Medycyna chińska

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 740

.. ...subtelna energia, znane z medycyny chińskiej od conajmniej 5000 lat. W skrócie metoda ta polega na opukiwaniu meridanów czyli kanałów energetycznych oraz skupianiu się na aktualnym problemie. EFT w prosty i skuteczny sposób pozwala usunąć z organizmu blokadę istniejącą w przepływie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1030

.. ...przez nie punkt zwany w medycynie chińskiej * Punktem Niebiańskiego Spokoju * .Trzeba go leciutko stymulowac , uciskac przez jakis czas. U mnie po paru takich stymulacjach pojawia się uczucie rozluźnienia i ziewanie a za ok.15 minut zasypiam ( najczęściej ).Mam to miejsce dobrze..

Dodatkowe skurcze - Str. 187

.. ...Klinika Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Zhu Hua Bao, lek. med. 0 33 817 22 41 adres: 43 - 384, Jaworze, Zaciszna 113 woj. śląskie godziny otwarcia: poniedziałek - piątek: 14 - 19 Hej Minia, zastanawiałam się gdzie się podziewasz: ) )choć do nas na nasze nowe forum: ) ) ) cześć..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 20

.. ...terapełty którt leczy medycyna Chińską i chirurgia Fantomowa i była bardzo zadowolona .Pózniej okazało sie ze ktoś ode mnie z rodziny tez tam był ale z rakiem i odziwo wyzdrowiała nie chciało mi sie w to wierzyć .Pozniej następna koleżanka mojej mamy pojechała tam z rakiem ale było juz..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 95

.. ...irydiologa zajmujacego się medycyną chińską. Jak widać szukam wszędzie. Pozdrawiam Olesia, wiem, że to dziwne, ale świadomość, że to nerwica i niec nie może mi się stać, jest dla mnie naprawdę ważna i czuję się przez to lepiej. Bo teraz, kiedy przychodzą duszności, to myślę sobie: nie mi..

Nietypwy, straszliwy ból w gardle i tchawicy

.. ...się zielarstwem ( np medycyny chińskiej ). Oni z języka, pulsu i wyglądu oczu stawiają diagnozę. Przepisują też specjalne mieszanki ziołowe dla danej osoby. Zioła w twoim przypadku to takie które działają na gardło, na nerwicę, przeciwzapalnie, nie wiem co jeszcze.. Sama ich nie komponuj..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 10

.. ...się zielarstwem ( np medycyny chińskiej ). Oni z języka, pulsu i wyglądu oczu stawiają diagnozę. Przepisują też specjalne mieszanki ziołowe dla danej osoby. Zioła w twoim przypadku to takie które działają na gardło, na nerwicę, przeciwzapalnie, nie wiem co jeszcze.. Sama ich nie komponuj..

Częste uczucie zimna i nadwrażliwość na niską temperaturę

.. ...pojawić się depresja.Wg medycyny chińskiej nalezy ogrzewać prawa nerkę,mozesz posluzyć się dieta,jeść i pić pożywienie mające zdolności rozgrzewające,np.kaszę gryczaną.Jesli weżmiesz litr kompotu wiśniowego z wiśniami,zagrzejesz mocno,dolejesz wiśniówki/50 g/,dodasz gożdziki,cynamon i..

Lekki wysiłek i serce masakrycznie przyspiesza

.. ...składnikiem.Medycyna mówi o anemi,ale medycyna chińska ujmuje to dosadniej, * * brak krwi * * ale sie usmialem z ostatniego posta . Ja pije duzo wody i mam szybkie tetno Witaj Soso,cieszę się,że Cię rozsmieszyłem,ale post nie do Ciebie był skierowany.Jeślibys robił przerwy w śmiechu na..

Mięśnie rąk i nóg dziwnie mi drgają

.. ...mięśniowe,głuche czucie powierzchi rąk,żółtawy kolor twarzy,blady język,tętno jest cienkie i napięte,szczękościsk,nieostre widzenie.Są to wg medycyny chińskiej symptomy wskazujące na niedobór krwi w wątrobie...

Problem z jelitami

.. ...wprowadzeniu czasu zimowego.Wg medycyny chińskiej max, energii w jelicie grubym trwa od godziny 5 dd godziny 7 i wtedy człek goni do toalety,jeśli się nie mylę w czasie letnim cofa się zegar o godzinę i wtedy godzina 5 jest godziną 4,a 6 jest 5.Jeśli to co napisałem jest prawdą masz..

Stan przedzawałowy? mam niedomykalność zastawki dwudzielnej

.. ...zainteresowanie się medycyną chińską,ma kilka tysięcy lat istnienia,jest bardziej przystępna niż kardiologia na przykład.Po za tym co dla Ciebie jest bardzo ważne,mówi,że: * * serce jest cesarzem i choruje na ostatku * * Przed sercem muszą najpierw chorować jego ministrowie,którzy mają..

