Mechanizm powstawania

Powstawanie blaszki miażdżycowej

Powstawanie blaszki miażdżycowej

.. ...naczynia, właśnie w tym mechanizmie dochodzi najczęściej do zamknięcia tętnicy wieńcowej i w konsekwencji zawału serca. Blaszka miażdżycowa uszkadza również głębsze warstwy ściany tętnicy, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju tętniaków. Etapy powstawania blaszki miażdżycowej. 1...

Patogeneza blaszki miażdżycowej

Patogeneza blaszki miażdżycowej

.. ...blaszki miażdżycowej - mechanizm powstawania blaszki miażdżycowej. 0. Przyczyny powstawania blaszki miażdżycowej. cholesterol LDL turbulentny przepływ krwi ( stres ciśnieniowy ) niezidentyfikowane czynniki / toksyny homocysteina palenie papierosów infekcje wirusowe nadciśnienie kompleksy..

Hibernacja mięśnia sercowego w chorobie wieńcowej

.. ...niedokrwienia, czy też objawem mechanizmów degeneracyjnych. Pewne jest, że dochodzi dochodzi do komórkowych zmian wstecznych, polegających na zaniku włókien mięśniowych, pojawieniu się małych mitochondriów oraz powstawaniu skupisk glikogenu. Mimo, że nie poznano do końca mechanizmów..

Zjawisko reentry

.. ...jednym z najczęstszych mechanizmów, w jakich dochodzi do powstawania zaburzeń rytmu serca. Aby zjawisko reentry miało szansę zaistnieć, impuls musi być przewodzony jednocześnie dwiema drogami. Zwykle, jedna z dróg przewodzi impuls z dużą prędkością ( droga szybka ), druga ze znacznie..

Paroksetyna (ParoMerc, Paxeratio, Paxtin,Rexetin, Seroxat, Xetanor)

.. ...serotoninie są jednym z mechanizmów powstawania zaburzeń depresyjnych i lękowych. Paroksetyna jest stosowana w leczenie zaburzeń depresyjnych, również w epizodach depresyjnych i depresji związanej z urazem psychicznym ( zespół pourazowy ). Terapia paroksetyną jest także skuteczna w..

Ramipril (Axtil, Mitrip, Piramid, Polpril, Ramicor, Tritace, Vivace)

.. ...- nefroprotekcja ). Mechanizm działania ramiprilu, i innych leków z tej grupy jest złożony. Bezpośrednio polega na hamowaniu powstawania angiotensyny drugiej. Pośrednio jednak wpływa na wzrost stężenie bardykininy ( substancja miedzy innymi rozkurczająca naczynia ), spadek stężenie..

Zespół jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego

.. ...Dokładne przyczyny i mechanizmy powstawania choroby nie są znane. Uważa się, że dochodzi do zaburzenia odczuwania wrażeń bólowych z obszaru jelit, zaburzenia ich motoryki oraz być może pewnych zmian w przewodnictwie nerwowym w mózgu. Za ostatnią teorią przemawia częste współistnienie..

Clopidogrel (Klopidogrel, Aprelex, Plavix, Zyllt)

.. ...Clopidogrel blokuje mechanizm agregacyjny zależny od ADP, modyfikując strukturę receptora dla tej substancji znajdującego się na powierzchni trombocytów ( receptor GPIIb/IIIa ). Po okresie około tygodnia stosowania leku, aktywność płytek spada do około do 40 - 60%. Clopidogrel jest..

Częstoskurcz

.. ...i komorowe. Częstym mechanizmem powstawania nadmiernej ilości pobudzeń jest zjawisko reentry dające tzw. częstoskurcze nawrotne ( zatokowy lub węzłowy ). Częstoskurcz może mieć także charakter napadowy, powstaje wtedy w ektopowym źródle rytmu, położonym poza prawidłowym układem..

Aliskiren

.. ...Administration ) w 2007 roku. Mechanizm działania nowego leku polega na blokowaniu reniny, pierwszej substancji w łańcuchu układu renina - angiotensyna - aldosteron ( układ RAA ). Leki blokujące powstawanie lub działania angiotensyny ( inhibitory konwertazy na przykład enalapril,..

Niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

.. Mechanizm działania leków z grupy niesterydowych leków przeciwzapalnych ( NLPZ ) polega na hamowaniu aktywności enzymów z grupy COX ( cyklooksygenazy 1 i 2 ) katalizujących reakcje powstawania substancji prozapalnych nazywanych prostaglandynami. Większość NLPZ blokuje zarówno COX1 jak i COX2, różnią się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...bezradności, w której wyjaśnił mechanizm powstawania bierności i rezygnacji! Polski tytuł książki Optymizmu można się nauczyć - jak zmienić swoje myślenie i życie. Wydawnictwo - Media Rodzina of Poznań, Inc. ul. Pasieka 24, 61 - 658 Poznań. Tak się czujesz - jak myślisz! Niezależnie od..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...Warszawie. Poznałam tam mechanizmy powstawania tego lęku, sposoby radzenia sobie, różne relaksacje itp. Ale za dobrze by było aby całkowicie mi przeszło. Moja głowa wie, że te wszystkie objawy, które do tej pory mnie nawiedzały podczas paniki to tylko nerwy, więc zaczynam odczuwać teraz..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 566

.. ...psychologa, który wyjaśnił mechanizm powstawania bólu. Ponadto stwierdził, że moje dolegliwości to po prostu obniżona odporność na stres wskutek przepracowania i nadmiaru innych obowiązków. Trochę pomogło ale lęki dalej zostały. 2. Wyjazd do rodziny na wieś - kompletna głusza. Tam od..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 852

.. ...wczesniej dosc dobrze znalam mechanizmy powstawania i trwania nerwicy i depresji. Ale ten kurs dal mi wiedze o roznych technikach dawania sobie rady, z tym, ze ich nie praktykowalam : - ( , bo akurat w czasie terapii bylam w niezlym stanie i nie bylo mi to w ogole potrzebne. Potem jakos..

Chelatacja - Str. 13

.. ...przystępny sposób na temat mechanizmów powstawania miażdżycy i chorób nowotworowych i jak sobie z nimi radzić. Pozdrawiam Plytkę ( nie dotyczy chelatacji ), oczywiście, mogę udostępnić. jurek lublin do Sz.P. Stokłosy - przykro mi powiadomić Sz.P., że EDTA jak też vasolastine nigdy nie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 41

.. ...dokłądnie opisał mi mechanizm powstawania tych zaburzeń, poem powiedział mi, czego mogę się spodziewać po ataku, co jest groźne a co nie, następnie przepisał mi Polfenon i Bioxetin, w późniejszym czasie także nitroglicerynę. Nie chciałam Bioxetiny, bo to przecież lek antydepresyjny ale..

SIADH (zespół nieadekwatnego wydzielania wazopresyny) po SSRI/SARI

.. ...doświadczenia własne. Mechanizm powstawania polekowego SIADHu nie jest do konca poznany - prawdopodobnie leki wpływające na układ serotoninergiczny działają m.in. w obszarze podwzgorza,w którym to następuje produkcja i wydzielanie m.in. wazopresyny ( ADH ),czyli hormonu odpowiedzialnego..

Osoby które pozbyły się nerwicy, lęków?

.. ...mojej pewnej swiadomosci mechanizmow ich powstawania i rozwijania sie, oraz akceptacji tych atakow. Poniewaz ja juz tych atakow mialam w zyciu lekko liczac pare tysiecy, to juz wiem, ze od tego sie nie umiera. I ja sie samych atakow nie boje, nie oczekuje, ze nastapia, nie trwam w..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 28

.. ...prawdopodobnie łączy nas mechanizm powstawania tych objawów. frubelek mieszkalam w dąbrowie bardzo długo, moze nawet znałysmy się, dobrze znam Gołonóg, a ty z której jestes dzielnicy?, pozdrawiam czesc Wszystkim Dziekuje za przywitanie! ja znam osobiscie pare osob z roznymi nerwicami..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 53

.. ...publicznych.Wytłumaczono nam mechanizm powstawania tej przypadłości, jak sobie z tym radzić, tłumaczono,że te dolegliwości nie mają nic wspólnego z prawdziwą chorobą jakiegoś organu.Dużo tego mogłabym pisać.W każdym razie wbito mi w głowę, po pierwsze jak sobie radzić w razie napadu i to..

Szmery sercowe a ECHO serca

.. ...jest w uproszczeniu mechanizm powstawania szmerów sercowych. głośność szmerów opisywana jest za pomocą ogólnie przyjętej sześcio stopniowej skali levine * a. stopnie tej skali zdefinjowane są następująco: 1. szmer na granicy słyszalności , stwierdzany po chwili w trakcie osłuchiwania. 2...

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 12

.. ...bezradności, w której wyjaśnił mechanizm powstawania bierności i rezygnacji! Polski tytuł książki Optymizmu można się nauczyć - jak zmienić swoje myślenie i życie. Wydawnictwo - Media Rodzina of Poznań, Inc. ul. Pasieka 24, 61 - 658 Poznań. Tak się czujesz - jak myślisz! Niezależnie od..

Czy to jakaś nerwica?

.. ...radzic. Poza tym zapraszam Cie na watek * Z nerwicy sie wychodzi * , na ktorym zamieszczam posty osób, które wyszły lub wychodza z nerwicy i inne informacje przydatne w radzeniu sobie z nerwica.Pozdrawiam...