Metody inwazyjne

Wstrząs kardiogenny

.. ...dąży do ograniczenia metod inwazyjnych w standardowej diagnostyce i zastępowaniu ich diagnostyką nieinwazyjną, we wstrząsie kardiogennym nadal niezastąpiony pozostaje pomiar rzutu minutowego i ciśnienia zaklinowania w tętnicy płucnej za pomocą cewnika Swana - Ganza oraz bezpośrednie..

Przełyk Barretta

.. ...przełyku. W przypadku poważniejszych zmian czasem wskazane są metody inwazyjne, na przykład koagulacja zmienionego nabłonka. Jeśli zmiany dysplastyczne są nasilone, czasem konieczne jest usunięcie przełyku...

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...zastosowaniu nowatorskiej metody, która eliminuje pooperacyjny ból i trudno gojące się rany, pacjent będzie mógł opuścić szpital już następnego dnia po zabiegu. Krioablacja to metoda polegająca na leczeniu niskimi temperaturami. Elektrodę w postaci igły, wprowadza się w miejsce..

Metoda OCT na zawał serca

.. ...wewnątrzwieńcowej i metody OCT - powiedział doc. dr hab med. Dariusz Dudka ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Zespół pod jego kierownictwem przeprowadził trzy operacje transmitowane do USA w ramach międzynarodowego kongresu kardiologów inwazyjnych - Transcatheter Cardiovascular..

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. ...europejskich z 2008 r. ) metody leczenia ostrego zawału - tzw. pierwotnej angioplastyki. Polega ona na mechanicznym odetkaniu zaczopowanej tętnicy. Statystyki wskazują, że w grupie pacjentów, którzy przeszli ten inwazyjny zabieg, śmiertelność w ciągu pół roku jest niższa ( mniej niż 9..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...dłużej, a przerywanie metodą domową może być coraz trudniejsze. Ale z drugiej strony może te pare rocznie, w tym załóżmy jedna wizyta na pogotowiu, to lepsza alternatywa do inwazyjnego zabiegu. Jaki to może mieć wpływ na ciążę, czy wam też z wiekiem choroba się pogłębiała Jak uważacie..

Nieinwazyjne usuwanie arytmii - nowa metoda

.. ...umożliwiający usuwanie arytmii metodą nieinwazyjną. Metoda ponoć jest precyzyjniejsza i bezpieczniejsza ( mniejsze promieniowanie ) niż typowa ablacja. Jeśli ktoś coś wie na ten temat, to miło by było jakby się tu podzielił : ) Teraz tak sobie myśle, że może chodziło dziennikarzom o..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 3

.. ...zawsze trzeba rozważac metody mniej inwazyjne jesli jest tylko taka możliwośc. IZA Czyli mam być dobrej myśli?? Dam Ci znać po piątkowej rozmowie – na kiedy mam wyznaczony termin hospitalizacji ( chociaż zdecydowanie wolałabym przez GG ) Pozdrawiam T_U Szkoda, ze pan MK nioe..

Badanie elektrofizjologiczne a rozrusznik

.. ...promieniowania rentgenowskigo metodą fluoroskopii w celu kontroli i diagnostyki - szczególnie przy sprawdzeniu jak i zmianie położenia elektrod wewnątrz serca. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać kołatania serca związane ze szybką stymulacją, może zrobić się słabo. Ze względu na..

Ablacja w Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...związane z jakąkolwiek metodą inwazyjną szczególnie z ablacją po tym jak dowiedziałem się o możliwych powikłaniach. Stoje przed decyzją wykonania tego zabiegu na Śląsku lub w Warszawie. Czekam na wasze porady. Pozdrawiam,Maciek. Cześć . Wal jak w dym oni w tego typu zabiegach sa już..

Alternatywa dla koronarografii

.. ...Poszukuję informacji o metodach diagnozowania alternatywnych dla koronarografii. Czytałam kiedyś o nowym urządzeniu zakupionym przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA przy Wołoskiej w Warszawie, dzięki któremu można uniknąć inwazyjnych badań. Niestety nie pamiętam nazwy urządzenia ani..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 29

.. ...zastanów się jeszcze jaką metoda będziesz operowany - tradycyjnie przez mostek czy małoinwazyjnie np z dostępu bocznego ( ciecie jest miedzy zebrami - i nie u każdego możliwe - to dotyczy zastawki mitralnej. O ile się nie mylę w Krakowie aortalną chyba wszczepiają maloinwazyjne. Moja..