Nastoletnia nerwica - Str. 16

.. ...wgłębienie.Przebiega tam w( g medycyny chińskiej tzw.punkt * NIEBIAŃSKIEGO SPOKOJU * .Leciutko uciskaj, stymuluj to wgłębienie przez jakis czas.Gdy tak robie , zaczynam ziewać, a za jakies 15 minut zasypiam( zdarza sie mi, że czasem po zbyt późno wypitej herbacie nie moge zasnąć..

Boję się tłumów ludzi, nerwica społeczna?

.. ...widzenie * * .Według medycyny chińskiej te objawy świadczą o niedoborze,braku krwi w wątrobie.Natomiast,jeśli nerki,zwłaszcza lewa mają niedobór energii CHI,objawia się to między innymi * * strach,uczucie lęku,fizyczne i umysłowe zmęczenie.brak popędu płciowego,klaustrofobia,brak silnej..

Nawracające swędzenie skóry bez jakichkolwiek zmian na skórze

.. ...książki o akupunkturze i medycynie chińskiej.Twierdzą wtej księdze,że płucai i jelito grube kontrolują skórę,która wg Chińczyków jest trzecim płucem.Radzą,aby na wysuszoną skórę nie używać kremów lecz smarować skorę oliwą z oliwek..Aby zmniejszyć gorąco w płucach radzą pić sok z..

Nawracające swędzenie skóry bez jakichkolwiek zmian na skórze - Str. 2

.. ...ze skryptu z kursu z medycyny chińskiej,który prowadził przed laty Claude Diolossa.Na twoim miejscu nie śpieszylbym się. .....bo * * * jeśli macie osłabienie yang nerki - to najszybszą sprawą jaką możecie uczynić - to jest dodanie elementu ognia...I to jest przyczyna,dla której ludzie..

Czy to na pewno nerwica? moja historia! jakie macie objawy?

.. ...poziomu?Bardzo wątpię.Medycyna chińska twierdzi,że gdzie nie ma krwi tam jest ból.Na pewno sie mylę,ale myślę,że te bóle głowy to migrenowe bóle.być może masz napięte mięśnie karku,kłopoty ze wzrokiem,zmienne nastroje,szum w uszach,osłabienie kończy,kurcze mięśni a to wszystko medycyna..

Czy to na pewno nerwica? moja historia! jakie macie objawy? - Str. 2

.. ...dosoją porcję krwi.W medycynie chińskiej uważa się,że wymiana całej ilości krwi w ciele zachodz w ciagu 120 dni,dwunastodniowa kuracja daje 10% zmianę obrazu krwi co pacjent obiektywnie traktuje jako polepszenie stanu zdrowia.Co się dzieje jeśli u Ciebie jest 10% niedobór krwi?I co..

Meridiany serca

.. ...w ciele człowieka wg medycyny chińskiej.Jego droga zaczyna się w sercu i poprzez ściane klatki piersiowej wychodzi na zewnątrz i biegnie przez dół pachowy po przyśrodkowej stronie ręki do piatego palca.Ostatni punkt tego meridianu znajduje sie pod paznokciem tego palca od strony..

Nerwica natręctw związana ze snem

.. ...rozluźnienia.Ten punkt w medycynie chińskiej nazywa sie * OYNKTEM NIEBIAŃSKIEGO SPOKOJU * .Zazwyczaj tak po 15 minutach od stymulowania tego wglębienia zasypiam. Robie to na leżąco, gdyz wynalazłam sobie takie pozycje na boku, ze jest to mozliwe. Poza tym doradzam Ci NIE WALCZ Z..

Zwyrodnienie kręgosłupa piersiowego

.. ...wżtroba * to określenia z medycyny chińskiej * ,których symptomy są podobne do Twoich.Ich przyczyną wg tej tradycji mogą byc ostre gorące potrawy,przyprawy o tej jakości,kawa ,brak snu kub niedospanie.Wątroba jest magazynem i dystrybutorem krwi,gdy ma jej niedobór staje się gorąca czego..

Silny, nagły ból w plecach na wysokości klatki piersiowej

.. ...jakiegoś narządu.Wg medycyny chińskiej wzdłuż kęgosłupa jest szereg punkow,które reagują bólem gdy narząd ,do którego ów punkt należy zaczyna szwankować.Mówi sie też w tej tradycji,tam gdzie ból tam uciskaj.Punkty te są symetryczne.Poproś kogoś aby odnalazłten bolący punkt i przyłożył do..

Neuralgia międzyżebrowa czy coś więcej

.. ...niedobór YIN w płucach wg medycyny chińskiej.Tłumacząc to na polski znaczy tyle,że płuca są za gorące i należy je ochłodzić.Myślę,że powinieneś rzucić lub ograniczyć palenie,co zmniejszy gorąco w płucach jak również jeść przetwory mleczne,pić mleko,około czwartej po południu warto zjeść..

Proszę o porade, już nie wiem do oga mam się zwrócić:(

.. ...potrawy,nadmiar kawy,gniew.Wg medycyny chińskiej tam jest ból gdzie nie ma krwi,i mają również zespół objawów spoaodowany właśnie brakiem krwi w przenośni i w dosłownymtego słowa znaczeniu.Jak długo masz te palce trzymać - - nie wiem,najłatwiej powiedzieć aż do skutku.Poczujesz pod..