Miażdżyca jej skutki

No reflow phenomenom

.. ...spowodowaną pęknięciem blaszki miażdżycowej, która całkowicie zamyka światło naczynia wieńcowego. Kardiologia inwazyjna umożliwia udrożnienie zamkniętego naczynia z uzyskaniem przepływu krwi w jego świetle. Rewaskularyzacja naczynia z uzyskaniem zadowalającego przepływu krwi nie zawsze..

Terapia genowa w kardiologii

.. ...wieńcowej powstają zmiany miażdżycowe zwężające światło tętnic wieńcowych, co prowadzi do niedokrwienia mięśnia sercowego i zawału serca. Niestety, wiele metod dotychczas stosowanych, takich jak wykonywanie by - passów przez kardiochirurgów, poszerzanie zwężeń przy pomocy balonów, nie..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...większym stopniu do rozwoju miażdżycy naczyń oraz powikłań sercowo - naczyniowych - wyjaśniła specjalistka. Jak podkreślali kardiolodzy, redukcja masy ciała ma ogromne znaczenie w zapobieganiu i leczeniu nadciśnienia. Nawet umiarkowane schudnięcie może zapobiegać nadciśnieniu u osób z..

Chelatacja - Str. 11

.. ...w sensie ustępowania miażdżycy oscylują w okolicy 90%. Dla mnie jest to zupełnie zadowalające, i działanie to jest długofalowe. Rzadko który lek ma taką skuteczność w działaniu głównym. Leki ponadto działają krótko, co wcale mnie nie cieszy. Chelatacja w działaniu głównym - odtruwającym..

Koronarografia, gdzie? jakie skutki? lek prestarium

.. ...przeżycia. Mam rozsianą miażdżycę w trzech miejscach marginalnych w 90% zwężenia w innych po 50% etc...Przeszłam na rentę w 2001 roku. Choroba niestety jest postępująca. W 2005 roku miałam zawał, wtedy to kolejny raz leżalam na stole chirurgicznym, gdzie przeprowadzono angioplastykę..

Dodatkowe skurcze - Str. 62

.. ...się ze złogów ( płytek miażdżycowych ), które są skutkiem diety. Jeśli z większą uwagą czytałabyś wypowiedzi innych - wiedziałabyś o czym piszę i nie plotła głupot o narkomanii. Daleki jestem od namawiania ludzi do odstawiania leków i rezygnacji z badań, ale jeśli komuś zależy na..

Dodatkowe skurcze - Str. 261

.. ...ma działanie przeciwmiażdżycowe, uspokajające, emulguje tłuszcze i usprawnia koncentracje oraz pamięć. Jest także skuteczna w usuwaniu nadmiernych ilości cholesterolu. SPECIAL TWO ( zawiera bardzo dużą ilość przeciwutleniaczy, które są najskuteczniejsze w usuwaniu wolnych rodników..

Chelatacja i jej skuteczność

.. ...wpływu na rozwój objawów miażdżycy. Przypuszczam ponadto, że połowie z tych 10% nic już nie pomoże i umierają, a połowie mogą pomóc chirurdzy, tak jak się to stało w powyżej opisanym przypadku. Doskonale rozumiem rozgoryczenie Pana Leszka, iż znalazł się, w tych około 5 chirurgicznych..

Odstawienie tabletek na cholesterol a by-pasy

.. ...powstawaniu blaszek miażdżycowych, więc jeżeli po odstawieniu leków poziom LDL i cholesterolu będzie wysoki( a HDL niski ) istnieje niestety duże ryzyko zawału na skutek powiększającej się blaszki miażdżycowej. Radze zmienić tabletki na inne nmoże wtedy będzie lepiej, ale odstawienie ich..

Dieta ketogenna a choroby układu sercowo-naczyniowego

.. ...dietetyków, bo ponoć miażdżycorodnych ). Można w tym miejscu dyskutować nad pochodzeniem tłuszczu - zamiast spożywać twarde, nasycone tłuszcze zwierzęce, niejednokrotnie ubogacone w cholesterol, można zastąpić je olejami roślinnymi, rybimi - jedno - i wielonienasyconymi kwasami..

Uderzenie a bóle głowy

.. ...) okazało się,że mam miażdżycę tętnic itp. do tego bardzo skaczące ciśnienie. Leczą mnie różnie z mniejszym lub większym skutkiem EEG wykazało zmiany w okolicy potylicy,ale tym nikt się nie zainteresował.Czekam na rezonas głowy,bo kolejny lekarz stwierdził duże uszkodzenie błędnika (..

Jak skutecznie leczyć miażdżycę żył kończyn dolnych?

.. Mam 74 lata i od roku zmagam sie z zylakami trafilem ostatnio do centrum medycznego gdzie nie chca sie mna za bardzo zajac co mam robic moze ktos mi pomoze i doradzi . mam chore serce i miazdzyce zyl dolnych ostatnio trafilem z zatorem do szpitala dostaje tylko kroplowki z glukoza i nic wiecej. Moja prawa..

Koronografia w wieku 68 lat,czy to bezpieczne?

.. ...za kazda odpowiedz. Miażdżyca to choroba polegająca na zatykaniu żył, na skutek czego mogą ulec zwapnieniu. Jeśli lekarze zalecają koronografię tzn. że chcą uniknąć właśnie ich zwapnieniu, bo taka żyła nadaje się już tylko na wymianę tzw. bay - passy. Jeśli Twoja mama po koronografii..

Walka z nadciśnieniem wygrana

.. ..., niszczeniu płytki miażdżycowej. Jest skuteczny w ponad 60 - ciu schorzeniach. Posiada aż 3 certyfikaty UE. Jego skuteczność jest potwierdzona wielokrotnymi badaniami i testowaniem w szpitalach w Europie. Stosowanie go jest wskazane u pacjentów: ze schorzeniami sercowo - naczyniowymi..

Olej Lniany a nadciśnienie

.. ...cholesterol,dostarczają energii i witamin używaj mieszankę ziołową na nadciśnienie.I schudnij. Podobno bardzo skutecznie reguluje ciśnienie sok z owocu noni. Rysiek, ten owoc nazywa się nonia ,czy możesz coś więcej napisać...

By-passy

.. ...zminimalizować czynniki ryzyka miażdżycy. ankafa, dzięki wielkie za rzeczową, skrupulatną wypowiedź. Można wręcz odnieść wrażenie, że jesteś lekarzem:D Szacunek: ) Przy okazji, czy wierzysz w jakąkolwiek skuteczność ziół w zminimalizowaniu ryzyka miażdżycy? Od pół godziny szukam w..