sama bez respiratora ale..

Hipotomia ortostatyczna

.. ...pozycji,a oprócz tego dbać o swoje ciśnienie - ćwiczyć, unikać używek ( choć przy niskim ciśnieniu kawa dobze robi: ) ),oraz pobudzać krążenie przez np masaże podczas kąpieli. Pozdrawiam serdecznie,Asia: )...

Silny ból w okolicach serca

.. ...Natomiast po godzinie 18:00 masakra.Przez dwa dni bolało mnie serce.A teraz mam mdłości,słabo mi, napady zimna lub gorąca,w nocy nie śpie, czasami się ślinię( ale to w nocy )i do tego spóźnia mi sie okres juz od 20dni, a nigdy tak nie miałam( miesiączkuje już od 10mies. ) Cześć..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 22

.. ...dokuczliwy ale teraz poprostu masakra:( Zreszta ja nawet jak zle sie czuje nie pokazuje tego,jestem osoba rozesmiana smieje sie i jeszcze innym dodaje otuchy.Zartuje sobie ze mam mam duze serce bo kocham moich bliskich tak mocno: )Pozdrawiam Witam Mynia ja ogólnie czuję się dobrze ...!!..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 27

.. ...bardzo wdzieczna: ) witam. choruję na kardiomiopatię przerostową i niebawem będę miał operację. ale ostatnio dowiedziałem się że przerostowa może zamienić się w rostrzeniową.jakim cudem? pozdrawiam; )..

Szybkie tętno - Str. 5

.. ...popołudniu,bo jestem umówiona na masaż pleców.O Boże,jak moje plecy tego potrzebują... No i oby przystojny był Pan Masażysta... Mnie te zniezbyt te upaly odpowiadaja. Ale pije duzo wody mineralnej, a jak jestem w domu, to mam pod reka zwilzony reczniczek, i przykladam sobie do twarzy..

Szybkie tętno - Str. 7

.. ...Dziś się wybieram na masaż,może się trochę zrelaksuję po wczorajszej akcji na basenie. Miłego popołudnia... a ja dzisiaj miałam częstorkurcz... i się cieszyłam jak głupia:D Moja lekarka rodzinna wmawia mi nerwicę i chorobę tarczycy:/ ehhh Oj dziewczyny dziewczyny! Spuscic Was na dwa dni..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...zrobiła mi taki jakby masaż brzucha, a później przyszli lekarze. Zapytali się jak ciśnienie i puls. I podali mi wyniki stwierdzając, że są one złe i że mam arytmię, szmery w sercu, i przerośnięte coś tam. Przypisali mi jakieś tabletki i kazali iść do domu. W kolejne dni dbała o mnie..

Ablacja przez dr. Koźluka - Str. 2

.. ...przypadkiem 5 godzin masakra. Czy po wizycie u doktora Koźluka masz dobre wieści? Pozdrawiam serdecznie i serducho niech się trzyma! Do Eweliny. Dr Koźluk powiedział, że muszę się uzbroić w cierpliwość i jeszcze poczekać, niech się serce podgoi, to wtedy zobaczymy - może następne palonko..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...autobusu podbiec to jest masakra nerwy plus bicie szybkie serca i podczas naglych ruchow. Dziwna sprawa. Musisz spotkać się z kardiologiem. Najlepiej takim który zajmuje sie elektrofizjologią. Parcownie elektrofizjologii są w praktycznie wszyskich Klinikach Kardiologii przy Akademiach..

Raz na jakiś czas serce zaczyna bić o wiele mocniej

.. ...czujesz...pozdrawiam i wierz mi, że masa młodych osób ma takie objawy - sama się o tym przekonałam..PS jeżeli masz jakieś zaburzenie serca związane z silnym biciem zerca, nie tylko nie możesz palić, ale nawet nie zaleca się picia alkoholu, picia kawy itp. aha jeszcze jedno..u mnie też..

Niedoczynność tarczycy - Str. 21

.. ...waliło , atak dusznosci masakra przyjechało pogotowie odrazu diagnoza nerwica ; podali relanium i pojechali wtedy zaczeły sie moje problemy . Byłam u lekarza rodzinnego który zlecił podstawowe badania krwi moczu i tsh i do tego tableteczki na uspokojenie i do domku . Odebrałam wyniki i..

Propranolol

.. ...to:sennosc,meczliowosc,oszolomiienie,spadki cisnienia Witam, od miesiaca lekarz przepisal mi propranolol z powodu bolow glowy, zauwazylam, ze masa ciala wzrosla o 4kg, co jest przyczyna, moze nie powinnam zazywac tego leku?..

Propranolol - Str. 3

.. ...przeszły ( trwaly trzy dni masakra ), czy mam go brac codziennie zeby nie powróciły czy tylko jak sie znowu zacznie?? czy nie narobie sobie szkody jak rano nie wezme?? pozdrawiam witam ja propranolol 10 mg biore od 10 miesiecy,moze jest troche lepiej ale nie do konca.pozdrawiam,dostałam..

Po bajpasach - Str. 4

.. ...sie dowiedzialam jest masa przychylnych ludzi ktorzy chetnie odpowiedza na rozne pytania na ktore my nie umiemy sobie odpowiedziec. pozdrawiam cieplutko. kazda operacja chirurigiczna zagraża życiu i zdrowiu.W podrecznikach jest podawane smiertelnosc przy by pasach na 4 - 5% czyli..

Po bajpasach - Str. 6

.. ...strasznie śmierdzi i bardo go boli. Czy ktoś może coś mądrego mi polecić albo chocizż podtrzymać na duchu.Strasznie się boję żeby nie była to gangrena lub jakieś inne dziadostwo.Poradzcie coś proszę. ANIA..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 3

.. ...był nieco inny - tzn. masaż wykonany był na głowie i twarzy ( też póltorej godziny !!!!! ) i potem chyba trochę mnie jednak głowa bolała i trochę kręciło mi się w głowie. Taki stan utrzymywał się w piątek i w sobotę i był jak mi wyjaśniono wynikiem poruszenia receptorów na głowie, ale..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 4

.. ...relaksacyjny??? A może te masaże metodą refleksologii, na które ostatnio mój organizm zaczął podobno ( według refleksologa ) reagować odpowiednimi reakcjami??? Nie wiem, ale od ostatniego ( piątego z kolei ) - przełomowego - masażu jest znacznie lepiej. A może wszystko po trochu??? Mam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 8

.. ...i łapaniem oddechu, masakra. Można wytrzymać z zawrotami głowy, osłabieniem mięśni, tachykardią i nudnościami, ale brak snu to już przegięcie ) Do Gosi. Gosiu ja kiedy jestem bardzo mocno zdenerwowana moje serce zazwyczaj jest spokojne.Jednak w momentach kiedy wyciszam się,jestem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...poniedziałku chodzę na masaż kręgosłupa szyjnego i obręczy barkowej , magnetronic i laser . Fachowcy mówią , że mam lekko opadnięte lewe ramię i zalecają aby na nim nie nosić torby . Faktycznie odkąd pamiętam torby lub torebki noszę na lewym ramieniu - może coś w tym jest. Ucisk w głowie..