Tętniak w przegrodzie przedsionkowej z podejrzeniem przecieku

.. ...Sama myśl o leczeniu metodami inwazyjnymi mnie przeraża. Mój syn dziś 18 lat miał tętniaka IAS ( ubytek międzyprzedsionkami ) z przeciekiem prawo - lewym , jest juz rok po zabiegu ( Zabrze 2006 zamkniecie zestawem podwójnych parasolek Star - flex ) Jeśli macie pytanie chetnie odpowiem :..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG

.. ...EKG wysiłkowe ok. 30 a metoda Satro ok. 95 przypadków, jest przy tym nie inwazyjna i znacznie tańsza. Wszystkim, którzy mają dolegliwości w okolicach serca a mieli zrobione jedynie EKG ( spoczynek, wysiłek lub holter ), które nie wykazał żadnych zmian, proponuje zrobienie jeszcze badania..

Bajpasy metodą MIDCEAB

.. Bardzo mnie interesuje kiedy można wykonać operację w ten - mało inwazyjny - sposób, czyli przez cięcie klatki boczne, nie przez mostek. Kilka osób wypowiadało się tutaj, że oni lub ich bliscy mieli ten typ operacji. Proszę zatem o Wasze doświadczenia - ile bajpasów i na której tętnicy były zakładane. Mój..

Tętniak tętnic mózgowych

.. ...jest groźny. są dwie metody unieszkodliwiania * drania * - inwazyjna i nieinwazyjna. Inwazyjna poprzez otwarcie głowy i założenie klipsa Nieinwazyjna tj. wewnątrznaczyniowa - wprowadza się cewnik do naczyń i wprowadza nim do tętniaka spiralę, która wypełnia tętniaka od środka i go zamyka..

Problem z usunięciem płynu w osierdziu, szukam kardiologa

.. ...nie da wiec zostają metody inwazyjne.Tylko nikt nie chce sie za to zabrać!!!Prosze wiec o jakiś namiar na dobrego kardiologa w woj pomorskim najlepiej.Z góry dziękuje i pozdrawiam http://www.znanylekarz.pl/lekarze - polska - kardiolog.php Może są jakies przeciwskazania i dlatego nikt się..

Metody by passow OPCAB lub MIDCAB

.. ...pytanka: 1.Czy w Polsce sa wykonywane w ten sposob by passy?,metoda OPCAB lub MIDCAB.Jesli tak to gdzie? 2.Czy sa jakies inne metody nie inwazyjne? i dlaczego sie ich nie stosuje w Polsce. pozdrawiam...

Wszczepienie rozrusznika a Parkinson

.. ...Pytania: 1. Czy jest inna metoda leczenia poza w/w inwazyjną np.farmakologiczna? 2. Jakie zagrożenia mogą wiązać się z wszczepieniem w takim stanie ojcu rozrusznika. Bardzo proszę o odpowiedź. Powtorze to co slysze od kazdego kto ma rozrusznik. : W przypadku bradykardii zawsze lepiej go..

Koronografia w wieku 68 lat,czy to bezpieczne? - Str. 2

.. ...daje * lepszy zysk niz metody bezinwazyjne. A wiec - PRZEMYSLENIE,informacja to rzeczy bezcenne! Wszystkim zycze lekarzy z prawdziwego zdarzenia ktorzy patrza na pacjenta calosciowo a nie tylko jak na nastepny obiekt do badan.Kazda inwazja to ryzyko!! Pozdrawiam serdecznie. ej Ty OS, a..

Bezdech w nocy

.. ...operacyjnie, ale to już metoda za mocno inwazyjna, a teraz jest tendencja i słuszna, do unikania operacji, jeśli można. Pozdrawiam: ) Z tego co mi wiadomo ta choroba nie jest uwarunkowana genetycznie, chociaz tak naprawde nigdy nie wiadomo, nieswoiste zapalenie jelita jest choroba..

Depresja

.. ...zdecyduję.Wierzę w skuteczność metod mniej inwazyjnych( medytacja, joga, sport ).Niestety, nie mam w ciągu dnia czasu, a kiedy brygada kładzie się spać, to oczy same się zamykają. No i takie masło maślane. Pozdrawiam. Hej Anula, ja mam mnóstwo czasu, ale nie mam ani siły, ani ochoty się..

Woda w płucach

.. ...śmiertelna i jakie są metody leczenia Nie, to nie choroba, tylko powikłanie np. po operacji serda, albo przy zapaleniu wsierdzia. Leczy się je antybiotykami. Dawniej ściągało inwazyjnie. Miałam taki zabieg, a kolejnym razem płyn w płucach wysechł po podaniu leków. latka temu czytalem..